FiD.j.V.d. Have, Kapelle-Biezelinge MI Vervolg Plaatselijk Nieuws Centrale Veiling bekwame Schildersknecht een net meisje De EERSTE Flakkeesche Vulcaniscerinrichting OUDE TONGE Repareert Uw Origineel „Westerloo" Uienzaad Het Streckbureau voor den Wederopbouw Goeree/Overflakkee te Middelharnis vraagt voor spoedige indiensttreding: eenige aankomende bedienden {M. of Vr.) voor lichte kantoorwerkzaamheden, een ervaren Steno=Typiste, in het bezit van diploma's steno en typen. Nog beperkte voorraad van verschil lende soorten Orlg. Havers Orig. Zomerfarwe Orig. gr. Erwten Orig. iïuivenbonen en Orig. Zomergerst. Vert.: G. W. H. ESSEL1NK Dzn., Kerkpad A 199 MIDDELHARNIS - Tel. 21. Prinsc I I wij er nooit. In plaats van een welvarende streek werden wij een arme streek. Burge meester, de gemeentenaren zien belang stellend uit naar uw beleid. Moge dit zijn een beleid, recht door zee, zonder aanziens des persoons en mpge Stad voor U een thuis zijn.) Burgemeester Brinkman dankt hierop de raadsleden en zegt dat hij met Gods hulp voor Stad zal zijn, wat hij kan zijn. Verschillende sprekers voeren hierna nog het woord. Als eerste: Burgemeester Nieborg Collaga Brinkman, Het verheugt mij uw installatie hier te mogen meemaken. Stad is een mooie ge meente met een zeer meelevende bevolking. U krijgt Wethouders die in het vak door kneed zijn, ambtenaren rondom U die accuraat en ijverig zijn. Ik feliciteer U en uw familie op deze dag. Gods zegen zij op uw arbeid. De Heer A. van den Tol voerde het woord namens de polderbe sturen Oude Stad, Nieuwe Stad en Brienens- poider. Genoemde polderbesturen heten den Burgemeester hartelijk welkom. Zowel polder Oude Stad, ingedijkt in 1527 (Stad had in 1532 al 81 huizen) als polder Nieuwe Stad, ingedijkt in 1545, en de nog jonge Brimuspolder, pas in 1844 ingedijkt, stellen zich onder het wettig gezag. Spr. hoopt dat wanneer het nodig is, burgemeester van zijn zijde alle medewerking zal worden gegeven, anderzijds staan de polderbesturen tot zijn dienst gereed. En gemeente en polders hopen te groeien onder uw bewind met een .spoedige electrificatie en een vaste verbin ding naar den Overkant. God zegene uw arbeid. Ds. v. d. Hoorn Burgemeester, op mij rust de aangename taak als oudste predikant U namens de Kerken een welkomstwoord toe te mogen roepen. Het spreekt vanzelf dat bij een heuglijke gebeurtenis als deze de kerk niet achter blijft. Ook al wordt het ongeloof steeds groter, de kerk staat nog steeds hier in het middelpunt. Toen het bericht van uw benoeming kwam, zijn wij dankbaar geweest, omdat U ook dat zelfde geloof belijdt, hier niet onverschillig tegenover staat, maar wil bouwen aan het leven. De kerken in het dorp willen graag met den burgemeester meewerken tot bloei van de gehele gemeenschap. Wij hopen dat wij in het midden dezer gemeente een trouw belijder en overtuigd Christen zullen zien. Wij hopen ook dat U en uw a.s. echtgenote zullen helpen bouwen aan het leven, aan het geloof en de liefde voor Christus Jezus opdat alles zij tot eer van Gods Naam en heil van onze zielen. God geve U vele jaren met rijken zegen in deze plaats. Moge gij een trouw lid van Zijn kerk zijn. De heer F. Tanis (Hoofd der School) sprak namens alle onderwijzers, ook namens zijn collega Visser, die in het Ziekenhuis ligt, benevens voor de Oranje vereniging, de Muziekvereniging, twee Zangverenigingen, een Gymnastiek- en een Voetbalvereniging. Hij hoopte dat de burgemeester zijn kracht ook aan het onder wijs zou willen schenken. De verschillende verenigingen verwachten eveneens zijn steun. U en uw vrouw een spoedig thuis en een prettige werkkring. Burgemeester Rijnders Collega,Middelharnis en Sommelsdijk grenzen nauw aan elkaar met een grote en lange gemeenschappelijke grens, die zich bijna rondom Stad begeeft (niet symbolisch, maar slechts als natuur bedoeld) en daarom spree[ ik hier de wens uit dat er tussen ons een nauwe samenwerking zal zijn. Ook als Voorzitter van de kring van burgemeesteis heet ik U van harte welkom. Deze kring bestaat uit alle soorten burgemeesters, ik bedoel daarmee waarn. burgemeesters en