WW£LPi Kolenbond Ledenvergadering Petroleum verkoop Gemeenteraad Middelharnis, Advertentiën, W aarschu wing. hulp in de huishouding Te Koop 3 Melkkoeien Te Koop: zeer zware Jekker een Keukenkast Intekening E.N.S.I.E. Ons Belang Middelharnis De EERSTE Flakkeesche Vulcaniseerinrichting OUDE TONGE Repareert Uw M, J. J. Nieuwland, Verloskundige Dirksland - Julianalaan A 797 Nederland vooraan ACTIEVE Petroleumverkoopers van 9-12 en 2-4 uur. Zaterdag gesloten. De machtigingen voor huisslachting moe ten binnen 3 dagen na slachting bij de P.B.H worden ingeleverd. Voor de eerste keer zal zitting worden gehouden op: Woensdag 30 October 1946. Ooltgensplaat Hotel Vinke 10-11.30 uur Achthuizen Hotel Moerings 12.30-13.15 uur. Den Bommel Hotel Keijzer 14-14.45 uur. Stad a/h Haringvliet Hotel Smits 15.30 -16.20 uur. Donderdag 31 October 1946. Ouddorp Hotel Koophandel 10-12 uur Goedereede Hotel Gouden-Leeuw 13.30 -14.15 uur. Stellendam Hotel Meijer 15-15.45 uur. Melissant Tramstation 16.30-17.30 uur. Vrijdag 1 November 1946. Nieuwe Tonge Hotel Osseweijer 8.45 -9.45 uur. Oude Tonge Hotel v. d. Vliet 10.30-11.45 u. Herkingen Hotel v. d. Velde 14.30-15.15 u. Dirksland Hotel Polderman 16-17.30 uur De plaatselijke Bureauhouder, van district 28 H; J. BUTH. Maandagavond j.l. kwam de Raad te Middelharnis onder voorzitterschap van Burgemeester Rijnders volledig bijeen, om een agenda met 34 punten af te handelen. Na opening met gebed werden de notulen verhandeld. De heren v. d Brugge en v. d. Slik zagen de redactie op de resp. punten grafdelver arbeidsvoorwaarden gemeentereiniger gaar ne „juist" gewijzigd, waartegen de Raad geen bezwaar heeft. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van dhr. Brouwer die het hoekje grond bij de Centrale-Proeftuin thans verhuurt aan v. d. Tak gaarne aan hem toegewezen. B. en W. wil dit echter blijven reserveren voor gemeente-gebouwen. De heren Jacobs en Boomsma met wie Brouwer heeft gesproken, lichten deze kwestie ten gunste van Brouwer toe. De Raad legt zich tenslotte neer bij het advies van B. en W. om het recht aan zich te houden, daarbij voorbehouden dat op een desbetreffend verzoek t.z.t. altijd nog aan de Wensen van dhr. Brouwer kan wor den voldaan. Op een schrijven van de inwoners Water weg over het „emmerstelsel" bij vuilafvoer kan worden medegedeeld dat deze zaak in handen gegeven is van het Rijks-instituut voor Richting van Water. De heer e. d. Slik sloeg liever spijkers met koppen en vindt deze inmenging bezwaarlijk De Voorz. deelt hierop mede dat slechts na advies van voornoemde instellingen aanspraak op herbetaling van gedane kosten is te maken. Op de vragen van dhr. Boomsma ant woord B. en W. met de korte ontkenning „Neen". Dhr. Boomsma antwoordt hierop het volgende Het had mij beter geleken Wanneer B. en W. met een officiële verklaring voor den dag was gekomen, dan met deze ontkenning, die zij nu doen. Mej. Vroegindeweij is in de vergadering van B. en W. geweest en ondervraagd. Voorzitter heeft van haar de tekst der liederen ontvangen, die zij de kinderen geleerd heeft. Naar voorzitter mijzelf verzekerd heeft, meent hij op mijn vragen, na kennisneming van de liederen, op alles ontkennend te moeten antwoorden. Ik benijd den taak van den burgemeester niet. De oorlog is voorbij en er is ontzettend veel te doen. Het stemt mijzelf prettig te Weten, dat wij een burgemeester hebben, die initiatief toont, die den wil heeft Mid delharnis vooruit te brengen. Maar het gaat met den burgemeester, zooals het met mij in het zakenle-en is. Wanneer op mijn drukkerij een fout gemaakt wordt, dan