W. v. d. WENDE Alle Verzekeringen Jongeren vergaderen Ingezonden stukken fa. A. VAN ROSSUM Duivenliefhebbers P. SLUIS - Duivenvoeder. Voor Zaaizaadontsmetting 1üH uit voorraad leverbaar LANDBOUWBUREAU WIERSUM-GRONINGEN TEL. 20461 Uit voorraad leverbaar: Philips Erres en Waldorp Radio Haven 78 - GOEDEREEDE DeBoterprijsverhoogd St. Nicolaas goedkoop geschenken leveren. fa. F. v. d. Weide Voorstraat 227 a Somtnelsdijk 1 rol grove biezen mat flinke dagdienstbode Werkster Luidspreker te koop Adverteert in dit blad M.v. d. TOL - Oude tonge De Ring der J.V. van de Ger. Gein. heeft haar 3de vergadering gehouden. Deze vond plaats op Woensdag 6 Nov. in het kerk gebouw der Ger. Gem. te Middelharnis en werd geopend door de Ringvoorz. Th. de Waal, welke liet zingen Ps. 138 1 en 3, voorging in gebed en het eerste hoofdstuk van Ruth las. Hij zegt vervolgens dat het bestuur van de Ring dankbaar is dat zovelen zijn op gekomen en heet allen hartelijk welkom. Ook de meisjesverenigingen, welke niet tot de Ring behoren en toch zijn gekomen. Hij ziet van verder spreken af wegens de om vangrijke agenda. De notulen van de 2de ringvergadering, welke gehouden is te Dirksland, worden ge lezen en goedgekeurd, Waarna dhr. C. Mans van Dirksland „Ruth en Naomi" inleidt. Ink begint met een korte samenvatting te geven van het boek Ruth en bepaalt zich dan in hoofdzaak bij het eerste hoofdstuk. Hij schetst het vertrek van Naomi uit Kanaan naar Moab met man en zonen, welke Iaatsten daar huwden met heidense vrouwen en met hun vader gestorven en begraven zijn in het vreemde land. Hoe Naomi met haar twee schoondochters daar na dat land verlaat en teruggaat naar Beth lehem. Ruth spreekt op dezen weg haar onberouWelijke keus uitdat het volk van Naomi haar volk, en God haar God is, ter wijl Orpa afscheid neemt van haar schoon moeder en terugkeert tot haar volk, dat haar meer trekt als het volk van haar over leden man. Voor tot bespreking van dit onderwerp wordt overgegaan, Wordt eerst nog gezon gen Ps. 87 4. Dan is het woord aan de aanwezigen en volgt een langdurige ieerrijke bespreking, die de Voorz. afbreekt om des tijds wil. Na het zingen van Ps. 68 5 en 17 wordt een korte pauze gehouden. De vergadering Wordt dan heropend met het zingen van het Lutherlied: ,,Een vaste burgt is onze God", waarna de heer J. Han- newijk van Herkingen het woord krijgt, die een inleiding naar voren brengt over: „Stad houder Willem III". Deze was, zo zeide hij, een vorst van Weinig betekenis, zo wordthij tenminste voorgesteld, hij hoopt echter een ander licht over hem te laten schijnen. Al zeiden de Staten van Holland dat Oranje niets betekende, het volk beweerde het tegendeel met het: Al is ons prinsje nog zoo klein, Stadhouder zal hij toch zijn. Ook het bidden voor den jongen prins was verboden en werd gestraft. Hij verloor zijn moeder op 11-jarige leeftijd en ontving een verwaarloosde opvoeding aan het hof bij zijn grootmoeder. Op 16-jarige leeftijd zouden de Staten zijn opvoeding voltooien, waar echter zeer weinig van terecht ge komen is. Spr. refereert verder het moeilijke leven van den prins, die op latere leeftijd door de Staten niet meer als een gewoon burger beschouwd kon worden, hoewel ze het graag hadden gewild. Bij zijn intocht in Engeland wordt hij met gejuich ontvangen. Het volk van Nederland ging echter ook zijn hoop op den prins stellen, vooral toen Nederland in oorlog was met vier mogendheden. De vijanden zeiden, dat wij geen andere wape nen meer hadden dan het gebed en den prins, maar zij zouden ondervinden, Welk een krachtig wapen dit Was. Spr. staat dan nog uitvoerig stil bij de verdere tegenslagen waarmee deze vorst en het voik te kampen hebben, Waarna ook op deze inleiding een korte bespreking volgt. Het