OPBOUW No. 77. 14 Februari 1947 TWEEDE BLAD Plaatselijk Nieuws MIDDELHARNIS. Maandag en Dins dag zijn van 34 uur ter Gemeentesecretarie Vitaminetabletten B verkrijgbaar. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.ni. 6 uur de Heer Vetter. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. P. A. Zeilstra. Chr. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. N. de Jong. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 6 uur Leesdienst. Ger, Kerk [(onderh. art. 31 k. o. 's morgens 10 uur en 's middags 5 uur Ds. J. v. d. Schaft uit Delft. Ds. Cuperus van Doornspijk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk, alhier, bedankt. Het 3e abonnementsconcert in de R.H.B.S. gaat wegens ijsgang niet door. Herhaaldelijk worden door de op groeiende jeugd in onze gemeente de lampen van lantaarnpalen vernield en jonge boomp jes afgeknakt. Op allen, die dergelijke ver nielingen zien verrichten, wordt èen ernstig beroep gedaan om dit onmiddellijk aan de politie door te geven. Door de Rijkspolitie zal aan de leerlin gen van de 6e en 7e klassen der Lagere Scholen een cursus verkeersonderwijs wor den gegeven. NIEUWE TONGE. A.s. Maandagavond te 6.30 uur hoopt de Heer Matse van Hazers- woude voer de Jcngelingsvereniging voor- te gaan in de Ned. Herv. Kerk, alhier, met als onderwerp: De muren van Jericho. J.l. Maandag 10 Februari hield de Jongelingsvereniging „Unum Necessarium" haar 14e Jaarvergadering onder leiding van Ds. v. d. Kooij. Na het zingen van Ps. 86 6, gebed en het lezen van Psalm 2, spreekt Ds. v. d. Kocij een kort openingswoord, er op wijzende dat het voorgelezen schrift gedeelte spreekt v*an Strijd en Zegepraal van de Messias. Waarom woeden de heide nen d.i. de volkeren? Toen en nu vertonen veel overeenkomst. Laat ons de banden erscheüren, d.i. de geest der revolutie n.l. bandeloosheid. Wanneer de mens zo spreekt zal God lachen. Koningen mogen vallen, God sluimert niet, Hij valt niet, want onze Koning is van Isrels God gegeven. Daarom is God waardig belijders en strijders voor Zijn Naam te hebben, moge dit ook het streven der jongeren zijn. Om zich den Heere te wijden is echter niet gemakkelijk, dit gaat niet door kracht of geweld, maar door Mijnen Geest zegt God, daarom onderwer ping aan dezen Hocgsten Koning dan zullen wij niet vergaan. Mogen wij door geschon ken geloof allen op Hem vertrouwen. Hierna worden de Jaarverslagen door Secretaris, Penningmeester en Bibliothe caris uitgebracht en volgt achtereenvolgens de afwerking van het programma. Met het zingen van Ps. 119 5 en gebed door Ds. v. d. Kooij wordt het samenzijn gesloten. Kerkdiensten voor Zondag 16 Febr. a.s.: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 6 uur Ds. v. d. Kooij. Naar wij vernemen werd Jac. L. Kom Azn. aangesteld als controleur voor de overbruggingsuitkeringen voor werklozen. Ten bate van het Groene Kruis geeft de Gemengde Zngvereen. „Apollo'' op 26 en 27 Februari a.s. een uitvoering in Café Osseweijer, waarbij zal worden opgevoerd: .,De Fabriek brand". Een auto van de Coöp. Bakkerij „Voorwaarts", vol geladen met brood, kwam een dezer dagen door de gladheid van de weg, nabij Houthuizen, in de sloot terecht. Het gelukte de auto van de Gekro hem uit zijn benarde positie te verlossen. Men had materiele schade. Dinsdag j.l. hield de Zang- en Toneel vereniging haar Jaarvergadering. Besloten werd dezen zomer een uitstapje te maken naar Brussel. