3 WIST U... VAN SIGARETTEN EN KOFFIE. Plaatselijk Nieuws SCHAAKRUBRIEK ne; een nette mogen verblijden over Gods on eindige goedheid en Christus' wonderbare genade. Amen. Na het uitspreken van het dankgebed richtte de scheidende predikant zich, mede namens zijn vrouw tot Gemeente, Kerkerand en Kerkvoogdij. Broeders, dat de ledige plaats in uw midden spoedig vervuld moge worden. Als ik tot U spreek, denk ik in het bizonder aan die broeders, die nu geen zitting meer hebben in uw college, vnl. broeder Doornheim die het slachtoffer werd van de Duitse terreur, ik heb hem leren kennen als een een voudig stil en vroom man. Aan zijn kinderen kan ik geen betere raad geven danVolgt het voet spoor van uw edelen vader. Ook Trommel ontviel ons op een zo tragische wijze. Tenslotte Oorbeek en Tieleman. Met u beiden heb ik 6 jaren samengewerkt. Ik dank u voor de vele diensten die ge mij bewezen hebt. Met de tegenwoordige college's heb ik in deze samenstelling slechts korte tijd gewerkt. Er breekt voor u thans een moeilijke tijd aan. Dat God u wijsheid geve en kracht. Bewaar de broederlijke liefde die daar is in Christus Jezus. Bedenkt Wie van u de eerste zal willen zijn, die zal uw dienaar zijn. Tot de jeugdverenigingen sprak Ds. v. d. End als volgt: Meisjes en jongens. Onze verenigingen Zondagschool, meisjes-en knapen- verenigingen verheugen zich in een betrekkelijke bloei. Ik wens alle jongeren dit op het hart te binden: Gaat op de ingeslagen weg voort. Blijft bij hetgeen u geleerd is. In het bizonder past hier een woord van dank uit te spreken tot mej. J. Overwee! voor het vele werk op het terrein van het verenigingsleven verricht. Broeder Overweel, (oud-koster) en br. v. d. Spaan (oud-voorlezer): Mijn hartelijke dank. Moge de Heere u nabij zijn in uw ouder dom. Du Pré, (de nieuwe koster) u wens ik toe dat ge met dezelfde trouw en nauwgezetheid waar mede ge tot nu toe uw werk hebt verricht voort zult gaan. Moge het verkeren in het Huis des Heeren u tot een vreugde en een zegen zijn. Ook de beide organisten Kleijnenberg en van Putten veel dank voor uw werk. Het personeel der beide Chr. scholen wens ik Gods besten zegen toe bij de arbeid in dit gedeelte van de wijngaard des Heeren. Ook aan het burgelijk bestuur dank voor de samenwerking. Tenslotte richtte de spreker nog het woord tot den consulent Ds. Anker en den Ringvoorzitter Ds. v. d. Wal. De verhouding met u beiden was altijd zeer prettig. Onze Ring bezorgde ons vele on vergetelijke momenten. God zege- ne en behoede u allen. Slot volgt. Nationale reclasseringsdag N.R.D. Evenals voor den oorlog hebben de samenwerkende Reclasserings- instellingen het voornemen een N. R. D. te organiseren. Deze collectedag zal gehouden worden op Zaterdag 6 Juli a.s. Tot het Nederlandsche volk zullen spreken De Minister van Justitie 5 Juli 19.15 uur.; Pater Hendrik de Greeve (Lichtbaken) 29 Juni; Ds. Spelberg 