^SCHAAKRÜBRIEK^ A.s. Zomlag Ned. Herv. Kerk, v.m. de heer Vetter, n.m. ds. Vink. Tot bestuursleden van het Verenigings verband van Ned. Herv. verenigingen op Geref. Grondslag werden gekomen de heren W. Both en W. Meijer. De Flakkese Chr. Scholenbond hoopt a.s. Zaterdag in de Chr. U.L.O. in vergade ring bijeen te komen. - Predikbeurten: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. Vink van Stad a/h Haringvliet, n.m. 6 uur Dhr. Vetter. Geref. Kerk: 10 u. en 6.30 u. Ds. Zeilstra. Chr. Geref. Kerk: 10 en 6 u. Ds. N. de Jong. Geref. Gemeente 10 u. en 6.30 u. leesdienst. Centrale Veiling Middelharnis. Veilingberichten van Woensdag 2 Oct. '46: Dubb. Princessen 21-/40; Bloemkool 1 -ƒ 10; Andijvie 1,10-/4,10; Druiven 102-/ 146; Knolselderij 13-; Kroten 5,50-/ 6; Witte kool 5-/ 5,20; Rode kool 6,20-/ 11,50; Savoye kool f 5,60; Witlof 30-/ 34; Tomaten 11-/ 30; Sla 7,60-ƒ 8; Bospeen 12-/ 13; Meloenen 29-/ 50. De fa D. J v. d. HAVE, Kapelle- Biezelinge, maakt hierdoor bekend, dat 't adres van hun vertegenwoor diger G. W- H ESSELINK Dzn. ge wijzigd is van W.-Achterweg A 189, naar Kerkpad A 199 Middelliarnis. (Adv.) Door het raadslid N. van der Brugge (A.-R.), zijn .aan het College van Burge meester en Wethouders schriftelijk de vol gende vragen gesteld 1. Is het'juist, dat na de opheffing dei- schorsing van Mevrouw M. H. Kaper- Niesing, als hoofd der Openbare Bewaar school, oyer het tijdvak 1 Mei 1945-1 April 1946 alsnog het volle salaris is uitgekeerd zonder een onderzoek in te stellen of zij gedurende dien tijd in een andere dienst betrekking is werkzaam geweest? 2. Is Uw College alsnog bereid dit onder zoek in te stellen en de resultaten daarvan aan den Raad mede te deelen? 3. Is Uw College bereid, indien mocht blijken, dat gedurende dien tijd of een ge deelte daarvan, dubbele inkomsten zijn ontvangen te bevorderen, dat terugstorting zal plaats vinden, teneinde te voorkomen, dat geldelijk voordeel wordt genoten ten gevolge van de schorsing? D1RKSLAND, Hedenavond zal de A.R.-kiesvereniging, „Met God voor Nederland en Oranje" om 7.30 uur ver gaderen in liet koor der Ned. Herv. Kerk. Donderdagmorgen viel het zoontje van schipper A. Holleman tijdens het spelen in de haven. Een in de nabijheid liggende schipper sprong den drenkeling na en wist hem op het droge te brengen, zodat dit voorval met den schrik en twee natte pakken afliep. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk v.m 9.30 Dhr. Baart, en n.m. 6 uur Ds. G. v. d. Wal Ger. Gem. 9.30 en-6 uur Ds. Bel. Voor deze gemeente is ingesteld een Districtsraad voor het Consumenten- crediet, bestaande uit de volgende per sonen: J. Baart, Voorz., G. Goemaat, wnd. Voorz.; leden: J. H. Bestman, A. Robijn, »S. Poortvliet, D. A. Roze- mond en L. Jongejan. HERRINGEN. In deze gemeente zal op U November a.s. een collecte worden gehouderCten bate van het Nederlandsch oorlogsgravencommite. We bevelen deze collecte hartelijk bij de bevolking onzer gemeente aan. Door het college van Gedeputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland is bij besluit van 25 September 1946 de gemeen te begrooting over fiet dienstjaar 1946 goedgekeurd. Deze