De pl Distributienieuws. Het 40-jarig jubileum van de Ambachtsschool herdacht Advertentiën» Adverteert in dit blad benzine motor 0FHC1EELE BONNENL1JST voor lie eerste helft van de 1 Ie periode 11)46 (29 Sept. t/m 12 Oct.) Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 01(1 587 t/ni 591 brood 592 brood 595 boter enz. 590 boter enz. 000 suiker 007 algemeen 597 algemeen 598 algemeen 599 algemeen B 23 reserve C 23 reserve B 24 reserve 800 gr. brood 400 gr. brood 250 gr. boter 250 gr. niarg. of 200 gr. vet 750 gr. suiker of boterhamstrooisol of 1500 gr. jam, stroop enz. 500 gr. suiker of boterhamstrooisel of 1000 gr. jam, stroop enz. 200 gr. kaas, (waar van 100 gr. korstl. kaas). 100 gr. bloem 200 gr. koffie 1(500 gr. brood 800 gr. brood 100 gr. kaas (waar van 50 gr. korstl. kaas) Bonkaarten LA, LB. LC 610 530 vleesch 100 gr. vleesch 531 vleesch 400 gr. vleesch A 07 melk 4 liter melk A 07 melk 4 liter melk B 07, C 07 melk 7 liter melk Bonkaarten KD, KE, KC 610 087, 088 brood 095 boter enz. 096 boter enz. 106 suiker 107,108 algemeen 097 algemeen D 23 reserve E 23 reserve D 24 reserve E 24 reserve Bonkaarten LD, LE 610 029, 030 vleesch 100 gr. vleesch D 07, E07 melk 12 liter melk Tabakskaarten enz, T 49 800 gr. brood 1250 gr. boter 125 gr. inarg. of 100 gr. vet 500 gr. suiker of boterhamstrooisel of 1000 gr. jam, stroop enz. 250 gr. suiker of boterhamstrooisel of 500 gr. jam, stroop enz. 100 gr. kaas (waar van 50 gr. korstl. kaas) 800 gr. brood 250 gr. rijst, kinder meel of kinderbese 100 gr. bloem 300 gr. bloem 2 rants, tab. art. V 50 200 gr. chocolade en/of suikerwerken. X49 2 rants, tab. srt, X50 100 gr. chocolade en/of suikerwerken. Bovenstaande bonnen zijn geldig ge durende een periode van 14 dagen, derhalve t/m Zaterdag 12 October a.s. Voor de week van 6 t/m 12 Octover zul len nog bonnen worden aangewezen voor tabak. Door suiker wordt boven het normale rantsoen van 750 resp. 500 gram wederom een extra rantsoen van 500 gram beschik baar gesteld. In totaal heeft men nu i k.g. suiker extra ontvangen. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar zoodat, men in totaal 500 gram per veertien dagen ontvangt. Op de bonnen voor kaas wordt voor de de helft korstloooze kaas afgeleverd. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 27 Sept. a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 30 September a.s. mag worden gekocht. DISTRIBUTIEKRING MIDDELHARNIS De Leider van den Distributiekring Mid- delharnis maakt bekend, dat in verband met dc invoering van een nieuwe werkwijze, men in het vervolg een oproepmachtiging zal ontvangen waarop staat vermeld, wanneer zieken, aanstaande moeders e.d. hun distributiebescheiden moeten komen afhalen. Men is verplicht op den op dc op roep vermelden datum te komen, aangezien uitreiking op een anderen datum niet meer mogelijk is. In verband hiermede is het distributiekantoor in het vervolg uitsluitend geopend eiken Maandag, Dinsdag, Donder dag en Vrijdag, telkens des morgens van 9 tot 12 uur. Tevens is wijziging gekomen in de open stelling van de Agentschappen. Deze zittingen zijn met ingang van 30 September 1946 als volgt vastgesteld: Nieuwe Tonge: Dinsdagmorgen van 912. Melissant: Woensdagmorgen v. 9—12. Herkingen: Woensdagmiddag v. 24 