Distributienieuws. VAN OVER DE GRENZEN ADRIANUS WITVLIET Dankbetuigingen Duitse staaude jachthond een trekkarretje kindermolièrtje mnL bediende STUDIE-PIANO Een Woon- en Winkelhuis Boekhouding. Belastingen, Heropening Veerdienst Schouwen en Duiveland-Flakkee met ingang van 20 April 1946 Vertrek Zijpe 7.30 - 17.30 Vertrek Hoek van St. Jacob bij Nieuwe Tonge 8.30 - 18.30 Des Zaterdags extra dienst des middags 14 uur van Zijpe en Hoek van St. Jacob 15 uur. Zondags geen dienst. Adverteert in dit blad» Vrachtautobedrijf Jac, de Bakker 8 Zn, Beneden Oostdijk 195 - DEN BOMMEL Ie op ert nuziel an on Hitten I bracht te Mij Oucj, I te win V.G. I: t 2—0, Gedep id-Hoi Ide bi; Art. 4 dat ir Mil vai 5tieren (ran di lor det goed- Iede ree- p en C. zijn dt litgeva- aange- ier dag. rouwd je Rijn- Ld Juni j.l. heeft opgebracht de kom van 103,74. J Woensdag 3 Juli a.s. hoopt de beroepen predikant Ds. J. van Dijk van Monster, 's avonds 6.30 uur in de Herv. Kerk voor te gaan. Op de Woensdag g.houden vergadering is heropgericht de Gem. Z.mgvereeniging „Excelsi or". Bestuursverkiezing vindt plaats op de volgende vergade ring. OOLTGENSPLAAT. Voor de [a.s. gemeenteraadsverkiezing te Dinteloord komen op de lijsten van candidaten voor onze vroegere dorpsgenootenC. Remus Az., St. Qeref. PartijI. Buscop C.Wz., C. H. Unie; J- Boere, Partij van tie Arbeid. Zaterdagavond vond onder Hhoote belangstelling de officieele ingebruikneming plaats van het Voetbalterrein aan de Rietveld- sche weg te dezer plaatse met medewerking van de Muziekver. .U.D.I.". Na vooraf een rondgang floor de gemeente te hebben ge maakt, werd naar het terrein gemarcheerd. Burgemeester Slob be hield hierbij een rede, waarin het hem verheugde dat juist op de verjaardag van Z.K.H. Prins 1 Bernhard-dit voetbalterrein in gebruik werd genomen. Daar spr. zelf geen kennis heeft van het voetbalspel, heeft hij eenigszins geaarzeld om aan dit verzoek te voldoen, want -over dingen te spreken waarvan men geen ver stand heeft, is zich op glad ijs begeven en vooral in de zomer begint hij daar liever niet aan. Toch de reden dat juist op de verjaardag van Prins Bernhard, en de voetbalsport tot verbetering van het cultureele leven in deze gemeente bijdraagt, heeft hem besloten tot het houden van een korte toespraak. Nadat spr. nog een overzicht had gegeven wat op het gebied van het verenigings leven in deze gemeente het afge- loopen jaar tot stand was gebracht eindigde spr. zijn rede met een driewerf hoera op de vereeniging lun werd het terrein betreden. J Namens de voetbalver. H.V.V. ■werd den Voorzitter een bloemen- mand aangeboden, waarna, nadat j Burgemeester de aftrap had gege ven, met de wedstrijd werd be gonnen tusschen O.F.B. I en H.V.V. I. Vooral in de eerste helft van de wedstrijd was H.V.V. steeds in den aanval. Na de rust kwamen de O.F.B.-ers beter in vorm en kreeg de doelverdediger van de bezoekers druk werk. Evenwel werd de wedstrijd door H.V.V. met 42 gewonnen. Voor het Chr. Blindenge- sticht „Sonneheerdt" te Ermelo, is door middel van predikanten een bedrag van 43,10 bijeen gebracht. De beide weegbruggen in deze gemeente zijn voor de a.s. bietencampagne goedgekeurd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerdNo. 1Partij van de VrijheidNo. 2. Chr. Hist. UnieNo. 