Ingezonden stukken Centrale Veiling Abonneert U op dit blad! waaraan vele prijzen waren verbonden, liet doel hiervan was om de onkosten te dekken, welke voor deze avond waren gemaakt. Er was een overvloed van koekjes, gebak en thee. De heren Poortvliet en Grevenstuk zorgden voor de vrolijke noot. Ook werden nog enkele spelletjes gedaan, zodat het 12 uur werd voor deze gezellige jaarvergade ring werd gesloten. GOEDEREEDE. Indien er personen zijn die a.s. voorjaar Belijdenis des Geloofs in de Ned. Herv. Kerk wensen te doen, dan kunnen deze zich opgeven Donderdag den 23 Januari e.k. in het Zondagsschoolge bouw en wel op de catechisatie-uren. De heer C. Witte, hulpbesteller bij de posterijen in deze gemeente, is met in gang van 18 Januari j.l. vast aangesteld. De Sportvereen. S.V.G. zal op Vrijdag 24 en Zaterdag 25 Januari a.s. een uitvoe ring geven in het Verenigingsgebouw. Daarbij zal ook een verloting worden ge houden. Zaterdag j .1. speelde de Voetbalvereen. S.V.G. op haar terrein een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Meiissant, welke door S.V.G. werd gewonnen met 54. OUDDORP. Heden Dinsdagavond 21 Januari des avonds om 7 uur geeft de Geref. Jeugdvereniging in de Geref. Kerk haar 2e jaarvergadering. Alle bezoekers zijn welkom. Dezer dagen zal door het Bestuur der Bijz. School een rondgang bij de leden worden gedaan voor inning der jaarlijkse contributie. Eerst was het plan der Jongelingsver. Daniël" om geen boeken uit te geven voor de leesbibliotheek. Toch is ze weer geopend en kunnen iedere Maandagavond leesboeken gehaald en geruild worden. De contributie is gesteld op 2, Mej. v. d. Spek te Dirksland, onder wijzeres aan de Kleuterschool, welke alhier tijdelijk was, is nu voor vast benoemd. In de afgelopen week zijn van hieruit vervoerd ruim 2000 balen Uien en 500 H.L. aardappelen. Woensdagavond 6.30 uur zal er in de. Ned. Herv. Kerk leesdienst worden ge houdens Door de Herv. (Geref.) Zendingskring op dit eiland is volgens verantwoording van den Penningmeester, over de maand Dec. ruim 352,bijeengebracht. Verslag van de Konijnen- en Pluim veevereniging van de jaarlijkse Tentoon stelling, welke gehouden werd in de Oude x School. Er werden 140 nummers ingeschre ven. De keurmeester, dhr. Pleit van Oost- voorne, opende onder grote belangstelling van het publiek de Tentoonstelling, waarin hij o.m. zeide dat de kwaliteit van het inge- zondene zodanig was, dat verschillende nummers op de grote Tentoonstellingen een zeer goed figuur zouden slaan en in staat v/aren met de beste te cohcurreren Het bezoek was beide dagen buitenge woon goed, trots de brede paden tussen de kooien, was het Zaterdagavond heel moeilijk de dieren op z'n gemak te bezichtigen. Ér waren zeer veel le prijzen en werden de vc-lgende ere-prijzen toegekend: Beste ram, grote rassen: een Haaskleurige VI. reus van C. van Koppen, deze bleek hter kampioen der gehele tentoonstelling te zijn. Beste voedster, grote rassen: Witte VI. reus van A. de Koek. Beste ram, midden rassen: Groot chin chilla van D. v. d. Bok. Beste voedster, midden rassen: Witte weener van Jac. Emaus. Beste ram, kleine rassen: IJzergrauwe Hollander van A. Boelaars. Beste voedster, kleine rassen: Blauwe Hollander van Joh. Koek. Bij de pluimvee vielen de ere-prijzen ten deel aan: Beste trio kippen, Barnevelder, van C. Voogd Pzn. Beste haan, Patrijs Leghorn, van M. Tanis Pzn. Beste hen, Wyanddotte, Patrijs Kriel, van P. Voogd Dzn. De Postduivenclub „De Witte Doffer" had haar dieren ook onder gebracht bij „Nut en Genoegen". 