waarnemende burgemeesters die waarne mende waarnemen, een kring waarin grote openheid en openhartigheid leeft. Het heeft me verheugd dat U de grote streekproble- men naar voren bracht, deze moeten in samenwerking worden opgelost. Ook water leiding en F.G. zullen uw steun nodig hebben. Wij mogen als burgervader te midden der gemeente staan,anderzijds heeft ons ambt een eigen stijl, een stijl van Koninkl. bloede, door H.M. de Koningin bij de gratie Gods opgelegd. Wat Socrates zegt, geldt zeer zeker voor ons: Leven' is voortdurend recht doen". Wethouder Waling sprak de burgemeester toe uit naam van de gemeente Ooltgensplaat en als tijdelijk Voorzitter van de 'Gascentrale. Gaarne zal dit lichaam van de kennis en het inzicht van den burgemeester gebruik maken. God geve U de kracht bij uw werk. Secretaris Heindijk van Rockanje Burgemeester, ik heb deze koude reis gemaakt om U vanwege hen, met wie ge in Rockanje hebt samengewerkt, dubbel te komen feliciteren, èn met uw huwelijk èn met uw benoeming. Het is ons in Rockanje een genoegen geweest onder U te mogen werken. Gij wist de juiste sfeer te scheppen en bracht de oude busverbinding tot Rockan je voor ons- tot stand. Ik hoop, mijnheer Brinkman, dat gij een pijler zult zijn voor Flakkee's toekomstige brug. Oud-Burgemeester Brinkman Beste zoon, met veel genoegen hebben wij deze reis naar Flakkee voor jouw aan vaard. Voor jouw is het een hoogtijdag, maar ook voor je familie en voor je a.s. echtgenote, die hier lief en leed met je zal delen. Toen we deze reis maakten, kwamen veel herinneringen bij ons op. Onze harten gingen opnieuw open voor Flakkee. Toen ik als burgemeester in Den Bommel was, heb ik van mijn collega's altijd veel goeds van Stad gehoord, zoveel zelfs dat ik met mijn goede gemeente soms toch jaloers werd. Je bent in een burgemeestergezin opgegroeid en zult weten wat het burgemeesterschap heeft te betekenen. Jongen, geluk met de aan vaarding van dit mooie ambt. Ik hoop je later te horen zeggen: „Er is maar één Stad". Burgemeester Brinkman daarna nog maals Ik ben niet bij machte allen persoonlijk voor de eer te bedanken, enkele uitzonde ringen wil ik maken. Dat het verenigings leven in Stad een voorname plaats inneemt, verheugt mij, het verstevigt de onderlinge band. Naar de Oranjevereniging gaat mijn bekoring bijzonder uit, een dorpsfeest is 'niet te versmaden. Ook met de predikanten hoop ik samen te werken, onze taak ligt op verschillend terrein, maar is gelijk in het dienen. De jeugd trekt mij en het onderwijs mag op mijn steun rekenen. U, heer Tanis, wil mijn beterschapwens overbrengen aan uw collega. Heren collega's van het eiland, in goede verstandhouding hoop ik met U de handen ineen te slaan. Vertegenwoordiger van Rockanje, gij hebt mij teveel lof toegezwaaid, Stad zou te veel gaan verwachten. Ik houd aan Rockanje een prettige herinnering. Collega Nieborg, uw tegenwoordigheid stel ik op hoge prijs. Uw woorden doen me met vertrouwen mijn werkkring tegemoet zien. Waarde familie, ook uw tegenwoordig heid doet me goed, inzonderheid U, vader, dank voor uw hartelijke woorden. Nog lange tijd bleven de genodigden daarna in gezellige sfeer bijeen. NIEUWE TONGE. De Voorzitter van den Raad van Arbeid brengt in herinnering, dat de rentekaarten van de arbeiders, die hier wonen en werken, ter vernieuwing moeten worden ingele verd bij den Raad van Arbeid te DORDRECHT voor 8 Febr. Dhr. S. Dekker werd gekozen in de plaats van Ds. v. d. Wal tot be- stuurslind van het Ziekenhuis te Dit] land. Bij de geboorte van een nieu- Oranjetelg, zal vanwege de Oranjev tractatie plaats vinden van de de Sch kinderen. Van gemeentewege werd een dej dagen een begin gemaakt met de uit reiking van bonnen voor het verkrijg, van éénheid brandstoffen. Deze exti verstrekking is speciaal voor het inui datiegebied. Voor het afhalen van Bonkaart< zal zitting worden gehouden Woensda, 12 Febr. a.s. v.m. letters A. t/m M. n.m. letters N. t/'m Z. - De Burgemeester deelt mede, degenen die in de oorlogsdagen vi Mei '40 als militair der Kon. Landmat feitelijic aan de strijd tegen den aanva Ier hebben