PISTOLEN I Verkrijgbaar? Baby Browning C. DE M00IJ Wapenhandel MIDDELHARNIS ABONNEMENTSCONCERT is uitgesteld Agenten gevraagd Tuin» en Bloemzaden DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ bij nodig tal h- bben ^por reperatie en ver nieuwing Tentoonstellingsmateriaal, de fi nanciële zijde baart echter geen zorgen. In de pauze werden de leden door de Vereniging getracteerd en de gewonnen prijzen uitbetaald zijnde een bedrag van pl.tn, 10i', De fittende Bestuursleden de heren E. v. Koppen, Joh. Koek en K. C. Meijer, werden met algemene stemmen herkozen en aanvaarden allen hun benoeming. Dan werd nog besloten hall Augustus47 een nestenkeuring te organiseren en werd hiervoar tot Keurmeester benoemd de heer v. Maanen van 's-Gravendeel. Ook werd weer een voorlopig besluit genomen inzake de wintertentoonstelling, welke omstreeks half December zal worden gehouden. In de rondvraag werd nog gezellig nageboomd en daarna werd deze vergade ring met een woord van dank voor de opkomst, door de Voorzitter gesloten. VERSLAG Ledenvergadering de Zondagsschool ,,'t Mosterd zaadje" te Ouddorp op Vrijdag 7 Februari '47 des avonds 7 u. in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk. Kerkeraacl 'oont weinig belang Helling. DePenningm. zit met aanzienl. tekort Onder presidutn van dhr. W. Koek wordt deze bijeenkomst aangevangen met het zingen van Ps. 84 3. Lezen Schriftgedeelte Rom. 12 en Gebed. De opkomst is, gezien de koude, zeer matig. De Voorzitter geeft een korte inlei ding od deze eerste gehouden Jaarvergade ring'. Terug ziende op de druk bezochte Zondagsschool der kinderen stemt dit tot grote vreugde. Noemt het een bi'zonder voorrecht voor kinderen en de ouders dat hun kinderen hier op deze wiize onderwijs mogen ontvangen uit Gods dierbaar Woord en waar de jonge kinderen worden gewezen op dien Enen Naam, door welken wij m oefen zalig worden. Ook de verant woording van voorgangers en leiders is groot: dat ook voor hen het Evangelie geen ijdele klank moge zijn, opdat zij mogen werken tot heil voor de kinderen. De secretaris J. Voogd geeft ZÜn verslag van het afgelopen j ar. Niemand heeft op of aanmerking. De Voorzitter dankt namens de vergadering den heer Voogd voor zmi verslag. De heer C. Grinwis Mzn. geeft v» rartwoording van de financiën. Zijn verslag geeft een ontvangst te zien van 384,57 en een uitgaaf van 488,70. Palans een nadelig saldo van f 104,13. Ook de begroting voor 1947 geeft een ongunstig beeld, n.l. een nadelig saldo van ca. 120,—. Besloten wordt om de Contributie van 25 ct. te brengen op 50 ct. per lid. Dit kan eniger mate de kas van de Penningmeester ten goede komen. Ook het voorstel van Voogd heeft goedkeuring om straks bij de uitgang te collecteren voor de noodlijdende kas. Door het bedanken van den heer P. Bezuijen als Bestuurslid, worcit in zijn plaats gekozen H. Klink en als aftredende C. Tanis Mzn. ha aicemd. Beiden nemen hun benoeming met üank aan de vergadering aan De heer E» Grinwis Kzn. betreurt het dat P. Bezuijen als Kerkeraadslid bedankt heeft en zich niet meer herkiesbaar stelde. Met het oog op de jonge krach en bij het Zondagsschool-onderwijs is toezicht van een der leden der Kerkeraad zo juist op zijn p aats. De aanwezigen stemmen dit ten volle tce. Het is niet bemoedigend dat er van deze zijde zo weinig be angstelling voor het jeugdonderwijs, alsook voor de Jongeüngs- vereniging worct'getoond. Dhi Voogd komt met de vraag gezien het aanzienlijk tekort en rondging bij leden en belangstellenden in de gemeente te doen, om de schuld op te heffen n weg te werken. Aldus wordt besloten,crwijl 4 leden zich v erbinden deze aak <.p zich te nemen. L'e heren Job Tanis Mzn. en C. Grinwis Czn. worden benoemd iot nazien der eerstvolgende Jaarrekening. Als slot wordt gezongen Ps. 79 4, waarna de heer Voogd met dankgebed sloot. NIEUWE TONGE. Aan de cichorei- fabriek „De onderneming" werden in het afgeloopen seizoen ruim 2 millioen kilo wortelen