Flakkeesche Voetbalbond, Onze oud-dorpsgenoot de heer C. den Hollander Kapitein-Luitenant ter Zee te Manilla is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Kerkdiensten Ned- Herv. Kerk: 10 u. en 6 u. Ds. L. Blok. Geref. Kerk: 10 u. en 6.30 u. Ds. P. A. Zeilstra. Chr. Ger. Kerk: 10 tt. en u. Ds. N. de Jong (voorber. H.A.) Ger. Gein: van. 10, n.m. 2.30 en 6.30 u. Ds. L. Rijksen van Leiden. Degene, die Vrijdagmorgen kerknieuws van de Ger. Gein. in de bus van ons kantoor heeft gestopt, gelieve zich op ons kantoor te vervoegen, daar er iets waardevols tussen dit bericht is gevonden. Onderwijsdag. De afd. Goerec en Overflakkee van de Vereniging van Chr. Onderwijzers doet na de oorlog wel van zich spreken. Werd in Mei van dit jaar een Ie onderwijsdag georganiseerd, waar naast de onderwijsvernieuwing ook nog over andere onderwerpen werd gesproken, thans werd weder een onderwijsdag gehouden, die thans geheel aan de onderwijsvernieu wing was gewijd. Echter geen radicale vernieuwingsideeen hadden de aandacht, zich aansluitende bij het verleden werden nieuwe wegen besproken Alle onderwijzers en onderwijzeressen van het Bijzonder Prot. Onderwijs waren aan wezig, als de voorzitter, dhr. van Eek van Stellendam, de vergadering, die in de zaal van hotel Meijer te M'harnis gehouden werd, opent met schriftlezing en gebed. In 't bijzonder worden de spreker, dhr. van Duyvendijk van Dordrecht en de inspecteur van het L.O. verwelkomd. In den heer van Duyvendijk begroet hij den vernieuwer, die met beide benen op de grond blijft staan, iemand die theore tische en practische adviezen kan geven. Dhr. van Duyvendijk heeft gedurende aeze onderwijsdag op zeer onderhoudende wijze de verschillende vakken der lagere scholen besproken. Daar er echter vooral technische zaken besproken werden en we van de eerste onderwijsdag, waar de grondslagen van de Chr. Onderwijsvernieuwing besproken wer den, een uitvoerig verslag opgenomen heb ben, zuilen we thans deze voor ons onder wijs zo belangrijke vergadering niet verder verslaan. Indien er belangstelling voor bestaat, zouden wij in een aparte rubriek op het hier besproken nader willen terugkomer. Ook de rijksinspecteur, die de gehele dag aanwezig was, heeft enkele adviezen vooral over net schrijfonderwijs gegeven. Het was een schone regenachtige dag! Onder grote belangstelling heeft de Alproch Filmstichting te Zeist in Rehoboth 's middags 2 voorstellingen voor de jeugd en 's avonds 2 voorstellingen voor volwas senen gegeven van de nationale film: „Onder een vlag". In het eerste deel zag men het aandeel, dat Nederland, Oost- en West Indië hebben gehad in de oorlog, te land, ter zee en in de lucht. Wij zien onze troepen in Canada en West Indië, waar onze Prinses ze een bezoek brengt. Ook in Oost Indië zien we de aan komst der Japanezen en de capitulatie.* Echter ook het verzet van de patrouilles in de bossen. Het tweede deel verplaatst' ons naar Friesland tijdens de bevrijding. Terwijl in het derde gedeelte het Oranjehuis in 't mid delpunt der belangstelling staat nl. de geboorte-aangilte en doopplechtigheid van Prinses Margriet en het grote tuinfeest te Soestdijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Leentje, d.v. S. Hartensveld en A. Vroegindeweij.; Antje Maria, d.v. H. OverWeel en M. v. a. Berge.; Johannis Filippus, z.v. J. van Vliet en 3. Kamerling. Gehuwd i Hendrik Kruik 24 j. en Janne tje Noord ijk 21 'j.; Frans Redert 28 j. en Grietje Meijer 22 j.; Kommer Tanis 21 j. en Catharina Hester Breen 20 j.; Marinus Knöps 23 j. en Aagje Adriana van der Meide 21 jaar. OverledenMaria Quarteloud 74 j. echtge- noote van Egbert de Lint. Inenting. De Burgemeester der ge