den geheelen dag gesloten Bescherm Uw •jonge groenteijjj Fa. G. v. d. Stoep Zang- en Muziekconcours Volkszang Distributlceieuwfï. Melk goedkooper G^oot Concours Volkszang Centrale Veiling Van over de grenzen Export van Pootaardappelen RIETMATTEN fa. Pde KOBTLZ" Tel. 24- Oude Tonge W'm 1 Net Meisje huishouding huishoudster MAANDAG 5 MEI Fa. Gebrs. Buijsse Fa. J. J. Fabert Fa. J. J. Nipius N.V. Vis van Heemst 1 koe bel 23 Jan. 1 vaars bel 2 April een 4—5 Pk. benzine motor BRILLEN Fa. HARTOGS Opticiens Middeiharms, Tel. 25 Sla- en Bloemkool- planten Tomaten f in Komkommer j perspot Alle soorten Koolpl anten KOSTHUIZEN Kosthuizen gevraagd bedden en dekens Photo-Copieeriorichting Telef. 63 - Sommelsdijk OPROEPING 3e gemeen te-werkman te houden op ZATERDAG 28 JUNI a.s. j., landbouwkn., wonende te Oude Tonge en Pietertje v. Splunder, wonende te Oude Tonge. Overlijden: Adrianus Tuns, 76 j., z. ber., wonende te Oude Tonge, weduwn. v. Jo hanna Cornelia Guddens; Bastiaan v. d. Berg, 82 j., z. ber., wonende te Oude Tonge, echtgen. v. Pieternella Mijs; Levenloos aan gegeven kind v. Huibrecht Donkersloot en v. Lena Holletnan, beiden wonende te den Bommel; Abraham Hartog, 71 j., landarb., wonende te Oude Tonge, echtgen. v. Jaco- ba Munters. OOLLGENSPLAAT. Programma 5 Mei a.s.: 10 tot 11. Herdenkingssamen komst in „Elthato". 11 tot 12: Muzikale wandeling door het dorp. 2.30: Wielerwed strijd. 6.30: Muziek- en zanguitvoering op de Voorstraat. Predikbeurten: Ned. Herv. Kerk 9.30 leesdienst, 6 uur Ds. Sonnenberg. Ger. Kerk: 2 maal Ds. Bos. DEN BOMMEL. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: v.m. half tien en 's av. 6 uur Ds. Postma. Voorm.: Bed. H. Doop. Zondag werden enkele giften van 1 ontvangen. Namens den Kerkeraad hiervoor hartelijk dank. A.s. Zondag zal in beide diensten de extra maandelijkse col lecte voor de Kerk worden gehouden. De Kerkeraad en Kerkvoogdij beveelt deze collecte bij be gemeente hartelijk aan. Ger. Kerk: vm. en nam. Ds. den Boer. Deze heeft een beroep ontvangen van de kerk van Vorden. STAD A. 'T HARINGVLIET. Predik beurten. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en beurten. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 lees dienst en 's av. 6 uur Ds. Vink. Ger. Kerk: v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Dhr. Vreugdenhif van Rotterdam. Ger. Gem.: v.m. 9.30, n.m. 2 en 's av. 6 uur leesdienst. OFFICIËLE BONNENLIJST voor het tijdvak van 4 t/m 17 Mei 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie B) B-07 Algem. 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, str. enz. of 750 gram chocolade of suikerwerk B-08 Algem. 50 gram cacao Bonkaarten KD, KE 705 (serie B) B-I4, B-15 Algem. 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, str. enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk B-16 Algem. 50 gram cacao Bonkaarten MA, MD 705 (bijz. arbeid, a.s. moeders) (serie B) B-21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, str. enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk Tabakskaarten enz 71-1 Tabak 71-2, 71-3 Tabak 71-1 Versn. of of 71-3 Versn. of of Bovengenoemde op Vrijdag 2 Mei QA,QB, QC 703 3 rants, tabaksart. 2 rants, tabaksart. 200 gram chocolade of suikerwerk 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. 