T Waterleiding. Plaatselijk Nieuws 140 Kiembakken, Bew, en Verblijfskamp Fort „Prins Frederik" QOLTGENSPLAAT Met het oog op den naderenden winter is het gewenscht, dat alle aangeslotenen controleeren of de waterleiding door middel van de stopkraan in de kraanput of meter- put kan worden afgesloten. Wij verzoeken U aan ons kantoor te Middelharnis of aan de incasseerders, otltniddellijk mede te deelen of reparatie van de stopkraan noodig is. U wilt vooruit komen in de wereld JOH. W. DE GEUS - 249 G - Herkingen Te Koop: 2 beste Werkpaarden. W. RAS, Langeweg, Sommelsdijk Tel. 392 Gevraagd een halfwas Bakkersbcdiende. Winkelmeisje een gummipak VULPENNEN J. Tanis, Horlogerie, Ouddorp De EERSTE Flakkecschc Vulcaniseerinrichting Emmastraat 60 - Tel, 39 OUDE TONGE Repareert Uw VRIJDAG Leerzaij PUBLICATIE RIJKSARBEIDSBUREAU De Directeur van het Arbeidsbureau te Middelharnis verzoekt de landbouwers een opgave te willen verstrekken van het thans nog benodigde personeel. De bedoeling hiervan is dat zolang de landbouwproducten niet zijn geborgen de arbeiders niet op de D.U.W.-objecten zullen worden geplaatst of in de Overbruggings regeling worden opgenomen. De oude opgaven zijn hiermede komen te vervallen. De Directeur, N. v. d. BRUGGE. MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoot B. Gootjes die reeds 9 maanden in voorarrest zit voor poging tot doodslag en diefstal met schuldheling, fceeft voor de Rotterdamse Rechtbank terecht gestaan. De diefstal met inbraak moest 14 dagen worden uit gesteld oni getuige 4 decharge te horen. De poging tot doodslag gaf Gootjes toe, waarvoor hij 31/i jaar tegen zich hoorde eisen, zonder aftrek van voorarrest. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat Correspondentie voor mili tairen aan boord van de Kota Baroe en Volendam uiterlijk 21 October te Amster dam C.S. moet zijn bezorgd, of anders -6 November te 21 uur. Een buitenkans voor de snoepers. In de week van 20-26 October zullen de winkeliers extra voorschotten versnaperin gen krijgen, welke zijn bestemd voor even tueel uitreiken extrabonnen welke ter gelegenheid van Sinterklaas en Kerstmis waarschijnlijk worden aangewezen. Namens de Directie der suikerfa brieken is door de Controleurs per publi catie bekend gemaakt, dat voor half zeven des 's morgens, en na 5 uur 's avonds, en des Zaterdags na 12 uur geen suikerbieten op de stapelplaatsen mogen worden aan gevoerd. Van aangevoerde bieten in de verboden tijd zal geen boeking plaats hebben. SOMMELSDIJK. Onze dorpsgenoot dhr. M. Vroegindeweij Wzn. is met ingang van 1 November aangesteld als tuinman-hove nier bij deze gemeente. DIRKSLAND. Op Vrijdag 25 October a.s. zullen de Minister President en de Commis saris der Koningin een bezoek aan deze gemeente brengen. Het gemeentebestuur zal deze hooge gasten des avonds 5.25 uur in het Ziekenhuis ontvangen. De Burgemeester verzoekt den ingezete nen door het uitsteken van vlaggen hunne ingenomenheid te kennen te geven met dit hooge bezoek. De aangekondigde streekvergadering van Zondagscholen die op Woensdag 23 Oct. te Sommelsdijk gehouden Wordt, is bedoeld voor het geheele personeel der Zondag scholen, dus niet alleen voor de besturen, zooals in de kerkbode „De Zaaier" stond vermeld. Dit was door de redactie in ver keerden zin gewijzigd. Zegt het voort! Ds. Vermaas van Neder-Hemert heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk