1 De Burgemeester van Middelharnis en Sommelsdijk roept vrijwilligers op uit zijn gemeente om op zo kort mogelijke termijn mede te werken tot het verrichten van arbeid in de haven van Rotterdam. Alle krachten dienen te worden ingespannen om te voorkomen dat nationale belangen worden geschaad. Aanmelden ten gemeentehuize. Wie dadelijk helpt, helpt dubbel. IvAsr een werkster, Let op oud 30 j. >ordrecht der :r; Pieter de >uur, oud Tan schelling N jera Oor- Hi iv in Wage- Veer Ker> echt Op de gehouden Verg. van den Springerpol. zijn op Ue voordracht voor Dijkgraaf geplaatst le candidates J. Westhoeve, aftr. p. Joh. Hameeteman Cz. ■rv. Kerk v.tn. 9.30 en n.m. 2.30 Ds. r. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.3U Ds. v. d.. Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 6.30 Ds. dens het vaartuig reken. pril. G |>ud 3 j. Igje van d 34 j. r Baren Gijsbert j afg. hebben schuit vangen rvoerd d op de •n. wat aan de l in het Iit voor ;richte il. Van Ïte een vallen I welke klok- >ken. fzitter olgde furge- longen ikver. llmus. |3 uur het enige Jelling la een Ir een Btond trden |van 1 de Irdt I het ihte liüi- ,m. 9.30 uur de Heer van Trigt van Abbenbroek. NIEUWE TONGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, z. v. H. Noordermeer en A. J. van den Band; Pieter Gerrit, z. v. C. Verwcij Gz. en G. A. Tan is; Marimis, z. v. J. W. Bruggeman en M. Jansen; Jan Cornell's, z. v. K. Noteboom en Joh. BoshovenAdrianus, z. v. C. Markus en S. Kamer ling; Cornells Jacob, z. v. Joh. van Dam en J. Brooshoot'd; Pietertje Maria, d. v. M. Slingeren P. Brenr; Adriaantjc, d. v. H. Visser en P. Holteman. Gehuwd: l.odewijk Willem Varossieau te Vlaar dingen en Suzanna Verheij, alhier. Bevolking. VertrokkenJ. Verhoek en gezin naar Bleskensgraar; Lena de Gast naar Vlaardingen; Johannes Chr. van Erkel naar Eenrum; Pietertje D. Timmer naar HillegersbergJan Klapmuts en gezin naar EenrumNceltje Siegtnan naar Ommen Jacoba Adriana Kats naar Rotterdam en Wilhel- mina Suzanna Verheij naar Vlaardingen. IngekomenAart de Groot en gezin uit Bleskens- raat en Pieternella Doornhein uit Sontmeisdljk. NIEUWE TONGE. De collecte gehouden tijdens Herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk ten bate van „Eereschuld en Dankbaarheid" voor Oorlogsgewonden en nabestaanden Mei 1940 bracht op de prachtige som van ƒ334, 55. OUDE TONGE 4 Mei 1.1. herdachten het echtpaar J. de Boed en M. Tuns den dag dat zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden en het echtpaar P. Fluit en N. Koning'hun 25-jarige echtvereeni ging. Des avonds bracht de muziekvereeniging ..Vooruit" bij de genoemde echtparen een serenade. OUDE TONGE. De in deze gemeente gehouden lijstcollecte voor Stichting I940-'4ö heeft opge bracht in contanten 2704,80; terwijl tot een bedrag van 947,49 aan jaarlijkse contritanten kon worden ingeschreven. Een woord van warme dank tot allen die het mogelijk maakten dat dit bedrag kon worden bereikt en op die wijze de nood gelenigd kan worden voor de. nagelaten betrekkin gen van hen die voelen. Burg. Stand. Geboren: Soetje, d. v. H. Klem •::i B. Stander; Adriana Gerarda, d. v. A. A. v. Wijk en M. C. Stoop; Jan, z. v. A. v. d. Doel en J. P. Kievit; Cornell's, z. v. H.« P. Dijkgraaf en P. den Rooijen; Elizabeth, d- v. Ph. Vijfhuize en A. J. K ricers; Adriana Maria Lamberta, d. v. 1. A. Pollemans en H. D. Mangelaars; Wilhelminus I Johannes Josephus, z. v. R. J. Pollemans en. P. E. Huijsmans; Jacobus Anthonius, z. v. C. F, v. Peperstraten en M. C. Stam; Cornelis Herbert, 7. v. D. Fris en G. Hartman; Neeltje Jacomijna, d.v. P. J. A.Dekker en A.Timmers; Adriana Maria d. v. J. A. Pieterse en H. v. EttenAnna Petronella Maria, d. v. A. J. v. Vugten M. A. Buijs; Antje Maagje Johanna, d. v. W. Poot en M. Mulder; Catharina Christina, d. v. A. v. d. Wiel en E. A. de Goot; Leendert, z. v. A. Knops