3. Staatk. Geref. Partij No. 4. Anti Rev. Partij; No. 5. Partij van de Arbeid. De gemeentereiniger had het ongeluk met zijn ezel en wagen in de sloot terecht te komen. Met eenige materieele schade en de schrik is het afgelopen. Als de baas nu goed uitkijkt zal dit niet weer gebeuren, want het ezeltje zal zich niet voor de tweede maal aan de zelfde duikeling schuldig maken. De hoofdonderwijzer der Chr. School bracht het er slechter af. Onder de gemeente Sommels- dijk sloeg hij met zijn motor over de kop en is hij met een hersen schudding door de ziekenauto naar zijn woning vervoerd. Voetbal. De wedstrijd van Zaterdag 29 Juni tusschen V.V.S. en H.V.V. is dooreen misverstand niet doorgegaan. De junioren van V.V.S. speelde een wedstrijd tegen junioren H.B.S. meteen nederlaag voor V.V.S. met 21. Distributie van Klompen. Personen, die na 28 Februari 1946 nog geen klompenbon heb ben ontvangen, kunnen in de week van 1 t/m 6 Juli a.s. daar voor een aanvraag ten distributie- kantore indienen. De gebeurtenissen, die zich in lie afgelopen week hebben afge speeld in het leven der volkeren, kunnen we, letterlijk en figuurlijk, schokkend noemen. Zo is in Amerika: Zondagavond om 11 uur de I atoombom afgeworpen bij Bikini, een klein Atol-eilandje in de Stille Zuidzee. Een rookkolom en een vuurzuil stegen op tot een hoogte van 20.000 meter. Het enorme slagschip Nevada, in oranjekleu ren geschilderd, vormde het hoofd doel. Meer dan 40.000 militairen, geleerden en verslaggevers uit alle landen der wereld, waren getuige van het huiveringwekkend schouwspel. Zondagmorgen was men begonnen met al deze men sen op veilige afstand van de plaats des onheils te brengen. Tot het laatste ogenblik was een kleine groep van circa 300 deskundigen op het eiland en op de vloot gebleven, om de instrumenten te controleren en in werking te zet ten. Volgens een zeer voorlopig rapport zijn 2 schepen gezonken, 6 zwaar beschadigd en 11 licht beschadigd of in brand gevlogen. Het zal echter nog wel een maand duren, voordat de geleerden hun onderzoekingen en bevindingen In een volledig rapport hebben vastgelegd. Vermeldenswaardig is het feit, dat enkele geitjes na de ontploffing, aan boord van een her schepen, werden aangetroffen, terwijl ze rustig hun hooi kauw den. Ook de palmbomen op het H'and, staken hun wuivende kruinen nog omhoog tegen de blauwe lucht. Sommige waarne mers spreken reeds van een .teleurstelling". In de afgelopen week is de Atoom-commissie weer bijeenge weest. Zoals men weet was er een Amerikaans en een Russisch voorstel tot bestrijding van het atoom-wapen-gevaar. Na lang durige besprekingen is er nu een comm/ssie ingesteld, die de moge- bjkheid moet bestuderen om het Amerikaanse en het Russische plan met elkaar in overeenstemming te brengen. De Nederlandse afge vaardigde noemde de taak van deze commissie „majestueus". Hij hoopte dan ook dat de leden met „verhevenheid en ernstige plichtsbetrachting" zich van hun taak zouden kwijten. Schokkend was ook de vergade ring van de Veiligheidsraad (V.R.) van Woensdag j.l. De Spaanse kwestie was weer in het geding. Er was een Australisch voorstel, waarin stond dat Spanje een mogelijke bedreiging voor de vrede vormde en dat de Spaanse kwestie op de agenda zou blijven staan. Bij stemming over dit voorstel bleken 9 leden er voor en 2 er tegen te zijn. Maar nu sprak Gromijko ten tweeden male in deze zaak zijn veto uit. Er ont stond een heftige discussie en het kwam tot opwindende tonelen. De Australische afgevaardigde sloeg met de vuist op tafel en verzekerde den Rus dat hij niet steeds met zijn „neen", de voor stellen van de andere leden kan blijven verwerpen. Met rode hoof den zijn de heren toen maar uit elkaar gegaan en ze Weten zelf nog niet wanneer ze elkaar weer zullen ontmoeten. Ze weten wel, en wij weten nu ook, dat in de Spaanse kwestie nog geen oplos sing in zicht is. Zo is het helaas ook in Frankrijk: In de afgelopen weken is de conferentie der 4 ministers te Parijs elke dag voortgezet. Zoals wij de vorige week schreven, wilde men proberen om uiterlijk voor Vrijdag, alle kwestie's op te lossen, teneinde zo spoedig mogelijk