Plaatselijk Nieuws CMAAMRUBRIEK 3 Frankrij MIDDELHARNIS. De opbrengst der collecte voor de Stichting 1940-'45 bedraagt 502,50. Het felicitatie-register, dat door de Stichting 1940-1945, ter gelegenheid van de Blijde Gebeurtenis aan het Prinselijk Gezin zal worden aangeboden, werd in onze gemeente door 438 personen getekend. De Herv. Kerkelijke kiesvereniging komt Maandag 3 Maart a.s. in het Catechi satie-lokaal in vergadering bijeen. De ouderavond der Groen van Prinstererschool is voor 14 dagen uitgesteld. Dinsdag had de oude heer Stapel hei ongeluk door de gladheid in de Kade te glijden. Hoewel hij van een flinke hoogte kwam te vallen, kwam de krasse heer er met enige ontvellingen nog goed af. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur de Heer Matsinger van Hazerswoude. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. P. A. Zeilstra. jChr. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. N. de Jong. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 6 uur leesdienst. Geref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) 's morgens 10 uur en 's middags 5 uur Student J. Verkade van Vlaardingen. SOMMELSDIjK. Heden Vrijdagavond zal in de School met den Bijbel ledenverga dering worden gehouden van bovengenoem de School. Opkomst is dringend gewenst. HERRINGEN. Het felicitatie-register ter gelegenheid van de geboorte van een Prinses, is getekend door ruim 150 personen en heeft een bedrag van 101,75 opgebracht ten bate van de Stichting 1940-1945. Gevonden een zilverbon, welke is gedeponeerd bij de Rijkspolitie. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zullen op 11 Maart 1947 aanbe steden het herstellen van de geleden oorlogs schade aan de Bewaarschool, alhier, het veranderen van de inwendige inrichting der -School, benevens het verrichten van bijkomende werkzaatnheden. De aanbe steding zal geschieden onder de ambachts lieden in de gemeente. De aanwijzing zal plaats vinden op 4 Maart a.s. door den gemeente-architect, terwijl bestek en voor waarden vanaf 28 Februari 1947 ter gemeente-secretarie zijn te verkrijgen. Vorige week herdachten Aart Melis sant en Maria Loggemans de dag, waarop zij 45 jaar geleden in het huwelijk traden. STELLENDAM. Kerkdiensten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur de Heer Bouman. Geref. Kerk v.m. 9.-30 en n.m. 6 uur leesdienst. OUDDORP. Invalieden, zonder beroep, kunnenf ietsbanden aanvragen bij den Secre taris Afdeling Ouddorp van het Ned. Rode Kruis. De Woensdagavondgodsdiensoefenin- gen in de Ned. Herv. Kerk zijn geëindigd. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. v. Asch van Sommelsdijk en n.m. 2.30 uur leesdienst. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Door het Bestuur der Feestcommissie alhier heeft Maandagmiddag de uitreiking plaats gehad van de door de Winkeliers beschikbaar gestelde geschenken. De eerste gelukkige moeder was Mej. C. Voogd-Bos, die op dezelfde dag als H.K.H. Prinses Juliana het leven schonk aan een dochter. De tweede gelukkige moeder was Mej. J. de Graaff-Tanis, waar een kleine op Maan dag 17 Februari j.l. zijn opwachting maakte. De derde en vierde gelukiige moeders waren: Mej. C. Koek-Grinwis en Mej. M. Akershoek-Boshoven, welke gezinnen op Donderdag 13 Februari j.l. met de geboorte van een kleine verblijd werden. Van 19 t/m 23 Februari j.l. had geen geboorte in onze gemeente plaats. Namens de Feestcommissie worden de Winkeliers, die door de beschikbaar gestelde geschenken het ons mogelijk gemaakt heb ben om bovenstaande moeders te verrassen, onzen hartelijken dank betuigd voor hun medewerking. Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend, dat nog niet door alle gezinshoofden een aangiftebiljet voor de Hondenbelasting ter Secretarie werd ingeleverd. Ook wanneer geen honden worden gehouden, moet het aangifteformulier worden ingediend. Voor de nalatigen wordt thans de gelegenheid tot inlevering nog opengesteld tot en met Maandag 3 Maart a.s. Voor niet-aangegeven honden, zal na genoemden datum een aanslag worden opgelegd van maximaal 60,per hond. Reeds thans is bij een gehouden controle gebleken, dat honden, die als bedrijfshond of waakhond zijn aangegeven - dus in de 2e klasse; 5,belasting - nog steeds ep den openbaren weg loslopen. Dit is niet toegestaan en strafbaar gesteld. Bovendien zullen voor deze honden de aanslagen wor den verhoogd met maximaal 40,tenzij deze alsnog vóór of op 3 Maart a.s. in de le klasse worden opgegeven. Jaarvergadering Coöperatieve Bakkerij „Tot Nut van 't Algemeen" te Ouddorp, op 25 Februari 1947 des n.m. 3 uur in Hotel Akershoek. Door de Voorzitter, de heer T. Breen, wordt deze vergadering met een woord van welkom en een korte inleiding geopend. Het Bestuur en College der Commissarissen zijn in zijn geheel aanwezig. Er is een grote opkomst der leden. Spr. releveert het jaar dat voorbij ging. De Bestuursvergaderingen werden trouw bezocht en de besprekingen hadden een vlot en zakelijk karakter. Het jaar dat achter ons ligt toont een goede vooruitgang en een alleszins gunstig verloop hetgeen straks duidelijk zal blijken. i No. 42. Adres: A. WAGNER, Jaagpad 40, Delft. Oplossingen: No. 35 van N. Easter 1. Da4-dl. No. 36 van Rietveld 1. Dg8-e8. No. 37 van Christoffanini 1. Lf4-h6. No. 38 1. Tal-dl. Waarom niet 0-0-0, de lange rochade? De stand der pionnen geeft hierop het antwoord. De witte pionnen jnoeten samen 14 zwarte stukken geslagen hebben om de stelling te bereiken. Er zijn inderdaad 14 zwarte figuren verdwenen. Maar, hoe kunnen de zwarte g- en h-pion geslagen zijn? Alleen indien ze zelf eerst promo veerden! Rechtdoor lopen konden ze niet, wel konden ze via de f-lijn een promotieveld bereiken. Willen ze daarbij echter het veld f2 vermijden (waar ze den witten koning schaak zouden geven, die van zijn plaats moest en dus niet meer kan rocheren 1) dan zouden ze via e2 naar dl of fl moeten gaan. Dit vereist echter, dat de beide zwarte pionnen samen 7 witte stukken zouden slaan, en er zijn er slechts 6 geslagen! Hieruit volgt dus dat de stelling niet te bereiken is, zonder dat de witte koning gezet heeft. 1. 0-0-0 is dus geen oplossing! Als pion f5 ontbrak was de rochade wel een nevenoplossing. En als er op eó b.v. nog een zwarte pion zou staan, dan kan aan de hand van de witte pionnenstand bewezen worden dat de stelling „onmogelijk" is. Slechts één oplosser verwerkte dit kluifje. De ladder is als volgt: 35 36 37 38 Totaal B. Boeter 37 2 2 2 1 44 L. Jordaan .33 2 2 2 1 40 B. Vis 10 2 2 2 1 17 J. L. Braber .0 2 2 4 Winnaar over deze maand is: B. Boeter Oplossingen van No. 41 opsturen vóór 19 Maart. No. 41. W. Meredith 1886. a bcdcfgb Wit geeft mat in 2 zetten. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, welke zonder aanmerkingen worden goedgevonden. Vervolgens geeft de Secretaris zijn jaarverslag. Met deze 19e Jaarvergadering der Coöperatieve Bak kerijvereniging zijn er nu reeds 2 jaar de alles ontwrichtende oorlog achter de rug. De toestand is echter nog verre van normaal. Nog steeds grondstoffenschaarste en ook hier vormt het Deviezenprobleem een grote belemmering in het vooruitstreven der Vereniging. Er zijn 21 nieuwe leden bij gekomen. Spr. spreekt zijn voldoening uit dat leden en niet-leden in gemeenschappe lijk verband hebben meegewerkt tot het bereikte resultaat. De omzet is aanzienlijk groter dan voorafgaand jaar. Er zijn buiten, de vele niet-leden, 205 ingeschreven leden. Spr. eindigt met de wens dat allen ook dit jaar mogen meewerken tot verdere ont- plcoing van de Vereniging. Voor het uit voerige verslag wordt de Secretaris dank gezegd. De Penningmeester doet rekening en verantwoording van de geldmiddelen der Vereniging. Er