5 Juli; de Kamer leden Jan Schouten 4 Juli 20.05 uur en Koos Vorrink 3 Juli. Het werk-comité is als volgt samengesteltC. J. den Braber; A. v. d. Ven; T. Vijfhuize; M. de WaalL.de Waal; W. J. Witvliet; D. Mans Voorzitter. Denk om 6 Juli de N.R.D. HET COMITÉ. dat we volgens Firestone geen banden meer zullen krijgen van natuurrubber, omdat op het ogen blik de synthetische banden duur zamer zijn, dat de liaringprijs over tien dagen 8 cents per stuk zal bedragen, dat de koning van Siam, naar men beweert per ongeluk, door een geweerschot gedood is, dat Richard Christman, een Nazi-spion, schuldig is aan de dood van 83 Engelse en Nederland se parachutisten, dat de familie van Goebbels ge vonden is in een Oostenrijks dorpje, waar ze zich hadden verborgen, dat Prof. Goedewagen in Han nover is gearresteerd, waar hij bij liet geallieerde hoofdkwartier onder gedoken was, dat voor de jongste kinderen weer een suikerbon bekend gemaakt zal worden,- dat de E. V.C. gepoogd heeft het personeel van de suikerraffinaderij te Dinteloord tot staking over te halen, dat men dat gelukkig geweigerd heeft, dat de raffinaderij te Dinteloord in staat is de suikervoorziening weer normaal te doen verlopen, dat thans 20.000 havenarbeiders vrijwillig, of gedwongen door de E.V.C., staken, dat Arnold Meijer beweert steeds anti-Duits te zijn geweest, dat tegen hem 5 jaar geeist is, dat Sjalirir zijn tegenvoorstellen gereed heeft, dat volgens Parool de kabinetsformatie op Sjahrirs voor stellen wacht, dat blijkbaar dus Sjahrir de for matie in zijn hand heeft, dat in deze eeuw de kabinets crisissen gemiddeld 47 dagen heb ben geduurd, dat de kortste 8 dagen en de langste 117 dagen duurde, dat door de zuiveringsmaatrege len zijn ontslagen433 burgemees ters en 2759 rijks-, provinciale- en gemeentelijke ambtenaren, dat de minister van Binnenlandse Zaken van de Verenigde Staten een plan zal indienen voor internatio nale controle van de atoomenergie. spoedig weer nèt als vroeger. Wat was dat een genot, die eerste sigaret van onze bevrijders. Al die jaren hadden we met een soort van eerbied over die bekende merken van vroeger gesproken en hun namen waren voor ons haast legen darisch geworden. En ziet, ze be stonden nog, een droom werd werkelijkheid die eerste trek wat een genot! En nu zullen we spoedig ook weer - net als vroeger - de sigaretten van onze bekende eigen fabrieken rooken. Van echte koffie wisten we het bestaan niet meer, een koffieboon was bijna een edelsteen geworden. Een voorproefje van het genot, dat ons wacht, hebben we nu alweer gehad, maar het vólle genot van échte koffie zullen we binnenkort leeren kennenpittige, geurige koffie, met een rijk en vol aroma. Koffie, zooals alleen De Gruyter die kan samenstellen, koffie, ge brand en gemeleerd door knappe vakmenschen, volgens aloud recept en in installaties, waarbij de laatste technische snufjes toegepast zijn. Fijn, dat er weer koffie van De Gruyter komt, dat we weer - nèt als vroeger - zullen proeven wat échte De Gruyter koffie is. Dan maakt De Gruyter onzen koffie tijd weer tot een leest-tijd. MIDDELHARN1S. De Burgm. houdt op Dinsdag 18 Juni a.s. geen spreekuur. Candidatenlijsten i. z. Gem.