deelgenomen en daad werkt lijk in gevecht zijn geweest, en overigei aan zekere eischen voldoen, en niet voi het Oorlogsherinneiingskruis in aanme: king zijn gekomen, thans een aanvra: als zodanig kunnen indienen. Loop der bevolking in 1946. Op 31 Dec. 1945 1007 mannen, 95; vrouwen totaal 2000. VermeederingGeboorte 36 manne; 30 vrouwen. Toev. geboorte m.l. vi 2 totaal 3. Vestiging m. 66 vr. 41 ti taal 107. totaal vermeerdering 176. Vertrokken 40 m. 33 vr. totaal 73. Overleden 3 m. 9 vr. totaal 12. Vei meedering 85. Blijft een vermeederin over 1946 van 60 mannen 31 vrouwen totaal 91. Stand op 31 Dec. 1946 106' mannen en 1024 vrouwen totaal 2091 De lijst van Stemgerechtigde lid maten ligt gedurende acht dagen ter ii zage bij den secretaris-kerkvoogd de Ned. Herv. Kerk. Zondag werd in de collecte va de Ned Herv. Kerk een gift gevonde van 2.50 voor de zending. Zondagmorgen vindt in Ned. Herv Kerk de bediening plaats van het H A c a. Dinsdagavond a.s. OUDE TONGE. Donderdag 30 Januai des avonds 6.30 uur Algemene Ledenver gadering der Oranjevereniging. Trouw opkomst gewenst. In de haven alhier zijn gearriveerd schepen met kolen voor de Gasfabriek. Veilingbericht van Vrijdag 24 Jan. 194 Witlof I f 43—f45; Witlof II f 29-f 37: Spruiten f 72; Boerenkool f 13—f 19; Krotei f 11,40. Uienveiiing van Vrijdag 24 Januari 194 Gewone uien f 14,90-f 15; Drielingen f 15,77, Picklers f 16,97. Aanvoer 100.000 k <S) Dinsdag 28 Januari hopen H onze liev; Oom en Tante Joh. v. Wezel en L. A. van Wezel van Putten w hunne 12$. jarige Echtver- eeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard ai mogen blijven is de wens van hunne liefhebbende neefjes Ij DAAN en HUIB BIJLEVELD. U Middelharnis, Jan. 1947 Heden overleed zacht en kalm, na een korte ongesteldheid tot onze groote droefheid, onze ge liefde Zuster en Tante Mejuf frouw Jannetje de Graaff, in den ouderdom van 87 jaar en 3 maanden- Uit aller naam, M. DE GRAAFF. Neven en Nichten. Dirksland, 24 lanuari 1947 Voorstraat A 185 Gedrukt ter Flakk. Drukkerij M. Boomsma - Middelharnis Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze jeugdige leerlinge Aatje du Pree. De Almachtige die geen reken schap geeft van zijn daden, sterke de ouders en geve hun berusting in Zijn wii, Namens bestuur, personeel en leerlingen der Chr. School, C. jOPPE, Secr. Melissant, 24 januari 1947. Voor direct gevraagd geruimen tijd werk, bij P. J. BRUGGEMAN, Den Bommel. GEVRAAGD in klein gezin te Rotterdam tegen half Febr. of later bekend met werken en koken, v.g.g.v, Brieven met opgave van leeftijd en verlangd loon te richten aan Mej. Graasberg, Mecklenburglaan 22, Rotter dam Emmastraaf 60 - Tel. 39 Autobinnenbanden, Gummilaarzen, Fietsbanden, enz. vakkundig in den korst mogelijken tijd (Rijnsburger) zeer productief, goed houdbaar, bolronde vorm. Zie Rassenlijst 19461947. N.A.K.G. gekeurd. KWEEKER - HANDELAAR H. LODDER'S Landbouwbedrijf GOEDEREEDE Mariadijk 106 Telefoon 32 Handel korting. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan het adres van voornoemd Bureau, Ring A 89, MIDDELHARNIS VR1JDJ Prijs p« Losse qui Adverten 12 cent daarbove contract Vandaag 1 hopen ook il Onze Prif AUereersJ denken in en de Konil twijfeld aal Maar de| zoo nauw verbonden, j in Soestdijl leeft met de Wij biede| aan met de I Beatrix spa] onze Kroont familie, dat moge opgrd de aanvaar4 Verlosser ken wordt. Na openir ter Rijnders f de Raad ais Deze eers] wil ik graag soonlijk wocj Van zeer V gelukwensen Onder deze versch'llend] hartelijken Iedere geld handreiking schap en grl Wederkera de gemeente' gezin, het b| God zegen Het jaar 15 jaar. De opl vorderde tra waren aanwq waren afwez stratiefappad afhandeling. I Kwamen meer op ganl mogelijk wei een vooroorl toestand vai redelijk te n gebied. De 1 wijze van vo deels tot stan gen, welke m ders, omhoo tot de nood: De gezond zal in het kon van den Raa< van tubercul barend, maa De schoo Februari tot helaas niet bf dan kan gaan zal zijn een s verzorging oj ting der pi blijven wach positie het m lokalen dien: Omtrent d een badgele Middelharni:

Opbouw | 1946 | | pagina 5