Stoker één-persoons bed 30 Parfumeriehandel KRIJGER Alleen Moeder lost de puzzle op! Een puzzle is het voor kleinen broer van 1 tot 10 te tellen. Een puzzle is het voor groote zus aan wien zij haar hart zal schenken. Een puzzle is het voor Vader om „aan den rook te blijven". En een wekelijks terugkee- rende puzzle is het voor Moe der, hoe het voordeeligst haar huishoudgeld te besteden. Maar.4, gelukkig is Moeder klant bij de Gruyter en daar mede is voor haar een goed deel van de puzzle opgelost» Zij weet, dat de Gruyter met haar meepuzzelt om met het huishoudgeld rond te komen. De Gruyter geètt weer cassa- bons: voor tien gulden aan bons krijgt Moeder één gulden contant terug. Hoe dat kan? Door enorme inkoopen be spaart de Gruyter aanmerke lijk en daarvan profiteert ook Moeder. MELISSANT. Onze dorpsgenoot L. van Rossum behaalde het einddiploma van de Rijks- landbouwwinterschool te Dordrecht. STELLEND AAI. Zondag j.l. hebben verschil lende jongelui zich wezen verlustigen in de heer lijke aanblik van bloeiende bloemenvelden. Zij vonden het zoo'n pracht gezicht, dat zij er thuis ook van wilden genieten en dus fluks een flinke bos geplukt. Het konden wel eens dure bloemetjes blijken te zijn. Gemeenteraadsvergadering van Don derdag 18 April 1946. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den loco-burgemeester, den heer Vogelaar. Na lezing der notulen der vorige verg. werd overgegaan tot behandeling der ingekomen stukken, bevattende o.a. enkele administratieve wijzigingen der gemeente-begrooting over het dienstjaar 1946. Hierna werd het verdere der agenda afgewerkt in gesloten zitting. GOEDEREEDE. Door den heer H. van Hui zen is onderhands een Urker botter aangekocht, waarmee hij de zeevisserij hoopt uit te oefenen. OUDDORP. De garnalenvissers hebben in de afgelopen week gemiddeld 150 kg. garnalen per dag en per schuit gevangen. De Voorzitter van den Raad van Arbeid brengt in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die hier wonen en werken, ter ver nieuwing moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te DORDRECHT vóór 28 April 1946. Op Woensdag 1 Mei a.s. des voorm. 10 uur zal in de Raadkamer vergadering worden gehouden van Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder „Het Oudeland" en zal onderstaande Agenda worden behandeld: 1. Verkiezing van twee Heemraden, tengevolge van de periodieke aftreding van H.H. P. C. Voogd Pz. en L. P. Akershoek Wz. De gelegenheid tot stemmen zal openstaan van 1012 uur en even tuele herstemming van 24 uur; 2. Vaststelling der Rekening over 1945; 3. Begroting over 1946; 4. Machtiging tot het doen van af- en over schrijving op de Begrotingspost; 5. Machtiging tot onderhandse aanbesteding of uitvoer van werken in eigen beheer; 6. Benoeming leden en plaatsvervangende leden van de Commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening. 7. Ingekomen Stukken; 8. Herziening salaris ambtenaren volgens Koninklijk Besluit van den 18 April 1945; 9. Voorstel Pensioen-regeling G. Boshoven; 10. Rondvraag en Sluiting. Uit de verantwoording van den Penningm.. D. Tanis, alhier, bleek dat over de maand Maart voor de Herv. Geref. Zendingskring Goeree en Overflakkee ruim f 300,was gecollecteerd. Mej. A. Buijs, onderwijzeres aan de O. L. School, alhier, is in gelijke betrekking benoemd in de Haarlemmermeer. Mej. v. d. Spek van Dirksland is benoemd tot tijdelijk Hoofd aan de Kleuterschool alhier - Van den graanhandelaar Joh. Breen, alhier, is zijn hit bezweken. Het vlees is voor de con sumptie goedgekeurd. Voor de Anti-Rev. Partij zijn de volgende candidaten voor de Gemeenteraad gesteld: 1. Jan