A f§ f ju [a |s2 §81 1 v. Ger. Zending- Iharnis: f 89,94; 157,75; Scellep- 18,57; Ouddorp: :stuur van he 1 April 1946 lenoemd zuster zodanig enige meenteraad in Afwezig waren aerling. an, C. Hartman ngevolge art. 13 •goeding toe op vervoerkosten Iharnis. terugbetaling de bijzondere om f 4083.14, aten. basis van de eld. De Voorz. ledelmg, dat de te lange tijd ■veer op normale Vetter eervol gemeenteont- leenteontvanger rechtsherstel :g, is men druk :n voor het a.s. tocht" belooft •voor tenminste ing wordt inge- )eelnemers voor dig op te geven. Kapper alhier, niging door lid mnenvereniging lag 10 April '46 rijk doch arm Jonker. Mannenver. Voorzitter; L. Tartman, Secr.; e, alg. adjunct, wam in leden- thans 32 en het ngen heerst een dankbaarheid n gemeenteraad gende resultaat: ns; 3. K. J. de :er; 6. P. Soete- tman, juiste plaatsen :n van gemeente gemeente is :ht. Het bestuur •orsman, Voorz. ris, P. in 't Veld 1 de vereeniging een algemeene el opende deze hij de moeilijk- ettingstijd voor den secr. dhr. notulen, die bleek dat in igheden en de bezetter allerlei worden door- eenmaal een in één zieken- ichtige houding ïislukt. bestuur op 12 de evacuatie, aarts werden il in deze drie cijfers uit te ilstaan met een :n31 Dec. 1945. erstgenoemden 45. Het percen- tot 37 het overlijden !e ontslagname vacatures zijn de Vos en C. C. D. Birkhof rekening over adviseerde tot bleek dat in itie een bedrag dit slechts eer f 340,en beide jaren, n bedrag van d f 2360,—. het feit, dat ang in de ver beide jaren :en en wel in 93.24,—. Het leelig slot aan rioopen. Vanaf 349 bedankt, an 1254. 1 werd bedroeg 4. n der rekening :ren A. Kreeft khof en A. C. De contributie over 1946 werd onveranderd vastgesteld. De aftredende bestuursleden de Hee- ren P. v. d.iHeuvel, K. Korteweg, J. C. Vermaas, W. Voogd, Joh. Korteweg Wz. J. van Ree en A. Buscop werden herkozen. Terwijl in plaats van dhr. Jac. Overbeeke werd benoemd dhr. A. Waling en in plaats van dhr. J. C. Broere die niet herkiesbaar was dhr. L. J. Schilperoort. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt zoodat de voorz met een woord van dank de vergadering sloot. J.l. Vrijdag 29 Maart werd door de Geref. Jeugdverenigingen een gecombineerde Jaarverg. gehouden in „Elthato". De opkomst was, gezien Je reeds vergevorderde tijd van het jaar, zeer goed te noemen. Het geheel stond onder leiding van Ds. Bos, die in zijn openingswoord het werk van de verenigingen in de afgelopen winter memoreerde. Door de kinderen ❖an de Zondagsschool werd on der leiding van Mej. Verboom enkele liederen gezongen, afgewisseld door het opzeggen van enige teksten. Bram de Vos, lid van de K.V. liet ons iets horen over: ..Israel in Egypte", waarna Mej. J. Braber-v. Putten (lid Vrouwenvereniging) ons boeide met een gedicht, getiteld: „Zonder liefde geen waar geloof". Door den heer P. Kievit (lid Mannenveremging) werd een aanvulling gegeven op de inleiding hierboven genoemd en wel over: „Israël naar en in Egypte". Op dit onderwerp volgde bespreking. Hierna volgde een voordrach tenwedstrijd door 5 jongens van de K.V. en 5 meisjes van de kleine M.V. Allen deden hun uiterste best. De twee prijzen werden toegekend aan Gré Donkersloot en Riek Hotting, die door de vader van Ds. Bos werden overhandigd, welke met dhr. Kievit als jury waren opgetreden. Na het voorlezen van de binnengekomen felicitatie's droeg Ans v. d. Heuvel een gedicht voor. Door Annie en Bep Braber werd met orgelbegeleiding van Ferd Braber enkele mooie liederen gezongen, wat door hun, in de hierna gegeven symbolische weergave van het werk der Meisjesvereniging, door afwisse ling werd herhaald. Na een woord van dank door Ds. Bos tot de aanwezigen en tot degenen die deze avond een bijdrage hadden geleverd, sloot na het zingen van het „Avondlied" dhr. Kievit deze vergadering met dankgebed. HERRINGEN. De oudste inwoner dezer ge meente, dhr. C. van der Velde, is op 2 April over leden. Hij was bijna 93 jaar. De voetbalvereen. van hier speelde j.l. Zater dag een thuiswedstrijd tegen „Don Bosco" uit Oude Tonge. Het le elftal won deze met 71, terwijl het 2e elftal deze wedstrijd verloor met 4-0. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Jacob, z. v. Johannis Cornell's van Putten en Hendrika Catharina van Dijk. Ouderavond van de Ned. Herv. School te Herkingen, op Dinsdag 2 April 1946. De samenkomst, welke onder leiding stond van den Eere-Voorzitter Ds. Anker, wordt aangevan gen met het zingen van Ps. 103 3 en 9, waarna gelezen werd Lucas 23 26 en vervolgens. Dan gaat Ds. Anker voor in gebed en spreekt naar aanleiding van het voorgelezene een openings woord. Na dit openingswoord verkrijgt het Hoofd der School gelegenheid voor zijn referaat, getiteld: „Overgaan of niet overgaan". Dit keurig referaat wordt onder groote stilte aangehoord. Aan het einde was er gelegenheid voor vragen stellen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Dan volgt een pauze waarin de aanwezigen een kopje thee met een koekje werd gepresenteerd. Dan zingen van Ps. 118 1, waarna de Voorzitter een kort woord spreekt naar aanleiding van Predi- ker3 1De onderwijzer Kolsters levert vervolgens een keurig referaat, getiteld: „Onze jeugd, nu en in de toekomst". Het was een diep ernstig woord, wat onder groote stilte werd aangehoord. Ook op dit onderwerp was gelegenheid tot bespreking. De Secretaris las vervolgens een stukje proza: „de Collectant" van Jan Knape, wat ook bizonder in de smaak viel. Het Hoofd der School deed ten slotte nog enkele mededeelingen. Ds. Anker spreekt een slotwoord en na het zingen vanPs. 145 1 en dankgebed behoorde deze avond weer tot het verleden. Jaarvergadering van de Vereen. „Een School met de Bijbel" van de Ned. Herv. Gem. te Herkingen op 26 Mrt. '46 De Voorzitter opent met de leden hartelijk wel kom te heeten, waarna gezongen wordt Ps. 25 2. Vervolgens gaat hij voor in gebed en leest Haggai 1; Volgt lezing der notulen, die zonder op- of aan merking worden vastgesteld en getekend. Dan brengt de Penningmeester zijn financieel verslag uit, wat onder dank wordt goedgekeurd. Vervolgens leest de Secretaris een verslag over de afgelopen 25 jaren, vanaf de oprichting op 9 Juli 1920. Ook dit verslag wordt goedgekeurd. Volgt verkiezing van een lid van het Bestuur wegens periodieke aftreding van J. v. Wageningen. Met bijna algemeene stemmen wordt hij herkozen en neemt onder dank zijn herbenoeming aan. Na het zingen van Ps. 36 2 was er gelegenheid tot vragen stellen betreffende de uitgebrachte jaar verslagen, waarvan door enkele personen gebruik werd gemaakt. Dan volgt een referaat van den Voorzitter over Haggai 1. Dit hoofdstuk bezien in het licht van onzen tijd. Na dit referaat volgt een onderwerp van het Hoofd der School, dhr. W. Fase, over: „het Chr. onderwijs in bezettings tijd". Na een zeer geanimeerde rondvraag sluit Ds. Anker nadat nog gezongen was Ps. 84 6 deze vergadering met dankzegging. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Verleden week ontstond er in de autogarage van den heer Trommel, alhier, een begin van brand. Daar de chauffeur zijn tegenwoordigheid van geest behield en direct het brandbluschapparaat in werking stelde, werd erger voorkomen. Met 1 April hebben 13 leerlingen de O. L. School verlaten en 20 nieuwe leerlingen werden ingeschreven. Van de Chr. School zijn 8 leerlingen af geschreven en 14 nieuwe leerlingen werden in geschreven met 1 April. NIEUWE TONGE. Burgerlijke Stand over de maand Maart. Geboren: Klaas, z. v. Pieter Looij en Dirkje Vroegindeweij; Maatje Cornelia, d. v. Aren Visbeen en Cornelia Kamerling; Pieter z. v. Jan Breur en Willempje van 't Hof; Nicolaas, z. v. Jan de Jong en Lena Maria Koppenaal; Sara, d. v. EK ig een Schaak- laatsruimte dit partijstelling. >r deze rubriek ven en binnen re kunnen dan :n regelmatige - eenvoudige z\n zal hebben iek te richten >rte inleiding, g, waarin Wi' eeft mat in 4 i i i Wm i Ai wÊ wm