i li M a ill l 1 i|P i fa *fifV1 Méri] ïa MM i §;P eÉÉiÉ HOUT A. Wc ad ijk, nsman. nenwerking IOCkl togen i met 9 wapi eeën. uwen vlag onze vlag- Ook van n en n telr •gen- riien aan c de ons ook i aan pak- uwe bool e en? r en erd amd. Jing. ergadering dag 5 Juni cordon go ;eteekend. navolgende ureau vi al inwoners ™.agt: 2827, raadsleden •n derhalve n Gemeen- Gemeente- I 1946, als- nrb.vereen. t-Flakkee" ^entebestu- gehad van aterleiding r Stichting tegen een dens good- p zijn ver- e art. n van één 'delharnis. olbestuur, verleend de noodige f raste ring 1. Met het overleg aarop dit heffing i te conti- d jaar te ecnschap- ngtoezicht op de rken voor laat, Stad angedron- uitschers staat een p 't spel. esloten is, e conditie ening van School, nde nood- pogingen 't de ver- adsverga- uden op If drie. op de ge- e notulen rd. Voor en stuk- in Zuid wijziging Hanne- issle tot ht op het eer J. A. anneemt. ie bet ref- ershand- van de torenspits aan den smid A. Vijfhuizen, alhier. Schrijven betreffende goedkeuring van het uit breidingsplan dezer gemeente. Na dit punt stelt de Voorzitter aan de orde het verleenen van een toelage aan den brandweercommandant. B. en VV. doelen den raad mede, dat de commandant van de brandweer zich als lid" heeft aangesloten bij de Nederlandsche vereeniging van brandweercom mandanten, teneinde op de hoogte te blijven van üe nieuwe voorschriften. Het was de bedoeling de kosten van dit lidmaat schap voor rekening der gemeente te nemen. Thans blijkt echter dat het lidmaatschap gezien moet worden als een persoonlijke aangelegenheid. In verband hiermede stellen B. en w. voor den Brandweercommandant een toelage te verstrekken van 25,—. Het lidmaatschap kost 12,50 per jaar. Z.h.s. wordt het voorstel aangenomen. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer betreffende het schoolgeld voor het lager onderwijs. De vaststelling van het cijfer voor het jaar 1945/'46 vond reeds plaats bij raadsbesluit van 11 Januari 1946. Blijkens schrijven van Ged. Staten wordt het gewenscht geacht de maxima en minima van het schoolgeldbedrag te schrappen. Opnieuw wordt het vermenigvuldigingscijfer geldende voor het school geldjaar 1946/'47 opnieuw vastgesteld. Vervolgens komt in behandeling een aanvrage van den heer A. van der Velde, Nieuwstraat 4, om een tegemoet koming in de reiskosten van zijn zoontje, Job Comelis, die de Chr. U.L.O.-school te Middelharnis bezoekt. Ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 stellen B. en W. voor deze tegemoetkoming te bepalen op 5,per maand over het jaar 1946. De heer van Mourik meent dat deze kosten ten volle moeten worden vergoed. De Voorzitter merkt op, dat de wet spreekt van een tegemoetkoming en gezien de bijdragen, die andere gemeenten geven, is dit bedrag billijk te noemen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aange nomen. Aan de orde wordt nu gesteld het verzoek van de Gereformeerde Schoolvereeniging om vergoeding als bedoeld in art. 72 der L.O.-wet 1920 in de kosten van leermiddelen, die tengevolge van de oorlogs omstandigheden zijn verloren gegaan. Bovendien wordt vergoeding gevraagd in de kosten van vak onderwijzeres en in de kosten wegens extra schoon maak van de lokalen en portalen. Blijkens het advies van den Inspecteur van het lager onderwijs in de Inspectie Brielle, d.d. 17 Mei 1946, bestaat er geen bezwaar tegen het geven van vergoeding in de kosten van de aangeschafte leermiddelen en in de kosten van schoonmaak. B. en W. stellen der halve voor een bedrag van 418,78 te vergoeden, zulks over het jaar 1945. Z.h.s. wordt niet alge- meeiie stemming hiertoe besloten. Hierna komt in behandeling de benoeming van een lid in de commissie tot Wering van Schoolver zuim en in de commissie van toezicht op het lager onderwijs. B. en W. deelen den raad mede, dat, zooals