en D. de Leeuw; Johanna Bastiaantje, d, v. A. Brinkman en S. J. v. d. Doel: -Maartje Marie, d. v. J. C. Kik en N. Bakelaar; Gerrit Leendert Jen, z. v. J. v. Noord en P. Bo'uwcns; Jacob, z. v. J. Vervloet en J. Los OndertrouwdD. J. Dirkx 24 j. en L. C. Pieterse 17 j.; J. Koole 25 en P. M. Kolkena 22 j.; C v. Noo.d 2S j. en D. W. Hage 26 j.; P. Saarloos 33 j. en J. Bouwman 25 j.; P. Knops 24 j. en A. E. Bogefs 24 j.B. v. Wezel 29 j. en A. M. Tuns 27 j. W. Fase 26 j. en A. W. Wittekoek 25 j.; A. Brink- man 34 j. en E. Auist 28 jaar. Gehuwd: J. Auperlé 28 j. en J. A. v. d. Noord 27 j.C. van Noord 28 j. en D. W. Hage 26 jaar. K. v. d. Maas 24 j. en J. A. Hagens 20 j.; J. Koole 25 j. er P. M. Kolkens 20 j.; W. Fase 26 j. en A. W. Wittekoek 25 j.; P. Knops 25 j. en A. E. Bogers 24 jaar. Overleden: B. de Gast wed. v. P. Kievit 89 j.; E. A. Stolk egn. v. G. Stoop 61 j.; A. Hartog egn. v. C. Los 69 j.; A. Hameeteman wedn. v. P. Wagemans 68 j.J. v. Peperstraten oud drie dagen K. v. Bruinisse egn. v. J. de Vos 77 j. en M. Zweerus ongh. oud 80 jaar. OOLTGENSPLAAT. De collecte voor de Stich ting 1940-1945 in deze gemeente gehouden, heeft de som van 1.902,— opgebracht. Door de Rijkspolitie is tegen den landbouwer A. v. d. H. proces-verbaal opgemaakt wegens het verhandelen van autobanden. Een partij banden werden in beslag genomen. Onze plaatsgenoot, dhr. A. J. v. Oosterom is met ingang van 1 Mei j.l. benoemd tot vast Onder wijzer aan de Chr. School te-Rozenburg. Te Ooltgensplaat is de Nationale Feestdag op plechtige ën prettige wijze gevierd. Vrijdag avond had in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst plaats waar voor gingen Ds. Bos en Ds. Sonnen- berg. Zaterdagmorgen 11 uur werd één minuut stilte in acht genomen, hetgeen werd aangekondigd door klokgelui van het Raadhuis. Ten 1.30 uur had op de begraafplaats de onthul ling van een monument en kranslegging plaats, den Edelachtbaren heer Burgemeester Slobbe hield hierbij een rede waarin hij de bange jaren 1940-1945 van ons volk schetste. Hoe de sluwe propaganda van den vijand er geheel op berekend was om ons volk onder Duitschen invloed te brengen. Ons volk heeft dit echter niet willen aanvaarden. Het Nederlandsche volk is een vrij volk, het heeft bovendien in den loop der jaren een groote mate van politieke ontwikkeling ver kregen, zoodat het zich niet onder de macht van het Duitsche beginsel kon laten stellen. Nadat hij nog verschillende punten omtrent de bezetting had besproken en de gruweldaden der nazi's gehekeld eindigde hij zijn rede als volgt: Wij zijn hier. mijne hoorders, in dit plechtige oogenblik bijeen om aan die allen te denken en hunne nage dachtenis te eeren, ook door het monument dat ik voor U ga onthullen. Dit gedenkteeken, wil U blijven herinneren aan het offer, dat al die dooden in den strijd voor de vrijheid van ons volk hebben gebracht. Laat dit gedenkteeken voor ons allen nimmer een aanklacht worden, omdat wij hun leven, hun dood zouden vergeten. En dan, vergeet ook niet hen, die deze gevalle nen hebben achtergelaten. Het zij ons allen tot een eere om hunne zorgen op onze schouders te nemen. De strijd voor onze vrijheid was lang en niet minder zwaar. Zij heeft ook vele offers gekost. Deze offers moeten niet tevergeefs zijn geweest. De herkregen vrijheid zullen wij dan ook op de rechte wijze moeten gebruiken. Hierna had de onthulling plaats waarna dhr. C. M. Breur Voorz. der Oranjever. een krans legde. De zangver. „Advendo" bracht voor de onthul ling onder leiding van haar directeur enkele liederen ten gehoore. Op het terrein aan de Oudel. dijk hadden ver volgens kinderspelen plaats, waarna in de avond uren de gymnastiekver. S.S.S. onder leiding van dhr. Verbiest een demonstratie gaf. Nadat er nog een gecostumeerde voetbalwedstrijd had plaats gevonden werd met de muziekver. een rondgang