Boekhouding. Belastingen, Volgt nooit meer een schriftelijke cursus Uit voorraad leverbaar P. van Rikxoord» RIETMATTEN Adverteert in dit blad, •taren, brengt hij een woord van hulde, "poortvliet heeft vooral door zijn geestige „pincrkjrtgen de vergaderingen zonnig ge maakt. Op eenvoudige wijze dankt de deer Smits jen Voorzitter voor zijn warme woorden. De deer Poortvliet doet de zaal nog eens jaehen als hij op niet kwetsende wijze de lieren Wethouders op een komende neder laag voorbereid. Hij vindt het jamme dat je A.-R. hun nooit aan een Wethouderstitel heeft willen helpen. Ofschoon hij het niet hoopt, moet het hem toch van het hart, als x dat niet bereiken wat ze willen bereiken, zullen ze hun verdiende loon hebben. Over je heer Smit mediteert hij. Dhr. Smit heeft ijn stem altijd verkeerd uitgebracht, maai hij heeft het in de veronderstelling gedaan, dat het goed was en daar ging het om. Voor de Voorzitter heeft hij onverdeelde eerbied. Het is een man, die heeft getoond meer te kunnen dan met een hamer zwaaien Daarna richt ook de lieer Du den nog een woord van dank tot den Voorzitter, waarop de Raad in geheime zitting overgaat. GEMEENTERAAD MELISSANT Maandagavond 2G Augustus kwam de ïoodgemeenteraad voor de laatste maal in vergadering bijeen. Alle leden waren aan wezig. Nadat de Voorz. dhr. Kleijenenberg, de vergadering heeft geopend, de notulen zijn gelezen en vastgesteld, deelt hij mede, dat in.de plaats van dhr. M. VV. Struijk, J. A. zn. tot lid van de raad is benoemd dhr. M. W struijk A. E. zn. Binnengekomen is een jaarverslag van het electriciteitsbedrijf Dordrecht', tevens binnengekomen de goedkeuring op de begroting over '946, niet de opmerking dat le uitgaven als een maximum moeten orden beschouwd. Op versobering van de 'tgaven van het burgerlijk armbestuur ivordt aangedrongen. Wat dit laatste betreft merkt dhr. Overweel op, dat hoewel aller- ege op sociale verbetering wordt aange- Irongen, hier versobering wordt bepleit. )e secretaris deelt mede, dat dit een alinea die elk jaar weer voorkomt. Betekenis lehoeft er daarom niet aan te worden oegekend. De geloofsbrieven van de nieuwed den worden door de heren Leijdens en luijs onderzocht.Zij adviseren tot toelating, tldus wordt besloten. In de rondvraag vraagt dhr. Leijdens hoe t staat met de woningbouw en met de vegen. De Voorz. antwoordt, dat de gent. kele vaten teer heeft gehad. We hebben If geen ketel; we hebben ons daarom ge en d tot de polder Dirksland. Deze zal wegen opknappen. Wat de woningbouw treft zijn we nog niet veel opgeschoten, en W. heeft gemeend, een onderhandse au besteding te moeten houden, waardoor het werk door de ambachtlieden in de enieente zou kunnen worden gedaan, ze zijn aan het cijferen gegaarTen kwamen >t een bedrag, dar zover boven het maxi- mm ligt, dat geen toestemming tot grill ing verkregen kan worden. Dit is jammer, el tijd is hierdoor verloren gegaan. Nu il waarschijnlijk een publieke aanbeste ing moeten plaats hebben. Dhr. Overweel vraagt zich af hoe het omt, dat het berekende bedrag zoveel oger is, als het vastgestelde maximum; it schijnt niet alleen op Melissant voor te iimen. Van der Spaan is bang, dat als de Molen- ijk zo blijft Leijdens niet in staat zal zijn raks de nieuwe raadsvergadering bij te 'onen. De Voorz. zegt, dat er spoedig een ieuw wegdek moet komen, dat alleen is fdoende. Dhr. van Rossuni adviseert het egdek los te maken. De Voorz. zal dit iet den opzichter bekijken. Tenslotte spreekt de Voorz. enige af- heidswoorden bij het einde van de nood- émeenteraad. Er is zowel in de advies- oniipissie als in de nood-gemeenteraad, erst onder leiding van den wn. Burgin. 