Bf Te koop een Kalfvaars j CROENEVELD MUIEN draineerbuizen Distributienieuws. WINTERDIENST Schouwen en Duiveland-Flakkee Vertrek Zijpe 2 uur Vertrek Hoek van St. Jacob Boekhouding. Belastingen. Het B< missie bijeengekomen welke gelden zullen inzamelen teneinde deze dag te herdenken. Door de gladheid is dhr. S. Koek zodanig gevallen dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Vergadering Chr, Nat. Kiesvereen. op G^ref. Grondslag, alhier, gehouden op Maandag 3 Februari 1947 des avonds 7 uur in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk. De Voorzitter P. Bezuijen laat zingen Ps. 85 2. Schriftlezing Matth. 24 en gebed. De 38 aanwezigen worden welkom gehe ten. Met een korte inleiding geeft de Voorz. de gebeurtenissen weer sinds een jaar geleden gehouden vergadering. Hij spreekt de hoop uit dat allen tot eensgezindheid mogen medewerken. De Notulen der laatste bijeenkomst wor den door de Secretaris Kr. Grinwis gelezen en met een enkele opmerking goedgekeurd. De Penninmeester T. Breen brengt ver slag uit van zijn beheer. Het blijkt dat de ontvangsten niet opwegen tegen de uitgaven alzo een tekort van ca. 40,Het is voor de Penningmeester niet prettig om met z'jn eerste verantwoording nu reeds met een nadelig saldo voor de dag te komen. Bij de verkiezing wordt T. Koek als aftredend bestuurslid met 35 stemmen herkozen. Deze neemt met dank aan de vergadering voor het uitgesproken ver trouwen zijn herbenoeming aan. Verzoekt dat de leden meerdere leden zullen aanwer ven v.n.l. de jongere mensen. Spr. dringt er met klem op aan dit vooral in 't oog te willen houden, daar de tijd zich zo dermate kenmerkt tot een afscheuring van de paden der waarheid. Moge de jongeren zich scha ren om het Getuigenis der Schrift en zich aansluiten bij de daarop gebaseerde beginse len dezer Vereniging. Met de bespreking betaling contributie wordt door het Bestuur voorgesteld de contributie van 50 cent te verhogen op 1,per lid. Gezien de Kas noodlijdende is, heeft niemand hier bezwaar tegen. De heer Joh. Nuij vraagt om tot dekking van het nadelige saldo een rondgang te mogen houden onder de aanwezige leden. Het gevolg is dat met inbegrip van de tege lijk betaalde contributie de opbrengst is 71,01. Hiermede is het tekort van de Penningmeester opgeheven. Met de rondvraag komen verschillende vragen los en worden deze uitvoerig be handeld; De heer Klem geeft enkele nuttige aanwijzingen. Tenslotte werd gezongen Ps. 79 4 en sloot de heer T. Koek met dankgebed. Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen. keelpijntabletten. NIEUWE TONGE. Dat de elektrifica tie in het brandpunt der belangstelling staat werd Maandagavond bewezen. In een stampvolle zaal werd voor de huis eigenaren en hoofden van, gezinnen men nader in deze problemen ingelicht. De eerste wethouder, P. C. Tijl was de leider dezer vergadering, die in zijn voorwoord een korte uiteenzetting gaf van de tot standkoming der commissie i.z. electri- ficatie. Reeds voor de oorlog aldus spr. bestond een zodanige commissie. Na den oorlog hebben de gemeentebesturen deze zaak aangevat en thans is men zo ver dat men een enquête heTt Lten u tgaan en men te weten wil komen waar men aan toe is. Dhr. S. Dekker geeft na deze uiteenzetting van den Voorzitter een breed voerige beschouwing over de reeds be reikte resultaten. De staf is gebroken aldus spr. men is thans hoopvol gestemd Het gasbedrijf kan niet meer beantwoorden aan de eisen die men er van vergt, en de mate rialen zijn zeer verouderd. Wij kunnen over de electrificatie aldus spr. nog geen con crete gevens verstrekken, teneinde echter de voorlopige plannen definitief op te kunnen maken is het