door het dorp gemaakt, waarna het vreugdevuur op de nieuwe kaai, werd ontstoken. Hierbij bracht J De burgemeester voornoemd, RIJNDERS. d.' muziekver. enkele nummers ten gehoore waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Ooltgensplaat mag op een goed geslaagde her denkingsdag terug zien. OOLTGENSPLAAT. In de haven alhier zijn voor rekening der laildbouWvereeniging „Landbouw belang" twee Schepen geladen met kunstmest gearriveerd. De ploeg arbeiders die in dergelijke gevallen deze schepen lossen, weigerden echter voor den vastgesteldcn prijs n.l. 15 et. per baal te lossen en eischte een verhooging van 5 ct. De landbouwvereeniging weigerde echter hiertoe over te gaan. Een vervoerscombinatie die regelmatig het vervoer der landbouwvereeniging verzorgt, heeft thans ook de lossing dezer schepen op zich genomen, zoodat het werk, al is het dan met eenige vertraging, doorgang kan vinden. Tot onderwijzer aan de Bijz.-school alhier, is benoemd dhr. Dijkstra van Drachten Compagnie (Fr.). Burgert, StandGeboren: Peter Daniel, z. v. J. de Vos en A. Troost; Catholijntje Adriaantje, d. v. B. Mosselman en B. Arendsinan; Anthonia Wijntje Mina, d. v. L. Gebraad en A. Dorsman Jan, z. v. J. Huijer en A. Hollaar; Hendrika Elizabeth, dTv. A. de Bonte en C. G. VerborgMa ria Cornelia, d. v. J. de Vos en M. Hokke; Jacoba Maria, d. v. L. Vermant en H. de Bonte; Rombout Jozeph, z. v. R. J. Brands en E. van Dravik. Gehuwd: Menko Heun 29 j. en M. Kreeft 23 j.; M. Korteweg 22 j. en P. Hobbel 22 j.; G. P. Markus 39 j. en J. Brands 28 jaar. STAD AAN 'T HARINVLIET. Alhier werd enige weken geleden overgegaan tot de oprichting van een gymnastiekvereniging, genaamd: „Door Oefe ning Tot Ontwikkeling" Gaarne zouden wij zien, dat deze vereniging zich meer en meer uitbreidde. Daar het echter voor den leraar zeer lastig is, wanneer zich zo nu en dan een nieuw lid meldt, heeft het bestuur besloten dat nieuwe leden zich voorlopig nog slechts kunnen opgeven in de maand Mei. Daarna is dit niet meer mogelijk. Neemt dus vlug een besluit. Donderdag 2 Mei hebben de J.V., M.V. en K-V. een gecombineerde bevrijdings samenkomst gehou den in de Chr. School. De voorz. der J.V. dhr. J. van Biert, opende de verg. op gebruikelijke wijze waarna vr. Joh. Maliepaard een inl. voorlas getiteld: „Wilhelmus". Vooraf werden eerst alle coupletten door een lid der M.V. voor gedragen. Het onderwerp, werd met aandacht aangehoord en velen zullen daardoor een betere kijk gekregen hebben op ons volkslied. De ere voorz. der ver.'s Ds. v. d. Hoorn hield een referaat getiteld: „Ik zal handhaven". Na de pauze werd een samenspraak gehouden door de K-V. welke de dapperheid der Duitsche Weermacht liet zien voor en tijdens de bevrijding. Het stuk ondervond groote bijval en een woord van lof voor de K-V. is zeker op zijn plaats. P. van Damme hield nog een inleiding getiteld: „Bevrijding". Na lezing hiervan werd nog een declamatie opgevoerd door de J.V. en M.V. Het geheel werd afgewisseld door zang der verenigingen. Na het slotwoord van dhr. J. v. d. Boogert sloot Ds. v. d. Hoorn deze geanimeerde vergadering. Het was een goede gedachte van de 3 Jeugdver, van Stad om ook als verenigingen onze bevrijding te herdenken. STAD a/h HARINGVLIET. De collecte voor de Stichting 1940-1945 heeft alhier opgebracht de som van 861,55, waarbij een belangrijk bedrag van contribuanten. Het sportleven in deze gemeente is ook weer herstellende. Bij de pas opgerichte Gymnastiek vereniging is nu ook weer de oude voetbalvereni ging nieuw leven ingeblazen. We wensen ook deze sportbeoefenaars veel succes. -Door de stichting voor de Landbouw zijn j voor de beide Landbouwarbeiders-organisaties, alhier, rubberlaarzen beschikbaar gesteld. Te be-1 ginnen deze maand zullen iedere maand een aantal onder de leden uitgedeeld worden. MELISSANT. Maandagavond trad voorde