Abonneert U op dit blad Brengt tijdig advertenties Het Volgende nummer verschijnt zoo spoedig mogelijk - met officiëele mededeelingen m. y Bauwen is de zin varf 't leven, - Bekendmaking van de Deze zinlede hebt u bunnen lezen in de „kop" ^yan het illegale blad „Opbouw speciale uitgave voor 'Flakkee. Bouwen is het hoogste wat'een mensch zich tot taak kan stellen. Bouwen aan het welzijn van ons volk. Zij die van deze plicht doordrongen zijn, kunnen straks hun schouders onder een grootsch werk zetten n.l. de; opbouw van al het vernielde, zoowel geestelijk als stoffelijk: Bouwen, ja biddend bouwen als nedejige arbeiders onder heerschappij van Koning Christus. Dan gaat Nederland een goede toekomst tegemoet. Wat is nu het doel van dit blad, „Op bouw" genaamd? In het kort mee te mogen helpen aan dit werk. De kaatste drie jaren verscheen ook op ons eiland he,t alom bekende blad „Trouw". Dit blad werd aan de „overkant" gedrukt (het zetsel is éénmaal- ook in Middelharriis ver vaardigd^ en werd, dus op ons eiland „inge voerd". Na de Septemberdagen ondervond het. transport van zocfveel kranten groote moeilijkheden vooral naar dit eiland zoodat het plan werd geopperd, een eigen illegaal blad te gaan verzorgen. Na een samenspreking met één der redac tieleden van „Trouw" kon tot verschijning worden overgegaan. Al kreeg dit blad èen geheel andere naam,, toch was en bleef het een onderblad van* „Trouw". Genoemde redactie verzorgde dan ook steeds één ge deelte der copie. - Gelukkig kunnen we u reeds als 5e num mer, het zoolang verwachte bevrijdingsnum mer aanbieden. Hiermee is aan de versprei ding in het geheim een einde gekomen. Toch zouden wij gaarne onze taak eenigen tijd voortzetten, hoewel dan enigszins gewij zigd. - Volgens hét „Persbesluit zijn alle kranten OPBOUW voorlopig verboden, die dé laatste tijd nog verschenen. En daar het toch nodig en tevens prettig is, dat er een krant- Verschijnt, hoopt „Op bouw" eenigen tijd deze" taak op zich te nemen. Het doel is echter niet alleen „nieuws verzorging", maar, bovenal leiding temogen geven in de moeilijkheden die straks zullen komen. Daar deze taak voor ons te moeilijk zou zijn, hebben wij ons tot enkele daartoe be kwame personen gewend en hun medewer king verzocht. Zij hebben zich daartoe ge heel bereid verklaard, omdat ook zij over tuigd waren van dé noodzakelijkheid dier verschijning. In het volgende nummer hopen wij u de namen van die peésonen mede te delen. - DE VOORLOPIGE REDACTIE. Honderden en 1 düizenden landgenooten aanschouwen dezen dag der vrijheid niet. Drink den beker der vreugde ten volle, maar vergeet niet, het lijden dat daarin ver mengd is. Ge zijt vrij! Vrij om te heelenrde wonden van ons volkvrij om de terugkeerende gevangenen liefderijk té ontvangen en op te nemen; vuij om te schrijven, zooals U dat jaren lang in de ondergrondsche pers hebt gedaan. Ge zijt vrij om U voor te bereiden op de enorme taak die U wacht in de Stille Zuid zee. Volk van Nederland, ge zijt vrij! De regeering houdt' zich verzekerd, dat ge ook in Uw vreugde de eerbied afdwingt van alle volken. Leve .onze Vorstin! Leve het koninkrijk der Nederlanden. Uittreksel van de Rede van Prof. Getbrandy, gehouden, Zaterdag 5 Mei 1945 nam. 1 uur LANDGENOOTEN, De vijf jaren vaü onderdrukking zijn be ëindigd. De gehate Duitsche politie loert niet meer aan Uw huizen en wegen. Gij zijt bevrijd! Bekroond is de moed van de mannen en vrouwen van het verzet in eiken vorm. Be kroond ook het taai verzet van ons gehele volk. f Toegejuicht wordt niet alleen de dapper- heid van Amerikanen, Engelschen, Canadee- zen Russen en Polen, maar ook van Neder landers, Tsjechen eh verdere^raderdruktë volken, want de bevrijding is een daad van alle volkeren te zamen. Wanneer ge terug blikt op de dieptepunten, dan beseft ge direct dat Uw bevrijding is een wonder Gods, waarvoor Hem alleen de dank toekomt. De Landelijke Organisatie afdeeling Flak kee, heeft een plan gevormd om straks voor het laatst een beroep op u te doen. In deze oorlogsjaren hebben de burgers van Flakkee ruimschoots bijgedragen, zoowel met geld als in natura, om al degenen, die door de bezetters gedupeerd waren te ondersteunen. Velen, weduwen enwezen zuHen straks achter blijven. Zij moeten verzorgd woéden. Daartoe is een fonds gesticht. Burgers van Flakkee, steunt dit fonds, zoodat onze afdeeling straks een groot bedrac kan afdragen. Velen hebben hun léven geofferd, offert u uw geld. De nadere regeling zal spoedig bekend gemaakt wórden. DE L.O. ORGANISATIE. - FLAKKEESCHE DRUKKERIJ J. M. BOOMSMA, MIDDELHARNIS

Opbouw | 1947 | | pagina 17