Distributienieuws. Advertentiën. een bekwaam voorman DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ dat jna of bij ng an tie ;er P. en n- iet tel de ge en ns de :n, iet de te ijn op tot rer wij en iek ise lie lat 'ig en en t" ig :ft n. jy er jk le :n en dj ds ve ft, de ng zulks ten voorbeeld van de jonge muzikan ten. De heer Meijer dankte ook namens zijn vrouw en verdere familie de Voorzitter I voor de hartelijke felicitatie, de hoop uit sprekende dat hij nog jaren lid van Sempre zal kunnen blijven. Ook de Directeur, de heer Vannois sprak een woord en zeide: Klaas, jongen hartelijk gefeliciteerd en U ook juffrouw Meijer, allen nog vele jaartjes. SOMMELSDIJK. Op Woensdag 29 Jan. a.s. des avonds 7.30 uur zal in de zaal van Hotel Spee de Landarbeidersvereniging ter verkrijging van onroerend goed in vergade ring bijeen komen. HERRINGEN. De Voorzitter van den Raad van Arbeid brengt in herinnering, dat i de Rentekaarten van de arbeiders, die hier wonen en werken, ter vernieuwing L moeten worden ingeleverd bij den Raad van"Arbeid te Dordrecht vó >r 8 Febr. a.s. Gevonden en op de politiepost te bevragen een nummerbord van een auto. De keuring van de dienstplichtigen der lichting 1944 zal voor deze gemeente gehouden worden op 31 Jan. a.s. in gebouw Patagonia" te'Middelhamis, des v.m. 8.30 I uur. De Wachtmeester der Rijkspolitie A. I Volfert is thans bevorderd tot Opper- I wachtmeester. Burgerl. St. Ondertrouwd,, D. Kievit 22 j. en J. A. v. d. Vliet 21 j. Bevolking,, Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1946, 526 mannen en 513 vrouwen, totaal 1039 pers. STELLENDAM. Door A. M. van der Vlugt is onderhands aangekocht de Motor- botter U.K. 77 voor uitoefening van de Garnalenvisserij. Het Bestuur van de Oranjevereniging deelt mede, dat a.s. Vrijdag 31 Januari om 7 uur des avonds een ledenvergadering zal worden gehouden. - Alle kustvissers met grote motoren zijn uit Breskens weer in onze haven terug gekeerd, daar dfe haringvangst aldaar weer ten einde is. Tot kerkmeester in de Ned. Herv. Kerk is benoemd dhr. B. Mozes, die deze be- noeming heeft aangenomen. GOEDEREEDE. De Cichoreidrogerij „Goedereede" heeft vorige week de laatste cichoreiwortelen verwerkt en hiermee is deze campagne weer beëindigd. In 't geheel werd aan deze fabriek ruim 1.800.000 Kg. wortelen gedroogd. Op Woensdag 29 Januari a.s. des avonds 7 uur zal er een openbare gemeente raadsvergadering gehouden worden. - Mej. L. v. d. Wende had het ongeluk te vallen en daarbij een pols te breken, waarvoor zij naar het Ziekenhuis te Dirks- land moest worden vervoerd. De motorvissers, welke voor enige weken naar Vlissingen en lang^de Belgische kust waren gegaan voor de haringvangst, zijn vanwege de schrale vangsten weer terug gekeerd. OUDDORP. Visserijnieuws in de afge lopen week. 80 Kg. Garnalen, gevangen door J. Redert. Per dag 1002000 Kg. Haring. Sardijn 50500 Kg. per dag. Naar men verneemt hoopt a.s. Don derdagavond, aanvang 6.30 uur, in de Ned Herv. Kerk voor te gaan Ds. W. L. Mulder te Rijssen, in het belang der Jongelingsver. „Daniël". Ten bate van de J.V, zal een collecte worden gehouden, die hartelijk wordt aanbevolen. Op de gehouden vergadering der Meisjesvereniging werd besloten om zo spoedig mogelijk voor de grote gezinnen in deze gemeente, te gaan breien, naaien enz. Nadere inlichtingen kunnen dan ook schriftelijk worden gedaan aan de Presidente Neeltje Westhoeve, Kerkstraat, alhier. A.s. Woensdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk geen dienst zijn. Er was eerst bekend gemaakt dat de aangifte van leerlingen voor de Kleuter school a.s. Donderdag zou plaats hebben, doch dat is nu weer veranderd en zal nu a.s. Woensdagavond om 6.30 uur kunnen geschieden in de kerkekamer der Ned. Herv. Kerk. Het is bestemd voor kinderen-die op April 1947 den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. k A.s. Vrijdagavond 7 uur bestaat in de kerkekamer der Ned. Herv. Kerk gelegen heid tot aangifte van den H. Doop, die a.s. Zondagmorgen wordt bediend. Onze dorpsgenoot A. Spee, die enige laren in Amerika is