S EN O Chem. Reinigen en Verven Dc Raad te Goeree VOOR DE KINDEREN Prijsverlaging Wij handhaven ons devies „PRIMA WERK, ONZE KRACHT" en garandeeren IX ook thans verzorgd werk STOOMWASSCHERIJ STOOMVERVERIJ EN C/HEM. WASSCHERIJ kkcr ;eluk hulp iging ood- .V. I Vht- hit ood- verd. i Dr. en lede- l door or de i den ;n zal iiielde d zal orden atten- daar ichteii v.in. bed. mocht 'e men idweer en den Voor- ng kan rien eit onmiddellijk de blussching ter hand worden genomen Tot bestuurslid van den Heerenpolder is herkozen dhr. J. A. Waare. Op Woensdag 11 Nov. a.s. zal schouw gorden gehouden over de slooten en zijlen in den Heerenpolder en Magdalenapolder. Burgerlijke Stand: Getrouwd: H. Donkersloot 33 j. en L. Holletnan'24 j.; N. M. Walraven 21 j. en M. E. v. Peperstraten 20 j.; P. J. Heemes 31 j.en L. D. Barnat 35 jH. v.d. Doel 35 j. en J. Luijendijk 27 j.A Prins 24 j. en N. Luijendijk 29 j.; R. I. Damsman 32 j. en J. L. Meijer 28 j. - Op de door het raadslid C. Hartman uestelcle vragen ten aanzien van een der stokers der gascentrale Oost-Flakkee, werd door het college van B. en W. het navolgen de antwoord gegeven Met betrekking tot de personeelsaange legenheden der gasfabriek te Oude-Tonge heeft het college geen enkele bemoeing. De bevoegdheid om in dezen te handelen berust bij het Algemeen Bestuur der Gas centrale Oost-Flakkee; de besluiten, welke ter zake worden genomen, pleegt dit Be stuur niet ter onzer kennis te brengen, zoo- Jat wij ter zake niet geïnformeerd zijn. Op de vraag of één der stokers bij de Gas fabriek geschorst is, kunnen wij derhalve geen antwoord geven. Over de wijze, waarop schorsing van personeel in een concreet ge val moet Worden beëindigd, kan ons College geen oordeel hebben. Daarvoor zou noodig zijn kennis van zaken, welke volledig ont breekt. Vergadering Manneitvereniging D.V. Maandag 14 Oct. '46 te 7 uur. Agenda: .De ontmoeting te Nain", Luk. 7 9-17 door L. Dubbeldam. Bij den landbouwer C. Gebuis werd ten suikerbiet gedolven met een gewicht van 4,5 kg. Kerkdienst: Zondag 13 Oct. 1946: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de Fleer van Tijlingen van Leiden. In onze gemeente bestaan plannen te komen tot oprichting van een Schaakclub. De eerste vergadering hiervoor hoopt men te houden Vrijdag 18 Oct. '46 des avonds 7 uur in het verenigingsgebouw der Herv. Kerk. Schakers Wij verwachten u. OOLTGENSPLAAT1 Volgende week hoopt de Chr. Nat. School, alhier het feit te herdenken, dat 40 jaar gelden de school Is gesticht en tevens dat de huidige school 5 jaar geleden werd gebouwd. - Woensdagavond 16 Oct. zal in de Ned. Flerv. Kerk door Ds. G. Lans Sr. van Rotterdam (oud-predikant van O'plaat) een herdenkingsrede Worden uitgesproken ;etiteld: De Sijmphonie der Godsgenade". Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit nummer. Des 's middags zal in de school de her denking met Bestuur, Personeel, Oud-per soneel en verdere genodigden plaats hebben. Donderdag 17 Oct. is het een dag 'oor de jeugd, 's Middags zullen de kinderen up school worden getracteerd, terwijl s avonds in „EIthato" om half zeven de ongehuwde oud-leerlingen in een samenkomst ie herdenking zullen vieren. Ongehuwde Oud-leerlingen kunnen voor Jeze avond kaarten afhalen a.s. Maandag 14 Oct. n.ttf. van 6-7 uur in de schooi. Kerknieuws: Ned- Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Dhr. Kbnings van Middelharnis. Geref. Kerk: 2 maal Ds. Bos. Oer. Gem: 2 maai Leesdienst. DEN BOMMEL. Op 19 October a.s. zal Ihr. Jac. Kwakernaat, kantoorhouder der T.T. alhier, den dag herdenken, waarop ij 25 jaar bij het P.T.T.