Dirksland: Donderdagmorgen van 912 Stad a/h Haringvl.: Vrijdagmorgen van 10—12 uur. Uitreiking Schoenenbonnen. De dagen, waarop de schoenenbonnen zullen wordg verstrekt aan hen wier Stamkaartcijfer eindigt op het cijfer 0 (nul), worden nog nader bekend gemaakt. Ongeldigverklaring textielpunten. Met ingang van 25 September zijn de vóór 13 Mei 1946 uitgereikte extra textiel punten ongeldig verklaard. Het betreft hier dus de in bruine kleur uitgevoerde punten met opdruk „Textiel tien punten" in zwarte letters en in de paarse kleur uitgevoerde punten met opdruk „Textiel één punt" in zwarte létter. Handelaren kunnen deze punten nog tot en met 4 October a.s. tegen toewijzingen omwisselen. Met ingang van 1 October a.s. worden Wederom nieuwe speciale textielpunten uit gereikt, welke van 6 October af ten distri- butiekantore kunnen worden omgewisseld tegen toewijzingen. De in het tijdvak van 13 Mei tot 1 October uitgegeven speciale punten blijven tot nadere aankondiging geldig. DISTRIBUTIEKRING OOLTGENSPLAAT Uitreiking Bonkaarten, De Leider van den Distributiedienst Ooltgensplaat, maakt bekend, dat de uit reiking bonkaarten, tabaks- en versnape ringen kaarten voor nief-Zelfverzorgers als volgt zal plaats vinden: Ooltgensplaat: Dinsdag 1 October a.s. van 1 tot 4 uur; Den Bommel: Woensdag 2 October a.s. van 9 tot 12 uur; Oude Tonge: Donderdag 3 October a.s. van 9 tot 12 uur. Voor Achthuizen volgt een nadere be kendmaking. Na-uitreiking lie periode Bijzondere Arbeid. De inlevering van naamlijsten en aan vraagformulieren voor de na-uitreiking 11e periode Bijzondere arbeid kan plaats hebben als volgt: Oude Tonge: Donderdag 3 October a.s. van 3 tot 4 uur; Den Bommel: Vrijdag 4 October a.s. van 9 tot 10 uur; Ooltgensplaat: Vrijdag 4 October a.s. van 2 tot 3 uur. Aanvraag Rijwielbanden. Personen, die volgens dc voorschriften in aanmerking komen voor een bon voor rijwielbanden en na Mei 1945 nog geen bon hebben ontvangen of een aanvraag hebben ingediend, kunnen thans een aanvraag indienen. Voor het afhalen van formulieren zal zitting worden gehouden als volgt: Ooltgensplaat: Dinsdag I October a.s. van 10 tot 11 uur; Oude Tonge: Dinsdag 1 October a.s. van 3 tot 4 uur; Den Bommel: Dinsdag 1 October a.s. van 3 tot 4 uur. Voor het afhalen en indienen der formu lieren moet de stamkaart worden mede gebracht. DISTRIBUTIEKRING OUDDORP Na-uitreiking Toeslagkaarten Bijz. Arbeid. De Leider van den Distributiekring te Ouddorp (Z.-H.) maakt bekend, dat de aanvraagformulieren voor Bijzonderen ar beid kunnen worden ingeleverd te: Ouddorp: 30 Sept. 1946 van 912 uur; Goedereede: 30 Sept. '46 van 2.303.30 u. Stellendam: 1 October'46 van 912 uur. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS Veilingberichten van Woensdag 25 Sept. '46. Dubb. Princessen f 17—f 42; Bloemkool f 6-f 60; Savoye kool f 10-f 12,10; Rode kool f 5,30-f 9,50; Andijvie f 5,30-f 9,20; Witte kool f2,80-f 5,40; Druiven f 130—f 149; Tomaten f 26-f 34; Meloenen f 64—f 90; Kroten f 5-f 6,10; Uien f 8,60; Pootuitjes f 4; Sla f 4,80-f 10,70; Veldsla f 8-f II; Spinazie f 4-f 5; Spruiten f 25-f 41Kom kommers f 4-f 15; Bospeen f 14; Stoksnij- bonen f 31. Alles per 100 kg. Reeds aan de buitenkant van liet gebouw was te zien, dat de Ambachtschool jubi