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De financiën gaven een batig saldo. OUDE TONGE. In deze gemeente is een nieuwe woningcommissie gevormd, bestaande uit de Burgemeester en de heren v. Vught, de Vin, Faasse, v. d. Tol en Hartman. Kerknieuws voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Kooij van Nieuwe Tonge en n.m. 6 uur de Heer Matse van Hazerswoude. Mannenvereniging D.V. Maandag 17 Februari a.s. om 7 uur des avonds in de Bijzondere School. Agenda: Martha en Maria door P. Soeteman. Bestuursverk ez. en vaststelling Jaarvergadering. OOLTGENSPLAAT. Op Woensdag 26 Febr. a.s. des n.m. 7 uur zal in het ver- eenigingsgebouw „Elthato" een vergade ring der Ned. Herv. j.V. worden gehouden. Bij de a.s. feestelijkheid worden om 9.30 uur de op z.g. Mestkaai bij de geboorte van een Prins 101 kanonschoten gelost en bij de geboorte van een Prinses 51 kanon schoten. Het bestuur der O.V. heeft be sloten om de baby die op denzeltden dag als de Oranjetelg geboren wordt, uit Ooltgentsplaatsche ouders, behoor tl e lot hetgebied van de O.V. speciaal te gedenken. Verschillende winkeliers hebben ter uitvoering van dit plan reeds hun mede werking toegezegd. Burgerlijke Stand over de mnd. Jan. Geboren: Johanna Maatje, d.v. J. Spee en J. v. Putten; Cornelis, z-v. L. v. Dam en J. Fun; Cornelis, z.v. W. C. Rozen straten en C.L. Holthuizen; Nelie Betsie, d.v. A. v. d. Veer en J. C. Veer en J. C. de Waal; Cornelia, d.v. J. F. Brands en E. Koene; Dingena Jannetje, d. v. E. Hotting en J. v. d. Ouden; Willem, z.v. M. Korteweg en P. Hobbel; Chatarina Jacoba, d.v. P. v. d. Vliet en M. de Leeuw: Catharina Johanna, Maria Gemma, d.v. J. C. Bubbert en J. C. Everdink. Gehuwd: J. E. van Klundert 30 j. en P. Jansen 27 j.; Jacob Troost 27 j. en F. de Vos 22 jaar. Overleden: K. Vermaat 79 j. echtgn. van P. Kromdijk; L. Buscop 53 j. echtgn. van J. Paasse; J. Zweerus 69 j. echtgn. van P. Koppenaal; PI. Kievit 90 j. wed. van D. Kievit; D. Kammeraad 69 j. echtgn. van L. Huijer. C. Jan, 1 jaar z.v. W. de Vos en P. Kievit. In het nummer van j.l. Vrijdag lazen wij met belangstelling, dat onder auspiciën van de Commissaris der Provincie een commissie is ingesteld, inzake het onder zoek voor een mogelijke brugverbinding. Van Flakkee hebben hierin drie leden zitting. Het trof ons, dat niemand van Oost- Flakkee hierin zitting heeft. Middelharnis is met twee personen vertegenwoordigd en West Flakkee met één. Gezien het werk dat Burgm. Slobbe ook voor deze zaak heeft verricht, was het dan niet billijk geweest, dat ook van Oost Flakkee iemand in de commissie zitting had kunnen nemen? De veerdienst Ooltgensplaat-Dintelsas die zeer weinig last van de ijsgang onder^ vind en gemiddeld nog 5 a 6 vaarten per dag uitvoerd, mag zich in een groote drukte verheugen. Vooral vrachtauto's worden door haar vervoerd, èn Zij vinden het zeer onbegrijpelijk als men net als hedenmorgen de veerboot van Zijpe-Numansdorp rustig langs deze gemeente ziet varen. Dat de R.T.M. ook geen pogingen in het werk stelt om toestemming van de firma van der Schuit te verkrijgen om op de Gala- theese haven te doen aanleggen, waardoor een vlugge verbinding met Rotterdam wordt verkregen, en waardoor thans vele kolen noodeloos bij den dienst Middel- harnis-Helievoetsluis worden ve,stookt. Bevestiging en Intrede Ds. W. Brinkman te Asperen. Onze dorpsge noot Ds. W. Brinkman deed j.l. Zondag zijn intrede bij de Ned. Herv. Kerk te Asperen. Door zijn broeder Ds. A. J. Brinkman van Utrecht werd hij 's morgens als Candidaat in zijn eerste Gemeente bevestigd. Als bevestigingstekst had hij voor dezebijzonde- re uren gekozen Jesaja 40 ól', deze woorden „Wat zal ik roepen Aan de handoplegging namen deel de bevestiger Ds. A- J- Brink man en de consulent Ds. Enkelaar van Leerdam, terwijl de Gemeente zong van Ps. 119:9 (gewijzigd). 's Middags deed Ds. W. Brinkman zijn intrede met een predikatie over Jesaja 40 de verzen^öc, 7 en 8. Hij gaf hiermede een antwoord op de predikatie in de morgen dienst en tevens het vervolg van de bevesti gingstekst. Na deze boeiende predikatie volgde toespraken tot Kerkeraad, Consulent, Kerkvcogdij en andere kerkelijke instellin gen, zijn broeder Ds. A. J. Brinkman, de Burgemeester, Ouderling Cors. Korteweg als vertegenwoordiger van de Kerkeraad en Gemeente van Ooltgensplant, zijn Ouders en familie, de Gemeente en verdere belang stellenden. Achtereenvolgens werd hij toegesproken namens Kerkeraad en Gemeente van Aspe ren door een Ouderling, door Ds. Enkelaar als consulent, door de Pres. Kerkvoogd, de