Oprichting Chr. Scholenbond op Flakkee De vroede vaad'ren van Melissant bijeen Gemengde Berichten Distributienieuws» malen 10 kg. Den Motor Haven ig (5 I een terrein Concordia te Middelharnis. N.T.V.V. ver loor deze wedstrijd met 8—0. De eerste cichoreiwortelen, na de inundatie, werden verleden week weer aan je Fabriek geleverd. De landbouwers klagen echter over de kleine opbrengst. Ze blijken u.l. kort en klein van stuk te wezen. Vrijdagavond hield de Coöp. Doips- landbouwvereen. haar algemene vergade ring. De Voorzitter gaf in zijn openingswoord «en overzicht over het afgelopen jaar, de evacuatie der bedrijven en de huidige moeilijkheden. De rekening en balans over 1945 werden vastgesteld. De omzet van kunstmest bleef nog beneden normale jaren doordat het meeste land in 1945 nog niet in cultuur was. Tot bestuursleden werden herkozen de heren Anth. Holleman en G. öpstelten. De aankoop der diverse machines kon de algemene goedkeuring der leden wegdragen. Ingekomen was een brief van Dienst Lindbouwherstel, dat de Hopperups niet vergoed wordt, in afwijking der toe zegging. Verschillende leden verklaarden dit niet vreemd te vinden omdat Dienst Landbouwherstel nog nooit zijn toezeggin gen gestand had gedaan, als b.v. -met de uitkeringen schadevergoeding, de vergoe ding voor het slooten schoonmaken enz. Verder werd nog gelegenheid gegeven voor opgaaf zaaizaden, pootgoed en medegedeeld dat binne ïkort opgaaf zou gevraagd worden voor klaverzaad. Mej. L. M. Hameete had Zondagmor gen het ongeluk te vallen en haar been te breken. Medische hulp, die werd ingeroepen, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Dirksland noodzakelijk. Tegen een zestal personen is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der IJkwet. OOLTGENSPLAAT. Bij het gemeente bestuur is een verzoek ingekomen van mej. de wed. van Maastricht tot. het plaatsen van een motor voor het aandrijven van een boormachine enz. in het perceel aan het weespad. De catechisatie s bij de Ned. Herv. gemeente zullen als volgt worden gehouden: Dinsdagmiddags van 2.30 tot 3.30 voor al\e meisjes van 14-16 jaar. 3.30 tot 4.30 groote meisjes boven de zestien jaar 3 Dinsdagavonds van 6-7 uur kleine jon gens van 14—16 jaar. Van 7—8 uur groote jongens boven de zestien jaar. Van 8-9 uur gruote meisjes boven de zestien jaar. Zaterdagmiddag speelde O.F.B. I en Heen thuiswedstrijd tegen Dirksland 3 en 4. Om 2.30 uur stelde het 2e van O.F.B. zich op tegen Dirksland 4. Het %pel was heel «oed dat O.F.B. liet zien. Rustig en kalm werd deze wedstrijd gespeeld van beide partijen. Dirksland moest in O.F.B. zijn meerdere erkennen en ging met een verlies van 5-2 naar huis. Dat er pit in het 2e elftal zit van O.F.B. blijkt wel uit de punten die ze veroverd hebben,7 wedstrijden gespeelden 14punten. Jongens ga zoo door, we komen er Wel in. Het 1ste is minder goed, heeft zeven wedstrijden gespeeld en heeft 13 verlies- punten tegen 1 winst. Deze punt is Zater dagmiddag op Dirksland veroverd. We hebben n.l. de winst samen gedeeld. Met 1-1 gelijk spel eindigde de wedstrijd O.F.B. 1 Dirksland 3. Het publiek kan terug zien op 2 mooie geslaagde wedstrijden. Een pluimpje voor scheidsrechter OverWeel is ook op zijn plaats. Door de rijkspolitie is tegen een in woner der gemeente Den Bommel proces verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van rijwielbanden, die hij op bonnen door den distributiedienst aan hem verstrekt, had verkocht. Burgerlijke Stand. GeborenJannetje, d.v. IJ. Neels en J. Duim.; Teuntje, d.v. A. Holthuizen en W. Leijdens; Maria Cor nelia, Theodora, d.v. P. M. Vervloot en Th. de Waal.; Jan, Hendrik, z.v. K. Dijk stra en S. Hoogenboom. Gehuwd: H. Troost 26 j. en M. W. v.Dam 21 j.; P.C. Pipping 24 j.en A.de Bonte 22 j.; W.Donkersloot21 j.en H. Botihuizen 18j.; H. J. Bom 24 j. en A. M. Kroon 23 j.; F. van der Veer 30 j. en L. Knaape 25 j.; Ondertrouwd: C. J. Beije 