een vredesconferentie bijeen te roepen. Helaas is het bij goede voornemens gebleven. We moeten vaststellen dat in de afgelopen week bijna geen resultaten zijn bereikt. De eerste dagen leek het alsof hele maal geen vorderingen gemaakt zouden worden. De besprekingen liepen toen over het toewijzen van 2 Italiaanse grensgebieden, Briga en Tenda, aan Frankrijk, benevens over de vrije vaart over de Donau. Hier is het de Rus Molotow, die door zijn halstarrige en koppige houding, het nemen van beslissingen en het afhandelen van de kwestie's vertraagt en belemmert. In de loop der week is echter een gunstige wending ingetreden. Plotseling liet. Molo tow zijn bezwaren vallen en hij stemde toe in de toewijzing van de Dodekanesos aan Griekeland en tegen de inlijving van Briga en Ténda bij Frankrijk verzette hij zich ook niet meer. Over twee heel belangrijke kwestie's, Triest en de Italiaanse koloniën is men evenwel nog niet tot overeenstem ming gekomen. Vooral Triest is een echte twistappel. Zowel Joego Slavië als Italië laten aanspraken op deze havenstad gelden. De Westelijke mogendheden hebben voorgesteld om de stad onder internationale controle te stellen. Molotow was er tegen. „Geen geallieerde invloed in de Russische invloedssferen" is zijn onuitge sproken wens. Vandaar zijn voor stel tot het vormen van een zelf standig Triest onder het bestuur van een Zuid-Slavischen gouver neur. Dit voorstel kon echter weer geen genade vinden bij zijn andere collega's. Bidault, de Franse minister, heeft nu een compromis voorstel aan de vergadering voor gelegd. Ook inzake de Italiaanse koloniën probeert Frankrijk te bemiddelen. Of men het eens kan worden zal misschien de komende week ons leren. We hebben echter al gehoord, dat Zuid-Slavië niet tevreden is met de Parijse besprekingen over Triest. Maar schalk Tito heeft n.l. verklaard, dat Zuid-Slavië zijn volle aan spraken op Triëst handhaaft. Een andere oplossing is voor ons niet aanvaardbaar, aldus de Maar schalk. En hij beschuldigt de Westelijke mogendheden van ge brek aan begrip voor de opofferin gen, die Zuid-Slavië zich in de oorlog getroost heeft. Inmiddels doen zich ernstige ongeregeldhe den in Triëst voor. Italië. Ook daar heeft minister-presi dent de Gasperi, heftige protesten laten horen tegen het besluit van de Conferentie te Parijs om de grensstrook van Briga en Tenda aan Frankrijk toe te Wijzen. Tos- canini, de beroemde Italiaanse dirigent is er ook al bedroefd om. Zo bedroefd, dat hij in Frankrijk niet komt musiceren met zijn orkest. De Italiaanse regering zal nu proberen om haar stem te laten horen in de conferentiezaal te Parijs, voordat tot nieuwe on heilen over Italië besloten wordt. Immers, het probleem over de Italiaanse koloniën moet ook nog worden opgelost, zoals we boven reeds schreven. Italië heeft inmiddels zijn pre sident gekregen Het is de 68-jarige Napolitaanse advocaat Dr. de Nicola. Reeds voor de komst van het Fascisme was de Nicola Kamerlid cn twee keer onder minister. Wanneer men ziet hoe Italië op het ogenblik een Wan hopige strijd voert om Triëst te behouden, benevens enige invloed op zijn koloniën, dan begrijpt men dat de taak van der nieuwen president niet benijdenswaardig is. HET NIEUWE KABINET Gisteravond is bekend gemaakt dat Dr. Bcel in het vormen van een Kabinet is geslaagd. De namen waren echter vanmorgen nog niet officieel bekend. Volgens het Vrije Volk zou het nieuwe Ministerie als volgt zijn samen gesteld: Minister-President en Minister van Binnenlandse Zaken: Dr. Beel; Onderwijs: Dr. Gielen; Handel en Nijverheid: Dr. Huijs- mans; Justitie: Mr. van Maarse- veenOorlog: Lt. Kol. Fiever; Sociale Zaken: W. Drees; Finan ciën: Prof. Lieftinck; Verkeer: Ir. Vos; Landbouw