bekend is, dhr. J. A. van der Ster zijn benoeming als zoodanig niet heeft aangenomen, zoodat er nog 1 vacature is. De volgende voordracht is opgemaakt: I. A. Munters en 2. L. A. Munters, terwijl voorts wordt medegedeeld, dat dhr. A. Munters op 1 Januari 1943 aan de beurt van aftreding was als lid van de commissie van toezicht en op 1 Januari 1946 als lid van de commissie tot Wering van Schoolverzuim. Na gehouden stemming blijkt dat 4 stemmen zijn uitgebracht op A. L. Munters en 3 stemmen op A. Munters. De heer A. L. Munters'is derhalve als zoodanig benoemd. Vervolgens worden z.h.s. de 4e begrootingswijzi- ging 1945 en de 2e wijziging 1946 vastgesteld. Verder komt aan de orde een voorstel van B. en W. om van den heer M. Kareis te huren een bergplaats, gelegen aan den Scharloodijk 148 te Herkingen, teneinde aldaar diverse bescheiden van het gemeentehuis, dat thans niet gebruikt kan worden, te doen opbergen, zulks vanaf 1 October 1945 tegen een vergoeding van 1,20 per week. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat nog ingekomen is een verzoek van 38 inwoners om op korten termijn de Bewaarschool in orde te doen maken. Daaruit blijkt, dat 42 kinderen de Bewaarschool zullen bezoeken. Zooals in de vorige vergadering reeds werd medegedeeld, is een begrooting van kosten opgemaakt. Wanneer deze is goedgekeurd, kan men met het herstel beginnen. Het kapitaal, waaruit de exploitatie moet worden betaald, be draagt thans 10.500,hetgeen zeer mooi is, gezien in 1935 het saldo f 4200,was. De in komsten bedragen 1350per jaar -f- 150, schoolgeld. De vaste inkomsten zijn 1500,ter wijl aan uitgaven te verwachten is ongeveer 2350,De eerste jaren komt er dus geen uitgaaf ten laste der gemeente. Tenslotte komt aan de orde de voorloopige vaststelling der gemeente re kening 1944. De heer van Mourik deelt mede, dat hij de reke ning heeft nagezien en adviseert gunstig. De reke ning sluit met een batigsaldoin den gewonen dienst van 4505,02 en met een nadeelig saldo in den kapitaaldienst van 3572,65. Met algemeene stemmen (de Wethouders onthouden zich van stemming) worden de bedragen der ontvangsten en die der uitgaven voorloopig vastgesteld. De heer Kastelein informeert in de rondvraag alweer naar de haven. De Voorzitter deelt mede, dat goedkeuring is verkregen om deze in den ouden toestand te her stellen. Met sommige voorwaarden konden B. en W. zich niet vereenigen en thans Wordt nog gewacht opeen schrijven van den Ingenieur der Provincialen Waterstaat. De heer van Mourik inormeert waarom de vrouwen van de N.S.B.'ers niet mochten stemmen. De Voorzitter antwoordt, dat diegenen, wier man bij de S.S. of aanverwante organisaties is werkzaam geweest, het Nederlanderschap hebben verloren en deswege niet op de kiezerslijst zijn ge plaatst. De heer Kastelein vraagt nog naar het straten plan, waarop de Voorzitter mededeeld dat hier omtrent nog niets naders is vernomen. Hierna sluiting. Abonneert 11 op dit blad probleem n auteur gens op. an onze opgeven aakspel" d posten "biPe4. •7, e6, f2. No. 8 (no. 3. v. d. wedstrijd). b c d e f g h b c d e f g h TE OOLTGENSPLAAT kwam den tijdelijke» Gemeenteraad op Woensdag o Juni j.l. in Openbare Vergadering bijeen. Voorz.Burgm. Slobbe. Seer. :dhr. K- Korteweg. Ajwtzig: de Hoeren, J. Jacobs, L. Hokke en B. Noord ijk. De Voorz. opent deze verg. met gebed, waarna de Seer. de notulen voorleest. Bij het lezen der notulen maakt dhr. Kreeft de opmerking omtrent het Kleuteronderwijs. Het was volgens verklaring van dhr. Joossen aan Kreeft gedaan, zijn bedoeling uiej. de Vos naar de Langstraat te zenden en mej. Quispel het Kleuteronderwijs in de kom der Gein. te doen verzorgen. Dit zou op de betreffende ouderavond dan ook door dhr. Joossen naar voren zijn gebracht. De Voorz. up deze ouderavond aanwezig geweest zijnde, had