week is een aanvang gemaakt met het schoonmaken van de haven het welk een verheugend feit mag be teekenen. Burgerl. Stand: Geboren: Geertrui Agatha, d.v. M Dorst en G. Verweel.; Teunis Siemon, z.v. D. Bestman en A. P. Hogerwerf.; .Philip, z.v. M. Logmans en J. van 't Hof. Ingekomen 1 m.eii 3 vr. Vertrokken: 1 vr. Het bevolkingsaantal bedraagt 1029, het geen een vermeerdering beteekend van 6 p.s. in vergelijking met de vorige maand. De laatste tijd kdhit het meerma len voor dat duurzame postduiven door roofvogels worden aangevallen. In ver band hiermede verzoeken wij beleefd aan hen die een dergelijke duif dood of verwond vinden, hiervan onverwijld,het zij door medeneming, o.f verwijdering van de ring, kenms te geven bij de gemeente-politie. A.s. Woensdag zal hier ter plaatse eeq,vriendschappelijke voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen het militaire elftal uit Dirksland en H.V.V. I. MELISSANT. Burgerlijke Stand Sept. Geboren: Klaasje, d. v. Jan du Pree en Gerritje Oorbeek; Hendrik Arie, z. v. Adri- anus Rosmolen en Jacomijntje Akershoek; Cornelis Anthon, z. v. Leendert Willem Mijnders en Elizabeth van Beek. Gehuwd: Hendrik Arend ten Hove, 23 j. te Dirksland en Jacomina Marina van Ros- sum, 22 j.; jan Leendert Poortvliet, 23 j. te Dirksland en Krijntje Barendina Arend- se, 24 j. Overleden: (te Dirksland) Barendina Mijnders, 66 j. echtgen. van Cornelis Goze- winus Overweel. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, Candidaat J. van Wier van Amstelveen, die eveneens bedankte voor Wijngaarden, Molenaarsgraaf, Willige Langerak, Heiden Boeicop, Wierden, Pols broeken Vlist, Poederoyen, Bruchem, Kerk- Werkdagen: Post- en telegraafdienst: 9-12; 14-15; 18-19; (Zaterdags: postdienst 9-13); Telefoondienst 8-13; 14-21. Zon- en feestdagen: 8-9, uitsluitend tele graaf en telefoondienst. OUDDORP. Kerkdiensten: Ned. Herv. Kerk 9.30 u. Ds. Anker; 2.30 u. leesdienst. Ger. Kerk 9.30 u., 2.30 u. Ds. v. Veen. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. De contractverbouw van violenzaad is door de goede oogst een succes geworden. Terwijl Gebr. Tanis hun varken een ring op de snuit zetten, sprong het varken van hun buurman uit angst over de muur. Verwond moest het verdere ontvluchting staken. Opnieuw aangesteld bij de Distributie ophaaldienst zijn de heren Kr. Bakelaar en C. v. d. Klooster. Beste Opbouwnichten en -neven Eerst geef ik jullie de oplossingen van de raadsels. Raadsel I: Vaderland. Raadsel II: Jasmijn, mijn jas. En nu de nieuwe:' Raadsel III: Het geheel bestaat uit 13 letters en is een spreekwoord. 7. 2. 3. 13. ander Woord voor heus. 12. 11. 10. 13. ander woord voor sik. 4. 1. lusten jullie graag als het warm is. 6. 10. 11. 9. drank. 8. 7. 5. een boom met naalden. 9. 4. 1. 