400 gram jam, str. enz- 100 gram chocolade of suikerwerk 100 gram suiker, boter hamstrooisel enz. 200 gram jam, str. enz. bonnen kunnen reeds worden gebruikt. De Leider van den Distributiedienst Ouddorp Z.H. maakt bekend, dat op Maan dag 5 Mei a.s. (Bevrijdingsdag) het Kring kantoor en de Agentschappen Goedereede en Stellendam gesloten zullen zijn. De inleveringsdagen der detaillisten wor den als volgt gewijzigd: Ouddorp: Dinsdag 6 Mei van 9-12 en van 2-4 uur-. Bakkers van 2-4- uur. Stellendam: Woensdag 7 Mei van 9-12.30 uur. Goedereede: Woensdag 7 Mei van 2 tot 4.30 uur. Elke detaillist wordt verzocht tussen de aangegeven tijden zijn consumentenbonnen in te leveren. De Leider van den Distributiekring Middelharnis maakt bekend, dat in verband met den Nationalen Feestdag het Distri butiekantoor op Maandag 5 Mei voor het publiek gesloten zal zijn. Het hoofd van het Bedrijfschap voor Zuivel-Afdeling Zeeland te Goes maakt aan de melkveehouders in Zeeland en op Goeree en Overflakkee bekend, dat met ingang van 27 April '47 de prijs, die de melk: lij ters moeten betalen voor de volle melk, die aan hen afgeleverd wordt, is vastgesteld op 14,5 cent per liter (franco huis slijter). De melkslijters zullen per circulaire van bovenstaande in kennis worden gesteld. Het nationaal concours voor zang- en muziekverenigingen, dat is uitgeschreven door de Vereniging Volkszang, M'harnis- Sommelsdijk, directeur den heer Van den Heuvel mag zich in een zeer grote belang stelling verheugen. Het vele werk, dat het bestuur zich heeft getroost zal voorzeker, als de weersomstandigheden willen mede werken, beloond worden. Door de heren Mijs te Sommelsdijk is de toezegging gedaan, dat gebruik mag worden gemaakt van het terrein dier heren, liggende aan de Langeweg. Deze mede werking wordt doorhet concourscomité zeer op prijs gesteld; waar zou men ook beter en meer geschikt terrein kunnen vinden? Bij mooi weer zullen op 28 Juni a.s. vele zang- en muziekverenigingen hun muzikale kwaliteiten kunnen laten horen en hun prestaties onderling kunnen meten. Het concourscomité rekent er dan ook op, dat zeer velen uit het gehele eiland en uit Middelharnis en Sommelsdijk op deze dag het concours zullen bezoeken. Burgemeester Rijnders heeft het ere voorzitterschap voor dit concours op zich genomen. Wanneer de juryleden hun be noeming zullen hebben aanvaard, zullen de namen dezer heren onmiddellijk bekend gemaakt worden. Kermisvermakelijkheden zullen op het terrein niet aanwezig zijn, wel zal er een heel grote consumptietent zijn, waarin men tegen normale prijzen iets kan gebruiken. Ook gebak, ijs en fruit zullen verkrijgbaar zijn. Witlofveiling van 30 April 20-ƒ 35 per kg. Aanvoer 10.000 kg. In Roemenië is het de laatste tijd ook tiog geen koek en ei. Sedert 5 Maart werden enkele duizenden leden der oppositie gearresteerd. Men is hier bang voor een staatsgreep van anti-communistische zijde. Londen stond deze week weer in het teken van de staking. In heel wat technische bedrijfstakken werd het werk neergelegd. Als gevolg van de aanhoudende stakingen gingen dit jaar al meer dan 1.000.000-ar beidsdagen verloren. In Frankrijk dreigt een regeringscrisis, i Een wilde stakingsgolf in de auto-industrie i is hiervan de onmiddellijke oorzaak. De I vijf communistische ministers houden de stakers de handen boven het hoofd en zijn in feite reeds afgetreden. De algemene verwachtingen is dat deze crisis