echter de naam van mej. de Vos niet hooren noemen. Hoewel hij de houding dien avond van dhr. Joossen tegenover 8. en W.niet fair vond, aangezien hij deze betichtte het stichten van een Bijz. school in de hand te doen werken door de Kleuterschool gesloten te doen houden. De voorzitter deelde echter mede- dat hem omtrent het stichten van een Bijz. school niets bekend was en had het dan ook niet noodig gevonden om op deze ouderavond daarover te spreken, aangezien hij niet op een ouderavond, maar in een gemeenteraadsvergadering zich hoorde te verantwoorden. Hij verzocht dhr. Kreeft die thans door dhr. Joossen was ingelicht, ook eens met dhr. Broere in verbinding te stellen, vermoedelijk zou hij dan de juiste toedracht dezer zaak vernemen, aange zien deze samen met dhr. Joossen die zaak hadden besproken. Vervolgens werd de notulen onver anderd vastgesteld. Van dhr. Kop was bericht ontvangen dat hij zijn benoeming als onderwijzer aan de O.L.-schooi No. 1 aanvaarde! Van de heeren de Weerd, Joossen, van Es, L. M. Dorsman, P. Bom, J. C. Birkhof, Dirks, Broere, Kaslander en Versaeval dat zij hun benoeming als lid der Commis sie tot wering van Schoolverzuim aanvaarden. Wegens het bedanken van dhr. J. C. Vermaas werd gekozen dhr. C. F. Schwiebbe. Aan dhr. H. Pieterse, Anth. Hokke, P. v. d. Heuvel werd ontheffing van hondenbelasting ver leend, aangezien zij in 1945 geen hond hadden gehad, hoewel de laatste wel een verklaring geteekend had, wat de Voorz. wel bevreemde. Aan dhr. C. Korteweg werd voor het 2e gedeelte 1945 ontheffing verleend, aangezien deze in Janu ari 1945 nog een hond had gehad. Een voorstel tot vaststelling van een gemeen schappelijke regeling van het toezicht op de volkhuisvesting, als bedoeld in artikel 13 der Woningwet en op de gemeente eigendommen en werken voor de gemeenten Den Bommel, Ooltgens- plaat, Oude Tonge en Stad a/h Haringvliet werd verworpen, aangezien er bezwaar werd gemaakt tegen het benoemen van een commissie waarin elke gemeente met 1 lid in vertegenwoordigd zou zijn. Deze verhouding was volgens verschillende raadsleden niet goed, aangezien b.v. de gemeente Stad a/h Haringvliet met een veel kleiner inwoner aantal even veel zeggenschap zou hebben als deze gemeente. Dhr. de Vos zeide dat altijd het gebrek was van een Centrale regeling, die de bevoegdheid van de raad altijd uitsloot. De gemeente-begrooting werd vastgesteld met een tekort van 25,000. Dhr. Kreeft zou gaarne net als voorheen hiervan een afschrift gehad hebben. De Voorz. deeled mede dat dit gezien de vele werkzaamheden hieraan verbonden niet mogelijk was. Dhr. van Es vroeg een toelichtng waardoor het tekort ontstaan was. De voorz. gaf hierop een korte uiteenzetting o.a. de vermindering van Haven en Kaaigelden, salarisverhooging enz. Wat betreft de Haven en Kaaigelden was een maand geleden niet te zien hoe de groei der landbouwproducten zich zouden ontwikkelen, zoodat de inkomsten hiervan niet te hoog geraamd zijn. Dhr. van Nieuwaai vroeg den Voorz. indien men inkomsten van Haven en Kaaigelden wenschte men toch voor een goeden Haven en Kaai moest zorgen. De Voorz. deelde mede dat met de firma van Dongen hierover al contact was gezocht wat betreft het herstellen van de Kaai, wat betreft het uitbaggeren der Haven moest door de gemeente zelf geschieden. De Voorz. was echter de meening toegedaan dan het verzanden der Haven steeds erger zou worden evenals die van Oude Tonge en Herkingen. Na verloop van jaren zou hier eei; gelieele verzanding plaats hebben. Voor Oost-Flak kee zou een brug dan ook uitkomst beteekeneu, waarom spr. dan hier ook een sterke voorstander van was. Nadat nog enkele vragen waren gesteld door dhr. v. Nieuwaai omtrent het verven van gemeente- woningen, waarop de Voorz. mededeelde, hoe gaar ne hij dat ook zou willen er echter geen ambachts lieden te krijgen waren, werd deze begrooting aanvaard. Het bedrag bedoeld in artt. 55 bis, le lid der L.O.