Plaatselijk Nieuws MIDDELHARNIS. Het toelatingsexa men voor de R.H.B.S., alhier, is bepaald op 16 en 17 Juni. De Heer Sierts, kommies der Directe Belastingen, alhier, zal overgeplaatst worden naar Bunnik. Predikbeurten: Ned. Herv. Kerk: 10 en 6 u. Ds. Haring van Lage Vuursche. V.m. voorber. H.A. en n.m. bed. H.-Doop. Chr. Geref. Kerk: 10 en 6 u. Ds. de Jong. Geref. Kerk: 10 en 6 u. Ds. Zeilstra. Geref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) 10 en 5 u. Stud. W. v/d Lingen van De Lier. Geref. Gem.: 10 en 6 u. Leesdienst. SOMMELSDIJK As. Woensdag zal in onze gemeente de grote voorjaarsmarkt wor den gehouden. HERRINGEN. Gevonden en bij den opperwachtmeester der Rijkspolitie gede poneerd een militaire veldflesch. De gezamenlijke winkeliers in deze gemeente maken bekend, dat hun winkels voor het publiek zijn geopend van 8-12 na van 1-7 uur des avonds. De oude begraafplaats is thans omge spit, terwijl de paden van schelpen zijn voorzien. Het geheel maakt thans een verzorgden indruk. Ondertrouwd: J. C. van Mourik, 25 jaar en P. N. Visser 21 jaar. S.S.-MENTALITEIT. Naar wij vernemen heeft men onze vroegere dorpsgenoot C. RIEDIJK in Duitsland op aandringen van zijn Familie weten te arresteren. Hij leefde hier onder de naam Cornelisse en was boven zijn Hollands huwelijk gehuwd met een Duitse vrouw. A.s. Zaterdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds. Steenblok van Gouda. De motorrijder K. Tanis, kwam met zijn motor in de Provincie Brabant te vallen, waarbij hij een wervelfractuur opliep. De arbeider de G. had het ongeluk van de zoldertrap te vallen, met het gevolg dat hij zijn schouderbeen kneusde. Medi sche hulp werd ingeroepen, hij kan zijn werkzaamheden niet verrichten Belanghebbenden die wensen te sol liciteren naar tuinman, tot onderhouding Pastorietuin der Ned. Herv Kerk, kunnen zich aanmelden bij den kerkvoogd W. Kievit. Kerknieuws. Ger. Gem. v. en n.m. leesdienst. MELISSANT Kerknieuws. N.H. Kerk 10 en 6 uur, Dhr. v. Telingen. Ger. Kerk, 10 en 2.30. uur, Ds. de Boer van den Bommel. Ger. Gem., Leesdienst. Dhr. L. Oosterwoud, onderw. aan de Chr. school alhier, heeft voor zijn be noeming naar Zoetermeer bedankt. Zaterdag j.l. speelde M.V.V. I en II een wedstrijd tegen Stad a.h. Haringvliet. M.V.V. I won met 40, M.V.V. II speelde met 11 gelijk. STELLENDAM. In de week van 14 t/m 19 April werd aan de Gem. Vismijn aan gevoerd: 14446 kg garnalen, 331 kg Bot 51 kg spiering en 4 kg tong. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur dhr. Bouman. Geref. Kerk: v.m. 9.30 u. leesdienst en n.m. 6 uur Ds. v. d. Veen van Ouddorp. OUDDORP. Op Vrijdag a.s. des n.m. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan Ds. Steenblok van Gouda. Door den landbouwer J. P. Breen is de eerste boomgaard hier aangelegd. Een schadelijke week hadden de garnalenvissers J. Redert bevarende O.D. 21 en E. Versluis O.D. 3 de le scheurde zijn visnetten de 2e defect aan de motor. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. bevestiging en n.m. intrede van Ds. Steur. De bevestiging zal plaats hebben door Ds. Mulder te Rijssen. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 u. Ds. v. d. Veen. Ger. Gem.: 9.30 en 2.30 u. Leesdienst. Doopsgez. Gem.: 9.30 uur Ds. v. d. Zijpp van Rotterdam. f I j H. van Kempen en bestuurd door hem zelf, Ojgtributicnicuws, j op hol. Door dat wagen en paarden bekneld j Kodak, Dalco, Gevaert en Arow films. Ver- grooten en afdrukken van uw negatieven. NIEUWE TONGE. De Coöp. Dorps ver. t.b.v.d. Landbouw zal 9 Mei a.s. haar jaarvergadering houden in café Osseweijer. Vermeldden wij laatst, dat dhr. S. Dekker was benoemd tot lid van het Alg. Bestuur van Ziekenhuis Bethesda, thans vernemen wij, dat dhr. Dekker is gekozen tot lid van het dagelijks Bestuur en tevens belast met het