(tOwed.kurvinkj drogister'j De heer Jansen jubileert Huisslachtingen Plaatselijk Nieuws MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoot, de j,.r I Keuvelaar, slaagde 22 October 1.1. e Leiden voor het examen Opticien Prac- Lh Werken. A Onze bezorger, de heer A. Jordaan, h,t ongeluk bij het bezorgen van zijn ran ten tegen een paal te rijden, waardoor ij' zijn been zo verwondde, dat hij genk. min moest inroepen. Donderdag om 3 uur en 7 uur gaat n de Oer. üem. alhier, voor Ds. v. d. Berg an Utrecht. SOMMELSD1JK. Van den landbouwer Blok lag een varken van 450 pond dood 4 het hok. Voor den eigenaar een groote chadepost. Van den landarbeider J. Vroegindeweij ijn twee varkens gestorven. De Gekro-auto zakte gisteravond aan en Dorpsweg van den Weg af. Met behulp an een kraanwagen is deze weer op den eg gelicht. D1RKSLAND. De nieuwe cursus voor de .H.B.O. begint Maandag 4 November a.s. r kunnen nog enkele leerlingen geplaatst orden. Zij die alsnog wensen deel te nemen, oeten op deze avond om 8 uur aanwezig ijn in de Chr. School (eerste lokaal). In deze gemeente worden aardappelen erladen voor export naar Duitsland. HERK1NGEN. J.l. Donderdag sloegen in Tuindorp een span paarden van den landb. L. Kardux op hol. De voerman L. Melissant loeg achterover van den wagen en kneusde aarbij zijn ribben en kreeg een gat in zijn hoofd. De paarden werden gegrepen en tot stilstand gebracht door M. den Boer. Met de uitbetaling van de gemaakte transporten bij reëvacuatie is thans door het Districts-bureau-verzorging oorlogs lachtoffers te Dordrecht een aanvang gemaakt. In deze gemeente zal een collecte worden gehouden op 11 November a.s. ten bate van het Nederlandsch Graven- commite. Het ligt in de bedoeling op dien dag klaproosjes te verkoopen en de gelden den goede te doen komen aan het Neder- Jandsch oorlogsgravenwerk, en voor de verzorging van de nagelaten betrekkingen van hen die vielen. De datum 11 November was aanvankelijk de datum van herdenking van hen die in den vorigen wereldoorlog vielen en heeft daarom een zeer diepe Keteekenis. Men siert zich dus op 11 Nov. a.s. met „de bloem van het oorlogsgraf" de Klaproos. De tweede wereldoorlog is achter •den rug. Internationaal zal de He Nov. „De dag van het Oorlogsgraf" blijven. Thans worden de gevallenen uit allebei de wereldoorlogen worden herdacht. Voor deze zeer bijzondere collecte zijn echter collectrices noodig. Meisjes die zich voor dit mooie werk disponibel willen stellen noodigen wij uit zich ter gemeente secretarie op te geven voor 5 November a.s. Bij het bestuur van het waterschap „,De Dijkring Flakkee" is gedurende één maand ter visie gelegd een door Heeren Gedeputeerde staten in de Provincie (Z.H.) •ontworpen besluit tot aanvulling van de bepalingen van het Algemeen Polderreg lement voor Zuidholland. Dit besluit ligt ter inzage ten kantore van den Secretaris J. M. van Paaschen te Middelharnis. Bezwaren daartegen kunnen schriftelijk bij het college van Gedeputeerde Staten worden ingebracht. Met de nieuwe aanplanting van de algemeene begraafplaats, Welks beplanting door de inundatie geheel Was vernietigd, is thans een aanvang gemaakt. De voor bereidende werkzaamheden zijn reeds klaar en zoodra de bestelde beplanting aankomt tan zij direct in den grond, wat aan de begraafplaats weder een fraaier aanblik zal geven. bedoeling 3 uur per week Ijs te geven in de vakkei: Ned. Taal (zuiver schrijven der taal, brieven e.d Rekenen: (gebaseerd op de practijk). Aardrijkskunde (economische inrichting). Donderdagavond wordt nog nader besproken of deze avond de geschikste is. Mocht anders blijken dan wordt er op een andere avond les gegeven. Zaterdag won M.V.V. I in een sterk gewijzigde opstelling van Ooltgensplaat met 5-2. Van de middenlinie ging, vooral voor de rust, meer uit als de laatste tijd het geval was. De voorhoede bevredigde nog niet geheel. De linksbinnen was zwak en de middenvoor leek ons te langzaam. Het