5 Plaatselijk Nieuws ONZE KACHEL EN WIJ... het gaat om calorieën SCHAAKRUBRIEK Distribut J. J- VA1| tl barendrecfI RIETM Fa. DE den verwacht. We hopen dat een volgende keer meerderen hun be- langstejling hiervoor zullen tonen De uitslag is als volgt: 1. C. van Es, knecht bij Joh. Mol te Stad aan 't Haringvliet. 2. Cor van Strien te Nieuwe Tonge. 3. W. Koppenaal, knecht bij A. Cassee te Nieuwe Tonge. 4. Jaap de Wit te Sommels- dijk. De prijzen zullen binnenkort aan de winnaars worden toege zonden. De Secretaris, P. J. VAN STRIEN. FLAKKEESCHE BOERENBOND Herkingen, 18 Juni 1946. Aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening te 's-Gravenhage. Geeft met verschuldigden eer bied te kennen het Bestuur van den Flakkeeschen Boerenbond, goedgekeurd bij Kon. Besluit laatst van 24 December 1924, No. 24.; dat naar hun ter oore komt alle mestvergunningen Bzijn of zullen worden ingetrokken; dat er door dezen maatregel, Wanneer ze werkelijk ten uitvoer wordt gebracht, een storm van verontwaardiging zal opgaan bij die bevolkingsgroep die ten nauw ste bij den landbouw betrokken is. We noemen hier o.a. alle am bachtslieden, kade-, pakhuis- en alle weg- en polderwerkers. Alle deze genoemde en nog zoo vele niet genoemde menschen, die ten allen tijde gereed staan om bij de nog gebrekkige hulpmiddelen in onzen landbouw en versleten in ventaris, datgene te doen om de uitvoering van de bedrijven mo gelijk te maken, juist het tegen overgestelde van wat Wij in onze zeehavens zien gebeuren: dat, als de aangekochte biggen, die nu bij velen al aangegroeid zijn tot 100 a 150 halve kilo's moeten worden afgestaan en dit tot gevolg zal hebben dat bij een groote bevolkingsgroep op ons eiland een ontevredenheid zal» worden geboren met al de daaraan verbonden narigheden, daar zij met groote zorg de varkens tot een zoodanig gewicht hebben weten te krijgen en op deze manier er afstand van moeten doen, be- teekend een offer voor hen van ongekende grootte; dat zij erkent dat de graan- positie van dien aard is, dat de allergrootste zuinigheid geboden is en zij daar gaarne de mede werking aan zal verleenen; dat velen, vooral aan polder wegen en dijken Wonenden, hun aardappelschillen, groenten en etensresten, nergens aan kunnen benutten dan aan hun varkentje, terwijl ze het geheele jaar door, onafgebroken en van dag tot dag, allerlei onkruidsoorten, planten- bladeren, potertjes, welke het op rapen niet loonen, bijeenverzame len en daarmee hun varken in het leven houden en daardoor in staat zijn een kleine voorraad spek en vet in hun gezin te brengen dat door dezen maatregel tal van menschen gedupeerd zullen worden, terwijl voor betrekkelijk groote Waarden aan oogenschijn- lijk minderwaardig of waardeloos voedsel verloren zal gaan. Redenen, waarom zij zich tot UWe Excellentie wend met het eerbiedig verzoek de genomen be slissing te herzien en deze men schen in het bezit te laten van hun varken. 