aan genomen. Ds. Kolkert heeft voor dit beroep bedankt en het beroep in Vlaardingen aangenomen. Dhr. J. v. d. Gijze viel tijdens het suikerbieten laden in de haven. De drenke ling wist op eigen kracht het droge te bereiken. HERRINGEN. Onze dorpsgenoten speel den j.l. Zaterdag een physisch zware wed strijd tegen Flakkee 111, doordat deze ploeg reeds in de aanvang 3 maal achter een wist te scoren. Alleen de linkshalf en de keeper ver richten goed werk, de rest leed aan mop perkoorts. De eindstand was 3-0 voor Flakkee. De straatverlichting wordt thans door de N.V. E.M.G.O. met spoed hersteld. Bijna alle lantaarns branden Weer, zoodat de winter gerust kan worden tegemoet gegaan. Ook de havenverlichting is Weder als voor den oorlog geheel normaal. Van den Landbouwer E. Struik alhier, moest een varken uit nood Worden geslacht. Van de lichting '45 zal op 8 Nov. '46 worden ingelijfd: C. v. d. Velde, bij het 8e Reg. Veldartillerie te Breda. Van de lichting 46 zullen op 7 Nov. a.s. worden ingelijfd: L. P. Drooger bij het Reg. Prinses Irene te Arnhem en J. A. Scherpenisse bij het 10e Reg. Inf. te Vught. De- vroegere volontair ter Secretarie dhr. L. J. Kareis is benoemd tot adjunct commies ten Provinciale Griffie te 's-Graven hage. MELISSANT. De voetbalwedstrijd die Melissant tegen Ouddorp speelde was van begin tot einde vol spanning. Ouddorp Wist uit een volgens veier mening buitenspelbal het eerste doelpunt te forceren. Even voor de rust liep de keeper van-O. te ver uit. Uit een hierop volgend snel genomen strafschop boekte M. de gelijk maker. De strijd bleef voor het overige deel der wedstrijd gelijk opgaand, zonder dat verder doelpunten volgden. De M. middenlinie verdedigde goed, maar plaatste slecht en gaf weinig steun bij de aanval. Melissant II won met 3-0. In deze gemeente zijn gisteren 50 Rotterdamse werkmensen aangekomen, spe ciaal voor het rooien van aardappelen. STELLENDAM. De naweeën van den oorlog worden nog steeds door de zeevis- schers gevoeld bij het uitoefenen van hun bedrijf. R. v. d. Ree S. L. 3 verloor een geheel vischtuig, vermoedelijk tengevolge van een torpedo die in het net zat, „zoodat de schipper het raadzaam achtte het net te kappen. Ook leden verschillende andere schippers verliezen aan hun netten, door het te scheuren aan de vele wrakken die zich op de vischgronden bevinden. Vrijdag j.l. moest de reddingsboot „Koningin Wilhelmina" uitvaren, daar er bij het ruimen van mijnen langs de kust een vlot tnet militairen naar zee was afge dreven. Na eenig zoeken op de Maasvlakte moest zij onverrichter zaken terug keeren, ctaar de militairen inmiddels waren opge pikt door de reddingsboot van Hoek van Holland, die ze daar aan wal bracht. GOEDEREEDE. Terwijl de voerman C. van Erkelens op de kaai een vracht aard appelen gelost had, begonnen zijn paarden achteruit te loopen met het gevolg dat het geheele zaakje in de haven terecht kwam. Hoewel het zich ernstig liet aanzien, is het nog betrekkelijk goed afgeloopen, en daar er direct vele behulpzame handen waren, konden paarden en wagen, al ging het gepaard met veel moeite en wat materieele schade, op het droge worden gebracht, de paarden brachten het er goed af. Het bestuur der cichoreifabriek te Goedereede zal op 23 Oct. aanbesteden het rijden van de tot 1 Dec. te leveren droge cichorei, naar het schijf De dienstplichtige