DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ Voor kantoorsteriografie (130 Itgr.) Mej. S. v. d. Ham, Nieuwe-Tonge, Mej. G. Goudsmit, M'harnis en Mej. J Somers, Oude-Tonge. Voer Dictaat Stenografie (165 ltgr.) Mej. T. Guldemeester, Dirksland en Mej. M. Bergers, Goedereede slaagde met zeer veel lof. Allen genoten hun opleiding op de Pitmanschool, Directeur Eng. Blok. HERKINGEN. Als bestuurslid van de IJsclub Herkingen is in de vergadering van 19 dezer herkozen dhr. F. Kalle, terwijl de heeren A. L. Munters en J. W. Witvliet werden gekozen in de plaats van M. Dorst en J. L. Coenradie. Op de gehouden jaarvergadering werd een gratis verloting gehouden waar van de uitslag was: le prijs: een mooi schilderij door G. Hogerwerf. 2e prijs: een boterletter door J. W. Nijpjes.; 3e prijs: een bijl door F. Kalle.; 4e prijs een paar bretels door C. Markus; 5e prijs een paar sokkenhouders door mej. Munters-Wolfert 6e prijs een beitel voor mej. L. Markus en Abr. Witvliet een troostprijs. Met 2e Kerstdag zullen op de ijsbaan Klaasjeswater" ijs en weder dienende, verschillende wedstrijden op de schaats worden gehouden. Donderdag j.l. hield de zangver. ,,Zanglust" alhier, directeur V. v. Mourik een geslaagde zanguitvoering met mede werking van de zustervereenigingen uit Ouddorp en Oude Tonge. Door het kruien van de ijsschotsen in de Grevelingen zullen de weervissche- rijen van gebr. Meijer en D. Struijk groote schade ondervinden. STELLENDAM. In de week van 16 t,m 21 Dec. was er aan de Gem. Vischmijn vanwege de vorst geen aanvoer van visch of garnalen. De reddingsboot ..Koningin Wil- helmina" is gedurende de vorstperiode gestationneerd te Hoek van Holland, daar er vanuit Stellendam geen hulp kan worden geboden indien dit noodig is vanwege het ijs. Na de Kerstdagen zal weer een aan vang worden gemaakt met het houden van Zondagschool in de Herv. Kerk. Dhr. Jac. van Heemst zal de leiding op zich nemen. Èr wordt dan ook gehoopt dat de oude help sters hun hulp weer zullen aanbieden om dit mooie werk te doen slagen. Kerknieuws le Kerstdag Ned. Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 6 uur dhr. Bouwman. 2e Kerstdag n.m. 3 uur Kerstfeestviering Zondagschool. Geref. Kerk^le Kerstdag: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Cand. Vermij van Kampen. Kerknieuws Zondag 29 December Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m 6 uur dhr. Bouwman. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Student Binnema van Landsmeer. GOEDEREEDE. Fl. Meijer heelt we gens vertrek naar elders zijn woning aan de Kinderdijk onderhands verkocht aan J. v. Splunter Az. Bij de verloting ten bate van de zangvereeniging G.G.K. had M. van Zanten het geluk een nieuwe fiets te loten. Het bestuur de Zondagschool maakt bekend dat het Kerstfeest op 2e Kerstdag niet om half zeven maar om zes uur zal .aanvangen. OUDDORP. De Ned. Herv. Meisjes- vereeniging Tabitha is heropgericht. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 119 16, waarna Spreuken 8 werd gelezen. 20 Meisjes gaven zich op als lid. Tot bestuurslid werden gekozen: Mej. L. de Leeuw, Mej. N. de Jong, Mej. N. Tanis en Mej. M. Sandifort. Hedenavond 7 uur zal opnieuw worden vergaderd. Vanwege de strenge vorst is ook hier de scheepvaart belemmerd. Er werden in de afgelopen week maar 100 kg. garnalen en 500 kg. bliek gevangen. In de Ned. Herv. Kerk werden her kozen tot ouderling F. D. Kurvink en tot diaken F. Grinwis Jzn. Dit jaar werden er 79 kinderen gedoopt. Kerknieuws le Kerstdag Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 u. Ds. v. Asch en n.m. 2.30 u. leesdienst. Ger. Kerk. v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. v. d. Veen. Ger. Gem. v.m. 10 en n.m. 2.30 u. Leesd. Doopsgez. Kerk: v.m. 10 u. dhr. Van v. Trigt van Abbenbroek. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur leesdienst. Ger. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. d. Veen. Ger. Gem. v.m. 10 uur leesdienst. Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. NIEUWE TONGE. Het Kerstfeest der kinderen van de Zondagsschool zal worden gehouden in het kerkgebouw op den 2en Kerstdag, aanvang 2 uur. De Jeugdavond in de Ned. Herv. Kerk die aanvankelijk was vastgesteld op 18 Dec. is uitgesteld tot 8 Januari 1947. Spreker zal alsdan zijn dhr. Matze van Hazerswoude. Kerkdiensten op 25 en 26 December. Ned. Herv. Kerk (le Kerstdag) v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. v. d. Kooij. (2e Kerstdag) v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Kooij. In verband met uitdeelen van Bijbels aan de leerlingen die de Zondagsschool verlaten, worden ook de oud-leerlingen, die in 1944 en 1945 nog geen Bijbel ontvingen, uitgenoodigd op het te vieren Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. De begunstigerslijst van de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging bracht op de som van'/ 307/75. Tot Gemeentewerkman-grafdelver is benoemd de heer E. Zweerus Lzn. Nadat eerst het werk der leerlingen van de Openbare School was bezichtigd, is in de zaal van het Weeshuis de eerste Ouderavond na de bevrijding gehouden. Na opening door den Voorzitter der Ouder commissie, de heer v. Tilburg, werden de Notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Dan komt aan het woord de heer de Glopper, Hoofd der School. Spreker zet duidelijk uiteen in een hoe treurige toestand het onderwijs door de bezetting van ons land gekomen is. De verschillende factoren die hieraan schuldig zijn, hebben niet nagelaten nerveuze leerlingen te kwëeken. De evacuatie met al zijn gevolgen heeft hieraan ook storend gewerkt. Thans wordt alom aan den opbouw gewerkt, ook bij het onderwijs. Spr. roept de hulp in van de ouders, om het onderwijzend personeel te helpen door de kinderen trouw naar school te sturen. Na deze aandachtig aangehoorde causerie worden enkele zangnummers door een klasse ten gehoore gegeven. Ook wordt een tooneel- stukje opgevoeid door de leerlingen van de hoogste klasse. In de pauze wordt de ver kiezing gehouden van twee leden der Ouder-commissie, waarbij dhr. v. Tilburg bij acclamatie wordt herkozen, terwijl in de plaats van den heer Simonse, die wegens vertrek naar elders bedankt heeft, werd gekozen dhr. C. Luchtenburg v. Battenoord Tot verrassing bracht de heer T. Koppe naal nog enkele films op het doek. Allen gingen voldaan met een paar koude voeten huiswaarts. De collecte, gehouden tijdens de Ouderavond der Openbare School voor de NIWIN, heeft opgebracht 79, Tot controleur voor de financieele administratie van de Landarbeidersvereen. „Werkmansbelang" werd met ingang van 1 Januari 1947 benoemd L. C. Kievit Wzn. De begrooting voor het iaar 1947 van Inkomsten en Uitgaven der Gemeente ligt ter inzage van 29 December '46 t/'m 3 Januari 1947. OUDE TONGE. Kerkdiensten op 25 December (le Kerstdag). Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur dhr. v. Wakeren van Vcenendaal. 2e Kerstdag (26 Dec.) n.m. 2 uur Kerst feestviering der Herv. Zondagsschool en des avonds 7 uur Kerstwijdingsavond in de Ned. Herv. Kerk. Op de beurs van Vrijdag j.l. werden 70 biggen aangevoerd. Op Woensdag 18 Dec. a.s. des n.m. 7 uur zal er in de oude school alhier, een ouderavond van de O.L.S. gehouden wor den. Op deze avond zal den heer K. Ver meulen tevens afscheid nemen, daar hij per 1 Jan. 1947 is benoemd aan de O.L.S. te Oostvoorne. Op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Dec. а.s. hoopt de Konijnenfokver. V.O.V. een tentoonstelling te houden in de oude school alhier. Op Dinsdag 17 Dec. a.s. des n.m. б.30 uur, hoopt de Coöperatieve Boeren leenbank haar algemeene vergadering te houden in Hotel van K. V. D. Tonnekreek alhier. OOLTGENSPLAAT Ds. Bos, Geref. predikant alhier, heeft een beroep ontvangen bij de Geref. gemeente te Klundert. Bij de Rijkspolitie te Achthuizen is aangifte gedaan van diefstal van een heeren rijwiel en bij de Rijkspolitie hier ter plaatse van diefstal van een overall. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Kerk diensten voor de lopende week. Ned. Herv. Kerk, Eerste Kerstdag, v.m, 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Vink. Zondag 29 Dec. v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk, Eerste Kerstdag, v.m. 9.30 en mm. 6 uur Ds. v. d. Hoorn. Na de morgendienst verkiezing van Ouderlingen en Diaken. Dubbeltal voor ouderling J. Visser en A. van Biert. Voor diaken J. N. v. d. Boogert en J. Arensman Zondag 29 Dec. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. d. Hoorn. Ger. Gemeente, Eerste Kerstdag en ook Zondag 29 Dec. v.m. 9.39, n.m. 2 en 's av. 6 uur leesdienst. VERSLAG van de gecombineerde Jaarvergadering van de J.V. en M.V. op Geref. Grondslag-. De Eere-Voorzitter der beide Vereeni- gingen had deze avond de leiding en opende met het laten zingen van Ps. 68 10. Lezen Joh. 1 van vers 1 tot 18 en gebed, de ver gadering, waarna hij een kort woord van welkom sprak inzonderheid tot de afge vaardigden der Zustervereenigingen en Kerkeraad. Na dit openingswoord werd eerst door de Secretaresse der M.V. verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. In totaal werden 62 onderwerpen behandeld uit verschillende vakken. De kas der Pen- ningmeesteresse bestaat uit een batig saldo van 1,wat erg somber is voor een vereeniging. De Secretaris der J.V. was over het werk der vereeniging ook tevreden daar er veel werk gepresteerd is n.l. in totaal 72 onderwerpen. Ook hij was niet erg opti mistisch gestemd wat betreft de financiën. Het saldo is wel iets grooter dan dat van de M.V. n.l. 20,05, maar aangezien de biblio theek hoog noodig aangevuld moet worden, kan men van dit bedrag weinig koopen en hij beVal daarofn de collecte, welke gehou den zou worden, van harte aan. Na deze verslagen las vr. W. Trommel een onderwerp S.S. voor getiteld „Het Evangelie van Johannes". Inl. liet in dit onderw. duidelijk zien het verschil van dit Evangelie met de voorafgaande. Wordt in de voorafgaande de schrijver meer op de voorgrond geplaatst. Johannes, die eerst om een plaats gevraagd heeft bij Jezus aan Zijn rechterhand, laat in zijn evangelie zichzelf geheel weg en plaatst Jezus in het middelpunt. Johannes vond het niet noodig om ook nog eens te herhalen hetgeen de andere geschreven hadden, maar heeft door zijn