S.G.F op de heer Koppelaar uit Middelharnis met het onderwerp: „Politieke Rondblik". Onder de terugkerenden uit het verre Oosten bevond zich ook onze vroegere dorpsgenoot D. Stolk. Vrijdag j.l. arriveerde hij met de Tromp. Een heugelijke gebeurtenis vooral voor cie oude moeder daar haar zoon reeds 8 jaar weg Was. De zo schadelijke Colorado kever is reeds op enkele plaatsen gesignaleerd. Men zij op zijn hoede. Kerknieuws. De WeleervV. Heer Ds. A. v. d. End hoopt D.V. 9 Juni, eerste Pinksterdag zijn afscheid te prediken. GOEDEREEDE. De huisvrouw van J. v.Tigche- len had verleden week Vrijdag het ongeluk van den zolder te vallen, Waardoor zij met een hersen schudding moest worden opgenomen in,het zieken huis. HOE „STEFKE" DE KONINGIN DECOREERDE (Een sprookje, dat werkelijk gebeurd is) door KEES N.B.O. 't Is ene mooie, die „Stefke" van de K.P- „Margriet". Ge moet hem kennen. Toen zijn leider Wim Duwe (Wim Andriesscn) gepakt was en kort daarop 15 Augustus 1944, met drie anderen werd gefusil leerd, nam hij de lejding, wierf een stelletje flinke jongens aan om de oude Kerngroep en toog aan het werk. Hij liet de lijn van Den Bosch naar Nijmegen op %nkele punten springen om het wegvoeren der gevangenen uit Kamp Vught te helpen tegenhouden en, genesteld op de frontlijn, die na de landing der para-troops dwars door de Meierij van Brabant kwam te lopen, hielp hij met zijn kornuiten de Engelsen, wat hij kon en K.P. de tussen de moffen door, dat het een lust was. En toen er eindelijk - na weken schermutse lingen en verkenningen, granaten en vliegtuig mitrailleurs, tankaanvallen en pantservuistafweer - van allen kant, van Berlicum en Geffen, van Rooi en Boxtel de opmars der geallieerden tegen Den Bosch begon, beet Stefke's „Margriet" de spits af en leverde de voorgevechten aan de rand der stad. Als eersten hier traden zij toe tot de Stoottroepen en menige Duitse patrouille, die zich over de Maas, de nieuwe frontlijn, waagde, beet voor hen in het zand. Bij het offensief tegen Kleef stonden Stefke en de zijnen in de eerste rijen. Neen, Stefke had heus niet alleen zijn naam daaraan te danken, dat hij ais ongekroonde koning, na de bevrijding van Den Bosch, waaraan hij zo'n actief deel had, bevelen tot aanhouding en vrijlating gaf, die later wel eens herziening behoefden. Wie maakte er toen geen fouten! En Stefke's elementaire eerlijkheid en stellige goed trouw stonden - en staan nog - buiten kijf. Het was deze Stefke, die op zekere dag een briefje thuis gebracht kreeg, netjes gedrukt, met het stadswapen op de enveloppe. Dat was 19 Maart 1945. Hij werd daarbij verzocht „aanwezig te willen zijn in het raadhuis der Gemeente 's-Her- togenbosch op Dinsdag 2CTMaart des namiddags, te 2.45 ure voor een dringende bespreking, welke bespreking door hoge autoriteiten zal worden bijgewoond. Er wordt in ieder geval op Uwe komst gerekend". En aan de voet stond: „Kleding der heren, indien mogelijk, donker colbert costuum". Zou het waar zijn? Wie waren die hoge autori-, teiten? De Koningin Zij was in het land. Had Middelburg, Roosendaal, Breda, Tilburg bezocht. Zou Zij, de hoge Lands vrouw, ook hier komen? Maar dat kon toch niet? Er was wel veel over gesproken, maar Den Bosch was frontstad. Regelmatig verschenen er neg Duit se patrouilles tot aan de rand der buitenwijken. Zij hadden nog helpers binnen de muren. Ideere dag vielen er granaten. De Maas vormde de front lijn en die loopt maar een kilometer of vijf benoor den de stad. Zij was het. Onofficieel. Maar het gerucht had zich snel verspreid en duizenden waren op de been in een ongekende ontroering. Den Bosch, levend onder de dagelijkse druk van V I's en granaten, rommelig en rumoerig door de eindeloze ononder broken stroom van tanks en trucks, op weg van Antwerpen naar Duitsland, dag in, dag uit en dag en nacht, maakte zich voor één dag uit zijn