Distributiemeuws. Boter bij de Vis! de tijdomstandigheden zijn Koninginne- ecst. 7.30 uur werd doorherauten het reveile geblazen, waarna 19 min. de klok werd geluid. De muziek gaf daarna een concert. Dhr. Gureant Voorz. der O.V. sprak een feestrede uit, waarin hij naar voren bracht, dat de aloude liefde voor ons vorstenhuis ons dringt op dezen hoogtij dag blijde te zijn en feest te vieren zij het dan ook in gepasten vorm overeenkomstig de tijdsom standigheden. Voor de middag werd er een optocht gehouden met de schoolkinderen waarna deze verder bezig gehouden werden met verschillende spelen en tractatie. Ver der waren er voor de o, deren de gehele dag Iks-/, len georganieerd waaraan veel werd deelgenomen. Voor al deze spelen waren verschillende fraaie prijzen beschikbaar. Voorts was er een allegorische optocht met versierde wagens, paarden fietsen enz. De verschillende prijswinnaars waren: Voor de wagens, de wagen voorstellende .Vrede", Ie prijs; „Herdenking van onze gevallenen", Ie prijs. Huishoudschool, 2e prijs. De vrolijke bruiloft, 2e prijs. Geen jeugdstorm naar Oranjestorm. 4e prijs en „Kamperen" 5e prijs. bietsenDe Volendammen;es, te prijs en Tirolers, 2e prijs. Verder GroentenwagenIe prijs. Me'kwagen 2e prijs en Kinderwagen 3e prijs. Paarden: L. Kievit, ie prijs en A. Grinwis. 2e prijs. Ringsteken met paarden A. Human Ie prijs, Adr. Kreett, 2e prijs en L. Kievit 3e p: ijs. Ringsteken met fietsenv. d. Nieuwen- dijk, e prijs; S. de Lorei', 2e prijs; H. de Goede, de prijs; Jac. v. Se'ers, 4e prijs; Human, 5e prijs en Non. 6e prijs Voor de Eta'age-wedst ijd waren de prijswinnaars: Steenhoven Ie; D. Kievi 2e; Joh. de Jager. 3e; J. van Rossmn, 4e; Coöp. Bakkerij, 5e en L. v.d. Vluat 6e prijs Verder waren e" nog verschillende volks spelen zoals touwt.ekken Getsen met hindernissen, hardlopen, krniwagenwedstrijd waarvoor ook nog tal van prijzen waren be schikbaar gesteld. Hef geheel werd besioten met een conceit op de Voorstraat door de Muziekvereen.,f welke .deze dag zich van haa- beste zijde liet horen. Al met al mag Stellendam op een zeer geslaagde dag terug zien. OliDDORP. Ter ere van de verjaardag van H. M. de Koningin gaf de muziekver. Concordia onder leiding van dhr. Vernooijs van M'harnis op de tent aan de dorpsweg een goed geslaagd concert. Ook de gem. zangver. en het kinderkoor de Nagtegaaltjes onder leiding van dhr. Boezelaar bracht inooie zangstukjes ten gehore, die met aan dacht werden aangehoord. In de weervisserij werd de afgelopen week niets gevangen. De motorschuit O.D. 18 heeft het gehele vistuig verloren. De schade ervan bedraagt lüOO, Van den Landbouwer Joh. Padmos is een koe bezweken, die voorde noodslach- ting werd goedgekeurd. Onze vroegere Predikant Ds. J. Hovius thans te Huogeveen brengt deze week een bezoek aan de gemeente. A.s. Zondag hoopt hij v.m. en n.~n. voor te gaan in de Ned. Herv. Kerk. De colecte die in de Ned. Herv. kerk alhier werd gehouden ten bate voor het Studie fonds-van de Ger. Bond heeft ruim 109,opgebracht. Er kan voor belanghebbenden nog gemeld worden, dat het Postkantoor des Zaterdags zal geopend zijn van v.m. 8.30 tot n.m. I uur. Onze dorpsgenoot S. Flohil is vertrok ken om dienst te gaan doen op de grote vaart met het M. S. Zunnewijk varende op Australië. De gamalenvissers hebben de afge lopen week van 100-200 kg. garnalen per dag gevangen. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk, alhier, Ds. v. d. End Braat te Montfoort. daarvoor opgeslagen tent een zanguitvoe ring plaats door de Zangvereeniging „Ad- vendo", onder leiding van haar directeur, dhr. Joh. van den Heuvel, en de gemengde Zangvereeniging „Elthato", onder leiding van haar directeur, dhr. J. Verkuil. Vooraf hield de 2e Voorzitter,der Oranjevereeniging dhr. P. Bom, een openingsrede, waarin hij wees op de betekenis van het Oranjehuis. Besloten werd dhr. C. W. Hobbel, die wegens gevorderden leeftijd als bestuurslid der Oranjevereeniging had bedankt, tot Eere-lid der Vereeniging te benoemen. Na de zang gaf de Muziekvereeniging „U.D.I." onder leiding van haar directeur, dhr. L. T. Ras, enkele nummers ten beste, waarna het programma voordien avond was afgewerkt. Zaterdagmorgen vond de opening dei- feestelijkheden plaats door klokgelui vanaf het Raadhuiseneen rondgang van Herauten door het dorp. Om 8,30 uur vond er een Allegorische optocht plaats, waaraan pl.m. 16 wagens deelnamen. De deelnemende wagens waren allen keurig verzorgd en vooral de Indische wagen, de Canadeesehe tank en de wagen der N.V. v/h A. Hobbel, Zaadteelt en Zaadhandel, zijn afzonderlijke vermelding waard. Het was dan ook voor de jury, die uit personen bestond, die niet in deze gemeente woonachtig waren, geen gemakkelijke taak de beschikbaar gestelde prijzen te verdeelen. Om 10 uur vonden er kinderspelen plaats aan de z.g. Nieuwe kaai, waarna van 26 uur volksspelen werden gehouden, waarvoor veel animo bestond. De pas door de Oranje vereeniging aangekochte geluidsinstallatie met microfoon, bewees goede diensten en was door het publiek op verren afstand hoorbaar. Als reporter fungeerde dhr. Joosse. Nadat des avonds de Muziekvereen. het Eere-lid der Vereeniging, dhr. C. W. Hobbel, een serenade had gebracht, werd een concert gegeven. Om 9 uur werd op het electrisch verlichte schoolplein een stoele- dans gehouden, waaraan een groot aantal personen deelnamen. Omstreeks 11 uur werden de feestelijkheden besloten met een kort woord door de 2e Voorzitter, dhr. Bom. Het Bestuur der Oranjever een. mag op een goed geslaagd feest terugzien en ver diend hiervoor alle lof. Onze dorpsgenooten, de heeren J- v. d. Wouden, W. Ras en Sjors Kobus, leer lingen der R.H.B.S., zullen aanstaande week een reisje naar Engeland maken. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De op Zaterdag gehouden voetbalwedstrijd van V.V.S. I tegen S.V.G. I werd door S.V.G. gewonnen met 63 Ook V.V.S. II verloor tegen S.V.G. II met 94. rOp Donderdag 5 September a.s. zal er ter gelegenheid van de verjaardag der Koningin, feest gevierd worden. Het pro gramma bevat o.m. een gecostumeerde voetbalwedstrijd en een turndeinonstratie. De Muziekvereeniging „Sempre Cresendo" uit Middelharnis zal haar medewerking ver kenen. VRAAG'T EENS IN HHwed.kurvinks drogisterij KERKSTR. 160 - OUDDORP NIEUWE TONGE. Op de algemeene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank werd als bestuurslid herkozen dhr. P. Vrees wijk. In de plaats van dhr. G. van Es, die geen herbenoeming wenschte werd tot liet van den Raad van Toezicht gekozen, dhr. J. H. v. Strien. Tot pl. v.Iid van den R.v.T. werd gekozen dhr. J. N. van Es. De Voorz. dankte dhr. G. van Es voor het goede en serieuze werk dat hij voor de Bank gedaan heeft. Rekening en balans werden goedge keurd. De winst bedraagt 5766,90. In het jaarverslag kwam tot uiting de vele werkzaamheden tengevolge der geldzuive- ring. die de kassier heeft moeten verwerken. OOLTGENSPLAAT. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin vond op 30 Augustus en 31 Augustus j.l. in deze gemeente feestelijkheden plaats, dien vol komen zijn geslaagd. De Voorstraat was voor deze gelegenheid met boomen beplant en versierd. Op Vrijdagavond had op een worden verstrekt in korstlooze- en smeer kaas. Dit geldt voor alle leeftijden. Deze maatregel houdt verband met het ruimen van bepaalde voorraden, welke nog voor distributie beschikbaar zijn. DISTRIBUTIEKRING OOLTGENSPLAAT. De Leder van den Distributiediens Oolt- gensplaat maakt bekend, dat personen wiens TD als laatste cijfer 4 (viert draagt, en in Januari 1945 of later geen bon voor gewone schoenen, Amerikaansche- of be roepsschoenen hebben ontvangen in aan merking komen voor een bon voor gewone schoenen. Voor de uitreiking van deze bonnen zal zitting worden gehouden als volgt: Oude Tonge: op Donderdag 5 September a.s. van 9— 11 uur; Achthuizenop Donderdag 5 September a.s. van 2-3 uur; Den Bommel: op Vrijdag 6 September a.s. van 9II uur; Oollgensrlaatop Vrijdag 6 September a.s. van 23 uur. Voor deze uitreiking moet he stamkaart met inlegvel worden medegebracht. MIDDELHARNIS. Distributie van Rijwielbanden. Personen die in aanmerking komen voor Rijwielbanden kunnen, indien nog geen aanvraag is ingediend, tusschen l en 10 September a.s. een aanvraag daarvoor indienen. De aandacht wordt er nog eens op gevestigd dat per post toegezonden formulieren niet in behandeling kunnen worden genomen. OUDDORP Uitreiking van Schoenenbonnen. Diegenen, wiens Tweede Distributie- stamkaartnummer eindigt op een 4 (vier) en in Januari 1945 of later nog geen bon voor gewone- of beroepsschoenen of Amerikaan sche schoenen ontvangen hebben, kunnen in het tijdvak van 2 t/m 11 en van 23 t/m 25 September 1946 op het Kringkantoor te Ouddorp en de Agentschappen te Goederee de en Stellendam op de bekende dagen en uren tegen overlegging van hun Tweede Distributiestamkaart en inlegvel, een schoe nenbon naar keuze in ontvangst nemen. Kinderen, die de leeftijd van 10 maanden bereikt hebben komen eveneens in aanmer king indien zij nog geen bon ontvangen hebben. De extra snoepbon. Ter verduidelijking van de aanwijzing van een versnaperingsbon voor 200 gram chocolade en/of suikerwerken in de Vrijdag j.l. gepubliceerde bonnenlijst kan nader worden medegedeeld, dat de bonaanwijzing voor versnaperingen voortaan eens per veertien dagen zal geschieden voor een rantsoen van 2000 gram. De extra-bon voor versnaperingen van de zuivere versnaperingskaart, welke eeni- gen tijd geleden is aangekondigd, zal om redenen, hiermede verband houdende, in de volgende bonnenlijst bekend gemaakt wor den. Van 15 t/m 28 September gedeeltelijk korst looze- en smeerkaas op den bon. Het rantsoen kaas voor de periode van 15 t/m 28 September zal voor een gedeelte Zeer geachte grondbezitters, Die men ook wel boeren noemt, Jullie daden zijn in d'oorlog, Allen ais om strijd geroemd. Velen zijn er voortgeho.pen, Zo te land als in de stad. O, als men de nijvere boeren, ln die tijd niet had gehad! En, nu dan de tijden keren, Blijven jullie toch in eer. Maar zeer velen zijn op heden, Met het geld niet scheutig meer! Want dank zij Minister Lieftink, Is het met het geld erg krap. Maar bij geen der ambachtslieden, Is het toch op heden slap! Werk is er voor hen voldoende, Al is 't met het matriaal Dan helaas ook nog op heden, Tobben, en bijzonder schraal, Toch, ze kunnen soms wat kopen, Maar... 