Raac De jeugd der Ger. Gem. te Middelharnis, komt in jaarvergadering bijeen burg; A. v. Seters; L. v. Prooijen; P. Waling. HET VOLGENDE DOOR: A. L. Bakker, 2J fl. Nutricia-kindijrvoe- ding; J. Bakker, een Edammer kaas; P. Bakker, 1 pot Druiven, 1 pot Peren, 1 fl. Wijn, 10 z. Oranjemuisjes; S. Bal, 2 repen Zeep, 2 pak zeeppoeder, 1 pak zachte zeep; A. de Berg, 1 paar Kinderschoentjes; Wed. G. d. Berg, 1 ons thee, l,/2 pond koffie, 1 doos fondant; H. Bestman. 1 bloemen mand; B. Both, 1 grote onderlegger; H. Braber, 5 knotten wol en 1 onderlegger; D. v. d. Bij, 1 taart; G. Buysse, 5 knotten wol; H. A. v. Es, 1 taart; J. Gestel, 1 pakket Drogisterij-artikelen; C. Grevenstuk, 1 baby pop; W. Groenendijk, 1 pond boter, 1 kg. suiker, 2 ons cacao, pond versna peringen; P. J. Grootenboer, 2 pond rijst 2 pond rozijnen, 1 blik biskwie; P. de Jong, 1 fruitmand; W. Kardux, 1 pakket leven-s middelen en Drogisterijen. .LKardux, 1 doos sigaren; D. H. Knape, 1 pond koek jes; A. Kruik, 10 pakken beschuit; J. Kaslander, 1 kg. vlees of vleeswaren; W. Lugthart, 1 kg. vlees of vleeswaren; Wed. J. de Man '/2 lt. eau de cologne; Wed. A. v. Oostenbrugge, 1 stuk hospitaal linnen, 1 b. Trinose, 1 li. Lysol; B. Oorbeek, 15 eieren; J. C. Osseweijer, Va h. brandewijn; P. Poortvliet, 1 kinderdekentje; L. I. Pol derman, Va lt. cognac; J. C. H. de Roon 1 taart cf 1 pond koekjes; J. Roodzand, 1 baby-jurkje of pakje; L. Soldaat, 50 geboorte-kaartjes; L. v. d. Velde, 1 wol-dier; J. Vermeulen, 1 fl. Likeur; P. Visser 20 sinaasappelen; Wed. Zoon 1 pakje sigaret ten; B. Zoon, 1 fruitmand,; C. Zoond kg. vlees of vleeswaren; M. Zoon 1 paar kindetschoentjes. De baby-geschenken zijn vanaf heden te bezichtigen in de etalage van -de fa. H. Braber. STELLENDAM. Maandag 3 Febr. 1947 's avonds half zeven wordt in het vergaderlokaal van de Openbare School een lezing gehouden tot het oprichten van een Boerenleenbank. Het ringbestuur v. d. G. en w.g. G. J. BUTH. Het lokaal wordt verwarmd. Doordat lekkage was ontstaan is Woensdag het vissersvaartuig S.L. 28 schipper J. v. Soest in de haven alhier gezonken. Met behulp van twee grotere vaartuigen zal getracht werden het vaartuig te lichten. In de week van 20 Jan. t/m 25 Jan. werd aan de Gem. Vismijn alhier aange voerd 1220 kg. garnalen; 800 kg. bot; 3900 kg. spiering en 8400 kg. haring. Voor de derde maal in dit winter seizoen heeft de Reddingsboot Koningin Wilhelmina opdracht gekregen zich te Hoek van Holland te stationeren om van daar hulp te kunnen bieden indien dit nodig mocht zijn. GOEDEREEDE. Bij de gehouden keu ring voor den militairen-dienst van lich ting 1944 zijn er in deze gemeente van de negen militairen, zeven ongeschikt be vonden. De leden van het „Kerkelijk Hulp fonds tot verbetering van het Predikants- tractement" worden opgeroepen tot het houden van de jaarlijkse ledenvergadering op Woensdag 5 Febr. n.m. 6 uur in het achterste schoollokaal. Kerknieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. Ds. Anker van Herkingen en n.m. dhr. Vetter van Middelharr.is. OUDDORP. Op Dinsdag 21 Jan. hield de Ger. Jeugdver, te Ouddorp haar 2e jaarvergadering. Aanwezig waren ver tegenwoordigers van de Herv. M.V., de Ger. Jeugdver, van St.Ilendam, Melissant en M harnis. Ds. v. Veen opende de ver gadering met gebed en een inleidende toespraak, waarna het woord werd gegeven aan de werkende leden der ver. te Ouddorp. Dhr. M. Tanis las het jaarverslag, de andere leden bverden hun bijdrage in de vorm van inleiding, proza en poëzie. De vertegenwoordigers der Jeugdver, spraken een kort woord, terwijl Ds. v. Veen de vergadering sloot. Er is hier veel goeds ten gehore gebracht. Vooral op de inleidingen volgde een geanimeerde be spreking. In deze omgeving was het zeer druk met het ontginnen van bouwland. Wegens de strenge vorst zijn de werkzaamheden gestaakt. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. Asch, en n.m. 2.30 uur leesd. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. y. d. Veen. Ger. Gem: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Doopsgez. Gem: v.m. 10 uur Ds. Smeding van Groningen. Bescherming van Dieren De Burgemeester alhier, herinnert er aan dat het verboden is: 1. opzettelijk aan een dier pijn of letsel te veroorzaken, of de gezondheid van een dier te benadelen; 2. opzettelijk aan een dier, dat geheel of ten dele aan hem toebehoort en onder zijn toezicht staat of aan een dier tot welk onderhoud hij verplicht is, het nodige levensonderhoud, hij verplicht is het nodige levensonderhoud te onthouden; 3. dieren arb eid te doen verrichten welke kennelijk hun krachten te boven gaat; 4. dieren nodeleos arbeid te doen ver lichten, op pijnlijke of kwellende wijze waai toe zij uit hoofde van hun toestand ongeschikt zijn; 5. kreupele schurftige gewonde of ken- lijk drachtige of zogende dieren, arbeid te doen verrichten, waartoe zij uit hoofde van hun toestand ongeschikt zijn of op pijnlijke of kwellende wijze, dieren nodeloos te ver voeren of te doen vervoeren zonder hun het 'nodige levensonderhoud te verschaffen of te doen verschaffen. Overtreding wordt streng gestraft. Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies- pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpij ata bietten. VRAAG'T EENS IN MY J* IJS»«ld i JIUI KERKSTR. <60 - OUDOORP NIEUWE TONGE. Tijdens zijn werk zaamheden brak A. Both zijn been, waar door opname in het Ziekenhuis noodzakelijk was. Kerkdiensten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Kooij en nam. 6 uur leesdienst. Des voormiddags Bediening FT. Avondmaa'. J. Dekker, die nut inschepingsverlof Corrie M. te St. a/h H. Wat heb jij reuze je best gedaan, met die raadsels, zèg! De laatste oplos .ingen waren we r go.d, hoor! Je hebt het goed volgehocd.n. Martha L. te M. Wel, alle mensen, daar heeft me die Martha bijna mijn echte naam geraden. Nee, 'k heet lekker geen Martha, hoor! 'k Zalh:tmaarniitverkhpp:n-maar 't lijkt er toch wel een beetje op, Dat had jij natuurlijk wel erg leuk gevonden. En nu kun je toch weer scha tstn. Heb je het in IJmuiden ook gedaan, 'k Geloof, dat daar wel erg ved water is. Wat een pracht naam heeft jul ie leidster „O^hoe". 'k Wou niet graag, dat ik zo heette. Dat is de naam van één of andere ui), is 't niet? Molens en klompen vinden ze in Amerika altijd zo mooi, die schrijven ze daar ni t te hebben. Dus zullen de kabout rs uit Amerika jouw cadeautje zeker wel mooi vinden. Hennie v. d. W. te M. Zijn jullie nu al verhuisd. Ik schrok al, want ik dacht: „Als die Hennie naar de overkant gaat, zal ik wel weer een trouwe Opbouwnicht moeten missen". Maar, gelukkig blijft ze in Middel- bamis. Dan zal ik toch nog wel vaak een brief van je krijgen. Dag, Hennie! Aürie v. A. te N.T. Ja, de oplossingen van je raadsels zijn goed, hoor! Lezen jullie ook „Trouw"? Los jij de rebussen van de grote mensen op? Of was dat een rebus voor kinderen. Tot de volgende keer, Adrie. Nu komen de oplossingen en de uitslag, want daar hebben jullie natuurlijk allang naar uit zitten kijken. Oplossing raadsel V: Flak kee is een eiland en 't waeter is br ed. Op'^ssine raadsel VI: Oplossing raadsel VII: 1. Assen 2. Drachten 3. Holwerd. Oplossing nadsel VIII: regenw a'er. De uitslag is als volgt: De le prijs voor Corrie Maliepaard te Stad a/h