beklem ming los om de Landsvrouwe te zien en te begroe ten. En de Bossenaar begroette Haar als een moeder^die na lange afwezigheid tot haar kinderen is teruggekeerd. Dat was het overheersende gevoel in het Zuiden in die dagen, waarin het gezag een vertrouwenscrisis doormaakte: de Koningin is terug, nu zal weer alles in orde komen. Ik geloof niet, dat Hare Majesteit ooit zó tastbaar dicht te midden van Haar volk heeft gestaan. Een Moeder temidden Jiarer kinderen. In Roosendaal ontving Burgemeester Prinsen Hare Majesteit op het Stadhuis en tracteerde Haar en de genodigden op taartjes bij de thee. Doelend op de schaarste hier in het Zuiden en de nood in het Westen, stelde Hare Majesteit den Burgemees ter de vraag, of de armen van Roosendaal die dag ook taartjes kregen. En Claudius Prinsen antwoordde: „Als Moeder lange tijd is weggeweest en weer thuis komt, vergeten wij even onze armoei en zetten onze zorgen van allen dag aan de kant en we halen, naar Brabantse aard, van het weinige: dat er is, het beste en we verwennen Moeder en onszelve, zodat het die dag waarlijk feest is". En al zijn er - om die vraag - in Breda en Tilburg en Den Bosch geen taartje meer bij de thee geweest en alleen, recht toe recht aan, wat Engelse biscuits, dat neemt niet weg, dat Burgemeester Prinsen in zijn antwoord toch op rake wijze uiting gaf aan de gevoelens, die duizenden en duizenden diep in hun binnenste doorleefden en in ontroering brach ten. Maar gaan we terug naar Stefke. Dieën middag om kwart voor drie was Stefke er, en met hem een twintigtal uit het verzetswerk. Gewone jongens. De boerenstrijder naast den kapitein uit het Nederlandse leger. De K.P.-er en de leider van het studentenverzet. De Militaire Commissaris uit Den Bosch, die de O.D. had georganiseerd en de bakker, die zijn rol in het natura-apparaat had gespeeld. De duik-kapelaan en de gereformeerde dominé. De pilotenhelper en de persman. Daar waren ook de moedige helpsters onzer gevangen vrienden: de representanten van het Vughtse Rode Kruis en het stationswerk. Hare Majesteit had - zoals elders - de wens te kennen gegeven om met de illegale werkers alleen te zijn. De wn. Commissaris der Koningin en de wn. Burgemeester trokken zich terug. Zelfs de Hare Majesteit trouw begeleidende adjudant ver dween. Op het ongedwongen verzoek van Hare Majesteit belastten de genodigde dames zich met het serveren van de thee en de gereedstaande diensters Werden weggezonden. We waren „onder ons"! Alleen Minister Beel, uit eigen rijen voort gekomen, bleef in ons midden. We vormden een ge'zellige kring. En toen gebeurde het, dat aan Stefke gevraagd werd om iets te vertellen over de wederwaardig heden der K.P. „Margriet". En luitenant Stefke sprong op en ging in de kring staan in de houding vóór het tafeltje van de Hoge Vrouwe. En onop gesmukt en zonder omhaal vertelde hij van de gevallen jongens en de gevechten om Den Bosch. Een eerlijk verhaal van een eenvoudigen volks jongen Aan het eind van zijn korte verhaal gekomen zei Stefke, dat zijn „jongens" hem ge vraagd hadden een cadeautje te geven aan de Koningin. En Stefke hield met zijn linkerhand de rand van de rcchterbroekzak terug en met zijn rechter tastte hij diep daarin - ge weet hoe diep die uniformzakken zijn'- en uit het diepste viste hij een klein doosje op. En probeerde het open te maken. Maar of het kwam van zenuwachtigheid- of emotie, ik weet het niet, het vlotte niet goed. En toen zei Hare Majesteit: „Wacht Stefke" - „Stefke" zei Zij, ik heb het zelf gehoord, en allen die erbij waren. - „Wacht Stefke" zei de Koningin, „ik zal U helpen". - En Zij, de Landsvrouwe, nam het doosje uit Stefke's onwennige handen en maak te het zelve open. En Stefke vertelde de Lands vrouwe, dat er vijf draaginsignes inzaten, vijf zilveren margrieten „één voor U, Majesteit, één voor de Prinses en drie voor