fier's $0° Plaatselijk Nieuws VOOR DE KINDEREN Uitreiking toeslagkaarten zwaren arbeid Abonneert U op dit blad! DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ M1DDELHARNIS. De Heer W. Hane- maaijer voorheen gemeenteveldwachter al- Iner, thans wachtm. Ie klasse bij de R.P. wordt 1 Febr. overgeplaatst naar de gem. Je Lier (Westland). De suikerfabriek te Oud-Beijerland heeft haar laatste suikerbieten verwerkt, 104 millioen suikerbieten werden aange voerd De duizenden kg. die nog op het eiland en andere plaatsen liggen moeten worden gebruikt voor veevoeder. Door de Muziekvereniging „Sempre Cresendo" zal dezen zomer worden deel- oenomen aan het te houden bondsconcours te de Lier, of Poortugaal. Een vast besluit hierin is nog niet genomen. j_[et haggerwerk in de haven kan als beëindigd worden beschouwd. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk: v.m. en n.m. den heer Smit uit Rotterdam. Bekendmaking De Burgemeester van Middelh irnis en Sommelsdijk maakt bekend, dat het in het voornemen Ügt om binnen enkele weken in de gemeenten te doen nagaan waar zich woonruimte bevindt welke als zoodanig met of niet voldoende wordt benut. Eigenaars en gebruikers van zoodanige woonruimte, waaronder begrepen worden bewoners van zoodanige woningen welke voor het eigen gezin niet geheel benoodigd zijn, kunnen tot en met 15 Februari a.s. Gelegenheid krijgen om voor deze voor henzelf overtollige woonruimte een ge bruiker te kiezen. Zij moeten daartoe zie vervoegen tot de woningcommissie ten einde een keuze te doen uit de lijst van ge gadigden voor een woning. Op 15 Februari wordt deze termijn gesloten en zal van gemeentewege worden nagegaan waar de improductieve ruimte kan .worden gebruikt voor de bewoning. In verband met de ernorme woningnood zal dan verplichte inkwartiering moeten volgen. Middelharnis, 23 Januari 1947. De Burgemeester van Middelharnis en Sommelsdijk. MELISSANT. De Geref. Jeugdvereen. ,,Ora et Labora" houdt Dinsdag 28 Januari a.s. haar Jaarvergadering in de Bewaarsch. aan de Binnenweg. Allen zijn hartelijk welkom. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. W. Anker van Herkingen en n.m. 6 uur leesdienst. Geref. Kerk v.m. en n.m. leesdienst. Ger. Gemeente v.m. en n.m. leesdienst. STELLENDAM. In de week van 13 t/'m 18 Januari werd aan de Gem. Vischmijn alhier aangevoerd: 1230 kg. Spiering, 60 kg. Bot en 915 kg. Garnaken. Schipper M. Troost heeft zijn visschers- vaartuig S.L. 50 onderhands verkocht aan Ar. Kalle. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur de Heer Bouman en n.m. 6 uur Ds. Anker van Herkingen (Doopsbediening). Geref. Kerli v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 3 uur Ds. v. d. Hoorn van Stad a/h H. Wim v. N. te O.T. Wat fijn, dat ik er weer een nieuwe neef bij heb. Je bent zeker wel blij, als de meester weer beter 1.s en je kunt weer naar school. Eén ding is jammer, dan kun je geen ritjes naar Dirks- land meer maken. Dag, Wim. Adrie v. A. te N.T. Ja, in raadsel V stond een drukfout. Flet kwam niet uit met: tenten. Ik wens jou ook een gelukkig 1947. Ook je Vader en Moeder. Hennie v. d. V/. te M. O, wat zal die Hennie blij zijn, dat haar vriendinnetje weer terug is. Je was zeker wel erg alleen, toen Martha naar IJmuiden was. Nu staat er weer Vrijdags „Voor de kinderen in zie je wel? Jij houdt zo erg van verhaaltjes in de krant. Dan vind je dat vervolgverhaal m.et die plaatjes