't is boter bij de vis! Want de leveranciers op heden, Ze zijn dan ook ver van mis! d'Ambachtsman moet dus betalen. Rekeningen zonder tal. Trouwens welke winkelier is 't, Die op heden „poffen" zal? Zelfs boer kruidenier en bakker, Nemen je pas dan als klant, Als ze weten dat je hen steeds Zult betalen ja contant! Daarom zeer geachte boeren, Dat kan zo niet langer gaan. Hoort de klacht der ambachtsmensen, Daarom ook eens even aan. Moeten wij dan zolang wachten, Tot een rekening wordt betaald? Waar vandaan moet door hen heden, Al het geld dan toch gehaald? Om de leveranciers te geven, Wat men dadelijk van hen eist? Moet soms door de ambachtslieden Stad en land nu afgereisd, Om te smeken: „Baas betaal ons, Als-t-u blieft de rekening." Moeten wij dan soms gaan beed-len? Moet 't zó gaan in onze kring? Daarom waarde grondbezitters, Boeren van ons schoon Flakkee, Werk toch ook op deze wijze, Ieder aan de opbouw mee. Koop, bestel, en geef maar opdracht, Als er iets te maken is. Maar, volg dan ook deze regel: Er hoort boter bij de vis! De ïlakkese ambachtslieden. (Adv.) OFFICIEELE MEDEDELINGEN F.V.B. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 31 Aug. '46 Hoofdklasse: Dirksland III-Melissant I: l-ö; Flakke 111-H.V.V. I: uitgesteld; S.V.G. l-V.V.S.16-3; O.F.B. I-Pr. Bernhard: uitgesteld. Reserve klasse Dirksland 4-Melissant 2: 2-5; Flakkee 4-H.V.V. 2 uitgesteld; S.V.G. 2-V.V.S.2: 9-4; O.F.B. 2-Pr. Bernhard 2 uitgesteld. De wedstrijd F.V.B. elftal-Musis•Sacrum zal op zeven September wegens moeilijk heden van technische aard geen doorgang kunnen vinden. Het programma vastgesteld voor 7 Sept. zal dus zoals in de officieele mededelingen was vermeld gewoon doorgaan. De voor 7 Sept. vastgestelde wedstrijden H.V.V. I en II-Dirksland III en IV, zijn omgezet in Dirksland III en IV-H.V.V. I en II, heren secretarissen en scheidsrechters neemt hier nota van. Wedstrijdprogramma voor Zate.dag 14 Sept. Hoofdklasse Flakkee 3-H.V.V. 1aanvang 4 uur 30, A. J. Groenendijk; O.F.B. I-V.V.S. 1 aanvang 4 uur 30, H. Overwecl; Mclissant l-V.V.S. I aanvang 4 uur 30, B. Jongejan; S.V.G. 1-Pr. Bernhard 1 aanvang 4 uur 30 G. van der Sluis. Reserveklasse Flakke 4-H.V.V. 2 aanvang 2 uur 30, A. J. Groenendijk; O.F.B. 2-Dirksland 4 aanvang 2 uur 30, H. Overweel; Melissant 2-V.V.S. 2 aanvang 2 uur 30, Bruggeman S.V.G. 2-Pr. Bernhard 2 aanvang 2 uur 30 F. Non. De verenigingsbesturen worden er op attent gemaakt dat de elftalopgaven uiter lijk Vrijdag 6 September op het bonds- secretariaat aanwezig moeten zijn, genoem de elftalopgaven zijn geldig gedurende de maand September. De verenigingen die pa Vrijdag 6 Sept. insturen zullen voor icderen dag verzuim beboet worden met 1,50. Bij terreinafkeuring niet telefonisch be richten doch telegrafisch, steeds tenminste vier uur voor het aanvangsuur der wedstrijd GEMEENTERAAD HERRINGEN, Verslag gemeenteraadsvergadering ge houden op Dinsdag 27 Augustus 1946 des avonds 7.30 uur. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze is geopend worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter merkt op dat het hem ver heugd de raadsleden in het gerestaureerde gemeentehuis te kunnen ontvangen. Het is nog wel niet heelemaal afgewerkt doch de werkzaamheden, welke er nog moeten ge beuren zijn niet van grooten omvang. Hierna komt aan de orde van behandeling de ingekomen stukken. Deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Behandeld wordt het verzoek van Ph. Logmans, doodgraver, om hem als zoodanig ontslag te verleenen in verband met zijn benoeming tot lid van den raad en in zijn plaats zijn zoon A. Logmans te benoemen. De heer Dorst informeert of er sollicitan ten opgeroepen zijn, welke vraag de voor zitter bevestigend beantwoordt. Er is slechts één sollicitant, zoodat de benoeming niet moeilijk zal zijn. De heer van Mourik vraagt of Logmans het werk mag blijven doen als zijn zoon benoemd wordt. De voorzitter antwoordt dat dit niet mag. Een dergelijke verbods- vepaling zal in de instructie moeten worden opgenomen. De heer Bestman vindt, dat de begraaf plaats niet behoorlijk wordt onderhouden wat betreft het maaien van het gras. Dit moet niet met stukken en beetjes worden gemaaid, doch alles moet er tegelijk af. De kans is er nu om dit schriftelijk vast te leggen, b.v. indien het gras 10 c.m. hoog is. De heer van Mourik informeert naar de grootte van de belooning. De voorzitter deelt mede dat een bedrag van 100,is uitgetrokken voor grafdelver en 25,— voor het onderhoud van de begraafplaats. Gerekend naar gemiddeld 10 graven delven is dat een behoorlijke belooning. Bij de belooning ad 25,voor het onderhoud komt dan nog die voor het schoonhouden van eigen graven voor particulieren alsmede de opbrengst van den verkoop van gras of hooi. Algemeen wordt te kennen gegeven, dat het onderhoud van de begraafplaats beter moet geschieden. De voorzitter wenscht thans over te gaan tot benoeming van Aren Logmans als dood graver met de bepaling dat hijzelf de werk zaamheden moet verrichten. De heer Best man vraagt of de nieuwe raad dit weer kan intrekken. De voorzitter zegt, dat dit wel kan, maar niet in het algemeen belang is en de nieuwe raad zulks ook niet zal doen Met algemeene stemmen wordt hierna Aren Logmans als doodgraver benoemd. De voorzitter stelt nu de vraag aan de orde of het onderhoud van de begraafplaats ook door den doodgraver moet geschieden. De heer Bestman stelt voor de gemeente werkman de heggen te laten knippen daar dit steeds zijn werk was. De voorzitter zag liever het geheele onderhoud van de begraaf plaats aan den gemeentewerkman opge dragen. De heer van Mourik vreest, dat deze hier door te veel werk zal krijgen. De voorzitter antwoordt, dat dit altijd nog het geval is geweest en bij sommige karweitjes dan een extra-man werd aangesteld. De heer Wisse wil eveneens het onderhoud aan den gemeentewerkman opdragen. Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter, dat particulieren het onder houd van de graven mogen opdragen aan wien ze willen. De heer van Wageningen merkt op dat het kerkhof niet opengesteld wordt voor het publiek, anders zouden diverse personen daarvan gebruik maken. De voorzitter voelt dit eveneens als een bezwaar en stelt voor een dag vast te stellen waarop de begraaf plaats voor het publiek geopend zal zijn. De heer van Wageningen zegt, dat belang stellenden wel de sleutel kunnen halen, doch dat hiervan niet zoo- gauw gebruik wordt gemaakt.

Opbouw | 1946 | | pagina 3