niet meer kan worden overbrugd. Kopenhagen zag Woensdag zijn koning grafwaarts dragen. Noorse en Zweedse prinsen begeleidden de door zes paarden getrokken lijkkoets. De Stichting tot het exporteren van aardappelen (B.E.A. II) te 's-Gravenhage stelt telers en handelaren, die nog poot- aardappelen beschikbaar hebben, in de gelegenheid deze aan te bieden voor export. De verlading naar de daarvoor in aan merking komende landen dienen binnen zeer korten tijd te worden beëindigd. De voor export bestemde pootaardappelen moeten daarom binnen enkele dagen voor verlading gereed zijn. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken moeten hun aanbieding onmiddellijk indienen bij de Centrale of Sub Leidingen van de B.E.A. II, dan wel bij een exporteur. Met van de Korte zijn Uw jonge gewassen veilig en wel beschut tegen gure winden. U kunt alle maten bestellen. De gewone maten zijn meestal in voorraad voor U In plaats van kaarten. <i) Op 6 Mei a.s. vieren onze i? lieve Opa en Opoe g w Teunis van 't Hof 3 en (S H Jacomina Zoon f| JU hun 40 jarig echtvereniging, (f, Dat zij nog lang gespaard S mogen blijven is de wens van g hunne kleinkinderen. U Mini en H Stoffel v. 't Hof H Teun v. 't Hof gj Teun {a g) Bert Cor en |j Ria v. d. Kroon j| Leen j|J Gil Jo v. 't Hof w Teun Kardux <■0 Dirksland. 2 Mei 1947. H Ring 60 A. Gelegenheid tot feliciteren na H) 2 uur in Hotel Kardüx Heul. Dankbetuiging* Diep getroffen door de buiten gewone belangstelling es mede leven met het smartelijk ver lies van onze eenigste lieveling Keesje betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. P. KRIJGER E. KRIJGER—KNÖPS Middelharnis, April 1947. Sasdijk D 197. gevraagd bij Mevr. DIJKERS Zandpad 241 Middelharnis Mevr. Ris, te Oude Tonge vraagt hulp in de Werkster aanwezig. Heer op middelbare leeftijd vraagt een nette A. NIEUWLAND Wzn. Stenenweg A 80a Middelharnis Onderstaande firma's zijn op (Nationale gedenkdag) TE KOOP 4 vaarskalvers van 4 tot 10 maanden. Cs. Verolme NieuweTonge. TE KOOP: merk Lister. Te bevragen bij: C. J. MULDER Ring Dirksland. op voorschrift van H.H. Oog artsen en Doctoren. Recepten worden, indien mogelijk, direct uitgevoerd. Zendt ons Uw recept en onze reiziger bezoekt U met een uitgebreide collectie monturen. Gebr. L. W. en C. de Wachter Speciale Plantenkwekerij DIRKSLAND Evenals vorige jaren Org. Langedijken, vroege en late. Voor circa 3 maanden worden op alle plaatsen van het eiland voor 1 of 2 personen. zo nodig aanwezig. Br. onder letter C. A. R. aan Hotel Meijer Middelharnis Afschriften van Diploma's, Getuigschriften, Acta, Po lissen, Brieven, enz. enz., kunnen wij voor U in onze betrouwbaar en snel maken. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK roept sollicitanten op naar de betrekking van Jaarwedde 1995. toelagen inbegrepen. Kindertoeslag f 150.— per kind. Stukken vóór 10 Mei a.s. ter gemeente-secretarie. SOMMELSDIJK, 29 April 1947. De Burgemeester, RIJNDERS. WC Het CONCOLIRSCOMITÉ verzoekt beleefd aan alle verenigingen, die aan het concours zullen deelnemen, hun inschrijfbiljetten thans direct in te zenden. Zangverenigingen kunnen volstaan met alleen de titels van hun uit te voeren werk op te geven, dus niet de tekst. Dit verzoek houdt verband met het te maken programmaboekje. Gedrukt ter Flakk. Drukk. J. M. Boomsma, Middelharnis

Opbouw | 1947 | | pagina 8