is een omzet geboekt van 36.977,57. Winstverdeling van 4.218,46. Het dividend is 8 Bij stemming worden de heren T. Breen en J. Knape met resp. 95 en 92 van de 117 uitgebrachte stemmen herkozen, welke beiden hun benoeming aannemen. De heer M. Voogd als aftredende Comm. wordt bij acclamatie herkozen. Genaderd tot de rondvraag vraagt de heer Westdijk of de 8 dividend in brood of in geld zal worden uitgekeerd. Reglementair is „vrij brood". De Voorzitter doet mededeling dat dit vanwege prijsregeling niet mag en zal het dividend dus plaats vinden in uitkering van geld, wat toch vrijwel op hetzelfde neer komt. De heer P. Westhoeve (Noorden) vraagt om broodbezorging aan huis. Gezien de omstandigheden met ijs en sneeuw is dit voor die veraf wonenden een groot bezwaar. Over dit broodbezorgen naar die enkele leden die in uithoeken wonen, wordt breed gediscusieerd. Het Bestuur hoopt hier een oplossing voor te vinden Iemand vraagt naar levering van turf. Naar men heeft vernomen komt met April a.s. de turf vrij en zal dan mogelijk door de Vereniging weer turf kunnen worden aangekocht. Met een slotwoord van dank aan de vergadering voor deze gezellige samenkomst gaan de aanwezigen uiteen. Babypoeder, kalktabletten, druppellever traan hospitaallinnen, celstofwatten. Eau de cologne, rheumatiek-olie, asthma- poeder, övomaltine NIEUWE TONGE. C. J. Bruggeman kwam een dezer dagen door de gladheid van de weg zodanig te vallen dat medische hulp noodzakelijk bleek. De S.B.Z. komt Dinsdag 4 Maart a.s. in Jaarvergadering bijeen. De aftredende Bestuursleden G. J, Zweerus en S. Dekker zijn weder herkiesbaar, terwijl een nieuw Bestuurslid gekozen moet worden in de plaats van J. P. de Wilde, die zich niet meer herkiesbaar stelt. Kerkdiensten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. leesdienst en n.m. Ds. v. d. Kooij. De aftredende notabelen C. J. v. d. Mast en W. Kievit werden bij de gehouden stemming beiden herkozen. De Openbare School wordt wegens kolengebrek voor enigen tijd gesloten. De milicien M. C. v. d. Ouden wordt 3 Maart a.s. ingelijfd bij het 3e Regiment Infanterie te Bergen op Zoom. Met ingang van 1 Maart a.s. zijn als buitengewoon dienstplichtigen voor de lichting 1945 bij de landmacht ingelijfd J. C. v. Erkel, Anth. v. d. Doel, L. Nelisse en J. Hameete. De collecte voor de Stichting 1940-'45 bracht op rond 185,tevens werd druk gebruik gemaakt om de felicitatie-registers te tekenen. De bestellers der-P.T.T. de heren E. van Zielst en M. Kievit werden met ingang van 2 December 1946 aangesteld als vaste bestellers met volle dagtaak. Ten bate van Het Groene Kruis hield de Zangvereniging „Apollo" een 2-tal uitvoeringen. OUDE TONGE. Door de Kolenbond zijn dezer dagen weer een half mud kolen geleverd aan haar cliënten, hetgeen een buitengewone meevaller was en een uit komst voor ieder. Winkeliers kunnen bij den Distribu- tieraad een verzoek indienen tot verkrijging van een machtiging voor het in ontvangst nemen van Consumentenbonnen. Door de Gascentrale is nader bekend gemaakt dat thans geen gas geleverd wordt van 's avonds 11 tot 's morgens 8 en van 's middags 1 tot 5.30 uur. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat bij den heer W. K. reeds een broed kuikentjes is uitgekomen. Ds. Koele te Genderen heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente bedankt. Maandag 3 Maart 1947 zal de Algem. Ledenvergadering gehouden worden van het Begrafenisfonds „Onderling Belang". De agenda beval o.m. verkiezing van twee Bestuursleden en twee leden van de Raad van Toezicht, waarvan de heren Los en Fluit niet herkiesbaar zijn. Het presentie geld bedraagt 50 cent. Burgelijke Stand OUDE TONGE Geboren: WilhelminaSuzannad. v. D. A. van der Sluijs en van A. C. van UtrechtJohannes Wilhelmus, z. v. W. Kauffmanen van J. P. VervloetJoost, z. v. J. Holleman en van