Distrihutienieuws» DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ aan de rijvergunningen. Wel zal als alge mene voorwaarde een verbod voor het rtjdem op Zondag worden gesteld. De motorschipper v. d. Dussen is in de haven'met een lading gips groot 80 ton gearriveerd. Dit zal de laatste aanvoer voor dit jaar zijn. Gevonden: Een langwerpige sleutel te bevragen gem. secretarie M'harnis. Woensdag 18 Dec. had op het kantoor van den Plaatselijke Bureauhouder van den Provincialen Voedsel-Commissaris voor Z.H. het afscheid plaats van den Heer L. T. Nieuwland. Het gehele kantoor-personeel was ver zameld op het nrivé-kantoor, waar dhr. Nieuwland door den P.B.H. werd toege sproken en hem dank werd gebracht voor zijn trouwe diensten welke hij bijna 71/, j. heeft verricht, namens het personeel werd den scheidenden functionaris een blijvende gedachtenis overhandigd. De heer Rentes sprak namens het per soneel dhr. Nieuwland toe en dankte hem voor de prettige samenwerking en voor zijn volle medewerking, waarmee hij als chef van de afd. Personeelzaken, steeds de belangen van het personeel heeft gediend. De heer Nieuwland dankte beide sprekers voor hun warme woorden en allen voor het aandenken dat hem werd geschonken. Door mej v. d. Slik werd een afscheids lied gezongen waarna door warme hand druk afscheid werd genomen. DIRKSLAND. Dat ook een kip wel eens de verkeerde kant op wil, ondervond de Fam. Matsinger te Dirksland. Na een tijdje spoorloos verdwenen te zijn geweest, werd hier een kip teruggevonden in een kinder-ledikantje. Zij was door het slaap kamerraam naar binnen gevlogen en had een ei gelegd in het bedje van de jongste dochter. STELLENDAM. Algemene Vergade ring van IJsclub „Stellendam". De heer D. v. d. Broek opent de verg. met een welkomstwoord, waarna de notulen der vorige verg. worden voorgelezen,welke ongewijzigd worden goedgekeurd. Dan volgt jaarverslag van de secr. waaruit blijkt dat in het afgelopen jaar door het bestuur alles in het werk is gesteld om de vereniging in bloei te doen toenemen, ook op financi eel gebied wat bleek uit het verslag van de penningm. die afsloot met een saldo van f 569,92 300 Geblokkeerd is 869,92. Dan volgt verkiezing van 3 aftredende bestuursleden welke allen worden herkozen met grote meerderheid. Hierop bespreking of er nog eens een uitvoering zal worden gegeven ten bate van de kas wat algemeen wordt goedgevonden. Ook zal door het bestuur getracht worden indien dit mogelijk is tot verbetering van de baan. Dan wordt het voorstel van het bestuur aangenomen, dat degenen van andere plaatsen minstens 3 jaar lid moeten zijn van de vereniging om te kunnen meerijden bij eventuele te houden wedstrijden. Hierop wordt een verloting gehouden waarbij de le prijs een paar schaatsen viel op de heer de Jager. 2e prijs een konijn G. van Koppen. 3e prijs een pakje tabak J. Jongkrijg en de 4e prijs een pakje cigaretten op Mej. M. Kievit en tenslotte nog een troostprijs op P' Troost. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld o.a. ook de baanverlichting wat door het bestuur in orde zal worden gemaakt. Daar er verder niemand meer het woord verlangde sloot de voorz. de ver gadering. In de week van 9 Dec. t/m 14 Dec. werd aan de Gem. Vischmijn alhier, aange voerd: 6500 kg. Garnalen; 120 kg. schar; 100 kg. spiering en 20 kg. bot. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur dhr. Bouwman. Ger. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds, van Nes. Miss. pred. Den Haag. GOEDEREEDE. Bij de gehouden stem ming door stemgerechtige lidmaten zijn tot notabelen in de Ned. Herv. Kerk herkozen: A. v. Waarde en Corn. Westdijk, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van L. v. d. Wende gekozen is: KI. Tanis. Tot kerkmeester in de Ned. Herv. Kerk is herkozen dhr. B. Jongste. De Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool zal plaats hebben in de Kerk op 2e Kerstdag des 's avonds 6.30 uur. Op Vrijdag 20 Dec. des 's avonds half acht en Zaterdag 21 Dec. 