de kleine Prinsesjes". En toen zei de Koningin: „Dat is veel te mooi, Stefke, dat had U niet mogen doen. Die had U niet van zilver mogen laten maken; eenvoudig aluminium of blik was goed genoeg geweest. Want de waarde van deze margrieten is niet daarin gelegen, dat zij van zilver zijn, maar dat zij het ereteken zijn van een zo dappere K.P. ais de K.P. „Margriet". Ik beschouw het als een hoge onder scheiding deze te mogen ontvangen en ik verzoek U, Stefke, mij zelve die onderscheiding te geven". En de grijze Vrouwe, Die alle zorgen van een heel volk te dragen heeft, stond op en ging in de kring der illegale werkers staan, in stram militaire houdirg, en de Commandant van het derde batal jon Stoottroepen de eenvoudige, eerlijke K.P.-er Stefke, speldde de zilveren margriet op de linker revers van de mantel van Wilhelmina, Koningin der Nederlanden En Stefke zelve stamelde: „Majesteit, veel kan ik niet meer zeggen, maar dit zeg ik Uwij blijven U frouw... trouw tot in de dood". En met beide handen greep de Koningin de hand van Stefke en dankte hem. Ik schaam mij niet te zeggen, dat ik tranen gezien.en gevoeld heb. Nog geen uur later vielen er granaten op de inmiddels verlaten markt. (De Zwerver). DEBLOKKERINGSAANVRAGEN In het vervolg moet op de deblokkeringsaan- vragen worden opgegeven de tegoeden van den aanvrager 'op geblokkeerde, girale en vrije rekening per 2 October 1945, 1 Januari 1946 en de datum van inzending van de aanvraag,' zo nodig door specificatie aan de achterzijde van de formulieren. Het verdient verder aanbeveling, dat de aan vragers afzonderlijk melding maken van geblok keerd tegoed indien dit is ontstaan uit verkoop van effecten krachtens de Beschikking Beurs- verkeer 1946. Geblokkeerd tegoed, afkomstig van lossingen of oude dividendbetaling, dat geblokkeerd is krachtens voorschrift van de Afdeling Effecten registratie van de Raad voor het Rechtsherstel, kan door de Nederlandse Bank niet worden vrijgegeven voordat de Rechtsherstelblokkade is, opgeheven. PUBLICATIE RIJKSARBEIDSBUREAU Voor Landarbeidersgezinnen met werkende ge zinsleden bestaat de mogelijkheid om geplaats te worden in de Hoeksche Waard. Goede woonge- gegenheid. Inlichtingen verstrekt de afd. Landbouw. De Directeur, N. v. d. BRUGGE. Distributienieuws» AANVULLING BONNENLIJST voor de eerste helft van de 6e periode 1946 12 t/m 25 Mei Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB, KC 606 285 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 284 Algemeen 100 gram koffie 283 Algemeen 225 gram lui;houüzeep 282 Algemeen 4 dodsjes lucifers Bonkaarten KF 606 369 BMV 125 gram bof er 384 Reserve 125 gram margarine Bonkaarten LA, LB, LC 606 A 44 melk 2 liter melk B 44, C 44 melk 3l/t liter melk 228 aardappelen 2 kg aardappelen Bonkaarten KD, KE 606 785 Algemeen 250 gram jam, stroop, enz. 784 Algemeen 225 gram huishoudzeep 783 Algemeen 4 doosjes lucifers Bonkaarten LD, LE 606 D 44, E 44 melk 6 liter melk 728 aardappelen 1 kg aardappelen Tabakskaarten enz. T 28 2 rantsoenen tabaksartikelen V 28 100 gram chocolade of suikerwerken X 28 100 gram. chocolade of suikerwerken Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrij dag 17 Mei a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 20 Mei mag worden afgeleverd. De bonnen 211, 711 en 221 Algemeen van de bonkaarten K 604, welke zijn aangewezen voor boter, blijven, zooals reeas is gemeld, tot en met 25 Mei geldig. Uitreiking Toeslagkaarten Zwaren Arbeid 6e. periode. De Leider van den Distributiekring Middelharnis maakt bekend dat bovenstaande uitreiking als volgt zal plaats vinden: M'harnis :Maandag 20 Mei van 9-12 en 2-4 uur; S'dijk: Dinsdag 21 Mei van 9-12 en 2-4 uur; N-Tonge: Woensdag 22 Mei v„n 9.30-12 uur; Stad a/h Haringvliet Woei.sd, g 22 Mei v. 2-4 uur; Melissant: Donderdag 23 Mei van 10-12 uur; Herkingen: Duröerdag 23 Mei van 