F f 3000,- pracht Bouwland HUISGEZIN TE KOOP h m De vorstschade Distributienieuws. flinke dienstbode Verhuisd Tc leen gevraagd t Rectificatie Tandarts SYPKENS Donderdag 3 April a,s, .wel spreekuur De EERSTE Flakkeesche Vulcaniseerinrichting OUDE TONGE 5 damesmantels gekruiste Bouvier Veewachter Aardbeienplanten helpster bij de handwerken Tandarts .DALSTRA afwezig l £3 £3 S3 £3 S3 £3 £3 £3 S3 £3 £3 £3 £3 £3 £3 £3 £3 £3 £3 £3£ I OUDE TONGE. De heer J. Pieterse heeft onderhands aangekocht een aan de Stationsweg staand woonhuis van de familie Tuns. Kerknieuws voor Goede Vrijdag. Ned. Hervt Kerk: n.m. 6.30 uur den heer van Wakeren van Veenendaal. Jaarvergadering A.R.-Kiesver. De A.R.-Kiesvereniging „Dient God eert den Koning" kwam in jaarverg. bijeen. In zijn openingswoord sprak de Voorz. over de dankbaarheid dat wij weer in vrijheid kunnen vergaderen en dit werk doen; maar stelde daar tegenover de grote zorgen die ons vervullen over de gang van zaken in ons Vaderland en over de ganse wereld. De grote groei van het communis me kan niet anders dan met zorg tegemoet gezien worden. Spr. drong aan om ge trouw te blijven aan de Christelijke be ginselen. De secr. en penningm. brachten hun jaarverslagen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen Adr. Hagens. In de plaats van L. v. d. Bogaart die zich niet meer herkiesbaar stelde werd gekozen W. J. van Dis. Beiden namen hun fier- of benoeming aan. De heer van Tienhoven behandelde daarna op uitstekende wijze: „Monarchie of Republiek", waarop een actuele bespreking volgde. Tot leden van de commissie tot nazien der rekeningen 1947 werden benoemd: H. Kievit en K. J. de Bruin. Met een woord van dank werd deze vergadering op de. gebruikelijke wijze gesloten. OOLTGENSPLAAT. Verslag ver gadering „Steun bij Ziekenhuis- verpleging", afd. Óoltgensplaat. Te Óoltgensplaat kwam de afd. Óolt gensplaat der vereeniging „Steun bij Zie- kenhuisverpleging" in openbare vergade ring bijeen in Hotel Hobbel. Aanwezig plm. 25 leden. De Voorzitter dhr. P, van den Heuvel opende deze vergadering. Thans wordt van Overheidswege getracht de ver eeniging in grooter verband te doen op nemen, waartegen het bestuur zich met klem verzet. Vervolgens was het woord aan den secretaris dhr. K. Korteweg, voor het lezen der notulen die onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental is opgeloo- pen van '1254 tot 1276, bijna 41 der be-S volking. Tot bode voor de buitenwijken! werd benoemd dhr..W. B. de Vos. Uit het jaarverslag van den penning meester dhr. Voogd, bleek dat de vereeni ging er financieel goed voor staat, en het voordeelig saldo over het jaar 1946 696,62 bedraagt, waardoor het beschikbare kapi taal boven 8000,is gestegen. In 1946 zijn 19 patiënten in een zieknhuis ver pleegd geweest. Het aantal verpleegdagen bedroeg 253, zoodat het gemiddeld aantal dagen 13 bedroeg. De totale verpleegkosten per patient bedroegen 138,29 en de totale kosten per verpleegdag 10,39. De gemiddelde contributie per ver- Zekerde bedroeg 2,97. De commissie tot nazien der rekening over 1946 bracht bij monde van dhr. D. Kooijman verslag uit en adviseerde tot vaststelling. Tot leden der commissie tot nazien dei- rekening over 1947 werden benoemd de heeren A. C. de Bruin, A. de Vos Johz., reserve W. Tiggelman. De contributie voor 1947 werd onveranderd vastgesteld. In Verband met het 20-jarig bestaan der vareeniging werden de aanwezigen op een consumptie getracteerd en stelde de voor zitter zijn tabaksbonnen beschikbaar, waar na ook een rookertje volgde. Bij de verkiezing van het bestuur werden de aftredende leden de heeren P. van den Heuvel, K. Korteweg en J. C. Vermaas herkozen- Bij de rondvraag werd door dhr. Joosse de volgende vragen gesteld. 