leerde. Waarom men jubileerde vertelde de alleraardigst aangebrachte feestver lichting in de gang, waar het getal 40 herinnerde aan liet 40-jarig bestaan der school. Ook in de zaal, waar de talrijke genodig den werden ontvangen, was het, naar het woord van den voorz. één bloementuin. De voorz. tic lieer Gideon, verwelkomt iHe aanwezigen. In 't bijzonder de heren inspecteurs van het Nijverheids-onderwijs. Het moge U vreemd toeschijnen, dat wij thans ons 40-jarig jubileum vieren, immers reeds in 1903 werd onze school opgericht. Door de druk der Duitse geweldenaren, die toen ons volk vertrapten, was er in 1943 geen denker aan feestvieren. Wel is in 1943 in een samenkomst niet de leerlingen dit feit op eenvoudige wijze herdacht en hebben we toen wijlen den heer W. C. v. As, onzen eminenten voorz. gehuldigd bij diens 40-jarig jubileum als bestuurslid, terwijl wij tevens onzen oud leraar C. A. Tiemens, die toen 40 jaar aan onze school verbonden was, hebben ge huldigd. Thans wil het bestuur dankbaar het 40 jarig bestaan jn ruimere kring herdenken. De voorz. geeft hierna een historisch overzicht over het bestaantder school. Wie meent, dat dc school ot stand is gekomen door het initiatief vande Ambachts lieden vergist zich, integendeel stonden deze lange tijd sceptisch tegenover de school. Het was de maatschappij tot nut van het algemeen, die de school gaf. De school werd geopend in 1903 onder leiding van den directeur dhr. P. Bretijn. Als leraren waren aan de school verbonden de heren Maaskant, Tiemens, de Jong, Pen en Snijder. Begon de school op 18 Sept. 1903 met 54 1.1., in 1913 waren er 66, in 1932 96, in 1933 89, in 1943 161 in 1946 zijn er 199. Wanneer we personen noemen, die vele voor onze school hebben ^gedaan, noemen we de heren U. J. Mijs, oud burgm. van M'harnis en W. C. van Asch, schilderspa troon in Sommelsdijk. Altijd weer stonden beide heren klaar voor hun school en t.o.v. den heer van Asch mogen we wel zeggen dat de school zijn levenswerk is geworden. Hij was iemand met een vooruitziende blik en met grote practische kennis. Nie mand is onmisbaar, maar het zal moeilijk zijn een gelijkwaardigen kracht voor hem te vinden. Wij hebben daarom den minister verzocht de school te mogen noemen de W.C. van Asch-Ambachtsschool. Te zijner nagedachtenis werden staande enige ogenblikken van stilte aangenomen. Dc verheffing en veredeling van het Ainbachtsschoolonderwijs staan ons steeds voor ogen. We mogen dankbaar zijn over de verkregen resultaten. Vele oud-leerlingen hebben zich mede dank zij het hier genoten onderwijs, een goede positie in de maatschappij verworven. Zelfs twee onzer Ieraren hebben hier als leerling hun opleiding genoten. Moge dit een spoorslag zijn voor ons om zo voort te gaan. Daarvoor hebben wij u aller steun nodig, in 't bijzonder van inspecteurs en gemeente besturen. Hierna sprak de inspecteur van het N.O. zijn grote waardering uit voor de wijze, waarop het N.O. hier wordt verzorgd. In 't bijzonder roemde hij het werk van wijlen den heer Van Asch, met wien hij vele jaren mocht samenwerken. Hij was één van de kopstukken van ons Nijverheidsonderwijs Altijd weer sprak hij over zijn school. Namens de Regering dank ik u allen, van het hoogste tot het laagste personeel, voor