- raadsverkiczing Middelharnis. A. R. Lijst: 1 J. Vroeginde- weij, 2 C. Esselink, 3 D. D. Ko- nings, 4 N. v. d. Brugge, 5 D. de Korte, 6 M. C. den Boer, 7 M. Kardux, 8 Joh. P. Nieuwland, 9 A. v. d. Velde, 10 M. K- v. Eek, 11 M. Blok, 12 C. v. d. Waal, 13 G. Buth Mzn., 14 J. v. d. Slik Mz.n S.G.P.: 1 J. H. Koppelaar, 2 J. C. Sprong, 3 E. v. d. Boom, 4 N. H. Beversluis, 5 D. Mans, 6 F. v. Es, 7 L. v. d. Nieuwen- dijk, 8 M. v. d. Boom, 9 T. de Waal, 10 S. v. Groningen. Op Vrijdag, 21 Juni a.s. des v.m. 10 uur zal Keuring van trekhonden worden gehouden op het plein achter het gemeentehuis. De heren C.P. Kijkuit en J. C. van Loo, hoofden van scholen alhier, zijn als adviserende leden toegevoegd aan de commissie voor het afnemen v/h toelatingsexamen van de R.H.B.S., alhier. Donderdagmorgen werd op de Stationsweg, alhier, de premie kedring van het Nederlands Trek paard gehouden, in 't volgend nummer hopen we de uitslagen te vermelden. Ned. Herv. Kerk: 10 uur v.m. en 6 uur n.m. (Bed. H.D. Ds. Blok Ger. Kerk: 10 uur v.m. en 3 uur n.m. Ds. v. d. Hoorn Stad a/h Haringvliet. Chr. Ger. Kerk: 10 uur v.m. en 6 uur n.m. Ds. de Jong. Ger. üem. 10 uur v.m. en 6 uur n.m. Leesdicnst. SOMMELSDIJK. De Burgm. dezer gemeente zal op Woensdag a.s. wegens afwezigheid geen spreekuur houden. De Muziekvereniging „Excel sior" behaalde 2e Pinksterdag op een concours te H.I. Ambacht een le prijs in de 4e afdeling, terwijl het Mannenkoor „Ons Koor" op een concours te Capelle а.d. IJssel eveneens een le prijs behaalde in de Afd. Uitmuntend heid. Voor beide verenigingen met als dirigent dhr. G. Zoon een verblijdende succes. CandidatenI'jsten van de Gemeente Sommelsdijk. S.G.P. 1. J. Le Comte; 2. J. P. C. van Zielst ;3. L. W. de Wachter; 4. P. van Loon5. M. v. d. Boom Mzn.; 6. W. A. de Gast; 7. Jac. Kievit Czn. A.R. PARTIJ. 1J. H. Dijkers 2. C. Edewaard; 3. A. Knape; 4. B. v. d. Boogerd; 5. J. v. d. Stoep P. v. Driel; 7. A. Peekstok; 8. M. Kats; 9. E. Sierts. PARTIJ v. d. VRIJHEID. 1A. A. Mijs; 2. L. v. Nimwegen Czn.; 3. W. Holleman; 4. S. v. Nim wegen Lzn.; 5. F. Nieuwland; 6. D. v.d. Bij7. A. v. Lente Mzn 8. J. Volwerk Pzn.; 9 A. Kaptein 10. M. Breeman Bzn. PARTIJ v. d. ARBEID. 