1ste Vergoe ding van de getnaakte zieknhuiskosten, in dien het niet noodzakelijk of mogelijk was des nachts in het ziekenhuis te vertoeven ook o.a. voor het nemen van foto's be stralen enz. alles op doktersadvies. Het was n.l. gebleken dat een persoon die een been gebroken had niet in het ziekenhuis kon worden opgenomen en na behandeld te zijn naar huis werd gezonden en zelf de kosten moest betalen. De voorzitter deelde mede dat het be stuur hieromtrent het volgende standpunt had ingenomen, Indien uit een verklaring van het ziekenhuis blijkt dat een patient wegens plaatsgebrek niet in het ziekenhuis kan worden ver pleegd, heeft het bestuur zich op het standpunt gesteld dat de kosten zullen worden vergoed. Zulks zal dan ook plaats hebben met het geval v. d. Wende en dat van dhr. Joosse. Vervolgens heeft er nog een gedachten- wisseling plaats tusschen den voorzitter en dhr. Joosse omtrent de strekking van verpleging, waarbij de voorzitter mededeelt dat het bestuur van de gedachten uit gaat dat onder verpleging wordt verstaan ten minste één nacht. Op verzoek van dhr. Joosse en nog gnkele andere leden zal het bestuur in overweging nemen de rechten van de leden te doen uitbreiden, mede- deelingen zullen op de eerstvolgende ver gadering hieromtrent worden gedaan. Dhr. Joosse vroeg wat het bestuur dacht te doen indien eventueel de vereeniging vérplicht werd in grooter verband te worden opge nomen, zou het niet wenschelijk zijn het bedrag van plm. 8000.thans reeds ten gunste van de leden té doen stellen, door o.a. vrijstelling van premie. De voorzitter deelde mede dat een bedrag van 8000. heusch niet veel is voor een vereeniging als deze en kon zich nog niet indenken dat men kon verplichten deze vereeniging op te heffen. Het bestuur zal zich hiertegen dan ook met kracht verzetten. Nadat nog enkele artikelen uit het reglement waren bespro ken, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Ds. Bos, Geref. predikant alhier heeft voor het beroep naar Gent bedankt en naar IJsselmonde aangenomen. DEN BOMMEL. Vrijdag j.l. had het 6-jarig zoontje van J. Huijer het ongeluk onder een luxe auto terecht te komen, waardoor hij aan het hoofd ernstig werd gewond en zijn linkerbeen gekneusd werd. Directe inroeping van geneesk. hulp was noodzakelijk. Kerknieuws op Goede Vrijdag. Ned. Herv. Kerk: n.m. 6.30 uur Ds. Postma. Geref. Kerk: n.m, 7 uur Ds. den Boer. De zaaicollecte heeft opgebracht de som van/434,37V2. in den akker- en weidebouw Uit de tot dusver bij de Directie van den Landbouw ingekomen rapporten van de Rijkslandbouwconsulenten blijkt, dat de aanvankelijk zeer sombere verwachtingen ten aanzien van de vorstschade in den akker- en weidebouw thans iets optimis tischer zijn geworden, hoewel er nog geen definitieve gegevens bekend zijn. Hoe moei lijk het is om de vorstschade te bepalen, 'moge blijken uit het feit, dat het voorkomt, dat een gewas aanvankelijk begint uit te loopen, doch na verloop van eenigen tijd plotseling afsterft. Het is dan ook zeer goed mogelijk, dat het gewas op perceelen, waar dit momenteel er goed voorstaat, achteraf nog kan tegenvallen. Voor de tarwe, waar aanvankelijk de schade werd geraamd op ongeveer 80 laat de situatie zich iets gunstiger aanzien. Voor zoover gegevens bekend