C. Kievit Jannie, d. v. L. J. Koppenaal en van W. de Boed Jourika Catharina Theodora, d. v. J. Meems en van M. S. V. Witteveen Hendrina, d. v. A. van Dam en van H. van DrielPieter, z. v. L. van Kempen en van G. Los Adriana Maria Martina, d. v. J. P. Nijsse en van E. Machielsen Catharina Stoffelientje, d. v. A. Both en van A. de Leeuw Jo zina Maria d. v. Adr. Legierse en C. A. van OtzelHendrik^ z. v. P. Knops en van A. E. Bogers. Ondertrouwd: Bertus Les, oud een en dertig jaren, landbouwer, .wonende te Oude Tonge en Pieternella de Vos, oud een en dertig jarefi wonende te Oude TongeJohannis de Bonte, oud drie en twintig jaren, landarbeider, wonen de te Ooltgensplaat en Jannetje Jacoba Jonker, oud twee en twintig jaren, zon der beroep, wonende te Oude Tonge. Getrouwd: Willem Jacob Brontse- ma, oud zes en twintig jaren, landar beider geboren en wonende te Kantens en Francina Neeltje van den Doel, oud zes en twintig jaren, geboren te Den Bommel, de laatste zes maanden wonende te Kantens; Johannes de Bonte, oud drie en twintig jaren, landbouwer wonende te Ooltgensplaat en Jannetje Jacoba Jonker, oud twee en twintig jaren, zon der beroep, geboren en wonende te Oude Tonge. OverledenSuzanna Hartman, 78 jaren, wed. v. Arij MuntersDimmetje Hoek, 74 jaren, echtgenoote v. Willem v-n den Berg Bastiaantje Hartman, 66 jaren, echtgenoote v. Adrianus Luyen- dijkLevenloos aangegeven kind van Adrianus Buscop en van E. van der CingelJohannes Pollemans, 74 jaren, echtgenoot van Adriana Rommelse Adriana M'aartje Fluit,'82 jaren, weduwe v. Andries MuntersLevina Johanna Maria van Dongen, 69 jaren, echtge noote v. Petrus Nicolaas van der Drift Johannis Brands, 80 jaren, weduwnaar v. Krijna BoumanFrancina van Noord 93 jaren, weduwe v. Mattheus Kanters. OOLTGENSPLAAT. De Ned. Herv, Zangvereeniging Elthato" gaf vorige week Vrijdag haar, eerste uitvoering in „Elthato" De opening geschiedde door de Voor:- J. de Weerd, welke liet zingen Psalm 150 1, las vervolgens Psalm 147 en ging voor in I gebed. De aanwezigen werden hartelijk welkom geheten op deze eerste avond door „Eithatog gegeven. Spreker hoopte, dat hetgeen wat zal worden geboden, toch tot aller genoegen mocht zijn en dat velen zich Zullen aansluiten om door muziek en zang hun gaven te ontwikkelen. „Dat deze avond mag zijn tot Gods eer", sloot spreker zijn openingswoord. Daarna werd een muziek- en kunstpro gramtna afgewerkt, dat aller bewondering! afdwong. Vooral dirigent Verkuil liet zich van zijn beste zijde zien. De heer de Weerd, die hierna het woord I nam, hoopte dat allen hadden genoten en I dit niet alleen, maar dat men ook kon zeggen: „wij zijn getroffen". Mocht et echter door dit alles een heimwee naa'.'| Boven geboren worden. Hij dankte allen hartelijk voor hun medewerking, inzonder heid de moeizam en ook vo verwacht leden die Ouder! slotwoon het verer nomen, de muzic vonden avond, en bij he om de gegeven t lijk in dochters, zongen te die het kennen is van Ps. 8 avond me DEN 1 Zondag 2 9.30 uur I (Bedienin; Ds. Sonne zegging), voor de K Geref. I den Boer Zond Herv. Ker van den 7 Maart de kamer. Tr STAD gelegenheit Marijke, register j inzameling 1945 brach De v 7 Maart houden in Op echtpaar S. 60-jarige ec dit zeldzarr ongemerkt verwachten Door Lagere Sch Kerkt Zondag: N leesdienst e Geref. K Ailaard var Ger. Ge: 's avonds 6 Daar i Kerk vacat Ds. Bos van worden nu en wel van i en van 7 Van 89 u boven 16 j Door gemaakt da1 gesteld en gemeente- legd en tege: verkrijgbaar plaats hebbt gelegen nab richten aan Ovet Twintig j, Kerstvacant i ondergebonc eenigszins twintig jarer doetverliezet tot een uiter gaan. De vr wintersneeuw We buitelen aan ski-techti hazen in de dagen tot eer Zelfs de paar vinden de ideaal en vo< bed, waar je Dan lig je in te zoeken w; eigenlijk zit, wanneer je be Zijn gebracht

Opbouw | 1947 | | pagina 6