Haringvliet. Jij krijgt een puzzle, Corrie. Probeer maar of je hem voor elkaar kunt knjgen. Veel succes ermee! De 2e prijs is voor Adrie v. Alphen te Nieuwe-Tonge. Voor jou is er een kalender onderweg. Dat is al weer een meevaller, Adrie. De 3e prijs voor Martha Langbroek te Middelharnis. Binnen enkele dagen heb je een verjaardag-kalender. Al de-verjaar dagen van familie en kennissen, vriendj'S en 'vriendinnen kun je erop schrijven. Zet bij 13 Maart maar Tante Mar. De 4e prijs voor Hennie v. d. Waal te Middelharnis, een pen en potlood. Ja, 'k stuur het maar naar het oude adres, want ik weet je nieuwe adres nog niet. Dag, Hennie! Tante MAR. thuis is, zal, naar wij vernemen, één dezer dagen naar Indië vertrekken. In de haven arriveerde een schip met kunstmest. Naast A. J. Klapmuts zal ook Joh. Tijl de Distributieophaaldienst uitoefenen. Voor de lichting 1944 zijn 15 personen ter keuring opgeroepen. De keuring zal plaats hebben op 31 Januari a.s. in „Pata gonia" te Middelharnis. Maandag 27 Januari hield de J.V. .Ununi Necessarium" een Jeugdavond, onder leiding van den Heer Matse van Hazerswoude. De bijeenkomst werd geopend door het zingen yan Ps. 30 3 en 4, een gedeelte te lezen uit Exodus 14, en gebed. In een kort welkomstwoord dat daarop vclgde, bracht spr. naar voren dat er veel wegen zijn waar zich 't menselijk hart mee streelt, maar dat er toch slechts één weg is ten leven. Het onderwerp was getiteld: „De vrij making van Gods volk", naar aanleiding van Hebr. 11 29, waarvan de volgende hoofdpunten werden behandeld: le. Israëls nood, vergeleken bij ellende; 2e. Israëls redding verg. bij verlossing; 3e. Israëls Redder verheerlijkt, verg. bij dankbaarheid. Spreker schetste ook nog hoe Israël werd bewaard voor het zwaard van den Verderf engel, door het strijken van het bloed aan de bovendorpel en zijposten; en dat de mens ook het bloed van Christus moet hebben aan de zijkanten van het hart, d.w.z. men moet los zijn van de wereld. Na het zingen van Ps. 106 2 werd deze avond, waar het niet aan belangstelling ontbrak, met dankgebed gesloten. OOLTGENSPLAAT. Bakker W. Bra ber had het ongeluk tijdens het op gang brengen van een motor, een klap van de slinger te krijgen. Hierdoor liep hij ernstige verwondingen aan zijn gezicht op. Dr. Kramers verleende geneeskundige hulp. jaarvergadering M.V. „Martha' Vorige week hield de Herv. M.V. „Martha" haar Jaarvergadering in gebouw „Elthato", alhier, onder leiding van Ds. A. H. Sonnenberg. De belangstelling was maar matig, alhoe wel het programma zeer goed verzorgd w as. De meisjes met hun Presidente, Mevr. Sonnenberg, hadden plaats genomen op het podium. Na het zingen van Ps. 73 14 en gebed, las Ds. een gedeelte uit Matth. 4. In zijn openingswoord wees spr. in het bijzonder hierop, hoe de duivel Jezus zocht in de Woestijn. De duivel kwam ook naar Jezus •>n onder zeer schoon schijnende woorden. Er wordt een sla? geleverd. Christus - Satan. Een zware strijd was dit op leven en dood. Maar Christus overwon. Hoe overwon Hij Hij overwon door de Satan er op te wijzen. „Er staat geschreven". Hij wees hem op God. Dit is een rijke lering voor ons. Wij moeten steeds Gods geopstibaarG ^oord gebruiken om de verleidingen te weerstaan. Wat een kracht schuilt in het: „Er staat geschreven". Mogen ook wij als jonge mensen kracht putten uit dat Woord en een goede strijd des Geloofs strijden. Ds. riep in dit openingswoord allen een hartelijk welkom toe, inzonderheid de afgevaardigden van de M.V. „Wees een Zegen" uit S'dijk. Krien de Vos, de Penningmeesteresse, ga- hierna verslag van haar beheer in een vraag! gesprek met Neeftje in 't Veld. 