-wet 1920 werd vastgesteld op 13,77 per leerling. Voorstel tot gunstige beschikking op de zoeken van de Bst. der Bijz. L.-scholqn over 1946 ingevolge artt. tol der L.O.-wet 1920 werd aange nomen. Hierin werd de vergoeding aan de Chr. Nat.school bepaald op ƒ1451,40 en aan R.K.-school op 2170, Bij de rondvraag vroog de K. Kreeft inlichtingen omtrent het vaststellen der schoolgddheffingen. De Voorz. deelde mede dat dit werd bepaald naar de betaalde inkomsten bel.asfting. Mocht er eventuele verschillen hieromtrent zijn kan men zich voor nadere inlichtingen ter gemeente secreta rie vervoegen. Dhr. van Es vroeg nadere inlich tingen omtrent het herstel van den Dijk der KI. Adr. Theodorapolder. De Voorz. de vorige verg. deze vraag al viywacht hebbende deelde mede dat B. en W. gezien de groote schade ontstaan, waar door deze polder in een gors is herschapen, thans niet gewenscht achtten deze herstellen, aangezien de herstelwerken minstens 20.000 a 30.000 gulden zouden bedragen. Er was evenwel nog overleg gaande met Landbouwherstel of het moge lijk zou zijn deze schade onder oorlogsomstandig heden te rangschikken. Dhr. van Es zeide dat dit zeer zeker ook oorlogschade was, dat indien de evacuatie niet was voorgevallen, deze schade ook niet zou zijn ontstaan. Nadat de Voorz. nog een mededeeling deed betreffende een schrijven van het Nationaal Beheerdersinstituut waarin de grond aan de Beneden Molendijk aan de gemeente werd toegewezen sloot de Voorz. deze openbare verg. en ging de raad in geheime zitting over. Van over de Grenzen Vandaag 2 jaar geleden was het D-dag. (Decision - day dag van beslissing). De lang aangekondigde en lang verbeide invasie begon. In de prille morgen van 6 Juni 1944 zette een vloot van meer dan 4000 schepen koers naar de Franse Kanaal-kust. Een machtige lucht-armada van 11000 machines vloog met dreunende motoren in de richting van de vesting Europa. In de met zoveel Duitse bom bast onneembaar verklaarde Atlantic Wall, was reeds 's morgens om 8 u. 15 een bres geslagen. De geallieerde troepen hadden Europa's bodem betreden en spoedig zou de glorieuze opmars be ginnen. In de harten van millioenen onderdrukte en geknechte mensen gloorde nieuwe hoop. En die hoop is niet beschaamd. Al zou het.nog bijna een jaar duren, voordat het juk van denbarbaarsen tyran volkomen was verpletterd, D-dag blijft in onze herinnering voortleven als het grandioze begin van de geweldige eindvvorsteling. Al langer dan een jaar is het oorlogsrumoer ver stomd. De kanonnen zwijgen en we kijken enigs zins onwennig omhoog, wanneer een formatie van 20 vliegtuigen met ronkende motoren over ons heen raast. Soms laten we de 5 jaren van bitter oorlogswee aan onze geest voorbij gaan en ze lijken ons een huiveringwekkende onwerkelijkheid. Inderdaad, de oorlog is voorbij. Maar de wereld kan nog maar niet tot rust komen. Zoals na het woeden van een storm, de zee nog dagen later fel bewogen en zeer onstuimig is, zo is in het leven der volken nog duidelijk merkbaar de vaak heftige deining, nu de storm van verwoesting en vernieti ging reeds lang is gestild. Men hoort vaak: De oorlog is voorbij, maar de vrede wil nog niet komen. En we herinneren ons uit de Engelse Radio-uitzendingen, hoe men in de geallieerde landen reeds jaren lang het einddoel aldus formuleerde: „We moeten niet alleen de oorlog, maar bovenal de vrede winnen". Voor hem die met enige belangstelling de gebeurtenissen in het leven der volkeren gadeslaat, lijkt het vaak, alsof men verder van dit doel verwijderd is, dan ooit. Ook de bebeurtenissen van de afgelopen week waren nvt niet bepaald moedgevend. Engeland. De minister van Buitenlandse Zaken, Bevin, hield Dinsdag een rede van 95 