Plaatselijk Nieuws WIST U MEER LICHT, MEER GAS! Flakkeesche Voetbalbond. MIDDELHARNIS. De Timmerman-Aan- iicer M. Langbroek, wonende alhier, was bij 4e door het Gemeentebestuur van Chid den p gehouden aanbesteding tot het bouwen van 8 arbeiderswoningen op een perceel giu ul aan de Middelduinen, de laagste in chrijver met een bedrag van ruim 140.000,De gunning is voorbehouden. De aannemerssom kenmerkt zeer treffend de abnormale prijsverhouding met die van vo<r 1940. Wij moeten wel zeggen: ,,Arm berooid Nederland". In verband met het besluit van de C.d.K. in de Prov. Zuid-Holland, dat aan personen boven de 65 jaren slechts tegen overlegging'van een geneeskundige verkla ring, een rijbewijs voor motorvoertuigen zal worden verstrekt, wanneer blijkt dat hij volkomen geschikt kan worden geacht een motorrijtuig te besturen, zijn als genees kundigen o.m. aangewezen tot het afgeven van dergelijke verklaring Dr. P. Boot te Dirksland en Dr. C. F. Arends te Middelhar- nis. Dooreen gedeelte der bewoners van de Steeneweg, alhier, werd (begunstigd door mooi herfstweer) per autobus van de firma Pulleman uit Oude Tongen, een reis naar Walcheren ondernomen. Na een gezellige rit door Noord-Brabant werd Goes bereikt, daar werd halt gehouden ter bezichtiging van het zoo mooi gelegen stadje, terwijl tevens den inwendigen mensch werd ver sterkt. Hierna werd de reis vervolgd naar Middelburg, Vlissingen, Westkapelie en Do nburg. In laatst genoemde plaats werd her middagmaal gebruikt, waarbij allen zeer tevreden waren met hetgeen in het restaurant ter tafel werd gebracht. Voorts waren allen zeer onder den indruk over he.geen de menschen op Walcheren door den oorlog hebben geleden en vol lof over den moed en het vertrouwen in de spreuk: „alles sal rech kom". Nadat de tijd was aangebroken om Zeeland te verlaten, werd de thuisreis aanvaard en kwamen allen gezond en wel te Middelharnis aan. Bij het overbrengen van de lijken van de door de Duitschers op het Havenhoofd alhier gefusilleerde Armenen, naar de Alg. Begraafplaats, werd ook de gedenksteen overgebracht. Thans is deze Wederom terug gebracht, zijnde aldaar de plaats, waar de onmanschelijke daad heeft plaats gehad. De Burgemeester der gemeente te Middelharnis maakt bekend dat op Maan dag, 23 Oct. '46 des nam. 7 uur, een open bare vergadering van den Raad dezer gemeente zal worden gehouden in de raad zaal. DIRKSLAND. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 Ds. v. d. Kooij van N'Tonge en n.m. 6 uur dhr. Baart. Des v.m. voorber. H.-Avondmaal. Ger. Gem: 2 maal Leesdienst. Vrijdag 25 Oct. des 's avonds om 7.30 u. wordt in de Ned. Herv. Kerk een jeugd- sainenkomst gehouden, waarbij het kerk koor zijn medewerking zal verlenen. Zaterdag 26 Oct. vergadering Polder bestuur Diederik met bestuurpolder oud- Hcrkingen, 's nam. half drie ten kantore van den Secr. M. Rooij. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat bij den Heer A. Koppelman een voeder biet werd gerooid, van 16 k.g. HERRINGEN. A.s. Zondag zal voor de Ger. Gemeente voorgaan student de Ketterij en wel v.m. 9,30, n.m. 2 en 's-av. 6 uur. A nstaande Maandagavond 6,30 uur zal voorgaan Ds. v. d. Bergh van Rotterdam. Houders van honden worden nogmaals dringend verzocht ter Gemeente-secretarie opgave te doen van hun honden. Daar het aantal honden onrustbarend stijgt en de vernielingen tengevolge daarvan toenemen, z I op deze aangifte streng worden toegezien. Ouk zij, wier hond uit de gemeente is ver trokken door verkoop of anderszins, geve hiervan tijdig kennis ter Secretarie. De Ned. Herv. predikant, Ds. W. Anker, alhier, heeft voor de beroepen naar Heijplaat en de Heij bedankt. STELLENDAM. In de week van 19 t/m 19 October is aan de Vischafslag alhier aangevoerd: 20 kg. Schar, 50 kg. Bot, 180 kg. spiering, 600 kg. wijting en 14000 kg. garnalen. Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht dat aanvragen ter verkrijging van vi scherijbenoodigdheden met ingang van I November rechtstreeks moet Worden ge- zouden aan het Bedrijfschap voor Visscherij- pioducten, WassenaarscheWeg 20 te Den Haag, en niet meer bij den agent de heer M. Keijzer. Alleen ter verkrijging van bonnen voor gasolie, petroleum en vaste brandstoffen blijve men zich echter richten tot den agent van het Aan- en Verkoopkantoor voor Garnalen. Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 27 October 1946. Ned. Herv. Kerk v.m, 10 en n.m. 6 uur dhr. Bouman. (Extra collecte voor de Bewaarschool). Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur leesdienst. GOEDEREEDE. Alhier is wederom een schip met cokes voor de cichoreifabriek gearriveerd, zodat er aan brandstof geen gebrek is, maar doordat er te Weinig per soneel voor dit werk te krijgen is, kan er niet doorgewerkt worden, en is er nogal stagnatie in het leveren van cichoreiwor telen. Den heer T. v. d. Wende Thzn., is benoemd tot schrijver bij de R.T.M., kantoor M'-harnis. OUDDORP. Het pelloon der garnalen is gebracht van 50 op 75 cent per kilo. Er is dus met grote gezinnen een groot loon mee te verdienen. Toch zijn er maar enkele gezinnen die dat werk verrichten. In het afgelopen jaar 1945 waren de opbrengsten van de Herv. Geref. Zendings kring voor deze gemeente 2.664,32. Naar men verneemt valt de uitkomst van de cichoreiwortelen niet mee, ook zijn de meede-wortelen klein van stuk. De jacht op hazen wordt per 1 Novem ber geopend. Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 27 October a.s.: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30, uur Ds. Anker van Herkingen en n.m. 2.30 uur leesdienst. Geref. Kerk v.rn. 9.30 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Ger. Gemeente v.m. 9.30, n.m. 2.30 en 's-av. 6.30 uur Ds. Bel van Dirksland. Doopsgez. Gemeente v.m. 9.30 uur dhr. v. Trigt van Abbenbroek. VRAAG'T EENS IN ■VOWED.KURVINK! OROGISTER'J KERKSTR. 160 - OUDDORP Uitslag van de verkoping van onroe rende goederen behorende aan de Erven Kommer v. d. Wende door Notaris A. A. Risseeuw te Goedereede. Koop IHuis, Schuren en Boomgaard a/d WesterWeg, 1 perceel Geestland 8 gem. Koop II: Een perceel Geestland in den polder Oudnieuwland 9 gem. 223 R.V.M. en 1 perceel groot 5 gem. in den polder West-Nieuwland. Afgemijnd door T. Tanis Pz. 3.870, Koop lilDe zuidelijke meed groot 2 gem. 82 R.V.M. Afgemijnd door KL Voogd 5.760, Koop IV: De Noordelijke meed grond 2 gem. 120 R.V.M. Afgemijnd door KI- Voogd 5.720, Koop V: Een perceel bouwland in het West-Nieuwland 1 gem. 77 R.V.M. Afgemijnd door H. Breen 2.070, Koop VI: Een perceel bouwland aan Kommersweg 1 gem. 158 R.V.M. Afgemijnd door C. Sandifort 2.900, Samen opgebracht: ƒ31.120, De inzet was: 25.110, NIEUWE TONGE. Bij K- Noteboom ont stond j.l. Dinsdag een begin van brand, doordat een petroleumvergasser in brand was gevlogen. Door kortdadig ingrijpen van enkele omwonenden Werd erger voorkomen. Voetbat. De voetbalvereeniging van hier (N.T.V.V.) speelt a.s. Zaterdagmiddag een wedstrijd tegen O.F.B. III te O'plaat. Onze dorpsgenoot C. Felsbourg werd een dezer dagen opgenomen in het Zieken huis te Dirksland. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk des v.m.9.30 uur Ds. A. v. d. Kooij Sr. (Etn. pred. te Maarssen)en n.m.6uurDs. A.v.d. Kooij Jr. Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is aan de Gemeenteraad een schrijven gericht om de Hulpschool in te mogen richten voor Bewaarschool. Door de brandweer werd deze week een grote oefening gehouden, Waarbij met het volledig materiaal uitgerukt werd. Het materiaal voldeed aan de daarvoor gestelde eisen. Het in orde brengen van de verlich ting op het tramstation laat nog steeds op zich wachten. Bij donkere avonden is het daar als men vreemdeling is niet zonder gevaar, omreden men gemakkelijk in de sloot terecht kan komen of naast het perron zou loopen. Mogelijk kan hier door de bevoegde instanties eens een onderzoek ingesteld worden. OUDE TONGE. Door de P.T.T. is thans op de Kade weer een postbus geplaatst, hetgeen zeer ten gerieve is voorde omwonen den. De vorige bus was bij de beschietingen verwoest. In de Ned. Herv. Kerk werd een gift gecollecteerd van 25,voor de Certrale Verwarming. Moge dit goede voorbeeld navolging vinden. Het zoontje van den heer Joh. Kanters verwondde een zijner handjes spelenderwijs zodanig, dat opneming in het Ziekenhuis noodzakelijk was. Zaterdagavond 26 Oct. orn 6.30 uur hoopt in de Oude School te Oude Tonge voor te gaan Student M. v. d. Ketterij van Rotterdam. Met aanvankelijk 6 deelnemers is een Schaakclub opgericht. Vergadering iedere Vrijdagavond 7 uur in het Verenigingsge bouw. Nieuwe deelnemers hartelijk welkom. Kerknieuws. Zondag 27 Oct. a.s. zal in de Ned,. Herv. Kerk das v.m. 9.30 en des n.m. 6 uur voorgaan dhr. Konings van Middelharnis. OQLTGENSPLAAT. Door den winkelier A. J. van den Doel is bij de Rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van rantsoen bonnen en coupures levensmiddelen uit zijn winkel. De politie heeft de zaak in onderzoek Voetbal. Zaterdagmiddag speelde OFB en VVS alhier een voetbalwedstrijd. Om 2 uur starte OFB II tegen VVS II. Er werd een aardig partijtje voetbal gespeeld. Een wel verdiende en zeer gunstige eindstand van 53 voor het 2e van OFB. Om 4 uur speelde OFB I tegen VVS I. Er waren veel toeschouwers gekomen, die hoopten een zeer goede partij te zien en inderdaad, gelijk kregen ze. Stond na 15 minuten spelen VVS één punt voor, na 3 minuten spelen haalden onze jongens de stand weer in en wisten zelfs na de rust de stand te verhoogen tot 21 voor OFB. Vele Platenaars hadden de overwinning al in hun zak. Doch de VVS-linksbuiten, een ex-speler van Flakkee was er ook nog en wist de stand gelijk te maken met 22, nog 3 minuten spelen en daarom benutte VVS dit om het winnende doelpunt te maken, zoodoende een 32 overwinning voor VVS. Van dhr. A. Pieterse stierf een varken van ruim 400 pond. Het dier is voor de consumtie afgekeurd en door de „Gekro" naar Overschie vervoerd. De drukker H. J. E. Visch had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden met zijn vinger onder de snijmachine te geraken, Waardoor dit lichaamsdeel ernstig Werd gewond en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door de Rijkspolitie is tegen een aantal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder verlichting. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. W. Brinkman, Candidaat te Utrecht, heeft het beroep bij de Ned. Herv. gemeente van Asperen aangenomen. Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 27 October a.s. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Ewoldt van Bolnes. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bos. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Kerk nieuws. Predikbeurten voor Zondag 27 Oct. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Vink en n.m. 6 uur leesdienst. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. d. Floorn. Ger. Gemeente v.m. 9.30 ,n.m. 2 en 's-av. 6 uur leesdienst. Ds. Vink heeft voor het beroep naar dc Herv. Kerk van Stavenisse bedankt. ONVERBIDDELIJKE LOGICA Een oude man gaf eens aan zijn huis houdster een stuk rundvlcesch van elf pond om het te braden. De huishoudster at het vleesch heimelijk op en klaagde vervolgens tot haar meester: „Wat een ongeluk! Dc kat heeft al het vleesch opge getcn!" Zwijgend ging dc oude man naar de keuken, pakte de kat bij haar nekvel en legde haar op een weegschaal; zij woog