Raad te Goeree Ingezonden stukken Vervolg Plaatselijk Nieuws Weest zuinig met gas. 50-jarig Jubileum Centrale Veiling IHLH. Jagers Tijdelijke aanbieding uit voorraadt prima vilfproppen krullers om patronen te stutten kruit en hagelmaatjes kruitltagel enkele nieuwe jachtgeweren. Wapenhandel C. de Mooij Voorstraat - Middelharnis Gevraagd een landbouwersknecht TE KOOpT" Buitendeuren, Kamerdeuren, Kastdeuren. 10 Polderkruiwagens (nieuw). Groote partijen gebruikte Waalsteen, Kalk zandsteen, Straatsteen (Klinker Waalvorm). H- TIELEMAN Cz. Julianaweg 68 - MELISSANT - Tel. 1558 oorlog 1870-1871. Onder ademloze stilte werd dit aangehoord. Gezongen wordt Ps. 33 9, waarna de leiding wordt overgegeven aan de vice- oresidente der M.V. „Debora", waarvan ook de jaarverslagen worden gelezen. Dan volgt de tweede inleiding van deze getiteld: ,.De historische wording j r n- 'belijdenisschriften" door Mej. Nel van Dongen. Op heldere wijze wordt de wording van deze geschetst. Zij schildert het leven der opstellers, om verder stil te staan bij de opstelling der Heidelbergse Catechismes en de vijf artikelen tegen de Remonstranten. Met de woorden: Ze zijn geboren uit feilen strijd, moge de Heere er Zijn zegen aangeven eindigt dit mooie onderwerp. Na het zingen van Ps. 78 3 geeft de Algemene Voorz. gelegenheid, hen die iets voor de rondvraag hebben, dit kenbaar te miken. De heren v. Vulpen, van Herkingen en Hogchem van Dirksland, danken, namens hun verenigingen, voor het genotene, het was een mooie leerzame avond aldus. spr. Ook dz Heer Koppelaar spreekt nog een woord, geweid aan de opvoeding der jeugd, en zegt de ouders wat een vreugd het geeft als wij onze kinderen Zondagsmiddags naar zulk een vereniging zien gaan, want er is geen vermaak wat zulk een vreugde geeft als het onderzoek van Gods Woord. De Algemene Voorz. dankt hierna allen die hebben meegewerkt aan het slagen van dezen avond en geeft het woord aan ouder ling v. d. Boom, die een kort slotwoord spreekt, en ook wijst op het nut van het jeugdwerk. Deze eindigt met dankzegging na het zingen van Ps. 133 1 en 3. Het was een zeer mooie avond en de leden van de verenigingen mogen hierop terugzien als een kroon op hun werk van het afgelopen jaar. Het gevaarlijke slop opnieuw in discussie Na opening op de gebruikelijke wijze wer den de notulen gelezen. De vo orziiter hield den korte nieuwsjaars- rede, waarin hij de raadsleden alle goeds toewenste en de hoop uitsprak, dat het de gemeente ook in 1947 eveneens goed moge gaan. De heer J. Tanis Jz. bedankte den voo:zitter voor diens hartelijke woorden en sprak wederkerig zijn beste wensen uit. Bij de i.ig ikomen stukken was een schrij ven van Ged. Staten inzake de aanstel lingen van een gesalarieerde hulp bij het onderwijs. Men gaat er niet mede accoord de salariëring ten laste van het Rijk te iaten komen. Voorts een groot aantal goedkeuringen van Ged. Staten op begrotingswijzigingen en andere raadsbesluiten uit vorige ver gaderingen. Ook het besluit tot opmaken van een plan voor riolering was goed gekeurd. Het verzoek van de Stichting Kraamhulp Flakkee om subsidie ad 10 ct. per inwoner kwam eveneens in behandeling. B. en W. waren van oordeel, dat de stichting weinig voor de gemeente te betekenen heeft, daar zich hier geen cursisten opgaven. Daarom werd voorgesteld het verzozk maar aan te houden. Dit werd aangenomen. Een muur van de openbare school moet hersteld worden en wel bij openbare aan besteding, maar daar niemand beneden het door Ged. Staten toegestane bedrag van 510,zal gaan, stelden B. en W. voor het maar aan De Ronde te gunnen. Aldus werd besloten. Besloten werd