't Welk doende, enz. Het Bestuur van den Flakkeeschen Boerenbond, (w.g.) G. J. BUTH, Voorz. (w.g.) A. W. KEIJZER, Secr. MIDDELHARN1S. Mej. B. Langbroek slaagde dezer dagen te Utrecht voor de acte L.O. N.R.D. Zoals wij reeds verleden week in dit blad melding maakten, hebben de Reclasseringsinstellin- gen het voornemen een nationale reclasseringsdag te houden op Zaterdag 6 Juli a.s. Teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is er een Comité van Aanbeveling gevormd waarin de volgende personen heb ben zitting genomen: Dr. C. F. Arends, Ds. L. Blok, Pastoor A. Boekei, L. J-. den Hol lander, oud-burgemeester, Mr. M. J. Hempenius, notaris, Ds. N. de Jong, D. Rijnaers, burgemeester, Ds. Spijker, Mr. A. v. d. Velde, kantonrechter, Ds. P. A. Zeilstra, Bestuur N.V.V. Flakkee, Chr. Besturenbond Flakkee. Denkt om 6 Juli. De N.R.D. HET COMITÉ. Verleden week stond bij de namen van het werkcomité de naam L. de Waal; dit moet zijn: L. v. d- Waal, Visserstraat. Evenals bij een kachel, moet ook ons lichaam regelmatig van brand stoffen worden voorzien. De kachel geven wij hout of kolen en deze bevatten een hoeveelheid warmte- eenheden, die calorieën genoemd worden. Ook ons lichaam kan het niet zonder verbrandingswarmte stellen en daarvoor dient het voed sel, dat de noodige warmte-eenheden of calorieën bevat. Dushoe beter de brandstof en het voedsel, hoe meer calorieën. Gelukkig hebben we nu weer voldoende voedsel om ons lichaam van de noodige calorieën te voor zien, dus om gezond en krachtig te blijven. Zoo levert een pond havermout ons 1940, een pond suiker 2050 en een pond peul vruchten 1650 calorieën. Maar, zooals wij voor de kachel graag de beste brandstof over heb ben, zoo moeten we er ook voor zorgen ons lichaam van de beste brandstof, dus het beste voedsel te voorzien. De Nederlandsche huis vrouw weet dat en zij houdt haar gezin gezond en sterk doordehooge voedingswaarde van De Gruyter's betere waar. Betere waar, gezonde voeding en weer net als vroeger tien procent korting. ONS TORENKLOKKENFONDS. In de eerstvolgende Week zullen de burgers van Middelharnis ver zocht worden een bijdrage te geven tot aanschaffing van een nieuwe torenklok. Er is al wat geld binnengekomen, doch klok ken zijn duur enze waren nu eenmaal niet verzekerd. Willen we een nieuwe torenklok hebben - wat per slot toch in onze toren hoort - dan zorgen wij er zelf voor. Mogen we vragen: wanneer de collectaten en collectrices komen, gedenkt U onze torenklokken- lijst! De torenklok-commissie: J. BOOMSMA. D. D. KONINGS. -Tot ingenieur bij de Prov. Waterstaat, alhier, werd benoemd met ingang van 15 Juli Ir. H. C. W. v. d. Meer, ingenieur bij de Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage. Aanstaande Zaterdagavond om half zeven, zullen verschillen de zangverenigingen, onder leiding van den heer v. d. Heuvel, in de muziektent een zanguitvoering geven, waarbij gecollecteerd zal worden ten bate van de oorlogs slachtoffers in ons land- Dezer dagen zal bij alle ingezetenen een intekenlijst wor den aangeboden om gelden te verzamelen voor een nieuwe torenklok. Door het breken van de roerketting van het s.s. Zierikzee, werd Zaterdag de verbinding MiddelharnisHellevoetsluis met een vertraging van enkele uren met behulp van een sleepboot onderhouden. Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. hebben zich 27 candidate!! aangemeld- De ingediende candidaten- lijsten voor de Gemeenteraads verkiezingen liggen op liet Ge meente-secretarie ter inzage. - Onze dorpsgenoot, de heer W. H. Verheul, werd benoemd tot commies Ie klas op het Gemeente secretarie te Soinmelsdijk. Kerknieuws: Predikbeurten voor Zondag 23 Juni 1946. Ned- Herv. kerk, v.m. 10 uur Ds. Blok en 11.111.6 uur dhr. Vetter. Chr. Gerei kerk, v.m. 10 en n.m. 6 titir leesdienst. Oer. Gemeente, v.m. 10 en n.m. 6.30 uur