's avonds half zeven zal door de gemengde zangver. •.Goeree's Gemengd Koor", een uitvoering borden gegeven in het vereenigingsgebouw onder leiding van dhr. j. v. d. Heuvel. Er zullen een achttal liederen worden gezongen, waarna opgevoerd zal worden „Nicodemus en zijn schaduw" een kluchtig spel in drie bedrijven. Hoewel er hier nog vele bieten aan wezig zijn, kan door de strenge vorst en den zeer lagen waterstand niet vervoerd worden wat een groote schadepost zal worden. OUDDORP. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 u. Ds. Anker en n.m. 2.30 uur leesdienst. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Ger. Gem: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Doopsgez. Kerk: v.m. 10 uur dhr. v. Trigt te Abbenbroek. Voor het zieke en verwaarloosde kind worden ten postkantore extra post zegels verkocht. Deze actie wordt voor Uw Kerst- en Nieuwjaars correspondentie aanbevolen. Vergadering der Konijnen en Pluim vee Vereniging „Nut en Genoegen" op Dinsdag 24 Dec. des 's avonds 7 uur in „Hotel Spee". De kuilvisschers hebben 4000 kg. bliek gevangen. 60 k.g. (schubben). Door een kuilvisscher werd een zalm van 6 pond gevangen. De garnalenvisschers vingen in de afge- loopen week 150 k.g. garnalen per dag. Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. NIEUWE TONGE. Volgens de samen gestelde cijfers aan de weegbrug bij het Tramstation, alhier, bedraagt het aantal aangevoerde Suikerbieten ruim 6 millioen kilo. J. A. v. d. Maas kwam met zijn auto te Middelharnis in botsing met een groote vrachtauto uit Oude Tonge. De auto van v. d. Maas werd hierbij vrij ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag in de Ned. Herv, Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. A. v. d. Kooij. G. Bakker had één dezer dagen het ongeluk met het stukhakken van een turf een stuk van zijn duim te hakken. Genees kundige hulp was noodzakelijk. De Gymnastiekverr. S.S.S. hield j.l. Dinsdagavond in de zaal van het Weeshuis een goed geslaagde uitvoering. De belang stelling voor dezen avond was ondanks de koude vrij goed. In de Ned. Herv. Kerk werd een gift van 10,gecollecteerd. OUDE TONGE. Op 2e Kerstdag, 26 December 's middags 2.30 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente alhier in de Oude Scnool voor te gaan Ds. Bel van Dirksland. Predikbeurten voor a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Vink van Stad a.h. Haringvliet en n.m. 6 uur dhr. Konings van Middelharnis. OOLTGENSPLAAT. Het dochtertje van den heer A. de Vries had het ongeluk al spelende in een riek te vallen, waardoor zij zich zoo ernstig bezeerde dat de hulp van Dr. Kramers moest worden ingeroepen. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Sonnenberg. Geref. Kerk v.m. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bos. De Steenkolenbond „Algemeen Be lang" hield een algemeene vergadering in Hotel Hobbel. Aanwezig pl.m. 40 personen. voor de eerste helft van de le periode 1947 22 Dec. 1946 t/m 4 Jan. 1947 Elk der volgende bonnen geven recht op het koopen van: Bonkaarten KA. KB. KC. 701 (str, No. 1) 53-1 Brood 800 gr. brood.; 53-2 Brood 400 gr. brood.; 53-1 Boter 125 gr. boter. 53-2 Boter 125 gr. 53-3 Boter 53-1 Melk 53-2, 53-3 Melk 53-1 Vleesch 53-2 Vleesch 53-1 Algemeen 53-2 Algemeen 53-3 Algemeen 53-4 Algemeen 53-1 B Reserve 53-1 C Reserve 53-2 B Reserve 250 marg. of 100 gr. vet.; gr. marg. of 200 gr. vet.; 4 liter melk.; 3 liter melk.; 100 gr. vleesch, 400 gr. vleesch.; 200 gr. kaas.; 100 gr. suikerwerk.; 1 ei.; 750 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. 