minuten in het Lagerhuis. Via zijn toehoorders richtte de minister zich hoofdzakelijk tot Rusland. Hij sprak over de vele meningsverschillen die er met Rusland zijn, o.a. de kwestie Triest, de Donau-scheepvaart, de kwestie van de Italiaanse koloniën en niet te ver geten de moeilijkheden die zich voordoen bij het besturen van den overwonnen vijand: Duitsland. Bevin gaf te kennen dat samenwerking met Rus land uiterst moeilijk was, omdat Rusland de Westelijke Democratieën wantrouwt en vaak ais fascistisch brandmerkt. De minister hoopte echte met Rusland tot' overeenstemming te kunnen komen; want zo verklaarde hij: „Zonder onbelem merde medewerking van Rusland is duurzame vrede niet mogelijk". Bevin verklaarde echter ook dat hij niet van plan was de samenwerking met Rusland tot elke prijs te kopen. De liefde kan niet steeds van een kant komen. Hij eindigde zijn rede met deze ernstige waarschuwing aan het adres van Rusland: Mis de vrede niet; het kan zijn dat zij niet meer terugkomt." Churchill heeft, als leider van de oppositie, naar aanleiding van deze rede ook het woord gevoerd, op de hem eigene wijze. Hij verklaarde het geheel eens te zijn met Bevin. Zonder er doekjes om te doen, verklaarde hij dat Rusland in 1 jaar tijd ongelooflijk veel aan sympathie had verloren bij de geallieerden. Hij pleitte voor nauwer aaneen sluiting van West-Europa en sprak in dit verband met veel lof over ons land en België. Over moeilijkheden tussen de bondgenoten spreken ook de berichten uit: Frankrijk. Uit de j.l. Zondag gehouden verkiezingen is gebleken, dat de Fransen ook langzamerhand tot andere gedachten komen. Men keert zich daar, zij het heel voorzichtig, van het Marxisme af. Doordat het Franse volk op 5 Mei bij referendum het ontwerp-grondWet, dat een tamelijk commu nistische inslag had, heeft verworpen, was het nodig dat opnieuw verkiezingen werden gehouden. Dit is Zondag j.l. gebeurd. De vooruitstrevende katholieken, verenigd in de M.R.P. hebben een overwinning behaald. Zij verkregen thans 162 zetels, de communisten 144 en de socialisten 123. Hierdoor zijn de Katholieken van de 2e plaats naar de eerste plaats geschoven en ze hebben met de communisten gewisseld. Men verwacht dat de M.R.P .-er Bidault, thans minister van Buiten landse Zaken, minister-president zal Worden. Het is de vraag echter, of de communisten in dit geval aan de regering zullen deelnemen. Het is daarom niet uitgesloten dat een socialist opnieuw met de leiding zal worden belast. VERBETERDE UITSLAG verkiezing voor de Prov. Staten van ZuitLHolland Het A.N.P. deelt mede, dat zij een foutieve opgaaf heeft verstrekt betreffende de zetelverdeling in Zuid-Holland. De Christelijk Historische Unie heeft geen 8, maar 7 zetels behaald. De kieskring Ridderkerk heeft niet het vereiste aantal stemmen voor een zetel verkregen. Doordat de C.H.U. in deze kies kring heeft verzuimd hun lijst met andere kieskrin gen te verbinden, gaat er een zetel verloren. Hierdoor zijn de 10698 stemmen op de C.H.U. in onze kieskring waardeloos geworden. Deze fout heeft dus ernstige gevolgen. De zetel gaat naar de Partij van de Arbeid. Voorts vernemen we dat niet J. P. de Wit van Vlaardingen voor de R.K. Volkspartij is gekozen, maar C. L. de Wit van .Oude Tonge. Hierdoor heeft Flakkee dus drie vertegenwoor digers in de Prov. Staten. Dit is voorwaar een grote verbetering. In 1939 werd geen Flakkeeënaar gekozen. Moge dit betekenen, dat de Flakkcese belangen voorbeeldig behartigd worden. MALVERSATIES IN HET INTERNERINGSKAMP TE OOLTGENSPLAAT. Wij vernemen dat in het interneringskamp te Ooltgensplaat knoeierijen ontdekt zijn. Er zouden levensmiddelen door "écn of meerdere bewakers onrechtmatig toegeëigend zijn. De menagemeester is hangende het onderzoek geschorst. Officiële gegevens zijn nog niet bekend. ZITTING TRUBINAAL Het tribunaal houdt zitting op Dinsdag 11 Juni, Voor moeten komen: W. A. Roos, W. Polder, C. van Wezel en J. de Jager. Distributienieuws* OFFICIEELE BONNENLIJST voor de eerste helft van de 7e periode 1946 9 t/m 22 Juni. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 606 316 t/m 320 Algemeen 800 gr. brood 315 Algemeen 400 gr. brood 314 Algemeen 200 gr. kaas 313 Algemeen 100 gr. bloem B 61 Reserve 1600 gr. brood C 61 Reserve 800 gr. brood B 62 Reserve 2 kg. aardappelen B 63 Reserve 100 gr. kaas BONKAARTEN KF 606 375 BMV125 gr. boter 376 BMV125 gr. margarine 377 BMV100 gr. vet BONKAARTEN LA, LB, LC 606 247, 248 vleesch 150 gr. vleesch 249 vleesch ca. 16 oz. meat and vegetables 243 aardappelen 2 kg. aardappelen A 49 melk 2 liter melk B 49, C 49 melk 3l/2 liter melk BONKAARTEN KD, KE 606 815, 816 Algemeen 800 gr. brood 814 Algemeen 100 gr. kaas 813 Algemeen 100 gr. bloem 822 Algemeen 500 gr. bananen voor-inlevering D 61 Reserve 800 gr. brood E 61 Reserve 500 gr. rijst, kinder meel of kinderbisc. BONKAARTEN KG 606 875 BMV 125 gr. boter 876 BMV125 gr. margarine BONKAARTEN LD, LE 606 747, 748 vleesch 100 gr. vleesch 743 aardappelen 1 kg. aardappelen D 49, E 49 melk 6 liter melk TABAKSKAARTEN ENZ. T 31 2 rantsoenen tabaksartikelen V 31 100 gr. chocolade <pf suikerw. X 31 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 15 Juni a.s. De geldigheidsduur van bon 374 suiker en bon 874 suiker is verlengd t/m 22 juni a.s. De bonnen C 59 Reserve en 797 Algemeen voor 1 ei blijven geldig t/m 15 Juni. Voor de week van 16 t/m 22 Juni zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappe- I len, boter, jam, koffie, cacao, tabak en versnape ringen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrij dag 7 Juni a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 10 Juni c.k. mag worden afgeleverd. Op bon 249 vleesch voor meat and vegetables kan reeds op Vrijdag worden gekocht. U|> dezen bon is verkrijgbaar een blikje van een gewicht van 16 oz. Er zijn enkele blikken voorradig van een gewicht variterend tusschen 12 en 2u oz., welke eveneens op dezen bon verkocht zullen worden. Uitreiking bonkaarten 8e en 9e periode 1946 tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten. De Leider van den idstributiekring Middelhar nis maakt bekend, dat bovenstaande uitreiking als volgt zal plaats vinden: Herkingen: Woensdag 12 Juni. Melissant: Zaterdag 15 Juni. Sla cl a ih Haringvliet: Woensdag 19 Juni. Dirkslund: Vrijdag 21 Juni. Middelharnis: Maandag l Juli voor de letters A t/m M; Dinsdag 2 Juli de letters N t/m Z. Sommelsdijk: Londe.dag 4 Juli. Zelfverzorgers ontvangen weder een oproep, wanneer zij hun bonnen moeten komen afhalen. Uitgereikt worden aan mannen, geboren in 1928 of eerder, behalve de bonkaarten, een tabaks-, versnaperingen- of gecombineerde kaart; aan vrouwen, geboren in 1928 of eerder een versnape ringen- of gecombineerde kaart en aan personen, geboren op of na 1 Januari 1929 een versnaperin- genkaart. Uitreiking toeslagkaarten zwaren arbeid. Thans komen ook zelfverzorgers voor één der artikelen vleesch of melk wederom voor een toeslagkaart in aanmerking. Vanaf heden kunnen zij, die nog niet hebben aangevraagd, een aan vraagformulier afhalen. Petroleum voor kookdoeleinden. Bonkaart VA 510: 37 t/m 40;Bonkaart VB 510: 37 cn 39; Bonkaart VC 510: 70, waarvan elke bon recht geeft op 2 rantsoenen, dit is 4 liter per bon. Petroleum voor verlichting. Bonkaart VD 510: 125 geeft recht op 1 rant soen, dit is 2 liter per bon. Agentschappen Melissant en Herkingen. In verband met 2c Pinksterdag is het Agentschap te Melissant en Herkingen geopend a.s. Vrijdag 14 juni, des v.m. te Meiissant en des n.m te Herkingen. Distributie van textiel. Vanaf heden kunnen a.s. moeders, indien de bevalling binnen 4 maanden wordt verwacht, weder