J. Kleijn Jzn. van lichting 1925 zal op 5 Nov. worden ingelijfd bij de hospitaaldienst te Kampen en Jac. Kleijn Lzn. van lichting 1926 op 6 Nov. bij het Reg. Genietroepen te Utrecht. OUDDORP. Op Zaterdag 26 October hoopt de oudste ingezetene alhier, de Wed. P. Tanis-Tanis haar 96e-verjaardag te vieren. Ze is nog goed gezond en benut haar tijd met breiwerk. Jan Witte Azn. had het ongeluk bij de werkzaamheden aan het Noorden een zijner vingers zodanig te klemmen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was èn hij zijn werkzaamheden moest staken. De cichoreifabrieken kunnen door gebrek aan personeel niet op volle kracht werken. De fabriek „De Eendracht" heeft 20 krachten nodig, terwijl er maar 8 aan het werk zijn. Doordat alom personeels gebrek heerst, zal hier weinig aan te doen zijn. De Garnalenvisser, J. Zandburg had op de visserij het ongeluk bij het binnen halen van de visnetten op de gevaarlijke middelplaat te geraken. Met behulp van de Reddingsboot en een blazerschuit werd hij met veel moeite binnen gebracht. S=\ VRAAG'T EENS fN (+)WED.KURVINKS DROGIiTER'J KERKSTR.160 - OUDDORP Met het oog op het hoge bezoek van 25 Oct. a.s. wordt de bevolking van Ouddorp uitgenodigd de vlaggen uit te steken en zoveel mogelijk bij aankomst 16.45 uur belangstelling te doen blijken. Aangezien de vastgestelde termijn voor de betaling van straatbelasting (1946) is verstreken worden nalatingen er aan herinnerd, ter voorkoming van vervolgings kosten, als nog binnen 8 dagen na deze herinnering ten kantore van de gem. ontv. te voldoen. In de afgelopen week werden hier 3 scheepsladingen met aardappelen en 1 met uien vervoerd. De jongelingsver. „Danieël" houdt a.s. Zondagavond in'de kerkekamer des n.m. 6.45 haar vergadering. De Knapenver. „Eben Haezer" om 7 uur in de Chr. School. Deze week werd van 200-400 kg- garnalen per dag en per schip gevangen. Uit de verantwoording van de pen ningmeester D. Tanis van de Herv. (Ger.) Zendingskring G O. bleek dat in de maand Augustus hier werd gecollecteerd 67,50. Verslag verg. Konijnen en Pluimvee vereniging „Nut en genoegen". De voorz. opent de verg. en heet allen, welkom. Dtze verg. staat in het teken der te houden Tentoonstelling en is druk. bezocht. Als tentoonstelling datum wordt goed- 1 gekeurd Vrijdag en Zaterdag 20 en 21 Dec. '46 en alle dierenvrienden zullen welkom zijn. Zowel in de konijnen als in de Pluimvee., beloofd een aardige collectie te worcen ingezonden, zodat het werkelijk de moeite waard zal zijn, de verschillende rassen en kleuren te komen bewonderen. Tijdens de tentoonstelling zal een ver loting Worden gehouden zodat er de kans is. iets waardevols te verkrijgen voor weinig: centen. De Heer Pleit van Oostvoorne zal wor den aangezocht om de dieren te keuren- dus dit is in goede handen. De tentoonstelling wordt geopend op Vrijdag 20 Dec. van 6-10 uur en op Zater dag 21 Dec. van 1-10 uur. De verloting wordt direct na afloop bekend gemaakt. Die zich thans nog opgeeft als lid kan mede dingen naar de hoge klasse prijzen- NIEUWE TONGE. Zaterdagmorgen arri veerde in de haven te Battenoord het eerste- schip met pulp van Puttershoek. De Bibliotheek der Ned. Herv. J.V.