2-4 uur; Dirksland: Vrijdag 24 Mei van 9.30-12 uur. De aandacht wordt erop gevestigd dat de geteekerde naamlijst van de 5e periode moet wor den medegebracht. In verband met het feit dat met ingaag van de 6e periode elke bewoner van Flakkee geacht wordt zelfverzorger aardappelen te zijn geworden, worden aan hen die zelfverzorger vleesch of melk zijn, geen toeslagkaarten meer verstrekt. Na-uitreiking brandstoffenkaarten T 606. Zij die niet in de gelegenheid zijn geweest bon 49 van de oude brandstoffenkaart over te leggen ter verkrijging van een nieuwe brandstoffenkzart b.v. tengevolge van vermissing of huwelijk e.d. kunnen alsnog t/m 24 Mei a.s. een brandstoffen- kaart T 606 in ontvangst komen nemen. Mede gebracht moet worden de stamkaarten van alle gezinsleden. DISTRIBUTIEKRING OUDDORP Na-Utreiking Toeslagkaarten Bijz. Arbeid. Vrijdag 17 Mei 1946. De Leider van den Distri butiekring Ouddorp (Z.H) maakt bekend, dat de na-uitreiking van Toeslagkaarten voor bijzon- deren Arbeid zal plaats hebben te: Ouddorp Maandag 20 Mei 1946 van 9-12 uur. Goedereede Maandag 20 Mei 1946 van 2-4 uur. Stellendam Dinsdag 21 1946 van 9-12 uur. Werkschoenen: Het indienen voor aanvragen van Werkschoenen is tot nader order stop gezet. DISTRIBUTIEKRING OOLTGENSPLAAT. De Leider der distributiedienst Ooltgensplaat maakt bekend dat de na-uitreiking toeslag Bij zondere arbeid 6de periode zal plaats hebben op Dinsdag 21 Mei a.s. van 9-12 uur te Den Bonimei. I Met groote blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje JOHANNA MARGARETHA (Jo) L. S. KORTEWEG L. A. KORTEWEG-Birkhof Ooltgensplaat, 14 Mei 1946. Langeweg 50. In plaats van kaarten. VERLOOFD: CORRIE ARENDS en A. D. MIJS Jur. card. MIDDELHARNIS, Voorstraat 10 Thuis: Zondag 26 Mei. SOMMELSDIJK, Langeweg. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: J. L. KASLANDER Jz. en ELIZABETH STOLK Ld. geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, Waarvan de voltrekking D.V. zal plaats heb ben op Woensdag 28 Mei a.s. DIRKSLAND, 14 Mei 1946. Poulina v. Weellaan 224. PIET VAN WALSUM en HADEWIJ BLAAK hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Woensdag 5 Juni a.s, OUDE TONGE, Mei 1946. M.S. „Volharding". Molendijk 31. Toekomstig adres: M.S. „Vol harding". D.V, Maandag 20 Mei hopen M. J. DRIESSE j. DRIESSE-SPRONG hunne 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. MIDDELHARNIS, Mei 1946. O. Voorgors 49. Zuu ue Metre WH en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- ouders J. BERITS en M. BERirS-v. GRONINGEN jj op Zaterdag 25 Mei hun i 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van kun dankbare kinderen, behuwdkinderen en j kleinkinderen J. KOSTER-Berits C. KOSTER L. BERITS C. A. BERITS-Lodder MARIETJE WILLY. SOMMELSDIJK, Mei 1946. Nieuwstraat B 33. Dinsdag 21 Mei hopen onze geliefde ouders WITTE TIGGELMAN en JOHANNA NEELS hunne 25 jarige echtvereeni ging te herdenken.. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wcnsch van hunne dankbare kinderen JAAP en JOPIE jANNY en Verloofde. Witje. Ooltgensplaat, Mei 1946. Emrnastraat 8. GETROUWD: J. A. STRUIJK A. T. BOTH die namens wederzijdsche familie dAik zeggen \oor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. DIRKSLAND, Mei 1946. Poldeisweegje 637. Hedenavond omstreeks kwaï iver tien behaagde het dei Heere na een langdurig gedul Jig gedragen lijden, nog plot seling van onze zijde weg t< lemen onzen inni0 geüefdei Zoon, Broeder, Kleinzoon ei. Neef JACOB, n den jeugdigen leeftijd var. .8 jaar en 9 maanden. Allen die hem van nabi gekend hebben, zullen bcseffei wat wij in hem verliezen. Zijn diepbedroefde Ouden dn Zusjes, J. J. HAUBRICH M. HAUBRICH-Knöps LIES en Verloofde. GRE. SOMMELSDIJK, 13 Mei 1946. Langeweg B 193. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben te Middel- namis, op Zaterdag 18 Mei a.s! Vertrek vanaf het sterfhuis n.m. 2 uur. gevraagd: bekwame chauffeur woofachtig te Middelharnis of naaste omgeving. Alleen schriftelijke sollicitaties a ui Fa. J. BOTH Zn., M'harnis Adverteert in dit blad Nadat wij aa, een halt jaa. lebben mogen verzorgen heef. God heden onze lieve kleine ANNIE aa 3 dagen van hevig lijden it. iet ziekenhuis te Dirkslana .veer tot zich genomen. De diepbedroefde Ouders J. M. JACOBS C. M. JACOBS-de Wit. Broertjes en Zusje, diddelharnis, 15 Mei 1946. Gezongen: Engelenmis o| Vlaan dag 20 Mei, des morgens i ilf 9. waarna begrafenis. Dankbetuigingen Voorde vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk onder vonden betuigen wij mede namens wederzijdsche familie onzen hal telij ken dank. J. VERHAGE J. VERHAGE-Jordaan. Middelharnis, 16 Mei 1946. Spuistraat E 93. De Heer en Mevrouw DEN HOLLANDER-PUNT zeggen, mede namens hunne kinderen, hartelijk dank voor de vele en treffende ontvangen blijken van belangstelling ter gelegenheid van hun 40-jarige echtvereeniging. MIDDELHARNIS, Mei 1946. Beschermt Uw jonge groenten, plaats een windscherm van RIETMATTEN Wij leveren U alle maten. Goede wilgen boonstaken hebben wij ook voor U. Fa. DE KORTE TELEF. 24 - OUDE TONGE. Voor Sommelsdijk en Middel harnis neemt iz. GROOTEN- BOER te Sommelsdijk graag Uw bestelling aan. GEVRAAGD: in leraarsgezin zonder kinderen dienstbode voor dag en nacht. Aanm. Voorstraat 19, M'harnis. Aangeboden Gebr. Karpet 2 Fauteuils 4 stoelen Dressoir Thee-Dressoirs Eiken Kastje Eiken Boekenkast Rooktafel 2 Fauteuils Snijder - De Mooij Ring 89 Voorstr. 15 MIDDELHARNIS EKWICinUUffCH I|DnÓGI5TEB3G(f Middelharnis - Tel. II Jachfwater. D. D. T.-inr sectenpoecler thans billijk in prijs. Stofkam van metaal ƒ2,75. Mottenitilddelen thans meer dan ooit van belang. Behang in Poeder verovert de wereld, artistiek effect, zelf aan te brengen. Hansaplast en andere prima ver bandmiddelen. Kruschen Salt. Laxeerpillen, keelpijntabletten, - Bloedzuiverende tabletten, tegen steenpuisten,.enz. Rotterdamse pleister en -zalf. TE KOOP: Sterke Chrysantenplantcn J. GELDHOF Vcrl. Spuistr. E 94, Middelharnis. WEGWIJZERS A.N.W.B. Ondergeteekencie verzoekt allen, die inlichtingen kunnen geven over de wegwijzers der A.N.W.B. en eventueelè onderdeden daarvan in hun bezit hebben (het betreffen de wegwijzers aan den Galathceschen dijk), hiervan mededeeling te doen aan den heer C. J. GELUK, „Even Buiten", Dirksland. Eventueele onkosten worden vergoed. Fa. J. C. Osseweijer 6 Zn. - Dirksland Zaaibruinebonen en Zaaiwikken Alle soorten Delfia Mengvoeders PLUIMVEEHOUDERS zend ons Uw bonnen voor Delfia Opfokvoer en Kuikenzaad. Steeds voorradig. GEVRAAGD voor lichte werkzaamheden: gedurende een of meerdere dagen per week. Hoog loon. Zich te vervoegen aan de R. H. B. S. bij den concierge. Ruilen. Wie ruilt nieuwe witlinnen ge borduurde jurk, maat 42, voor lap gebloemde zijde. Korteweegjc C 74, Dirksland. Wie ruilt 5 M. witte zijde voor 4 M. gebloemde of effen zijde? Brieven vóór 25 Mei a.s. onder No. 25 aan het Bureau v. d. blad. Wie ruilt bruine schoenen m. 39 voor blauwe schoenen vv\. 40. Te koop of te ruil geprangd: een traploper. Br. onder No.281 Bur. v. d. blad. Wie ruilt een paar bruine Damesschoenen m. 40, z.g.a.u. voor tn. 39. L. v. d. NIEUWEN- DIJK, Chr. de Vrieslaan C 238, Middelharnis. - Een paar lage br. Schoenen, maat 32 voor maat 27. Een paar lakschoenen, maat 20, voor maat 18. L. v. NIM WEGEN, Oudclandschcdijk, Sommelsdijk. Miximumprijzen voor aal en paling tot 70 gram 1,08 per kg. 70—125 1,64 125—250 1.98 250 en daarboven 2,82 Dit is zonder zand! Past dus op dat gij niet meer beta; It dan bovenstaande prijzm. T© koop: 2 ton hoekijzeren afrastering palen bij A. W. KNOPS. DIRKSLAND Gevraagd Ecq wandelwagentje, eventueel in ruil voor wringer met bok. Brieven onder no. 282 buremi van dit blad.

Opbouw | 1946 | | pagina 3