aangevoerd. Mej. N. de Wachter doet nogmaals een dringend beroep op allen, om geen gebruikte postzegels weg te gooien maar deze te verzamelen voor het werk der t.b.c. bestrijding. De dienstpl. soldaat M. Noteboom Gzn. vertrok één dezer dagen met de Johan van Oldenbarneveldt naar Indië. Het verzoek van J. A. Rober, tot het plaatsen van een benzine motor in zijn timmermanswerkplaats is door B. en W. ingewilligd. In herinnering wordt gebracht, dat zij die in het bezit zijn van een spaarbank boekje, der Rijkspostspaarbank, en wier familie naam begint met Aa, dit ter bij schrijving van rente op moeten zenden in het tijdvak van IC tot 2 Febr. De rente zal worden bijgeschreven t/m 31/12 '45. Boekjes uitgegeven na 1 Jan. '46 komen niet voor bijschrijving in aanmerking. Bargerlijkeh Stand over de maanu Jan. Geboren: Klazina Elizabeth, d-v. T. F. Zuidbroek en W. Joh. den Heijer; Lena Johanna, d.v. J. Tijl en J. Felsbourg; Bastiana, d.v. W. A. v. d. Maden en P. Doornhein; Antje, Maria, d.v. D. W. van Kempen en P. van Kempen; Zeger Cor- nelis, z-v. Joh. van Heemst en M. v. d- Doel; Abraham Adrianus, z-v. J. A. Dekker en W. C. Struik. Ondertrouwd: M. Groenendijk 32 jaar en H. L. d'Huijgelaere 26 jaar H. Visser 27 jaar en L. Kievit 22 jaar. Getrouwd: H. Osseweijer 26 jaar en L. v. d. Houten 19 jaar. Ingekomen: H. Osseweijer uit den Bommel A. Kats uit Rotterdam; A. Holleman uit Breda. Vertrekken: A. Visbeen naar Ooltgeris- plaat; E. H. Knops naar Heenvliet. Overleden: J. Brsur 83 j. wedn. van A. v. d. Veer; A. v. d. Doel 61 j. echtgn. van C, de Jong; A. v. Alpnen 69 j. wedn. van M. Hoogstraate; J. Holleman 77 jaar echtgn. van P. Bruinse; W. Holleman 77 jaar wedn. van P. v. d. Ouden. Verhuizingen binnen de gemeente: 'Timmer van A 213 naar A 154 b. P. v. d. Houten van C 46 naar A 98 Joh. de Jong van A 393 naar A 213. C. Volaart van C 19 naar A 339. OUDE TONGE. Bij een 10-tal ingezete nen in deze gemeente werd de gastoevoer één dag afgesneden wegens teveel gebruik. Men zij dus gewaarschuwd en controJere zelf de Meter. Dinsdag 11 Februérie 1947, des n.m. 7 uur, Openbare Raadsvergadering. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter algemene kennis, dat in den mid dagvan de komende Nationale Feestdag van 24 uur ten Gemeentehuize gelegenheid bestaat felicitatieregisters te tekenen cm het Prinselijk Paar geluk te wensen. Woensdag 12 Februari a.s. des avonds 6.30 uur hoopt voor de Herv. Gemeente op te treden Ds. Koete van Genderen, beroepen predikant bij genoemde Gemeente. Ledenvergadering Bijz. Schooi. Vrijdag 7 Februari 1947 kwam de Vereni ging van Bijz. Lager Onderwijs in algem. vergadering bijeen. De Voorzitter, de heer A. v. d. Tol, opende deze vergadering door te laten zingen Ps. 25 2 en te lezen Rom. 12. Na gebed heette hij allen hartelijk wel kom, de hoop uitsprekende dat in eens gezindheid de te nemen besluiten genomen mogen worden. Spr. memoreerde de vele moeilijkheden van het afgelopen jaar, maar mocht ook met dankbaarheid gewagen dat het personeel thans weer voltallig zijn mocht. De Secretaris leest daarna de Notulen en het Jaarverslag. Het aantal leden bedraagt 144; dat der leerlingen 84; over den gang van het onderwijs is het Bestuur zeer tevreden, bij meer materialen zou men het handwerken gaarne nog uit breiden. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. Uit het financieel verslag van den Penningmeester bleek, dat de rekening sloot in ontvangsten en uitgaven op f 2la86,09. Ook dit verslag kon de goed keuring der vergadering wegdragen. Hierna bracht de Voorzitter dank voor de uitgebrachte verslagen. De Commissie tot nazien der rekeningen had vooraf verslag uitgebracht en adviseerde tot goedkeuring. De heren C. A. van Loon, A. Fluit en P. Bezemer werden benoemd tot leden in de commissie tot nazien der rekeningen '47. Bij gehouden Bestuursverkiezing werden de beide aftredende heren K. J. de Bruin en L. Kardukx herkozen, welke beiden onder dank hun herbenoeming