OPBOUW i >nge n: Behangselpapieren lekking jdhengst 10 |typc jENST en -Flakkee Uw Jn aden 'anen lewcg. Ichool MAN No. 91 4 April 1947 DERDE BLAD Plaatselijk Nieuws Magazijn „De Overkant" A* Sitskoorn Rotterdam Zuid, Telef. 73140 Handwasmachines met eiken kuip naar C. DE MOOIJ, Voorstraat 15 Middelharnis. Prijs f 50,— Het gestolen suikerei £R G.Lzn., 61 ID rondgeleid, STBROEK |tober 1946 2 uur St. Jacob 3 uur tra dienst 9 uur lacob 10 u. pnde adres IDIJK lelsdijk SEN elke laan? Iding J09 roept (toe- ïdt op runnen eek na ilharnis ïiedam ■mis of len be- varia- jecteur, [A 322. In verband met de PAAS DAGEN zal ons blad DINSDAG 8 APRIL niet verschijnen. MIDDELHARNIS. Verloren: Porte feuille met inhoud: 95 gulden en persoons bewijs, enz. enz. Kerknieuws. Geref. Kerk (Onderh. art. 31 K.O.). Goede Vrijdag, 's avonds 7 uur. Zondag 6 April (le Paaschdag) 's mor gens 10 uur, 's middags 5 uur: Ds. J. F. de Weger van Rozenburg. 2e Paaschdag, 's morgens 10 uur: Ds. J. F. de Weger. Feestavond Oranjevereniging. De Oranjevereniging Ons Vorstenhuis zal wederom voor haar leden een feestavond organiseren. Naar wij vernemen zal deze worden gehouden op Woensdag 9 April in de zaal van Hotel Meijer. Het bestuur heeft al het mogelijke gedaan den leden een aan gename avond in het vooruitzicht te stellen, teneinde de onderlinge band te verstevigen. Men meent de mogelijkheid daartoe ge vonden te hebben in het laten opvoeren van een interessant stuk van Jan Fabricius, „De Rechte Lijn". E.H.B.O.- en Rode Kruis-avond. In de concertzaal van Hotel Meijer werd Woensdagavond een bijeenkomst gehouden uitgaande van de plaatselijke'afd. E.H.B.O. en Rode Kruis. De opening geschiedde door dhr. D. Mans, voorzitter der E.H.B.O., waarna hij een causerie hield over:Activiteit, ook nu'. Spr. legde hierin aan de dag dat de beide afd. in oorlogstijd klaar stonden doch nu er vrede is, is ook voor hen een taak aanwezig, de activiteit moet blijven om het schoone doel dat nagestreefd wordt, ui tte dragen. Hierna brachten de functionarissen hun verslagen ten gehore. Er bleken nog gewel dige tekorten wat het materiaal betrof. Ook door oud-Burgemeester den Hol lander werd in krachtige bewoordingen naar voren gebracht wat of de leden en be gunstigers te verrichten hebben. Hij spoor de allen aan veel propaganda te maken opdat uitbreiding geoogst werd en men gelijk kwam met Ouddorp waar een 1000-tal leden zijn. Na een korte pauze werd overgegaan tot de vertoning der film: „Op de Bres", hierin zag men het nuttige werk dat het Roode Kruis verrichtte en we kregen een schoon beeld te zien van ons Indië, waar de vijand veel verwoestte, doch waar met behulp van 't Rode Kruis een krachtige opbouw tot stand kwam. Het was een zeer leerzame avond. 1 April 1947 heeft den Heer A. Krijgsman Pzn. zijn 18-jarige functie als controleur bij de U.C.B. beëindigd wegens bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. In deze jaren wist hij niet alleen algeheele bekendheid te verkrijgen, doch door trouwe plichtsbetrachting het ver trouwen zijner superieuren te winnen. Dat op een loopbaan v?n zeer omvangrijke aard mag worden teruggezien behoeft geen na dere omschrijving en menige herinnering aan hem zal blijven bestaan. Moge hem geschonken worden' zijn levensavond nog met de zijnen in een wel verdiende rust door te bregen. D1RKSLAND. Ter gelegenheid van haar kampioenschap maakte de Voetbal vereniging D.V.V. tezamen met de Mu ziekvereniging ..Aniicitia" een rondgang door het dorp. Er was veel publiek op de been. Het Mannenkoor „Ons Koor" te Sommelsdijk zal op 2de Paasdag, desmid dags 3.15 uur een concert geven in het Ziekenhuis. Burgerlijke Stand over de