5S5ST Plaatselijk Nieuws ZE HEBBEN DE HARTEN ONZER VROUWEN GESTOLEN! Er is wéér een zending Nylon kousen in Nederland aange komen. Amerikaansche kousen, van glas gesponnen en toch ïjzer- sterk, ragfijn en elegant. Kousen, die het hart van elke vrouw gestolen hebben. Maar Nylon kousen of geen Nylon Kousen, een andere hartewensch rs vooi iederen Nederlander in vervulling gegaan. We kunnen weer gemeten van ons kopje echte thee! Wat heeft de Gruyter ons weer ver rast met zijn vier bekende merken. Zelfs het merk zilver-rood, die bijzonder fijne, geurige thee is er weer. Luchtdicht verpakt in me taalpapier. Thee zooals alleen de knappe vakmenschen van de Gruyter die kunnen samenstellen. En zoo heeft de Gruyter met zijn thee weer aller hart gestolen. Betere thee - geurig en verkwik WED.KURVINKS DROGISTERÜ MIDDELHARNIS. De Burgemeester der gemeente Middelharnis maakt bekend, dat de Woningcommissie in het vervolg op den eersten en derden Donderdag van elke maand, des namiddags 7 uur, ten Raadhuize te spreken zal zijn. Burgerlijke Stuud. Geboren: Leentje, d. v. S. Hartensveld en A. Vroegindeweij; Antje Maria, d. v. H. Overweel en M. v. d. Berge; Johannis Filippus, z, v. J. van Vliet en S. Kamerling; Frits Gerard, z. v. M. H. Koese en C. P. in 't Veld; Marinus Adriaan, z. v. A. Boogerman en A. van Nimwegen; Johannes Cornelis, z. v. J. C. Klepper en J, Ba keiaar; Jan Cornelis, z. v. J. Dekker en N. v. d. Stad; Halle, z. v. F. Wervers en D. de Korte; Jan,.z. v. A. A. Schipper en A. Bons; Hendrik, z. v. C. Grootenboer en C. v. Eek; Marinus, z. v. R. Arensman en A. M. Peeman. Ondertrouwd: M. Knops, 23 j. en A. A. v. d. Meide, 21 j.; Abr. v. Antwerpen, 21 j. en G. Dubbeld, 20 j.; J. van Es, 27 j. en M. M. v. d. Valk, 24 j. Gehuwd: H. Kruik, 24 j. en J. Noordijk, 21 j.; F. Redert, 28 j. en G. Meijer, 22 j.; K. Tanis, 21 j. en C. H. Breen, 20 j.; M. Knöps, 23 j. en A. A. v. d. Meide, 21 j.; Abr. v. Antwerpen, 21 j. en G. Dubbeld, 20 j.B. J. Nij land, 23 j. en S. A. A. van Moorst, 21 j. Overleden: M. Quartel, 74 j., echtg. van E. de Lint; T. van Es, 72 j., wed. van P. Gebuijs; H. J. Broeken, 6 j., z. v. H. B. Broeken en J. v. Gils. kend als geen andere en zooals alleen bij de Gruyter nog eer. belangrijke besparing dooi de tien procent korting! MIDDELHARNIS Dhr. M. Dekker op zichter bij de Prov. Waterstaat alhier, is geplaatst als opzichter bij de dienst Wider opbouw in het eiland. Door de Burgem. is bekend gemaakt dat de Woningcommissie in het vervolg zitting zal houden, iedere eerste en aerde Dondesdog van de maand, des n.rm 7 uur. Bij de Geref. Gemeente, alhier, is beroepen Ds. L. Rijksen te Utrecht Door het H.A.R.K.-commde is weet een aantal goederen en schoenen verdeeld. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS. Veilingberichten van Woensdag 9 Oct. 46. f K>fv> Dubb. Pnncessen 7 Bloemkool2Q'_ Tomateng' Vie". 3^507J0 61 - 84,- Druiven q_ Komkommers - Rode kool Herfstknollen IV; 4,70 Savoye kool Witte kool Sla 49'®: 1.1. Dinsdag vergaderde de ..Konqnen fokvereniging" in Hotel Huisman te M har- nis. Het ligt in de bedoeling om op 13 en 14 Dcc. een grote tentoonstelling te houden. Welk gebouw hiervoor zal Worden gebiui is nog iiiet vast komen staan. Zou hetgeen mooie gelegenheid zijn voor de duiven-lief hebbers, om een tentoonstelling te com bineren V Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. P. A. Zeilstra. Chr. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. N. de Jong. Ger. Gem. v.m. 10 en n.m.2.30 en 6.30 uur Ds. G. H. Kersten van Rotterdam. SOMMELSDIJK. De Voorzitter van den Raad van Arbeid brengt in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die hier wonen en werken, ter vernieuwing moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Dordrecht vóór 19 October 1946. Dinsdag 15 Oct. 's middags 2 uur, hoopt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen te komen. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat de agenda 33 punten telt. De voornaamste zijn: Uitbaggeren haven. Verzoek eervol ontslag I. Geelhoed als secretaris der gemeente en als ambtenaar van den burgerlijken stand. Straatreiniging in de buurtschap Kralingen. Benoeming lid Commissie Beheer Gasfabriek. Begrooting Gasfabriek 1947. Regeling wedde Mej. de Groot als helpster aan de openb. I. school. Voteering gelden voor diverse doeleinden. Benoeming lid Commissie van Toezicht op de Bwaarschool. Voorstel tot aanstelling van een opzichter-teekenaar ter assistentie van den heer Snelleman al of niet gezamenlijk met Middelharnis. Besluit tot onderhand- sche aanbesteding van het rijden met de lijkkoets. Idem van het vervoeren van materialen. Instructie voorde schoonmaak ster van de openb. I. schooien van de be waarschool. Verordening op de heffing van begrafenisrechten. Vermakelijkheidsbelas ting, de heffing van Weegloon, honden belasting en straatbelasting komen even eens aan de orde. Dan resten o.a. nog: be noeming 2e gemeentewerkman, verzoek sei zoentoe lage brugwachter, benoeming help ster Bewaarschool, verzoek M. Verbiest om ontslag als 2e gemeente-werkman en een voorstel tot het aanbrengen van verbete ringen aan het schoolplein van de Openb. lagere school. Een drietal dorpsgenooten, D. v. d. Broek, W. de Korte en B. Schelle vis hopen deze week naar Indië te vertrekken of zijn reeds eerder scheep gegaan. Wij wenschen hen een goede reis en een behouden terug keer in het vaderland. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 u. Ds. E. v. Asch; 's av. 6 u. dhr. Smits van Heemstede. HERRINGEN. Van den landarbeider A. Doornhein stierf een dezer dagen een groot varken. Voor betrokkene een niet geringe schadepost. Het resultaat van de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tussen het militaire elftal en H.V.V. I was 1-1. H.V.V. I kon door geblesseerde spelers niet voltallig uit komen. DIRKSLAND. De alhier gelegerde militairen zullen in de week van 2126 Oct. voorgoed ver dwijnen Woensdagmiddag reed de vrachtauto van dhr. E. M. Timmen uit Spijkenisse, bij de Heul" links langs de verkeerspaal. De heer P. Waling die met zijn motorrijwiel wilde passeren werd aangereden. Waling zelf bekwam geen letsel, maar het nieuwe motorrijwiel Werd vernield. De duozitter W. C. Waling liep enige schrammen op. De echtgenote van den heer J. Struik werd door een vrachtauto van de bewakings dienst ter hoogte van de Watertoren zodanig aangereden, dat zij een hersenschudding en enige verwondingen opliep. Volgens oog getuigen treft de wagenbestuurder geen schuld. Mej. N. Knape viel tijdens haar werk zaamheden door een glazen dakje. Zij liep een hersenschuddingen ernstige snijwonden op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Onze dorpsgenoot C. Luchtenburg had liet ongeluk tijdens de bietenwerkzaamhe den de top van zijn duim te hakken. Dok tershulp moest er aan te pas komen. De opbrengst van de gehouden collecte „Het Hoogeland" bedroeg 104,45. Kerknieuws. Zondag 13 Oct. 1946. Ned- Herv. Kerk v.m. 9.30 u. dhr. Smit van Heemstede; 's avonds 6u. Ds. v. d. Wal. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur Ds. Bel. MELISSANT. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Lans uit Rotterdam. N.m. bed. H.D. Ger. Kerk: v.m. 10 uur Ds. H. L. de Valk n.m. 2 uur afscheid, Ds. H. L. de Valk. Ger. Gem: v.m. 10 en n.m. 2.30 en 6 uur Leesdienst. STELLENDAM. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur dhr. W. Bouman n.m. 6 uur Ds. Anker uit Her- kingen. Bed. H.-Doop. Ouders Welke hun kinderen Zondag willen laten dopen kunnen hiervan Zater dagavond 7 uur aangifte doen. Geref. Kerk: v.m. 10 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. H. de Valk. In verband met zijn vertrek naar Katwijk a/d Rijn zal Ds. H. de Valk Zondagavond afscheid nemen van zijn gemeente. De verlichting van de haven. De ver lichting van de haven verkeert in een deplorabele toestand. De Westkant heeft nog zijn vooroorlogse verlichting, aan de Oostkant echter brandt geen enkele lantaarn Nu de bietencampagne weer is begonnen en aan de Oostkant veel schepen suiker bieten laden, is het voor de, hier veelal onbekende schippers, zeer moeilijk 's avonds in het donker, langs een glibberig pad de Weg naar hun schip te vinden. Onder de schippers heerst ontstemming over deze toestand. Echter ook zonder de bietencam pagne is de verlichting noodzakelijk. Er worden n.l. dagelijks vissersvaartuigen „gebankt", d.W.z. een goede schoonmaak beurt gegeven. Deze vaartuigen moeten dan weer bij hoog water worden vlot gebracht, meestal komt dit zo uit, dat dit 's avonds laat of 's nachts moet gebeuren tastend en zoekend moet dan dit werk worden verricht. Een en ander is natuurlijk niet van gevaar ontbloot, daar men bij een enkele misstap te water gaat. Van bevoegde zijde deelde men ons mee, dat de oorzaak moet worden gezocht in het feit dat de stroomkabel tijdens de oorlog door een bomaanval is vernield. Wij menen echter, dat het voor de E.M.G.O. toch mogelijk was geweest dit te herstellen. De aanvoer aan de Gemeentelijke Vismijn bedroeg in de week van 30 Sept. t/m 5 Oct.: 14.000 k.g. garnalen; 25 k.g. schar; 170 k.g. bot; 300 k.g. spiering en 3 k.g. tong. Burgert. Stand. Geboren: Hendricus, z.v. C. Polle en H. E. Soeteman; Johannes Ary, z.v. A. Brinkman en A. Melissant; Maria Ersiena, d.v. H. v. d. Ree en H. Kievit; Jannetje, d.v. D. van Lenten en L. Hameeteman. Gehuwd: Peter A. Schuilei" 23 j. en C. J. Vogelaar 21 j.; F. Verhoeve 29 j. en L. J. van der Velde 30 jaar. Overleden: Neeltje, 2 dagen d.v. B. de Blok en A. Lokker, pin. M'harnis. Door het springen van het peilglas werd de machinist Nieuwland dusdanig in het gelaat verwond dat hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. De tram ondervond 10 min. vertraging. OUDDORP. KL Veneman en Wout van Wijk kregen een bekeuring omdat ze met de fiets over de straat reden aan den Dorps- Weg, waar dit verboden is. Men zij op zijn hoede. Kerknieuws voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk: 9.30 Ds. v. d. Wal van Dirksland, 2.30 leesdienst. Oer. Kerk: 9.30 en 2.30 Ds. v. d. Veen. Der. Gem.: 9.30, 2.30 leesdienst. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk, Ds. P. J. F. Lamens van Eispeet, hoopt a.s. Maandag een bezoek aan de gemeente te brengen en 's avonds voor te gaan in de Ned. Herv. Kerk. Onder de gevonden voorwerpen is een psalmboekje. Inl. bij C. de Mooij. Hier zijn ai bij verschillende land bouwers groote aardappelen gerooid. Bij KL Bosland is een aardappel te zien van het kolossale gewicht van 12 H.G. ®t/RAAG'T EENS IN KERKSTR. 160 - OUDDORP Op Donderdag eten 17 October zal iti 't I Iotel Spec, nui. 3 uur een Openbare Ver knoping worden gehouden van onroerende goederen behoorende aan de Erven Kom mer van der Wende, krachtens rechterlijk bevel publiek verkoopen. Koop I. Huis, Schuren en Boomgaard en geestland in den polder het Oude Nieuw land aan den Westerweg, groot 8 geniet, 242 R.V.M. De gebouwen zijn in gebruik bij Adr. Akcrshoek voor 3,per week, gevorderd krachtens evacuatiemaatregelen. Het perceel Sectie B no. 3ll is verpacht aan Oebr. Sandifort Cz. tot I Dec. 1947, 70,30 per jaar. II. Een perceel geestland in den polder het Oude Nieuwland, groot 9 gein. 223 R.V.M. Verpacht aan P. Voogd Kl.z. tot l Nov. 1952 a 50,per jaar. 5 Oem. Bouwland in den polder West Nieuwland aan den Groenenweg in 2 kno pen. Verpacht aan Th. Hoek Azn. tot l Dec. J95I a 312,50 per jaar. III. Het zuidelijke gemet, groot 2 gem. 87 R.V.M. Aandeel in de pachtprijs 156,25. IV. Het noordelijke gemet groot 2 gein. 120 R.V.M. Aandeel in de pachtprijs 156, 120 R.V.M. Aandeel in de pachtprijs 156,25. V. Een perceel bouwland in het West- nieuwland groot 1 gemet 77 R.V.M. Ver pacht aan Th. Hoek Azn. tot I Dec. 1951 ci 62,90 per jaar. VI. Een perceel bouwland aan Kom- mersweg 1 gem. 158 R.V.M.Verpacht aan de Wed. M. Sandifort tot I Dec. 1948 a 75 per jaar. De goederen zijn te aanvaar den na betaling der kooppenningen op 15 Dec. 1946 onder genot en bezwaar dei- pacht en wat perceel betreft, de rechten en plichten van Adr. Akershock. De pacht- penningen en vergoeding komen vanaf 1 Dec. 1946 af ten behoeve van de koopers. De las ten komen vanaf 1 Jan. 1947 voor rekening van ue koopers. De veilingkosten bedragen bij een opbrengst tot en met 10.000,7 boven 10.000 6 Uiterlijk vermeerderd met de registratie rechten en opcenten en 1 trekgeld, te voldoen binnen 8 dagen na de toewijzing. Trekgeld wordt niet uitbetaald als bij den inzet de maximumprijs wordt bereikt. Vergadering op Maandag 14 Oct. '46, n.m. 7.30 in hotel Spee van de Konijnen en Pluimveevereniging „Nut en Genoegen" te Ouddorp. Te behandelen zaken: 1. Opening en Notulen; 2. Bespreking Tentoonstelling; 3. Benoeming Keurmeester; 4. Benoeming Commissie van Bijstand; 5. Rondvraag en sluiting. Laat alle leden deze belangrijke vergadering bezoeken, en houdt deze avond vrij! Het gaat erom, deze Winter een flinke Tentoonstelling van konijnen en pluimvee te organiseren en daarom is aller mede werkingnoodzakelijk. Daar uw aanwezigheid dus zeer op prijs wordt gesteld, vertrouwen we dat u zult komen. Het behoeft niets te kosten, want de Vereniging stelt ieder lid een gratis consumptie ter beschikking. NIEUWE TONGE, Van H. Visser Werd een dezer dagen zijn rijwiel ontvreemd dat hij onbeheerd had achtergelaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Dinsdagmiddag j.l. had S. Dekker tijdens zijn werkzaamheden het ongeluk zijn been te breken. De geneeskundige hulp die werd ingeroepen achte overbrenging naar het Ziekenhuis te Dirksland nood zakelijk. Zaterdagmiddag a.s. speelt N.V.V. 1 een uitwedstrijd tegen V.I.O.S. 3 te Acht huizen. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk een collecte worden gehouden voor de Oo rlogss lach toffe rs Van T. Holleman moest zijn hit worden afgemaakt, welke naar de nood- slachtplaats te Middelharnis vervoerd werd. Op 23 Oct. a.s. zal ten huize van Dr. P. J. de Man gelegenheid zijn tot in- en herenting tegen pokken. Trouwboekje mede brengen. In November zal de arbeiderszang vereniging haar 10-jarig bestaan feestelijk herdenken. Een schip geladen met cokes werd dooi de sterke N.O. wind afgedreven voor de haven van Battenoord, zodat het aan den grond vast geraakte. Om vlot te komen zal het op een hoog tij moeten wachten. De door de Duitschers vernielde vernielde brievenbus te Battenoord zal een dezer dagen door een nieuwe worden vervangen. Voor de bewoners van Batten oord zal dit weer een uitkomst zijn, daar men dan niet op de post behoeft te wachten om een brief mede te geven. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. 9 en n.m. 6 uur Ds. A. v. d. Kooij v.m. bed- van den H.-Doop. OUDE TONGE. Wanneer onverhoopt brand uit mocht breken in deze gemeente, waarschuwe men onmiddellijk den directeur der brandweer dhr. C. A. Th. Lambert, Oostdijk 11 en den brandmeester dhr. A. v. d. Voorde, Voor straat 3 alhier. Door deze Waarschuwing kan direct de brandweer in functie komen eii iiiiniddellijk dt) genomen Tot bestul 4 herkozen dij Op Woenl /orden gehoiuf den Heernj Burgerlij\ I Getrouwd: |Holleman24 j. M. E. v. Pepe j. en L. D. t en J- Luijeodi Luijendijk 29 L. Meijer 2h Op de (1(1 ;estelde vragel (okers der ga; loor het co lieg de antwoord g Alct betrekk legenheden dei jiceft het colle De bevoegdh berust bij het en tra Ie Oost- er zake wordtl tuur niet ter ol lat wij ter v.\ jp de vraag of (fabriek geschoj geen antwoord j chorsing van al moet Worde! geen oordeel hJ ijn kennis vai| breekt. Vergade r| (Maandag 14 De ontmoetinl (door L. Dubbe Bij den leen suikerbiet I van 4,5 kg. Kerkdieni Ned. Herv. Kei |de Heer van In onze gl Ikomen tot opril De eerste vergf te houden Vrij<l uur in het vj Kerk. Schakers OOLTGENSPI kle Chr. Nat. (herdenken, da tl fs gesticht en tl p5 jaar geleden] Woensdag [Ned. Herv. Kei Rotterdam (oi[ ven herdenking (getiteld „De Sijmpho| Zie voor advertentie in Des 's midd^ [denking met soiieel en verdol Donderda [voor de jeugd. 'I o(J school wij s avonds in bngeliuwde oud-ll pe herdenkingj Ongehuwde leze avond ka.-| [14 Oef. n.nf. va Kerknieu\| Ned. Herv. K Dhr. Köningl Geref. Kerk: Ger. Ge m: 2| DEN BOMMf |Hir. Jac. Kwal] ■T.T. alhier, ii (ii.i 25 jaar bij bel Burgert. 31 Geboren: Wif van Gelder; in J. van Los;| J. Kastelein! M. K. Huizer M. Vuijst enl Ondertrouwd! K E. v. d. We| Gehuwd: P. d. Welle 21 j| -Kerknietul Ned. Herv. Vetter van m| Loops bedien il au Zondag 13| pet., inplaats vcT Geref. KerkJ Ls. Den Boei

Opbouw | 1946 | | pagina 10