Dennenhout FïDJ/V- d-HaV0,Kapelle~Biezelinge H. KIEVIT No. 15 HERRINGEN D. KEIJZER - HERRINGEN meisje voorde huishouding In Indië „OPBOUW" Te Koop 200 Kg. Ctchoreizaad weer verkrijgbaar in alle maten en lengten door op te bellen naar De EERSTE Fiakkeesche Vulcaniseerinrichting OUDE TONGE Repareert Uw ASBESTVLOEREN Duurzaam, minimum slijtage. Elke gewenschte kleur. Vrragt monsters en prijzen FORTOLITH, Amsterd. Veerkade 45 A, Den Haag. een geroutineerde Typiste. Wetenschappelijk Selectiebedrijf Klaverzaden I Rode - Witte - Lucerne - Hopperups. I Incarnaet. Verl.: G. W. H. ESSELINK Dzn., Kerkpad A 199 MIDDELHARNIS - Tel. 21. Graszaden Weiland Fijne zaden Granen Poters Landve Vervolg Flakk. Gemeenschap lezende op Klinkerland, Oud Her-, kingen en St. Elizabeth. v c. De Organisaties. 21 leden. Ned. Onderwijzersvereniging, Ned Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst, Ambachtsschool, R.K. Landarbeidersvereniging, Hollandse Maatschappij van Landbouw Midden Flakkee, Rijksvoorlichtingsdienst, Coöp. Aankoopvereniging, Flakkeese Boerenbond, Centrale Veiling, Land- bouwvereniging te Melissant, Hande laren in Land- en Tuinbouwproduc ten, Van Weels Ziekenhuis, Gasfabr. te Middelhamis, Kunstmesthandel v/h Kooman Co., Drinkwaterlei ding, R.K.Land-enTuinbouwbond, C.B.T.B., E.M.G.O., Schuttevaer Vakgroep Slagers voor G. O. en Wetenschappelijk Genootschap. Totaal 46 leden. Door het Bestuur werden niet minder dan 22 vergaderingen gehouden. Er heerste steeds een prettige geest en het behoorde tot de zeldzaamheden als er een Bestuurslid ontbrak. Twee algemene ledenvergaderingen wer den gehouden. In de algemene ledenverg. van 26 September werd de Stichtingsacte goedgekeurd en door het Bestuur onder tekend. Een gevoelige slag heeft onze Gemeenschap getroffen door het vertrek van onzen eminenten Voorzitter, de heer C. Slobbe, wegens zijn benoeming als Burge meester van Zwijndrecht. Aan zijn grote werkkracht, zijn helder inzicht in datgene, wat Flakkee tekort komt, alsmede aan zijn voortvarendheid is mede een groot deel van het succes te danken, dat tot dusverre is bereikt geworden. Wij zien hem node gaan, maar kunnen in zijn vertrek be rusten, omaat zijn maatschappelijke positie aan merkelijk is verbeterd en zijn werkkracht voor het geheel niet verloren gaat. Wij danken hem van harte voor ahes wat hij voor Flakkee en in het bijzonder voo; onze Gemeenschap heeft gedaan. Daarna volgt indiening van de begroting 1S47. De inkomsten worden gerekend op 2.000 De uitgaven op .310,deze bestaan hoofdzakelijk uit dekking van on kosten voor deskundige adviezen enz. Het bestuur wordt gekozen. De Voorzitter merkt vooraf op, dat het aanbeveling verdient om in de huidige vacature van Burg. Slobbe iemand te ver kiezen uit Oost-Flakkee. De heer Hameeteman wijst erop, dat alle bestuursplaatsen zowat bezet zijn door mensen uit Midden-Flakkee. Zeer zeker hebben deze hun sporen verdiend, maar is het ook niet wenselijk om het Bestuur uit te breiden en dan iemand te benoemen uit West-Flakkee (Goeree). De heer Vogelaar sluit zich bij deze gedachte aan en hij wil de heer Goekoop aanbevelen. De heer v. d. Velde wil, rekening houdend met de verschillende soorten organisaties, een bestuur kiezen. Wanneer er gesproken wordt over statutenwijziging, geeft