1. J. Blok; 2. J. Hoogmoed Dzn.; 3. KL Grootenboer 4. H. v. d. Sluis; 5. Job Bom; 6. W. Bal; 7. T. Koote8. L. Faasse9. Joh. de Korte; 10. Abr. Berkenbosch. Bij de candidaatstelling voor de gemeenteraad zijn in totaal 4 lijsten ingediend. Dit is 1 minder dan in 1939 toen dhr. L. Buth (partijloos) met een eigen lijst uitkwam. MELISSANT. Kerknieuws voor a.s. Zondag 15 Juni. Ned. Herv. Gem. 10 uur v.m. en 6 uur n.m. dhr. Konings uit Middelharnis. Ger. Kerk 10 uur v.m. en 2.30 n.m. Ds. Herder van Schoonre- Woerd. Ger. Gem. 10 uur v.m. en 2.30 en 6 uur n.m. Leesdienst. Ingeleverde lijsten van candi- daten voor de op 26 Juli 1946 plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. A.R.1 Joh. Roodzant, 2 P. D. Sieling, 3 C. Grootenboer Bzn., 4 A. Grootenboer Kzn., 5 K. Blokland, 6 C. M. Vogelaar, 7 I. Joppe, 8 A. J. Baart, 9. Joh. Tieleman, 10 Joh. Troost. C.H.: 1 J. A. Kleijnenberg Janz., 2 D. Leijdens, 3 A. Troost Tzn., 4 Matth. v. d. Vliet Azn., 5 A. Rosmolen, 6 A. Stolk, 7 M. v. d. Spaan Mzn. S.G.P.1 H. v. Rossum Sr., 2 M. W. Struik J.Azn., 3 M. W. Struik A.Ezn., 4 Mattheus A. Doorn, 5 M. Kardux, 6 Johs. Mijnders Nzn., 7 Pleun v. Dalen. P. v. d. Arbeid: 1 Th. v. d. Spaan Mzn., 2 B. du Pree, 3 L. J. Keizer, 4 Stolk, 5 H. Hogchem, 6 C. G. v. Ast, 7 P. Dale. HERRINGEN. A.s. Zaterdag 14 Juni des n.m. 7 uur hoopt voor de Ger. Gem op te treden Student van Dam uit Rotterdam. GOEDEREEDE. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn 3 lijsten ingeleverd, Welke er als volgt uitzien: 1 D. Goekoop, 2 J. Tanis Kzn., 3 T. Renaud, 4 Adam den Eer- zamen, 5 M. Hoek, 6 P. Redert Wzn., 7. C. van Erkelens Sr., 8 G. Groenendijk Wzn., 9. Jan Redert, 10 D. Lokker Wzn. 1 C. J. Lodder, 2 D. Sandifort, 3 C. Wcstdijk, 4 Chr. Tanis Wzn., 5 P. Tanis Jzn., 6 Adr. Lokker Jaczn. 1 J. Tanis Jzn., 2 C. Groenen dijk, 3 Jan Grinwis Jzn., 4 Jac. van Splunder Jzn., 5 Jacob Tanis Janzn. Het bestuur van de polder „Ouden Oostdijk" zal op 21 Juni a.s. schouw houden op het snoeien van boomen en heggen langs de wegen gelegen in die polder. Naar wij vernemen zal er a.s. Zaterdag een concert op de markt gegeven worden door de muziek- en zangvereniging uit onze eigen gemeente, en tevens zullen er ver schillende verenigingen van ons eiland hun medewerking ver lenen Ned. Herv. Kerk. a.s. Zon dag, 's morgens 10 uur, zal Ds. Hovitis van Ouddorp voor de laatste maal voor deze gemeente optreden, terwijl des avonds geen dienst zal worden gehouden. OUDDORP. Onder de gevonden voorwerpen is bij de politie een vulpen gedeponeerd. a.s. Zondagmiddag hoopt Ds J. Hovius in de Ned. Herv. Kerk afscheid van deze gemeente te nemen Wegens vertrek naar Hoo- geveen. De Knapenvereeniging Eben Haëzer houdt Zondag avond haar vergadering in de Bijz. School. Aanvang 7 uur. Het nieuwbenoemde Hoofd der O.L. School alhier hoopt 17 dezer in functie te treden. Candidaten voor de lie- meenteraadsverkiezing: Herv. Partij: 1 P. Tanis Hzn., 2 Job Padmos Lzn., 3 L. Kreeft, 4 KL Westhoeve Pzn., 5. K. Nieuwland, 6 J. Bezuijen Jzn 7 P. Westhoeve Jobzn., 8 P. Westhoeve Klzn., 9 P. Bakelaar, 10 M. Meijer. Anti-Rev. Partij: 1 J. Voogd Mzn., 2 KL Akershoek Czn., 3 Joh. Hameeteman Tzn., 4 M. Ta nis Tzn., 5 KL Aleman Czn., 6 Job Tanis Mzn., 7 KL Padmos. Chr. Nat. Partij op Ger. grond slag: 1 C. Grinwis