Plaatselijk Nieuws Vraag't eens in IWED.KURVINKS DR0GI5TERU Zondagsdienst Doctoren Het Groene Kruis te Stellendam vergaderde Publicatie DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPP1E KOPIJ fa en de aange- en haar |ber '43 en zich >p grond ontving rise pers Irikaanse vondst in de |in vele t geacht, derdaad ucenten M1DDELHARNIS. A.s. Zaterdagavond 7 uur, koopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds. Verhage van Lisse. Zondag 13 April hoopt op te treden voor de Geref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) des morgens lü uur en des middags 5 uur Dr. F. L. Bos van Vlaardingen. SOMMELSDIJK. Predikbeurten Zon dag 13 April: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat, n.in. 6 uur dhr. Baart van Dirksland. Burgerlijke Stand over de maand Maart: Geboren: Jacobus Jan, z. v. R. P. Gous- waart en M. Jansen; Ina, d. v. A. Fris en A. Vroegindeweij; Jacobus Anthonie Maar ten, z. v. A. Kool en L. Mackloet; Jan, Z. v. A. Knape en T. Nieuwkerk. Gehuwd: Cornelis Korteweg met Jansje Razenberg. Overleden: Hilletje Koster, 75 jaar; Krijntje Bruggeman, 83 jaar; Lieven Schol, 63 jaar; Frans Nieuwland, 44 jaar; Jan Vis, 1 jaar. DIRKSLAND. Gevonden-. Een Lips- autosleuteltje; te bevragen bij den heer L. de Jong, Tuinstraat. Bij de grote brand te Ooltgensplaat heeft ook de brandweer alhier assistentie verleend. De opperman J. Lugtenburg had het ongeluk bij het optillen van een riooldeksel, dit op zijn voet te krijgen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Het Jonge-Dameskoor .Excelsior" (dir. G. Zoon) zal Woensdag 15 April, de laatste uitvoering in dit seizoen geven. De collecte voor de Centrale verwar ming, op 23 Maart j.l. in de Ned. Herv. fcerk gehouden, heeft opgebracht 280, Ds. Bel, predikant bij de Ger. Ge meente, zal a.s. Vrijdag scheep gaan naar Amerika, voor een verblijf van enkele maanden. MELIS SANT. Dinsdagavond kwam de Coöp. Boerenleenbank .Melissant" in ai- gemene vergadering bijeen. De Voorzitter, dhr. Joh. Tieleman, open de de vergadering op gebruikelijke wijze en herdacht in zijn openingswoord de over leden kassier, dhr. H. Rooij en het lid dhr. Jac. Neels. De heer W. Keur werd als bestuurslid en de heer A. W. van Kempen als lid van de raad van toezicht herkozen. De heer M. Wiegel werd gekozen als lid der com missie tot nazien van de rekening over 1947. In overweging werd door het bestuur gegeven, gezien de gemaakte winst, de rente van uitstaand geld te verlagen en van ge stort geld te verhogen. Uitvoerig werd de mogelijkheid bespro ken rente voor de geblokkeerde rekeningen uit te betalen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk, Twee maal Ds. van Wingerden. Ger. Kerk 10 uur leesdienst; 2.30 uur Ds. Zeilstra. Ger. Gemeente Leesdienst. HERKINGEN. De burgemeester van Herkingen maakt bekend, dat alle na 1 November 1946 door den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland verleende machtigingen tot het vangen van mollen tot en met 15 April 1947 verlengd zijn. Het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen maakt bekend, dat de verloting van mosselbanken in de Wester- schelde en de Brakman op Vrijdag 2 Mei a.s. zal plaats vinden te Middelburg. Het zonntje van J. van Wageningen ging kopje onder in de haven toen hij probeerde in een roeiboot te stappen, welke in de haven was gelegen. Door de schippers I. en M. van der Vliet werd hij met een schippershaak aan boord getrokken. Deze week is een aanvang gemaakt door den plaatselijken herstelraad met de uitreiking van extra-textielpunten