27 j. en L. N C. van der Woude 26 j.; C. M. Weijnaars 32 j. en A. W. Pipping 28 j.; A. Visbeen 28 j. en L. Kievit 26 j.; J- van Maurik 24 j. en J. den Braber 27 jaar. STAD a/h HARINGVLIET Zaterdag speelde V.V.S. I tegen Flakkee III Welke wedstrijd door V.V.S. verloren werd met T-3. V.V.S. II speélde gelijk spel met 1-1 tegen Flakkee 4. Burgerlijke StandGeboren: Willem Abram, z.v. M. Maliepaard en M. Driesse.; Pieternella Maria, d.v. P. Arendsman en A. Bogerman.; Cornelis, z.v. J. Huizer en E. Arensman.; Cornelis, z.v. K. Wesdijk en N. Berkhof. Gehuwd: Joh. Maliepaard oud 34 j. en M. Diepenhorst 35 jaa% Zaterdagmiddag werd in de Chr. U.L.O. te Middelharnis een vergadering gehouden van besturen en personeelen der ChraScho- len'op ons eiland, om te komen tot de op richting van een Chr. Scholenbond. De Voor zitter der bijeenkomst, dhr. P. v. d. Heuvel van Ooltgensplaat, memoreerde, slat reeds een vorige vergadering aan dit onderwerp wasgewijii, alwaar voorbereidende bespre kingen waren gehouden. Hij wees op de arbeid van Ds. van der Wal te Dirksland en Ds. H. de Valk te Stellendam, die gedurende het bezettingstijdperk leiding hadden ge geven aan het schoolverzet op Flakkee en die ook het initiatief hadden genomen tot de Scholenbond. Het speet spr. dat zij niet aanwezig waren en dat zij beiden nog deze maand van het eijand gaan vertrekken. Hij bracht hun de dank van het Chr. Onderwijs voor wat zij gedaan hebben. Welkom werden g^heeten de heeren Diepenhorst en Oosterom van Oud-Beijer- land, die ter vergadering waren gekomen om inlichtingen te verstrekken aangaande het onderwijs aan zwakzinnigen. Nadat dit punt der agenda was afgehandeld, Werden de Statuten van de Scholenbond artikels gewijs besproken en nagenoeg ongewijzigd aanvaard. Een acht-tal schoolbesturen en een aantal onderwijzers traden toe, de rest zal gevraagd worden spoedig een besluit te nemen. Een definitief bestuur werd nog niet gekozen. Daarmee wordt gewacht tot alle besturen en personeelen een beslissing hebben genomen. Netelige kwesties Geen hondengebrek De voorz. dhr. Kleinenberg opent de voltallige verg. met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen. Zij kunnen De voorz. geeft ten dele toe dat dit een tekortkoming is van B. W., maar de schuld ligt ook in het verleden. De zaak was niet in orde. Hij is ook geen technicus en heeft, vóór de deze week gehouden pro.ef, aan de slangen niet kunnen constateren dat ze lek waren. Dhr. Leijdens: Wanneer die oude spuit gebleven was, waren we.toch ook voor dit slangentekort gekomen. Dhr. Sieling geeft nogmaals zijn afkeuring over het niet afgeronde voorstel te kennen, maar geeft toch ook zijn stem, om het geld beschikbaar te stellen voor aanschaf van de benodigde materialen. Voorstel wijziging begrafenis verordening. De verordening is nog van 1899 en hierin staan veel verouderde dingen. B. W. hebben hier, aan de hand van bepaalde richtlijnen, een flinke wijziging in gebracht. In de nieuwe verordening staat o.a. voor klokluiden 1 maal 15 min. 2,50. Graf- kosten le klasse ƒ30,2e klasse 15, Gedenktekens, zerken en stenen kunnen gratis geplaatst worden. Dhr. v. d- Spaan vindt de kosten van hergraving Wel wat hoog, maar de raad acht, dat, wanneer de mensen zo iets willen doen, ze er het geld wel voor over hebben ook. Voorstel uitbreiding algemene begraaf plaats. Dit had eigenlijk nog wel twee jaar kun nen wachten, maar nu ze in de polder overal bezig zijn, om de watergangen breder te maken kan er zeer voordelig grond ver kregen worden om de nieuwe begraafplaats op te hogen. Er is 3500 m3 grond verkrijg baar waarboor door de Grondmy 4.000 wordt uitgekeerd. Dit geld zou Worden uitgekeerd aan de betrokken eigenaren,' maar dit komt dan bij overleg ten goede aan de gemeente. B. W. hebben het uitbrei dingsplan voorts geraamd op 1285. De voorz. wijst erop dat dit nog geen volkomen plan is, doch slechts een voor