Voogd Mz.; 2. KL Akeishoek Cz.; 3. Joh. Hamee- We zetten de stand op het bord en bekijken die eens rustig. We zien dat Pc4 niet weg mag: het staat „gepend" door Th4. Maar samen met de witte koningin vormt Pc4 ook een „batterij", want als Pe4 weg ging stond de zwarte koning ineens "schaak door Da2. In een van de varianten zal dat wel gebeuren. Als zwart nu een stuk tussen Th4 en Pc4 zette (b.v. het paard van h2 g4) dan zou Pc4 mat kunnen geven. Laten we nu eens Ph2 g4 spelen. We slaan dus even de „witte sleutelzet" over. Welke reden zou zwart hebben om Pg4 te spelen? Het paard bestrijkt nu o.a. e5, e3 en f6. Kan op e5 na een sleutelzet de dreiging zijn? Neen, want ai doen we 1 Db2 dan kan de witte koningin toch op de tweede zet niet op e5 mat geven wegens pion d6. Kan er op e3 een dreiging zijn met een paard? Niet met Pg3, want als we 1 Pg3 fl doen met 2 Pfl e3f als dreiging kan de zwarte koning op e4 staan. Kan het paard op c4 dan niet op de twee de zet naar e3? Dan moet de witte koning weg, anders blijft Pc4 gepend. De koning-mag niet naar de a-lijn, want er is geen matzet na Th8 a8f! Op b3 kan de koning ook niet staan; daar verspert hij de dame. Op c3 staat hij Lal in de weg. In déze richting lopen we dus vast. Maar zwart bestreek met Pg4 ook f6 nog. Daar kan een paard mat geven. Kan Pg3 daar soms in 2 zetten komen? Ja, als we 1 Pg3 e4 spelen. Nu dreigt er Pf6f o.a. maar als zwart dan Th4 e4 speelt Dan is er geen matzet. Het paard kan ook na h5 naar f6. Proberen we dat da n nu. 1 Pg3 h5. Dreiging 2 Ph5 fóf Wanneer zwart nü Ph2 g4 speelt otA f6 te Wanneer zwart nü Ph2 g4 speelt om f6 te dekken, kan Pc4 weg. Waarheen? 't Kan naar 8 velden, maar omdat het veld e4 gedekt moe.t zijn is alleen 2 Pc4 d2 goed. Op 1 Kd5 e4 volgt Pc4 X dóf. Wat volgt op 1 Th8 h6? De sleutelzet is dus: 1 Pg3 h5. Een „vlucht- veldgevende" sleutelzet, n.l. e4. We vonden deze oplossing door te letten op de penning van Pc4 en de batterij van Da2 en Pc4. Als men enigen tijd oplost „voelt" men zoiets gauw aan. Volgende week een tweezet ter oplossing. teitian Tz.; 4. M. Tams Tz. De Chr. Nat. Kiesvereen. heeft de volgende candidaten voor den Gemeenteraad gesteld: 1 C. Grinwis Kr.Tz.; 2. T. Hoek; 3. Pietec Bezuijen; 4. Kr. Grinwis Mz.; 5. J. v. d. Bok Wz.; 6 T. Grinwis Jz.; -7. M. Aleinan Cz.; 8. Fr. Kastelein; 9. C. Aleman Jz.; 10. T. Breen; 11. T. v. d. Bok; 12. C. Voogd K.Gz.; 13. E. de Jong; 14. R. Akershoek en 15. K. Nuij. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacomij'ntje Greta, d. v. C. Akershoek en A. Moerkerk; Pieter, z. v. F. v. d. Linde en Catr. van Wijk; Leendert, z. v. A. Akershoek en K. Meijer. Overleden: Willem Bosland, oud 66 j., echtg. van Lientje Tanis. Bevolking. Vertrokken: M. van Zanten en gezin naar Putten; H. Kelfkens en gezin naar Papen- drecht. De beroepen cancidaat v. d. Veen van Loos- duineu werd Zondagmiddag (le Paaschdag) in de Geref. Kerk aan dén Dorpsweg, alhier, bevestigd door Ds. de Valk van Stellendam. De bevestiger had als tekst gekozen Lucas 24 vers 27: „En be gonnen hebbende van Mozes en de Profeten legde Hij hun uit in al de Schriften hetgeen van Hem geschreven was". De intrede geschiedde 2e Paaschdag des mor gens 10.30 uur. Ds v. d. Veen had tot tekst geko zen 1 Tim. 1 5. „Dit is een getrouw Woord en alle aanneming waardig dat Christus Jezus in de Wereld gekomen is om zondaren zalig te maken van welke ik de voornaamste ben". Toespraken werden gehouden na de predikatie door den waarn. Burgemeester, door Ouderling P. Tanis namens den Kerkeraad en Ds. de Valk sprak hierna als consulent en afgevaardigde van de Classis. Ds. v. d. Veen