nodig op korten ter mijn een overzicht te krijgen van de te verwachten aansluitingen. Hierdoor legt men zich echter niet vast. De electrificatie kan dan alleen slagen als massaal wordt aangesloten. Wanneer wij aldus spr. thans de draden uit handen geven is kans op aansluiting verloren. Het definitieve plan wordt opgemaakt naar de ingekomen aan meldingsformulieren. Hiermede wordt ook bij de beschikbaarstelling van het materiaal rekening gehouden. Na deze uiteenzetting worden door diverse personen vragen ge steld, die wel wezen op de interne belang stelling van het publiek inzake deze materie. Dhr. Schipper geeft na deze nog een korte technische uiteenzetting. Met een krachtige peroratie ge*ft de heer Tijl in overweging ;ot massale aansluiting. kerkdiensten Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. v. d. Kooij. Wegens overtreding van het gasge- bruik zijn een 6-tal woningen van gastoe- voer afgesneden. De dienstplichtige soldaat A. Kievit die met inschepingsverlof thuis is, vertrekt een dezer dagen naar Indië. De formulieren die uitgereikt zijn tot aansluiting bij de electriciteit moeten vóór 8 Februari ingeleverd worden in de brie venbus'van het gemeentehuis. In de laatst gehouden vergadering van de Gymnastiekvereniging, S.S.S. werd tot Voorz. gekozen C. Holleman Tzn., als Secr. treedt op Mej. A. Kareis. Van de 15 dienstplichtige soldaten van de lichting 1944 zijn 6 pers. afgekeurd. Op Maandag 10 Febr. a.s. hoopt de Ned. Herv. J.V. op G.G. haar 14e jaarverg. te houden in de Ned. Herv. Kerk. Allen die belangstelling voor het jeugd werk hebben hartelijk welkom. Programma's worden uitgereikt aan de ingang, der kerk Aanvang 6.30 uur. DE ORANJEVERENIGING Onder de eminente leiding van haar Voorz. H. A. Tilborg, kwam Dinsdagavond de O.V. in vergadering bijeen. Met zijn voldoening uit te spreken over de goede opkomst van deze avond, deelt hij mede dat deze avond zal dienen als jaarvergadering, maar tevens belegd is om maatregelen te nemen voor de a.s. geboorte van een Oranje-telg. In verband hiermede heeft het bestuur reeds plannen. Van grote feestelijkheden zullen wij vanwege het jaargetijde moeten afzien, aldus de Voorz. Na vaststelling der notulen volgt bestuurs verkiezing. De aftr. Heren M. van Driel en J. A. Verweij worden herkozen, terwijl in de' vacature van G. A. J. Opstelten ge kozen wordt N. C. Knöps. De penningm. deelt in zijn jaarverslag mede dat een batig saldo aanwezig is van 350,87. J. Huysen en W. Drooger Jzn. worden benoemd tot leden van de kascommissie. Daarna wordt een program opgesteld voor de komende feestelijkheden, waaronder tractatie der schoolkinderen. Een actie op touw gezet, om goederen beschikbaar te stellen heeft schitterend resultaat gehad. Door de volgende personen zijn de na volgende goederen toegezegd: N. C. Knöps 1 Taart; L. Osseweijer 1 Fles brandewijn; of 1 Fles cognac; P. Groo tenboer 3 Baby-hemdjes en 1/a kg. suiker; M. v. d. Ham 1 Emaille Baby-kruik, Baby waskom en papfles; P. M. Schipper 72 Liter Likeur; P. Gebraad 1 kg. Vlees of Vleeswaren; H. Noteboom 1 Fruitmand; Nagtegaal 1 Dejeuner; P. E. J. van Weenen 1 Fles Likeur; C. Melissant 3 knotten Breiwol; G. Breur 15 eieren; J. L. Meijer 50 geboortekaartjes; D. M. C. Prince 1 Taart; J. v. d. Tol 2 knotten rose wol en 2 onderlegers; J. Holleman 1 stuk zeep I stuk toiletzeep 1 kg. su ker; Joh. Tijl 2 pakjes Goldflake; L. v. d. Werf 20 eieren; Coöp. Voorwaarts 15 pak beschuit;Z. v. d. Doel 20 sinaasappelen; A. T. H. Schipper een electrisch comfocr; T. Koppenaal een teka spaarboekje met 10 spaarzegels; B. van Ballegooijen 2 knotten breiwol 3 baby-hemdjes een paar kousjes; G. Verweij 1 fles Frambozem 1 st. toiletzeep 1 fles Boldoot 1 koek; W. Kievit 1 rollade. De Voorz. doet hierna nog mededeling dat door de Oranjevereniging een gedenk plaat beschikbaar gesteld wordt voor hen die gelijk, geboren worden met het Prinselijk kind. Met dank voor de opkomst sluit de Voorz. de vergadering. OUDE TONGE. Woensdagavond 12 Febr. 6.