blijf ik verantwoordelijk voor die fout, al was ik op zakenreis. Zoo is het ook hier het geval: en nu vermoed ik, dat het in de drukte van de zeer veie dingen onzen voorzitter ont gaan is, dat mej. Vroegindeweij de kinderen van de kleuterschool Psalm 75 heeft laten leeren Ik wil, uit mijn vragen schrappen, dat mej. Vroegindeweij dit gedaan zou hebben op order van B. en W. En van mej. Vroeg indeweij wi! ik aannemen, dat zij het gedaan heeft in haar geloofsijver. Een paar kinde ren van de openbare kleuterschool hebben de bewuste Psalm opgezegd, en een van hen, een katholiek meisje heeft het zelfs gezongen. Hiermede heb ik zelf geconstateerd dal het karakter van de neutrale kleuterschool is veranderd. De kleuterschool is een gemeen teschool, dus een neutrale school, al is de verhouding in den Raad ook zes tegen vijf, dan is er nog geen enkel recht om af te wijken van het beginsel, dat de gemeente school ook plaats moet bieden voor kinde ren van ouders, die katholiek zijn, Jood of niet geloovig. Met de constateering van het feit, dat inderdaad Psalmen is geleerd had de beant woording van vraag 2 moeten zijn, dat het karakter der school was veranderd en bij punt 3, de vraag, dat een groot gedeelte der ouders met deze wijziging niet accoord gaan hadden B. en W. moeten antwoorden, dat zij - al was het dan uit een ingezonden stuk in de „Flakkeesche Nieuwsbode" - begrepen hadden, dat de verandering niet door alle ouders geapprecieerd werd. B. en W. heb ben van dit ingezonden stuk kennis geno men, de uitgever van de „Flakkeesche Nieuwsbode" heeft mij verklaard, dat burgemeester b.v. des avonds na de ver schijning van die bewuste uitgave, hem hier over heeft opgebeld. Daardoor hadden B. en W. punt 4 ook bevestigend moeten beantwoorden, en niet, zooals nu, ont kennend. Meneer de Voorzitter: wij, Meneerse- naren van geboorte - bekijken de zaak kleuterschool anders, dan de niet in Middel harnis geborenen. Wij beschouwen deze kleuterschool als een stuk Middelharnis zelve. Deze school is gesticht ongeveer 80 jaren geleden door mevr. Kolff, de moeder van mevr. Mijs uit Sommelsdijk. De school heeft een zegenrijke arbeid achter den rug, ze was de toeverlaat voor vele moeders met kinderen, die dankbaar waren dat de kin deren daar niet alleen onderdak vonden, maar ook de eerste beginselen van een onderwijs kregen. Deze school is een school van de Middelharnissche dorpsgemeenschap 1 ze is in de meest democratische school c'. I wij kennen, men vindt er de kinderen J I armen en der beter gesitueerden bij eikand- men vindt er Protestantsche en Katholiek, kinderen. Ik voor mij weet, dat wij enorme domheid zouden begaan door du school op te heffen of om te zetten. Wij ten hier, als Raad, voor de ware belangt van Middelharnis, niet vooreen groepeerint ik wil niet aandringen op herziening vt het antwoord op vraag 5. Straks komt instructie ter tafel voor het onderwijzer- personeel aan de kleuterschool, we krijg, te behandelen het reglement voor de cor missie van toezicht en over de commit zelve, waarover we nog wel even va gedachten willen wisselen. ik wil eindigen met deze meening. B. m W. hebben het zeer druk. Hen is ontgaan dat er iets is geschied op de bewaarschool waaraan velen zich hebben geërgerd, li' vertrouw dat zij, met de te benoemen com missie van toezicht den Weg, naar de eerlijke neutraliteit terug zal kunnen vinden. Voorzitter: Dhr. Boomsma vergist zie wanneer hij hier tot de Voorz. spreekt, wan deze antwoorden zijn van B. en W. Er zij- inderdaad op de kleuterschool enige versje gezongen van zeer onschuldige