bracht daarna ook zijn dank uit voor de gesproken woorden. In de week van 28 April4 Mei zal in deze gemeente een inzameling plaats hebben voor de Stichting 19401945.4 De eerste zalm in dit seizoen werd Woensdag in de weervisserij gevangen en woog 19 pond. OUDE TONGE, Ledenvergadering der A.R. Kiesvereniging: „Vreest God; eert den Koning", D.V. Maandag 29 April '46 te zeven uur in de Bijz. School. Onderwerp„De Antithese", door H. Hartman. Komt allen. Tot Hoofd der Bijz. School alhier is be noemd den Heer L. Dubbeldam, thans Onder wijzer aan die School. Het bestuur der Herv. J.V. alhier is thans samengesteld als volgt: H. Fase, Voorz., J. Korte- weg, Secr., W. Maliepaard, le Bibliothecaris; P. Fluit, 2e Bibliothecaris, A. A. de Gast, alg. adjunct. OOLTGENSPLAAT. Alhier had onder grote belangstelling in de Ned. Herv. Kerk de opvoering van een Paasch Declamatorium plaats. Dit was voor deze gemeente op het gebied van Zang en Declamatie een bijzondere gebeurtenis. Medewerkenden waren: Het Ned. Herv. ge mengd Koor „Elthato", Een Jonge-dames koor, Ds. A. H. Sonnenberg, Schriftlezing, Mej. A. van der Ree uit Rotterdam, Sopraan, J. Verkuil, Orgel, M. Verkuil, Declamatie. Het geheel stond onder leiding van den heer J. Verkuil. Het was voor dhr. Verkuil een hele onderneming, zelf nog jong zijnde (22 jaar) een koor dat slechts enkele maan den bestond, waarvan hij zelf nog niaar slechts korten tijd directeur is, om dit programma ten uitvoer te leggen, doch deze is hier volkomen in geslaagd. Hoewei de zang van het gemengd koor wel voor verbetering vatbaar is, waarbij de bassen zich vooral moeten laten gelden, werd dit door het jonge koor wel verbeterd, waarin zich ver schillende goede stemmen bleken te bevinden. Getroffen werden wij door de zang van de sopraan mej. van der Rhee, door wiens stem wij direct werden bewogen. Haar goede zang en ademshaling techniek, alsmede haar zuiverheid ook wat haar uitspraak betreft verdiend bijzondere vermelding. Ook de declamatie van dhr. Verkuil was duide lijk en vormde een zuiver geheel. Het was een zeer mooie en genoegelijke avond. Naar wij vernemen zal de veerdienst Den Bommel-Numansdorp weer spoedig met het motor schip „Beatrix" worden hervat. Maandag 2e Paaschdag heeft de R.T.M. haar tramdienst naruim 2 jaar onderbreking naar Ooltgensplaat weer hervat. Dit is vooral voor deze gemeente weer een goede verbetering. Hoewel de laatste maanden een busdienst werd onderhouden was deze zeer primitief en hebben chauffeurs dager Maat schappij pionierswerk verricht, door het meeren- deels verouderd materiaal en slechte wegen en in de moeilijkste jaargetijden dezen dienst te onder houden waarbij geen ongelukken zijnvoorgekomen. Laten we hopen dat de omgeving nabij het tramstation ook spoedig weer in begaanbaren staat zal worden gebracht aangezien dit thans veel te wensen laat. Op het Fort „Prins Frederik" zijn thans een groot aantal geïnterneerden aangekomen, die alhier zullen worden te werk gesteld. Het betreft hier een aantal zware gevallen. In verband hier mede is de bewaking sterk u.tgebreid. VERGADERING van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op 11 April '46 des namiddags 2 uur. 1. Opening en Notulen. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. De volgende stukken zijn ingekomen: 1. ''een exemplaar van de jaarrekening van de Gas-centrale „Oost-Flakkee" over 1944; 2. een schrijven van die Centrale, dat deze rekening door het Algemeen Bestuur onveranderd is vastgesteld; 3. een schrijven van burgemeester en wethou ders van Amerongen, met verzoek adhaesie te willen betuigen aan het besluit van den Raad dier gemeente, waarbij de landsregering wordt verzocht het daarheen te leiden, dat de gehele Zaterdag voor sportbeoefening zal worden bestemd. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Voorts zijn ingekomen: 4. een schrijven van den Raad der gemeente Standaardbuiten met het verzoek adhaesie te willen betuigen aan hun adres, verzonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarbij niet klem wordt aangedrongen te bevorderen, dat de regeling vergoeding oorlogsschade in dien zin wordt her zien, dat deze wordt gebaseerd op den grondslag van de werkelijke kosten van herstel. Besloten wordt aan dit verzoek te voldoen, 5. een schrijven van de Oranjevereniging „Pen Bommel" orn een jaarlijkse subsidie uit de gemeen tekas. Hierop wordt afwijzend beschikt. 6. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, betreffende het aanbrengen van een redactiewijziging in de ter goedkeuring inge zonden verordening tot vaststelling van het vcr- menigvuldigingscijier voor het schoolgeld voor het Lager Onderwijs. Aan dit verzoek wordt voldaan. 3. Eervol ontslag helpster nuttige handwerken Openbare Lagere School. Aan Mej. W. F. Saarloos wordt op haar verzoek met ingang van 1 Juli 1946 eervol ontslag verleend als helpster bij het onderwijs in nuttige handwer ken aan de Openbare Lagere School. In deze vacature behoeft wegens gebrek aan leermiddelen voor dit vak van onderwijs voorlopig niet te worden voorzien. 4. Wijziging Algemene Politieverordening. Op verzoek van de Nederlandse Jagersvereen. wordt in de Algemene Politieverordening een bepaling opgenomen, waarbij het wordt verboden honden buiten de bebouwde kom en de openbare wegen los rond te laten lopen. Hiermede zal het stropen met z.g. „lange hon den" wofden tegengegaan. 5. Eervol ontslag dhr. J. L. Vetterals waarn. Ontvanger. In verband met zijn herbenoeming in vasten dienst tot ambtenaar ter Secretarie te Ooltgens plaat, wordt aan den heer J. L. Vetter per 1 April 1946 eervol ontslag verleend als waarnemend Ont vanger met dankbetuiging voor de diensten in die functie aan de gemeente bewezen. 6. Benoeming waarnemend Ontvanger. Burgemeester en Wethouders stellen voor in deze vacature te voorzien en hebben hiervoor de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. W. H. Verheul, waarnemend Secretaris; 2. J. I. Stuij, ambtenaar ter Secretarie. Na gehouden stemming blijkt, dat de heer Ver heul met algemene stemmen is benoemd, die onmiddellijk daarop de in de gemeentewet voor geschreven eeden in handen van den Voorz. aflegt. De Voorzitter feliciteert daarop de heer Verheul met zijn benoeming en hoopt dat hij deze betrek king mag vervullen in het belang der gemeente. De heer Verheul dankt de Voorzitter en de leden van den Raad voor het vertrouwen dat opnieuw in hem is gesteld en hoopt het ambt van Ontvanger tot aller genoegen te mogen waarnemen. 7. Eervol ontslag den heer P. Peute, als onder- wijzer Openbare Lagere School. Aan den heer P. Peute wordt op zijn verzoek d.d. 31 Januari 1946, eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Openbare Lagere School met ingang van 1 April j.l. wegens benoeming in gelijke functie te Heinenoord. De Voorzitter zegt, dat het hem spijt, dat de heer Peute is vertrokken naar Heinenoord. Het is een zeer goed onderwijzer en ook overigens een keurig persoon. In deze tijd van gebrek aan onderwijs krachten is het een dubbel verlies. Er zijn tweemaal sollicitanten opgeroepen, waarbij vermeld is dat een woning beschikbaar is. Van de 4 gegadigden hebben 2 zich teruggetrokken terwijl de beide anderen niet in aanmerking kwamen. Thans is Mevr. Meulendijk tijdelijk aangesteld. 