slotwoord Werd gesproken door den heer J. v. Vulpen, hoofd der Chr. School te Herkingen, welke deze avond zag als een Waarschuwing. De wereld is in nood. Hoort zij de stem van het Evangelie? Hij vraagt zich af of er gebeden wordt. Vijf jaren lang hebben Wij oorlog gehad en ook nu zitten wij nog in een verschrikkelijke tijd. Horen wij de stem van de noodklok? Hij wil de vraag meegeven van de Sunamietische „Is het wèl met U, met ons?" De vraag dringt, want het is niet wèl. Spr. hoopt dat we onvoldaan naar huis gaan, omdat we de keus van Ruth noodig hebben. Laten wij schouder aan schouder staan tegen de ver leiding en zonde, om ons geborgen te Weten voor tijd en eeuwigheid. De Voorz. dankt dan nog alle verenigin gen en aanwezigen voor het slagen van deze avond, waarna ouderling v. d. Boom eindigt met het laten zingen van Ps. 68 10 en dankgebed. (Buiten verantwoording der Redadtie) OOLTGENSPLAAT, November 1946 Brandspuitbergplaats te Ooltgensplaat. In de laatst gehouden Gemeenteraads vergadering der Gemeente Ooltgensplaat werdt besloten tot het bouwen van boven genoemde bergplaats, aan de Kerksingel. Zou er in Ooltgensplaat niet een beter gelegen hoekje te vinden zijn voor deze bouw? Edelachtbare Heeren, ga eens een kijkje nemen te Middelharnis en Nieuwe Tonge. Geeft ons eens één straat in het zoo aan natuurschoon arme dorp welke behoor lijk wordt beplant met heesters enz. Daar niet bouwen, maar direct het zoo smake- lose hek verwijderen en een laag groen heggetje planten. Nu alles in ons dorp vernietigd is, heeft het Gemeentebestuur een kans om met behulp van overheid ons dorp eens te verfraaien. Behoudt de ruimte Welke in ons dorp zoo weinig aanwezig is. Wanneer wij een deur opendoen, zijn wij bevreesd dat deze tegen een muur of erfscheiding aaandraait. Bouwt dan vooral niet op die plaats waar alleen groen en bloemen behooren te staan. Bederf de sfeer van de Kerksingel niet door een bouwsel dat daar niet op zijn plaats is. Herplant wat geveld is, geef ons groen en bloemen. D. Distributienieuws. OFFIC1EELE BONNENL1JST. voor de tweede helft van de 12de periode 1946 (10 t/m 23 Nov.) Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 612 (strook No. 2) 47-1 Brood 800 gram brood 17-2 Brood 400 gram brood 17-1 Boter 125 gram boter 17-2 Boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 47-3 Boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 47-1 Melk 4 liter melk 47-1 Vleesch 100 gram vleesch 47-2 Vleesch 400 gram vleesch 47-1 Algemeen200 gram kaas 47-2 Algemeen 100 gr. zelfr. bakmeel 47-4B Reserve 1600 gram brood 47-4C Reserve 800 gram brood 47-5B Reserve, 47-5C Reserve 3 liter melk - 47-6B Reserve 100 gram kaas 47-4 Algemeen2 kg appels of peren KE 612 (strook No. 2) 800 gram Drood 250 gram boter 125 gr. margarine of 100 gram vet 12 liter melk 100 gram vleesch 100 gram kaas 100 gr. zelfr. bakmeel 500 gram bananen (voorinlevering) 800 gram brood 250 gram rijst 300 gram bloem 2 kg appels of peren Bonkaarten KD, 48-1 Brood 48-1 Boter 48-2 Boter 48-1 Melk 48-1 Vleesch, 48-2 Vleesch 48-1 Algemeen 48-2 Algemeen 48-3 Algemeen 48-1D Reserve 48-1E Reserve 48-2E Reserve 48-4 Algemeen Tabakskaarten enz. T 57 2 rantsoenen tabaksartikelen V 58 200 gr. chocolade en/of s iker« X 57 2 rantsoenen tabaksartikelu X 58 100 gr. chocolade en/of suikerw Voor de week van 17 t/m 23 Novembt zullen nog bonnen worden aangewezen vin, tabak, suiker, koffie, thee en zoo mogclijl cacaopoeder. Deze week is wederom 400 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totai 500 gram per veertien dagen ontvangt. De bonnen 48-3 Algemeen voor 500 gram bananen moeten uiterlijk op Zaterdag IC November bij een handelaar in groente en/of fruit worden ingeleverd. De afleveriij zal geschieden naarmate