leesdienst. Geref. kerk, v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Steunenberg van Rotterdam. Op het distributiekantoor worden enkele beambten ge vraagd. (Zie advertentie). DIRKSLAND. Geitenkeuring. De geitenfokver. „Dirksland en Omstreken" hield Woensdag 19 Juni '46 een keuring. Aange voerd werden 23 geiten van goede kwaliteit. De volgende prijzen Werden uitgereikt: Geknipte lammeren: E. Groe nendijk le pr., A. Koppelman 2e pr., St. Visser 3e pr. 1-jarige ingeschreven geiten: A. Koppelnian le pr., Jac. Visser 2e pr. 1-jarige niet-ingeschreven gei ten: A. de Man le pr., A. v. Es, 2e pr. 2-jarige en oudere ingeschreven geiten: D. Poortvliet le pr., A. Koppelman 2c pr. (a), St. Visser 2e pr. (b), G. Brooshooft 3e pr. 2-jarige en oudere niet-inge- schreven geiten: D. Gestel le pr., C. v. d- Hoek 2e pr. De publieke belangstelling voor de keuring was groot. Jammer, dat, gezien het aantal geiten, dat er in onze omgeving is, weinigen hun geit(en) ter keuring brachten. Het bestuur hoopt, dat volgend jaar alle geitenhouders hun dieren ter keuring zullen brengen. Kerknieuws: Zondag 23 Juni. Ger. Gemeente: 9.30 uur en 6 uur Ds. J. B. Bel. Behoort bij Herkingen Rectificatie. Onder het plaat- lijk nieuws in het Dinsdagnum- mer is opgenomen het bericht van de ingeleverde candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen, waarbij vermeld is dat een lijst is ingediend van de Partij v. d. Arbeid. Dit moet zijn Werk manspartij. Burgerlijke Stand. Over leden: Philip, z. v. Marinus Log- mans en Jannetje van 't Hof, oud 17 maanden. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: 's morgeus 9.30 en 's av .6 uur Ds. Anker. Ger. Gem.: 's morgens 9.30 en 's avoiids 6 uur leesdienst. HERKINGEN. De voetbalvcr- eeniging speelde j.l. Zaterdag een wedstrijd tegen Dirksland III, welke werd gewonnen met 2-0. Het tweede elftal speelde tegen Melissant 3, welke werd verloren met 4-0. De gemengde zangvereeni- ging dezer gemeente behaalde op een concours te Wassenaar op 2e Pinksterdag een 2e prijs in de 4e afdeeling. Aan houders van een hond, ouder dan 2 maanden, wordt mee gedeeld dat zij deze moeten aan geven ter gemeente-secretarie, het zij schriftelijk of mondeling. STELLENDAM. Kerknieuws. Ned. Herv. kerk: Zondag 23 Juni vm. 9.30 en 's av. 6 uur, dhr. Bouwman Ger. kerk: vin. 9.30 leesdienst, 6 u. Ds. H. de Valk. GOEDEREEDE. A.s. Zondag zal in de Ncd. Herv. kerk voor de gemeente optreden cand. van Drent van Utrecht. Ds. Ewokt, die wegens ver trek naar Ridderkerk-Bolnes deze gemeente gaat verlaten, is voor nemens om zijn afscheidspredika- tie te houden op 28 Juli a.s. OUDDORP. Van hier zijn enige vissers met hun schuiten naar het stoomschip „Meerkerk", dat bij West-Kapelle op een mijn is ge lopen, gevaren 0111 het schip te helpen lossen. - Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente roepen solli citanten op voor de betrekking van gemeen te bode. Salaris 475 per jaar. De nieuw benoemde functionaris zal tevens worden aangesteld als deurwaarder dei- plaatselijke belastingen en schat ter huurwaarde der vergunnings ei! verloflokaliteiten, Waarvoor een beloning wordt toegekend van 13 en 32 per jaar. Gegadigden moeten hun sollicitatie voor 1 Juli inzenden. I11 diensttreding 1 Augustus. Tot lid van de Commissie tot Wering van schoolverzuim is door vertrek van den heer Braber naar Pijnakker, 1111 benoemd de heer de Goede, Höofd O.L. School alhier. Wees op uw lioede. Tegen G. v. d. B., L. B. en mej. P. S. is procesverbaal opgemaakt we gens rijden zonder licht op hun fietsen. Burgerlijke Stand. Geboren Maatje, d. v. Chr. Grinwis en J. 