8. Ontheffing Hondenbelasting 1944 en 1945. Aan C. Hokke, C. Driesse, Wed. B. C. Jongeling en C. Bakelaar wordt een halfjaar ontheffing ver leend wegens^hondenbelasting 1945. Aan C. Buijs wordt ontheffing verleend wegens hondenbelasting 1944. Aan Wed. C. Koppenaal wordt ontheffing ver leend wegens hondenbelasting 1945, terwijl haar buurman Jb. Kievit voor deze hond zal worden aangeslagen. De verzoeken van A. J. de Weerd, J. Minken- berg en Wed. J. Donkersloot om ontheffing of vermindering van hondenbelasting 1944 en/of 1945 worden afgewezen. 9. Ontheffing Straatbelasting 1945. Aan Gebr. de Lint wordt gedeeltelijk ontheffing verleend van hun aanslag straatbelasting 1945. 10. Verlenging overeenkomst met de N.V. „Gekro". De overeenkomst met de N.V. „Gekro" wordt verlengd tot uiterlijk 31 December 1946. 11. Rondvraag. Bij de rondvraag verzoekt dhr. Borgdorff politie toezicht tussen de molen en de bebouwde kom des Zondagsavonds en inlichtingen omtrent de betaling der transportkosten bij reëvacuatie. De Voorzitter Zegt, politietoezicht toe en deelt mede, dat m.i.v. Maandag 15 April een ambtenaar van de Regeling Centrale Meubeltransport zitting houdt in het genieentehuis voor het behandelen van deze nota's. De heer Jacobs verzoekt inlichtingen omtrent eventuele uitbreiding der straatverlichting. De Voorzitter antwoordt, dat gedurende de zomermaanden alle lantaarns zullen worden ge doofd, behalve bij de noodbrug. Daarna sluiting. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Inwoners van Stad, in de week van 28 April 4 Mei wordt alhier een collecte gehouden voor de Stichting 1940-1945. Steunt deze collecte met uw geldelijk offer. De gevallenen gaven voor ons hun leven. Laten wij onze dankbaarheid toonen voor de vrijheid, die ze ook voor ons bevochten hebben, door hun achtergebleven familieleden te steunen. Orgelconcert. Naar wij vernemen, hoopt de bekende organist, den heer L. C. van Leeuwen, Organist der Gereformeerde Kerk te Vlaardingen, op een nog nader te bepalen datum in de Geref. Kerk alhier een orgelconcert te geven. Het programma zal werken bevatten van be roemde Componisten o.a. Jan Zwart, Haydn, Greij e.a. Tevens zal nog ten gehoore worden gebracht een Fantasie over Ned. Volksliederen. In verband met een te verwachten groote opkomst zullen de programma's tot een beperkt aantal verkrijgbaar worden gesteld. Ds. A. A. van den Hoorn hoopt op dezen avond een toepasselijk woord te spreken. De programma's zullen binnenkort verkrijgbaar worden gesteld bij den heer P. C. Bakelaar, Kap per, Voorstraat B 94 alhier. Daar de netto-opbrengst zal strekken ten bate van een liefdadig doel, mogen we zeker verwachten dat vele muziekliefhebbers deze mooie orgelbe speling zullen bijwonen. 800 gr. brood 400 gr. suiker 125 gr. margarine 125 gr. boter 200 gr. kaas 200 gr. bloem 1600 gr. brood 800 gr. brood 2 kg aardappelen. Distributienieuws. OFFICIEELE BONNENLIJST voor de tweede helft van de 5e periode 1946 28 April t/m 11 Mei. Elk der volgende bonnen geeft recht op liet koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 604 214 t/m 219 (Algemeen) 213 (Algemeen) 212 (Algemeen) 211 (Algemeen) 210 (Algemeen) 209 (Algemeen) B 41 (Reserve) C 41 (Reserve) B 42 (Reserve) Bonkaarten LA, LB, LC 604 115, 116, 117 (vleesch) 100 gr. vleesch 111 (Aardappelen) 2 kg. aardappelen A 28 (Melk) 2 liter melk B 28, C 28 (Melk) 31/liter melk. Bonkaarten KD, KE 604 714, 715 (Algemeen) 800 gr. brood 713 (Algemeen) 500 gr. suiker 712 (Algemeen) 125 gr. margarine 711 (Algemeen) 250 gr. boter 710 (Algemeen) 100 gr. kaas 709 (Algemeen) 200 gr. bloem D 40, D 41 (Reserve) 400 gr. brood E 40 (Reserve) 500 gr. rijst of kindermeel Bonkaarten LD, LE 604 615, 616, 617 (vleesch) 100 gr. vleesch 611 (Aardappelen) 1 kg. aardappelen D 28, E 28 (Melk) 6 liter-melk. Tabakskaar ten enz. T 25 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 25 100 gr. chocolade of suikerwerken X 25 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 4 Mei a.s. Voor de week "van 5 t/m 11 Mei zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, 'aardappe len, boter, margarine, jam, thee, tabak, versnape ringen en waschpoeder. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrij dag 26 April a.s. worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor vleesch, melk en aard appelen, waarop eerst met ingang van Maandag 29 April e.k. mag worden afgeleverd. Abonneert 11 op dit blad Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje JANNA. J. A. BAKKER c. bakker-hogchem DIRKSLAND, 20 April 1946. Westdïjk B 46. De Heer en Mevrouw' HOO- GENBOOM-van Meurs geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoons FRITS GEORGE en ROBERT JAN. Middelhamis, 21 April 1946. Langeweg. ARIE BLOKLAND Wz. en ANNETJE v. d. NIEUWENDIJK Jd. hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Woensdag 1 Mei a.s. STELLENDAM, 18 April 1946. Langeweg 294. Voorstraat 64. Toekomstig adres: Kavel elf 155, Stellendam. MARINUS v. d. SPAAN Az. SUZANNA MAATJE GRINWIS Td. geven U kennis van hun voor genomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 17 Mei aanstaande. MELISSANT, Voorstraat 270 f 26 April 1946 STELLENDAM, l H Molenkade 215; Toekomstig adres: Voorstraat 270 - Melissant. ONDERTROUWD: ARIJ W. v. d. VLIET en TEUNIE v. SPLUNTER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking op een nog nader te bepalen datum zal plaats hebben. MELISSANT, 24 April 1946. Nollendijk 5 Julianaweg 131. Op Zondag 28 April a.s. S? S hoopt ons dochtertje ANNETJE HIEL w haar eerste H. Communie Co te doen. Gelegenheid tot feliciteeren x! van 11 1 uur en na half vijf. I Fam. J. J. HIEL- I Diepstraten. (U Middelhamis. H Gedrukt ter Flakkee3che drukkerij J. M. Boomama, Middelhamis De Heer en Mevrouw DEN HOLLANDER-PUNT, Kade, Middelhamis geven hierbij kennis, dat zij op Vrijdag 3 Mei a.s., den dag waarop zij D.V. hun 40-jarige echtvereeniging hopen te her denken, verhinderd zijn bezoek te ontvangen, doch dat er gelegen heid is tot feliciteeren op Maandag 6 Mei a.s. van 3 tot 5 uur. DANKBETUIGING. Voor de zeer vele en hartelijke bewijzen van deelneming ons be toond bij het plotseling overlijden vanonze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw MAARTJE VISSER, Weduwe van Tiese Christoffel Tiesema, eerder Weduwe van Willem Adriaan van Keulen, betuigen wij hiermede onzen op rechten dank. Uit aller naam Mevr. G. HOBBEL-v. Keulen. ZEVENBERGEN, April 1946. GASFABRIEK Middelharnis-Sommelsdijk gevraagd. - Aanmelden bij den Directeur op 27 April 's avonds van 78 uur. Terstond gevraagd een nette dienstbode z. k. w. voor d. of d. en n. Br. onder No. 159 Bur. v. d. blad. TE KOOP: 3 p. Rijnb. Uienzaad (nieuw). Te bevragen P. DR1ECE, Waterweg E 27, Middelhamis. Jonge Hanen fe koop GRÜENEVELD Molendijk A 205, -Nieuwe Tonge. TE KOOP: een Linnenkast ook genegen te ruilen voor een jongenspak, leeftijd 15 jaar, bij B. DE GAST Zuiddijk B 13 Dirksland. Wij Vulcaniseeren weer alle soorten banden, rub berlaarzen, overschoenen, enz. „VULCAAN" Mr. Willemstr. 