Penningmeesterschap welke laatste functie werd bezet door ds. Th. G Vollebregt. Voetbal. J.l. Zaterdagmiddag speelde N.T.V.V. I tegen O.F.B. te Ooltgensplaat en verloor met 31. Zaterdagmiddag a.s. zullen de beide elf tallen N.T.V.V. I en II een wedstrijd spelen tegen de beide clubs van Goedereede. Kerkdiensten a.s. Zondag 27 April: Ned. Herv. Kerk v.m. dhr. Vetter van Middelharnis en n.m. ds. v. d. Kooij. Een zoontje van C. Melissant kwam spelenderwijs in de Kerkgracht terecht. Hij werd door snel toeschietende omwonenden op het droge gebracht. Dinsdagmiddag j.l. werd aan niet- zelfverzorgers rundvlees beschikbaar ge steld, hetwelk afkomstig was van een in beslag genomen rund. OOLTGENSPLAAT. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat er gelegenheid zal zijn tot herijk van maten en gewichten. Te Ooltgensplaat zal zitting worden gehouden in de O.L.School op Vrijdag 9 Mei a.s. van 912 uur en van 15 uur voor de letters A t/m H. Op Maandag 12 Mei a.s. van 1112 uur en van 25 uur voor de letters I t/m Z. Tegen het echtpaar Koppenaal-Hot ting is door de rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt wegens hun kinderen onver zorgd achter te laten. Maandagmorgen sloeg een met paar den bespannen voertuig van den landbouwer raakte tussen de woning van den winkelier van Beusekom en een aldaar geparkeerde auto kwamen zij tot stilstand. De bestuurder van het voertuig die na dien ter plaatse kwam, bleek van het voer tuig te zijn gevallen en had verwondingen opgelopen, zomede een der paarden, terwijl een rijwiel van den landbouwer D. Kreeft, dat voor diens woning stond, gedeeltelijk werd vernield. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Sonnenberg. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Bos. DEN BOMMEL. Kerkdiensten op a.s. Zondag 27 April. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Postma. Zondag werd voor de Kerk een gift ont vangen van 25,en enkele van 1, Namens Kerkeraad wordt aan gever(sters) hartelijk dank gezegd. Doopsbediening zal D.V. plaats hebben op Zondag 4 Mei a.s. De doopszitting zal gehouden worden op Vrijdag 2 Mei des avonds om 7 uur in de consistoriekamer. Men wordt beleefd verzocht op het aan gegeven tijdstip aanwezig te zijn. Trouw boekje medebrengen. Geref. Kerk: v.m. leesdienst en n.m. Ds. den Boer. In beide diensten collecte voor het Prov. Weeshuis. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd tussen V.V.S. en M.V.V. werd door M.V.V. ge wonnen met 4-0. De 2e elftallen van beide verenigingen speelden gelijk spel met 1-1. Kerknieuws. Ned.^ Fïerv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Vreugdenhil van Rotterdam. Geref. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 2 uur en 's av. 6 uur Leesdienst. De havenverbetering gaat vasten vorm aannemen. Op 6 Mei a.s. nam. 2 uur zal ter gemeente-secretarie worden aanbesteed het opruimen van de oude beschoeiingen en het maken van een nieuwe gewapend betonbeschoeiing, alsmede het uitbaggeren der haven. De speelplaatsen der beide scholen zijn van een nieuwe grindlaag voorzien. Dit is niet ten onrechte daar er bij slecht weer een ware modderpoel was. OUDE TONGE. De vergadering der Herv. Mannenver. is uitgesteld tot D.V. Maandag 12 Mei a.s. De begroting der gemeente, dienst 1947, van inkomsten en uitgaven ligt tot op de dag der behandeling ter gem.