en andere textielgoederen. Burgerlijke Stand over Maart 1947: Geboren: Leendert Cornelis, z. v. K. Tanis en J. Struik; Jan Leendert, z. v. S. K. J. Tuinstra en A. Snijder. Gescheiden: C. van den Ouden en G. M. Melissant. Ingekomen personen: J. Witvliet van Dirksland. Vertrokken personen: J. C. van Mourik naar Amsterdam. A.s. Zaterdagmiddag 3 uur speelt H.V.V. I een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen Flakkee III. GOEDEREEDE. Zondag 13 April zal in de Ned. Herv. Kerk voor de gemeente optreden 's morgens 10 uur dhr. Konings van Putten en 's avonds 6.30 dhr. Vetter van Middelharnis. Door Gebr. Grinwis uit Ouddorp is onderhands aangekocht het visschersvaar- tuig G.O. 8 van dhr. P. Redert om te wor den gesloopt. De landarbeiders die een arbeidsover eenkomst wenschen aan te gaan, voor een zeker tijdvak, met hun werknemer, kunnen deze bekomen bij A. de Reus, secr. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. OUDDORP. Van de Wed, Jb. Meijer aan het Smalle Einde is een paard met veulen bezweken. Daar het dier niet was verzekerd beteekent dit een groote schade post. Prins Bernhard I speelde een voetbal wedstrijd tegen H.V.V. I en moest daarbij een nederlaag incasseeren van 21. I De garnalenvisschers hebben de af- geloopen week 2 dagen gevischt. Er werd van 100170 kg garnalen per dag en schuit gevangen. 1 Alhier worden plannen gemaakt nog een Mannenzangvereeniging op te richten. Men kan zich aanmelden bij A. Bosland, Dijkstelweg A 408. j Kerknieuws a.s. Zondag 13 April I Ned. Herv. Kerk 10 uur en 2.30 Ds. J. Hovius van Hoogeveen. I Ger. Kerk 10 uur en 2.30 uur Ds. v. d. Veen. I Ger. Gemeente 10 uur en 2.30 uur lees dienst. Doopsgez. Gemeente 10 uur de heer Bouwer van Utrecht. De Burgemeester van Ouddorp ves tigt de aandacht van belanghebbenden er op dat het in deze gemeente verboden is tusschen 1 April en 1 October iepenhout te laten liggen, opgestapeld te houden of te vervoeren. De Secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij is bevoegd van dit verbod geheel of gedeeltelijk en al dan niet voorwaardelijk ontheffing te ver- leenen. Dit verbod is niet toepasselijk op, a. geheel ontschorst hout; b. hout met een doorsnede kleiner dan 7 centimeter; c. hout dat onder water ligt.; d. hout waarvan de schors in haar geheel op door het departement van landbouw en visscherij bepaalde wijze is behandeld. Verzoeken om ontheffing van dit verbod kunnen worden gericht tot den Inspecteur van het Staatsboschbedrijf te Utrecht. Eau de cologne, shampo, lotion, Sana- togen, ovomaltine, Halitran. Aspirin Ak kertjes, Hoestsiroop, Asthmapoeder. KERKSTR.160 - OUDDORP NIEUWE TONGE. De rekening en verantwoording der Diaconie van de Ned. Herv. Kerk over het dienstjaar 1946 ligt van 8-15 April '47 op werkdagen van 17-18 uur bij den boekhouder ter inzage. Door den Herstelraad werden j.l. Zaterdag extra textielpunten uitgereikt. De Burgemeester maakt bekend, dat het aantal aanvragen om een woning steeds toeneemt. Het zal in de toekomst dan ook onmogelijk blijken te zijn iedere aanvrager een eigen woning toe te wijzen. Inwoning zal daarom noodzakelijk zijn. Ieder die zich thans bereid verklaard een gezin in zijn woning op te nemen, zal dan ook gevrij waard zijn, dat tot vordering van woning ruimte zal worden overgegaan, waarbij met de wensen van den bewoner geen rekening meer kan worden gehouden. Zij die over ruimte beschikken en deze voor bewoning wensen af te staan, worden ver zocht hiervan vóór 26 April a.s. schriftelijk mededeling te doen ten gemeentehuize. Men is een dezer dagen begonnen met het beplanten van den tuin bij de Stichting Elisabeth. Ook de kerkring heeft door een nieuwe beplanting weer een ander aanzien gekregen. 