meente Middelharnis maakt bekend dat op Dinsdag 24 September 1946 des namiddags half drie gelegenheid zal zijn tot kostelooze inenting ten huize van Dr. C. F. Arends. CENTRALE VEILING MIDDELHARNIS Vcilingbericliten van Woensdag 18 typt. '46. Dubb. Princessen f 17—f52Bloemkool f 9 i 47; Tomaten f 29-f 34; Druiven f 62-1 121; Andijvie f 6,50-f 9; Meloenen I 47—f 68; Herfstknollcn f 5; Rode kool f 9,60-1 liwitte kool f 7-f 7,50; Savoye kool f ll,4u-f 12; Komkommers f 7-f 13; Sla f 8-f 13; Pootuitjes f 5; Bospeen f 16,50-f 18; spinazie f 8; Kroten f 6,10; Sjalotten f 7; Spruiten f 4/; Stoksnijbonen f 21-»f 53. Alles per 100 K-G. SCHAAKNIEUWS Neen, dit zijn geen nagekomen be richten uit Groningen of een speciale reportage van onzen grootcn Max Euwe uit Amsterdam, maar het betreft het heropenen van het schaakseizocn voor Middelharnis/Sommelsdijk van de eenigste schaakclub dezer genieenten. Deze vereeniging, de „Zwarte Pion" genaamd, werd opgericht in de donkere uren van Flakkee, in het najaar 1944, waarbij toen een competitie bij de leden thuis werd gespeeld. Gelukkig konden wij het seizoen daarop weer in een zaaltje spelen en hebben wij thans evenals verleden jaar, de beschikking over een gezellige localiteit voor de club alleen bij Hotel Meijer. Ons ledental is nog klein maar trouw en wij staan steeds klaar om iedere ware schaakvriend met open armen, of meer in stijl gezegd, met ue stukken op het bord te ontvangen. Door de activiteit van een onzer leden kregen wij weer beschikking overeen aantal borden en schaakklokken, stukken moeten echter medegebracht worden. Het is zoo jammer, dat in onze gemeenten een tamelijk groot aantal schakers is, dat schijnbaar te weinig belangstelling voor dit mooie spel heeft, of weet men van het bestaan van onze vereeniging niet af? In dit laatste geval noodigen wij U Dins dagsavonds te acht uur uit in ons zaaltje bij Hotel Meijer. Komt eens enkele weken om onze clubsfeer te leeren waardeeren !- Wij hopen dit seizoen enkele syinultaan- wedstrijden te organiseerèn en ook, zoo mogelijk een tweekamp met een andere club, verder wordt om ranglijst gespeeld en een onderlinge competitie gehouden, die, na nieuwjaar zal aanvangen. „DE ZWARTE PION" Gevonden een blauw-wit geruiten ceintuur, te bevragen bij het Bureau van dit blad. DIRKSLAND. Onze dorpsgenoot, de heer W. v. d- Kroon, viel Dinsdag van een dors machine. Hij liep daarbij nierverwondingen op en moest in het Ziekenhuis, worden opge nomen. Dinsdagavond werd er op het Gemeen tehuis, alhier, gelegenheid gegeven aan de velen, die een eigen woning wensen, hun belangen hiervoor te kennen te geven. Medegedeeld werd, dat in qe loop der week een drietal woningen leeg komen, zodat er binnenkort'weer drie ontevredenen minder rondlopen. Overigens blijft de woningnood groot en althans voorlopig onoplosbaar. - Naar wij van officiële zijde vernemen zullen de alhier gelegerde militairen worden overgeplaatst naar 's-Gravenhage, ter in deling bij het Reg. Infanterie aldaar. MELISSANT. Nogmaals wordt namens de Leiders van de Knapenvereniging „Samuël" het volgende onder de aandacht gebracht: Voortaan wordt weer vergaderd op de gewone uren n.l. Donderdags om 7 uur in de Consistorie. Jongens van 1216 jaar worden verwacht. Aan de ouders wordt verzocht, indien ze nog kinderen thuis hebben, deze vóór 1 October naar de Zondagsschool te sturen, daar er, gezien de voorbereidingen voor het Kerstfeest, na 1 October geen leerlingen voor dit jaar meer worden toegelaten. Het Bestuur. Agenda „Bidt en Werkt" vo.or a.s. Maandag. J. Grootenboer, Bijbelinleiding over 1 Kon. 3. Na de pauze bijdrage door R. v. Dijk en M. Boom. Predikbeurten voor Zondag 22 