't Is leuk om in dichtvorm en op deze manier de verslagen aan de belangstellenden voor te dragen. Annie Brinkman las vervolgens Job 1 en 2 waarna Marie Troost een inleiding hield over dit schriftgedeelte, gevolgd door be spreking. Ma Kreeft en Bets Hobbel zongen voor ons „De Heilige Stad", met orgelbe geleiding van Corrie v. Hassent. Het ge dicht „Een Aalmoes" werd door Willy Hokke voorgedragen. Mien Bom gaf ons een beeld uit de Meisjesvereniging. Op de Mandoline, Mandola en Guitaar speelden Willy en Stieny Flokke en Bets Hobbel enkele mooie liederen voor ons. Het is altijd een genot om hier naA tefluisteren. Na de oauze, met zijn tractatie, gaf Mien Bom als Secretaresse ook in een vraaggesprek met Jaap Kreeft verslag van de werkzaam heden in de vereniging. Een vrij onderwerp „Augustinus" werd door Krien de Vos ingeleid. Ma Kreeft gaf een gedicht „De Zondeval", terwijl zij met Bets Hobbel ook nog zong „God is mijn licht" en „Vredig en Zacht". Corrie van Hassent begeleide hen hierbij. Ma Buscop boeide ons met een mooi verhaal en Stieny Hokke droeg een gedicht voor „De Jeugdige Martelaar". Het Mandoline-trio gaf nog enige liederen ten beste. Als slot zongen de meisjes rond het orgel hun Bondslied. Ds. Sonnenberg sprak een ernstig slot woord en ging voor in dankgebed, nadat eerst werd gezongen Ps. 86 6. Verschillen de afgevaardigden brachten namens hun vereniging de felicitatie over. Zoals gemeld waren van de Ring enkele leden van de Meisjesvereen. uit Sommelsdijk aanwezig. Wij wensen ook „Martha" in het komen de jaar een opgewekt verenigingsleven toe met een flink aantal leden. De Heere zegene hun arbeid. DEN BOMMEL. Met ingang van 1 Februari is tot Burgemeester dezer gemeen te benoemd den Heer J. J. A. KRUYFF. De Heer Kruyff is 38 jaar oud, lid van de Ned. Herv. Kerk en is de Chr. Historische beginselen toegedaan. De nieuw benoemde Burgemeester zal op 13 Februari a.s. geïnstalleerd worden. Alhier is een woninbouwvereniging opgericht, baarbij 26 leden konden worden ingeschreven. Naar wij van het Bestuur vernemen kunnen belanghebbenden zich tot 7 Februari a.s. nog aanmelden als lid, daar na dien datum gemeenschappelijk ge loot zal worden naar een rangnummer. Het Bestuur ziet er voorts als volgt uit C. v. d. Maden, Voorzitter; J. v. d. Welle, Secretaris; H. Krabbe, Penningmeester; P. Troost, Zuid-Zijde; L. Lokker, Zuid- Zijde; J. Buijs, Zuid-Zijde en H. Eakker, alhier, leden. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk namiddags 2 uur Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat (extra naandelijkse collecte voor de kerk). Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. den Boer. A.s. Zondag zal in de middagdienst der Ned. Herv. Kerk de extra maandelijkse :ollecte voor de kerk worden gehouden, velke ,bij de gemeente hartelijk wordt lanbevolen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De buisslachtingsvergunningen kunnen alhier ïangevraagd worden op Woensdag 5 Febr i.s. van 45 uur nam. in Café Smits. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s, Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur 'eesdienst en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. de Vogel van Ouderkerk a/d IJsel [Voorbereiding H. Avondmaal). Ger. Gemeente v.m. 9.30, n.m. 2 en 's-av. 5 uur leesdienst. Woensdag 29 Jan. hd deze vergadering plaats in het kerkgebouw der Ger. Gem. ;e Middelharnis. Het gebouw was geheel oezet met verenigingen uit omliggende plaatsen en belangstellenden. De Voorz. der Jongelingsvereniging, •Onderzoekt de Schriften" de Heer de Waal opent deze m.t het laten zingen Ps. 119 1 en 5 en gaat voor in gebed. Hij