maand Maart. Geboorten: Maria, d. v. A. C. M. Tiele- man cn M. Schouten (Nieuwe-Tonge); Pieter Jacobus, z. v. J. v. d. Meer en C. Nieuwland; Cornelia Johanna Charlotte, d.v. J. de Weerd en J. Jochems (Ooltgens- plaat); Johanna, d. v. B. Faasse en H. C. Remus; Leendert, z. v. C. Markus en L. Markus; Louwra, d. v. J. Touw en H. Bos hoven; Maria, d. v. D. Meijer en D. Mas tenbroek. Overleden: Marinus Knöps, oud 81 j., weduwn. v. J. v. d. Tonnekreek; Cornelia v. d. Waal, oud 57 j., echtgen. v. P. v. Aalst (Melissant); Leentje Warnaer, oud 82 j., ongeh. Susanna Hollaar, oud 3 w., d. v; K. Hollaar en K. Breen (Ouddorp); Mels Touw, oud 84 j., weduwn. v. A. v. d. Steen (Melissant); Jan Vis, oud 1 j., ,Z v. L. Vis en K. M. Bijleveld (Sommelsdijk); Johan- iiis de Vos, oud 70 j., echtgen, v, W. Bus- cop (Ooltgensplaat). Huwelijken: G. Lodder, oud 38 j. en M. Bakker, oud 26 j.; J. C. Koppenaal, oud 23 j. en A. Markwat, oud 18 j.; P. Koppelman, oud 33 j. en M. A. v. Liere, oud 25 j. Huwelijksaangifte: C. Booij, oud 22 j. en V/. J. Witvliet, oud 24 j.; P. v. d. Gaag, oud 25 j. en J. v. Lenten, oud 22 j. HERRINGEN. Voetbal. A.s. Zaterdag middag zal er een wedstrxd gespeeld wor den tussen K.V.V. I-Prins Bernhard I te Ouddorp. Onze Junioren-elftal zal op eigen terrein tegen een Junioren-elftal van Nieuwe Tonge uitkomen. STELLENDAM. In de week van 24 Maart t/m 29 Maart werd aan de Gem. Vischmijn alhier aangevoerd 2950 Kg. garnalen, 475 Kg. bot en 1390 Kg. spiering. Kerknieuw. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Vermaas van Dirksland (Bed. H.A.), n.m. 6 uur dhr. Bouman. Ger. Kerk: v.m. 10 u. en n.m. 6 u. Stud. Berger van Heemstede. OUDDORP. Op de gehouden vergade ring van de afd. „Het Groene Kruis" werd voor het aftredend bestuurslid de heer P. Boelaars gekozen de heer C. Lodder Jz. iIn de cichoreidrogerij „de Onver wacht" wordt binnen enkele dagen Vladri- aan gedroogd. Dit wordt voor medicijnen gebruikt. Kerknieuws, le Paaschdag. Ned. Herv. Kerk: 10 uur leesdienst, 2.30 u. Ds. v. Asch v. Sommelsdijk. Ger. Kerk: 10 u. en 2.30 u.: Ds. v. d. Veen. Ger. Gem.: 10 u. en 2.30 u. leesdienst. Doopsgez. Gem.: 10 u. en 6.30 u. de heer Bouwer v. Utrecht. Ned. Herv. Kerk. 2e Paaschdag: v.m. 10 uur leesdienst. Ger. Kerk: 10 u. Ds. v. d. Veen. Ger. Gem. v.m. 10 uu: leesdienst. Eau de cologne, shampo, lotion, Sana- togen, ovomaltine, Halitran. Aspirin Ak kertjes, Hoestsiroop, Asthmapoeder. NIEUWE TONGE. Mej. S. v. d. Ham behaalde het diploma Steno C. Mej. G. Hemmink werd per 1 April aangesteld als schoonhoudster van het Gemeente-secretarie. Kerknieuws voor a.s. Zondag en 2e Paasdag Ds. v. d. Kooij. In het seizoen 30 Oct. '46-31 Maart '47 werden 239 slachtvergunningen afge geven voor varkens en 1 voor een schaap. Door baldadigheid werd bij M. C. Knöps een grote spiegelruit ingedrukt. P. Holleman brak een dezer dagen zijn arm tijdens zijn werkzaamheden. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Woensdag j.l. arriveerde de beplan ting voor de Algem. Begraafplaats welke geleverd werd door het Staatsbosbeheer. De Herstelraad zal Zaterdag 5 April a.s. in de Hulpschool zitting houden tot uitreiking vanextra textielpunten. De uitreiking geschied als volgt: van 8 -9 uur nummers A 1 -A 100 van 9 -10 uur nummers A 101-A 200 van 10-11 uur nummers A 201-A 300 van 11-12 uur nummers A 301-A 368/34 van 13-14 uur nummers A 369-B 28 van 12-16 uur nummers Groep C. Stamkaarten van alle personen mede brengen. Burgert. Stand over de maand Maart. Geboren: Huibrecht, z.v. L. de Blok en Joh. A. Koert.; Leentje, d.v. Jac. Timmer en J. van Erkel.; Teuntje, d.v. J. Looij en C. W. van Es.; Johanna Engelina, d.v. A. Quist