zijn, ligt een schade van ongeveer 40 a 50 in de lijn der verwachtingen. Uit den aard der zaak is de winterharde tarwe de vorstperiode beter doorgekomen dan de minder winter harde, terwijl voorts de vroeg (in Sep tember-October) uitgezaaide tarwevrucht het beter heeft gedaan dan de laat (in November) uitgezaaide. Voor wintergerst zijn nog geen cijfers vast te stellen, daarvoor loopen de schat tingen nog te ver uiteen; wel zijn ook voor dit gewas de vooruitzichten niet meer zoo somber als eenige weken geleden. Rogge zal de vorstperiode over het algemeen vrij goed hebben doorstaan, met uitzondering in de gebieden, waar zich verstuivingen hebben voorgedaan, zooals in de Veenkoloniën, Drente en Overijssel en de perceelen waar het water niet weg hééft kunnen zakken. Ook bij de rogge is de vroeg (einde September) ingezaaide vrucht'de koude beter doorgekomen dan de laat gezaaide (November). Het blijvend grasland staat er vrij goed voor, behalve op die perceelen, waar het water niet vlug kon wegvloeien en op het gewas is blijven staan. Met het pas inge zaaide grasland staat het er minder goed voor, waarbij vooral de perceelen, die in den nazomer zijn ingezaaid, geen hooge verwachtingen wekken. Beter is het ge steld met de perceelen, die reeds in Juni zijn ingezaaid. Als gevolg hiervan wordt de komende hooioogst dan ook niet hoog aangeslagen. De commissie tot bestudering van het brugplan is thans verdeeld in tweeën. Groep 1 omvat de 4 ingenieurs die het technische gedeelte van de brug bestuderen. Groep 2 bestaat uit de -3 Flakkeese mensen onder leiding van Dr. Andus v. d. Veen. Aan hen is de taak een rap port te maken over „Waarom een brug voor Flakkee". De brug ZAL er komen, het gaat al leen om het waar en wanneer. De Leider van den Distributiekring te Ouddorp (Z.H.) maakt bekend, dat op Goede Vrijdag 4 April a.s. het Knngkan- toor en de Agentschappen gesloten zullen zijn. Wijziging zittingsdagen in verband met 2e Paaschdag. Detaillisten. Ouddorp Dinsdag van 9-12 en van 2-4 uur Bakkers van 2-4 uur. Stellendam Woensdag van 9-1 uur. Goedereede Woensdag van 2.30-5 uur. Elke detaillist wordt verzocht tussen de aangegeven tijden zijn consumentenbonnen in te leveren. Publiek. In de zitdagen op dc Agent schappen wdrden geen wijzigingen gebracht. Het kantoor zal als normaal geopend zijn Goedereede Dinsdag van 2.30-4 uur. Stellendam Woensdag van 9.30-12 en Vrijdag van 3-4 uur. Uitsluitend Margarine van 13-26 April. In de periode van 2 tot 15 Maart is in het totale vetrantsoen 125 gram margarine vervangen door eenzelfde hoeveelheid bo ter voor de houders van een A, B, of C.- kaart. Dit gebeurde in verband met de moeilijkheden in de margarine-industrie, welke een gevolg waren van den door de vorst gestremden aanvoer van grondstoffen. In de periode van 13-26 April zal ter compensatie 125 gram boter in het vet rantsoen voor de betrokken groepen ver vangen worden door eenzelfde hoeveelheid margarine. Na Paaschen geen extra vleeschbon meer. In de zomer verlaging van het vleeschrantsoen. De vleeschvoorziening van Nederland op den tegenwoordigen voet steunt slechts ten deele op binnenlandsche productie. Daarnaast moet een belangrijke hoeveelheid vleesch uit invoer verkregen worden. Uit een vermindering van de vleeschaankoopen in het buitenland vloeien dan ook gevolgen voort voor het vleeschrantsoen. De extra verstrekking van 100 gram per veertien dagen aan verbruikers van 5 jaar en ouder zal na Paaschen - dus bij de bonaanwijzing voor de