lopig, omdat het hier een spoedgeval betreft. In het najaar '47 zou met de eerste aanplant begonnen kunnen Worden.' Een voorstel tot demping van de slootjes aan de Nieuwe weg heeft B. W. inge trokken, omdat de kosten tezamen met de wegverbetering, wat dan gelijk noodzakelijk zou zijn, 9915 zouden bedragen. j Wijziging begroting '45, vanwege tran sportkosten evacués, onkosten onderwijs, verhoging jaarwedde, enz. wordt goedge keurd, waarbij tevens een bedrag van De heren v. d. Spaan en Struik betreuren het, dat de voorz. geen nadere verklaring wil geven. Dhr. Roodzant heeft ook van de fani. vernomen, dat zij onbekend waren met de uitvoering. De voorz. zegt, dat hij de toestand van wantrouwen of vertrouwen aanvaard. Dhr. Sieling had graag een helder ant woord. De voorz. zegt, dat hij de vorige maal een helder antwoord heeft gegeven. Hetgeen anderen zeggen is voor rekening van die heren. Dhr. Sieling zegt, dat de raad Wel de indruk moet krijgen dat men achter de groene tafel niet goed wordt ingelicht. De voorz. zegt dat hij niets aan zijn verklaring heeft toe te voegen. Ik aanvaard desnoods een kwade naam. Hierop sluit de voorz. de vergadering en spreekt nog de wens uit, dat de tijd opheldering zal brengen in de dingen, die nu nog duister zijn. ditmaal niet ongewijzigd Worden vastge-jaarlijks 10,om viul te mogen storten steld, omdat de zinsnede is opgenomen 0p het terrein van de R.T.M. (z.g.n. tramput) „de voorz.*heeft besloten om tijdens een J Daarna wordt stemming gehouden over sterfgeval geen uitvoering toe te staan, een voorstel van dhr. v. d. Spaan om bij het wanneer de fam. hiertegen bezwaar heeft." begraven, geen twee kisten meer op elkaar De voorz. zelf wil deze zinsnede wijzigen in: te zetten. De raad prefereert echter in zijn „De voorz. heeft besloten een desbetreffend geheel, de oude wijze van begraven te verzoek van naaste familie in zeer ernstige handhaven. overweging te willen nemen." Hiermee kunnen zich niet allen verenigen doch er. wordt besloten dit voor de rondvraag te bewaren Volgt behandeling: Ingekomen-Stukken. Een schrijven van gem. Herkingen dat in de plaats van S. Kastelein, S Struik benoemd is als lid Waterleiding G. O. Voorts mecledeling dat kascontrole werd gehouden door Den Haag waar echter alles in orde bleek. Verder een request van de Dierenbescherming, waarin met klem op vermindering van hondenbe lasting wordt aangedrongen. In ieder net gezin, zowel bij arm als rijk, behoort een hond, schrijft men! Het leven aan een ket ting is geen Hondenleven. Dhr. Roodzant vraagt hoe hoog de belasting nu is. Dit blijkt 4,te zijn. Hij merkt op, als men 's morgens het hondengehuil hoort, zou men eer zeggen het is teveel, dan te weinig. Je kunt zo niet kijken of je ziet een hond en ze maken lawaai van jewelste. Dhr. Leijdens adviseert een „blafverbod" in te voeren. Dhr. v. d. Spaan stelt honden inkrimping voor. De voorz. gaat van dit afdwalend onder werp over op het aanschaffen van nieuw materiaal voor de brandspuit. De nieuwe spuit is nagekeken en nu blijkt dat er nogal een en ander aan ontbreekt. Slangen, koppelingen, reserverubberringen, hamers, beitels, lantaarns, enz. totaal voor een bedrag varl 1251,80. Dhr. Sieling merkt op, „Ik zou het zeer op prijs stellen als B. W. in het vervolg met omlijnde voorstellen kwamen. Een besluit moet in zijn geheel naar voren wor den gebracht. Het valt nu Weer tégen. De vorige week dachten wij voor het besproken bedrag een nieuwe spuit te hebben en nu komt er nog 1215,80 over heen. Bij de rondvraag merkt de heer Struik op dat de mensen in de lage Nollenweg klagen, dat het 's avonds zo donkeris. Het water staat er 's winters hoog in de sloten en men kan geen hand voor de ogen zien. De voorz. zegt toe aan de E.M.G.O. te vragen hier een paal te plaatsen en wat het water aangaat, dit zal met het nieuwe af voersysteem wel geen gevaar meer opleve ren. Dhr. v. d. Spaan valt