Ml Plaatselijk Nieuws Orai M |k* I' r ]i Brugge nogmaals naar de namen der Brug- commissie voor het Haringvliet en een toezegging dat ook Flakkee daarin vertegen woordigd zal worden, benevens om spoedige toezending van het rapport na de verschij ning aan de Statenleden. Namens Gëdep. Staten antwoordde de heer Bolsius en deelde mede, dat met enkele personen nog overleg gaande is omtrent het zitting nemen in de Brugcommissie. Zeer zeker zullen ook enkele Flakkeesche heeren deel dienen uit te maken van bedoelde commissie, terwijl na de verschijning de Statenleden een rapport zullen toegezonden krijgen. Bij de Algemeene beschouwingen op 19 December over de Provinciale begrooting 1947 kwam de heer Van der Brugge nog eens terug op het door den heer Van' Rossum reeds ter sprake gebrachte onderwerp Me havens van Den Bommel en Ooltgensplaat. Spr. releveerde dat er drie bootverbindin gen bestaan. De haven van Hellevoetsluis is Rijkshaven, die van Ivliddelharnis is van de gemeente, waarvoor deze een vast bedrag per jaar betaalt en de Provincie het volledig onderhoud heeft. De haven yan Numans- dorp is Rijkshaven, die van Den Bommel is geheel voor rekening van de gemeente. Hetzelfde geldt voor de Galathesche haven, die momenteel door de Fa. Van der Schuyt wordt gebaggerd. Deze firma wenscht dit niet langer te doen, waardoor die haven „tijhaven" wordt en een geregelde verbin ding met Brabant dan niet meer mogelijk is. De gemeente Den Bommel heeft in het belang van de streek medewerking verleend door den toegangsweg naar de haven te vernieuwen, hoewel het toenemend auto vervoer beteekent vermindering van haven gelden. Den Bommel heeft dit gedaan in goed vertrouwen, dat een billijke regeling zou worden getroffen. De heer Van der Brugge vroeg de toezegging, dat Gedep. Staten in de volgende zitting met voorstellen zullen komen de beide gemeenten in het onderhoud tegemoet te komen. Bij de beantwoording der algemeene beschouwingen deelde de Gedeputeerde Bolsius ten aanzien van de havens mede, dat het College niet vooruit kan loopen op het verkeersrapport, dat door de Zuid-Holl. Kamer van Koophandel te Rotterdam zal worden uitgebracht. Eerst daarna is te overwegen, wat te dezen aanzien gedaan kan worden. Het geheel der zittingen overziende, kunnen wij dankbaar zijn, dat naast de algemeene provinciale belangen de Flak keesche Statenleden, mede daardoor in staat gesteld door de Flakkeesche gemeen schap, geen middel onbeproefd hebben ge laten om de aandacht te vestigen op de belangen van Flakkee. Dat vrijwel alle fracties de noodzakelijkheid van een vaste verbinding hebben erkend is een rede tot blijdschap. Dat gebleken is de goede samenwerking tusschen de Statenleden, welke ook hun politieke overtuiging zij, op het gebied der provinciale belangen, geeft ons aanleiding de hoop uit te spreken dat de Flakkeesche gemeenschap deze samen werking steeds meer mogelijk zal maken in het belang van onze streek. MIDDELHARNIS. Door dhr. L. Koote penningm. en toezicht-houder woningen B. Bouwmanplein en Secretaris Nijgstraat is wegens hoögen leeftijd ontslag genomen. Als penningm. is nu aangewezen dhr. H. van Heest, en tot toezichthouder dhr. Schuurman tevens huur-ophaler. De heer Jorritsma Directeur van het P.T.T.-kantoor alhier, is met ingang van 1 Febr. a.s. benoemd te Sneek. In de haven alhier was aangekomen een motorschip met 140 ton kolen voor de Gasfabriek. In verband met de vorst kon het schip niet aan de walkant gemeerd worden. Door een motorschip werd het ijs gebroken, zoodat met de lossing een aanvang werd gemaakt. De vorstperiode bezorgt het Gew. Arbeidsbureau alhier, weer een heele drukte. Alle werklozen moeten zich aldaar laten inschrijven. Het is te betreuren dat velen hunner langen tijd in de koude moe ten staan omdat de gang (die als wacht kamer wordt gebruikt veel te klein is). Het is te hopen dat de Directeur (die nog al vooruitstrevend is) hierin verandering zal kunnen brengen. Kerknieuws voor Zondag 12 Januari.» .Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. J. Vink van Stad a/h Haringvliet en n.m. 6 u. dhr. Vetter. i Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. P. A. Zeilstra. I Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. N. de Jong. j Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 6 uur Leesdienst. Aan de ingezetenen van Middelharnis en Sommelsdijk, die kinderen of bloed verwanten in Militairen Dienst in Indië hebben, wordt beleefd verzocht het adres schiftelijk mede te delen aan Mevr. Timmers—Mast Lid van de plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis Voorstraat Middelharnis. DIRKSLAND. Vrijdag 10 Jan. zal weer een Jeugdzangavond worden gehouden. Aanvang (7.30 uur). B. en W. maken bekend, dat het huisvuil voortaan alleen Dinsdag en Vrijdag zal worden opgehaald. HERRINGEN. Het Hoofd van plaat- selijke politie in den zin der Vuurwapenwet 1919 maakt bekend, dat degenen, die voor de capitulatie van. Mei 1940 een vuurwapen hebben ingeleverd of in bewaring gegeven, omtrent een eventueele schadevergoeding inlichtingen ter gemeente-secretarie kun- I nen inwinnen. j In de afgeloopen week waren 67 personen in de vorstverletregeling opge- I nomen. I De weervisscherijen in deze gemeente hebben het in verband met de opnieuw ingetreden vorst zwaar te verantwoorden. Groote stukken zijn reeds door de kruiende ijsschotsen vernield. Burgert. Stand over de maand Dec. '46 Geboren: Leentje, d. v. J. den Boer en K. D. den Baars; Johanna, d. v. L. Looij en M. de Geus. Ingekomen: Gerrit Verschoor van Poort vliet en Aren Dorst van Noordbroek. Vertrokken: Cornelia Hogerwerf naar Dirksland. MELISSANT. Kerknieuws .a.s. Zondag Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 Ds. v. Asch van S'-dijk en n.m. 6 uur leesdienst. Ger. Kerk: 2 maal leesdienst. Ger. Gem.: 2 maal leesdienst. Woensdagmiddag hield de ijsclub wedstrijden in het hardrijden. De le prijs werd gewonnen door W. de Vogel, tijd 67 sec. Om de 2e prijs moest gekampt worden tussen B. Keijzer en A, Wielaard, tijd van beiden 68 sec. B. Keijzer wist de 2e prijs te behalen, door in de 2e rit de tijd te maken van 64V2 sec. Dit was de snelste rit van deze middag. A. Wielaard maakte wederom een tijd van 68 sec. en behaalde daarmede de derde prijs. In een wedstrijd voor junioren behaalde Adri van der Sluis de le Arie Struik de 2e en Adri Robijn de 3e prijs. STELLENDAM. Aan de Gem. Visch- mijn alhier werd in de week van 30 Dec. t/m 4 Jan. aangevoerd 4.200 kg. Garnalen; 1.608 kg. Spiering; 50 kg. Schar en 298 kg. Bot. Door de nieuw ingevallen vorst moest de Reddingsboot „Koningin Wilhelmina" wederom te Hoek van Holland worden gestationneerd, maar door het zware ijs, dat door de harde wind op elkaar was geschoven, was Jpet niet meer mogelijk om de haven uit te komen, zoodat de bemanning na vergeefsche pogingen de strijd tegen de natuur moest opgeven. Aan de Ned. Herv. School alhier, is in vaste betrekking als onderwijzer benoemd den Heer W. Neels uit Melissant. Kerknieuws voor Zondag 12 Januari. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Anker van ITerkingen en n.m. 6 uur dhr. Bouwman. Des v.m. bevestiging van Ouder ling en Diaken. Ger. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Bos van Ooltgensplaat. GOEDEREEDE. De milicien-marinier K. Overbeeke is deze week vertrokken om te worden ingescheept voor Indië, en A. v. Erkelens van de artillerie naar Engeland, om naderhand ook naar Indië te worden vervoerd. Dhr. A. van Waarde Ouderling in de Ned. Herv. Kerk heeft met ingang van 1 Januari als zoodanig ontslag genomen. Zondag 12 Jan. zal in de Ned. Herv. Kerk des n.m. 2.30 uur voorgaan Ds. v. d. Kooij uit Nieuwe-Tonge. Burgert. Stand over de maand Dec. Geboren: Geen. Gehuwd: J. K. van Wijk 24 j. en J. van Heest 24 j.; D. Orgers 32,j. en L. G. v. d. Wende 28 jaar. Overleden: P. van Splunter 69 jaar, echtgen. van D. Rijnbrand. Ingekomen: A. van Wijk van 's-Graven- hage. Vertrokken: G. A. van der Linde en gezin naar Voorschoten. OUDDORP. Van den vrachtrijder C. Nuy wonende aan den Smouzen-hoek is een best werkpaard bezweken daar het dier niet was verzekerd is dit voor hem een groote schadepost. Op 23 en 25 Januari geeft de Lucht vaart club „A.E.R.O." een Tooneel-avond in de oude school met medewerking van de T.V. „Perjoma" van Stellendam. Kerknieuws voor Zondag 12 Januari. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 ubr Ds. v. d. Kooij van N'-Tonge en 2.30 uur leesdienst. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. van der Veen. Geij. Gem.: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur leesdienst. Doopsgez. Gem.: v.m. 10 uur den heer van Trigt te Abbenbroek. Aspirin, akkertjes, hoofd-,'jgriep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. NIEUWE TONGE. Zondagmorgen ge raakte een put Uien van P. E. J. v. Weenen in brand. Aangewakkerd door de felle Oostenwind, viel aan blusschen niet meer te denken. De schade wordt geraamd op ongeveer 500, Kerknieuws voor Zondag 12 Januari. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 6 uur Ds. A. v. d. Kooij. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk een gift van 10,gecollecteerd voor de Kerk. Naar wij vernemen hebben ongeveer 35 personen een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van consumentencrediet. De heer Anth. v. d. Doel werd een dezer dagen opgenomen in het Ziekenhuis te Dirksland tot het ondergaan van een operatie. Mej. J. Knops-Breur werd met ingang van 1 Januari op haar verzoek eervol ontslag verleend als schoonhoudster der gemeente- gebouwen. De Gymnastiekvereeniging D.I.O. hield 8 en 9 Januari een uitvoering in Café Osseweijer. De eerste avond was speciaal voor donateurs en genoodigden. De Jeugdavond, die aanvankelijk was vastgesteld op 8 Januari, kon door dat de Heer Matse van Hazerswoude door de slechte Veervtrbinding niet tijdig aanwezig kon zijn, niet doorgaan. Huldiging Dr. P. J. de Man alhier Op spontane wijze werd j.l. Vrijdagmiddag Dr. P. J. de Man, die 12V2 jaar als arts aan onze gemeente verbonden was, gehuldigd in de Zaai van het voormalig Weeshuis. De heer A. Schipper, sprekende als Voorzitter van het Jubileum-comité, opende op enigszins humoristische wijze deze huldigingssamenkomst. Na toezinging van het welkomstlied door de aanwezigen onder leiding van dhr. Luchtenburg, betrad als oudste bestuurslid van Het Groene Kruis, dhr, de Wilde het podium. In zijn betoog liet de Wilde de revue passeren, hetgeen Dr. de Man voor H et Groene Kruis tot stand gebracht heeft. Spreker bood namens de Vereniging een fraai bloemstuk aan. W. Tijl Johz. sprak namens de Muziek- Zang en Sportverenigingen een woord van waardering. Namens deze verenigingen werd een rooktafel aangeboden. De 2de Wethouder, v. Eesteren, bracht via het Gemeentebestuur zijn dank over, waarna Zr. Landheer in welgekozen woor den uiting gaf van dankbaarheid. De heer S. Dekker meende de tolk van de gehele gemeente te mogen zijn. In ruime getale, aldus spr., is de gemeente opgekomen Wat hier is, is slechts een schaduw van de werkelijkheid. U hebt, vervolgde spr., veel gedaan voor onze gemeente, veel dingen die wij opgemerkt hebben, doch nog meer die wij niet opmerken. Vrijwel al de kinderen der School zijn door uw vingers gegaan. Er is een liefde ontstaan die bond, de ge meente is niet los te denken van U, en dagelijks, aldus spr., plukken wij de vruch ten van uw arbeid, die heilzaam geweest is in de afgelopen jaren voor onze gemeente. Ook Mevrouw is een steun geweest voor onze gemeente. Onze waardering is groot, zéér groot zelfs, en om hiervan uitdrukking te geven, heeft de bevolking als blijk hier voor wat aan te bieden. Daarop werd aan geboden een Schrijfmachine, tafel en stoel met kussen. Dr. de Man bracht daarna dank uit voor datgene wat aangeboden werd. Aan het eind van een periode, zegt spr. maakt men een balans op. Van het begin van zijn loopbaan tot op heden memoreerde spr. wat in deze 12' .rij jaar voor lief en leed geschied is. Hij dankte allen die het woord gevoerd hadden en ook de gemeente voor haar huldiging. Voor zijn woning werd Dr. nog een hulde gebracht door al de Muziek-, Zang- en Sportverenigingen. Wij voegen onze wensen bij de vele en hopen dat Dr. de Man nog vele jaren mag arbeiden tot heil van de lijdende gemeen schap. OOLTGENSPLAAT. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente roepen sollici tanten op naar de betrekking van typiste ter Gemeente-Secretarie. De heer B. J. Kosten, ambtenaar ter Gemeente-Secretarie alhier, is benoemd tot Commies ter Gemeente-Secretarie van Monster. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag: Ned. Herv. Kerk v.m. leesdienst en n.m. Ds. Sonnenberg. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bos. Maandagmiddag, 13 Januari a.s., komt de Raad dezer gemeente in Openbare Vergadering bijeen. Er zal dan officieel afscheid worden genomen van Burgemees ter Slobbe. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. v. M. Troost en M. Bakker; Comelis Jacobus Maria, z. v. J. Koene en J. Stam. Ondertrouwd: Abraham v. d. Welle, 26 j., wonende te Zevenbergen en Arentje van Dam, 22 j., wonende alhier. Gehuwd: H. van Nieuwaal, 53 j. wedn. van J. v. d. Welle en P. Tielemans, 56 wed. van J. van Hassent; Egidius Anthonius Jacobs, 40 j., te Mott Nor Dakota in de Ver. Staten van N.-Amerika en Maria Elisabeth Nicasia v. d. Palen, 32 j. Overleden: Johanna de Leeuw, 50 j., echtg. van M. Tiggelman. De begroting der gemeente O'plaat en die van de Openbare Bewaarschool voor het jaar 1947 liggen ter inzage op het gemeente-secretarie. DEN BOMMEL. A.s. Zondag zal in de Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 3 uur voorgaan Ds. den Boer, waarbij in beide diensten collecte voor de Landelijke Evangelisatie zal worden gehouden. Deze collecte wordt ten zeerste aanbevolen. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. Ds. Sonnenberg van Ooltgensplaat des nam. half drie voor te gaan. In dezen dienst zal Doopsbediening plaats hebben. Aangifte Vrijdagavond 6.30 uur in de Consistoriekamer. Tot Kerkvoogden zijn herbenoemd de heeren Jan Mijs Jobzn. en G. W. Ros molen. Met attestatie is ingekomen van Hollandsche Veld de heer Hendrickus Krabbe, Onderwijzer aan de Chr. School. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Die landarbeiders, welke in de overbruggings- steun zijn, moeten Maandagmorgen (13 Januari) hun loonbriefje, waarop vermeld alle inkomsten van deze week, indienen op het Gemeentehuis. Kerknieuws. Predikbeurten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Vink. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Vreugdenhil van Oud-Vosmeer. Ger. Gemeente v.m. 9.30, n.m. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Burgerlijke Stand over December '46. Geboren: Marinus, z. v. Frans Mellaard en Laurina Arensman. - Overleden: Marina Pieters, oud 78 j., wed. van Arij Arensman. Loop det bevolking over 1946. Op 1 Jan. 1946 bedroeg het aantal inwoners: 607 mannen en 598 vrouwen. Totaal 1205. Over leden 4 mannen en 1 vrouw; geboren 23 mannen en 19 vrouwen; ingekomen perso nen 31 mannen en 36 vrouwen; vertrokken personen 19 mannen en 22 vrouwen. Op 1 Januari 1947 bedroeg het aantal inwoners 638 mannen en 630 vrouwen. Totaal 1268. De Jong- dag te Mi aanschouw via de Or. dacht wort De vrede .eeniging. 3 geworden, school, die deze vergadt mag zien. i verzetsfilm de huishouc Het bes tt politieke klei heid bij elk in M'-harni de voorzitt programma Een feestdag bekend wor volgenden c ties volgen. Maar hoe uit de verga .zal het zijn Kamstra ge Nederland datum. We Reinders .speechen, d werking, de •worden. Wi De Hee: Toen ik - vierden we Juliana me Het zou t< traditie te Daarin gl bet mogelij broer was we de jong Moeder diq ■sen beroet Spreuk van de week De hand die leidt wordt gezegend, de hand die voortstuwt ver- I foeid. Raadsveri Afwezig:! Voorzitt ef dering met onmisbarer memoreert beer Rooij) Raad van Notulen gesteld. Ingekomi Staten da ontslag is Goereese benoemd waterleidin verlies- er_ WaterleidiJ tot Wering van verzu| •oorzaak, kleding er. woordden bleek onw| De N.\ •een kasgel! Hiermee B. en naast het l woning vq een vraag] de huur 1 De bezwaar. Stichtii «en jaarlij wotier vc soncel, B| hierop in is- Beslot', afw;jzend dat men ster uit ei| De dol verlening! strekt. Tot lii Schoolvei Rooij, wd stemmen B. en overbrug# waarmee

Opbouw | 1946 | | pagina 6