-secr. ter inzage. OFFICIEELE BONNENLIJST voor het tijdvak van 27 April t/m 10 Mei '47 Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie B) B-01 Brood 800 gram brood B-02 Brood 400 gram brood B-01 Boter 125 gram boter B-02 Boter 125 gram marg. of 100 gram vet 250 gram marg. of 200 gram vet 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 200 gram kaas 1 ei 100 gram bloem of zelf rijzend bakm. of kin- derm. (niet uit rijst ber.) 125 gram koffie 50 gram thee 250 gram wasp, en 250 gram soda 1600 gram brood 800 gram brood Bonkaarten KD KE 705 (serie B) B-ll Brood 800 gram brood B-ll Boter 250 gram boter B-12 Boter 125 gram marg. of 100 gram vet 12 liter melk 100 gram vlees 100 gram kaas 1 ei 250 gram wasp, en 250 gram soda 800 gram brood 100 gram bloem of zelf rijzend bakm. of kin- derm. (niet uit rijst ber.) 600 gram bloem of kin- derm. (niet uit rijst be reid) of zelfr. bakmeel Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, ME, MG 705 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie B) B-03 Boter 3-01 Melk B-03 B-05 Melk B-01 Vlees B-02 Vlees B-01 Algemeen B-02 Algemeen B-03 Algemeen B-04 Algemeen B-05 Algemeen B-06 Algemeen B-03 Reserve B-06 Reserve B-13, B-15 Melk B-ll, B-12 Vlees B-ll Algemeen B-12 Algemeen B-13 Algemeen B-13 Reserve B-14 Reserve B-16 Reserve •21 -21 ■22 Brood Boter Boter B-21 B-21 Melk Vlees B-22 Vlees B-21 Kaas B-21 Eieren 800 gram brood 250 gram boter 250 gram marg. oï 200 gram vet 5 liter melk 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas 5 eieren Brieven op oplossingen aan 't Bureau van Opbouw te Middelharnis; in de linker bovenhoek: „Tante Mar". Ja, nichten en neven, ik zal jullie geduld op de proef moeten stellen. Deze week komt nog niet de uitslag van de raadsel wedstrijd, want er ligt nog een stapeltje brieven, die ik eerst nog moet lezen en aan jullie terugschrijven. Dus geduld tot vol gende week. Daar is één nicht of neef, die al twee brieven geschreven heeft zonder afzender. Wie is die onbekende? Corrie Dr. uit M. Gefeliciteerd met je nieuwe zusje, Corrie. Is het een dikkerd en heeft ze de mooie truitjes al aan? Wim v. K. te Mei. Heb je je vlieger al fijn laten zweven in de lucht? Jij hebt maar fijn een lange vacantie. Zeg maar tegen jullie meester, dat ik hem niets aardig vind, als je niet eens „hoera" mag roepen. Pas maar op dat jij die pannen niet op je hoofd krijgt. Hennie v. d. W. te M. Dus ik krijg nog wel een lange brief van je, Hennie. Is de vacantie al om? Wat hebben jullie toch lang vacantie Rietje H. te S. Ik ben blij, dat jij de raad sels zo trouw blijft sturen. Bedankt voor je postzegels. Gerrit K. te N. T. Al de oplossingen van je raadsels zijn goed. Maar... je bent te laat, want je hebt alle oplossingen op één briefje geschreven. De oplossingen moeten binnen een week ingezonden zijn. Dus als je ze allemaal tegelijk doet ben je met de erste 6 raadsels te laat. Huib M. uit D. B. Al weer zo druk gehad met spitten in de tuin? Arme Huib! Martha L. te M. Ik denk, dat je nodig naar de tandarts zult moeten. Je tanden zien er zeker wel zwart uit van al die lekkere dropjes en zuurtjes. Ik zou dan ook wel eens een paar dagen winkeljuffrouw willen zijn bij die kennis van jou. Adrie v. A. uit N. T. Adrie geeft jullie een raadsel op, nichten en neven. Hij heeft het in zijn leesboekje gelezen. Moeten jullie dat eens raden: Als een zwarte kat in de Witte Zee springt, welke kleur krijgt hij dan? Tot nog toe zijn je raadsels goed, Adrie. Tannie v. S. uit St. afh H. Al weer zo'n lange brief! Mini v. P. uit D. Nog een lange brief! Jammer Willie D. te O. T. Jij bent nog een heel klein nichtje en toch vind ik je ontzettend groot, want je schrijft me al een lange brief. Zijn die poesjes spierwit? Lyda v. N. uit O. T. Jij houdt zeker we 1 erg veel van dat kleine nichtje, Lyda? Gre en Marie v. G. uit St. a/h H. Wat een groot huishouden en ik geloof, dat jullie allemaal professor wordt. Klara K. te Sp. Wat is dat jammer, Klara. Ik hoop maar, dat je weer gauw beter wordt. Gelukkig maar, dat je nog aan Tante Mar kunt schrijven. Marinus H. uit D. B. Wat heb je veel verhalen te vertellen. Fijn, dat je over gegaan bent, hoor! Dimmen H. uit O. Dus die kievitseieren liggen nog in hun nesten. Gelukkig maar, want