zal tegen een sterke ploeg moeten blijken of er werkelijk verbeteringen zijn aangebracht. De voorhoede blijft wel de puzzle. Met de rust had M.V.V. een 4-3 voor sprong behaald. De doelpunten waren van goed gehalte, zelf de back wist een „kooltje" te maken. Na de rust was M.V.V. nog in de meerderheid, maar door een paar foutjes van de keeper wist Ooltgensplaat 2 doel punten te scoren. De linksbuiten van M.V.V. scoorde het vijfde doelpunt voor M.V.V. M.V.V. II verloor met 1-3. OUDDORP. Bij P. Voogd Klz., Molenblok alhier, is een beetwortel te zien van 13 kg. - De garnalenvissers hebben in de achter ons liggnde week van 150—200 kg. per dag en per vaartuig gevangen. Ds. P. J. F. Lamens te Elspeet heeft voor het beroep naar de Ned- Herv. Kerk van hier bedankt. Kosteloze inenting tegen pokken. Burge meester en Wethouders maken bekend, dat op Donderdag den 31 October van 3-4 uur des namiddags de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken van hen die zich daartoe ten huize van den gemeente-arts Dr. J. Ruize- veld aanmelden of daartoe worden voor gebracht. Bij twijfel omtrent den gezond heidstoestand van den in te enten persoon raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de voorziene bewijzen van de namen en geboortedatums der kinde ren is het gewenst dat bij de aanmelding Worden medegebracht het trouwboekje der ouders of geboortebewijzen der kinderen. De Wed. P. Tanis-Tanis, die j.l. Zater dag haar 96ste verjaardag mocht herdenken, heeft veel belangstelling genoten. Herplaatsing. Uitslag van de gehouden verkoping van onroerende goederen, toe behorende aan de Erven Kommer v. d- Wende, welke op 26 October door Notaris A. A. Risseeuw te Goedereede in Hotel Spee, alhier, bij afslag werden verkocht. Koop I: Een huis, schuur en boomgaard en 8 Gem. 242 R. V.M. Geestland, aan den Westerweg, afgemijnd doorT. Bouman voor 10.890,—. Koop II: Een perceel Geestland, liggende in den polder het Oude Nieuwland, groot 9 Gem. 223 R. V.M., afgemijnd door T. Tanis Tz. voor 3.870, Koop IIIde Zuidelijke Meed, groot 2 Gem. 82 R. V.M., afgemijnd door KI. Voogd voor 5.760,—. Koop IV: De Noordelijke Meed, groot 2 Gem. 77 R. V.M., afgemijnd door KI. Voogd voor 5.220, Koop V: Een perceel bouwland, liggende in het West Nieuwland, groot 1 Gem. 77 R. V.M., afgemijnd door H. Breen Pz. voor 2.070,—. Koop VI: Een perceel bouwland, liggende aan Kommersweg, groot 1 Gem. 158 R. V.M. afgemijnd door C. Sandifort Jz. voor ƒ2.900. Opgebracht in totaal ƒ31.120,—. De inzet had opgebracht 25.110,—. VRAAG'T EENS IN N—KERKSTR. 160 - OUDDORP MELISSANT. Ds. Anker hoopt Donder dagavond half 7 te beginnen met de cate- chesaties. De lessen duren 3 kwartier. Be aanvangstijden voor de diverse leef tijden zijn: 6.30; 7.15; 8; 8.45. Men Wordt verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. In verband met het bovenstaande ver eert de K.V. „Samuël" voortaan op "oensdag op de gewone uren. Voor de Ger. Gem. hoopt D.V. Woens dag half zeven Ds. van den Berg voor te gaan. Cursus Algemeene Ontwikkeling De eerste les wordt gegeven D.V. Donder dag 31 Oct. om half zeven in een der lokalen van de Chr. L. School. Deze cursus is geschikt voor jong en oud. Plet ligt in de NIEUWE TONGE. 4 Nov. a.s. houdtde Penningmeester van de Oude Polders loopende op de haven van Klinkerland van 9-12 uur v.m. zitting tot ontvangst van polderkosten. Zaterdagmiddag speelde N.T.V.V. I te Ooltgensplaat tegen O.F.B. 3. De Wed strijd eindigde in een 9-1 overwinning. De Voorz. van den Districtsraad voor het Consumentencrediet deelt mede, dat de Raad zitting zal houden tot indiening der aanvraagformulieren op 1 Nov. 's avonds 18 uur ten Gemeentehuize. De catechisaties zullen a.s. Dinsdag avond in de consistorie der Ned. Herv. Kerk aanvangen voor jongens en meisjes Zijn de uren als volgt vastgesteld: N.m. 6-6.45 uur meisjes tot 16 j.; 6.45 -7.30 u. meisjes van 16 j. en ouder. 