alles, wat zij voor het Nijverheidsonderwijs in 't algemeen en in 't bizonder hier voor dit eiland zijn geweest. Namens de gemeentebesturen sprak Bur gemeester Rijnders van Middelharnis. Dat we thans in vrijheid dit jubileum mogen vieren, is weereen stukje bevrijding. In de korte tijd, dat ik in uw bestuur mocht zitting hebben, heb ik grote waardering gekregen voor de wijze, waarop u de school met uw zorg omringt. Reeds 140U leerlingen hebben hier hun opleiding genoten. Het resultaat van deze 40 jaren is van groot nut voor ons eiland geweest. 'Daarom zijn ook de gemeentebesturen u dankbaar en wij wensen u daarom succes toe op uw verdere arbeid. Namens de H.B.S. sprak de heer Jansen zijn gelukwensen uit, terwijl de heer B. Albregts, thans leraar aan de Ambachts school te Dordrecht, zijn dank uitsprak voor wat de Ambachtsschool, die hij als leerling had bezocht en in 't bijzonder de heer Tiemens, van wien hij een groot gedeelte van zijn verdere opleiding had genoten, was geweest. Namens het bestuur der Ambachtsschool te Oud-Beijerland sprak de heer Vonker, terwijl de heer Hubrechts, directeur der Ambachtsschool van Brielle zijn gelukwen sen aanbood. Beide heren wezen er op, dat hun Ambachtsscholen waren tot stand ge komen naar 't model van deze Ambachts school. De heer van Heest sprak namens de Flakkeese genieenschap en de Landbouw-en Huishoudschool, de heer A. Vis als Voorzitter van de Afd. Smedenpatroons en de heer v. d. Slik namens de Flakkeese Bestuurders- bond. Nadat de heer D. Mans, leraar der School, in rijm het werk van wijlen den heer Van Asch had herdacht, bood den heer Dijkers, als Voorzitter van het Comité van oud- leerlingen, het Bestuur een bronzen gedenk plaat aan. Nadat de heer K. v. d. Sluijs had gespro ken namens de Bond van Schilderspatroons en de heer van Buijtene, oud-leraar, die thans aan de Ambachtsschool te Kuilenburg als directeur is verbonden, er op gewezen had, dat ook zijn School voor een groot gedeelte is ingericht naar 't model van deze School en die ook daarvoor zijn dank aan de directeur uitsprak, sprak de heer Kamstra directeur der School. Hoewel velen reeds de lof ook op wijlen den heer Van Asch hebben bezongen, willen ook wij hem eren als een man, die in de toekomst zag. Vele plaatsen in ons land zijn nu pas daar, waar wij in 1903 waren. Namens het personeel feliciteren wij u en hopen op dezelfde prettige wijze van samenwerking in de toekomst. Na afloop werd een tractatie aangeboden en bezichtigden de aanwezigen enige leer gangen van het onderwijs in de werkplaatsen Het was een waardige herdenking en ook namens „Opbouw" willen ook wij onze hartelijke felicitatie en goede wensen voor het voortbestaan dezer School aanbieden. Twee Kg. Appels of Peren op de Nieuwe Fruitbonnen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat op de bonnen 563 en 063, welke men voor Woensdag 11 September j.l. moest inleveren bij een handelaar in groen ten en/of fruit, twee kilogram appels of peren verkrijgbaar zullen zijn. Wegens plaatsgebrek moeten enkele stukken blijven overstaan. Met dank aan God en groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje FRANCINA CLAZINA (Ina) H. L. SCHILPEROORT. E. C. SCHILPEROORT- Vogelaar. LEEN. RIA. DIRK. Ooltgensplaat, 22 Sept. 