1600 gr. brood.; 800 gr. brood.; 200 gr. kaas. Bonkaarten KD. KE. 701 (str. No. 1). 54-1 Brood 54-1 Boter 54r-2 Boter 54-1 Melk 54-1, 54-2 Vleesch 54-1 Algemeen 54-2 Algemeen 54-3 Algemeen 54-4, 54-5 Algem. 54-1 D Reserve 54-1 E Reserve 800 gr. brood.; 250 gr. boter.; 125 gr. marg. of 100 gr. vet.; 12 liter melk.; 100 gr. vleesch.; 100 gr. kaas.; 100 gr. suikerwerk.; 1 ei.; 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. 800 gr. brood.; 500 gr. rijst, kinder meel (uit rijst be reid) of kinderbisc. Tabakskaar ten enz. T 63, T 64 V 64 X 63 X 64 100 gr. chocolade en/of suikerwerken. Bonkaarten MA. MB. MC. MD 701 (strook No. 1). 53-4 Brood 800 gr. brood.; 53-4 Boter 250 gr. boter.; 53-4 Margarino 250 gr. marg. of 200 gr. vet.; 53-4 Melk 5 liter melk.; 53-4 Vleesch 300 gr. vleesch.; 53-5 Vleesch 100 gr. vleesch.; 53-4 Kaas 200 gr. kaas.; 53-4 Suiker 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. Voor de week van 29 December t/m 4 Januari zullen geen bonnen meer worde* aangewezen. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. Op de bonnen voor tabaksartikelen zal bij aankoop van twee rantsoenen cigaretten ten minste één rantsoen cigaretten, ver vaardigd uit Zuid-Amerikaansche tabak gekocht moeten worden. Het aanvullende kaasrantsoen voor per sonen, geboren in een der jaren van 1927 t/m 1932, zal in den vervolge worden verstrekt in den vorm van 200 gram per 4 weken in plaats van 100 gram per 2 weken. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 19 December worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor vleesch en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 23 December mag worde* gekocht. 2 rants, tabaksartikelen 200 gr. chocolade en/of suikerwerken. 2 rants, tabaksartikelen GEVRAAGD: Haardkachel5 of Luxe Salamander, in uitst. staat. Eventueel ruilen voor beste insteekhaard. Alles gr. capaciteit. RUILEN: 1 paar Fr. doorl. Schaatsen voor 1 paar prima kinderschaatsen GEVRAAGD: Groote prima Petroleumlamp. C. GEBUIJS Zandweg B 223, Den Bommel. Ondergeteekenden betuigen bij deze hun hartelijken dank aan het Gemeentebestuur van Dirksland, alsmede aan Directie en Personeel der Gasfabriek voor de blijken van belangstelling bij hun25-jarig ambtsjubileum ondervonden. M. OORBEEK M. OLIVIER Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden, zeggen wij mede namens wederzijdse Ouders har telijk dank. A. NIEUWLAND A. NIEUWLAND-Keur. DIRKSLAND, Dec. 1946. Voorstraat 179. Eerst voelde Koppie Kopij zich hevig beledigd. Zei die agent kereltje? Tegen hem? Tegen Koppie Kopij van Bas Brom's Blad Dat zou hij hem 'ns eventjesmaar neen, Koppie had haast. De krant ging vóór. Hij moest kopij halen bij meneer Primeur en die zat hier in het café. Koppie duwde de deur open. Bij de tapkast stond de kastelein glazen te spoelen en in een hoek aan een tafeltje zaten twee mannen, een hele dikke en een hele magere. Verder zat er niemand in het café. Een van die twee mannen aan het tafeltje moest dus meneer Primeur zijn en aangezien de dikke man zat te schrijven stapte Koppie op hem af. „Meneer Primeur, ik komzo begon hij, maar de magere man zette het grote glas bier, waaruit hij net een slok gedronken had, met een klap neer en zei: „Stil jijWaar waren we gebleven, Jantje?" .waarna de rode gesloten auto.zei de dikke man, die blijkbaar Jantje heette. „Juist.in snelle vaart uit het gezicht verdween. De politie tast in het duister. Punt. Uit. Ik ben Primeur. Pieter Primeur van Bas Brom's Blad, jongeman, en wat wil je van me? zei de magere man en hij stond op.

Opbouw | 1946 | | pagina 7