30 nummers sierden hierbij de kooien. Alles met elkaar was het een mooie en goed opgezette tentoonstelling en wensen we het Bestuur toe dat deze ook in financieel opzicht zeer goed geslaagd mag zijn. gehouden voor noodlijdende kerken en personen, bracht op ru m 44, Zondagmorgen a.s. zal Ds. A. v. d. Kooij een vacaturebeurt vervullen te Den Bommel. Aspirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. S=\ VRAAG'T EENS IN W) WED. KURVINKS DROGISTERU N—KERKSTR.t60 - OUDDORP NIEUWE TONGE. De oude polders, lozende op de haven van Klinkerland, Zullen op 23 Januari a.s. te Battenoord aanbesteden het'krozen van alle wateringen en toedrach ten in de polderdelen' Battenoord en Klin kerland. De polderbaas zal nadere inlichtin gen verschaffen. De Afd. Nieuwe Tonge van de Macht van het Kleine telt momenteel 106 leden, met 7 collectanten. Door bemidde ling van Zuster Landheer werd aan contri butie afgedragen 32,50. De Postduivenvereniging „Gevleugel de Bode" heeft een Tentoonstelling georga niseerd, welke 21 en 22 Januari gehouden zal worden in het Weeshuis. Over de maand December werd via Ds. v. d. Kooij een gift van 5,ontvangen voor den Geref. Zendingsbond. Voor 1 Maart e.k. dienen alle dijk1, weg-, scheidings- en kavelsloten in de polderdelen Battenoord en Klinkerland gezuiverd te worden van alles wat de water lozing kan belemmeren. Zaterdag 25 Januari spreekt J. Schou ten te Sommelsdijk in de Ned. Herv. Kerk. Kaarten voor deze middag zijn verkrijgbaar bij de heren S. Dekker en G. A. J. Opstelten De heer A. Th. H. Schipper is benoemd tot ophaler van distributiebescheiden voor den Distributiedienst. De collecte in de Ned. Herv. Kerk, De Koppeling. Landelijk zijn wij dan weer zoover, dat wij aan de koppeling gaan beginnen. Nu begint werkelijk de intense beleving van onze liefhebberij. Als Straks onze vogels allen weer het jonge tere goed in de broed- schalen hebben liggen en als naderhand onze jongen op de plank komen, dan tintelt en jubelt het in ons; wij maken veronderstellingen en maken ons de beste en schoonste toekomstillusies. Is er wel een schoonere tijd voor onze liefhebbers dan de kweekperiode? Het is met de kweek of wij zelf een stukje bijdragen tot het schoone ontstaan in de natuur? Voor oud en jong is daar volop en altijd van te genieten en in deke periode moet vooral de jonge liefhebber zijn opmerkingsgave in het werk stellen. Welke duiven hebben het meeste liefde voor hun nest, eieret^en jongen, welke zijn onze jongen die het verstandigste zijn (schrander). Men herkent ze aan hun blik en aan hun wijze van reageeren op de ver schillende handelingen van hun meester. Hun moed en doorzettingsvermogen kan men ook gedeeltelijk vaststellen bij onder linge vechtpartijen en eventueel snel ont wijken als het te warm wordt in het gevecht (slimheid). Doch hieróver later meer. Wij zetten dus na de gedwongen winter- scheiding,onze uitgegroeide vogels (natuur lijk nog niet de late jongen, die geen pennen gegooid hebben, voor hen is het Mei vroeg genoeg) bij elkaar, zooals wij deze het liefste hebben. Aanbeveling verdient wanneer wij dat na den middag doen en zoo, dat ver schillende kóppels elkaar niet zien, met het