7.45-8.30 ti. jongens tot 16 jaar en van 8.30-9.15 u. jongens van 16 jaar en ouder. Het Bestuur van de Oude Polders loopende op de haven van Klinkerland maakt bekend, dat een Ontwerp-Besluit tot aanvulling van het Algemjen-Polder- reglement gedurende 1 maand en Wel van 21 Oct. tot 21 Nov. a.s. ten kantore van den secretaris des Polders ter inzage van belangstellenden is nedergelegd. Belang hebbenden kunnen gedurende deze termijn hunne bezwaren tegen dit Oatwerp-Bisluit schriftelijk bij het College van Ged. Staten der Prov. Z.H. indienen. Het echtpaar Joh. Dekker-Verseput herdenkt Dinsdag 29 Oct. den dag dat zij een halve eeuw in het huwelijk verbonden zijn. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn tot ouderling gekozen de heeren D. W. van Kempen en Chr. v. d. Veer. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk een gift van 10 gecollecteert voorde kerk. Terwijl de vrouw van N. Kabos petroleum in de kachel Wierp sloeg plotse ling de vlam in haar gezicht Waardoor zij ernstige brandwonden opliep. OUDE TONGE. Onze dorpsgenoot den Heer N. de Vin, slaagde aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht voor het propaedentisch examen diergeneeskunde. Zondag 3 Nov. '46 zal in de Ned. Herv. Kerk Doopsbediening Worden gehou den. Aangifte hiervan Vrijdag 1 Nov. '46 van 7-8 uur in de consistoriekamer. Als consulent der Herv. Gem, treedt thans op Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat. Dinsdag 29 Oct '46 zal de Districts raad voor het consumentencrediet voor de eerste maal in vergadering bijeenkomen. OOLTGENSPLAAT. In verband met de Hervormingsdag houdt de Ned- Herv. Centrale op Donderdag 31 Oct. a.s. des n.m. 7 uur een vergadering in het vereenigings- gebouw „Elthato". Deze vergadering is voor een ieder opengesteld om samen de Hervorming te gedenken. Mej. Oostwouder-Vink had het onge luk tijdens haar Werkzaamheden van een trap te vallen, Waardoor zij zulke inwendige kneuzingen opliep dat de hulp van Dr. Kramers moest worden ingeroepen en zij eenigen tijd rust moet houden. STAD a/h HARINGVLIET. Bij de landb. A. E. Soldaat is een suikerbiet gerooid wel ke P/2 meter lang Was en het gewicht had van 6 k.g. De landbouwer J. Koert kwam met zijn paard en tilbury in de sloot terecht. Zelf kwam hij met de schrik vrij maar het paard is verdronken. Voetbal-. De gespeelde wedstrijd tus- schen S.V.V. en H.V.V. werd door gelijk spel met 2-2 beëindigd. en ziet dromen in vervulling gaan Zaterdagavond, 28 Ociober, werd door de leerlingen der H.B.S. in het Gymnastiek lokaal een avond aangeboden aan den heer C. Jansen, leraar Nederlands en Geschiedenis De heer Jansen herdacht reeds op 3 Sept. zijn 25-jarig jubileum als leraar aan deze School. De avond Was georganiseerd door de H.B.S.-bond; de leiding berustte bij den Directeur der H.B.S., de heer Bouter. Als oud-leraren zagen we de heren Nan- ning, v. d. Pol en v. Dam. Bij het binnen komen van de heren v. d. Ende (oud-Direct.) en Verseput, ging een spontaan hoeraatje op. Toer, alle voorbereidselen Waren getroffen en leerlingen zowel als genodigden Waren gezeten, kwam de heer Jansen met zijn gevolg binnen door een daverend applaus verwelkomd. In een korte toespraak releveerde de heer Bouter de dag van 3 September, waarop ook reeds een samenkomst in dit lokaal Werd gehouden en sprak de hoop uit, dat de tijd, die inmiddels is verstreken, geen bezwaar zal opleveren om het 2de gedeelte van dit jubileum te herdenken. Van enkele genodig den was bericht van verhindering gekomen ook Mej. Henschel kon deze avond niet bijwonen. De heer Bouter nam de gelegen heid waar zijn dank te betuigen aan Mevr. Götz, de heren Hoogenboomen Noordenbo,s die hun steun bij het voorbereiden van deze avond hebben verleend en aan Bert v. Ree, die als acteur en auteur een waar talent aan de dag heeft gelegd. De heer Remaer, die het grootst gedeelte van de opgevoerde stukjes ze|f heeft geschreven en dus achter de scher men een belangrijke rol heeft gespeeld, stond