aanvragen voor textielgoederen indienen. Aangezien onderleggers thans vrij bij den handel verkrijgbaar zijn, worden daarvoor geen vergun ningen meer afgegeven. DISTRIBUTIEKRING OUDDORP Z.H. Toeslagkaarten Bijzonderen Arbeid. De Leider van den Distributiedienst Ouddorp maakt bekend, dat met ingang van de 7e periode de zelfverzorgers voor de artikelen vleesch en aardappelen weer in aanmerking komen voor toeslagkaarten, waarvoor de aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald te: Ouddorp: Dinsdag 11 Juni '46 van 9—12 uur; Goedereede: Dinsdag 11 Juni '46 van 24 uur; Stellendam: Donderdag 13 Juni '46 v. 912 uur. Bedoelde aanvraagformulieren kunnen worden ingediend tc: Ouddorp: Woensdag 12 Juni '46 van 9—12 uur; Goedcrecdc: Woensdag 12 Juni '46 v. 24 uur; Stellendam: Vrijdag 14 Juni 1946 van 912 uur. Inlevering consumentenbonnen door Detaillisten. Ouddorp: Dinsdag 11 Juni 1946; StellendamWoensdag 12 Juni 1946; Goedereed'': Donderdag 13 Juni 1946. Aan onze Adverteerders Woensdag a.s. hopen we ons blad weer te laten ver schijnen. We verzoeken U, de advertenties vroegtijdig in te zenden. Met groote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze Dochter CORNELIA MARGARETHA. M. W. A. SCHOL-Bakker L. SCHOL. HILVERSUM, 29 Mei 1946. Bosb. Toussaintlaan 44. Tijdelijk: Hcuvellaan 2. Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje AREN CORNELIS ARIE L. v. SPRANG S. G. v. SPRANG-Kreeft RIETJE. Stad a/'t Haringvliet, 3 Juni 1946. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze Dochter HESTER MARIA (Hetty) C. J. J. GELUK M. H. GELUK- Leeuwenburgh. HERKINGEN, 31 Mei 1946. Op 1 Juni verloofden zich B. KATTESTAART en A. KOPPENAAL MIDDELHARNIS Langeweg C 300. LANGSTRAAT 76. In plaats van kaarten. C. MIJNDERS Jz. en A. DE ROON Jd. geven U hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 19 Juni a.s. MELISSANT Bouwdijk 350 I 5 juni DIRKS LAND l '946. Korteweegjc C 74 Toekomstig adres: Blindeweg B I, Dirksland. C. VROEGINDEWEIJ en E. KONINGS hebben de eer U, namens weder- zijdsche ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag, 20 Juni a.s. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis, des nam.. 3 uur door den Weleerw. Heer Ds. L. Blok. MIDDELHARNIS, 6 Juni 1946. Schoolstraat B 92. v. Pallandtshoeve F 84. Gelegenheid tot feliciteeren Schoolstraat B 92 op Zaterdag, 8 Juni, des n.m. 3 tot 5 uur. Van Pallandtshoeve F 84 op Woensdag, 12 Juni, des n.m. 3 tot 5 uur. Toekomstig aderes: Stationsweg A 123, Middelharnis. CORNELIS BRABER en AARTJE A. VERBIEST hebben de eer U, namens weder- zijdsche ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Woensdag 19 Juni a.s. 2.30 uur te Sommelsdijk. Kerkelijke inzegening in de Chr. Geref. Kerk te 3 uur door den Weleerw. Heer Ds. N. de Jong te Middelharnis. Stad a/'t Haringvliet Molendijk 21 6 Juni 1946. SOMMELSDIJK Z. Achterweg B 211 Toekomstig adres: Z. Achterweg B 211Sommelsdijk. IZAAK BECHTHUM en MARIA CORNELIA BUSKOP geven hiermede kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 19 Juni a.s. DIRKSLAND, OcldcrsLhendiik A588 f 6 Juni SOiVlM ELSDlJ K Kreekstraat B397 1946. Tc koop gevraagd: Een klein modern kippenhok Br. onder No. 176 Bur. v. d. blad. N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij Met ingang van 3 Juni a.s. treedt de 55oraer«3iesistregeI2jög 194© van de tram-, autobus- en veerdiensten in werking. De wnd. Directeur. leveren wij U weer in grotere hoeveelheden zodra de havenstaking teneinde is. Geef ons slechts Uw adres met vermelding van de hoeveelheid die U wenst. A» C* Korvink's Houthandel Stad aan 't Haringvliet Voor luxe auto-verhuur en ziekenvervoer A. Smitshoek, Tel. 286, Middelharnis Dienst HERKINGEN-MIDDELHARNIS De Zomerdienst is met ingang van 3 Juni 1946 in werking getreden. Dienst OUDDORP MIDDELHARNIS Met ingang van 