Burgemeester, Ouderling Cors- Korteweg namens de Herv. Gemeente van Ooltgens- plaat, waarna de gemeente hem staande toezong, op verzoek van een Ouderling, Ps. 134 3. De weersgesteldheid was van dien aard, dat velen niet aanwezig konden zijn, zowel van de gemeente als van de collega's en zijn studievrienden uit Utrecht. Evenwel was de opkomst, vooral des middags, zeer groot. De kerk heeft wat het interieur betreft de zelfde bouw als de Herv. Kerk van D'sland. De toren heeft een lengte van 45 M. Gezien de gemeente is de kerk niet klein. Voer de familie Brinkman, die hun tweede zoon als Predikant hebben zien ingeleid en ook voor de gemeente van Asperen was het een gezegenden dag. DEN BOMMEL. Burgerlijke Stand: Geboren: Maria Elizabeth Cornelia, d. v. Z. C. van Dravik en J. M. Hameeteman. Ondertrouwd: A. B. M. van Vlimmeren 27 j. en M. Vervloed 25 j.; P. A. Buijs 28 j. en M. C. P. Segers; M. A. Hack, 31 j. en A. Hameeteman 23 j. Gehuwd: Geen. Overleden: P. Bakelaar echtgn. van E. Wolfert; Levenloos kind van C. de Waal en F. F. Minkenberg. De J.V. op Geref. Grondslag hoopt a.s. Vrijdagavond (heden) om 7 uur haar Jaarvergadering te houden in de Chr- Sch. De in de Ned. Herv. Kerk vorige week gehouden,collecte voor de Kerk heeft op gebracht de som van 43,68 en een coupon ter aflossing van de schuld op de Pastorie groot j 10,De Gemeente wordt hier voor hartelijk dank gezegd. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Vink van Stad a/h Haringvliet en n.m. 2 uur de Heer Matse van Hazerswoude, Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Den Boer- UITVOERING de r Muziefcver.- V.I.O.S. te Stad a/h Haringvl. op 6 Februari 1947. Een half uur voor de aanvang was de zaal al stampvol, waaruit wel blijkt hoe V.I.O.S. in de belangstelling staat. Even voor de aanvang betrad Burgemeester Brinkman de Zaal, waardoor een daverend applaus ont stond. Na opening met het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen staande werd meege zongen, sprak Voorzitter J. Steenhart een kort openingswoord, waarin hij allereerst Burgemeester Brinkman en verder Gem. bestuur een hartelijk welkom toeriep. Spr. zei daf dank zij de goede leiding van Dir. Verncys er flink was gestudeerd, zodat het p ubiiekvanzelfderesultatenkon beoordelen Door het Bestuur was beslo en, daar door het vertrek van Burgemeester Nieborg de Erevoorzittersplaats vacant was, inplaats daarvan Burg. Brinkman te benoemen. In een kort woord namdezede benoeming aan en zegde de Vereniging zover in zijn vermogen is, zijn volle medewerking toe. De Voorzitter feliciteerde hem met zijn benoeming, hetwelk met een 3 maal lang zal hij leven werd bekrachtigd. Na het eerstemuzikale gedeelteafgewerkt te hebben, werd het toneelspel opgevoerd getiteld: „De ridder van de Kouseband". Alle spelers hadden hunrolgoed bestudeerd en zeer zeker de vertolker van Theo de schoonzoon (W. v. d. Boogert) toonde flink spelerstalent. Na afloop van het toneelspel deelde de Voorzitter mede dat er enkele taarten verloot zouden worden, maar de toestemming was nog niet afgekomen, zodat dit niet door kon gaan. Hij beval daarom een collecte aan en bood als tegenprestatie aan Dirk Vernoys een taart aan. Ook deelde hij mede dat vermoedelijk Hemelvaartsdag een Concours was, waaraan de Vereniging deelnam en er zoveel mogelijk begunstigers ook mede moesten gaan. Na nog enkele nummers voortreffelijk ten gehore gebracht te hebben, sloot de Voorzitter deze gezellige samenkomst met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun medewerking. V.I.O.S. mag op een geslaagde uitvoering terug zien en doet haar naam Vooruitgang Is Ons Streven alle eer aan. DIRKSLAND. De wedstrijden in het schoonrijden voor paren van 12 tot 16 jaar en het prikslede rijden konden door de koude, straffe wind geen doorgang vinden. Het ligt in het voornemen deze alsnog te houden bij gunstig weer. Vorige week arriveerden bij de Kolen handelaren een partij kolen, welke met vrachtauto's gehaald waren. Voor ieder