-bedrijf werkzaam is - Burgert. St. over de maand Sept. 1946. Geboren: Willem, z.v. M. C. v. Biert en van Gelder; Geertje, d.v. P. B. Dorsman J. van Los; Arendje, d.v. J. Huijer en J. Kastelein; Leendert Koenraad, z.v. K. Htiizer en J. Kloet; Leendert, z.v. M. Vuijst en L. Vrijer. Ondertrouwd: P. C. Hermans 27 j. en E. v. d. Welle 21 jaar. Gehuwd: P. C. Hermans 27 j. en N. E. d. Welle 21 jaar. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Dhr. Vetter van Middelharnis. Doopsbediening Zondag 20 Oct., in plaats ■in Zondag 13 Oct. Aangifte Vrijdag 18 'et., inplaats van Vrijdag 11 Oct. om 7 uur. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. Den Boer. BAZAR TE DEN BOMMEL Zaterdagmiddag en avond 12 October organiseert het Conunité voor aanschaffing van meubilair voor de Groenekruiszuster te Den Bommel een groote Bazar in een groote loods van den Heer J. P. MAST, die zoo bereidwillig was deze gratis voor dit doel beschikbaar te stellen. Een groot aantal prijzen en prijsjes zullen worden beschikbaar gesteld en we vertellen geen geheim als we mededeelen, dat de verwachtingen verre overtroffen zijn. Luxe- en kunstvoorwerpen, 6-deelige- naaibakken, nieuwe schoenen, vleesch- waren, fruit, huishoudelijke artikelen, kin- der-speelgoed in velerlei soort, pluimvee, taarten, enz. enz. zijn enkele van de prach tige prijzen. Wij zagen de organisatoren bezig met het timmeren van de stands en naar men ons mededeelde, zal naast een groote schiettent, een ballenwerptent, een speerwerptent en een bloemenstand aanwezig zijn. Liefheb bers van sjoelen kunnen hun hart ophalen, terwijl de Amerikaansche verkoop en het bekende rad van avontuur ongetwijfeld een drukke toeloop doen verwachten. De wereldberoemde Russische waarzeg ster COSHANKA heeft gehoor gegeven aan het dringende beroep van het Commité om haar groote gaven ten toon te spreiden. Alle toekomstige problemen ontwart zij. Een theetent zal aanwezig zijn otn de ergste dorst te lesscheu- Er wordt geen entree geheven, 's Zaterdagsmiddags van 2-5 uur zullen de kinderen zich kunnen vermaken met de grabbelton, enz. Sterk kinderspeelgoed zijn o.a. de prijzen. De anderen zullen van 6-11 uur 's avonds hun beste beentje voorzetten. Alle gasten buiten Den Bommel zijn van harte welkom. Wij wenschen de Bazar veel succes! STAD a/h HARINGVLIET. Zaterdag 12 Oct. a.s. des n.m. 6,30 zal voor de Geref. Gem. alhier, voorgaan Ds. Kersten van Rotterdam. Op 16 Oct. a.s. is er ten huize van den Gem. Geneesheer gelegenheid tot kostelooze in- enherinenting. Op het postkantoor zijn tegen be taling van 5 cent aanvraagformulieren ver krijgbaar voor het consumentencrediet, welke ingevuld, voor 9 Nov. ingeleverd moeten Worden bij de Districtsraad. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Candid, v. Straalen van Utrecht. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. v. d. Houn. Ger. Gem.: v.m. 9.30 en n.m. 2 en 6 uur Leesdienst. De catechesaties bij de Geref. Kerk zijn deze Wéék Weer begonnen en zijn als volgt: Maandagavond van 6-7 jongens van 12-15 Maandagavond van 7-8 jongens 16 en ouder. Dinsdagavond van 6-7 meisjes van 12-15; van 7-8 meisjes van 16 en ouder en 8 uur belijdeniscatechesanten. Duitsch militair dient aanklacht in tegen den gewezen directeur der E.M.G.O., dhr, Gi'obels als verdacht van verraad. Een Duitsch militair, die in de bezettings jaren dienst deed op de veerboot der firma van der Schuit, en zich in die dagen belee- Jigend uitliet over Hitler in bijzijn van dhr. Gibbels, waardoor hij tot 3 jaar gevangenis straf werd veroordeeld, die hij achtereen volgens doorbracht te Scheveningen en Duitschland, totdat hij door de Amerikanen werd verlost, heeft thans bij de politie te Roermond een aanklacht ingediend tegen genoemd persoon, aangezien deze er van wordt verdacht het gesprokene bij de Duit- schc opsporingsinstantie te hebben aan gebracht. In verband hiermede zijn door de politie verschillende personen verhoord. H.M. de Koningin heeft besloten om het gratie-verzoek van Seyss-Inquart niet in overweging te nemen. Zij vertolkt daarmee de wens van het Nederlandse Volk. De Voorzitter, dhr. Goekoop, heet de raad, die voor het eerst ter bespreking van het gemeentebelang tesamen komt, van harte welkom. Spr. wijst op de verantwoor delijke taak die een raadslid in deze schul den opeenstapelende tijd heeft. Wat op de wone dienst niet kan, zet men maar op de kapitaaldienst, maar hoe het ooit voor elkaar moet komen, weet niemand. Dit mag ons echter niet afschrikken, het gemeente belang onvermoeid te dienen. Hierna wor den de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter heeft druk werk deze avond om de talrijke ingekomen stukken voor te lezen. Moeilijkheden leveren deze, evenmin als de dfverse begrotingswijzigingen, niet op. Noodlijdende gemeenten moeten volgens de bestaande voorschriften hondenbelasting heffen. Dit bedraagt voor loslopende honden 10,voor andere 2,50. Voorzitter: Er zijn hier maar weinig hon den van 2,50, want de mensen zien ze het liefst op een andermans stoepje. Met de straatbelasting is het al evenzo. Dit moet van 2V2 en 5, nu 3 en 6 worden. Het brengt tezamen voor de gemeente 962,22 op. De Voorz. merkt op dat we nu van waardeloos wordend geld meer zullen moe ten gaan betalen als van het niet waarde volle. De vermakelijkheidsbelasting is ook zo iets. Dit zou 20% moeten zijn. De muziekverenigingen houden de mensen van de straat, terwijl er velen misschien voor hun leven iets aan hebben. De toeters zijn al duur zat en ze willen zich toch Wel eens voor het dorp laten horen. De zang idem; deze heeft wel geen toeters nodig, maar moet toch de nodige doosjes drop en mu ziekstukken kopen. Ook de sportverenigin gen in de frisse lucht hebben hun nut. Na een korte bespreking wordt besloten 2 muziekuitvoeringen per jaar, zonder belas ting te laten geven. Bij andere uitvoeringen, bioscopen enz. 20 te betalen. Men hoopt dat hiermee in hogere instantie genoegen genomen wordt. De wijziging der politieverordening be treft het verbod, om aan de haven Zuidzijde No. 110-No. 130 te lossen en te laden. Alleen beurtschippers zouden vergunning krijgen. Wel zouden er schepen mogen liggen. De straten worden dadr losgereden, de