OPBOUW I No. 75. 7 Februari 1947 99 TWEEDE BLAD Plaatselijk Nieuws am HET A.S. FEEST Geschenken bij de Blijde Gebeur tenis. Zoals bekepd, zijn vanwege de Oranjevereniging „Ons Vorstenhuis" de winkeliers in onze gemeente opgewekt cadeaux beschikbaar te stellen voor baby's, die tegelijkertijd, of bijna tegelijkertijd, met de komende Prinselijke baby geboren zullen worden. Tal van winkeliers en andere zakenmensen hebben zich bereid verklaard aan deze actie mede te doen. De geschenken zullen nu ten toon worden gesteld in een der étalages van Fa. Gebr. Buijsse, Zandpad alhier. Zij, die nog geschenken aan de reeds beschikbaar gestelde wensen toe te voegen kunnen zich daartoe bij den heer Buijsse opgeven. Over de toewijzing der geschenken zal door het Bestuur der Oranjevereniging t.z.t. beslist werden aan de hand van de Burgerlijke Stand- Van Overheidswege is voor de te houden feestelijkheden ter gelegenheid ven de a.s. Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin het volgende programma geadviseerd. Wordt de^geboorte bekend vóór midder nacht dan luidt het proiramma: 8.3 uur, Vlaggen uitsteken; 9.30 uur, opening door den Burgemeester vanaf het Gemeente huis,^waarna gemeenschappelijke zang van Vaderlandse liederen, met medewerking van Sempre Cresendo" en de Zangverenigingen 10.30 uur, muzikale rondgang door Sempre Cresendo; n.m. 24 uur feestelijke bijeen komst in het Ford-gebouw van Fa. Witvliet, medewerking op deze middag zullen ver lenen Sempre Cresendo en Volkszang. Muziek en zang zullen zoveel mogelijk populaire liederen ten gehore brengen. Alleen leden van de Oranjevereniging heb ben toegang tot het gebouw; 's avonds 7 uur fakkel- en lampionoptocht met mogelijkheid tot deelname voor iedereen (zij, die niet mee zullen doen, doch in het bezit zijn van lampion of fakkel, worden verzocht deze beschikbaar te stellen); 's avonds 9 uur vuurwerk aan de Oost-Havendijk (indien niet onmogelijk door bevroren grond in veerband met het zetten der benodigdepalen) Wordt de geboorte bekend na mi-der- nach zo blijft het programma tot dezelfde dag beperkt en luidt het als volgt: n.m. 1.3J uur, opening door den Burgemeester vanaf het Gemeentehuis, waarna enige Vaderl. liederen, te spelen door Sempre Cresendo; n.m. 2.30 tot 4.30 uur feestelijke bijeen komst in Meijer Theater. De medewerking der verenigingen is gelijk aan die, weke hierboven inzake de bijeenkomst in het Fordgebouw wordt gemeld; n.m. 7 uur fakkeloptocht (voor deelname zie boven); 's avonds 9 uur vuurwerk. De burgerij wordt opgewekt zoveel moge lijk aan het verzoek tot vlaggen te voldoen- MIDDEL-HARNIS. Zij, die in het bezit zijn van een PoStspaarbankboekje en wier Familienaam begint met Aa, kunnen ter bijschrijving van de rente tot en met 31 December 1945, hun boekjes opzenden in het tijdvak 10—20 Februari a.s. Boekjes uitgegeven na 1 Januari 1946 kernen nog niet voor inzending in aanmerking. Aan alle gepensionneerden, vallende onder het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, zal over het jaar 1946 een uitkering boven het gewone pensioen worden toege kend. De uitkering zal in Maart plaats hebben. Lang gewacht, en Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. W. Vroegindeweij van Huizen. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. P. A. Zeilstra. Geref. Kerk (onderh. art. 31 K-O.) v.m. 10 en n.m. 5 uur. Chr. Geref. Kerk v.m. 10 en n-m. 6 uur Ds. N. de Jong. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 6 uur leesdienst. In de Ger. Gemeente hoopt a.s. Zater dagavond om 7 uur voor te gaan Candidaat v. Dam van Rotterdam. Tot bestuursleden van de nieuw op gerichte kerkelijke kiesvereniging zijn ge kozen de heren G. Buth, D. de Korte en C. P. Kijkuit. De ouderavond van de Groen' van Prinstererschool is vastgesteld op Dondert' dag 27 Februari. Op Maandag 10 en Dinsdag 11 Febr. a.s. zijn van 45 uur des n.m. ter gemeente secretarie Vitaminetabletten D verkrijgbaar ten behoeve van kinderen van 3 jaar en jonger. Onder belangstelling van familie, vrienden en oud-collega's werd Donderdag middag op de Nieuwe Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van 1 de ruim 80-jarige heer L. v. Antwerpen, I gewoond hebbende Eendrachtstraat, alhier, oud-gemeenteveldwachter der gemeente Stad a li Haringvliet. Bij de groeve werd 1 door den Heer Vetter een woord van troost en vermaning gesproken o.rn. wijzende op de broosheid en vergankelijkheid van het j leven. j Een zoon van den overledene, den heer IJ. v. Antwerpen, Opperwachtmeester der j Rijkspolitie te Oud-Beijerland, dankte j j namens de familie allen voor de laatste eer aan hun geliefde Vader bewezen, in het bijzonder een woord van dank aan die personen, die hem bij zijn ziekte zowel bij dag als bij nacht hebben bijgestaan en verpleegd. Burgerlijke Stand over Januari 1947. Geboren: Adrianus Nicolaas Petrus, z. v. J. A. Oud en E. A. M. Boender; Hendrik, Z. v. P. Dirkx en M. A. Rooimans; Leentje, d. v. J. v. d. Sluijs en S- v. Brussel; Jilles, Z. v. Jac. de Leeuw en S. M. Tiggeiman; Elisabeth, d. v. D. P. van Ysseldijk en W. Hoedeman; Hendrika Aria, d. v. L. de. Waal en A. v. Alphen. Ondertrouwd: C. Tamboer, 24 j. en W. Auperlee, 23 j.; L. Tamboer, 25 j. en Chr v. d. Nieuwendijk, 25 j.; D. Vroegindeweij 25 j. en E. v. Wezel, 23 j.; F. Hartensveld, 25 j. en A. Oosterling, 23 j.; P. Hoileman, 23 j. en S. de Korte, 19 j.; C. F. Saarloos, 22 j. en J. Wittekoek, 20 j. Gehuwd: A. Langbroek, 30 j. (Sommels- dijk) en P. Roetman, 26 j.; C. J. den Braber, 22 j. (Roosendaal en Nispen) en J. M. Radauer, 19 j.; C. Tamboer, 24 j. en W. Auperlé, 23 j.; F. Hartensveld, 25 j. en A. Oosterling, 23 j.; D. Vroegindeweij, 25 j. en E. v. Wezel, 23 j. Overleden: L. van pijk, 80 j., echtgenoot van J. Huizer; S. R. Winkels, 89 j., wed. van J. L. Jacobs; L. v. d. Siik, 64 j., wed. van 'D. Peeman; L. W. v. Putten, 71 j., echtgenoote van J. Witvliet; K. Schellius, 79 j., weduwn. van L. H. Breeman; M. Knape,. J§ j., wed. van W. Vijfhuizen; Jilles de Leeuw, 3 dagen, z. v. Jac. de Leeuw en S. M. Tiggeiman. SOMMELSDIJK. Door B. en W. dezer gemeente is bij publicatie bekend gemaakt dat het verzoek van de N.V. Cichoreifabr. „Midden Flakkee", tot het bouwen van een Cichoreifabriek, is ingewilligd. Eerste Jaarvergadering van de Ned. Herv. Meisjesvereniging „Wees een zegen", alhier, op Dinsdag 4 Februari 1947 in het Zondagsschoolgebouw Deze vergadering stond onder leiding van de F,re-Voorzitter Ds. v. Asch, die, na haar op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, de aanwezigen die ondanks koude en gladde wegen waren gekomen, een harte lijk w-lkom toeriep en er zijn blijdschap over uitsprak dat er weer een Meisjesver eniging in onze gemeente was opgericht. Naar aanleiding van Lucas 10 3842 wordt dan gewezen op de vermaning van Jezus aan Martha, die bezig was met veel dienens: Martha, Martha, gij bekommert en verontrust U over vele dingen, maar één ding is nodig. Moge daarom, aldus spr., al uw arbeid in het Koninkrijk Gods ge dragen worden door den verborgen omgang met God en het zitten aan de voeten van Jezus. Want dat is het beste deel dat nooit van U kan worden weggenomen- Na dit ernstige woord werd dan het gevarieerd programma, bestaande uit inlei dingen over onderwerpen uit de Bijbelse Geschiedenis en Vaderlandse Geschiedenis, afgewisseld door gedichten, zang en proza, op vlotte wijze afgewerkt. 