precies elf pond „Ja" sprak hij tot de huishoudster, „de elf pond vleesch zijn er maar waar is nu dc kat gebleven?" Haagse Post. dut bij de invasie in Normandië gesneuveld is de in Middelharnis geboren H. v. d. Plaat Azn., de kleinzoon van de bekende fotograaf S. v. d. Plaat, dat de veerdienst Hellevoetsluis-M'harnis op een dag in deze maand 122 auto's vervoerde, wat tot nu toe het recordcijfer is, dat een grossier in koloniale waren te Groningen die producten geleverd had zonder bon en zijn grossierswerkvoorraad omgewerkt tot suikerwerken een boete kreeg van f 1800, dat 77.000 arbeiders in Stutgart staakten als protest tegen een bominslag als demonstratie voor het vasthouden van Schacht, dat de gedetineerden binnenkort twee ciga- retten per dag mogen roken, dat 11.000 oorlogsslachtoffers elk een kilo druiven hebben gehad, dat opnieuw een meisje gescalpeerd is door een ijsmachine, doordat haar coiffure in enkele draaiende onderdelen geraakte, dat de ouderdomsuitkeringen binnenkort omhoog zullen gaan, dltt er momenteel nog 80.000 aanvragers geen telefoonaansluiting hebben, dat de 15-jarige Fransman Robert Drew te Detroit gehuwd is met een 32-jarige vrouw en 2 kinderen heeft, dat er reeds ongeveer 50.000 Amerikaanse militairen gedeserteerd zijn uit het leger, dat de Nederi. papier-productie 150.000 ton bedraagt, terwijl we voor 1947 een produc tie van 250.000 ton moeten bereiken, dat elke Am.-officier die dienst neemt in het Chinese leger 18.000 Am-dollars en een onmiddellijke bevordering krijgt, dat H.M. de Koningin niet langer op wil treden als beschermvrouwe voor diverse schildersgenootschappen omdat deze zich tij- tens de bezetting bij de Cultuurkamer hebben aangesloten, dat Franco in Spanje een Spaanse West- wall" aan 't bouwen is langs de Spaans-Franse grens, dat de Engelse mijnwerkers in het volgende voorjaar een half millioen Nederlandse bloembollen ten geschenke zullen ontvangen, Hulde aan onze Nederlandsche mijnwerkers. Door hun krachts inspanning en energie worden thans per dag 30.000 ton kolen naar boven gebracht. Dit be- teekent, dat wij dezen winter méér brandstof, méér licht, méér gas zullen hebben. Zoo krijgt het leven weer een lichtzijde en genieten we straks in de warme huiskamer dubbel van echte De Gruyter's thee. De vier geurige mélanges zijn er. ]a, ook rood-zilvermerk! Die' aparte thee in metaalpapier verc pakt, die zelfs de meest verwende fijnproevers in verrukking brengt. Geen grooter genot dan bij een warme kachel een kopje De Gruyter's thee. En dan njog spa ren, want ook op thee krijgt U tien procent korting. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN F.V.B. Het programma voor de maand Novem ber wordt eerst in de O.M. van volgende Week in zijn geheel bekend gemaakt. De ledenlijsten zullen gelijk met de O.M. in het bezit zijn der Verenigingen. Genoemde lijsten moeten ingevuld en vergezeld van de Bondscontributie uiterlijk 1 November a.s. op het Bondssecretariaat ingezonden zijn. Men is slechts verplicht om spelende leden op te geven, dus dat zijn zij, die gerechtigd zijn uit te komen in een der elftallen, spelen de in de F.V.B. Zo geeft b.v. een Vereniging spelende met 2 elftallen in de competitie F.V.B. een dertigtal spelers op. Zij die lid zijn van een Vereniging, welke is aangesloten bij de F.V.B., doch niet op de ledenlijst van de F.V.B. staan opgegeven, is het niet toegestaan orficieele wedstrijden voor zijn Vereniging te spelen. De Bondscontributie bedraagt voor Senioren 50 cent en voor Junioren 25 cent per lid. Junioren zijn zij, die geboren zijn na I November 1929. Men gelieve alleen bij Junioren de geboortedatum in te vullen. De 13 gulden administratiekosten moeten tussen 1 en 3 November a.s. aan dc Bonds- secretaris te worden overgemaakt.

Opbouw | 1946 | | pagina 6