nu komen er mooie vogels uit. Jij hebt toch niets aan die eitjes en je maakt eigenlijk die vogeltjes dood. Gerard M. uit D. Natuurlijk kan ik dat begrijpen. Rina is ook goed inplaats van Rika in raadsel V. Jan K. uit Mei. je hebt het mis geraden Jan. Heb je dat verhaal zelf gemaakt, Jan? Dan komt het in de krant.' Schrijf je me dat nog even? Leen H. te O. T. Ik ben jaloers op je fiets, die er nu we! mooi zal uitzien. Nu kom je zeker weieens fietsen naar Tante Mar. Jaap v. W. te H. Ja, in de oplossing van het eerste raadsel was een drukfout. Dat zullen alle nichten en neven wel begrepen hebben. Er moet niet staan Jacob, maar Jakop. Onbekendeuit M'hdrnis. Ja, nu schrijf je lelijk. Als ik juffrouw was zou ik je voor schrijven een 2 geven. Greetje v. d. J. uit O. T. Je moet maar een motor op je fiets laten maken, dan hoef je niet zo hard te trappen. Corrie v. O. te Mei. Wat vind je nu het leukst touwtje springen of tollen? Ik tollen, want ik deel zo graag klappen uit. Jammer, als Bertha nu haar raadsels niet kan in sturen. Jo H. te Mei. Je zult wel al in de krant gezien hebben of je oplossingen van de raadsels goed waren. Jeannetje U. uit R'dam. Wat een pracht- naam! En ik ben erg blij met een nicht uit R'dam. Stuur je voortaan alle oplos singen in? Corrie M. te St. a/h HHeb jij Tante Mar niet gezien in M'harnis? Je hebt lekker misgeraden, hoor! Er zijn verschillende nichten en neven, die vragen of ik nu eens wil schrijven of ze de oplossingen goed hebben. Welnu, je kunt het zelf zien in de krant. Ik kan toch niet bij iedere nicht en neef schrijven: Je hebt de oplossing goed of fout. En verder: Vergeet niet je naam en adres! Tot schrijvensTANTE MAR. Op 1 Mei zullen bonnen worden aange wezen voor suiker, versnaperingen cacao en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 April a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop met ingang van Maandag 28 Aprii a.s. mag worden gekocht. Op de bonnen B-06 en B-13 is 250 gram waspoeder benevens 250 gram soda ver krijgbaar. De niet-aangewezen bonnen van de serie A kunnen worden vernietigd. De Leider van den Distributiedie nst Ooltgensplaat maakt bekend dat personen, wier T.D.-nummer eindigt op een der cijfers 7, 2 of 5 en die in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich de bonnetj 614 en 612 bevinden, in aanmerking komen voor een schoenenbon naar keuze. Ook aan kinderen geboren in de maand April van een der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede aan de kinderen, die geboren zijn in de maand Juni van het jaar 1946 zal een schoenenbon worden verstrekt. Voor het uitreiken van deze schoenenbonnen zal zitting worden gehouden als volgt: Ooltgensplaat op Maandag 28 April a.s. van 11-12 uur. Den Bommel op Maandag 28 April a.s. van 2-3 uur. Oude Tonge op Dinsdag 29 April a.s. van 9-11 uur. Voor deze uitreiking moet de stamkaart met inlegvel worden mede gebracht. Uitreiking bonkaarten 7e en 8e per. '47. De Leider van den Distributiekring Mid delharnis maakt bekend dat bij de uit reiking van nieuwe bonkaarten ook de inleg vellen van alle gezinsleden moeten worden overgelegd. Zelfverzorgers, die dus een oproep ontvangen tot het afhalen van hun bonkaarten gelieven ervoor te zorgen dat zich in de stamkaarten ook de daarbij be- hoorende inlegvellen bevinden. Over de uitreiking van bonkaarten aan niet-zelfverzorgers volgt t.z.t. nog een publicatie. Gebruik nieuwe opplakvellen. H.H. detaillisten worden er nogmaals met nadruk op gewezen dat zij met ingang van 10 Mei a.s. uitsluitend hun consumen tenbonnen kunnen aanbieden, geplakt op opplakvellen voorzien van de aanduiding: „C.D.K. I0.12.'46- 169712/212". Opplak vellen, niet voorzien van deze aanduiding, worden vanaf bovengenoemd en datum niet meer geaccepteerd.

Opbouw | 1947 | | pagina 6