Kzn.,2T. Koek Wzn., 3 P. Bezuijen Jzn., 4 Kr. Grinwis Mzn., 5 J. v.d- Bok Wzn., 6 T. Grinwis Jzn., 7 M. Aleman Czn., 8 Fr. Kasteleijn Pzn., 9 C. Aleman Jzn., 10 T. Breen Czn., 11 T. v. d. Bok Ezn., 12 C. Voogd K-Gzn., 13 E. de Jong, 14 R. Akershoek Tzn., 15 K. Nuij. Partij v. d. Vrijheid: 1 Joh. Hameeteman Czn., 2 KL van Dam, 3 P. van Splunder, 4 J. Ba kelaar, 5 P. C. Breen Jzn., 6. J. Komtebedde, 7 Krijn Hoek Azn., 8 Wouter Westdijk, 9 KL Meijer Wzn., 10 H. Bosland, 11 P. M. Bosland, 12 Abr. Pijl. OUDDORP AAN ZEE. Kent gij niet dat mooie plaatsje Met natuurschoon rijk bedeeld; Waar een kind in de vacantie Graag met schop en wagen speelt, Dorpje dat zoo velen roemen Als men denkt aan rust en vree, Kent gij 't niet, ik zal 't U noemen Het is Ouddorp aan de zee. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: 2.30 uur Ds. J. Flovius. Ger. Kerk: Ds. v. d. Veen. Ger. Gemeente: leesdienst. Ds. Doornenbal te Kesteren heeft bedankt voor het beroep naar de Hed. Herv. Kerk alhier. Zaterdag is hier ruim 47 mm Water gevallen. De korenmolen „de Zwaan" staande aan den Dorpsweg alhier, bestaat nu 100 jaar en is door verschillende personen beheerd ge weest. De laatste jaren is de fami lie Pape eigenaar geweest. Wij wenschen dat hij nog vele jaren voorspoedig zal draaien. In de afgeloopen Week werd in de Weervisscherij niets ge vangen. Het noodweer van Zaterdag is hier, vergeleken met andere plaatsen, goed afgeloopen. Bij veel bewoners stond het water in de huizen en kelders, bij sommi gen dreef het brood in de kelder. I Ook de voetbalwedstrijd kon niet doorgaan. De tram was ruim een uur over tijd. Het moet 12 jaar geleden zijn dat er zooveel water is gevallen. De landerijen stonden blank. De kleine vruchten hebben ook schade geleden. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Cornell's Verhage Lz. en Gerritje de Geus van Stellendam. Geboren: Hendrik, z. v. H. Beze meren J. Looij. Cornelis Maarten Renier, z. v. A. v. d. Spaan en C Pijl. Getrouwd: Jan Tanis Mz. en Aagje Redert Ad. van Goede reede. OUDE TONGE. Door de A.R. kiesvereniging zijn pogingen aan gewend om samen met de S.G.P. één lijst te vormen voor de ge meenteraadsverkiezingen. De S. G. P. is daartoe niet kunnen over gaan. Het is te betreuren, dat niet eensgezind opgetrokken kan worden. Vergadering Mannenvereni- ging „Guido de Bres", D.V. Maandag 17 Juni, 1946 's avonds 7 uur. Agenda: Ps. 87 door H. Hartman. Het was voor de Herv. ge meente van Ermelo j.l. Zondag een blijde dag. De vacature Ds. Kruishoop vond zijn einde in de overkomst van Ds. Vollebregt. .De bevestiging geschiedde Zon dagmorgen door Ds. A.v. d.le Kooij van Aalst met als tekst: Ezechiél 37, het doodsvallei thema. 