43, Tel. 44834 ROTTERDAM (N). TE KOOP: 1 Boerenwagen (doordraaier met burrytuig), 1 Melotte wendploeg No. 2, 1 vijfbalks houten eg, 1 negenbalks houten eg, in goeden staat, bij O. DE BRUIN Geldcrschcndijk Dirksland. Groothandel In Levensmiddelen, vraagt voor Goeree en Overflakkee Etaleurs zowel dame als jonkman. Zij die practische ervaring en goeden kijk op de zaak hebben, zullen breder worden opgeleid. Tevens gevraagd een W inkel juffrouw en een Magazijnbediende Sollicitaties onder No. 161, aan Bureau van dit blad. Landbouwers HEEFT U CICHOREI gecontracteerd? Wij kunnen ze voor u zaaien met de groote machine. L. v. NIMWEGEN Pz. Oudel. dijk B 414, Sommelsdijk. Ter overname aangeboden: 7 K.G. Rijnsburger Uienzaad. Br. onder No. 158 Bur. v. d. blad. TE KOOP: Een in goeden staat zijnde KINDERWAGEN, KINDERLEDIKANTJE en KINDERSTOEL. Brieven aan L. v. SPRANÓ, Molendijk, Stad a/h Haringvliet. TE KOOP GEVRAAGD: heiningdraad (liefst glad draad), gebruikt doch in goeden staat. Adres: A. SULKES, N.-Tonge. TE KOOP GEVRAAGD: een divan met kleed in goeden staat. - Brieven onder No. 160, aaii Bureau van dit blad. TE KOOP OF TE RUIL: een paar Rijglaarzen maat 43, voor Bretels over hemd m. 1472-15- Tevens prima nieuwe rolveger. Br. onder No. 275, Bur. v. d. blad. Prima uit één stuk, f 35, Nog eenige keukenstoelen f 7,per stuk Snijder de Mooij Ring 89 Voorstaatl5 Verloren LAGE, BRUINE HERENSCHOEN zwarte hak (Bata)cn bijna nieuwe zool, tussen Dirksland en voetbal- terrein Concordia. Tegen beloning terug tc bezorgen bij L. KIEVIT, Voorstr. 18, Dirksland, Tel. 184. Laat na den bloei der vruchtboomen deze bespuiten tegen wormsteek, schurft en aller lei vreterij, dan krijgt u waarde vol fruit. Bij ons kunt u dit opgegeven. Beleefd aanbevelend, P. PEEKSTOK, SOMMELSDIJK Oost Krakeelstraat 132. TE KOOP: Prima gekruiste Hazewindhonden oud 7 weken, bij J. C. TANIST* Klaarebeek, OUDDORP. Terstond gevraagd: een dagdienstbode of voor dag en nacht. - Wasch- machine aanwezig, klein gezin, bij e. v. d. wende Dorpsweg A 580 - OljDDORP. Mevrouw Burgemeester RIJN- DE RS vraagt een net meisje voor dag of dag en nacht. Aan melden Woensdag, Voorstraat, No. 250 Middelhamis of schrifte lijk. TE KOOP: een karos op verent C. BRESIJN Langeweg C 333, Middelhamis Bodedienst op Rotterdam doorvoer door geheel Nederland. BESTELHUIZEN te Rotterdam: Bodehuis „De Valk", Aleidisstraat 31, Tel. 38277. Bodehuis „Van Houten", Diergaardesingel 56, Tel. 38266. BESTELHUIZEN TE: Ouddorp: Wed. Meijer, N.weg 147 Goedc.reedeH. Dubbeld, Pieter straat. Stellendam: J. Mastenbroek. Melissant: C. Goedege buur slager. DirkslandN. Zoon Pzn., Voorstr. Nieuwe Tonge: L. Oudzegel, Kor- teweegje A 33. Oude Tonge: W. J. Breeman, Rijwielhandel. Achthuizen: P. A. Pollemans, Win keiier. Ooltgensplaat: P. Mans, Wees pad 33. Den Bommel: P. Nachtegaal, Schoen handel. Stad aan 't Haringvliet: Adr. Mel- Taart, Voorstraat 117. Beleefd aanbevelend, Fa. J. BOTH Zoon M1DDELHARNIS - TEL. 93. Heropening Veerdienst Schouwen en Duiveland-Flakkee met ingang van 20 April 1946 Vertrek Zijpe 7.30 - 17.30 Vertrek Hoek van St. Jacob bi) Nieuwe Tonge 8.30 - 18.30 Des Zaterdags extra dienst des middags H uur van Zijpe en Hoek van St. Jacob 15 uur. Zondags geen dienst. Gevraagd een assistent-afslager Leeftijd 2335 jaar. Volledige kennis van Land- en Tuinbouwproducten, en administratie vereist. Sollicitaties ten kantore in te zenden Centrale Veiling te Middelhamis. ONTVANGEN Ruime Sorteering EAU DE COLOGNE 90 in flacons van 1,75, 2,25, 2,75, 4,50, 6,50. LOTIONS 90 per flacon 3,75 en 6,50. Tandpasta 45, 50, 80 p. t. Huidcreme ƒ0,60, 1,00 p. t. Huidcreme, iets fijns, in pot 1,10, 2,00, 2,25, 2,75. Haarrollers, prima 16 en 177». Haarspeldjes 25, 55, 95 ct. Haarkammen ƒ2,00. Scheerapparaat, slechts ƒ0,75. Bloedstillers 20 ct. Scheermesjes 45, 60,150 p. 10. Brillantine, onze