spr. het nogmaals in overweging van elk lichaam iemand te kiezen. Een ander punt is het politieke gevaar bij de F.G. Een groot ge deelte van Flakkee distancieert zich alreeds van de F.G. Spr. heeft dit gemerkt op de beurs. Voorzitter: T.a.v. de politiek wil ik opmerken dat we niets, maar dan ook niets met politiek te maken hebben. Als de politiek in onze F.G. komt, zal de klad er in komen. De heer de Vin doet een ernstig beroep op de vergadering om iemand uit Oost- Flakkee te benoemen. Gekozen worden daarna de heren: P. D. Sieling met 34 stemmen; A. A. Mijs met 33 stemmen; H. v. Heest met 35 stemmen; L. J. den Hollander Jr. met 30 stemmen; Dr. Stoel met 33 stemmen; Mijnders met 35 stemmen en J. Jacobs met 33 stemmen. Wat verder ter tafel komt. Wnd. Burg. Ottink brengt naar voren dat in de meeste Gemeenteraden de gedachte leeft, om meer dan één vertegenwoordiger in de F.G. af te vaardigen. De Voorzitter-. Ook deze wens leeft in de gemeente Middelharnis. Zeer zeker zal dit de aandacht hebben van het Bestuur. De heer de Vin vraagt of het geen taak is van de F.G. om te zorgen dat er volgend jaai voldoende kolen op het eiland zijn? Er zijn nu bonnen en geen kolen. Spr. heeft li ever kolen en geen bonnen. De heer Ottink beantwoordt deze vraag en deelt namens het Rijkskolenbureau mede dat dit volgend jaar niet meer plaats zal vinden. Aanvullend hierop geeft oud-Burgem. den Hollander een uitvoerige toelichting. De heer Brands vraagt of de F.G. ook kan werken voor de droeve woningtoestan den in Oost-Flakkee, inzenderheid te Achthuizen. De Voorzitter: Volgende week zal er vergadering zijn met de diverse gemeente besturen en de heren van Wederopbouw, om de grotere toewijzingen te krijgen. De heer de Wit is over het resultaat van de opbouw boerderijen bitter gestemd. Als men een boerderij op moest bouwen, kan men ze slechts betalen als men het land er gratis bij krijgt. Vele beloften zijn in rv45 gedaan, maar tot op de dag van vandaag is nog niemand betaald. Als de oogst dit jaar j tegenvalt, wordt de toestand schrijnend. Het electriciteiikvraagstuk overpeinzend, vraagt spr. met klem de steun van de F.G. Een Vertegenwoordiger van Wederopbouw deelt mede, dat de herbouw boerderijen niet valt onder de taak van Wederopbouw. Namens het bestuur der Stichting zegt de Voorzitter beide voorlaatste sprekers alle mogelijke steun toe. De-heer Stoel onderschrijft het electrici- teitsprobleem door te wijzen op het grote gevaar, dat gasverlichting vodr de mens met zich brengt. T.a.v. het O n derwijs heeft de F.G gewerkt om te komen, tezamen met Voorne en Putten, tot een eigen opleiding van onderwijspersoneel. Het aandringen op de bekende 8 aftrek heeft nog geen resultaat gehad. De heer Gideon klaagt over het xeit dat de leerlingen der Ambachtsschool gehandi capt werden door de hoge prijzen der R.T.M Dr. Stoel 'deelt hierop mede, dat zeer zeker vergoeding wordt gegeven van al het houtj dat door oorlogsschade is vernield- Voor de particuliere eigenaar bestaat een verplichting tot herbeplanting, waarvan door de eigenaar 50 moet worden ver goed. Dit is in handen van Landbouwherste! Spr. vreest echter, dat het wel enige jaren zal duren eer dat iedereen aan bod kemt. De Vertegenwoordiger van Wederopbouw deelt mede, dat de Langeweg en