en J. van 't Hof.; Anna Pieter- nella, d.v. P. Holleman en S. de Korte. Ondertrouwd: Jan Zoon 21 jaar Sema- rang Ned. Indië en Jannetje Kareis 22 jaar Nieuwe Tonge. Gehuwd: H. van Heemst 25 jaar, N.T. en E. M. H. Koeppermans 27 jaar, Tilborg. Overleden: Abraham Holster 64 jaar, echtgenoot van K, Berk. Zuiver wollen tafelkleeden vanaf 28,63 Cocosdeurmatten 6,85 1-pers. Stalen Slaapkamer compleet 128,25 Strijenschestraat hoek Polderlaan bij Tramhalte Hillesluis Ingekomen: A. Verseput van Blaricum.; M. Kievit van Uithuizermeeden.; H. Motz van Hekelingen.; F. Meijer van Goede reede.; Joh. de Mooij van Alphen aan den Rijn.; P. Holleman van Middelharnis.; P. Schipperoort van Middelharnis. Vertrokken: H. van Heemst naar Tilborg; A. P. Prinsen naar Sommelsdijk; P. A. Veltman naar Oude Tonge. Verhuizingen: W. L. de Gast van B 10 naar B 11. S. Holleman-de Korte van A 33 naar A 216. OUDE TONGE. De heer K. Les heeft onderhands aangekocht een woning van den heer Pieterse, staande aan de Capelie- weg. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Zon dag 6 April, le Paasdag: 9.30 u. en 6 u. dhr. van Wakeren van Veenendaal. Ger. Gem.: twee maal leesdienst. Op de gehouden Jaarvergadering der Herv. Mannenvereniging werden herkozen resp. als 2e Voorz. en Secret, de heren L. Dubbeldam en C. Hartman. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier is be roepen Ds. de Klerkx, van Op- en Neder- andel. De catechisaties in de Ned. Herv. Kerk zijn geëindigd. OOLTGENSPLAAT. Tot helpster aan de Kleuterschool is benoemd mej. L. Dullemohd. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk. v.m. en n.m. Ds. Sonnenberg. 2e Paasdag v.m. Ds. Postma van den Bommel. Geref. Kerk: 2 maal Ds. Bos, 2e Paasdag geen dienst. DEN BOMMEL. Kerknieuws, v.m. en n.m. Ds. Postma. In beide diensten Paas- collecte, welke door de kerkeraad bij de gemeente hartelijk wordt aanbevolen. 2e Paasdag geen dienst. Geref. Kerk: v.m. en n.m, Ds. Den Boer. 2e Paasdag v.m. 10 uur. Burgerl. Stand over de maand Maart. Geboren: Petrus, z.v. W. F. v. Wijk en A. Moerenhout.; Pieter, z.v. P. Borgdorff en L. Kievit. Ondertrouwd: A. Huibrechtse 29 j. en T. W. A. Swaluw 29 j.; P. W. Vogelaar 29 j. en W. J. Mijs 24 j.; C. Mijs 27 j. en J. Mijs 24 j. Gehuwd: A. B. H. v. Vlimmeren 28 j. en M. Vervloed 25 jaar. Overleden: A. M. Winkels.; E. J. H. M. Huibrechtse 3 mnd., d.v. J. Huibrechtse en E. A. S. de Bilde. STAD a/h HARINGVLIET. De speld jesverkoop voor de vereniging het Hooger- land heeft opgebracht de som van 25,30. Van de Chr. School zijn 11 leerlingen afgeschreven en 11 nieuwe ingeschreven. Van de Openbare Lagere School hebben er 7 de school verlaten en 14 nieuwe leerlingen zijn ingeschreven. Kerknieuws, v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Drent van Schiedam. Geref. Gem.: v.m. en n.m. en 's avonds Leesdienst. Rectificatie Geen kinderbiscuits op den bloembon In de bonnenlijst, die op Donderdag 27 Maart is gepubliceerd, is abusievelijk achter bon 68-Ü Reserve voor 600 gram bloem vermeld, dat desgewenscht op dezen bon ook kinderbiscuits gekocht kunnen worden. Dit is echter niet het geval. Kinderbiscuits kunnen uitsluitend op een bon voor rijst worden betrokken. Voor prima gebruikte PAASVERTELLING „Jij heb 't gedaan", zei Basje. Jij... jij heb mijn Paasei gestolen en jullie hebbe 't gistermiddag samen opgegete. Dat zak zegge aan de vader en aan de moeder en ook aan de heren, 'k Zal zeggen welke dieven je benne. Onder nijdig stemmen geroezemoes werden de borden in de grote zaal van het huis voor ouden van dagen haast omgestoten en Basje werd wegge drukt in een hoek, zodat de lepel uit haar handen viel. De Dikke naast