in de pauze voor de schermen om als conferancier het wachtende publiek op aangename Wijze de tijd te korten. Door Mej. Schippers en de heer Mijnders werd een korte dialoog opgevoerd, waarna de aanwezigen werden vergast op een stort vloed van spreekwoorden. Onspreekwoorde lijk zouden we hiervan Willen zeggen: Hier was niet alleen het vele goed, maar ook van het goede veel. Door de heren v. Ree, Heintjes en Verwey Werd een stukje opge voerd, waarin uit de sterren de toekomst van de H.B.S. moest worden voorspeld. De auteur hiervan was de heer Noordenbos. Leerling Verwey had door zijn vermake lijke mimiek de lachers meermalen op zijn hand. Na een kleine pauze kondigde de confe rancier Mej. Freda Nieuwland aan, die enkele liederen zou zingen. De benaming Flakkeese Nagtegaal werd hier niet ten onrechte gebruikt. Voor de pauze deelde de heer Bouter mee, dat aan de oud-Ieerlin- gen in de leraarskamer gelegenheid zou worden gegeven den heer Jansen te compli menteren. In deze kamer bevond zich tevens het jubileumcadeau: een prachtige pick-up installatie met platen, door den heer Jansen Jr. uitgezocht, Waaronder de 5e' symphonie van Beethoven. De Voorzitter van de H.B.S.-bond bood namens deze Bond een boekwerk aan met reproducties van Vincent van Gogh. Het eerste nummer na de pauze was een zangkoor met als dirigent Bert v. Ree. In een parodie op „Kent gij het land" werden de deugden van den heer Jansen op originele wijze bezongen. Gedurende het gereedmaken van het toneel voor het laatste stuk, declameerde Mej. Mijs enkele gedichten. Vooral „de lantaarnopsteker" werd op gevoelvolle wijze voorgedragen. Als slot werd een toneelstukje opgevoerd, Waarin de heer Jansen op typerende wijze werd voorgesteld door Bert v. Ree. In een droom bezoeken hem Nederlands grootste dichters, die elk iets uit hun eigen werk citeren, voor deze gelegenheid gewijzigd. Dat de gedichten er mooier door werden, kunnen Wij natuurlijk niet zeggen, maar toepasselijk Was het in ieder geval. Als het den heer Jansen als ons vergaan is, zal hij het alleen betreurd hebben dat niet nog meerderen op deze droomreceptie aan wezig konden zijn. Zo had b.v. Boutens uit overluchtse streken Wel van zijn belang stelling voor dit jubileum kunnen blijk geven. Na een kort woord van den heer Heintjes, dankte de heer Jansen voor deze onvergetelijke avond, Waarop de H.B.S.-ers blijk gaven van vindingrijkheid en gevoel voor humor. De heer Jansen werd op 3 September 1921 aan de School benoemd en wij wensen hem ook vanaf deze plaats geluk met dit zilveren jubileum en spreken de hoop uit, dat hij, in de jaren die nog als leraar voor hem liggen, zijn werk tot bloei van de Flakkeese H.B.S, zal mogen doen. Daar met ingang van 1 November 1946 met huisslachting kan worden begonnen meenen Wij er goed aan te doen een nadere toelichting te geven. In tegenstelling met vorige jaren worden de varkens niet meer gewogen, doch moeten een bepaald aantal personen in de zelfver- zorging Worden opgenomen en Wel voor: 1 varken het geheele gezin tot maximum 4 personen. 2 varkens het geheele gezin tot maximum 8 personen. 3 varkens het geheele gezin tot maximum 12 personen. Het aantal genoemde personen moet boven de 4 jaar zijn. 2 Personen beneden 4 jaar tellen voor 1 persoon boven de vier jaar. Het ligt in de bedoeling om op iedere plaats (behalve Middelharnis en Sommels- dijk) 2 maal per maand en in de groote gemeenten iedere week zitting te houden tot het aanvragen en afgeven van machti gingen voor huisslachting. Bij het aanvragen moeten worden over gelegd de stamkaarten van alle gezinsleden en de huisslachtingsvergunning met vol ledig ingevulde aanvrage tot het verkrijgen van een machtiging tot huisslachting. De kosten van aanvrage bedragen 2,25. Zij die geen gelegenheid hebben off de te houden zitdagen te komen, kunnen de aanvragen ten onzen kantore indienen. Het kantoor is geopend op Maandag t/in Vrijdag

Opbouw | 1946 | | pagina 3