9 Voor het nieuwe leerjaar werden aari de O.L. School 37 kinderen ingeschreven. Dhr. S. Dekker werd benoemd tot lid van de electriciteit-commissie. Dhr. E. van 't Hof die benoemd werd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim heeft deze benoeming aan genomen. De heer H. A. v. Tilborg ass. dienst- geleider der dir. belastingen te N. Tonge en Herkingen is met ingang van 16 April a.s. benoemd tot hoofdass. tit. met stand plaats Hellevoetsluis. Dhr. v. Tilborg werd 1 Aug. 1936 benoemd tot commies van ons dorp en heeft een werkzaam aandeel in het verenigingsleven. Hij is o.a. Voorz. der O.V., Voorz. der S.B.Z., Voorz. Ouder-' commissie, was 5 jaar hoofd der Lucht bescherming en heeft zitting in de commi- té's der Hark, N.V.H. C.V.O. en Herstel raad. Dhr. L, Both ontving van het Konin klijke Huis een pakje wol in verband met de geboorte van zijn 10e zoon. Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk a.s. Zondag 13 April v.m. en n.m, Ds. v. d. Kooij. Bed. H.-Doop, Dhr. J. Kievit behaalde een dezer dagen het diploma voor diesel-monteur. Een pracht prestatie leverde deze week de motorbrandspuit met bemanning door bij den brand in Ooltgensplaat als eerste spuit water te geven. Door Zr. Landheer werd 56,30 aan contributie overgemaakt voor de Ver. „De Macht van het Kleine" OUDE TONGE. In deze gemeente is opgericht een Postduivenvereniging ge naamd: „Stormvogels". Ingaande 29 Maart '47 is den Heer W. Camphens, hulpbesteller, benoemd tot besteller in vasten dienst. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk v.m. Ds, Postma van Den Bommel Bed. H.-doop en n.m. dhr. Konings. OOLTGENSPLAAT. Zondag a.s. zul len Ds. A. J. Brinkman van Utrecht en Ds. W. Brinkman van Asperen, beide afkomstig uit Ooltgensplaat in den dienst des woords in deze gemeente voorgaan, DEN BOMMEL, Op 2e Paasdag had de 2§. stuurman J. Donkersloot van de veerdienst Den Bommel-Numansdorp het ongeluk als gevolg van de harde wind bij het vastmeren te Numansdorp met zijn voet tussen een staaldraad bekneld te raken waardoor hij zulke ernstige kneuzingen opliep dat geneeskundige hulp direct moest worden ingeroepen. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. geen dienst, n.m. Ds. Postma. De collecte gehouden op Zondag 30 Maart voor kerk en Diaconie heeft de som van 316,58 opgebracht, waarvoor de gemeente hartelijk dank wordt gezegt. De jaarlijkse rekening der Diaconie ligt ter inzage voor de leden van 7-14 Maart behalve des Zondags bij de boekhouder B. Melissant. Geref. Kerk: v.m. leesdienst en n.m. 3 uur Ds. C. A. Vreugdenhil van Oud- Vossemeer. Ds. Den Boer heeft voor het beroep van de kerk van St. Laurens bedankt. STAD a/h HARINGVLIET. Kerk nieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. leesdienst en n.m. Ds. Vink. Geref. Kerk: v.m. en n.m. leesdienst. Geref. Gem.: v.m. en n.m. en des avonds leesdienst. Drieling in den koestal Kort geleden bracht een koe in het Engelse dorp Garstang (Lancashire) drie gezonde kalveren ter wereld. van Zaterdag 12 April v.m. 12 uur tof Maandag 14 April v.m. 9 uur. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Dr. Arends, Voorstraat Middelharnis. OOST FLAKKEE Dr. G. J. Buth, Tel. 19 Den Bommel. Dr. P. J. de Man, Tel. 20 Nieuwe Tonge. DIRKSLAND, MELISSANT HERKINGEN Afwezig Dr. G. Huisman. Voor spoedgevallen Dr. P. Boot Tel. 127. Dr. B. Elvé Tel. 262. De Voorz. dhr. W. Blokland opende de vergadering en heet in zijn openingswoord allen welkom en hoopte dat door het ver krijgen van een wijkzuster de vereniging nog tot groter bloei zal komen, waarna hij het woord geeft aan de secr. die de notulen voorleest der vorige vergadering, welke onveranderd met een woord van dank van de Voorz. worden goedgekeurd. Uit het verslag van de magazijnmeester bleek dat door 144 gezinnen verplegings- artikelen werden gebruikt, en dat de zus ter in de tijd van 25 Oct. t/m 31 Dec. '46 525 bezoeken heeft afgelegd. Vervolgens las - de magazijnmeester voor de art. die in het magazijn aanwezig zijn. Dan volgt verslag penningm. Saldo plus inkomsten over '46 3684,77,Uitg. over '46 742,58,—. Saldo 31 Dec. '46 ƒ2942,19,—. Tot nazien der rekeningen werden be noemd de heren: Jac de Goede en C. de Jager, die de rekeningen controleerden en goedkeurden. De Voorz. dankt hierop de penningm. voor zijn beheer. Bij de verkiezing werden de aftredende leden Dr. L. L. Kreling en W. Blokland met meerderheid van stemmen herkozen. In de plaats van dhr. Hardewijn die wegens vertrek bedankte werd gekozen dhr. A. van Eek die deze benoeming aannam. Bij de rondvraag werd door dhr. A. Klink de vraag gesteld betreffende inwo nende oude mensen of die contributie moeten betalen of dat ze gerekend worden in het gezinsverband opgenomen te zijn. De gedachten lopen hierover uiteen, zo dat het bestuur gemachtigd werd, deze gevallen te bezien en in overweging te nemen hoe daarin te besluiten. Dhr. Koppenaal vraagt om meer baby schalen aan te schaffen, één is te weinig wat werd toegezegd. Dhr. de Goede wil een commissie be noemen om de rekeningen van te voren na te zien, daar dit dan niet op de verg. behoeft te gebeuren. Dit werd goedgevonden waarna de heren T. van Koppen en Ad. Kreeft en als reserve dhr. W. v. Rossum en Koppenaal benoemd werden. Daar er niemand het woord meer ver langt, sluit de Voorz. de vergadering. Bij een stoffeerdersbedrijf kunnen wor den geplaatst (twee) flinke jongens van 14—16 jaar. Zij moeten in de omgeving van Middelharnis woonachtig zijn. Aanbiedingen aan het Arbeidsbureau te Middelharnis, Voorstraat 14. De Directeur, N. v. d. BRUGGE Kees Knip bedacht zich niét lang, greep een mooi fototoestel, dat vlak naast hem lag, stond op en hing het om zijn schouder. „Stuur de rekening maar naar meneer Brom van Bas Brorn's Blad", zei hij tegen den winkelier, die op het lawaai was komen toesnellen en met open mond en wringende handen naar de schade in zijn etalage stond te kijken. Toen stapte Kees JCnip uit de winkelkast, greep zijn motorfiets en baande zich een weg door de toegestroomde voorbijgangers. Vlug sprong hij op zijn motor en vloog weer weg. Hij stopte bij het politiebureau en stoof de kamer van commissaris Grijpgraag binnen, die met de handen in het haar woelde en met een boos gezicht de rapporten over de drie bankovervallen zat te lezen. „Commissaris!" riep Kees Knip, „ik weet waar de rovers zitten en waar zij het gestolen goud hebben verborgen 1 U moet een paar agenten meesturen 1 Maar vlug, commissaris, voor ze weg zijnKoppie Kopij wacht ze op„Wie is Koppie Kopij vroeg de commissaris, „is dat een van de rovers „Eer) van de rovers Dat is de man, die ze gevonden heeft! Dat is de knapste speurder van de hele stad, commissarisI Daar kunnen Uw mannen nog wat van leren, commissarisMaar maakt U nu voort, commissaris, anders komen we te laat 1" Commissaris Grijpgraag wilde eerst kwaad worden, maar hij begreep dat er haast bij was en nam de telefoon.

Opbouw | 1947 | | pagina 3