mm Wit (9) K g2, D d7, T e2, L f3. Pi a2, c4, f6, g5, h2. Zwart (9). K g8, D cl, T f4 en f8, Pi. a7, d4, f7, g6, h7. Joost Abresch en Annetje Les; Klaasje, d. v. Johannes Verweij en Maria Leintje Slinger; Maria \Vilhelmin3, d. v. Leendert Nelisse en Lijdia Cornelia Vis; Aagje, d. v. Cornelis Bakker en Arendje Schellius. Gehuwd: Pieter Verkerke, 21 j., te Sommelsdijk en Pieteroella Margaretha van Heemst, 23 j., alhier; Hendrik Knoester, 29 j., te Vlaardingen en Lena Je Gast, 22 j., alhier. Overleden: Jan Breur, 82 j., echtg. van Leuntje van Dreunen; Adriana Koert, 60 j., echtg. van j. Koekkoek; Jannetje Noordijk, 59 j. Bevolking: Ingekomen: Pieter Verkerk uit S'dijk. Vertrokken: Scijntje Noteboom naar Rijswijk; Jan Heike Weerd naar Oude Tonge; Gootzen Faber naar Rotterdam; Jan Kievit naar Zuidhorn; Willem L. de Gast naar Vlaardingen; J. M. Krijnse Locker naar Dreischor; Pieter v. d. Doel naar Wieringermeer. In het tijdvak van 1945-'46 zijn er 234 huisslachtingvergunnings uitgegeven. OOLTGENSPLAAT. Verslag van de pro- pagandavergadcring N.C.L.B., gehouden op Vrijdag 15 Maart in het vergader lokaal der Geref. Kerk. Deze vergadering stond onder leiding van vr. Grootenboer van Melissant, die deze op gebruike lijke wijze opende door voorlezing van Psalm 146 en gebed, waarna hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, en doel van deze avond uiteen zette om ook in Ooltgensplaat te komen tot op richting van een Afd. Wel waren er reeds enkele vrienden lid van de N.C.L.B., maar tot een Afd. was men nog niet gekomen en daarom verheugde het hem zooveel te meer, dat ook hier gevoeld werd de noodzakelijkheid van een Afd. der N.C.L.B. Hierna werd door vriend Grootenboer de prin cipiële grondslag der Vereniging van Christelijke arbeiders uiteengezet. Als wij zien hoe alles zich in 't leven steeds meer gaat toespitsen op de grote beginselen, hoe er nog wel een roep is om eenheid, maar dan zulk een eenheid, welke voor een Chris tenarbeider onaanvaarbaar is. Een eenheid waar voor Christus geen plaats is. Waar niet Gods Woord het richtsnoer is van gans ons leven, is dit voor ons onaanvaardbaar en juist daarom: organi seert u in uw eigen organisatie, welke in haar be ginselen uitspreekt, dat zij ook op het maatschap pelijk terrein uit Gods Woord wil leven. Dat ook dit terrein niet gaat buiten ons geestelijk leven om, maar juist vraagt welke beginselen beheersen ons leven: Christendom of Humanisme. Hierna besprak hij de loonpolitiek, de grote maatschappe lijke vragen van de dag. Het komen van een gelijk loon met de andere vakken. Het overleg met de regering over dit vraagstuk en het werk der organisaties in de Stichting voor de Landbouw, zo ook het mantelcontract. Door enkele vrienden werden enige practische vragen gesteld over afdeüngswerk en lopend con tract. Nadat deze beantwoordt waren, werd tot stemming overgegaan en gekozen de vrienden K. van Oostende, Boomgaardpad 5; W. Tiggelman., Emmastraat 8 en A. Kromdijk, Kerksingel30, resp. als Voorzitter, Secretaris en Penningmees ter. Een tweetal vrienden traden deze avond toe als lid der Afd. Nadat het bestuur zijn functie had verdeeld, volgde nog een opwekking tot allen om ieder in zijn eigen omgeving een warm propa gandist te worden. Zich. zijn belijdenis niet te schamen en samen te strijden voor het doel der N.C.L.B., alle christenarbeiders lid der organisa tie. Daarna werd deze vergadering door vriend Grootenboer op gebruikelijke wijze met dank gebed gesloten. dag 11 April in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland om half acht. Het onderwerp is de Politieke verhoudingen in dezen tijd. Ons volk gaat groote gebeurtenissen tegemoet. Het moet nu beslissen of de opbouw van Neder land met of zonder het Woord Gods moet ge schieden. Voorlichting na vijf jaren van bange druk is noodig als brood. Laat niemand verzuimen den begaafden Her vormden predikant te beluisteren. Laten alle belijdende protestansche Christenen te samen in de A. R. partij opkomen voor gezag, vrijheid, volkskracht en sociale rechtvaardigheid en strijden tegen de ontkestering van ons Christe lijk Nederland. INGEZONDEN. Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. predikant te Delft zal voor de A. R. partij komende week op twee plaatsen spreken en wel Woensdag 10 April in de Geref. Kerk te Ooltgensplaat om 7 uur en Donder- LANDBOUW. In het Zeeuwsche Landbouwblad van Zaterdag 23 Maart 1946, lezen wij het volgende onder de titel: ERNSTIGE WAARSCHUWING De schaderegistratie van de Landbouwbedrijven is in vele streken reeds zoo ver gevorderd, dat teekenzitdagen kunnen worden gehouden. Het is echter van groot belang voor de gedupeerden, dat er gewezen wordt op het groote risico, verbonden aan onjuiste opgaven. Ik wil iederen gedupeerde adviseeren zijn opgaven niet zonder meer te teekenen, daar de gevolgen van onjuiste opgaven zeer ernstig kunnen zijn. Ik hoop dat zich in Zeeland geen drama's zullen voordoen, zooals er nu b.v. in Utrecht reeds hebben plaatsgevonden. Met name wijs ik hier op het geval van den IJsselsteijnschen boer J. A, Sch., die bij de Schaderegistratie aan Landbouw- herstel een aanvullende opgave verstrekte, in houdende dat de Duitschers, na reeds een deel van betrokkene's veestapel te hebben weggehaald, ook nog vijf koeien en een jonge zeug geroofd hadden. De C.C.D. echter, die ook op het gebied van vee aangelegenheden over uitgebreide gegevens beschikt, constateerde dat hier iets niet klopte en spoedig kwam de waarheid aan het licht. Het bleek nl. dat S. de vijf z.g.n. geroofde koeien en het varken tegen fantastische prijzen in den zwarten handel had verkocht, aldus misbruik makend van den nood van zijn uitgehongerde landgenooten. Afgezien echter hiervan, zijn de gevolgen van het verstrekken van valsche opgaven op zich zelf nog erg genoeg. Niet alleen tracht men den Staat en daarmee de gemeenschap op te lichten voor een bepaald bedrag, waarop men geen recht heeft, maar men pleegt tevens valschheid in geschrifte, tegen welk misdrijf een strenge strafvervolging pleegt te worden ingesteld. In het bovenaangehaalde geval werd tegen S. alleen al wegens de gepleegde valschheid in geschrifte in eerste instantie tien maanden ge- ëischt. Al moge een en ander tot waarschuwend voorbeeld dienen, toch hoop en vertrouw ik, dat de Zeeuwsche boeren het uit andere en betere motieven dan alleen uit vrees voor mogelijke onprettige gevolgen zullen nalaten zich te leenen voor het plegen van handelingen die gelijk zouden staan met diefstal. Onze provincie is zwaar getrof fen; wij vertrouwen er op dat de regeering in de toekomst al het mogelijke zal doen om de gedupeer den op een billijke en bevredigende wijze tegemoet te komen in hun schade en in hun pogingen hun bedrijven in den kortst mogelijken tijd weer op gang te brengen. Laten de Zeeuwsche boeren dan ook hun eer hoog weten te houden en zich er van bewust zijn dat zij van hun kant volkomen eerlijk spel dienen te spelen om straks met een zuiver geweten hun handteekening te kunnen zetten onder de door hen verstrekte opgave. De Inspecteur voor Zeeland Ir. S. HERWEIJER. Candidaten A. R. Partij Voor de verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn in den Kamer- kieskring Dordrecht de volgende candidaten gesteld: 1. J. Schouten- Rotterdam; 2 Mr. J. A. de Wilde Voorburg; 3. Mr. A. B. Roosjen, Amsterdam; 4. H. W. J. A. Meijerink, Arnhem; 5. Mr. J. Terp stra, den Haag; 6. C. van den Heuvel, Leiden; 7. A. Stapelkamp, Utrecht; 8. C. Smeenk, Arnhem; 9. Dr. J. H. S. A. Bruin Slot, Aerdenhout; 10. Mr. J. Algera, Leeuwarden; 11. Mr. Dr. E. P. Verkerk, Boskoop; 12. Ds. C. van der Zaal, Ulrum; 13. Ds. J. Fokkema, Delft; 14. Mr. T. A. van Dijken, Den Haag; 15. J. Smallenbroek, Assen; 16. Mr. J. J. Hangelbroek, Den Haag; 17. Mr. E. J. E. G. Vonkenberg, Gorinchem; 18 K. Aanties, Bleskensgraaf; 19. N. van der Brugge, Middelharnis; 20. M. Ruppert, Utrecht. Voor