specialiteit 1,50, 1,75, 1,90 per flacon Parfums ƒ1,10, 150, 170, 1,95. Mondwater, iets fijns 2,00. Speciale aanbieding Scheermesjes, bij ons 4 pakjes voor 1 gulden. Ontvangen Scheerkwasten. Zij die er een in bestelling hadden, kunnen deze afhalen. Nieuwe Scheermessen, 1 aanzetriem en 1 aanzetsteen voor scheermessen te koop. Heerenkappersbedrijf Krijger Middelhamis Misschien iets voor II7 Naaldetiketten (met koperen naald) Hangetiketten, Gegomde etiketten (div. maten). Plakband (div. breedten) Rolletjes pakpapier, Zweefpotlooden, Brievenbakjes. Deze artikelen, en vele andere, kunnen wij U uit voorraad leveren. Fa. G. v, d. Stoep - Telef. 63 - Sommelsdijk H.H. Afnemers! Daar het in onze bedoeling ligt om na i Juni a.s. geen emballage meer terug te nemen, verzoeken wijde nog in Uw bezit zijnde v. d. Have zakken, zo spoedig mogelijk in te leveren bij bode Both, Voorstraat, Middelhamis. Vert. G. W. H. Ess elink Dzn., W. Achterweg A 189, Middelhamis. Tel. 21 Handel in Landbouwwerktuigen L. HANSON - Tel. no. 52 - OUDDORP EËNIG ADRES VOOR: Granitcn Grafstccnen, Monumenten en Zerken, A. Baart, Middelhamis Burg. Bouwra.plein C 31, Tel. 312 Hoofdvertegenwoordiger voor „'t GEDENK.TEEKEN" H. J. BASTEMEIJER. Dordrecht. Bezoekt onze Toonzalen Westdijk 220-221. Uw gewassen verdrinken niet als U uw landerijen draineert niet poreuze, en goed doorbakken dralneerbtiizen Alle maten zijn voor U in voor raad. Wij leveren zonder toe wijzing. Fa P. DE KORTE G Zonen OUDE TONGE - Telef. 24 Makelaars- en Administratiekantoor I. VAN DER MEIDE Beëedigd Makelaar en Taxateur Sommelsdijk - Langeweg B 101 Belast zich gaarne met den aan- en verkoop, huur en verhuur van huizen en landerijenhet bezorgen van eerste hypothekenopmaken en indienen van sucessie-memories en verdere behandeling van boe dels en nalatenschappen; op maken van huurcontracten, be nevens met het inrichten en bij houden van boekhoudingen, enz. Agentschap: N.V. Standaard Hypotheekbank, Rotterdam. Verstrekt gelden op eerste hypo theek tegen billijke voorwaarden. VlOOR BOEKHOUDINGEN Administraties en Belastingzaken NAAR M. DE GROOT (Gedipl. BoekhouJei) WATERWEG E 44, MIDDELHARNIS- Ruilen. Ik zag gaarne geruild mijn zwarte leeren beenkappen m. I7V2, voor een leeren schooltasch, liefst dubbel. Tevens: een zware nieuwe Wringer, voor een nieuwe gewat teerde, of wollen deken. Idem een nieuwe zuiver wollen lichtgroene Japon maat 42, voor een donkerblauwe of andere don kere stof, oude kwaliteit. Een vierpits Petroleumstel te koop gevraagd. Inlichtingen bij G. v. KOPPEN Boekhandel, OUDDORP. Een d.blauwe zijde japon m. 42, voor m. 40. Onverschillig welke kleur. - Mej. J. LANGEWEG, Voorstraat 10, Sommelsdijk. Een trouwjapon (donkerblauw), voor een lap stof. P. VEROLME, Sasdijk 196, Middelhamis. Boerenwagen te ruil tegen 10 pakken hooi en 10 pakken stroo. JAC. VAN GURP, Stoofdijk, Stad aan 't Haringvliet. Een wit overhemd m. 147- met 2 I. boorden en 2 p. 1. manchetten v.o., een grijs-biauw, maat 15, voor overhemd grotere maat of gr. werkjasje. J. N1PIUS Van Aerssenstr. B 1511, Sommelsdijk. Wie ruilt nieuw v.o. Corset, m. 66, voor japon m. 44 of iets dergelijks. - Inlichtingen bij G. VAN NIEUWAAL, Binnenweg 143a, Melissant. Een z. mantel m. 42, voor of w. mantel ni. 44. InI. Fr. WIT VLIET, Geld.dijk, Dirksland. Een Engelsche overall m. 48, voor m. 50 Engelsche maat. Een lap stof voor damesrok, donkerblauw, voor zonierjapon, maat 42, of stof. Tevens te koop: een heren- polshorloge (merk Anker) in prima staat. - Brieven onaer letter L, aan L. VAN SPRANG, Molen dijk B 72, Stad a/h Haringvliet.

Opbouw | 1946 | | pagina 3