deel te nemen in de ga rantie voor een lening van 40.000,voor de Emgo. In de vermakelijkheidsbelasting moest op verzoek van Ged. Staten een wijziging worden aangebracht. Het eerste woord deugde al niet; het is geen vermakelijkheids- tnaar een vermakelijkhedenbelasting. Overi gens waren het maar redactionele wijzigin gen. De heer J. Tanis Kz. wilde de gehele verordening maar opdoeken; het levert toch niets op. De voorzitter zei, dat men er toch niet aan kon ontkomen. De heer Sandifort zou de burgemeester meer verantwoordelijk willen stellen voor hetgeen er vertoond wordt. Wat opgevoerd wordt moet eerst ter inzage worden gegeven. De voorzitter zei, dat dit al in beh indeling was. Inderdaad zal het toezicht gehandhaafd worden. Ged. Staten gingen niet accoord met de door de raad aangenomen legesverordening De tarieven moesten verlaagd worden. Aan het Rijk moet een bedrag betaald worden ter bestrij ding van de kosten van de Politie. De heer Den Eerzamen zag liever een gemeente-veldwachter. Een begrotings wijziging in verband met deze aangelegen heid werd aangenomen. B. en W. hadden de salarissen van het ?emeente-personeel bezien en wilden deze ?eheel herzien. Van Ged. Staten was echter wist een circulaire ontvangen met richt lijnen. Voorlopig moet volstaan worden met «n overgangsregeling. Vanaf 1 Oct. 1946 worden de salarissen verhoogd met een zeker percentage. B. en W. wilden deze zaak nog nader in onderzoek nemen. Aldus werd besloten. De voorzitter deed vervolgens enige mededelingen over het grote slop. Indertijd was Piet Witte met Van der Klundert over eengekomen, dat hij 1,6 meter van de hoek van zijn schuur zou afstaan voor ver breding tegen een vergoeding van f 500, De heer Lodder vond de inrij dan nog niet groot genoeg. De heer Sandifort wilde het geld liever spenderen aan verharding van de havenkant. De voorzitter stelde voor eens te onderhandelen met dé bond van bedrijfsautohouders. De heer Den Eerzamen wees óp de urgentie van ophalen van de havenkant ter plaatse. De heer Lodder was niet voor uitstel. Als een autobus de haven inrijdt is het voor verantwoording van de raad. Besloten werd de havenkant te ver beteren. Tenslotte wees de heer Den Eerzamen op de noodzaak van het plaatsen van waar schuwingsborden bij de openbare school. (Buiten verantwoording der Redadtie) Naar aanleiding van het artikel van den Heer van Heest in .OPBOUW" van 10 Tanuari j.l, zou ik het volgende willen ■«pmerken. Is het den Heer van Heest wel bekend, dat er in de bieten-campagne, ook nog ledige schepen geweest zijn? d.w.z. periodiek zonder werk. Die hadden dus ook in het bieten-vervoer :ngeschakdd kunnen worden. Nu schrijft den Heer van Heest: was er »en Brug geweest, dan waren die bieten, liet verleren gegaan, want dan had de tuto ze naar de fabriek kunnen vervoeren. Nu is mijn vraaz, waarom niet tijdig per schip? Dat is toch altijd het vervoermiddel geweest voor dat werk. Ik geloof echter dat ie vroege winter iedereen verrast heeft. En nu ga ik veronderstellen hetgeen alle vorige schrijvers over dit onderwerp ook gedaan hebben n.l. dit: laten we aannemen lat er een Brug was, en men kreeg dan inverwachts winter, met sneeuwval en jzel, zodat er practisch geen wagen op de veg kon blijven, dan geloofd u toch ook liet, dat er dan wel suikerbieten vorstvrij vervoerd konden worden. Nu iets over die grote schade, welke de tuinders lijden, doordat hun product, voornamelijk witlof, niet vervoerd kon worden. Wij varen onze beurtdienst op Rotter- lam en hebben toevallig gevaren tussen de ■erste en tweede vorst-periode in, n.l. van 2-4 Januari, niemand echter no:h van tuin ier of