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. te Oude Tonge op te treden Ds. Bel van Dirksland. Deze kerkdienst zal niet in de Oude-School gehouden worden, maar in het Kerkgebouwtje aan den Achterweg. Ledenvergadering der Bijz. School op Vrijdag 7 Februari 1947 des n.m. 7 uur in de Bijz. School. Het Hoofd der School, den heer L. Dubbeldam, hoopt een onderwerp in te leiden getiteld: „Het blijven zittep". Verder Jaarverslagen en Bestuursverkiezing. Op de gemeentesecretarie vond een vergadering plaats met het Bestuur der Oranjevereniging en vertegenwoordigers van alle in deze gemeente bestaande Ver enigingen, in verband met het te houden feest bij de Blijde Gebeurtenis in het Prinse lijk Gezin. Alle Verenigingen zegden hun spontane medewerking toe. Bij de bespre kingen werd het volgende programma vastgesteld. Vindt de geboorte voormiddags plaats dan: 1. Geboorteaankondiging; 2. 9 uur opstelling optocht in Emmastraat; 9.30 Afmars; 10.30 uur toespraken vanaf Gemeentehuis, gevolgd door gymnastiek door leden van O.K.K. en zang der ver schillende Zangverenigingen; 2 uur Volks spelen op de Voorstraat door de school kinderen; 4 uur T ractatie in de verschillende scholen; 7.30 uur Fakkeloptocht. Vindt de geboorte des namiddags plaats, dan alles op dezelfde wijze en uren op den volgenden dag. Een en ander onder voor behoud dat het strenge weer overgegaan zal zijn in een meer voorjaarstemperatuur. OOLTGEMSPLA.AT. Met ingang van 15 April a.s. is tot onderwijzeres aan de Chr. School benoemd Mej. van Broekhui zen. van Aalst (Geld). Tot besteller bij het staatsbedrijf der P.T.T. alhier is benoemd dhr. D. Poort vliet van Ouddorp. Mej. C. van Gent, is benoemd tot leerlingverpleegster bij het Zuiderzieken huis te Rotterdam. Tot tijdelijke wijkverpleegster te Achthuizen is benoemd Mej. A. Meijer van Oude Tonge, Dhr. Joh. Neels heeft zijn woonhuis taande aan de Brandewijnstraat onder- handsch verkocht aan dhr. D. Poortvliet van Oudclorp. Ned. Herv. Kerk: v.m. 6 uur Ds, Scanenberg, maal leesdienst. Gevonden voorwerpen: Gevonden een paar bruinleeren handschoenen. Af te halen op de, gemeente-secretarie van Den Bommel. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Vink van St. a h Haringvliet. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. den Boer. STAD a,h Haringvliet. Bij enkele personen is de gasmeter afgesloten, doordat boven het vastgestelde rantsoen verbruikt was. Dus, weest op uw hoede. Kerknieuws. Ned. Heiv. Kerk: v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. d. Hoorn. Bediening H.A. Geref. Gem.: v.m. 9.30 en n.m. 2 en savonds 6 uur vermoedelijk Cand. de Gier van Utrecht. Kerknieuws, leesdienst en n.m. Geref. Keik: 2 DEN BOMMEL Stichting Neutrale Fröbelschool Onze gemeente zal binnenkort worden verrijkt met een Neutrale Fröbelschool. In een dringende behoefte zal dus, tot vreugde van vele ouders, spoedig worden voorzien. Eindelijk zullen de kleuters dus in de gelegenheid zijn hun drang tot fröbelen uit te leven. Het Comité, dat met enthousiasme vele moeilijkheden na maan den wist te overwinnen, kan reeds mede delen, dat het voornemens is op 1 April a.s. het Schooltje te openen. Een ervaren! fröbelonderwijzeres heeft zich in principe reeds bereid gevoeld de toezegging te doen j het onderwijs* te zullen leiden, terwijl de inventaris hopelijk op 1 April a.s. aanwezig j zal zijn. Het behoeft wel geen betoog dat dit sympathieke streven de grootst mogelijke steun verdient en dat niemand der ouders zal achterblijven zijn kroost dit nuttige onderwijs te doen volgen. Alle Kleuters zijn van harte welkom. 