geweest, is Zaterdag Gezien de actualiteit van het brugvraag- stuk geven we gaarne onze lezers ge legenheid hun zienswijze bekend te maken Mijnheer de Redacteur, Hoewel ik van meening ben, dat be treffende het Brugvraagstuk thans het een en ander voldoende toegelicht, rechtgezet en toegegeven is, zie ik mij toch genoopt, ditmaal op het artikel voorkomende in „OPBOUW" en „DE FLAKKEESCHE NIEUWSBODE" van 15 dezer en onder teekend door den Heer J. A. Klink te Stellendam, iets nader in te gaan. Beginnen wij bij het verweer, vervat in de punten 11 t en met 4 tegen de vermoed de kameleon methodes. Ik acht het volkomen overbodig te trach ten hier maar iets van te weerleggen, doch noodig den lezer uit aandachtig het laatste gedeelte van zijn artikel van 15 Januari te lezen. Hier staat o.a. letterlijk (cursief s.v.p.) „Op de cijfers die U noemt wil ik niet ingaan, daar déze de kwestie van de brug niet raken, omdat zooals ik reeds her haaldelijk naar voren bracht, de electrici- teit van Oost-Flakkee enz. Nu vraag ik mij af, wie is dat toch, welke dit reeds herhaaldelijk naar voren bracht, de Heer J. A. Klink toch zeker niet, die schreef toen nog slechts eenmaal. Het lijkt er wel op dat hier de aap uit den mouw komt, en iemand in zijn ijver uit zijn rol is gevallen. Ik meen daarom dit punt als volledig afgedaan te kunnen beschouwen, een kleine slip of the pen, levert ons hier voldoende bewijzen. Dan wil ik het nog hebben over het volgende in schrijvers betoogen komt herhaaldelijk tot uiting, dat hij geen per sonen van zaken weet te onderscheiden, en het siert den schrijver zeer zeker niet, zich niet te kunnen losmaken van de gedachte, dat persoonlijke belangen, angst, pessimis me, destructief en negatief denken enz. de drijfveer moeten zijn van iemand, welke de pen ter hand durft te nemen, om opge blazen reclame, onjuiste voorstellingen en eenzijdige voorlichting omtrent- zekere Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. alhier gearriveerd om een poosje bij zijn familie te vertoeven. Donderdag 23 en Zaterdagavond 25 Januari gaf de A. E. R. O. in de Oude School met veel belangstelling een goed geslaagde uitvoering. De avonden werden geopend door D. v. d. Klooster. De heer A. v. d. Berg, Adelborst le klas bij de Marine, hield een toespraak voor de nieuwe Luchtvaartvereniging, vraagstukken uit den weg te ruimen. J Angst en eigenbelang gelooft inzender dit zelf wel, of gebruikt hij deze woorden slechts door gebrek aan betere argumenten. Hoe kan ik, die zelf een snellere verbin ding propageer, angst hebben voor iets, dat, wanneer het eens tot stand zou komen dan toch zeker hem geen nadeel zou be rokkenen, omdat hij dan vermoedelijk wel niet meer actief aan het economisch leven zal deelnemen. Angst, laat inzender zich toch werkelijk niet bezorgd maken over mijn angst, angstige menschen schrijven niet openlijk in de bladen hun meeriing neer, om deze tegen een ieder zonder aanziens des per- soons te verdedigen. In tegenstelling met hetgeen inzender beweert, zie ik zelfs voor mij persoonlijk geen schade in de totstandkoming van een vaste oeververbinding, en al zou dit wel het geval zijn, dan mag dit nog geen reden zijn, om hiernaar zijn standpunt te bepalen. Inzender schrijft o.a. ook, de Heer B. ovgfdrijft hier zooals hij de schade over drijft welke een gedeelte van het Flakkee- sche volk zou lijden door verkrijging van een vaste verbinding. Wederom een onjuistheid van formaat, welke uit de lucht is gegrepen, nimmer heeft ondergeteekende ook maar iets over schade naar voren gebracht. Voortbordurend, op de door hem zelf naar veren gebrachte schade, gaat inzender zelfs zoover, de middenstand adviezen te geven. Ach, men behoeft heusch niet vanuit een boerderij de Flakkeesche middenstand te be-Dalmeijeren, laat dit maar aan de betrokkenen zelf over. Geen hunner zal het echter ooit in zijn hoofd krijgen, inzender voor zijn bedrijf ongevraagde adviezen te verstrekken, ten le omdat hun dit niet aangaat, en ten 2e omdat zij niet de pretentie bezitten er meer van te weten dan diegenen, wiens beroep het is. De middenstand is competent genoeg om zelf hun zaken te regelen, en behoeft geen verre concurrentie, welke thans even goed mogelijk is dan wanneer er een vaste verbinding is, te duchten, omdat zij hier op Flakkee altijd getoond heeft een vooruit- strevenden blik te bezitten, evenals dit met de landbouw het geval is. Van de veroordeelen jegens nieuwe mo derne toepassingen, waarvan ik volgens inzender kennis zou dienen te nemen, zou ik, als eerste op Flakkee en Voorne en Putten, welke sinds 1921 commercieel in de radio werkte en als eerste geconsessi- oneerde radio-centrale-exploitant in Z.