1 In de pauze werden de aanwezigen ge trakteerd op koekjes. Al met al was het een mooie avond, waarop de M.V. met genoe gen kan terugzien. In haar slotwoord wekte de Presidente, Mej. Kievit, alle meisjes, die hiervoor in aanmerking komen, dringend op om indien zij dit nog niet deden, als lid toe te treden. Moge hieraan door velen gehoor worden gegeven. De avond werd door Ds. v. Asch met dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand over Januari 1947. Geboren: Cornelia Anna, d. v. B. van Nimwegen en N. J. Prins; Leopold Antho- nius Cornelis, z. v. J. M. G. Saers en D. A. M. Koevoets; Herbert, z. v. A. M. Ver schelling en C. Kwakkelstein; Martha Johanna, d. v. C. Knape en E. Boshoven; Jacob, z. v. A. Vroegindeweij en C. van 't Hof; Dirkje Adriana, d. v. M. Goemaa.t en A. C. Vroegindeweij. Gehuwd: Gerrit van Roon met Johanna Lena Breur; Mattheus Verbiest met Su zanna Post; Teunis Koote met Neeltje Breeman; Jan Holleman met Adriaantje Maatje Mastenbroek. Overleden: Anthonie Groeneveld, 27 j.; Cornelia Viskil, 56 j.; Cornelis Wouter v. d. Veer, 2 j.; Lieven Schol. 79 j.; Gerrit van Delft, 58 j. DIRKSLAND. Voor de lichting 1944 zijn uit deze gemeente 6 personen gekeurd, waarvan er 3 zijn afgekeurd. H.M. Koninging Wilhelmina heeft gratie verleend op het doodstrafvonnis van den vroegeren dorpsgenoot L. C. Klootwijk, die zich tijdens de oorlog als een genadeloos S.S.-man heeft gedragen. Het vonnis wordt omgezet in langdurige gevangenisstraf. Burgerlijke Stand ojver Januari 1947. Geboren: Kaatje Adriaantje, d. v. W. de Jong en A. v. d. Heijde; Cornelia Celestina, d. v. J. L. v. Hemert en Th. H. Bouman; Pieternella Elizabeth, d. v. K. A. Versloot en Mj, Vermeulen; Maatje Bastiaantje Maria, d. v. G. v. Nieuwaal en M. M. Molenaar; Adriana, d. v. W- J. Kerpel en C. J. Holland; Pieter, z. v. Maarten Jonge- jan en L- v. d. Groef; Jan, z. v. Adrianus v. d. Velde en C. Oorbeek; Leonardus Franciscus, z. v. F. J. Janssen en P. Dierkx; Johanna Cornelia, d. v. F. J. Janssen en P. Dierkx; Johannes Jacob, z. v. J. J. Volwerk en W. J. Bakker; Jan Marius, z. v. A. W. v. Kempen en M. H. v. Nieuwen- huijzen; Helga Marionne Marie, d. v. P. M. L. Brants en J. v. d- Most; Mijndert, z. v. T. Aleman en C. Goedegebuur; Jan Corneiis, z. v. C. Poortvliet en H. Wisse. Gehuwd: Johannes Willem de Geus, 27 j. en Jannetje Witvliet, 20 j. Overleden: Anthonij v. d. Doel, 61 j., echtgenoot van C. de Jong; Cornelis Wouter v. d. Veer, 2 j., z. v. M. v. d. Veer en A. Hartensveld; Daniël Vermeulen, 57 j., echtgenoot van FF. C. Poortvliet; Jannetje de Graaff, 87 j., ongehuwd. MELISSANT. Na afgelegd examen te 's-Gravenhage, slaagde Mej. N. Baart voor Costumière. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. E, v. Asch van Sommelsdijk en n-m. 6 uur leesdienst. Geref. Kerk v.m. 10 uur leesdienst en n.m. 2.30 uur Cand. v, Netten van Weesp. Ger. Gemeente v.m., n.m. en 's av. lezen. Agenda M.B. „Bidt en Werkt", aihier. Inleiding door B. Tróóst over 1 Kon. 12 en 13. Na de pauze declamatie door A. Stolk. Daarna memorisaties. Door de Ned. Herv. Gem. alhier is een beroep uitgebracht op Ds. Verwei,'van Neder Langbroek. STELLENDAM, Aan de Gemeentelijke Vismijn, alhier, werden in de week van 27 Jan. t/m 1 Febr. wegens de vorst geen gar nalen of vis aangevoerd. Deze week kwam de huisvrouw van M. Roon zodanig te vallen dat ze zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, waar bleek dat ze haar knieschijf had gebroken. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. He v. Kerk v.m. 10,en n.m. 6 uur dhr. Bouman. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Cand. v. Netten van Weesp, Maandag j.l. werd in het lokaal der Openbare School een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Boerenleenbank. De heer Ad. Kreeft opent deze vergadering en geeft het wóórd aan dhr. Nieuwenhuize uit Ooltgensplaat, die met de heer Buth uit Oude Tonge was overgekomen om deze zaak toe te lichten. De heer Nieuwenhuize begint dan zijn voorlichting door te zeggen dat, wanneer men een Boerenleenbank wil oprichten, er genoeg belangstelling voor moet zijn, maar uit de opkomst blijkt wel dat de gemeente Stellendam behoefte heeft aan een eigen Boerenleenbank. Verder zet spr. uiteen de gang van zaken van een Boerenleenbank en hoe er gehandeld moet worden om te komen tot oprichting hiervan. Ook de heer Buth gaf een deskundig advies op dit gebied. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen, waarvan ver schillende personen gebruik maakten aan gaande verplichtingen, inleggeld, rente en geblokkeerde gelden, welke alle op afdoende en bevredigende wijze werden beantwoord- Het resultaat was dan ook dat alle aan wezigen hun toestemming en medewerking gaven voor het oprichten van een Boe renleenbank, waarna direct werd over gegaan tot het kiezen van een voorlopig bestuur. Na twee vrije stemmingen werden gekozen de heren Adam Kreeft, D. de Jager en Wo. Blokland als voorlopig bestuur Tot Raad vat; Toezicht werden gekozen, na twee vrije stemmingen, de heren A. Kreeft, B. v. Seters en J. A. Struik, die allen deze voorlopige benoeming aannamen. De heer Nieuwenhuize feliciteert de aan wezigen met het behaalde resultaat en spoort aan om dooi" te zetten en sluit daarop de vergadering met het verzoek dat het voorl. bestuur achter blijft om met hen te bespre ken hoe ze verder moe e handelen. GOEDEREEDE. Op Woensdag 12 Februari a.s., des avonds 7 uur, vergadering van stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk in de Zondagsschool, tot het bijwonen van de Kerkrekening over 1946. Op Zaterdag 8 Februari, 's avonds 6.30 uur, zal in de Bijz- School ouderavond gehouden worden, waarbij de ouders het werk hunner kinderen kunnen bezichtigen, enige gedichten zullen worden voorgedra gen en de heer Snijder, Hoofd der School, zal een inleiding houden over „Onderwijs en Opvoeding". i Woensdag 5 Februari werd- door een voorlopig Bestuur een vergadering bijeen geroepen om te komen tot het oprichten van een Feestvereniging, welke tot doel heeft het organiseren van feesten bij even tuele gelegenheden, zowel bij de a.s'. Blijde Gebeurtenis aan het Oranjehuis, als andere voorkomende gelegenheden. De heer J. Tanis Kzn had voor deze avond de leiding op zich genomen, en na verschillende besprekingen werd besloten tot oprichting dezer vereniging, waartoe alle aanwezigen zich als lid opgaven en werd besloten om zoveel mogelijk leden te werven. Bij de gehouden stemming voor een Bestuur wer den hiertoe verkozen de heren D. Goekoop, A. A. Risseeuw, J. Tanis Kzn., Ad. den Eerzamen, J. Redert, M. Troost Jzn. en T. Renaud. Burgerlijke Stand, over Januari 1947. Geboren: Thomasje, d. v. L. Roos en J. M. de Kening; Johannes, z. v. Jac. v. Dam en KI. Lokker; Jan, z. v. P. v. Wijk en D. den Eerzamen; Dimmen, z. v. J. Hoek en M. v. Hoven; Wouter, z. v. F. v. d. Wende en M. v. Erkelens. Ondertrouwd: J. v. Hoven, 24 j. en A. M. Molenaar, 23 j.; J. v. Splunder, 26 j. en M. v. Dam, 26 j. Getrouwd» P. v. Erkelens, 24 j. en J. Redert, 20 j. Overleden: Arentje v. d. Ree, 84 j. wed. van J. v. Heest. Bevolking. Vertrokken: KI. Lokker naar Voorschoten; L. G. v. d. Wende naar Numansdorp. Ingekomen: K. DyTemmink van Heem stede: M. Hameeteman van Ouddorp. OUDDORf>. Op Dinsdag 11 Februari zal in de Oude School een Filmavond en -middag worden gegeven door den Filmdienst van het T.b.c.-fonds Draagt Elkanders Lasten" en G.N.N., ten bate van de Tuberculose-patiënten. Des middags te 4 uur voor kinderen en des avonds te 7 uur voor volwassenen. De entree voor kinderen bedraagt 30 cent en voor de avondvoor stelling 75 cent. Kaarten verkrijgbaar bij de Boekhandelaren C. de Mooij en C. de Ronde. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Anker van Herkingen en n.m. 2.30 uur leesdienst. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 2.30 uui Ds. v. d. Veen. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Doopsgez. Gemeente v.m. 10 uur de heer v. Trigt. A.s. Maandag 10 Februari des avends 6.30 uur zal ledenvergadering van de Schoolvereniging School met den Bijbel plaats hebben in het Catechisatieiokaal der Ned. Herv. Kerk, waarbij de volgende Agenda zal worden behandeld: 1. Opening en Notulen; 2. Schoolrekening; 3. Verslag over de School; 4. Bestuursverkiezing, af tredend dhr. KI. Voogd Dzn.; 5. Rondvraag en Sluiting. Voor de a.s. Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin is ook hier een Feestcom-

Opbouw | 1947 | | pagina 5