13. groeit in Indië en zijn kleine, harde, witte korrels. Raadsel IV: Met z een vis, zeer fijn Met k kan 't rustig zijn Met p in 't warme land Met h je op 't land mij ziet. Wie vindt ons vieren niet? De oplossingen moeten vóór- volgende week Vrijdag, 11 October binnen' zijn. Die later komen gaan de prullemand in. Behalve natuurlijk van de nichten en neven, die aan de overkant wonen. Nu is het vandaag, nichten en nevelt, geen Vaderdag en geen Moederdag. Van daag is het Dierendag. Jongens en ook wel eens meisjes en ook wel eens grote mensen kunnen wel eens dieren plagen. „Dat is gemeen", zullen jullie zeggen. Welnu doe daar dan nooit aan mee. en zeg het ook tegen de mensen, die je dieren ziet plagen. Zeg, het maar gerust, dat het ge meen is. Nu is er een vereniging opgericht. Dié heet; „Nederlandse Vereniging tot bescher ming'van dieren." Beschermvrouwe: H.M. de Koningin. Die vereniging heeft afgesproken op 4 Oct. dierendag te houden. Dat wil niet zeggen, dat je dan alleen op die dag de dieren niet plagen mag, maar, dat wil zeggen dat die vereniging op 4 Oct. nog eens bijzonder tegen de kinderen wil zeggen, dat ze toch goed voor de dieren moeten zorgen. Hier volgt een versje van die ver eniging. Van een geitje Ze speelden zo heerlijk, ze hadden zo'n pret Met hun speelkameraad: 't jonge geitje, Ze hadden het los van zijn paaltje gezet En namen 't toen mee naar het weitje. Daar mocht het dan vrij zijn, een héél' lange poos, En flink met hen draven en stoeien, Daar kon het dan smullen, zoveel het verkoos Van 't lekkers dat daar stond te groeien: Van klaver en gras, geurig, sappig van dauw, Wat 't geitje nooit zelf kon bereiken, Want 't paaltje stond vast en hèèl kort was het touw, Zodat 't er alleen naar kon kijken! Ze "sjorden het-mee aan het touw om zijn nek, Terwijl ze een lentelied zongen! Zij lachten om 't geitje, zijn kort ge-„mèk" „mek".. En over zijn koddige sprongen Maar dat het zo „mèkte" van angst en verdriet, Dat 't sprong van benauwdheid en lijden Van schrijnende pijndat merkten ze niet, Dat voélden ze niet, geen van beiden! Ze holden en dolden, of bleven plots staan Om klaver voor 't geitje te plukken, Maar 't keek al dat sappige lekkers niet aan! 't Stond enkel wanhopig te rukken: Want 't touw om zijn nekje, óch, 't deed toch zo'n zeer Zó erg, dat 't niet was te verdragen, Het wurgde hem bijna, hij sprong...' al maar meer, En uit zijn „mèk-mèk" klonk dit klagen: „Ach kindjes, ik weet 't, je bedoelt het v zo goed, Je wilt mij wat vriend'lijkheid geven, Wat vrijheidmaar als je zo ruw met mij doet, Was 'k liever aan 't paaltje gebleven MARIE WEYLAND. wijk en Noorden. Kerknieuws: Ned. Herv. Gem. 10 uur Ds. van Asch van Sommelsdijk; 6 uur de heer Bouman van Stellendam. Ger. Gem. 10 uur, 2.30 en 6 u. leesdienst. Agenda M.V. Bidt en Werkt voor 7 Oct.: Inleiding: A. Grotenboer, 1 Kon. IV en V. bijdragen: M. Blokland en T. Grotenboer. GOÊDEREEDE. A.s. Zondagmorgen 10 uur zal in de Ned. Herv. Kerk voor de gemeente optreden Ds. van der Wal van Dirksland. Burgerlijke Stand over de maand Sept. Geboren: Adam, z. v. Aren van Huizen en Apolonia Tanis. Ondertrouwd: Gerrit Tanis, 21 j. en Helena Jannetje Redert, 20 j. Overleden: Cornelia Luime, echtg. van Joost Roos, oud 71 j.; Flip den Eerzanien, echtg. van Neeltje Tanis, oud 77 jaar. Vertrokken: J. A. Charbon naar 's Gra- venhage. P.T.T.