-H. inzender misschien nog wel iets kunnen vertellen, al kan men een brug hieronder niet rangschikken, want die hadden de Romeinen reeds. Ook van de dienende taak, welkf eigenlijk aan elk lid der gemeenschap is'opgelegd, heb ik wel eens meer gehoord evenals van service, al weet ik dat dit laatste door sommigen wel eens wordt misverstaan en het voor hun beteekent, oogendienerij, het verkenen van zoo hoog mogelijke kortingen en het zooveel mogelijk gratis verrichten van werkzaamheden, ook wel aan artikelen welke soms elders zijn gekocht.. Tenslotte stel ik er prijs op te verklaren, dat voor hetgeen ik in mijn artikelen schreef, alleen ondergeteekende aansprakelijk is, en nimmer eenig overleg hieromtrent met andere personen of middenstanders heeft plaats gehad. De redactie vriendelijk dankend voor de bereidwillig afgestane plaatsruimte. D. BLOKLAND. Van 2 tot en met 15 Februari a.s. Margarine in plaats van Boter. In de periode van 2 tot en met 15 Febr. zal voor personen van 5 jaar en ouder uitsluitend Margarine en geen Boter beschikbaar worden gesteld. Distributiekring OOLTGENSPLAAT De Leider van den Distributiedienst te Ooltgensplaat maakt bekend, dat personen die na Januari 1946 geen bon voor rijwiel banden hebben ontvangen en volgens de voorschriften hiervoor in aanmerking ko men, thans een aanvraag kunnen indienen Voor de uitreiking van aanvraagformu lieren zal zitting worden gehouden als volgt: Den Bommel: Maandag 3 Februari a.s. van 910 uur, Ooltgensplaat: Maandag 3 Februari a.s. van 910 uur, Oude Tonge: Woensdag 5 Februari a.s. van 910 uur. Bij het afhalen en indienen der formulie ren moet de stamkaart worden medegebracht Hedennacht omstreeks 11.30 uur behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurige ongesteldheid van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Vader, Broeder, Zwager en Oom den Heer Gerrit van Delft Weduwnaar van Mej. Neeltje Groenendijk, in den ouderdom van ruim 58 jaar en 6 maanden, Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. SARA VAN -DELFT en Verloofde. Sommelsdijk, 27 Jan. 1947. Tuinstraat B 296. IDe teraardebestelling zal plaats hebben op D.V. 31 Januari des n.m. 1.30 uur. GEVRAAGD: K. K. van ES. Boomvliet Dirksland. „Nou, die ridder had haast!" zei Pieter Primeur, „nog wat te weten gekomen. Jantje?" „Niks!" zei Jantje. „Dit was een blauwe wagen en ik heb dien knaap gevraagd of-ie hier ook een rooie wagen gezien had, maar niks .hoor!" „Je hoort het, Koppie", zei Pieter Primeur, „daar gaat onze mooie ontdekking. Je hebt je vergistHindert niet, hoor, ik vergis me ook wel 'ns". Maar Koppie luisterde niet eens. Met grote ogen stond hij naar Jantje te kijken, die het blijkbaar erg warm had en met zijn dikke handen telkens de zweetdruppeltjes van zijn voorhoofd veegde. Opeens stormde met veel lawaai Kees Knip naar binnen. „Zeg lui, wat was dat voor een wildeman, die daarnet wegreed? Ik had een pracht van een plaatje van 'm gemaakt en in plaats van me netjes te bedanken, rijdt ie m'n hele kermiskraam tegen de vlakte. Alsjeblieft, hier is het schamele overschot van m'n dierbare camera!" En met een zielig gezicht toonde Kees Knip zijn vernielde fototoestel en de gebroken driepoot. „Nou is jouw plaatje ook naar de maan, Jantje! Jammer, je stond er net zo mooi op! Maar man! Jantje, wat zie je er uit 1" Nu keek ook Pieter Primeur naar Jantje en zag het glimmend warme gezicht van zijn dikken vriend, dat vol blauwe verf zat!

Opbouw | 1946 | | pagina 4