de bananen worden aangevoerd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 November a.s. worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en fruit, waarop eerst niet ingang van Maandag 11 November a.s. mag worden gekocht. Op de bonnen 47-4 en 48-4 kan men 2 kg appelen en/of peren betrekken bij een winke lier in groente en/of fruit of bij een markt- of straathandelaar of bij een fruitverzend- huis. De fruit bonnen blijven ge ldig t/'m 1 December. De niet aangewezen bonnen van strook I kunnen vernietigd worden. De Leider van den Distributiedienst Ouddorp (Z.H.) maakt bekend, dat met ingang van Maandag 18 November de verstrekking van schoenen bonnen op cijfer zeven (7) zal plaats hebben. Inlevering naamlijsten bijz. arbeid 13e per, In de week van 11-15 November a.s. dienen de werkgevers de naamlijsten ter verkrijging van Toeslagkaarten voor bijz arbeid in te leveren te: Ouddorp: Maandag, Donderdag van 9-12 GoedereedeMaandag van 2.30-3.30. en Woensdag van 9-12 uur. Stellendam, Dinsdag van 9-12 uur. Arbeiders, werkzaam in de land- en tuin bouw komen van af de 13e periode '46 niet meer voor toeslag zware arbeid in aanmerking. De werkgevers behoeven voor) hun geen aanvraag meer in te dienen Niettegenstaande dienen zij de oude naam lijst Wel in te leveren. De Werkgever ontvangen van den Distributiedienst de formulieren MD 252-02 (Bewijs van af schrijving), die zij aan de arbeiders dienen uit te reiken. De arbeider moet dit bewij- zorgvuldig bewaren. Zonderdit bewijs kont! de berrokken arbeider niet iin aannierkinj voor toeslag. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd, Groot- en Overgroot moeder, Cornelia van Heest Echtgen. van Teunis Soeteman, in den ouderdom van 79 jaar en 8 maanden. Uit aller naam T. SOETEMAN. Goedereede 6 Nov. 1946. Veemarktstraat 38, Breda De snelheid van een vliegma chine bereiken Uw lievelingen met ons gemengd Zonder formaliteiten verkrijg baar tegen 50 cent per kilo (ongefrankeerd) Gratis proefmonster Franco thuis leveren wij Duivengrit Kalk en steen Duiven liksteen Houtskool (fijn) f 0,15 per kilo 0,20 per kilo 1,per kilo 0,90 per kilo Levertraancapsules 1.75 p. doosje Middel teden mondzwam 0,75 per flesje Tonicums tegen mot, enz. 0,60 flesje Geeft nog heden Uw bestelling op bij onzen vertegenwoordi ger voor Flakkee J. W. DE GEUS 249 G, HERKINGEN NAT OF DROOG Philips droogscheerapparaten f 44,— EFA Stofzuigers f 125,— EFA Kookplaten f 17,25 Electrische kachels f 28.— Philips luidsprekers voor toestel en Radiodistributie f32. Verder alle voorkomende Radiolampen en onder deden tegen zeer lage prijzen. Reparatie aan alle voorkomende toestellen en Electrische apparaten. Speciaal adres voor den handel. Handelaren booge korting. maar de fa. F. v. d. WEIDE verhoogt niet, en zal U voor Grote sterke kruiwagens f 6, Poppenwagens 4, Poppentrekkarretjes 3,— Auto's vanaf. 0.60 Trekkarretjes vanaf 0.50 Winkels„3, Kipauto's3, Ledikanten 3,— Prachtige Schoolbanken 8,— Eveneens een partij prachtige leesboeken, prentboeken, kleur boeken, verschillende pracht- spelen enz. Zoek nu Uw voordeel en kom even bij ons Uw St. Nicolaas inkopen doen. VERLOREN 160x230 tusschen Sas Dirks land en Stellendam tegen bel. terug te bezorgen bij fa. H. BRABER - Dirksland. Gevraagd een meerdere hulp aanwezig. Mevr. DALSTRA Voorstraat 16 - Middelharnis Gevraagd voor twee of drie dagen in de week een bijJoh. BUTH, Voorstraat 31 Ooltgensplaat. Adres Ring 139, MIDDELHARNIS GEVONDEN Een bankbiljet Inlichtingen te bekomen bij Jaap Mastenbroek, Oostelijken Achterweg Sommelsdijk. VERLOREN van Middelharnis n. Sluishavcn een gele actentascli Inhoud een pyama. Tegen bc loning terug te bezorgen bij M. DIJKERS, directeur Gas fabriek, Middelharnis.

Opbouw | 1946 | | pagina 8