C. BOETER kunstschaatsen Drie Gemet Lucerne Klavers 4 triplex platen, DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ De cichoreifabriek Midden-Flakkee" die vanwege de vorst haar werkzaamheden moest staken, is nu weer begonnen. Er zal nog een drietal weken worden gewerkt dan behoort de campagne '46-'47 tot het verleden. Er zijn ongeveer 3 millioen wor telen aangevoerd, deze aanvoer overtreft alle aanvoer der fabrieken op het eiland. STELLENDAM. Tot Ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen dhr. C. Hoek en tot Diaken dhr. P. M. Riemens, die beiden hun benoeming weer aannamen. Aan de Gemeentelijke Vismijn werd op 27 en 28 December 1946 aangevoerd 1149 K.G. Garnalen. Zaterdag j.l. had alhier een nood- slachting plaats, waarvan het vlees werd i goedgekeurd en onder de burgers verkocht, j Maandag 30 December had schipper j C. Grootenboer (SL. 25) het ongeluk met zijn net in een mijn te geraken, welke daar door tot ontploffing kwam. De bemanning kwam gelukkig met de schrik vrij, maar het vaartuig werd zodanig beschadigd dat een lekkage ontstond. Hieruit blijkt alweer dat er nog steeds gevaar aan verbonden is om langs het strand te vissen. Verschillende vissers zijn weer be gonnen de kuilvisserij uit te oefenen. De prijzen voor de gevangen vis zijn goed te noemen, maar de vangsten zijn gering. OUDDORP. Ned. Herv. Kerk, Woens dagavond 6.30 uur leesdienst. Ds. Steur, van Oldenbroek heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. In de Ned. Herv. Kerk heeft de Oogstcollecte met nagiften mee 4742,92 opgebracht. Op den 10 en 11 Januari a.s. zal vanwege de Konijnen- en Pluimvee-vereen, in de Oude School een Tentoonstelling worden gehouden. Gevonden een Bril. Inlichtingen bij C. de Mooij. Enige garnalenvissers hebben zich gereed gemaakt om in de omgeving van Oostende op de haringvangst te gaan. We wensen hun goed succes. In het afgelopen jaar zijn door de kinderen der Bijz. School alhier 699,55 bijeen gebracht ten bate der Zending. Na een verblijf van 25 jaren in Amerika is onze dorpsgenoot A. Tanis Jz. alhier aangekomen om een poosje bij zijn ouders door te brengen. Een taaie kat. Bij dhr. D. Voogd aan de Middelduinen hadden ze de aardappelen extra tegen de vorst gedekt. Ongemerkt was de poes er onder geraakt en deze kwam 17 dagen later, toen de put werd bloot gemaakt, er nog levend van onder tevoor schijn. Voorzeker geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Aipirin, akkertjes, hoofd-, griep en kies pijnpoeders, winterhandenzalf, hoest siropen, keelpijntabletten. NlizUWE TONGE. Een dezer dagen werden aan een 20-tal gezinnen H.A.R.K.- goederen uitgereikt. In de Ned. Herv. Kerk werden een gift van 25,en één van 10,gecollec teerd. Namens de Kerkvoogdij gever of geefster hartelijk dank. Een auto van dhr. v. d. Velde kwam door de gladheid van de weg in de sloot terecht. Zonder materiale schade op te lopen werd hij op het droge geplaatst. Op 14 Januari a.s. zal in Café Osse- weijer van de Arbeidersbond een feestavond gehouden worden, waarbij medewerking zal worden verleend door de Zangvereen. „De stem des Volks". De Korfbalvereniging „D.I.O." geeft op 8 en 9 Januari a.s. een uitvoering in de zaal van Café Osseweijer. Opgevoerd zal worden het stuk „Rimboe". De laatste cichoreiwortelen werden een dezer dagen aan de Fabriek geleverd. Naar wij vernemen zal de Fabriek over enkele weken haar werkzaamheden beëin digen. Uitgaande van de plaatselijke Jeugd vereniging, zal Woensdagavond, 8 Januari, in de .Ned. Herv. Kerk een Jeugdavond worden gehouden, waarbij als spreker zal optreden de Heer Matse van Hazerswoude. Gezien de verwording op kerkelijk terrein en speciaal onder de jeugd, wekken wij alle kerkelijk meelevenden op om deze avond bij te wonen. - Uitreiking slachtvergunningen in Café Osseweijer op 10 Januari a.s. des v.m. van 8.30 tot 9.30 uur. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een collecte worden gehouden voor noodlijdende kerken en personen. De gewone catechisatie's zullen a.s. Donderdag weer een aanvang nemen. De Belijdeniscatechisatie's Vrijdagavond d.a.v. Ds. v. d. Kooij zal a.s. Zondag een vacaturebeurt vervullen te Goedereede en Ouddorp. Burgerlijke Stand over de maand Dec. Geboren: Dirk, z. v. J. N. van Es en S. A. Dijke; Christoffel Jan, z. v. Joh. Beide- vaate en C. Buth; Gerrit Jan" Zeger, z. v. M. Zweerus en C. van den Doel. Ondertrouwd: Hendrik Osseweijer, 26 j., wonende te Den Bommel en Leuntje v. d. Houten, 19 j., wonende alhier. Overleden: J. A. Verolme 28 j., echtgen, van M. W. Huijsen. Bevolking. Vertrokken: Johanna Eliza beth Brooshoofd naar Oude Tonge; Jille" van den Doel naar Zwolle. Ingekomen: Dingena'Wolfe: t uit Dirks- land; Arend van der Vlugt uit Rotterdam Machiei Holster uit Sommelsdijk. Verhuizingen binnen de Gemeente: Klaas Jacob Wiersum van A 173 naar A 182 P. A. Veltman van C 46 naar A 320. OUDE TONGE Op Woensdag.8 Jan. а.s. zullen de catechisaties der Ned. Herv. Kerk wederom een aanvang nemen op de bekende uren. De grote meisjes van 89. Vrijdagavond, 10 Jan., des avonds б.30 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente (Oude School) op te treden Ds. Bel van Dirksland. Jaarvergadering op 15 Jan. 1947 van gecombineerd J.V. „Timotheus", M.V. „Niet in eigen kracht" en K.M.V. „Mirjan" aanvang 7 uur in het Verenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk. Agenda: 1. Opening. Openingswoord door Ds. Sonnenberg; 2. Bijbelsonderwerp J.V. over Joh. 15 18 door vr. M. Fluit; 3. Zingen door M.V. en K.M.V,; 4. Woord van opwekking door de Secretaresse en Secretaris; 5. Vad. Geschiedenis door vr. J. Vervloet (J.V.); 6. Gedicht door Mej. C. Barnat (M.V.); 7. Psalm (collecte) Pauze (tractatie). Zingen (gem.); 8. Bijbelonderw. door Mej. A. v. Zielst-v. Biert (M.V.); 9. Zingen M.V. en K.M.V.; 10. Gedicht van vr. H. Fase (J.V.); 11. Samenspraak door' Mej. A. Snijder en Mej. v. Loon (M.V.); 12. Gedichten Mej. Mijs (M.V.); 14. Proza Mej. D. Barnat (M.V.); 15. Sluiting. Komt allen!!! Hartelijk welkom? Maakt dezen avond vrij!!! OOLTGENSPLAAT. In deze gemeente hield de Woninbouwvereniging „Beter Wonen" een algemene vergadering in Hotel Hobbel. Aanwezig pl.m. 100 leden. De Voorzitter, dhr. A. Pieterse, opende deze vergadering en heet allen hartelijk welkom, inzonderheid de inwoners van Achthuizen en Langstraat. Vervolgens las de Secretaris de notulen voor die onveran derd werden goedgekeurd. Uit het verslag van de Penningmeester blijkt dat het kas saldo op 't ogenblik 138,bedraagt. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Op voorstel van het Bestuur werd tot commissarissen benoemd de heren C M, Breur, A. de Vries, P. Bom, J. M. van Reijen en J. J. Jacobs, deze zullen van hunne benoeming schriftelijk in kennis worden gesteld. Het ligt in de bedoeling om in 1947 een 40-tal woningen te bouwen, waarvan er in de kom der gemeente 28 en in Achthuizen 12 zullen worden gebouwd. Tot bode voor het innen der contributie te Achthuizen wordt benoemd dhr. B. JMoerenhout, In de kom der gemeente zal de penningmeester de gelden innen. Tot leden der commissie van kascontrole worden benoemd de heren J ac. v. d. Welle Wz., K. Troost Kz. en P. Kreeft Jacz. Verder wordt erop gewezen dat ieder lid aan zijn verplichtingen moet voldoen om een aandeeltje van 10,te nemen. L> it is in 4 termijnen betaalbaar. Nadat nog enkele leden vragen gesteld hebben omtrent de plaats waar de woningen te bouwen, deelt de Voorzitter mede dat tot aankoop van grond hard wordt gewerkt. Hierna sluiting. Door een toevallige omstandigheid is de gemeente in het bezit gekomen van een eenvoudige schilderij, zonder kunstwaarde, doch van grote historische waarde, n.l. een Gezicht op Ooltgensplaat vanaf de Haven- dijk" door K. J. de Vos. Dit schilderij moet zeker 150 jaar oud zijn want het geeft niet alleen weer hoe het Gemeentehuis er uit zag vóór de verbou wing in het begin der 19de eeuw en de oude haven omgebogen achter het rietgors, vóór i de doorgraving langs de mestkdai, maar vooral hoe de kerk en toren waren vóór den Franse hen tijd. Onder het vee van den landbouwer W. Hoogmoed is Mond- en Klauwzeer geconstateerd. Ds. Bos, Geref. predikant, alhier, heeft voor het beroep bij de gemeente Klundert bedankt. DEN BOMMEL. Ds. C. C. T. Postma van Jaarsveld heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier aangenomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET.* Met ingang van 16 Januari a.s. is tot Burgemees ter dezer gemeente benoemd de heer A. L. C. Brinkman, zoon van de vroegere Burge meester van Den Bommel. Huisslachtingsvergunningen kunnen aangevraagd worden op Woensdag 8 Jan. a.s. des nam. van 4—15 uur in Café Smits. OFFICIEELE BONNENLIfST voor de tweede helft van de le periode 1947 5 tot en met 18 Januari. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 701 .(strook 2). 55-1 55-2 55-1 55-2 Brood Brood Boter Boter 55-3 Boter 55-1 Melk 55-2, 55-3 Melk 55-1 Vleesch 55-2 Vleesch 55-1 Algemeen 55-2 Algemeen 55-3 Algemeen 55-1 b Reserve 55-lc Reserve 800 gr. brood 400 gr. brood 125 gr. boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 250 gr. margarine of 200 gr. vet 4 liter melk 3 liter melk 100 gr. vleesch 300 gr. vleesch 200 gr. kaas 1 ei 500 gr. suiker, boter- hamsfrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz 1600 gr. brood 800 gr. brood of Bonkaarten KD, KE 701 (strook 2) 56-1 Brood 800 gr. brood 56-1 Boter 250 gr. boter 56-2 Boter 125 gr. margarine 100 gr. vet 56-1 Melk 12 liter melk 56-1, 56-2 Vleesch 100 gr. vleesch 56-1 Algemeen 100 gr. kaas 56-2 Algemeen 1 ei 56-3, 56-4 Algem. 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz 56-1D Reserve 800 gr. brood 56-1E Reserve 600 gr. bloem of kin dermeel (niet uit rijst bereid) Tabakskaar ten enz. T 65 2 rants, tabaksartikelen V 66 200 gr. chocolade of suikerw. X 65 2 rants, tabaksartikelen X 66 100 gr. chocolade of suikerw. Bonkaarten MA, MB, MC, MD 701 (Strook 2) 55-4 Brood 55-4 Boter 55-4 Margarine 55-4 Melk 55-4 Vleesch 55-5 Vleesch 55-4 Kaas 55-4 Suiker 800 gr. brood 250 gr. boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 5 liter melk 300 gr. vleesch 100 gr. vleesch 200 gr. kaas 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz CENTRALE VEILING M'-HARNIS Veilingberichten van Donderdag 2 Jan. 1947 Witlof I 63-/73.; Witlof Afw. 41-/57.; Knollen 11.10-/ 11.27.; Spruiten 87.; Rode Kool 13. ONDERTROUWD: Anton Breen Krz. en Stijntje Dorsman Jd. Ouddorp (Z-H.), 2 Januari 1947 Bokweg A 280 Heerenstraat A 12 Huwelijksvoltrekking D.V. 16 Januari a.s. Met dank voor de belang stelling bij de jaarwisseling, onze wederk. gelukwensch aan vrienden en bekenden te Her- kingen en Omstreken. A. VERSCHOOR en gezin. Commanderijstr. 14, Vlaardingen. W. J. VAN DIS wenscht alle vrienden en ken nissen een gelukkig Nieuwjaar. Te velde 14-2-4 R. I. Java. Meubelmaker Nieuwdorp D 40, Middelharnis 1 Januari 1947 p. f. TE KOOP AANGEBODEN een paar stalen verchroomd, als nieuw. WITVLIET Zandpad 257 - Middelharnis. BEKENDMAKING De Scheid- en Kavelsloten in de polders Oudeland van Som melsdijk en Everdina moeten vóór 1 Februari 1947 zijn SCHOONGEMAAKT Namens het Bestuur van de polders lozende op de Haven van Sommelsdijk. De Secretaris, VAN PAASSCHEN te huur. Te bevragen bij S. L. DE JONGE, B 191, Achthuizen. Verloren: 18 December tusschen Middelharnis en Dirks land 1 pak inhoudende terug te bezorgen Bureau van dit blad. Koppie gaf de moed niet op en bleef bonzen op de deur van de garage. Eindelijk werd boven de garage een raam opengeschoven.en een man riep: „Wat moet dat daar?" „O - eh - ik wou graag even dien meneer spreken van die auto, die net hier naar binnen is gereden", zei Koppie. „Je bent abuis, Jochie. Er is hier geen auto naar binnen gereden. We zijn gesloten", riep de man en smeet het raam met een nijdige klap Jicht. Koppie Kopij dacht diep ha. Hij was er zpker van, dat hij de auto nog net deze garage had zien binnenrijden. Absoluut zeker. En die man beweerde, dat de zaak gesloten was. „Klopt niet", zei Koppie m zichzelf en besloot als een haas naar meneer Brom te gaan om hem van zijn ontdekking te vertelllen. Dit moest Pieter Primeur weten, zo gauw mogelijk! Buiten adem stoof Koppie eindelijk de kamer van Bas Brom binnen. „Meneer Brom, ik heb.zo begon hij, maar toen zweeg hij, want uit een van de grote stoelen keek Pieter Primeur hem kwaad aan en zei: „Ik had mijn kopij veel vlugger zelf kunnen brengen, vind je ook niet, jongeman?"

Opbouw | 1946 | | pagina 3