periode van 14-26 April a.s. - ko men te vervallen, zoodat het vleeschrant soen dan weer 200 gram per week zal zijn- Getracht zal worden uit een met behulp van import van vee gevormden voorraad vleesch en nog eenigen loopenden import van vee uit Denemarken het basisrantsoen van 200 gram per week voorloopig te handhaven. Wanneer echter in de zomer het aanbod van slachtvee in het binnenland terugloopt - een jaarlijks terugkeerend normaal verschijnsel - zal in dien tijd met verlaging van het rantsoen tot 150 gram per week rekening moeten worden gehouden GEVRAAGD met tenminste 2 man. landbouw- werkkrachten, waarvan 1 goed met paarden kan rijden en ploegen. Flinke ruime woning ter beschik king. Pers. bezoek na oproep. JOHS. v. d. BAN. Moriaanscheweg A 99 NIEUW-HELVOET Maandag 7 April a.s. hopen |j J, v. d. Ouden J) L. v. d. Ouden— v. d. Ochtend ra den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het hu- welijk werden verbonden. Gft Dat zij nog vele jaren ge- fia w spaard mogen blijven is ons W aller wens. I Fam. COENRADIE. f Herkingen, April 1947 Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming ons betoond tijdens de kortstondige ongesteldhêid en na het over lijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mejuffrouw Maatje v. St. Annaland betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Fam. L. DOORNHEIN Middelharnis, April 1947 GEVRAAGD bij Dr. STOEL Staakweg 65 Dirksland, Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Zuster, Behuwd zuster en Tante, Cornelia v. d. Nieuwendijk betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzonderheid onzen dank aan Dr. C. F. Arends voor de zorgvuldige geneeskundige be handeling en aan Zuster Baart voor haar liefdevolle verpleging in de Lighallen. Uit aller-naam, C. van den Nieuwendijk. Middelharnis, April 1947. naar Arnhem, Jac. Perkstraat 31 C. H. HOOGENBOOM met hartelijke groeten aan vrienden en kennissen. voor de tijd van 2 jaar Terugbetaling geschiedt in Am. Dollars. De gehele af lossing geschiedt binnen 2 jaar tijds. Brieven onder N o. 488 bureau van dit blad. HOFLAAN - MIDDELHARNIS heeft Emmastraat 60 - Tel. 39 Repareert Uw Autobinnenbanden Gummilaarzen, Fietsbanden, enz. vakkundig in den korst mogelijken tijd AANGEBODEN plm. 50 weckflessen met ringen (1 liter). Liefst ruilen. Brieven onder No 487. Bureau van dit blad. Te ruil of te koop aangeboden waarvan 1 met bont, (allen zo goed als nieuw). Marietjesp. F 17, Middelharnis- WEGGELOPEN een donker grijs bruin, luisterend naar de naam Max. terug te bezorgen tegen beloning bij j. sluij Oost Krakeelstr A 234, S'dijk. gevraagd. Het bestuur v.d. Polder, hetWest-Nieuwland" te Ouddorp, vraagt tegen 1 Mei a.s. een Veewachter. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Voorzitter L. P. Akers- hoek „Zonnehof" te Ouddorp. Jucunda, M. Mathot, Moulin Rouge, f4,— per 100, f 30, per 1000 stuks. Levering half tot eind April. Huib van den Hoven Ruigenhil 2 Alblasserdam Telefoon 361 (K 1859) De School met den Bijbel te Sommelsdijk vraagt per 1 Me a.s. een liefst met acte. Br. aan het Hoofd der School Jacob Banestraat, Sommelsdijk. is vanaf Vrijdag 4 April tot en met Dinsdag 15 April Spoedgevallen Tandarts Sypkens. in de Halspolder te Stellendam. ÉÉN PERCEEL groot 2 H.A., 5 A. 50 c.A. in pacht bij C. Noorthoek. Vrij van pacht. Te bevragen bij L. C. LODDER Laan van Poot 153 Tel. 399461, sGravenhagt' Gedrukt ter Flakk. Drukkcrll J. 6 M. Boomsma - Middelhart)" I I (s> z) f op

Opbouw | 1947 | | pagina 4