de statenkieskring Ridderkerk is voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland de volgende lijst ingediend: I. N. v. d. Brugge, Middelharnis; 2. E. v. Ruller Barendrecht; 3. A. Hogeweg, Rotterdam; 4. J. P. Kögeler, Zwijndrecht; 5. S. Hammer, Gouds waard; 6. S. Dekker, Nieuwe Tonge; 7. P, y. d. Heuvel, Ooltgensplaat; 8. J. v. d. Linde, Tinte; 9. K. Verhoeven, Voorburg; 10. Mr." G. v. Baren, Delft; 11. Jhr. Mr. J. M. M. v. Asch v. Wijclc; 12. J. A. J. Jansen Maneschijn, Zwijndrecht; 13 Mr. Dr E. P. Verkerk, Boskoop; 14. J. Wil schut, Rotterdam; 15. Mr. Dr. P. G. Knibbe, Leiden; 15. A. R. de Kwaadsteniet; 17. Mr E. J. E. G. Vonkenberg, Gorinchem; 18. Dr. J. W. Noteboom, Voorburg; 19. F. A. Voskamp, de Lier; 20. E. A. Polet, Gouda. Het eiland Flakkee valt voor de Kamerverkiezing onder de kamerkieskring 'Dordrecht en voor de Prov. Statenverk. onder de Statenkieskring Rid derkerk. Post Uw advertentie tijdig, zoodat deze zoo vroeg mogelijk op de drukkerij is, liefst DINSDAGMORGEN. In verband met de drukte der drukkerij zooveel mogelijk DINSDAGS Uw advertentie opgeven. Ook de copij van verslagen uiterlijk DINSDAG met de morgenpost op het Redactie-bureau. Distributienieuws* AANVULLING BONNENLIJST voor de tweede helft van de 4e periode 1946 31 Maart t/m 13 April Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 604 172 (Algemeen) 171 (Algemeen) 170 (Algemeen) 169 (Algemeen) 168 (Algemeen) 167 (Algemeen) 166 (Algemeen) 125 gram boter 125 gram margarine 250 gram jam, stroop, enz. 50 gram thee 100 gram koffie 1 ei pl.m. 225 gr. huishoudzeep BONKAARTEN LA, LB, LC 604 A 23 (melk) 2 liter melk B 23, C 23 (melk) 372 liter melk 096 (aardappelen) 2 kg aardappelen BONKAARTEN KD, KE 604 672 (Algemeen) 125 gram boter 671 (Algemeen) 1 ei 670 (Algemeen) 250 gram jam, stroop, enz. 669 (Algemeen) pl.m. 225 gr. huishoudzeep BONKAARTEN LD, LE 604 D 23, E 23 (melk) 6 liter melk 569 (aardappelen) 1 kg aardappelen TABAKSKAARTEN ENZ. T 22 2 rantsoenen rook- of shagtabak (geen cigaretten of sigaren) V 22 100 gram chocolade of suikerwerken X 22 100 gram chocolade of suikerwerken. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrij dag 5 April a.s. worden gebruikt, niet uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 8 April e.k. mag worden afgeleverd. Bon 167 en 671 zijn geldig tot en niet 27 April a.s. De eieren kunnen betrokken worden bij een detaillist, die gewoon is eieren op rantsoenbonnen te ver koopen. Klompen Zij, die nog geen aanvraag voor klompen hebben ingediend, kunnen een aanvraagformulier afhalen: te Ouddorp op Maandag 8 April '46 v. 912 u.; GoedereedeMaandag 8 April '46 van 24 uur; Stellendam: Dinsdag 9 April '46 van 912 uur. De aanvraagformulieren kunnen ingediend worden te: OuddorpWoensdag 10 April '46 van 912 u.; Stellendam: Donderdag 11 April '46 v. 912 u.; GoedereedeDonderdag 11 April van 24 uur. Bij het inleveren moeten de stamkaarten worden overgelegd. Bijzondcren arbeid Tevens kunnen op dezelfde datums als onder klompen genoemd, inlichtingenformulieren voor bijzonderen arbeid worden afgehaald en ingediend, die nog geen formulier hebben ingediend. Schoenen Diegenen, wiens Tweede Distributiestamkaart No. eindigt op een 3 en in Januari 1945 of later geen bon voor Gewone of Beroepsschoenen ont vangen hebben, kunnen zich tot 25 April op het Distributiekantoor te OUDDORP, GOEDEREE DE en STELLENDAM vervoegen, ten einde een schoenenbon naar keuze in ontvangst te nemen. De D.S.K. en het nieuwe inlegvel GA 605 resp. t/m GE 605 moet worden medegebracht. Aanvraagformulieren voor werkschoenen kun nen op de normale wijze worden ingediend. Schoenenbonnen kunnen afgehaald worden te: Ouddorp: Maandag, Donderdag en Vrijdag van 912 uur; GoedereedeWoensdag van 912 uur; Stellendam: Dinsdag van 912 en van 23 u. Spreekuur Leider Ouddorp: Iedere Maandag van 24 uur; Goedereede: Op de le en 3e Woensdag van iedere maand, telkens van 22.30 uur; Stellendam: Op de le en 3e