-dienst Goedereede. Op 1 October 1946 is het post-, telegraaf- en telefoon station te Goedereede omgezet in een hulp post-, telegraaf- en telefoonkantoor. Tot kantoorhouder hiervan is benoemd de heer W. E. Overbeeke, voorheen besteller aldaar. Het kantoor is opengesteld als volgt: Sanatogen, Hoofd- en Kiespijnpoeders, Aspirin. Keelpijntabletten. Hoestsiroop. ®l/RAAG'T EENS IN WED. KURVINKS DROGISTER'J KERKSTR. 160 - OUDDORP Zaterdagmiddag wordt een spannende voetbalmatch verwacht tussen Ouddorp en Goeree op het Goereese terrein. Voor belanghebbenden dient gemeld dat de jacht op fazanten, houtsnippen en goudplevieren vanaf l Oct. geopend is. Dc jacht op korhanen en hazen wordt pas l November opengesteld. De aardappelexport uit onze gemeente verliep deze week zeer vlot. De feestcommissie hier ter plaatse is door dat het aantal leden teruggeloopen is tot zes, ontbonden. Nu zal getracht worden om over een paar maanden, als de drukke werkzaamheden op het land afgeloopen zijn en er dus meer tijd is om te vergaderen, een Oranjevereeniging op te richten. Het moet toch zeer wel mogelijk zijn om in een bij uitstek Oranjegezinde gemeente als Oud dorp een Oranjevereeniging op te richten, die klinkt als een klok. - Te zijner tijd zal bekend gemaakt worden wanneer een ver gadering uitgeschreven wordt om tot op richting van een Oranjevereeniging te komen. NIEUWE TONGE. De eerste suikerbieten, aan het tramstation voor Puttershoek werden geleverd door den landbouwer Jac. van Es. "Van A. v. d. Boom moest een paard worden afgemaakt, dat naar de nood- slachting vervoerd werd. Dit beteekent een schadepost voor betrokkene. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. L. Kareis is benoemd tot Adjunct-Commies ter prov. griffie te 's-Gravenhage. Ds. A. v. d. Kooij zal Zondag morgen een predikbeurt vervullen voor de Gem. Den Bommel. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 leesdienst n.m. 6 uur Ds. A. v. d. Kooij nabetrachting H.-Avondmaal. - Gevonden voorwerpen: Een armband en een broodzak. Inlichtingen op het politie-' bureau. Burgerlijken Stand over de maand Sept. Geboren: Hendrik, z.v. G. van Alphen en J. v. d. Tol.; Leendert, z:v. E. v. 't Hof en A. Klapmuts.; Willem Hendrik, z.v. J. A. Boidin en E. W. Bouman.; Cornelia Helena, d.v. L. C. Kievit en C. Melissant.; Cornelia Johanna, d.v. J. L. Kievit.; Maatje Adrians, Tot volgende keer Tante MAR. No. 22. Ons land telt momenteel ongeveer 50 schaakprobleemcomponisten, die ieder min stens enkele tientallen mooie problemen hebben gemaakt. Oude componisten, zoals de bekende J. van Dijk uit De Lier, die in 1866 geboren werd en jonge, zoals b.v. E. Visserman, die slechts 24 is en reeds naam heeft. Gemiddeld maakten ze 200 problemen. Van Dijk steekt met 1600 problemen ver boveh 't gemiddelde uit. We mogen dus zeggen dat de thans levende Hollandse componisten meer dan 10.000 goede problemen hebben geschapen. On danks dit grote getal en grotere uit het ver leden en nog grotere uit andere landen, leeft het probleem altijd nog. Nieuwe ideeën zijn weliswaar zeldzaam, maar nieuwe combi naties zijn altijd nog te maken. We bekijken ditmaal een probleem van den nestor van dezen tijd. No. 21. J. v. DIJK- a bcdefgh Wit geeft mat in 2 zetten. De opl. van No. 20 1. Dd6. Waarschijnlijk beginnen we volgende week met .de ladderwedstrijd.

Opbouw | 1946 | | pagina 2