gezin was 1 mud beschikbaar, wat zeker bij de meesten heel welkom is geweest. J.l. Woensdag en Donderdag gaf de Gemengde Zangvereen. „Excelsior" haar jaarlijkse uitvoering in Odeon. Het Zang programma1 en het Toneelstuk werden prima afgewerkt. Inplaats van een verloting werd een luisterwedstrijd gehouden. Beide avon den was de zaal vol, De heer C. van Es had het ongeluk, bij het schoonmaken van een varken ook, met een mestvork in zijn hand te steken, waardoor twee tanden dit lichaamsdeel zc ernstig verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De Muziekvereen. „Amicitia" zal op 2de Pinksterdag deelnemen aan het Nat. Concours te Dordrecht, uitgeschreven dooi de Arbeiders-Harmonievereen. „Volhar ding". De vereniging zal uitkomen in de Superieure-Afdeling. HERRINGEN. In Café v. d. Velde hield de Voetbalvereniging H.V.V. haar eerste Jaarvergadering. Het batig saldo der kas was 31,81. Besloten werd om in samen werking met de Duiven- en Zangvereniging een bazar te organiseren. Aftredende be stuursleden waren de heren W. de Geus en J. Meiissant. Eerstgenoemde werd herkozen terwijl in de vacature van Melissant werd gekozen de heer J. W. de Geus. Met het verioten van enige fraaie prijzen werd de avond besloten. Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat de Gemeente-Secretarie voor het publiek is geopend van v.m. 912 uur. Namens de Stichting 1940-1945 wordt bekend gemaakt, dat op de Secretarie dezer gemeente gelegenheid bestaat om felicitatie-registers te tekenen in verband met de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Daarbij zal de mogelijknei4 bestaan om een bijdrage te geven aan deze Stichting, welke ten deel heeft de nagelaten betrek kingen te verzorgen "van hen, die gevallen zijn in den strijd tegen den bezetter. De dienstplichtige J. A. Scherpenisse van de lichting 1946 is als buitenge oon dienstplichtige in gelijfdbij het Regiment „Prinses Irene". Aan den heer A. L. Munters, ambte naar ter Secretarie, alhier, is zijn verzoek ingewilligd door B. en W. en eervol ontslag verleend ZGdanig en uit zijn functie van controleur voor de overbruggingsuitkering. MELÏSSANT. Burgerlijke Stand over de maand Januari 1947. Geboren: Marinus, z. v. Cornelis Goedegebuur en Dina Klink; Johan, z. v, Adrianus Visbeen en Johanna Mijnders; Maria, d. v. Paulus v. d. Werf en Bouwelina Minekus; Cornelis, z. v. Abraham Tieleman en Willemir.a Doorn- heim; Maria, d. v. Pieter Molenaar en Keeltje de Bloeme; Hendrika Catharina, d. v. Arie C. v. d. Mast en Tijsje Troost. Ondertrouwd: Jan v. Hoven, 24 j., te Goedereede en. Adriana M. Molenaar, 23 j., alhier; Dirigeman Kievit, 22 j., alhier, en Jannetje A. v, d. Vliet, 21 j., te Herkingen; Ferdinandv. Ast, 25 .e Co eliaOorbeek, 24 j. .Gehuwd: Simon T. Boshoven, 21 j. en Arentje Oorbeek, 18 j. Overleden: Jan H. Doorn, 2 mnd., z. v. Adrianus Doorn en Klara L. Goedegebuur; Arentje du Pree, 8 j., d. v. Jan du Pree en Gerritje Oorbeek; Neeltje v. Oostenbrugge, 79 j., weduwe van Reinier v. Saters. Da wnd. Burgemeester der gemeente maakt bekend, dat: le. zij die woonruimte behoeven, zich van 12 tot 19 Februari ter Gemeente-Secre tarie kunnen laten inschrijven op een aan te leggen lijst van woningzoekenden. Ook zij, die vroeger een verzoek hebben ingediend, dienen dit thans te herhalen; 2e. zij, diewoonruimte ter beschikking hebben van 20 tot 26 Februari bovenbe doelde lijst ter Gemeente-Secretarie kunnen inzien om zelf uit te kiezen wie zij bij zich willen innemen.; 3e. na 26 Februari a.s. een begin zal worden gemaakt met de toepassing van het Verordeningsbesluit Woonruimte; 4e. het verboden is te verhuizen zonder zijn toestemming. Met ingaftg van 17 Februari a.s. zal als dorpsomroeper optreden den heer L. M. A. v. d. Nieuwendijk inplaats van dhr. M. A. Doorn, die deze functie heeft neer gelegd. In samenwerking met de Geref. Kerk van Stellendam heeft de Geref. Kerk van hier een beroep uitgebracht op .Ds. IJas van Ooltgensplaat,

Opbouw | 1947 | | pagina 5