diverse Provinciale wegen na de vorst direct zullen worden beplant. Plantmateriaal is toege zegd. Even bellen naar Wederopbouw. De heer Mijs merkt t.a.v. de wegenbe planting op, dat.de jeugd tot nu toe grote bomenvernielzucht getoond heeft. Hij wou de jeugd bij de beplanting interesseren. Voorzitter Rijnders zegt dat hiertoe reeds plannen gemaakt zijn. Er wordt met het onderwijzend personeel over gesproken. De heer Soldaat wil de communicatie op ons eiland in het algemeen nog eens goed bezien. Men hotst op en over elkaar in een bellenwagen naar Stad. De Voorzitter: Er gaat geen vergadering voorbij of we nemen het Verkeersprobleem ter hand. Er moet echter met verschillende factoren rekening gehouden worden. De R.T.M. doet wat ze kan, maar zit met het verleden en met het gebrek aan materi alen. De verschillende vervoerswensen zou spr. gaarne gedocumenteerd naar voren gebracht willen zien. Wij moeten weten wat de wensen zijn in de localiteit. De heer Mijs bepleit de wegverbetering naar de Galathese haven. De heer Sieling voegt toe dat gedocumen teerde voor- en nadelen t.a.v. een vac te verbinding zeer welkom zullen zijn. Na deze interessante vraaggesprekken relaveert de heer Mijs het vele en goede werk, dat de Heer Slobbe verricht heeft op en voor Flakkee. Hij is de kiemdrager ge weest van de Stichting. Het spijt spr. dat er in de statuten geen plaats is voor Ereleden want dan zou zeker de Fleer Slobbe als eerste moeten worden ingeschreven. De Voorzitter vervolgt hierop: vanwege zijn afwezigheid kan van den Heer Slobbe, de leider der Stoottroepen, geen afscheid worden genomen, maar ik stel voor hem een brief te schrijven, waarin wij onze dank betuigen. Met nogmaals een krachtig beroep te doen op de vergadering, om schouder aan schouder te staan in de strijd voor Flakkee, sluit de Voorzitter deze bijeenkomst. Het Bestuur en Personeel der Groen van Prinstererschool geeft met leedwezen kennis van het overlijden van den heer Pantel Wielhouwer sedert de oprichting heeft hij zijn beste krachten gr geven aan het welzijn der school. Nam ns het Bestuur en personeel. H. KRIJGER Wnd. Voorzitter J. v. d. SLIK Mz. Secr. C. P. KIJKUIT Hoofd der school Middelharnis, 8 Febr. 1947. GEVRAAGD in huisgezin van 3 personen, waar de huis vrouw door oorlogsomstandig heden gedwongen, in bedrijf werkzaam is, een degelijk, be slist eerlijk P.G. Loon ƒ50,— per maand. Zondag's en eens per maand van Zaterdagmidd. tot Maan dag le gelegenheid vrij. Brieven met opgave van ge tuigen aan Mevrouw STAPEL. Billitonstraat23. 's-Gravenhage Heb jij dat ook gelezen, Wim? Er zal een brug naar FLAKKEE komen. Ja Gerrlt, maar ik heb er wel uit begrepen, dat we met onze eerste verlofpas nog met die sneltrein mee moeten. Zo moet het gaan. Onze jon gens in Indië moeten weten wat hier gebeurt. Neem daarom voor hen een ABONNEMENT op Wij zorgen voor vlotte verzending. Met deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een langdurig, smartelijk lijden, ten huize van den heer D. Holleman te Bat- tenoord is overleden onzen innig geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de heer Willem Holleman, Wedn. van Pieternella van den Ouden, in den ouderdom van 77 jaar en 9 maanden. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. Dirksland A. DE MUNCK-Holleman C. A. DE MUNCK Sommelsdijk J DE BRUIN-Holleman T. DE BRUIN Battenoord gem N.-Tonge JAN HOLLEMAN K HOLLEMAN-de Gast Middelharnis J. C. HOLLEMAN A. P. HOLLEMAN- van Alphen Oude Tonge L. HOLLEMAN M. HOLLEMAN-Gebraad Breda C. HOLLEMAN G. HOLLEMAN-Snijders Nieuwe Tonge J. HOLLEMAN J. HOLLEMAN-Koppenaal Dirksland P. HOLLEMAN C. HOLLEMAN v/d Berg Dirksland Jac HOLLEMAN de Bruin C. DE BRUIN Battenoord gem. N.-Tonge D. HOLLEMAN M. HOLLEMAN v/d Berg Lange Flakkeesche Oogst 1946. - Ook per K.G. Kiemkracht 79 Keuring N.A.K. 9-9-9. Gebr. WITTE - Ouddorp. WIE RUILT 2 onderjurken en 2 witte hand doeken vooroorlogsche kwaliteit, voor een waschstel voor op een waschtafel. Inlichtingen bij G. v. Koppen Boekhandel Ouddorp Emmastraat 60 - Tel. 39 Autobinnenbanden, Gummilaarzen, Fietsbanden, enz. vakkundig in den korst mogelijken tijd Wat doet U liever? Huur betalen of voor het zelfde bedrag een eigen woning sparen Inlichtingen bij in sieruitvoering voor badkamers, winkels, café's, kantoren etc. Telefoon 11.16 90. VERTEGENWOORDIGER VOOR. Goeree en Overflakkee, Voorne en Putten en Hoekschewaard PIjL'S Woninginrichting - Ouddorp Ter Gemeente-Secretarie van MIDDELHARNIS wordt gevraagd Salaris nader overeen te komen. Brieven voor 18 Februari a.s. aan den Burgemeester alle Raygrassen - Timothee - Beemd- langbloem, enz. enz. blijvend weiland, 2- en 3-jarige kunst weiden, klaverweiden. Bietenzaad, Wortelzaad, Uienzaad, Mergkoolzaad, Stoppeiknollenzaad, Boterzaad, Spurrie, Blauwmaanzaad. Karweizaad, Bersee overgangstarwe, Blanka, M.H. witte en M. H. v. Hoeks Zomer-tarwe. gerst, haver, erwten, schokkers, kala- cap, bruine bonen, wierbonen, duive- bonen, paardebonen. wikken, serradella. lupinen. Eerstelingen, Bintjes, Bevelanders, Eigen heimers, Noordelingen. Roode Star. 1 IJselster en Industrie. Door met ons te contracteren Kunt U goedkoop adverteren Gedrukt ter Flakk. Drukk. J. M. Boomsma, Middelharnis VRIJDAG Prijs per k Losse oum Advertentie mm. aanzien i Het Moder. der Gereform Gereformeerd dag 9 Februar zusterkerken i oefening God het dien dag e leiding van D afgescheiden en maatschap Amerika emi zegen mocht i den opoloei v lijke leven. Dit herdenk lijke, doch eve nis, waarom feit willen sti De emigratj gevolg van de pelijken nood De Koning li de reglement jaren zo u zu kregen in G) Liberalisme er ten der revol maatschappij, schorsing van predikant, Ds leidde tot de moeilijke tijd aan. Eenerzijd aan den Kon in anderzijds snt zelf de Overh gevangenis boe maakten. De v eenheidsbeweg toen allerminst moeilijkheid het gebrek aan belofte voor legd, hun kin vreeze van Zi ernst. Terecht als taak der ouc ding aan Goc beantwoordde niet. De schoo was" was een e geleerd mocht iemand bezwaa zoo gegeven w er geen aanstoi het woord var het een flauw bereikt kon w daar genoegen een der eerste ouders had op wijs, was er p was deze gew last. Het is nit gewetens wil was. Ook op ii dc omstandig! van den Belgis| den Nedcrlan gehouden. Da tingen noodz heid niet het t drukten. Het reeds door ee brui kt gui den] te duiden, gebrek aan o te bemerken handel, indust men. In aanmd toestanden eve| een zeer laag p king van groote te kras- Daarbi aardappelziekt den arbeidend bovendien de schade aanricl vele ernstige cl Gods slaande

Opbouw | 1947 | | pagina 4