- is j.l. Maandag weer geopend. Verschillende 1 nieuwe boeken zijn aangeschaft, waaronder er zich bevinden over den 2e Wereldoorlog. Van deze laatste zal de leesprijs ƒ0,10 bedra gen, van de gewone boeken 0,05. De bibliotheek is geopend van 's avonds 7-4 u. Vrijdagmiddag geraakte M. de Boer door het schrikken van zijn paard op hol nabij het tramstation. De Boer kwam hierbij op ongelukkige wijze onder den wagen, terecht en werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Geneeskundige hulp consta teerde verschillende inwendige kneuzingen. De collecte gehouden in de Ned. Herv, Kerk voor de getroffen kerken bracht op de som van 239, Zoo de Heere wil en zij leef^oopt onze geliefde Opoe de Wed. P. TANIS—Tanis op Zaterdag 26 October a s. haar 96e verjaardag te her- denken. |j>. Hunne dankbare Klein- na en Achter-kleinkinderen. W TANIS K. TANIS-PIKAART f K'aas, Baal en Kommer, jg OUDDORP Oct 1946. Westduinen, C 29. Dankbetuiging. Al degenen die behulpzaam zijn geweesf om mijn paarden en wagen op het droge te bren gen, mijn hartelijken dank. C. VAN ERKELENS. Goedereede. Oct. 1946. AANGEBODEN Weckflessen te ruilen tegen wol Adres: Mevr. STOEL. Staakweg 65, Dirksland. Wegens eindigen van het bedrijf te koop (40 bij 60 cM.) bij Jb. TANIS, Westdijk, Dirksland. In verband met de liquidatie van .bovengenoemd Kamp worden Crediteuren verzocht hun vcfrderingen voor Zaterdag 26 October 1946 in te zenden. De Kampcommandant. De Directie. Dan zult U wat moeten weten. ALLE Abonnés op het Vakblad voor Handelsonderwijs hebben het recht om uit een 15-tal cursussen er één geheel gratis te volgen. Kostprijs f 12,— per jaar. VRAAGT PROEFNUMMERS bij: J. P. BIENEFELT Bakkerij Sommelsdijk. Sink, accuraat, als tweede hulp gevraagd voor bediening en diverse werkzaamheden. Hoog loon, vrije middag. Fa. JP. WIELHOUWER. Zandpad 294 - Middelharnis Verloren: Zaterdag 19 Oct. tusschen de Kranendijk cn boot Sluishaven uit één stuk, in papier gepakt. Tegen beloning terug bezorgen of inlichtingen bij N.G.VANNIEU- WENHIHJZEN, Krammer B 84. Achthuizen. ZOO JUIST ONTVANGEN met 14 kr. gouden pen. Autobinnenbanden, Gummilaarzen, Fietsbanden, enz. vakkundig in den korst mogelijken tijd Gedrukt ter Flakk. Drukkerij J. M. Boomsma, Middelharnis Prijs per kvl Losse numm Advertentie^ 14 cent per daarboven contract aanl Co Het verwerl droog werk. 1 daaruit belan den getrokkeij Zoo is het Centraal Bur 's-Gravenhage werpen verstr Dezer dagei arbeidsmarkt uit blijkt het ingeschreven werkzoekende werkgevers oi tallen zijn daij provincie's erj Stonden pq totaal 69.830 totaal 76.753 ingeschreven deze cijfers 6^ personen. In personen meej schakeld. Da het aantal ma) juist het aanb| nam. Hierdoo dat steeds mei dienst wensctj Het aantall om arbeidskr; tus 1946: 57.0) of totaal 85.3. bedroegen de: ot totaal 91.71 van 7.583 ma vrouwen. Hieruit blij beidskrachten sonen oversct) totaal is er eel Wanneer eij zoekenden zit allen werkloo) kunnen imm laten inschri. Van dit aantl gelders, dat ring ontvangi omdat herp! 20.378 persori in den D.UAj werkloozen i: 4379 vrou\Ver| Belangrijk grootst aant is. Noord-en 36.924 of rui] het Gewestel met acht bi zoekenden te| plaatsen. Het aantal en Zuid-Holh'l geconstatcerc gering oversc Vrouwelijk meest gevra Rotterdam, <1 oorzaak ligt rj welijke krach fabrieken, P Van belang beroepen een een teveel aa Van betee aardewerk, en de grafisc stroo-verwerl industrie, lee bedrijf, met;j landbouw. Ove rschott] (grondwerke genotmiddel^ en transpor roepen, enge: ste drie be rol dan 32.000 pt| Ve, om door 1)

Opbouw | 1946 | | pagina 4