't Mannetje. Ondertrouwd: JanMastenbroek en Toos Moerkerk. Overleden: KL Meijer, oud bijna 76 j., echtgenoot van Mina Tan is. Kerknieuws: Ned. Herv. kerk Ger. kerk: 9.30, 2.30 Ds. v. d Veen. Ger. gem. 9.30, 2.30 leesdienst. Doopsgez. gem. de heer van Trigt van Abbenbroek. Uitslag keuring Geitenfok ver. „Ons Belang" te Ouddorp. De Geitenfokvereniging alhier hield deze week, 11a een onder breking van twee jaar, ditmaal haar jaarlijkse geiten-keuring. Door de ongunstige weers gesteldheid, was de belangstelling niet zoo bijzonder groot, doch de kwaliteit van het aangevoerde materiaal was goed tot zeer goed- De uitslag keuring Was als volgt: Eenjarige witte ongeil, geiten, Goede kwal.: 1. Krijntje, van Kr. Pikaart, geit met beste romp en pracht- uier; 2. Jopie, van K. Tanis Gz., typische geit met mooie uier, doch niet te sterke achterbeenen. 3. Jans, van Joh. Padmos, goed ontwikkelde geit met wat losse schouders. Oudere witte ongeil, geiten. Een pracht collectie geiten met beste rompen, mooie uiers en over t algemeen behoorlijk beenwerk. Het hoogste geplaatst werden la. K'ara, van Komm. Breen; 1b. Mina, van Jan Tanis; 2a E 256, van Joh. Klepper; 2b. E 275, van Wed. Koek; 3a. Cor- rie, van C. Tanis Tz.; 3b. Klaasje, van C. Tanis Cz. Bij de gehoornde geiten waren eveneens mooie dieren. Het beste waren de 1-jarige Lies, van Kom. Tanis Pz. en de 3-jarige Corrie, van J. C. Tanis. I11 totaal werden 15 geiten in het stamboek opgenomen. Waar bleven de lammeren?? In deze afdeling Waar zoveel geiten van goede kwal. zijn, moest men veel meer lammeren laten regi streren. Deed men dit, dan zou er zeer zeker een goed afzegebied in het overige deel van Zuid- Holland zijn. De bokken Waren niet op de keuring aanwezig, doch werden door het Bestuur en Jury in de nieuwe stalling gekeurd. Het Bestuur komt een woord van lof toe, voor de uitnemende en keurige wijze, waarop men 1111 deze dieren gestald heeft. Een kras oudje. De 86-jarige Wed. J. de Ronde-Aleman ging dezer dagen nog een bezoek brengen bij haar dochter in Mid delburg. Van den werkman Jb. Mierop wonende aan den Nieuwenweg is een varken bezweken en goed gekeurd voor de noodslachting. NIEUWE TONGE. Candidaat- stelling voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing: Middenstand: 1 L. van Ees teren, 2 A. Th. H. Schipper, 3 lm. Mosselman, 4 M. C. Knöps, 5 J. J. Boeter. P. v. d. A.: 1 P. C. Tijl, 2 G. J. Zweerus, 3 T. Luchtenburg, 4 J. L. Th. Huijsen, 5 G. Koek koek, 6 W. A. Knöps, 7 L. van Zielst. S.G.P.: 1 A. van Alphen Hz., 2 C. v. d. Kroon, 3 L. v. d. Doel, 4 D. W. van Kempen, 5 F. van L0011, 6 W. Drooger Jr. Wz., 7 Joh. Wittekoek. Anti-Rev.: 1 S. Dekker, 2 G. A. J. van Opstelten, 3 W. Kievit Cz., 4 P. Vreeswijk Mz., 5 P. van Prooijen, 6 A. van Heemst, 7 P. van Alphen Jacz., 8 C. Vrees wijk P.Jz., 9 H. Kievit Jacz., 10 K. C. van Loon, 11 C Kom Pz., 12 Joh. VerWeij Johz. De straatcollecte van de Ver. tot Werkverschaffing aan Flulpbehoevende Blinden te Am sterdam heeft te Nieuwe Tonge opgebracht 246,63. Kerkdienst 'op Zondag 23 Juni 1946. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 11.n1. 