oog op het zien van een oude koppelgenoot. De eerste 2 of 3 dagen is het beter om er geen broedschotel bij te plaatsen, dat heeft geen zin en ze hebben er maar last van, Eén blok hout of een omgekeerde bloempot van pl.m. 20 c.M. hoogte doet meestal goede diensten, de duivin kan uit de voeten ais de doffer te driftig is of wil velchten, men voorkomt op deze manier de toetakeling van de duivin, hoe minder men er dan verder aan doet hoe beter, laat ze maar uittieren. Om beurten laat men de eerstvolgende dagen de koppels) die gepaard zijn, op de vloer of buiten. Zij gewénnen dan aan hun nesthokje en men heeft het minste lakt van vechten. Na enkele dagen geeft men ze een broedschaal met enkele takjes. Niet te vee), want zij besmeuren ze de eerste tijd toch maar en een nest bouwen doen de meesten het liefst zél'f. Zorg dat er steeds grit, steen of schelpen voorradig zijn, liefst met een weinig keukenzout erover. De vogels in deze periode zoo weinig mogelijk in handen nemen is aanbevolen. Het eerste koppel eieren, na een periode van scheiding', is altijd het beste wat zoo'n koppel geven kan. Dat wil dus zeggen, dat, zoo de eerste jongen uit een bepaald koppel goed ont wikkeld zijn, men er op kan doorgaan. Is dat echter niet het geval, verander dan de vogels gerust, want er zal geen enkel goed jong meer uit komen. Gaat de goede vliegers ter plaatse maar na, ze zijn bijna allen uit het eerste koppel eieren gekomen. Waren deze goed dhn heeft men ook de belofte voor de volgende jongen. Let hier terdege op en U kunt het zelf constateeren. K. OUDE TONGE, Vrijdag 24 Januari a.s. des avonds 6.30 uur hoopt voor de Ger. Gemeente in de Oude School alhier voor te gaan Ds. Bel van Dirksland. AFSCHEID BURGEMEESTER SLOBBE 14 Jan. 1947 werd een vergadering gehou den van Raadsleden, secretarie- en gemeente- personeel, alsmede enkele genoodigden waarbij afscheid genomen werd van Burgm. Slobbe, wegens vertrek naar Zwijndrecht. Burgm. Slobbe, releveerde in zijn rede, de wijze hoe hij nu de eerste maal in Oude Tonge gekomen was en hoe zijn intrede na de bevrijding geweest was. Persoonlijk was in hem een gevoel van onvoldaanheid, om dat er zoo weinig voor Oude Tonge gedaan is kunnen worden; ik heb, aldus spr. „nog geen steen kunnen verleggen". Aan den anderen kant leefde U groote dankbaarheid in spr 's hart voor alle vriend schap in Oude Tonge ondervonden en daarvoor werd aan de gansche bevolking hartelijk dank gezegd. Daarna voerden het woord den Heer Gebraad, als loco-burgemeester, den Heer van Oostenbrugge namens het gem.-personeel Wethouder v, Vugt; den Heer Fase; Burgm Rijnders; Oud-Wethouder de Wit; den Heer Hartman en den Heer van Heest Alle sprekers brachten den scheidenden Burgemeester dank voor alles wat dezen voor Oude Tonge had gedaan. In welgekozen woorden bracht Burgemeester Slobbe allen dank en met de beste wenchen voor bevol king en gemeente, en de wensch voor spoedige vervulling der vacature werd deze gezellige bijeenkomst gesloten Wij wenschen Burgm. Slobbe in zijn nieuwe gemeente veel geluk en voorspoed ook voor eigen persoonlijk leven. OOLTGENSPLAAT. De Voetbalver. O.F.B. hield haar algemene vergadering in Hotel Vinke. De Voorzitter, dhr. IJ. van der Vliet, opende deze vergadering en heette allen hartelijk welkom. Vervolgens bracht de Secretaris en Penningmeester verslag uit over het afgelopen