beplanting beschadigd en als er een schip mest gelost wordt, kruipen de ratten bij de mensen tegen de gevels. De Voorz. vindt dat er vaak onlogisch geladen Wordt, soms ver van de Fairbank, terwijl men er kort bij kan liggen. De heer Sandifort voorziet tóch moeilijk heden v.n.I. bij de cichorei-verlading. Voor- en nadelen tegen elkaar opgewogen, blijkt de raad het er toch over het algemeen over eens om de Wijziging aan te' nemen. Zo wordt besloten. Ook het besluit om de veldwachters- Woning te verhuren wordt aangenomen. Als commissie tot onderzoek van gem.- rekening '44 worden J. Tanis Jzn. en P. Sandifort benoemd. Dezelfde personen zul len optreden als commissielid bij het onder zoek gem.begroting '47, terwijl hier nog aan zal Worden toegevoegd j- Tanis Kzn. Aan onderwijzer P. Bijl wordt met alge mene stemmen eervol ontslag verleend. Dan gaat de Raad over in geheime zit ting tot het benoemen van een onderwijzer aan de O.L. school. Wij zijn steeds geneigd ons succes aan onszeiven, onzen tegenspoed aan anderen toe te schrijven. Aan inijn Opbouwnichten en- neven Die Tante Mar heeft maar weer een paai beste weken! Telkens hoort ze de brieven- klep gaan en o, wat een brieven! Ja, nu zijn de raadsels wat gemakkelijker! Fijn, hè! Sommigen schreven iets over het eerste raadsel, daar stond de 4 niet in. Maar dat is geen fout of vergissing geweest, hoor! Dat heb ik expres gedaan. Nu moesten jullie zelf opzoeken wat de vierde letter was. Er zijn nog jongens en meisjes, die vragen of ze neven en nichten mogen worden. Natuurlijk mag dat. Doe je best maar op de raadsels! Corrie v. M. vraagt, of ze telkens in elke nieuwe brief haar naam moet schrijven. Natuurlijk Corrie, anders weet ik toch niet, van wie de brief is. Ge V. te Ermelo. Wat vond ik dat leuk, nog eens een brief van jou te krijggn. Je dacht zeker: Er komt nooit antwoord op mijn brief. Maar, nu kun je het dan lezen, hoor! Wat heb je het daar Wel goed naar je zin. Jammer, dat je konijntje naar de hei gelopen is. Heb je het al teruggevonden? Schrijf je nog eens? Dag, Gé. Oplossing Raadsel III: Schijn bedriegt. Oplossing Raadsel IV: zalm; kalm; palm halm. Raadsel V: Ik woon in een mooi Een doorgang in een muur of deur heet een De mannen dragen om hun hals een Als iets omgeven is door een boordsel is het De timmerman heeft Het gat Nu weet je alles, op mijn De eerste letters van de woorden, die je moet invullen vormen samen de naam van een bekende krant. Zovéél puntjes er staan, uit zovéél letters bestaat het woord. Raadsel VI: Met een ui ben ik een aardig klein dier. Met een o op het gloeiende hete vier. Met een a elk mens, die ze heeft. Met een ij kan elk, die ogen heeft. Met een en daar voert de vrouw de staf, en jaagt elk man weg op een draf. Er liggen nog brieven met verhalen en opstellen. Van de week kwam er nog één binnen met een opstel van een lid van de Knapenvereniging, van S. Dit kan nog niet gedrukt worden wegens plaatsgebrek. Tot volgende week. Dag nichten en neven. TANTE MAR. VERLOOFD KIE v. d WENDE LEEN v. DRIEL Middelharnis Nieuwstraat A 264 Sommelsdijk Dorpsweg B 217 15 Oct. 1946. Volgens Prijzenbeschikking Chem. Wasschen en Verven 1946 SCHOUWEN-DÜ1VELAND ZIERIKZEE Ruim 60-jarige reputatie. W Spoedige aflevering

Opbouw | 1946 | | pagina 11