en Visserij: Ir. Mansholt; Overzeese Gebiedsde len Mr. J. A. Jonker; Buitenland se ZakenBaron van Boetzelaar van OosterhoutOpenbare werken en Wederopbouw: Ir. Ringers; Minister zonder portefeuille: Mr. van Kleffens. Met blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de ge boorte van onzen zoon KLAAS P. Tanis. M. Tanis Mastenbroek. Middelharnis, 29 Juni 1946. Nieuwe Pad D 141. Door een noodlottig ongeval werd te Velsen plotseling uit het leven weggerukt onze beste Neef op den leeftijd van 29 jaar. Schenke God inzonderheid de Weduwe en deMoeder kracht naar kruis. Ditksland, A. Hameeteman Pz. L. Hameeteman Schrijvershof. Zuidland, Wed. P. v. Tricht Hameete. Oude Tonge, L. Ouwens—Hameete' H. C. Ouwens. Oud-Beijecland, M. J. VogelaarHameete. G. P. Vogelaar. Muiderberg, J. Hameete. G. Hameetev. d. Lei. DIRKSLAND, 27 Juni 1946. Heden behaagde het den Heere van leven en dood na een kortstondig lijden van onze zijde weg te nemen ons innig geliefd Dochtertje, Zusje en Klein- dochtertie WILLY in den zeer jeugdigen leeftijd van 8 jaar en 4 maanden. De Heere die geen rekenschap geeft van Zijne daden, sterke ons in dit zoo zwaar verlies. Abr. Brinkman A BrinkmanMenheer Dina Johanna Lientje Jan Hendrik Arie Arie Hendrik en verdere familie Stellendam, 30 Juni 1946. Voor de zeer vele belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve Vrouw, en der kin deren zorgzame Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Mej. P. HOLLEMAN, geb. Van den Ouden, betuig ik mijn hartelijken dank. Inzonderheid Dr. P. J. de Man en Zuster Landheer, voor de lief devolle verpleging aan haar be wezen. Uit aller naam, W. HOLLEMAN. BATTENOORD, Juli 1946. Gem. Nieuwe Tonge. Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader KLAAS MEIJER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzonderheid aan Dr. Ruize- veid voorde zorgvuldige behande ling aan hem bewezen. Uit alb'r naam, Wed. KL. MEIJER-Tanis. OUDDORP, Juli 1946. Station A 187. WEGGELOPEN: een jonge teef, langharig, bruin met wit ge tekend, korte staart. Tegen beloning terug te bezorgen bij garage BLOKLAND, Nieuw- straat Middelharnis. TE KOOP: Tevens te ruil: een d.bl, Zwagger- mantel, voor jongensjasje, 1. 10 j. Inlichtingen: Fr. WITVLIET, Gelderschendijk 591, Dirksland. VERLOREN: Een bruin maat 24. Terug te bezorgen tegen beloning» bij K. de JAGER, Pr. Hendrikstraat C 125, M'harnis. Gevraagd voor spoedige in diensttreding een Diploma Boekhouden strekt tot aanbeveling. Vergevorderde studie boekhouden is vereischt. Administratie- en Assurantie kantoor P. J. VAN DER REE, Sommelsdijk. TE KOOP: met garantie, f 400, H. C. G. MERTENS, Zwaans hals 342, Rotterdam. Op besten stand te Dirksland ter overname aangeboden, mits andere Woning disponibel waarin gevestigd een levens- middelenbedrijf. Brieven onder No. 297, Bur. v. d. Blad. TE KOOP 6 dl. KONIJNENHOK 3 g. gr. Chin, Voedsters en Jonge Ras- en gekruiste konijnen. ABR. DE KORTE Tuinstr. 249i Herkingen RUILEN Een z. g. a. nieuw paar dames schoenen maat 37, voor gebruikt vloerkleed of pasmat. Westdijk A 266, Nieuwe Tonge. Administratie- en Accountants kantoor W. A. DE BAKKER, Lid N. I. v. B.,OUDDORP.(Voor het geheele eiland te ontbieden). Voor vrachten, zowel binnen als buiten Flakkee, Staan wij steeds klaar voor U met de G. Kk. C. Is deze weg, dan niet staan te treuren, Want dan is de Soto er nog, waarmee het kan gebeuren Wilt U zeker zijn van eén wagen, Behoeft U No. 27 Den Bommel, maar aan te vragen Voor ieder vrachtje, 't zij groot of 't zij klein, Moet U bij JAC. DE BAKKER Zn., Ben. Oostdijk 195 zijn. Als belangrijk zij nog gemeld, Dat onze tarieven zeer laag zijn gesteld 1 Beleefd aanbevelend,

Opbouw | 1946 | | pagina 3