Dinsdag van iedere maand, telkens van 34 uur. Het publiek wordt verzocht alleen op boven staande uren inlichtingen te vragen en de ambte naren buiten de kantooruren en vooral des avonds niet ter verkrijging van inlichtingen te raadplegen. DISTRIBUTIEKRING OOLTGENSPLAAT De Leider der Distributiedienst Ooltgensplaat maakt bekend, dat voor het uitreiken van schoe nenbonnen aan personen wiens Tweede Distri butiestamkaart als laatste cijfer 3 (drie) draagt en in Januari 1945 of later geen schoenenbon hebben ontvangen, zitting zal worden gehouden als volgt: te Ooltgensplaat op Maandag 8 April '46 van 1012 uur; te Den Bommel op Maandag 8 April '46 van 24 uur; te Oude Tonge op Dinsdag 9 April '46 van 24 uur. Distributie van Schoenen De Leider van den Distributiekring Middel harnis maakt bekend, dat iedere houder van een gezegelde Tweede Distributiestamkaart, die na 1 Januari 1945 nog geen bon voor gewone of beroeps schoenen heeft ontvangen, en wiens laatste stam- kaartcijfer een 3 bedraagt, zich met zijn stamkaart ten distributiekantore moet vervoegen teneinde een schoenenbon in ontvangst te komen nemen. Men is volkomen vrij in de bepaling der keuze welke soort schoenenbon men wenscht te ont vangen. Een uitzondering wordt echter gemaakt voor werkschoenen. Deze moeten op de gebruikelijke wijze tusschen 1 en 10 April worden aangevraagd. Zoodra een kind den leeftijd van 10 maanden heeft bereikt, wordt een bon verstrekt, ook al is het laatste TD-nununer nog niet aangewezen. Tevens wordt aan kinderen, geboren na 1 Januari 1945, die nog geen bon hebben ontvangen, een bon verstrekt. De zittingen ter uitreiking van schoenenbonnen zullen als volgt plaats vinden: Middelharnis: Maandag 8 en Dinsdag 9 April; Sommelsdijk: Donderdag 11 April; Melissant: Maandag 8 April v.m.; Nieuwe Tonge: Dinsdag 9 April v.m.; Stad ajh Haringvliet: Dinsdag 9 April nam.; Dirkslund: Vrijdag 12 April van 912 de letters A t/m M; nam. de overigen; Herkingen: Maandag 15 April nam. Medegebracht moeten worden de stamkaarten met de nieuw uitgereikte inlegvellen. Uitreiking toeslagkaartcn zwaren arbeid 5e periode MELISSANT: Maandag 8 April v.m.; HERKINGEN: Maandag 8 April nam.; DIRKSLAND: Dinsdag 9 April; NIEUWE TONGE: Woensdag 10 April; MIDDELHARNIS: Donderdag 11 April; SOMMELSDIJK: Vrijdag 12 April; STAD AAN 'T HARINGVLIET: Maandag 15 April v.m. DISTRIBUTIEKRING OUDDORP De Leider van den Distributiekring Ouddorp maakt bekend, dat de uitreiking van de inlegvellen en de textielkaarten zal plaats hebben te: Goedereede: Maandag 8 April 1946 voor zelf- verzorgers van 9—12 uur; voor niet-zelfverzorgers van 2—4 uur. Ouddorp: Dinsdag 9 April 1946 voor zelfver- zorgers van 912 en van 24 uur; Woensdag 10 April 1946 voor niet-zelfverzorgers van 912 en van 2-—4 uur. Stellendam: Donderdag 11 April 1946 voor zelf- verzorgers van 912 en van 24 uur; Vrijdag 12 April 1946 voor niet-zelfverzorgers van 912 en van 24 uur. Mede te brengen: De Tweede Distributie- stamkaarten en inlegvellen. Hiermede geven wij tot onze diepe droef heid kennis, dat het den Heere van leven en dood behaagde hedennacht te 1.30 uur, na een geduldig gedragen lijden van onze zijde weg te nemen, onzen inn'g geliefden Man, Vader, Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, den Heer Bastiaan v. d. Stad Echtgenoot van M. SCHRIJVERSHOF, in den ouderdom van ruim 48 jaar. De Almachtige, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, sterke ons in dit voor ons zoo zwaar verlies. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende Wed. M. v. d. STAD- SCHR1JVERSHOF CORRIE. MIDDELHARNIS, 5 April 1946. Westdijk 332. De teraardebestelling is bepaald op Maandag 8 April, 's middags 2 uur te Middelharnis. Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CORNELIA. A. JORDAAN. J. JORDAAN-DEN BOER. JANNA. GERRIT. LEENDERT. Middelharnis, 30 Maart 1946. Met groote vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter MARIA WILLEMINA. L. NELISSE. L. C. NELISSE-Vis. Nieuwe Tonge, 28 Maart 1946. Duivenwaardscheweg C 98. Met groote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon FLORUS, dien wij noemen Floor. J. F. KOEDAM Fz. G. KOEDAM-DOORN Mad. Herkingen, 1 April 1946. Peuterdijk 276. Tijd. adr. Ziekenhuis „Bethesda" Dirksland. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van een dochtertje en zusje FRANCINA (Ina). K. GROEN. N. GROEN-MIEROP. HANNA. NELLIE. Sommelsdijk, 1 April 1946. Met groote blijdschap en dank baarheid berichten wij U de voorspoedige geboorte van onzen Zoon HENDRIK JACOB. J. A. DE GEUS. C. DE GEUS-SCHOL. MELISSANT, 30 Maart 1946. VERLOOFD: MARIE AUPERLÉ en WINUS OVERWEEL. Waterweg E 28. Derde Weistr. B 177. Middelharnis, 5 April 1946. TE KOOP: kinderwagen met bedje Oud model. Oostdijk E 157, Middelharnis. GETROUWD: JOHN. H. VERWERS Jz. en BETTY RIEDEL. 723 A. C. Kerman-Ave Glen Koek, New Yersey U.S.A. 30 Maart 1946. P. Borgdorff en Rien Kieviet hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. is vastgesteld op 17 April n.m. 2 uur te Sommelsdijk. Kerkelijke huwelijksbevestiging te 3 uur in de Geref. Kerk te Den Bommel, door den WelEerwHeer Ds. W. P. C. den Boer. Den Bommel Kinderput 4 April 1946 Sommelsdijk 1 Binnenweg B 82 Gelegenheid tot feliciteeren Sommelsdijk 11 April na 14.30 uur Den Bommel 13 April na 18 uur j Op Maandag 8 April 1946 D.V. hopen onze geliefde j I Ouders en Grootouders j K. VOOGD e0 J. VOOOD-SANDIFORT den dag te herdenken dat j zij 60 jaren in den echt zijn verbonden. i Dat zij nog vele jaren' voor ons gespaard mogen* blijven is de oprechte J I wensch van hunne kinderen en kleinkinderen. Middelharnis, 8 April 1946. D.V. 12 April zijn onze Lieve Vader cn Moeder M. W. WIELAARD en N. J. WIELAARD- BORSTLAP 127a jaar getrouwd. jan.- leni (Zwitserland). frans. marijke. J Middelharnis, April 1946. J Wegens ziekte van Moeder geen ontvangdag. 0 Zoo de Heere wil en zij G 1 leven, hopen onze geliefde i> Ouders c JAN v. d. BOK Wzn. I X en {j D ADRIANA M. H. v. d. MAAS C op Maandag 8 April a.s. den a dag te herdenken dat zij 0 x voor 20 jaar in het huwelijk a zijn getreden. c s Dat zij nog lang gespaard 5 i) mogen blijven is de wensch (i D van hunne dankbare kinde- ren' C 9 Geertje en verl. Hanna. 3 Marien. Kees. i Mina. Han. v Willem. Aat. Ma. Krijn. f 9 Stien. r OUDDORP, April 1946. J Jonkerstee A 245. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouder dom van ruim 87 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOBUS JACOBS Jzn. gedurende 55 jaren Kerkmees ter van de Parochie Acht huizen. Begiftigd met het Eere Kruis „Pro Ecclesiae et Pontifice". Weduwnaar van Mejuffrouw MARTINA SCHEEPERS. Wij bevelen de ziel van den dierbaren overledene in Uwe Godvruchtige gebeden aan. Dinteloord A. C. KOENRAADT-Jacobs. Chr. J. KOENRAADT. Oxnord (Californic): Mgr. ANTH. J. JACOBS. Den Haag: Ir. J. A. JACOBS c.i. Achthuizen J. L. JACOBS. A. F. M. JACOBS-Jacobs. Voorhout: Ir. ADR. JACOBS l.i. C. E. C. JACOBS-de Kort cn Kleinkinderen. TE KOOP AANGEBODEN: Bloemkoolplanten bij Tuinderij Kroos, Marictjcspad, MIDDELHARNIS. Nog treurende over het ver lies van onze lieve Moeder, nam de Heere hedennacht om 2 uur uit ons midden weg, onzen innig geliefden Man en der Zoontje zorgvolle Pappie, den Heer TEUNIS CORNELIS REMUS, in den leeftijd van ruim 30 jaar. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. Wed. T. C. REMUS- Berghuis. ARIE. Ooltgensplaat, 3 April 1946. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 6 April a.s., des nam. 2 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zwager en Oom de Heer T. C. REMUS in den leeftijd van ruim 30 jaar. Den Haag, N. BERGHUIS J. H. BERGHUIS C. BERGHUIS - v. d. Vlugt J. BERGHUIS J. H BERGHUIS— Mulder M. J. BERGHUIS W. M. BERGHUIS— den Hoedt J. BERGHUIS J. P. MEIJER— Berghuis W. MEIJER J. BERGHUIS en neven. GEZOCHT: Zitkamer (geen slaapkamer) Zonder pension, voor Rijksambtenaar tc Middel harnis of Sommelsdijk. R. P. VAN KERKWIJK. Hotel Meijer, Middelharnis. TE KOOP AANGEBODEN; een Kinderwagen Oude kwaliteit. M. SMIT, Stationsweg, Middelharnis. Gedrukt ter Flakkceschc drukkerij J. 6» M. Boomima, Middelharnis Dankbetuigingera Hierdoor zeggen wij allen, die blijkgaven van innige deelneming en belangstelling tijdens het over lijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader ARIJ VAN ASPEREN, onzen Welgemeenden dank. Uit aller naam, J. A. VAN ASPEREN. GOEDEREEDE, April 1946. N.Z. Haven 22. Voor uw hartelijk bewijs van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijn lieven Man en onzen zorgzamen Vader en Grootvader HENDRIK OVERS1ER, zeggen wij vriendelijk dank. Uit aller naam, H. OVERSIER-Poortvliet. DIRKSLAND, April 1946. Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader GERRIT VAN DER KROON, Echtg. van Ca. Volwerk, eerder Echtg, van N. v. Dijk, betuigen Wij hiermede onzen op rechten dank. Uit aller naam: Wed. Ca. VOLWERK- v. d. Kroon. DIRKSLAND, April 1946. Voor de vele en hartelijke be wijzen van belangstelling, ont vangen bij ons 40-jarig huwelijks feest, betuigen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, onzen haltelijken dank. C. DOORNHEIM. C. DOORN HEIM-Auppei'lee MELISSANT, April 1946. Voor de vele en hartelijke be wijzen van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij, ook namens wederzijdsche familie onzen oprechten en wel- gcmccnden dank. j. OL1EVIER. H. M. OLIEVIER-Van Zielst. OUDE TONGE, 2 April 1946. Zuiddijk No. 26. Adverteert in dit blad Bode Hobbel rijdt weer Door geheel Flakkee, Geeft uw goederen met ons mee, En gij zijt tevreê. Expeditie door geheel Nederland Bestelhuizen te Rotterdam Bodehuis „De Toren", Tollenstraat, Tel. 47880 J. v. Lit, Coolhaven N.Z. 75, Tel. 38718 BODE HOBBEL Geleijn Corn*straat C 212 - Middelharnis TERSTOND GEVRAAGD: Schildersknecht en halfwas en of leerjongen. Loon volgens contract. A. j. BAART. Voorstraat 254, Melissant. TE KOOP: partij geperst Klaverhooi en Uienzaad Oogst 1945. D. KIEVIT, Elf 157, STELLENDAM. B. z, a. Naaister voor het maken van Dames- en kinderkleren te DIRKSLAND. Brieven onder no. 272 bureau van dit blad. Houthandel ABoogerman Visschcrsdijk Middelharnis EENIG GAAF TIMMERHOUT (Plankjes, Ribhout, Latwerk enz) IS WEER VOORRADIG. Groene Carbolineum, Asphaltpa- pier, Draadnagels, Draadkrammen TE KOOP AANGEBODEN: 40.000 stuks WitlofwortcLplanten voor Zaadwinning (Kropvate) in Aug. 1945 uitgezaaid. Brieven onder No. 273 Bureau van dit blad. H.H. LANDBOUWERS, Op aankoopvergunning leveren wij nieuwe Landbouwwagens 37a cn 5-tons. Ook met nieuwe banden. Iz. v. d. BOOGERT en Zonen, Wagenmaker, Ooltgensplaat. TE KOOP GEVRAAGD: Grote houten Koffer of DEKENKIST of in ruil voor Weckglazen, Cocosloper, Tafel of i.d. (ook te koop). JANSEN, Secr. Nijghstr. C 25. MIDDELHARNIS. UIT VOORRAAD leverbaar: Petroleum, Gasolie, Smeeroliën en vetten, Carbolineum, Kleurcarbo- lineum, Koolteer, Bitumelakken, Stopverf, Koper Wacker vo,or aardappelenbespuitihg, Uitvloeiers Germisan (nat en droog) Boom- bespuitingsmiddelen, Dertix tegen luis bij vee, Reguleó, voorkomt spruitvorming bij aardappelen, Accuzuur, Creoliiie, Poetskatoen enz. Concurreerendc prijzen en prima kwaliteit. J. W. Mastenbroek Voorstraat A 14, Telefoon 239, SOMMELSDIJK. Ruilen. 1 Jongenspak leeftijd 12 jaar, wollenstof, oude kw. in goeden staat, voor 1 Jongenspakje, leef tijd 8 jaar. Idem 2 opknooppakjes, leeftijd 5 jaar wollen oude kw., goeden staat, voor 1 lap stol katoen oï kunstzijde, geschikt voor halve dekenovertrek. Inlichtingen G. VAN KOPPEN, Bockhandel, OUDDORP. 2 paar Schoenen, maat 38 voor Dames en 2 paar jongensschoenen maat 36, voor slechts I Ketel of Overallpak maat 58 of 56. Inlichtingen G. VAN KOPPEN, Ouddorp, Bockhandel. 1 prima Zomermantel, leeftijd 12 13 jaar, voor 1 jongensoverjas, leeftijd 12 13 jaar of 1 paar jongensschoeiten, maat 36. Inlichtingen G. VAN KOPPEN, Ouddorp, Boekhandel.

Opbouw | 1946 | | pagina 3