comrnissionnair, heeft een lading vitlof óf uien aangeboden, heigeen wel hei geval geweest zou zijn als men werkelijk imhoog zat. Hierbij denk ik vooral aan de lorlog en honger-periode toen er geen an- ler vervoer was dan die ondoelmatige en verouderde scheepjes, zoals een prc-brug- »eman enige tijd geleden schamper op- nerkte. Toch hebben die minderwaardige scheepjes in die tijd, de pest, en voedsel voorziening voor een groot deel voor hun rekening genomen. Voornamelijk van Flak kee naar Rotterdam. In die periode zou men lan een Brug ook niets gehad hebben, daar :r b.v. over de Spijkernissebrug nog geen nuis kon passeren zonder dat de mof het goed vond. Zodoende vind ik het niet erg in de haak, ils er over de maand Januari een schade rekening wordt opgemaakt van duizenden guldens, omdat er geen vervoer was. Nu over het onbegrijpelijke feit dat er ïog mensen zijn, die het nut van een Brug liet inzien; daar behoor ik ook bij. Dit is latuurlijk eigenbelang, maar ik ben niet üleen. Heeft men zich wel eens gerealiseerd vat het voor ons schippers zou betekenen, ils wij plotseling ons bedrijf moesten ver- inderen b.v. vrachtrijder worden, of in een fabriek, of waar ook te gaan werken. Wat •noest er van alle Flakkeese schepen terecht komen? Dat is inderdaad een kapitaal van honderd duizenden, en zeer waarschijnlijk plotseling waardeloos. Ik heb zelf bij de Moerdijk-brug familie wonen, die het beste kunnen getuigen wat een brug is voor de plaatselijke winkelstand. Direct toen de Moerdijkse verkeersbrug klaar was, stonden winkeliers met bestel auto's en grossiers als het ware gereed cm het platte land vanuit de stad te overstro men, zoiets noem ik geen welvaart brengen. En dat kon hier ook wel eens het geval zijn. Dan hebben we nog de vrachtrijders, die behoeven ook niet te denken, dat zij beter van een brug worden, want die wor den nu al zwaar beconcureerd door auto bedrijven van de vaste wal zoals wij gezien hebben met het vervoer van witlofwortels en met verhuizingen. Allemaal grote wagens zoals er op Flakkee nog weinig zijn. Dan ook nog de mensen, die altijd schepen lossen en laden, die zullen er niet beter van worden. Dit zijn dus enige kleine eigen-belangetjes zoals u dat in uw artikel noemt. Nu nog even over dat groenten-vervoer van Flakkee. Er komen zoals u weet steeds witlofkwekers bij, dus iiet kan gemakkelijk, dat er zoveel witlof comt dat het wegens overproductie ver nietigd moet worden net als voor de oorlog ;n aangezien dat evengoed op Flakkee kan jebeuren geloof ik niet dat wij daar een 3rug van 10 millioen voor nodig hebben omdat in Rotterdam te gaan doen. U mijnheer de Redacteur, dankend voor ie plaatsing teken ik, M'harnis S. POLAK. MELISSANT Benoemd tot dage- ijks opzichter woningbouw Melissant, rl. Tieleman Czn., alhier. Verenigingsnieuws. M.V. Bidt en Werkt, Handl. 14 door VI. Wielaard. Na de Pauze studeren voor jaarverg. Jaarverg, van de Ger. Jeugdver ilhier in de Chr. Kleuterschool onde eiding van den Heer G. Bogerman. Na ie gebruikelijke opening zong de M.V. •p originele wijze den bezoekers een wel- com toe. g In z'n openingswoor" stond de voor- itter enige ogenblikken stil bij de spreuk: 'lukt de dag, verwachtende de jongste dag. Uit het verslag der secretaresse bleek lat de ver. veel moeilijkheden had onder ronden bij haar werk. Vooral tijdens de Dïzetting was het vaak heel lastig in ge organiseerd verband te blijven werken. Óp :en later tijdstip vond de samensmelting '.V. en M.V. plaats. Op fijngevoelde wijze :chetste Mej. N. Baart vervolgens het 'even van Ruth, de Moabietische. Veel- lewogen v/as haar leven. Groot haar Gods