'igtlaar, zeer prettig gewerkt. Er was leeds een hartelijke sfeer en een toon van grijpen en waardering. Dhr. Vogelaar is Dg niet in staat de vergadering bij te ionen. We hadden gaarne met hem geein- igd. Dhr. M. Sieling is niet tot het einde ie lid gebleven. Hij heeft gemeend te 'neten bedanken- waarom is mij niet ekend. De heren Buijs en Overweel zullen it't in de nieuwe raad terugkeren. Dat is immer. Het zou prettig geweest zijn niet ezelfde tnensen straks het werk voort te etten. Het is te betreuren dat nu de strijd i'irbij is de verdeeldheid weer zijn kop psteekt. Dhr. Buijs dankt "voor de waarderende lorden en voor de prettige samenwerking "spreekt de wens uit, dat niettegenstaande 't verschillen, de nieuwe raad de belangen in de gemeente op de juiste wijze zal chartigen. Dhr. Overweel dankt voor het vertrou- 'rn, dat de wn. Burgtn. Vogelaar en ook nr. Kleinenberg bij het samenstellen van r adviescommissie en de noodgemeente- ■•ad in hem hebben gesteld. Straks zullen 'mde rotten" het werk grotendeels voort- ften. Hij hoopt echter dat de politieke "schillen de belangen der gemeente niet in het gedrang zullen brengen. Het gemeente belang sta steeds voorop. Hierna sluit de Voorz. de vergadering. GEMEENTERAAD STELLENDAM De heren C. Hoek en D. Verbiest weth. Vrijdagavond 7 uur vergaderde de gemeenteraad van Stellendam. Alle leden waren aanwezig. De voorz. wn. burgm. L. J. Vogelaar, opent de verg. en gaat daarna over tot beëdiging der raadsleden, waarna hij de nieuwe leden feliciteert met hun benoeming. Hij wijst er op dat de taak van de genie nte- raatl in de eerstvolgende jaren geen gemak kelijke zal zijn. Hij spreekt de wens uit, dat de leden alle k achten 'tillen inspannen om de belangen der gemeente te behartigen. De heer Hoek dankt namens de Raad als oudste raadslid (dhr. Hoek is reeds 23 jaar lid van de Raad) de voorz. voor zijn ge sproken woorden en hoopt, dat de raadsver gaderingen in dezelfde aangename sfeer zullen verlopen als bij de oude Raad. Nadat de notulen zijn voorgelezen en vastgesteld, stelt de voorz. het euigsten agenda punt aan de orde: De Wethoudersverkiezing Voor de eerste vacature worden uitge bracht op dhr. C. Hoek 5 stemmen, op dhr. D. Verbiest 1 stem, terwijl 1 raadslid geen keuze kon maken en zijn briefje blanco indiende. Gekozen dhr. C. Hoek. Voor de tweede vacature behaalde dhr. D. Verbiest alle 7 stemmen. Beiden nemen hun benoeming aan. Het college van Wethouders zal dus bestaan uit de heren C. Hoek (comb. Herv. A.R.) en D. Verbiest (P.v.d.A.) De voorz. heet beiden welkom in het college van B. en W. Daar dhr. Hoek een oudgediende is, weet hij Wat van hen ver wacht wordt; dhr. Verbiest zal als nieuwe ling in de Raad en dus ook wat betreft het Wethoudersschap nog wel eens voor moeilijkheden komen te staan. De voorz. hoopt dat altijd in goede harmo nie gewerkt zal worden. Dhr. Verbiest dankt de voorz. voor de gesproken woorden. Aangezien de rondvraag in I94U is afgeschaft, sjuit de voorz. daarna de vergadering. GEMEENTERAADSVERSLAG STAD AAN 'T HARINGVLIET Ook in Stad kwam de Nood-Geipeente- üaad voor de laatste maal bijeen. Na opening met gebed, worden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken worden ter kennis geving aangenomen. Onderzoek geloofsbrieven door de heren Saarloos en Koppenaal en Kreeft. Met alg. stemmen wordt de nieuwe raad aanvaard. De Gemeente-rekeningen zijn rragezien en in orde bevonden. Punt 6 van de Agenda behandelt de kwestie „Motorbrandspuit". Thans is een spuit in gebruik uit Den Haag, die alleen goed werk levert bij aansluiting op de waterleiding. De Moffen hebben de oude spuit zodanig toegetakeld, dat het 2200, zal kosten om deze te herstellen. De nieuwe spuit, meer capaciteiten gevend, zou mis schien 1500,kosten. Allen zijn het er nog niet over eens, om de nieuwe spuit baven de oude te verkiezen. Besloten wordt een en ander nog eens grondig te onderzoeken en dit volgende maal ter tafel te brengen. Punt 8 brengt ter tafel: Beschikbaarstel ling woning Burgemeester. De lieer Kreeft vindt het beroerd als in deze tijd een woning open staat. De Voorzitter deelt mede, dat de nieuwe Burgemeester er waarschijnlijk nog binnen een maand zal zijn. De Raad besluit de woning voorlopig nog 4 maanden beschikbaar te houden. Verder is nog binnen gekomen-een verzoek van dhr. Steinhardt om subsidie voor kindertractatie op Koninginnedag. B. en W, wil hiervoor 100,uittrekken. De deer Koppenaal wil meer geven, maar na stemming wordt dit voorstel verworpen. Dan vraagt nog de gem. weger en haven meester Abramse, om loonsverhoging*. Intussen blijkt, dat dyor een tijdelijke toelage van f 240,— per jaar, zijn salaris aanzienlijk is verhoogd, zodat hierover geen reclames meer worden verwacht. Vanuit Middelharnis is bericht ontvangen om medeaansluiting voor het geneeskundig Schooltoezicht. Dit wordt goedgevonden. Rond»raa<>. De heer Kreeft vraagt over de uitbetaling van verhuiskosten. De Secretaris han hgti gerust stellen, er is reeds een gedeelte afgewerkt. Koppenaal vraagt nog of de haven op voldoende diepte is voor de a.s. bieten campagne, waarop de Voorzitter mededeelt, dat de gemeentewerkman er mee bezig is Voorts vraagt Koppenaal hoe liet staat met de nieuwe klok. Door slechte activiteit blijkt de colportage een weinig mislukt, maar een klok zal er toch komen. Aan het verzoek om meer materiaal voor de School schoon te houden onr het werk van de schoonhoudster te vergemakkelijken zal niet kunnen worden voldaan, zolang het Distributiekantoor afwijst. In dit verband wordt er op gewezen dat sommige leden van Verenigingen de School op onverschillige wijze bevuilen. Dit is niet prettig voor de schoolschoonhoudsten, die naar tevreden heid werkt. Met een woord van dank aan' de heen gaande heren Raadsleden wordt de openb. vergadering gesloten, waarna geheime zit ting volgt-, VERSLAG NOODGEMEENTERAAD OOLTGENSPLAAT. Te Ooltgensplaat kwam de nood-gemeen teraad op "Vrijdag 23 Augustus voor het laatst in openbare vergade:ing bijeen. Voorzitter Burgemeester Slobbe. Secre taris K- KorteWeg. Aanwezig alle leden. De vopr'itter opent,met gebed,^waarna de secretaris^de notulen voorleest, die on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is een proces-verbaal van kas opname van den gemeente-ontvanger, waar uit blijkt dat alles in orde is bevonden. Van Ged. Staten begrootingswijz'iging 1£(46 in verband met de woningbouw. De commissie van onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden bestaande uit de heeren J. C. Vermaas, A. Kreeft en J. van Nieuwaal bracht bij monde van dhr. van Nieuwaal verslag uit en deelde mede deze in orde te hebben bevonden, waarna tot toelating werd besloten. Wegens het be danken van dhr. J. de Weerd als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim werd in deze vacature gekozen dhr. K- Dijk stra. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling betreffende liet Bouw en'Woningtoezicht met de gemeenten Oude Tonge, Den Bommel en Stad aan 't Haring vliet. Hoewel dit voorstel op de vorige raadsvergadering was verworpen, meende B. en W., aldus dè voorzitter, thans deze aangelegenheid opnieuw ter tafel te brengen, gezien een binnengekomen schrijven van de gemeente Den Bommel dat deze niet met de wijziging zooals deze door de gemeente raad van Ooltgensplaat werd verlangd, n.l. het benoemen van leden der commissie naar het inwoneraantal, accoord ging. Van de gemeente Stad aan 't Haringvliet was nog geen bericht binnengekomen. Dhr. van Es zeide echter tegen deze regeling bezwaar te hebben en vroeg of het misschien mogelijk was dat de gemeente Oude Tonge, Ooltgens plaat en Stad aan 't Haringvliet een gemeen schappelijke regeling zouden aangaan. De voorzitter deelde mede dat het zeer bezwaar lijk was de gemeente Den Bommel te doen uitsluiten. Dhr. K- Kreeft had liever geen commissie maar de bevoegdheden aan den Raad overgelaten. De voorzitter deelde mede dat het werk der commissie alleen maar bestond tot het benoemen van een opzichter. Het toezicht op zijn werkzaam heden berust bij B. en W. Dhr. Hokke voml het beter maar over het geschil wat betreft de samenstelling van de commissie heen te stappen en te trachten zoo spoedig mogelijk deze regeling in Werking te doen gaan, aangezien het op Oost Flakkee wat het Bouw- en Woningtoezicht betreft zeer treurig gesteld is. De heeren van Nieuwaal en Vermaas waren dezelfde meening toege daan. Hierop werd het voorstel zonder stemming aangenomen. De voorz. deelde mede zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen voor het oproepen van sollicitanten, vervolgens vond er nog een begrootigings- wijziging plaats in verband met toepassing van art. 72 der L.O.-wet wegens betaling geleden oorlogsschade aan de Bijz. scholen. In verband met de woningbouw deelde de voorz. mede dat er nog enkele schuurtjes waren onteigend,aan den Beneden Molendijk van dhr. A. Leijdens en Joh. van Putten. Deze onteigening was op bevredigende wijze voor beide partijen geregeld. Nu zou er nog een besprekeing met dhr. C. van Dam Jz. over het ruilen van een stuk grond waarop een portaaltje dat moet worden afgebroken plaats hebben, waardoor een rooilijn zou worden getrokken gelijk met het sigaren- bedrijf van dhr. P. <j,e Vos. Dhr. A. Kreeft vroeg den voorz. of het mogelijk Was het slop tusschen de woningen van dhr. M. Tiggelman en Joh. van Maas tricht te verbeteren. De voorz. zou hier een onderzoek naar instellen. Dhr. Vermaas zou gaarne van grint in het z.g. Lesje hebben. Dhr. van Es vroeg den voorz. hoe of het stond met de plannen voor ontpoldering. De voorz. deelde mede niet op de hoogte te zijn wat er tijdens zijn afwezigheid omtrent de plannen was gebeurd. Doch zou hierna een onderzoek instellen. Aan het einde der vergadering dankte de voorz. scheidende leden voor hun werkzaamheden ten behoeve der gemeente verricht. Dhr. van Nieuwaal dankte den voorz. voor diens woorden gesproken en Wenschte de nieuwe raad bij het volbrengen van hun taak Gods onmis- baren zegen toe. Hierna bleef de raad onder het drinken van een kopje thee geruimen tijd gezellig bijeen. GEMEENTERAAD OUDE TONGE. J.l. Vrijdag kwam de tijdelijke gemeente raad voor de laatste maal in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter: Burgemeester Slobbe.. Waar nemend secretaris: D. v. d. Tol. De Voorzitter opent de vergadering, waa-na de noutulen worden gelezen en vastgesteld. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van den Heer L. Dubbeldam waarin deze mededeelt dat hij zijn benoe ming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Procesverbalen van kascontrole gemeen teontvanger; idem leges- en voorschatkas; kas burgerlijk armbestuur 2e en 3e kwar taal en kas-contröle landarbeidersvereni ging. Een 'en ander wordt voor kennis geving aangenomen. Overgegaan wordt tot het onderzoeken der geloofsbrieven van de nieuw gekozen gemeenteraadsleden. In de commissie wor den benoemd de heeren v. d. Berg, Kamer ling en van Wezel. Na onderzoek adviseert de commissie tot toelating der gekozenen. De heer Kamerling vraagt nog of de openbare functies van dhr. de Vin en hemzelf, geen bezwaar kan zijn tot lidmaattschap va^i den raad De Voorzitter antwoordt dat geen ter men voor bezwaar aanwezig zijn; waarna met algemene stemmen de gekozenen tot den nieuwen raad worden toegelaten. De Voorz. doet vervolgens mededeling van een door B. en W. geschreven brief aan de Dijkring Flakkee, ten aanzien van het herstel der sluisdeuren. Het blijkt name lijk dat per contract in Aug. 1916 door de Op Zaterdag 31 Aug. a.s. hopen onze .geliefde Oom en Tante L. BRÖOSHOOFD* A. BROOSHOOFD-Verkerke dein dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang,gespaArd mogen blijven is de wensch van neven en nichten ST. A. feROOSHOOFD: A. J. BROOS HOOFD. L. MATSINGER. ST. MATSINGER. Dirksland, Augr 1946. !§)(§¥a)©!?a)if3®>f9®?gi(§?a)g'i®®?a)Ê Administratie- en Accountants kantoor W. A. DE BAKKER, Lid N. I. V. B.,OUDDORP.(Voor het geheele eiland te ontbieden) die meer kost dan 12 gulden, omdat U' bij ons voor dat bedrag een gegarandeerd prima cursus kunt volgen met inbegrip van grondige correctie en het stellen van vragen. Al onze cursussen zijn ingesteld op de zwaarste exameneisen en leiden op voor de officiële diploma's. EXAMENVREES IS ONNODIG, want wij geven allen cursisten gelegenheid een' test- of proefexamen af te leggen. U kunt bij ons onderstaande cursussen volgen: MIDDENSTANDSDIPLOMA - Verzekcringsinspecteur - Assuradeur - Bouwvakpatroon - Makelaar-Taxateur - Motor- en Rijwielhersteller - Taxateur - FRANS - DUITS - ENGELS - Naai- en Knipcursus - Huishoud- cursus - Medische cursus - Belastingrecht - Recht en Wet - enz., enz. Alvorens ergens anders te gaan studeren, is het UW BELANG toch eerst eens ons gratis prospectus en proeflessen aan te vragen. Na lezing daarvan volgt U beslist één van onze cur sussen. Instituut: Verenigde Leergangen voor Vak- en Handelsonderwijs, Handelstraat 5, AMSTERDAM-ZUID. VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD: OPKLAPBEDDEN, 1 en 2 pers. ENGELSCH LEDIKANT, 2 pers. Garnituren met Oud-Hollandsche zitting, enz. Zonder vergunning. Meubelwinkel Schoolstraat - Middelharnis. Beschermt Uw jonge groenten, plaats een windscherm van Wij leveren U alle maten. Goede wilgen boonstaken hebben wij ook voor U. Fa. DE KORTE TELEF. 24 - OUDE TONGE. Voor Sommelsdijk en Middel harnis neemt Iz. GROOTEN- BOER te Sommelsdijk graag Uw bestelling aan.

Opbouw | 1946 | | pagina 3