zeker wel mooi. Lyda v- N. te O. T. Wat een fijne lange brief Lyda. Is je opoe nu al weer beter? Zeker, weet ik Wilnis te liggen. Wat moest H'331 een 'edld lopen naar school, zég! Jullie hebben, denk ik, vast wel geen last v-n muizen met twee poesen. Lorrie u. te St. a/h H. Ben je fijn uit tl?' C?rr'e Jk wens jou ook nog een nieuwjaar,' hoorJe zult wel zeg- *^u> dat is Iaat, 1947 is bijna weer om". M be,ter laat dan nooit. - o te Jij hzbt leuk postpapier, veriaarrf, dat PostPaPier> dat ie °P )e bi r gekregen hebt? Ik zou het ln natekenen. Je moet me nog eens vertellen van IJmuiden, hoor! ik Den daar nog nooit geweest. m f Jj °P .oss'ngen van de laatste raadsels e ae uitslag van de wedstrijd komen de volgende keer. Tante MAR. OUDDORP. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Vermaas van Dirksland. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. v. d. Veen. Ger. Gemeente v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Jaarvergadering E.H.B.O. Afdeling „Ouddorp Z.-H." Vrijdag 17 Januari j.l. hield de Nederl. Vereniging voor E.H.B.O. (afd. Ouddorp) haar derde jaarvergadering. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen. Vervolgens richtte hij woorden van dank tot Dr. en Mevr. Ruizeveld, voor hun daad werkelijke steun aan de Vereniging en aan den heer Burgemeester voor het gratis beschikbaar stellen van een lokaliteit en tevens voor het afstaan van de Raadzaal voor dezen avond. Hierna volgden de notulen en jaarver slagen van de Secretaris en Penningmeeste- resse, welke door de vergadering werden goedgekeurd. In de Bestuursverkiezing, die daarop volgde, werden Mej. G. Voogd en de heren D. Spee en A. de Jong met meerderheid van stemmen herkozen. Wegens verhoging van onkosten werd de contributie van 2,60 op 3,50 gebracht. Daar van de rondvraag geen-gebruik werd gemaakt, sloot de Voorzitter dit gedeelte van de vergadering en werd enigen tijd gepatiseerd. Nadat de vergadering was heropend, werd aan Mevr. Ruizeveld een bloemstuk en aan Dr. Ruizeveld een medisch instru ment aangeboden. Onder hartelijke be woordingen werd het aangebodene aan vaard. Hierna werden door Dr. Ruizeveld de diploma's aan de diverse leden uitgereikt. Nadat men nog enigen tijd gezellig bijeen was, waarin nog enkele geestige stukjes ten beste werden gegeven, sloot de Voorzitter deze geanimeerde vergadering. Aspirin, akkertjes, hoofd-,"griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. NIEUWE TONGE. In haar vergadering benoemde de Geitenfokvereniging den heer G. Knöps tot Secretaris. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. v. d, Kooij. In de plaats van A. T. H. Schipper treedt thans op als ophaler van Distributie bescheiden de heer A. J. Klapmuts. De Muziekvereniging „Apollo" gaf voor haar donateurs en genodigden een tweetal avonden in Café Osseweijer. Bij het springen op een rijdende.tram, kwam C. van Tilburg bekneld te raken tussen station en tram. Gelukkig liep dit voorval goed af, doch opnieuw bleek dat springen op rijdende trams levensgevaarlijk OUDE TONGE. Tot gemeente-opzich ter in tijdelijken dienst is benoemd en in functie getreden dhr. H. A. Lambert. Mannenvereniging D.V. Maandag 27 Januari a.s. te 7 uur in de Bijz. School. Agenda: „Elia op den Karmel" door W. Wittekoek. Bestuursverkiezing en bespre king Jaarvergadering. De Herv. J.V. „Timotheus" vergadert iedere Vrijdagavond te 7 uur. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de Heer Matse van Hazerswoude. Voor de Coöperatieve Suikerfabriek „Puttershoek" zijn aan de haven alhier aangevoerd ruim 5.000.000 kg. bruto bieten (fairbankwicht). Woensdag 29 Januari a.s. hoopt de Muziekvereniging „Vooruit" haar jaarlijkse uitvoering te geven voor leden en donateurs in de Oude School des avonds 7 uur. Jaarvergadering M.V. en J.V. Op Woensdag 15 Januari j.l. werd een gecomb. jaarvergadering gehouden der beide Herv. Meisjesverenigingen en de J.V. te dezer plaatse. Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat open de deze vergadering door te laten zingen Ps. 119 53 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wees spr. in ernstige be woordingen op de verleidingen voor jonge mensen; hoe Satan met gebruikmaking van Gods Woord ook tracht velen van God af te brengen; wees op de verzoeking in de woestijn en het zwaard dat Christus han teerde met Zijn: „Er staat geschreven". Dat ook wij, aldus spr., met dat zwaard Satan te lijf mogen gaan; dan is er bij God voor den hopeloosten zondaar nog redding. Flet verdere programma werd 'op vlotte wijze afgehandeld en zonder aan de anderen tekort te doen, warén het gedicht: „Onze vlag voor in - en na de. bezetting"; alsmede „18 doden" van J. Campert, juweeltjes van voordracht en inhoud. In de pauze thee, koek en rooksel. De Voorzitter der J.V. sloot deze avond met een slotwoord en dankgebed. Het was een mooie avond. OOLTGENSPLAAT. Geruchten om trent de bezettingstijd te Ooltgensplaat. Zooals vele lezers zich nog wel kunnen herinneren werden in 1942 een tien-tal personen uit deze gemeente als gijzelaar door de Duitschers naar Amersfoort ver voerd en gevangen gezet, in verband met de in deze gemeente plaats gehad hebbende daden van sabotage. Deze personen werden op aanwijzing van Burgm. Bia gearresteerd. Bia die toen slechts enkele weken in deze gemeente vertoefde, wist toen zelf niet, wie hij als gijzelaar op moest laten pakken en heeft de namen van die personen van andere ontvangen. Thans is de vraag wie is, of zijn die personen geweest die deze gegevens aan Bia hebben verstrekt. Thans worden er verschillende namen genoemd en Maan dagavond j.l. zijn de gijzelaars bijéén geweest om deze zaak opnieuw te bespreken. Een der genoemde personen heeft inmid dels bij de officier van Justitie een aan klacht ingediend tegen één der gijzelaars wegens valsche beschuldiging. Het wordt thans na P/s jaar bevrijd te zijn eens werkelijk tijd dat deze zaak wordt opge helderd en v/ij vinden het onbegrijpelijk dat het de P.Ó.D.' of« P.R.A. nog niet is gelukt de juiste toedracht van deze zaak uit monde van dhr, Bia te vernemen. Of is dit misschien weer zoo'n zaakje met een politiek achtergrondje? Intusschen wacht men met spanning in Ooltgensplaat het verdere verloop van deze zaak af. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk: twee maal Ds. Sonnenberg. (v.m. doopsbediening Geref. Kerk 9.30 en 6 uur Ds. Bos. Zondagavond omstreeks 5 uur is een motorschip geladen met stroo varende in de)richting Dordrecht op het Volkerak voor het Fort Prins Frederik in brand geraakt en totaal uitgebrand. De schipper heeft het schip op het droge gezet. Nadere gegevens ontbreken nog. DEN BOMMEL. Kerknieuws: Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 3 uur Ds. den Boer. Beide diensten collecte voor de Zending onder de Toden. Vertrokken met attestatie naar de kerk van Woerden, het gezin W. Boot met 3 gedoopte kinderen. Ingekomen met attesta tie van de kerk van Lichtenvoorde H. A. Krabbe geb. ten Brinke. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Kooij van N.-T. De nieuw beroepen predikant hoopt D.V. op 30 Maart a.s. zijn intrede te doen. Bevestiging zal plaats hebben door Ds. v. d. Kooij Emeritus predikant te Maarsen. STAD a/h HARINGVLIET. Kerk nieuws: Ned. Herv. Kerk: v.m. leesdienst en n.m. Ds. Vink. Geref. Kerk: v.m. en n.m. Ds. v. d. Hoorn Geref. Gem.: v.m. en n.m. leesdienst. DIRKSLAND, Op uitnodiging van de Middenstandsver. „Dirksland", werd door het Voorlichtingsbureau van de Voedings raad een demonstratie gegeven in het schoonmaken, fileren, bakken, koken en stoven van vis. Beide demonstratie's om 2 uur en 's avonds half 8 werden goed bezocht. Tevens werden door genoemd bureau de zeer mooie culturele films vertoond over de trawl en haringvisserij. Deze culturele films gaven een levend beeld van den zwaren arbeid op zee, het gereedmaken der schepen, vertrek uit de havens, de race op zee naar de visgronden, interessante ont moetingen op zee, verkoop der lading enz. De Heer de Korte uit IJmuiden, gaf op voortreffelijke wijze een uiteenzetting tij dens deze films, welke ook voor de jeugd werd vertoond. Hier willen wij ook op wijzen, wat de films ons duidelijk liéten zien: dat er in de vissersplaatsen veel zwart wordt ge dragen. Zodat de slotwoorden van de Heer de Korte zo juist waren: De vis wordt duur betaald. Het waren gezellige en zeer leerzame uren. Het ligt in het voornemen van de M.V. om bij de a.s. blijde gebeurtenis het Prinselijk gezin, geschenken te geven aan. de baby(s) welke gelijk geboren wordt(en) Volgende week komen wij hierop nader terug. 3e en 4e periode 1947. Met ingang van de 3e periode 1947 mogen aan landarbeiders wederom toeslagkaarten voor zware'n arbeid worden verstrekt. Ten einde hiervoor in aanmerking te konien, kunnen reeds thans aanvraagformulieren worden ingediend. Bij de indiening der formulieren moeten de stamkaarten worden overgelegd. Tevens dienen werkgevers de geteekende naamlijsten van de le en 2e periode vóór 1 Februari a.s. in te leveren. Inderdaad, de garagedeuren, die een ogenblik eerder voor Koppie, ondanks zijn herhaald bonzen, gesloten waren gebleven, stonden nu wijd open. Pieter Primeur floot tussen zijn tanden en stapte uit. „Kom mee, Koppie, we gaan dat 'ns eventjes oplossen. Ik vraag me af, waar Jantje blijft". Opgewonden wipte Koppie het autootje uit en liep parmantig met Pieter Primeur mee. Dat ging spannend worden 1 Kees Knip had al begrepen wat hem te doen stond. Hij was een van de beste persfotografen en niemand behoefde hem iets te zeggen. Nog voor Pieter en Koppie bij de garagedeuren waren gekomen, stond hij al aan de overkant en zette zijn toestel op de driepoot. „Even naar het vogeltje kijken, Jantje!" riep hij, knipte en zek „Dank je, Jantje, je staat er prachtig op, jongen!" Koppie begreep er niets van. Zou Jantje al binnen zijn? Toen hij met Pieter Primeur de garage binnenwandelde, zag Koppie inderdaad de dikke Jantje, rustig met zijn hand tegen een auto leunend, praten met een man die achter het stuur zat. „Nou Jantje, ik verdwijn. Dag hoor!" zei de man, toen Pieter en Koppie binnenkwamen en hij reed zo vlug weg, dat die twee zi%i tegen de muur moesten drukken om niet geraakt te worden.

Opbouw | 1946 | | pagina 3