vertrouwen, „Uw God is mijn God". Een geanimeerde bespreking volgde, besloten net een declamatie van Mej. L. Vogelaar •ver Orpa. Diverse verenigingen brachten :oen hun felicitaties uit. Declamatie en zang wierpen hierna in len „Kteurenlied" een blik op wat voorbij vas. Echter werd ook op de toekomst ge vezen. Liefde voor ons land maar boven- 1 voor onzen God is nodig. Hij make ons terk om Zijn wil te doen in het heden en ie toekomst. Besloten werd met 2 Coupl. van ons rolkslied. De heer Bogerman leidde een noeilijk onderwerp in: Kerk en politiek. \fa eerst de begrippen kerk en politiek lesproken te hebben, wees hij op de ver- icuding tusschen deze twee. Het onder- verp lokte zooals te begrijpen was noga! vat bespreking uit. Een reciteerwedstrijd stond als volgend ount op het programma. Mej. R. Grocten- roer en de voorzitter gingen er met de grijzen vandoor. Aan het eind werd nog het stuk „Door :endracht sterk" gespeeld. Het eerste ;edeelte toonde ons een onwillige jongeman lie liever maar niet op de J.V. ging, maar :r tenslotte toch belandde. Het tweede jedeelte liet de voorbereidende werkzaam- ïeden zien om te komen tot een samengaan ran J.V. en M.V. terwijl het slotgedeelte mkele flitsen uit een verenigingsavond te zien gaf. Ds. cle Boer sprak daarna het slotwoord, vijzende op Gebed en geloof als machtige wapenen tegen de vurige pijlen van Satan. Nog steeds hebben onze dringende waarschuwingen tot beperking van het Gasverbruik niet het gewenste resul taat. Aan rantsoenering stoort men zich over het algemeen maar erg weinig En toch moet het Gasverbruik minder worden. Daarom zal binnen enige dagen zon der voorafgaande waarschuwing over worden gegaan tot afsnijding bij dege nen, die hun rantsoen hebben over- schredeif. Men zij dus gewaarschuwd. 8 Februari 1947 is het 50-jaar geleden dal de Heer Joh. van Rikxoort bode werd van het departement M'harnis-S'dijk van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Als bijzonderheid mag hierbij wor?en rangestipt dat het bodeschap van het departement vanaf de oprichting 22 Jan 1810 in handen van de fam. Rikxoort is geweest. Behalve door Rikxoort zelf door Vader en Grootvader. Het voornemen bestaat dit feit te her denken in de openbarevergadering van 3 Maart 1947 tijdens het optreden van het Cabaret Wim Sonneveld. Veilingberichten van Woensdag 29 Jan. Witlof I 43-/ 45; Witlof afw. 28-/ 40. Uienveiiing van Dinsdag 28 Jan. '47. Gewone uien 15.02-/ 15-27; Drielingen 15.95; Picklers 17.03. If Aanvoer 75.000 kg. MEERVLEESCH Op de bonnenlijst, welke Donderdag a.s. wordt bekendgemaakt, zal weer een extra-bon voor 100 gram vleesch voorko men voor diegenen, die een A-, B- of C-kaart hebben. Eenigen tijd geleden moest deze extra bon vervallen, omdat in de wintermaanden, daarvoor niet voldoende vleesch beschik baar was. Thans is het a.a. tengevolge van een ruimer aanbod van slachtvarkens mogelijk dezen bon voorlopig weer aan te wijzen. Dat was maar een schrale troost. Schoenmaker: 't Wordt eindelijk v^el eens tijd, dat je me die veertien gulden betaalt; ik kan toch telkens voor zo'n kleinigheid die lange weg niet gaan lopen Klant: O, wat die lange weg betreft dat is met November uit, want dan kom ik bij u in de buurt wonen. Dat had hij meer gezegd. A. - aan de telefoon tot B, - „Waar zit je toch? Ik heb je een paar weken niet gezien". B. - „Ja, ik ben 14 dagen ziek geweest" A. - „Ei, - Je ziet er toch goed uit". M. MELISSANT, Voorstraat - Den Bommel. WIE RUILT prima lopend zwaar gouden herenzakhorloge voor een n. of z.g.a.n. damesrijwiel met banden. Brieven onder letter R. bureau van dit blad.

Opbouw | 1946 | | pagina 7