schrijven en door de inspiratie der H. G. hetgeen Christus te kort kwam in de andere Evangeliën aangevuld. Na de bespreking van het onderwerp, waaraan door enkele personen werd deel genomen, werden felicitaties uitgebracht door de K.V., Kerkeraad, Vereenigingen van Den Bommel en een schriftelijke felici tatie van Ouddorp. Aan de reciteerwedstrijd werd deelgenomen door Mej. P. Pontier met een stukje getiteld: Benjamin af door de Genestet. Mejuffrouw B. Knape droeg voor Ans. Mej. Saarloos droeg voor Kom Heere Jezus. Vriend S. Maliepaard las voor een stukje van Muus Jacobs. Vr. C. Knape droeg voor List tegen List, een verhaal uit de verzetstrijd 1940-45 en vr. A. Sterk droeg voor het Geuzenvendel op de thuis- marsch. De jury bestond uit de heeren v. d. Boogert, Visser en v. Rumpt, welke' aan de voordracht van Mej. B. Saarloos getiteld: Ans, de eerste prijs toekende. Daar de prijs afhing van de opbrengst der collecte, kon deze niet bekend gemaakt worden. Door de beide Vereenigingen werd nog een Kerst-declamatorium gedaan, bestaande uit zang en voordracht, waarna we nog een inleiding hoorden over de Bartholomeus- nacht van Mej. T. v. d. Boogert. Onder het zingen van Gezang 24 vers 1 en 4 werd er gecollecteerd, waarbij de som van 43,05 bij elkaar werd gebracht. Nadat enkele leden een samenspraak gehouden hadden, sprak de Voorzitter nog enkele slotwoorden, waarin hij de leden der J.V. en M.V. Gods kracht toewenschte voor het komende jaar. Spr. wekt diegenen op, die nog geen lid zijn, om zich ook aan te sluiten in de gelede ren van J.V. en M.V. omreden de strijd steeds zwaarder wordt en de anti-christ steeds sterker wordt, vandaar dat we God dankbaar mogen zijn voor het bestaan van Jeugdvereenigingen, waar we getraind worden voor de worstelstrijd in dit leven tegen ongeloof en revolutie. Na het zingen van Gezang 28 1 sloot de heer J. Visser deze gezellige avond met dankgebed. Voor velen was het een teleurstelling dat de Weled. Heer N. v. d. Brugge verhinderd was ter vergadering te zijn, daar wij nu zijn opwekkend woord, dat hij zou houden, moesten missen. Hij dronk 12 flessen uit Op een school in Exeter (Engeland) werd door het onderwijzend personeel een wedstrijd georganiseerd in het drinken van melk. Een jongen dronk 12 liter-flessen achter elkaar uit. Ook niet opvoedkundig! „Ik ben Koppie Kopij, meneer. Oók van Bas Brom's Blad. Ik moest.„Ah, juist! Jij komt kopij halen. PrachtigJantje, geef je spullen maar aan Koppie. Dit is Jantje, Koppie. Jantje is mijn particulier secretaris, om zo te'zeggen. Kom mee, Jantje. We gaan nog 'ns kijken of we die rode auto ergens kunnen vinden". En na deze lange toespraak wandelde Pieter Primeur, zonder Koppie ook nog maar een blik waardig te keuren en zonder te kijken of Jantje wel met hem mee ging, de deur uit. De dikke Jantje werkte zich moei zaam uit zijn stoel, duwde Koppie een stapel volgeschreven blaadjes papier in de hand, smeet een paar geldstukken op het tafeltje en dribbelde zo vlug zijn korte beentjes hem.dragen konden, achter den al lang verdwenen Pieter Primeur aan. Koppie stond eerst even verbouwereerd te kijken, bedacht toen opeens weer, dat hij haast had en vloog de deur uit. Buiten zag hij nog net, hoe Jantje zich in een heel klein autootje wrong, dat al begon te rijden nog voor hij er goed en wel in zat. Toen vloog Koppie de andere kant op, terug naar Bas Brom's Blad.

Opbouw | 1946 | | pagina 3