6 uur Ds. v. d. Kooij. Onder pl. nieuws O. Tonge. Kerknieuws. De beroepen predikant, Ds. de Bruin van Willige-Langerak, heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente van hier bedankt. Predikbeurten voor Zondag 23 Juni 1946. Ned. Herv. Kerk: v.m9.30 uur den Eerw. Heer T. Vetter van Middelharnis en nam. 6 uur Ds. Vink van Stad a/h Haringvliet. OUDE TONGE. Maandagavond reed de heer L. O. met zijn vracht auto richting Voorstraat-Kade. Vanaf de Molendijk kwam op zijn motorfiets de heer W. L. aan. L. reed pardoes tegen de vracht auto aan. De gevolgen waren ern stig. L. werd zwaar gewond Hotel de Weerd binnen gedragen en na verbonden te zijn naar het Zieken huis te Dirksland overgebracht. De motor werd zwaar beschadigd weggesleept. De politie heeft de zaak in onderzoek. OOLTGENSPLAAT. Dhr. A. Hobbel A.Jz. had de aardigheid een gevonden projectiel te onder zoeken. Hierbij gaf hij een klap op dit voorwerp, waardoor dit tot ontploffing kwam. Hierbij liep hij ernstige verwondingen op. Dr. Kramers verleende geneeskundige hulp. Kerknieuws: Ned. Herv. kerk v.m. 9.30 uur dhr. Nijenhuis van de Langstraat en n.m. 6 uur Ds. Soniien berg. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 11.111. 6 uur Ds. Bos. Langstraatv.m. 9.30 leesdienst (dhr. de Bruin) en «n.m. 2.30 uur dhr. Nijenhuis. f" V. No. 10. Van No. 2 v. d. wedstrijd is de sleutelzet 1. Pe5-d3. Geen nevenopl. Deze tweezet is van A. v. Engelen. De volgende oplossers behaalden 2 punten: J. L. Braber, „Excelsior", G. de Jager, H. de Jong, M. C. Knöps, H. J. Langbroek, W. A. Nieuwland, C. Poortvliet, en B. Vis. Van de volgende tweezet wordt verlangd: Sleutelzet, dreiging, varianten. Sleutclzet 2 p. Dreiging 1 p. Elke variant 1 p. Men geeft dus een stel zetten van zwart met wits matzet op. Elke matzet van wit behoeft maar éénmaal worden opgegeven. Of anders gezegd: Wanneer U alle, verschillende matzetten van wit opschrijft niet een bijbehorende zet van zwart bent U er. Voor varianten van eventuele nevenopl. geldt hetzelfde. - Opl. hiervan versturen voor 6 Juli e.k. No. 10. (No. 5 van de wedstrijd). 8 WIT (9) KaO, Dfö, Td7, Lb5, Pf4, Pc6, pi. c2, g2, g4. ZWART (8) 1 Ke4, DdlTd8, Tc5, Lb8, Lbl, Pd6, pi. c3. DEN BOMM1 Dijkers van M niet 37.400,- dj ver voor de repail uitwateringssluis waterschap „Pok was aanbesteed. Kerknieuw op Zondag 23 Ned. Herv. Kt ■Ds. So mien berg (Doopsbediening Ds. Ewold van Ds. W. C Geref. Predikai voor zijn beroep bedankt. STAD AAN 'Tl Predikbeurten o]| Geref. Kerk, 1 6 uur Ds. A. A Ned. Herv. K< Ds. J. Vink en Ger. Gein., 2.30 en 's avond; OFF1C1EELE voor de tweede periode 1946(23 Elk der volge recht op het ki Bonkaarten KA 340 t/m 344 Alg. 345 Algemeen 346 Algemeen 347 Algemeen 348 Algemeen W. VAN I DEN E.N'fl zeggen namenl ouders hartelijk groote belangsl huwelijk ondervl 3e BarendrecfI I11 plaats v J. v. d. f C. K. LI geven U kenni genomen huwel voltrekking D.Y ben op Donderd M1DDELHARN 3e Weistraat b DIRKSLAND Korteweegje C JACOB K e MAA VROEGIND geven U kennis genomen Huwe' voltrekking zal Donderdag 4 Ju SOMMELSDIJK Oost Krakeel! Sint Joris Do Zoo de H leven hopen Ouders, Behu ouders LEEN V| ALIDA GR op Vrijdag 2 40-jarige Ec te herdenken Dat zij nogl mogen blijvci| van hunne dan, Behuwd- kindcren 1 OUDDORP, Middelweg abcdefgh Beschermt Uv plaats een winti Wij leveren U wilgen boonstaki voor U. TELEF. 24 - Voor Sommel harnis neemt BOER te Somm bestelling aan.

Opbouw | 1946 | | pagina 2