haar kneep Basje in de magere, uitgeteerde armpjes, tot ze het uitschreeuwde van pijn. ,,'k Zal je leren, te zeggen dat ik gestolen heb. „Heb ik van jou gestolen, ja of nee". Wanhopig worstelde Basje om aan den nijdigen greep van haar buur te ontkomen, het grijze haar kwam in wanordelijke slier ten van onder haar muts en dan opeens barstte ze uit in een onbedaarlijk schreien. De Dikke liet haar los en Basje zakte "til snikkend haar hoekje in, terwijl de anderen zich van haar boterhammen mees- I ter maakten. Dan ging de deur open, het jwerd stil in de zaal, het geklepper der oudjes verstomde, de vader trad binnen en keek naar de hoek waar Basje nog steeds zat te snikken. „Wat scheelt eraan Basje?" maar het oude mensje begon slechts op nieuw onbedaarlijk te schreien. Op het kantoortje van „Vader" waar de zon scheen werd Basje rustiger en met horten en stoten vertelde ze het verhaal. Woensdag was ze, dat wist Vader wel, met Stijntje op pad geweest en die d'r kinderen leefden nog en toen had ze voor die kinderen gezongen van dat versje: ...Als de tranen in mijn ogen, spreken van mijn hart vol smart en toen had een van de kinderen haar een groot suikeren Paasei gegeven, mooi, rood gekleurd. Ze had het in haar kleerkastje gelegd en... daarna was ze even wegge weest opnieuw barst Basje in tranen uit.toen ze terug kwam was haar mooie Paasei weg, dat ze zo eerlijk met zingen verdiend had. Het arme oude lichaam schokte en haar lippen beefden als ze van haar grote ver driet vertelde hoe Greet, de Dikke en Keetje maar telkens hadden zitten lachen en haar getreiterd en het ei bleef weg. Ze hadde het gestole en opgegete. Zij schrok op van de stem van „Vader". „Basje, jij hebt tegen het reglement dingen in het Huis gebracht, zonder ze mij te laten zien". Basje aarzelde, moest ze het zeggen van Stijntje, maar die kreeg dan vast een hele week lag geen suiker in de pap. Nou, laat es horen" drong „de Vader" aan. Stijntje... Wat is er met Stijntje? Vooruit! Stijntje had gezeid, „as ze 't zien mot je 't afgeve en je krijg het niet meer terug". „Nee, we eten jullie snoepgoed op", bromde de Vader, maar tersluiks keek hij toch naar het arme, kleine sidderende vrouwtje, die haar tranen met het gerim pelde schort afveegde. Je begrijpt toch wel dat ik niet voor jouw Paaseieren kan zorgen als ik niet weet dat je er gehad hebt. Ja, „Vader", zei Basje gretig, ik had een mooi suikerei, maar ze hebbe het gestole, echt waar. En weer begon ze klaaglijk te schreien. „Vader" zei dat hij het zou onderzoeken, j als het er niet meer was, was er niets meer j aan te doen. Dan had ze het maar niet I stilletjes in Huis moeten halen. Diep-ellendig en ontmoedigd keerde Basje naar de zaal terug. Spotogen waren op haar gericht, maar ze zeiden niets. Dien nacht sliep Basje niet als gewoonlijk; de zuster moest voor haar gehaald worden, want ze riep aldoor maar in koortsdromen om het Paasei. De zuster bracht met haar vriendelijke stem Basje tot kalmte; alleen in het kleine kamertje, vertelde het oudje het hele verhaal over het ei, ook aan de zuster. De zuster schudde meewarig het hoofd en ze beloofde Basje vast een nog veel mooier ei dan ze gehad had, als het andere niet terecht kwam. Den anderen morgen was Basje'niet gelijk met de ande ren op, ze lag in het kleine zieken-kamertje en de dokter moest erbij gehaald worden. Het was heel goed zei de dokter, toen hij kwam en zag hoe de borst van het oudje hijgde, terwijl het zweet van haar voor hoofd liep. „Ze zal de Pasen niet halen", voegde hij er aan toe, ze heelt in een te opgewonnen toestand geleefd, haar hart kon dat niet verdragen, het kaarsje gaat uit.

Opbouw | 1947 | | pagina 9