strekking, zoals: „Klokje Klinkt". „Opent uwen mond' en op verzoek van eenige kinderen „U Heer U loven Wij". Van geen enkele ouder is hieromtrent een klacht binnengekomen. Dhr. Boomsma blijft bij zijn meening dat het verstandige, geweest was als de juffrouw de kindere geen Psalmen had laten leren. Wannee op de bewaarschool b.v. eens „Het Morgen rood" geleerd werd, zou er dan bij de rechtsen geen grote verontwaardiging zij- en daarom moeten wij neutraal blijven. Onschuldige Kerstliederen of het Kerst] verhaal vindt de heer Boomsma geen bezwaar. Deze moeten naar mening van de Voon op dezelfde wijze beschouwd als ander versjes. (Vervolg in het Vrijdagnummer) Met groote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon LEENDERT (Leen) P. JORDAAN E. JORDAAN- van Nieuwaal. Ooltgensplaat, 25 Oct. 1946 Stoofstraat 19. Hedenavond 6 uur overleed tengevolge van een noodlottig ongeval, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Schoonzoon, Broeder en Zwa ger Leendert Cornelis Jongeling Echtgenoot van Annie Waling in den ouderdom van 24 Jaar. ANNIE JONGELING WALING. BASJE. Dirksland, 26 October 1946. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ons be toond, tijdens de langdurige ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader JACOB NEELS Wz. betuigen wij U hiermede onzen oprechten dank. Inzonderheid den Weled. ZeerGel. Heer Dr. Huisman en Zr. de Jong, voor de liefderijke verpleging onzen geliefden overledene bewezen, alsmede het Bestuur der Landb. Vereen. „Ons Belang" te Melissant. Uit aller naam Wed. Jac. Neels-Nagtegaal en kinderen. Melissant. Nolleweg 89 October 1946. Gelieve geen goederen of anderszins af te geven aan Mej. C. HAZENBERG, daar deze niet door mij worden betaald. J, SCHOL. GEVRAAGD nette Huishoudster bij alleen-wonende JufFr. te Dirksland. Br. onder no. 436 Bureau van dit blad. GEVRAAGD voor dag en nacht bij Wed. P. L. VAN DIS Oude Tonge. M. ONDERDELINDEN, O.-Voorgors 51 - Middelharnis (nieuw) Br. met glazen deuren. onder no. 437, Bur. v. d. bl. Ter overname aangeboden: maandelijkse aflevering. I Eerste exemplaar kan worden af geleverd Brieven onder letter E, aan het Bureau van dit blad. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon ABRAHAM TEUN IS wij noemen hem BRAMMIE. M. v. d. SPAAN. S. v. d. SPAAN-GRINWIS. Melissant, 23 Oct. 1946. Voorstraat 270. tt tt op Donderdag 31 October 1946 's avonds 7.30 uur, in het Café Buiniv.wvuumnuia,..w ■uutmauw „Havenzicht"van J.SMIT aan het Vingerling. HET BESTUUR. Emmastraat 60 - Tel, 39 Autobin nen banden Gummilaarzen Fietsbanden, enz. vakkundig in den korst mogelijken tijd Verzekerden „Ziekenfonds Voorne en Putten" gratis hulp Ook voor Herkingen te ontbieden Telefoon No. 2 Gedrukt ter Flakk. Drukk. J. M. Boomsma, Middelharnis Nijver en spaarzaam zijn wij Nederlanders door de eeuwen heen geweest. Oorlogen noch vreemde druk hebben onzer» spaarzin kunnen Integ&hdieel, juist li* een berooiden tijd, na jaren van vreemde overheersching, werden 129 jaar geleden de eerste spaarbanken Opgericht. In vette jaren i$ sparen geen kunst. In moeilijke tijden toont een volk, wat het waard is. Spaart dus oók nu voor een betere toekomst bij een der V ereenigd m den Nederlandschen Spaarbankbond. En sinds den slag bij Waterloo de onbaatzuchtige vertrouwensinstellinaen van sparend Nederland. voor groote ingevoerde Maatschappij Gevraagd voor de onderstaande plaatsen op het eiland Goedereede Melissant Dirksland Nieuwe Tonge Stad aan 't Haringvliet Ooltgensplaat Herkingen. Brieven onder No. 432 aan het Bureau van dit blad-

Opbouw | 1946 | | pagina 4