bij: Heren, waar het donker is moeten wij licht maken. Er zal getracht Worden hier verbetering in te brengen. Dhr. Roodzant zag graag de maximum snelheid in de gemeente beter gehandhaafd. Ze rijden met levensgevaarlijke snelheid over het dorp. De voorz. zal de politie hierop attent maken. Dhr. Sieling vindt dat de twee rijen palen aan de Nieuwe weg de gemeente ontsieren. Hij zag deze gaarne verwijderd. De voorz. Zodra er kabel is worden de palen verwijderd Het heeft reeds onze aandacht gehad. Dhr. Sieling haalt dé kwestie aan, welke reeds door den heer Roodzant op de vorige vergadering is besproken nl. het houden van muziekuitvoeringen, terwijl in de gemeente een dode is. De voorz. heeft toen verklaard dat de naaste fam. geen bezwaar had. Dhr. Baart heeft echter in een bericht in de krant verklaard, dat de fam. niets van de uitvoering af Wist. Wie heeft nu gelijk de voorz. of dhr. Baart. De voorz. antwoordt, dat hij hierop het antwoord wil schuldig blijven. Dhr. Sieling: We moeten op de woorden van de voorz. kunnen vertrouwen. Ik heb aan de oudste zoon om inlichtingen ge vraagd, deze zeide uitvoering af wist. dat hij niets van de H.H. POSTDUIVEN HOUDERS Wees sportief en geef uw opgevangen duiven op. Wij openen hiervoor een gratis rubriek. Ook uw vermiste duiven kunt u ons opgeven. Alles tegen betaling van adin. kosten. Bureau Opbouw Middelharnis. ZAL HET STERREN REGENEN? Kijk op 9 October naar de lucht Wanneer de verschillende berekeningen juist zijn, dan hebben we in de nacht van 9 op 10 October kans op een sterren-stort regen. De verwachting is dat een groot aantal meteorieten een ontmoeting met de aarde zullen hebben, waardoor we aan de N.W.-horizon een uniek schouwspel zullen Waarnemen. De mogelijkheid blijft niet uitgesloten dat de regen op de dag plaats vindt, zodat we er niets van zullen kunnen zien. Het gehele verschijnsel zal misschien slechts enige uren duren, terwijl op het hevigste moment meer dan 100 sterren per minuut kunnen vallen. Werkgroep-Mete oren-Sterrenwacht-Leiden vraagt aan ieder de eenvoudigste waarneming ter opzending met duidelijke vermelding van naam, adres, woonplaats, plaatsen tijdstip van waar neming. EEN ONRUSTZAAIER GEARRESTEERD Prof.'Pootjes, de man die zich voorgeeft een vredestichter te zijn en die een grootse actie tegen uitzending naar Indië op touw had gezet, is door de rijksrechersche in de kraag gegrepen. Hij had voor zichzelf de titel uitgedacht van hoogleeraar aan de door hem opgerichte Universitiet der cultusvrije Christusbelijders. Bovendien was het een der hoofdfiguren van de „Partij van de Daad". Bij zijn arrestatie vond men op zijn adres een deserteur die de uitzending naar Indië was ontvlucht. VIJF GEÏNTERNEERDEN SNEUVELEN IN DE MIJNEN Zes politieke delinquenten geraakte tij dens een instorting van een mijngewelf, onder het neervallende gesteente bedolven. Onmiddellijk toegesnelde hulp kon nog één slachtoffer zwaar gewond van onder het puin halen. De anderen kwamen om. VLIEGTUIGRAMPEN ZONDER TAL Na alle ongelukken van de laatste maand is thans opnieuw een Amerikaanse Sky- master. Acht minuten nadat het toestel was opgestegen vloog het tegen een heuvel en geraakte in brand. De inzittenden, 39 in getal, kwamen allen om het leven. Later vernamen wij nog dat opnieuw 2 Amerikaanse en één Spaans vliegtuig zijn neergestort. DISTRIBUTIEKRING OOLTGENSPLAAT De Leider van den Distributiedienst Ooltgensplaat, maakt bekend, dat voor landbouwers en veehouders gelegenheid bestaat tot het aanvragen van petroleum voor stalverlichting en voor verlichting van voertuigen. Voor hef afhalen van formulieren zal zitting Worden gehouden als volgt: Den Bommel: Vrijdag 11 October a.s. van 9 tot 10 uur. Oude Tonge: Vrijdag 11 October a.s. van 11 tot 12 uur. Ooltgensplaat: Vrijdag 11 October a.s. van 9 tot 19 uur. Achthuizen: Vrijdag 11 October a.s. van 3 tot 4 uur.

Opbouw | 1946 | | pagina 3