's Middags verbond Ds. Vollebregt zich aan zijn nieuwe gemeente met als tekst Zacharia 4:6: „Niet door kracht, niet door geweld, maar door Mijnen Geest zal het geschieden". Na de predi king vonden de gebruikelijke toe spraken plaats. Ds. Labrie sprak den nieuwen leeraar toe namens Kerkeraad, Gemeente en Ring. Ds. Vollebregt sprak daarna ouderling M. van Loon met harte lijke woorden toe, waarbij hem in gedachten kwam de woorden uit Handelingen 20, waar Paulus uit geleide gedaan werd tot aan het schip. Het was een ontroerend ogenblik en zó was daar het einde van deze schone dienst. Stelle God Ds. Vollebregt in Ermelo tot rijken zegen. Zondag 16 Juni 1946: Ned. Herv. Kerk: 9.30 Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat; 6 uur dhr. Nijenhuis van Langstraat. OOLTGENSPLAAT. Bij de ge houden inzet van 5 woningen staande aan het Weespad en No. 9. De opl. van No. 1 v. d. Wedstrijd is 1. Kg6-g5. Deze tweezet is van L. Schor. De volgende oplossers behaalden hiervoor 2 punten: J L Braber, „Excelsoir", G. de Jager, AL C. Knöps, W. A. Nieuwland C. Poortvliet, H. de Jong en B. Vis. De heer H. J. Langbroek -1. Een der opl. vindt het zoeken naar nevenopl. minder aangenaam. Het is echter een feit, dat wij, oplossers, er altijd naar moeten zoeken^ om de heren componisten zo nodig op hun vingers te tikken. Bedoelde' oplosser had liever dat de varianten er bij gevraagd werden, met puntenbeloning. Dit is een bekend, aardig idee, en we zullen dat in 2 nader aan te wijzen tweezetten in deze Wedstrijd doen. Voor het volgende probleem geldt dit nog niet. Sleutelzet(ten) opgeven vóór 29 Juni e.k. is voldoende. No. 9 (no. 4 van de wedstrijd). g WIT (12) 3 Kc7, Db2, Ta7, Tg5, Lbl, Lf8, Pc5, Pd6, pi. c6, e6, g7, h4. ZWART (7) 1 KfG, De5, Td3, Tg8, Ld7, Lh2, Ph5. eigendom van A. Oosters zijn door dhr. A. 1 Woensd' raakte tijdens auto's in de 1 de sloot. Een Visbeen uit Ni laden. Deze wa van een kraanv verwijderd en Een kleine be met H.A.R.K. stige schade o vrachtouto w worden get rok goen persoonlij De Burg dat ter gemee inzage ligt de van Candidatei meenteraadsve Voor de a verkiezing zijn lende groepen daten gesteld: V.A.R.-Kies Vos Az.; K. Duim Jobz.; Nattekaas; Al Fun. A-R.-Kiesv. ranje": P- vai Cors Kortewe Ruiter; P. v Duim Jz.; A. S. van der M S.G.P.: D. G. Kroon; A Drongelen Kz. A. Leijdens. R.K.S.: J. van Vught; J F. Schwiebbe; P. v. d. V.: C.H.U.: Joh in 't VeldJa W. van Dam sent; M. van P.v.d.A.: Adr. de Vos L. Hokke Cz Luijendijk; L. laard Wz.; T. Kooijman; P. DEN BOM Ned. Herv. en n.m. 6 uur Lienden. Heden werd de geboorte v; CO P. DE JO J. A. DE DIRKSLAND, Korteweegje Tijd.: Zieke Met grote b baarheid gever de geboorte v zusje die wij noemen. W. LU IJ L. LUIJf ADR1AA OUDE TONG Emmastraa GETROUWD D. VAN R. VAN die mede na familie langs d te lij k dankzeg; trekking van hun belangstel ROTTERDA Schiebroeks 2><&g> Op Dinsdi hopen onze ABRAHAP LENA v GROE hun 12l/;-ja ging te here Dat zij no mogen biijve hunne di annie, middelh; le Weistr a b c d e f g h TERSTOND C van middelb. Br. onder No. 2

Opbouw | 1946 | | pagina 2