59-7 Algemeen 59-8 Algëmeen Bonkaarten KD. 60-3, 60-4 Algemeen 60-5 Algemeen 60-6 Algemeen Bonkaarten MA. 59-4 Suiker Tabakskaarten en; T 69, T 70 V 70 uitgerekend ongeveer half Febr. j Adres: C. TANIS, Oudeland Sommelsdijk. Tel. 52 N.-Tonge QOSTZEEDIJK 286 ROTTERDAM Uw gewassen verdrinken niei als U uw landerijen draineert met poreuze, en goed doorbakken maten zijn voor U in voor- Alle raad Fa. P. DE KORTE 6 Zonen OUDE TONGE - Telef. 24 OFFICIEELE BONNENLIJST voor het tijdvak van 9 t/m 22 Febr. 1947. Eik der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA. KB- KC. 701 (str. no. 4) 59-6 Algemeen 750 gr. suiker, boter hamstrooisel enz- of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. choco lade of suikerwerk. 1 ei. 500 gr. sinaasappelen. KE. 701 (str. no. 4) 250 gr. suiker, boter- hamstrooise) enz- of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. choco lade of suikerwerk. 1 ei. 10C0 gr. sinaasappelen MD. 701 (str. no. 4) 250 gr. suiker, boter- hamstrooisel enz. of 500 gr. j.m, stroop enz. of 250 gr. choco lade of suikerwerk. 2 rants, tabaksart. 200 gr. chocolade en of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterham-, strooisel enz. of 400 gf. jam, stroop enz. 2 rants, tabaksart. 100 gr. chocolade en of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 Februari worden gebruikt. Op de suikerbonnen is voortaan naar keuze ook chocolade of suikerwerk ver krijgbaar. Op de bonnen voor versnape ringen kan men desgewenscht ook suiker of jam koopen. De volgende bonaanwijzing voor suiker en versnaperingen zal op Donderdag 20 Februari plaats vinden. De bonnen voor sinaasappelen moeten uiterlijk op Woensdag 12 Februari a-s. ingeleverd worden bij een handelaar in groenten en/of fruit. Gebr. MAAS 6 WESTBROEK met ingang van 1 October 1946 bij Nieuwe Tonge 3 uur Des Maandags extra dienst Vertrek Zijpe 9 uur Vertrek Hoek v. St. Jaqob 10 u. X 69 X 70 Gelci-credieien f 800,- 5 pCt. zonder borgen voor elk doel Vrijbl. voorw. Schrijf Allen. Br. po to antw. Spaarcrcd. Inst. Mathenesscrw. 110, R'dam-W. DINSDAG Prijs per Losse mi rnl Advertentil 12 cent ptf daarboven! contract Administratie- en Accountants kantoor W. A. DE BAKKER, Lid N I. v B OUDDORP. (Voor het gehele eiland te ontbieden Vrijwel alfl Kerk zijn irj het brein philosofeererj schiedenis, daar vol vari Remonstrantl predikanten volk gebrach ben de Ne| de wrange Barthianismd godsdienstig»! gecrige stroq naam aan Prq waarom zij gie wordt g<| Karl Bartl van een pree) ook en oefer dorp Safenw in Munster Bonn. Na denkbeelden In ons land zich in zeke interesseeren de zijde der genomen we aan het bewin land werd d steeds moei! in de politic omdat hij z optreden de de Evangelis wilden doorc listische gee: werd hij ges van meening hij terug na Bazel hoogle is. Zonder te< dat Karl B; meest bespn is. Het is zei land voor ee discussie beh door de tegc Bartli. Hij h< vele tegensta 1935, dat zi tanen, in en dat dit slech want nimmei genwereld Barthianisme voormalige geheel in opg wordt van de in de Herv. De confessioi op de confe: aangetast; wi te noemen va Van Niftjik. meerde Bonc van Ds. Woe! de infectie c ondergingen toenadering rechtsmoderc deele op reke den. Het Ba gische vraags gezichtshoek schier alle t te staan, die kleiner aanta geconfronteei waardoor er door het ou boren. De 1 geestelijke stc Nederland en mate, zoodat en predikant» aansche gees

Opbouw | 1947 | | pagina 6