Aan de Burgerij van de Gemeenten op GOEREE EN OVERFLAKKEE, Leve het Vaderland!!! Leve de Koningin!!! A. FOPMA. OPBOUW Het einde van de tyraimie is aangebroken! Nederland is van den vijand bevrijd! Bijna vijf jaren hebben wij gezucht onder den druk der Duitsche bezetting. De Duitscher heeft onze jongens, in strijd met alle regelen van het volkenrecht, gedeporteerd en gedwongen in de wapen-industrie des vijands te werken; De Duitscher heeft ons vee, onze landbouwproducten, onze radiotoestellen, en wat niet al meer, gestolen De Duitscher heeft ons onze huizen uitgedreven, velen onzer van het eiland verjaagd, en onze woningen voor zich zeiven in beslag genomen; De Duitscher heeft onze familieleden en naaste vrienden in gevangenis of concentratiekampen geworpen, hij heeft ze daar laten doodmartelen, of ze de kogel gegeven; De Duitscher heeft ons hoogste goed, waarvoor wij immer op de bres gestaan hebben, onze geestelijke vrijheid, ontnomen of aan knellende banden gelegd; kortom De Duitscher heeft ons vrije Nederlandsche volk tot slavenvolk gemaakt, voor een deel met behulp van de N.S.B.-ers, die eigen voordeel boven nationale eer stelden en zich voor eeretitels en eerebaantjes, geld of goed, met lijf en ziel aan den vijand verkochten Dat alles is nu, Gode zij geloofd en geprezen, ten einde. Wij zijn weer vrij, wij kunnen weer onszelf zijn Laat ons daarvoor in diepen ootmoed dank brengen aan den Almachtige, zonder Wiens wil ook dit mensenwerk onzer bevrijding nimmer tot stand had kunnen komen Medeburgers Door onze Regeering is via de militaire organisatie van de B.S. het bestuur van ons eiland in handen gelegd van den Heer A. FOPMA, die zal fungeeren als Districts-Commandant van Goeree en Overflakkee. Leve de herkregen vrijheid en onafhankelijkheid De Districts-Commandant van Goeree en Overflakkee, MIDDELHARNIS, Mei 1945.

Opbouw | 1947 | | pagina 13