spreekt een kort openingswoord waarin hij wijst op het woord „Onderzoekt de Schriften" God gebiedt dit zelf, en wij hebben ons daaraan te houden. Hij leest een pasage uit een brief uit Indië, die hij ontvangen had van een aldaar verkerenden jongeling, die dit niet wilde toen hij in Holland was, maar er nu naar verlangde. Hij waarschuwt de jeugd, toch vooral dit woord niet te vergeten. De verslagen over het afgelopen jaar worden daarna gelezen, waaruit blijkt dat de gemeente de jeugd niet vergeet, ook niet in financieel opzicht. De inleiding „Opwekking van Lazerus" door P. Kieviet wordt op zeer mooie, duidelijke wijze voorgedragen. Hij be handelde daarin de ernstige ziekte van Lazerus, de boodschap die de beide zusters aan Jezus zenden: Onze-broeder is krank, n het antwoord van Jezus, dat hen teleur stelt is: Deze krankheid is niet tot den dood. Nog twee dagen blijft Jezus weg en in tussen is Lazerus gestorven. Hij schetst uitvoerig de droefheid der beide zusters, waarvan Martha Hem tegemoet gaat en tot hen zegt: Heere, waart Gij hier ge weest, mijn broeder zou niet gestorven zijn Dat Hij weende bij het graf maar ook onder biddend opzien tot den Hemel riep: Lazerus kom uit. En tot onuitsprekelijke verbazing van de omstanders, tot blijdschap van Martha en Maria, maar bovenal tot verheerlijking van Gods lof, kwam Lazerus uit. Een leerrijke, bespreking volgt op dit onderwerp, na het zingen van Ps. 115 9. Na het zingen van Ps. 138 1 en 2 wordt overgegaan tot de pauze, waarin koffie mei koek en chocolade wordt geserveerd, en dc heren sigaretten krijgen, (in deze tijd een hele prestatie). De pauze wordt beëindigd met het zingen van Ps. 46 6, en lezing der namen van de verenigingen die hun felicitaties inzonden. Dhr. Kijkuit deed dit mondeling namens de Ned. Herv. K.V. „Samuël" te Middelharnis, waarvan deze de leiding draagt. De Heer Kats krijgt dan de leiding over de vergadering voor de K.V. „Samuël", als leider dezes, die eveneens eerst gelegen heid geeft de jaarverslagen te lezen. Dan volgt een stukje proza door L. Kats, getiteld „Het verhaal van den Huzaar", 't welk afspeelt tijdens den Frans-Duitsen 1870- dit aar jzongen leiding wore porlog verd Gi presidente d t. Ar. h^rv ook de Dan avond onzer jaarv volgt gitit belijd1 Ivan Dongen jwording van 2 het leven de .'.staan bij de JCatechismes «Remonstrant «geboren uit *Zijn zegen «onderwerp. Na het zi Algemei voor de mtken. en Hogch hun verenig: Iwas een mo: Ook de H (woord, gewe .en zegt de 'als wij onz feulk een v geen vermaa als het ond« :ne V ronc Deh em o: ;e 1 ver De Algem die hebben dezen avond ling v. d. B [spreekt, en jeugdwerk Deze ei zingen van Het was leden van terugzien het afgelope: einc P ah Het in t Na op;ninj den de notul De voorzi rede, waarin toewenste en gemeente ook gaan. De hei voorzitter vo sprak wed:rk Bij de iag ven van G lingen van onderwijs. M de salariërin iaten komen Voorts een van Ged. Sta en andere gaderingen. van een pla gekeurd. Het verzoe Flakkee om s kwam evenee waren van oo voor de geme zich hier geer werd voo.-ge te houden. Een muur hersteld wore besteding, m door Ged. 510,— zal het maar aan werd beslotei Besloten w rantie voor ee de Emgo. In de verm verzoek van worden aang deugde al nie maar een vern gens waren h< gen. De heer verordening niets op. De niet aan kon zou de burgen willen stellen wordt. Wat oi inzage wordei dat dit al in b het toezicht Ged. Stater door de raad De tarieven Aan het Ri worden ter b politie. De «en gemeente wijziging in v; heid werd aan B. en W. gemeente-pers geheel herzien luist een circi lijnen. Voorlof een overgangs n h

Opbouw | 1946 | | pagina 6