jaar. Bij de verkiezing van Bestuursleden werden de aftredende leden de heren H. van Putten en J. van Ostende herkozen, terwijl in de plaats van de heren ÏJ. van der Vliet, J. van der Wouden, A. van Gent en G. Kobus, die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden gekozen de heren A. Duim, A. Hotting, D. Kooijman, Joh. van den Bolsum en J. de Vos. Besloten werd een nieuwe contributie regeling vast te stellen en wel op 75 cent per maand. Voorts werd besloten om voor de leden insignes aan te kopen. De Voorz. spoorde de leden aan de training onder leiding van den heer Verbiest, zoveel moge lijk trouw te volgen. Hierna sloot dhr. J. van Ostende deze vergadering en dankte de afgetreden be stuursleden voor hetgeen zij voor de Vereen, hadden gedaan. Op Woensdag 22 Januari a.s. des avonds 7 uur, hoopt de Meisjesvereniging „Martha" in het gebouw Elthato haar jaarvergadering te houden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Burgemeester dezer gemeente verzoekt alle ingezetenen bij de installatie van Burge meester Brinkman op Vrijdag 24 dezer, de vlaggen uit te steken. Werkgevers worden verzocht hun personeel deze middag vrij te geven. Jaarvergadering van de N.C.L.B. Nadat de vergadering geopend was door het zingen van Ps. 25 4, lezen Ps. 33 en gebed, sprak de Voorzitter nog een kort openingswoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette vr. Dolaard, Hoofdbestuur der, en Ds. v. d. Hoorn, Geref. predikant, alhier. Was in 1946 de belangstelling goed, ook op deze vergadering is de opkomst vast niet minder en vooral de vrouwen kregen een pluim op de hoed voor hun aanwezig heid, hetgeen niet alleen belangstelling is, maar ook steun geeft voor het werk dat de mannen doen ook op sociaal gebied. Het jaarverslag der Secretaris liet een duidelijk beeld zien van het werk door de vereniging gedaan. Dat het werk bekroond is moge blijken uit het ledental dat op 1 Januari '46 aangaf 39 en thans een jaar later tot 62 is gestegen. Een klacht bracht de Secretaris naar voren n.l. dat niet alle leden op de ledenvergadering aanwezig zijn geweest. Hij hoopte dan ook dat in de toekomst zo mogelijk ieder lid ter vergadering aanwezig zal zijn. Wat betreft de financiën kan de Penningmeester op een goed beleid terug zien, daar er nog een overschot in kas is van 82,25, wat in deze tijd van tekorten zeker een woord van dank waard is. Na deze verslagen hoorden we een inlei ding van vr. Joh. Maliepaard Ezn. getiteld: Cht'. Vakorganisatie vandaag. In dit onderw. liet inleider duidelijk uitkomen de misvat ting van sommigen, die beweren dat de Kerk het werk der Chr. organisatie in de weg staat. Niet de Kerk staat in de weg, maar door de Kerk en haar roeping kan alleen een Chr. sociale politiek gevoerd worden. Na ook nog stil gestaan te hebben bij het lid zijn van een organisatie door ver- i schillende christenen van een niet-christe- I lijke organisatie op een plaats waar wel 'christenen graag ingelokt worden, maar waar voor de Christus zelf geen plaats is, hetwelk toch in geen geval samen kan gaan, werd dit onderwerp besproken waarvan door een paar gebruik werd gemaakt. Ter afwisseling werd een voordracht gedaan door P. Saarloos, waarin werd weer gegeven het droevige lot dat de Joden hebben ondergaan tijdens de bezetting. Na de pauze sprak Ds. v. d. Hoorn een opwekkend Word, hetwelk hij voor