1946. Met dankbaarheid en blijd schap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje CORNELIS ANTON. A. L. W. MIJNDERS. E. MIJNDERS-VAN BEEK- LEEN. COK. Melissant, 25 Sept. 1946. Gedrukt ter Flakk. Drukkerij J. M. Boomsma, Middelharnis Hedennacht 12:30 uur over leed zacht en kalm, na een langdurig smartelijk lijden, onzen geliefden Man, Vader, Groot- en Overgrootvader FLIP DEN EERZAMEN Jz. Echtgenoot v. Neeltje Tanis, iu den ouderdom van 77 jaar en ruim 10 maanden. Die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen.. Wed. Neeltje den Eerzamen- Tauis. Maria den Eerzamen- den Eerzamcn. Aric Cornelis den Eerzamcn. Jan den Eerzamcn. Dina den Eerzamen-Krijger. Kleinkinderen en Achter kleinkind. Gocderccdc, 26 Sept. 1946. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. Maandag 30 Sept. a.s., des nam. 2 uur. Op Zondag 29 September hopen-onze geliefde Ouders en Grootouders JOHANNES VAN DONGEN en ARENDJE VAN DER TAK de dag te herdenken, dat zij voor 35 jaar im de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, wensen Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. MIDDELHARNIS Jul. v. Stolberglaan 82. Receptie Maandag 30 Sept. ®ê^a)®ï§)Ê?ë)(s¥a)(55:D(s'a)©®©fa)@ TE KOOP AANGEBODEN een in zeer goeden staat zijnde 6-8 P.K. Heeft heel weinig gelopen, en is zeer zuinig in gebruik! Te bevragen bij M. C. PIJL Heerenstraat 6 Ouddorp Allen, die gedurende de wintermaanden hun Lagere Schoolkennis willen opfrissen, worden verzocht zich vóór 5 October in verbinding te stellen met den heer C. P. KIJKUIT, J. v. Stolberglaan C 142a, Middelharnis. STANNOXYL (tintabletten) en Eiysipan- tabietten tegen steen puisten en Middelharnis - Tel II. dergelijke eindelijk verkrijgbaar. Ovomaltine, Nutrogeen met cacao. Eikelcacao, bon vrij. Asthnia-shag, Glycerinan, Broti- chovldrine, asthmatabletten. Waterglas om eieren in te maken. Hospitaalliuuen en taf. Vekos om kleding waterdicht te maken. Haarlotion tegen roos met hoog alcoholgehalte, aangenaam van geur. Heidebezems en -boenders. Baby sponsjes 0,27. DINSD^ Prijs per Losse nui Adverten; 14 cent yl daarbovef contract Dit is de naar Nede De Kotal gelaten, ool| nog andere op de kostbl ber-divisie. Onze jong In dié, waar boek, „iets I onze soldat gaan verric Want in bogen, zij dt zich zeer bj belangrijke tropenhelm,! kortom eenf tuurlijk zijii dingen, omi zit iets veel daar aan boord, in die plunjl onze regerii) heerlijk en een tal ten volle hal en aan eenl ook nagenoa Het is eeij moeten in het wettigel rechtelooshel terroristisch.! he id waken. Zó wenst geweldige o| vertrouwen Zo wi om is In opdl gaan zil Deze „hel communiste niet beseffe hun wagons naar Indië g deze lieden, in te staan)! Onze soldq toen de troq zij het uit „Denl Blijf Regeringsi eervol, een e| sen, die hun| jaren niet kan worden Dat zit et| de zware, dracht der ifl Maar er zf ons vaderlanl ben zij dat w| niet, nadat hebben wegd Onze jongl van de schel! geving, uit vaderland erg veel in veel te lezen! dan toch ma_ buitenlandse! Daarom zil zak grote moM vele opzicht! straks hoe la| wanneer zij werkelijk eenl naar den ml heden alleen I en dan worc| eindig veel Het is of o! voeld hebbeil we zien ze nl gemeente f ze moesten En daaronl 'ets in die y|

Opbouw | 1946 | | pagina 6