10 Juni 1946 wordt deze dienst weer her-opend. Dienstregeling ten kantore. Autobusdienst „E, F* A, O." De Ondernemer J. BUIJSSE, Middelharnis. Gevraagd: een nette leerling voor de Drukkerij. Aanmelden: GEBR. DE WAAL Zandpad Middelharnis. Voor direct gevraagd aankomend kantoorbediende Schriftelijke sollicitaties aan Fa. J. Both Zoon Middelharnis TE KOOP: een handkarn merk Mielc, Een nieuwe en gebruikte rugsproeier Adres: J. DEN HOLLANDER, Stovend ijk C 45, Nieuwe Tonge. Ontvangen IRastme sorteering Delfts blauwe hangers en broches Doublé dames horlogebanden Manchetknopen Steenringen Monogramringen Verlovingsringen tijdelijk nog met bijbetaling te leveren I Fa. E. Harfogs, Zandpad, Middelharnis Met Pinksteren zijn we gesloten I TE KOOP: jonge haantjes 4 weken oud. W. VERSEPUT, Nieuwe Tonge. Bekendmaking De Onderlinge Dorsvereniging te Den Bommel, deelt hierbij mede, dat zij haar machine heeft overgedaan aan een opgerichte Onderlinge vereniging te Zuidzijde, Den Bom mel. Zij zegt alle werkgevers dank voor het vertrouwen in haar gesteld. Namens de Onderlinge, J. DE BAKKER, Voorzitter. J. HOKKE, Secretaris. De nieuw opgerichte Onder linge Dorsver. Zuidzijde, Den Bommel, wil door goed werk hetzelfde vertrouwen zich waardig maken. Zij stelt zich beschikbaar de klanten van bovenstaande ver eniging tc bedienen. Namens de Onderlinge Dors ver. Zuidzijde, Den Bommel, JOH. DE BAKKER, Voorzitter, Tel. 21. NIC. GEBRAAD, Secr., Tel. 21, Achthuizen. TE KOOP: carrier met groofe open laadbak, rondom .luchtbanden 26 x 2. Te bevragen agent van dit blad Molendijk 10, Herkingen. Middelharnis SANOVITE beperkt. LIGA steeds verkrijgbaar. A Z Ij N Tel. 11 9.16 per liter. Voedingssuiker bonvrij. Hoeststropen, Urbanuspillen, Asperine, D.D.D.-vloeistof enz. Klercnverf, zwart enz. Koperpoets, prima kwaliteit, ver pakking ter vulling meebrengen D.D.T.-insectenpoeder, ook tegen schadelijke insecten op planten. Motfenmiddelen Gasoline tn Wasbenzine voor huishouding en bedrijf. SCHEERZEEP van bon T 36 afhalen s.v.p. Voor spoedige in diensttreding gevraagd een net persoon goed ingevoerd bij H.H. Land bouwers, om goed bekend staande ingevoerde tirma te vertegen woordigen. 2—1 Br. onder No. 286 Bur. v. d. blad. Bij alleen wonende oude dame wordt gezocht huishoudster met enige kennis van verpleging. Brieven aan Notaris HEM- PENIUS te Middelharnis. 2 armstoelen 4 zitstoelen als nieuw Eminalaan C 64- - M'harnis GEVRAAGD voor direkt een nette dagdienstbode of werkster, niet beneden de 18 jaar, bij G. W. VISSER, Oost- dijk A 285, Sommelsdijk. Woonhuis fe koop Jozefsdreef 18, Oude Tonge. Te bevragen: A. HARTOG, Hierendijk 7, Oude Tonge. TE RUIL AANGEBODEN: piano tegen nieuwe fiets met nieuwe banden. Br. onder No. 177 Bur. v. d. blad. Te koop Een old finish dressoir, nieuw. Een massief eiken dressoir, als nieuw. Een damesfiets op luchtbanden. Een eiken tafel, een handwagen, en een luidspreker. Alles in prima staat. Ook genegen te ruilen voor een kinderwagen of iets anders. Adres: Ring A 381, Sommelsdijk. Ruilen. Twee gebloemde japonnen, leef tijd 17 j. en een wit zomerjasje, voor een lap effen zijde of stof voor een japon. - S. M. FLUIT, Zuiddijk 3, Oude Tonge. Een v.o. nieuw, zwart costuum maat 50, voor een licht costuum, zelfde maat. Br. onder No.285, Bur. v. d. blad. Een leren Damesjasje voor een half Damcsmuueltje m. 44-46. Een licht katoenen Damesjapon o.kw., voor een lap japonsU f. Inlichtingen Boekhandel C. DE MOOIJ, Ouddorp. Een donkerblauwe kanten japon kleine maat 40, voor een lap zijde effen of gebloemd. - Brieven aan Agent „Opbouw", Middelharnis. Vluchtheuvel. Wie ruilt een paar p r i m a werkmnnsschoetteu maat 43, voor een paar maat 45. - C. v. d. SPAAN, Julianaweg 66, McHssmt Gedrukt ter Flakkceschc drukkerij M. Boomsma, Middelharnis

Opbouw | 1946 | | pagina 3