de laatste maal deed als predikant dezer ge meente. Bij zijn begin hier als dominee bracht spreker naar voren, bedroeg het getal der aanwezigen op een vergadering als deze 15 personen en nu is het lokaal der school bijna te klein. Dit is verheugend, want in deze tijd is een sterke aaneenslui ting van alle Christenbelijders van node. Ook in de strijd voor het materiële is de huJp en bijstand van God van node en die strijd zal steeds zwaarder worden, omdat de afval groter wordt en het belijden van Zijn Naam moeilijker worden zal. Nadat'we ook enkele malen getrakteerd werden op koek en chocolademelk, las vr. W. Trommel een inleiding over: Wanneer heeft men recht en plicht tot staken. Het recht tot staken heeft men alleen dan pas wanneer men alles geprobeerd heeft wat men kan en heeft men dan nog geen goede verhouding, dan heeft men het recht. Niet voor alles, waar men zijn zinnen op heeft gezet, maar aan goede gegronde eisen, welke deugdelijk zijn voor een goede maatschappij kan men bij geen medewerking het werk neerleggen. Na een luimige voordracht door C. Knape, werd met een inleidend woord over het T.B.C.-fonds „D.E.L." een taart aan geboden, door het Bestuur op Amerikaanse wijze verkocht voor dit fonds, welke de som van 26,50 opbracht. Na een opgewekt slotwoord van vr. Dolaard, gericht ook tot alle gedoopte christen-landarbeiders, om lid te zijn van de N.C.L.B., werd met het zingen van het eerste vers van de Avondzang deze gezellige avond door vr. Dolaard met dankgebed gesloten. (Buiten verantwoording der Redadtie) DE 'ORANJEBOOM Weer verwachten wij de geboorte van een Prins of Prinses. In Februari hopen wij te zien, dat een nieuwe loot onze Oranje boom sieren zal. Hoe kunnen we deze gebeurtenis het beste vastleggen? Naar onze mening zou dit thans wel op een heel mooie manier kunnen. Wat is mooier dan op dien dag een gedenloboom te planten? Wij kunnen dit doen in onze eigen tuin, maar ook gezamenlijk. Onder het zingen van ons Volkslied zou in iedere gemeente een boom geplant kunnen worden, b.v.door den Burgemeester of Voorzitter van de Oranjevereniging. In Oost-Flakkee, waar door de inundatie de oude bomen gestorven zijn, zou men ook. ëen gehele weg of straat met een rij bomen kunnen sieren. Welke bomen moeten we dan planten? De bomen, die Oranjebessen dragen of met Oranje bloesem bloeien, verdienen wel onze bijzondere aandacht. Bijvoorbeeld de „Crataegus Carrierei", welke in de herfst getooid is met een massa Oranje gekleurde vruchten. Men vindt ze aan de stationsweg, (bij het Ziekenhuis) te Dirksland. In onze tuinen kunnen we ook Oranje bloeiende heesters of rozen planten. Vele soorten komen hiervoor in aanmerking. Gaarne willen we U daarover nader in lichten. In Walcheren heeft men zijn bomenfonds Laten we Flakkee met meer bomen ver rijken op deze bijzondere wijze, waardoor onze verknochtheid aan het Oranjehuis blijkt. Zo nodig kunnen ook hier fondsen gevormd worden om in Februari, niet alleen in onze eigen tuinen, maar ook ge meenschappelijk een boom te planten, om onze wegen met'bomen te versieren. De redactie dank voor de verleende plaatsruimte. H. BESTMAN. (Bestellingen opgeven voor 1 Februari.) Veilingberichten van Vrijdag 17 jan. '47. Witlof I 39-f 45; Witlof afw. 30-/ 41 Witte kool 5-/ 6; Spruiten 37-ƒ 46) Knollen 4.50; Veldsla 53-/ 56, Kroten 13-

Opbouw | 1946 | | pagina 2