Sept. Ned. Herv. Kerk v.m4 10 en n.m. 6 uur Ds. Remme van Amsterdam; Geref. Kerk, geen opgaaf; Ger. Gem. v.m. 10, n.m. 2,30 en 's avonds 6 uur leendienst. Zaterdag a.s. hoopt voor de Ger. Gém. alhier op te treden Ds. Rijksen uit Leiden. Aanvang van de dienst om 6.30 uur n.m. pin. Dirksland. GOEDEREEDE. A.s. Zondagmorgen oin 10 uur zal in de Ned. Herv. Kerk voorgaan Ds. van Asch van Sommelsdijk, waarbij dan tevens Doopsbediening zal worden gehouden De ievering van cichoreiwortelen zal aan de Coöperatieve Cichoreidrogerij „Goe dereede" aanvangen op 4 October a.s. OUDDORP. Schipper Weima van Pa pen- drecht heeft hier in de haven zand wezen lossen en vertrok Woensdagmiddag niet slecht weer. Toen hij een paar mijl hier vandaan was, had jiij het ongeluk een defect aan de motor op 'te lopen, waarop hij om hulp-vroeg door met een vlag te zwaaien. Dit werd gelukkig door de vissers hier van de wal opgemerkt en schipper C. Moerkerk, bevarende de motorschuit O.D. 11, die spoedig ter assistentie uitvoer, bracht hem behouden hier in de haven. De werkman P. Einaus Mz., die bij 's Rijks werkzaamheden stenen aan het laden was, had daarbij het ongeluk een zijner vingers zodanig te klemmen, dat geneeskundige hulp daarvoor nodig werd geacht. Zijn werkzaamheden kan hij niet verrichten. Hij lieejt er ineens genoeg van. J. G. van den Breeden weg had een motorrijwiel onder zijn beheer en ging eens fijn tuffen, maar, o wee, hij liep in handen van de politie, die nam de zaak eens op en weldra bleek dat hij geen papieren had. Er volgde proces verbaal en hij kreeg op het Kantongerecht een boete te slikken van 15,—. De motor moest ook nog weg. De garnalenvisser C. van Noord had Woensdag Het ongeluk een groot gedeelte van zijn visnetten te verliezen, wat een grote schadepost voor hem is. Naar men verneemt is hier al een schip aangekomen om suikerbieten te laden in de haven „de Kil". De Gebr. C. en J. Grinwis waren aan 't strand met de auto aan het palen trekken met dat gevolg dat hun auto door het vlug opkomende water ineens helemaal onder water was verdwenen. Zij waren genood zaakt een heel getij te wachten, dat meer als 4 uren duurde, eerde auto weer boven water was. Sanatogen, Hoofd- en Kiespijnpoeders, Aspirin, Keelpijntabletten, Hoestsiroop, I/RA AG'T EENS IN WED.KURVINKS DROGISTERIJ KERKSTR. 160 - OUDDORP De landbouwer P. Breen had een grote slag door een 3-jarig paard door den dood te verliezen. De garnalenvisser M. Tanis had op de visserij een schade van ruim 300,door het verliezen en scheuren der visnetten. Kerknieuws Predikbeurten op Zondag 22 September a.s. Ned. Herv. Kerk v.m. 9,30 en n.m. 2,30 uur dhr. Konings van Middelharnis; Geref. Kerk v.m. 9,30 leesdienst en n.m. 2.30 Ds. v. d. Valk; Ger. Gem. v.m. 9.30 en n .m. 2.30 leesdienst De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk, alhier, heeft Dinsdagavond in deze Gemeente een predikatie gehouden. Hij had als tekst gekozen Mattheus 13 44, zijnde als volgt: „Wederom is het Konink rijk der Hemelen gelijk aan een schat, in den akker verborgen, welke een mens gevonden hebbende verborg dien en van blijdschap over denzelven gaat hij heen en verkoopt al wat hij heeft en koopt dien akker". OUDE TONGE. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. Ds. v. d. Kooij van Nieuwe Tonge en n.m. Tj uur dhr. Vetter van Middelharnis. Dhr. A. G. Osseweijer is als dienst plichtige lichting '46 ingelijfd bij het corps Verbindingstroepen en naar zijn standplaats 's-Gravenhage vertrokken. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z.v. J. Koole en P. M. Kolkena.; Bastiaan, z.v. K- Beijer en W. Jongejan.; Elisabeth, d.v. T. v. Eek en G. Smeding.; Maria Petronella, d.v. A. v. Kampen en P. v. Wezel.; Francina Carolina, d.v. D. de Vos en J. J. Bathoorn.; Everdina Maria, d.v. A. Terhoeve en A. Everaars.; Catharina Johanna, d.v. A. J. Versaevel en M. C. v. Peperstraten.; Jacobus Cornelis, z.v. W. P. Holleman en M. de Berg.; Cornelis, z.v. H.'A. Pieterse en J. de Waal.; Pieter Arie, z.v. C. de Koning en L. Beijer.; Simon Pieter, z.v. M. v. Nieuwaal en M. J. de Kor te.; Johannes Joséphus, z.v. M. Tuns en P. J. Hameeteman.; Grietje Cornelia, d.v. C. Both en C. Melissant.; Matthijs Jozef Jan, z.v. L. v. Vugt en B. C. E. G. Koen- raadt.; Stoffelina Catharina, d.v. K- Kamp en C. B. Quist.; Willem Dingeman Johannes, z.v. K. Kamp en C. B. Quist.; Cornelia Johanna, d.v. P. van Noord en M. van Noor Johanna, d.v. P. v. Noord en'M. v. Noord.; Maatje Jacomina, d.v. S. Beijer en E. de Vos. Leënóert, z.v. L. v. d. Ouden en N. Osse weijer.; Gerritje, d.v. G. v. d. Vliet en C. Louwen.; Adriana, d.v. C.'A. Meijer en C. Boom.; Catharina Johahna d.v. H. Hartman en P. L. Wesdijk.; Johanne. Marinus, z.v. A. G. Stoop en D. v. Otzel.s Catharina, d.v. G. v. Oudenaren en L. v. d; Linden. Ondertrouwd: Eliza Hotting 24 j. en Jacoba v. d. Ouden 20 j.; Leendert Adri- anus, de Graaff, 26 j. en Neeltje Aagje Bezemer 22 jJohannes Versaevel 30 j. en Cornelia Maria Hendrika, Lambert, 27 j.; Antonius Schreij, 23 j. en Willempje Osse weijer 23 j.; Cornelis Laurentius Adrianus, Vrolijk, 25 j. en Maria Jacoba Theresia de Wit, 23 j.; Huibrecht, Donkersloot, 33 j. en Lena Holleman 24 j.; Nicolaas Maria, Walraven, 21 j. en Maria Elisabeth van Peperstraten. 20 j.; Petrus Johannes, Hce- mes, 31 j. en Lima Dirkje Barnat, 35 j.; Ringenerus Ignatius, Damsma, 31 j. en johahna Lamberdina Meijer, 28 j.; Jacobus, Buth, 28 j. en Leentje de Vos, 27 jaar. Gehuwd.: C. J. Pollemans, 35 j. en C. J. Winkels, 27 j.; E. Hotting, 24 j. en J. v. d. Ouden 20 jL. A. de Graaff, 26 j. en N. C. Bezemer, 22 j.; J. Versaevel 30 j. en C. M. H. L. Lambert, 27 j.; A. Schreij, 23 j. en W. OsseWeijer, 23 j.; C. L. A. Vrolijk, 25 j. en M. J. T. de Wit, 23 jaar. Overleden: C. J. de Vos 61 j. echtgn. van E. de Ruiter.; C. Breure 71 j. echtgn. van H. de Lint.; D. van Es, 61 j. echtgn. M. van Prooijen.; A. C. Mijs 62 j. echtgn. A. de Haas van Dorsscr.; P. J. Gebraad, 68 jaar echtgn. van H. Buskop. OOLTGENSPLAAT. Uitgaande van de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is een com missie in het leven geroepen, bestaande uit de heeren Joh. de Weerd, Joh. van Kempen Sr. en L. M. Dorsman, die zal trachten op Zaterdagavonden de jongens van 15 jaar en ouder op gepaste wijze ontspanning te geven. Voor dit doel zal het Vereenigings- gebouw „Elthato" worden ingericht. Het voorste zaaltje zal worden ingericht als lees- en schrijfzaal, terwijl de achterzaal als ontspanningslokaal zal dienen. De jongelui kunnen daar dammen, schaken en andere spelen beoefenen."Verder zal er getracht worden om eens per maand voor afwisseling te zorgen. Om alles goed te doen slagen is een sub-commissie gevormd, die zorg zal dragen voor de goede orde en regelend zal optreden. Deze sub-commissie bestaat uit de volgende personen: J. Donkersloot Mz., Jacob Buscóp C.Wz., P. C. Hobbel A.Lz., Joh. van Kempen Jz., P. in 't Veld Cz., A. de Bonte Wz. en A. Mans. De opening van deze ontspanningsavonden zal plaats hebben op Zaterdagavond 21 September a.s. des avonds te 7 uur. Wij hopen dat de ouders de Kerkeraad en hunne medewerkers in hun werk zullen steunen, door hun kinderen deze ontspanningsavonden te laten bezoeken. Voor de Kleuterschool hebben zich 94 leerlingen aangemeld. Zondag a.s. hoopt Ds. Bos, Geref. predikant, alhier, een predikbeurt te ver vuilen te Gent (België). Predikbeurten op Zondag 22 Sept. a.s. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Sonnenberg; Geref. Kerk v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 3 uur Ds. den Boer van Den Bommel; Ger. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 6.30 leesd. „Opbouw en afbraak te Ooltgensplaat". Ooltgensplaat is zeker de eerste gemeente op ons eiland waar de opbouw met kracht ter hand is genomen. Als men dan ook het gering aantal personen ziet, waarmede aan den bouw van de 11 woningen wordt ge werkt, staat men verbaast hoeveel werk door hen wordt-verricht. De aanvoer van materialen geschied ook regelmatig, zoodat indien het weerniet tegenwerkt, kan worden verwacht, dat de woningen binnen enkele maanden gereed zullen zijn. De afbraak van de onbewoonbaar gewor den woningen is echter zeer slordig en thans liggen er op het terrein aan het Weespad nog verschillende stukken steen, dat gereed schap is voor de jeugd die hiermede tot baldadigheden overgaat. Dit is evenzoo het geval op het terrein van het voormalige Hotel Hobbel, waar de kelders en de uitste kende pennen van het hekwerk een gevaar vormen voor het publiek. Aan de Nieuwstraat is over de watering een noodbrug aangebracht die thans ook voor voertuigen berijdbaar is. Jammer is het hier ook weer dat het afkomende puin is. blijven liggen, waardoor het gras aan den dijk de groei wordt ontnomen en vooral het reizend publiek, dat met de tram mee komt, een onverzorgde indruk geeft. Laat het gemeente- en polderbestuur trachten door deze kleinigheden tedoenopruimeneenander aspect aan ons dorp te doen geven. Zeer zeker kan dan van de inwoners ook wat worden verwacht in dat opzicht. DEN BOMMEL. Predikbeurten op Zondag 22 Sept. a.s. in de Ned. Herv. Kerk, des v.m. 9.30 uur Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat. Voorbereiding voor het H. Avondmaal, waar van de bediening zal plaats hebben Zondag 29 September a.s. De Kerkeraad zal verga deren op Vrijdag 27 September a.s. tot het houden van Cencuur Amorum Evenwel is er a.s. Zondagmorgen collecte voor de Evangeliesatie in de Langstraat. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag voor te gaan Ds. den Boer en wel des v.m. 10 en des n.m. 6 uur, terwijl in beide diensten gecollecteerd zal worden voor de door de oorlog getroffen Kerken. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 14 Sept. '46. Hoofdklasse: O.F.B.Dirksland III n.d.; S.V.G.Prins Bernhard n.d.; Melissant V.V.S. 2—1; Flakkee III—H.V.V. 5—1. Reserveklasse: O.F.B. IIDirksland IV n.d.; S.V.G. IIPrins Bernhard II n.d.; Melissant II—V.V.S. II 2—2; Flakkee IV— H.V.V. II 13—0. Toegelaten tot de F.V.B.: N.T.V.V. te Nieuwe Tonge en F.l.O.S. te Achthuizen. Den laatstcn tijd komen weer menigvuldig verzoeken voor om uitstel voor te spelen wedstrijden. Naar aanleiding hiervan deelt het dagelijks bestuur, tier F.V.B. de aange sloten Vereenigingen mede, dat in het ver volg geen uitstel meer gegeven zal worden of het moet een aangelegenheid zijn van zeer ernstigen aard, in zulke gevallen zal men dispensatie verleenen. Bovenstaande bepaling is met ingang van Maandag 16 September van kracht geworden, dus in den vervolge zal men voor het gaan zien van belangrijke wedstrijden, gemeentelijke fees ten. voor zoover zij niet in verband staan met een Nationale feestdag, en dergeijke dingen meer,geen uitstel kunnen verkrijgen, ook aanvragen hiervoor voor zoover zij op bovenstaande bepaling slaan, zullen niet in behandeling worden genomen. Het spreekt vanzelf dat, indien men ge handicapt is met ziekte of geblesseerde spelers, de aanvulling moet zoeken uit de reservespclers.

Opbouw | 1946 | | pagina 3