aanvaarden. Het Hoofd der School, den heer L. Dubbeldam, houdt daarna een inleiding getiteld: „Het zitten blijven". Spr. begint het verschil te schetsen tussen een Ouder avond en een Ledenvergadering en komt al bordurend tot het blijven zitten der leer lingen. Dit is, aldus spr., steeds iets onaan genaams, zowel voor de ouders, het kind en de onderwijzer.. De verleiding kan soms groot zijn om het kind toch over te laten gaan al kan het niet: toch is het verkeerd aan deze opwelling gehoor te geven. De reacties der Ouders op het blijven zitten zijn ook velerlei. Het schoolverzuim is ook vaak een dei- oorzaken dat het kind blijft zitten. Gij, ouders, aldus spr., maakt uw kinderen niet al te veel verwijten als er eens ee.i van U moet blijven zitten. Het is Gods wil dat de een meer gaven heeft dan de ander, alle kinderen staan niet op hetzelfde peil, daar kunt U als ouder niets aan doen, daar kan het kind ook niets aan doen, dat is Gods wil en als Christenouders zullen wij daarvoor moeten bukken. Het zou wel fijn zijn als U als ouders eens thuis naging of uw kind het huiswerk ook maakt, stel belang ook daarin. Wij als onderwijzend personeel schieten ook wel eens uit onze slof, vooral met 3 tot 4 klassen bij elkaar, waarvan wij later wel eens denken, dat hadden wij anders moeten doen, ook wij maken fouten. Na de evacuatie kwamen er vele moeilijke problemen,, sommige kinderen hadden het voorrecht nog regelmatig onderwijs te ontvangen, anderen zo nu en dan, velen in het geheel niet; dit stelde aan het onder - wijzend personeel hoge eisen en verklaard i het feit, waarom na de evacuatie zoveel huiswerk moest medegegeven worden. Met een beroep op de medewerking der Ouders besluit spr. zijn aan de practijk gespeend uitstekend referaat. Enige gedachtenwisselingvqnd nog plaats De Voorzitter dankt den heer Dubbel dam voor hetgeen hij de leden deed horen. In de rondvraag werden vele interne aangelegenheden besproken, waarna na het zingen van Ps. 42 8 de vergadering met dankgebed gesloten werd. Advertentiëu. Langs deze weg geven wij kennis van de geboorte van ons levenloos Zoontje. De Heere doe ons berusten in zijn heiligen wil. E. STRUIK J. STRUIK--BEIJER Melissant, 9 Februari 1947 Binnenweg op urgentie verklaring Het optreden van MARIA NAVEU (zang) en HANS SCHOUWMAN (piano) dat aanvankelijk zou plaats vinden op Zaterdag 15 Febr. tot Zaterdag 15 Maart DE COMMISSIE. om op midden en Oost-Flakkee teeltcontracten af te_ sluiten voor Brieven onder No. 467, Bureau van dit blad. „Ja, meneer Brom, ik ben het", zei Koppie in de telefooncel, terwijl hij voortdurend de deur van cafc „Knolraap" in het oog hield. „Is meneer Primeur bij U? - Niet- O, dat is jammer - Weet U misschien. Bij den commissaris? - O, eh, meneer Brom, wilt u hem niet even opbellen? - Ik - eh - ik moet 'm dringend iets zeggen en ik heb geen dubbeltje meer voor de telefoon, ziet U. Wat zegt U.Koppie hoorde een verschrikkelijk lawaai uit de telefoon komen en dat kraste zó, dat hij de telefoon een eindje van zijn oor moest houden. Het lawaai, dat Koppie hoorde, was niets anders dan een lachbui van Bas Brom. „Haha! Heb je geen dubbeltje meer, Koppie? Nou, ik zal hem wel even bellen, hoor! - Heb je de auto al weer te pakken? - O, nog niet? - Wat moet ik Primeur dan zeggen? - Moet-ie naar café „Knolraap" komen? - Wanneer? - Zo gauw mogelijk? - Nou, ik zal de boodschap overbrengen, hoor Koppie! - Heb je iets bijzonders ontdekt? - Wat zeg je? - Ik kan je niet verstaan! - Er staat hier een telefoon te bellen, wacht even, Koppie!" Bas Brom greep de andere telefoon en hield die aan zijn andere oor. „Ja! - O, Primeur, dal treft goed, dat je net belt. Ik heb een boodschap van Koppie voor je.Wat zeg je daar? - Wéér een bankroof? - Maar dat is.Brom sprak vlug in de andere telefoon: „Hoor je dat, Koppie? Primeur belt dat er weer een bankroof.Hallo! KoppieHallo!Bas Brom kreeg geen antwoord meer van Koppie. '•I h|

Opbouw | 1947 | | pagina 3