Iigde opstallen te herstellen in den toestand, zij vóór de beschadiging verkeerden on-) ntwoord blijven. Teneinde te voorkomen, dat bij die opname Jadegevallen worden vergeten, dienen belang- nden zich in verbinding te stellen met dcu meester van de plaats hunner inwoning. 5<fne, die reeds eerder het formulier Al heeft mden en ais anrwoord daarop een inschrij- mmmer ontving, behoeft deze aangifte niet 3e aandacht wordt erop gevestigd, dat [rcnbedoelde aangifte van de schade voor mri 194o moet zijn geschied op straffe i het verbeuren van het recht op schade- goeding. Het Hoofd Streekbureau voornoemd, G. TERLUIN. LANDBOUW. BOUWPLANNEN. 3e geïnundeerde landbouwers, die na daartoe Jeenual bezocht te zijn, hun bouwplannen nog |t overhandigden, kunnen deze plannen alsnog beoordeeling inzenden. Jlnzending dient te geschieden voor 1 janu- |i 194Ó van beide bouwplannen, voorzien |n onderteekening voor Goeree en Over- likkee bij den Heer J. L- Koert, kantoor li k=. landbouw voorlichtingsdienst, Voorstr. 1 253, Middelharnis. iNa genoemden datum worden geen bouwplan- In meer ter behandeling aangenomen. De aan- Icht van belanghebbenden wordt er op geves- Kd, dat men slechts in aanmerking komt voor ïentueele vergoedingen bij ondervonden teleur- p Hingen, indien gehandeld werd overeenkomstig J adviezen van den Rijkslandbouwvoorlichtings- Jenst. Deze adviezen worden gegeven door nud- |l van bovengenoemde bouwplannen. Door niet lleveren of tijdig inzenden kunnen geen adviezen prden verstrekt en aanvaardt men bijgevolg het ancieel risico aan inzaaien verbonden. De Rijkslandbouwconsulent, Ir. C. W. C. VAN BEEKOM. AANPLANT VAN AARDBEIEN 1945. I Destijds werd door ons in dit blad mededeling Idaan, Jat hec uitplanten van aardbeien in het |i)aar 1945 vrij kon geschieden, mits de teler, t de aanplant had plaats gevonden, hiervan bgave deed aan de veiling, onder vermelding van ui [geplante oppervlakte. I Er kwamen slechts twee opgaven binnen. 1 Naar wij vermoeden, dat meerderen tot aan- van aardbeien zijn overgegaan en het in de fedoeling ligt, dat voor deze aardbeienteelt een leltvergunning zal worden uitgereikt, wijzen wij planghebbenden erop, dat de opgaven onder tielding van de uitgeplante oppervlakte en Llledige naam, adres en org.nummer van den l.er vóór 28 December 1945 in ons bezit moeten l-:- Aan hen, die aardbeien uitgeplant hebben en Jiarvan geen opgave doen, zal geen teeltvergun- |ng worden uitgereikt, wat moeilijkheden ten- volge kan hebben. Centrale Veiling Middelharnis. PLAATSELIJK NIEUWS. I MIDDELHARNIS. Veilingberichten. elersprijzen met ingang van Dinsdag 18 Dec. J Andijvie (glas) f 25; Boerenkool f 7,50; Kroten Ë3,50-6; Roode kool f 9,50; Savoye kool (geel) 1 9,50; Savoye kool (groen) f 9,50; Witte kool I Peen zonder lof f 5-12,50; Postelein (glas) I 32,50; Prei f 10-13; Schorseneeren f 15-22; jpruitkool f 26; Uien f 9,50; Witlof f 40; Sjalotten 114; Ramenas f 4; Koolrapen f 4; Veldsla f 24; fruit: Appelen f 17-69; Valappelen f 5-12; Drui- f 130-200; Peren f 17-64; Kroet- en valperen |5; alles per 100 Kg. Bosselderij (glas) f 8,50; Glaspeterselie f 9,50; lies per 100 bos. I Knolselderij f 3-11,50 per 100 stuks. I Vrijdag, 21 December om 7 uur, hoopt in Ie Ger. Gemeente voor te gaan Ds. Ligtenberg in Vlaardingen. I - In een vergadering van alle onderwijskrach- en van Goeree-Overflakkee werd besloten om zo hogelijk in Februari een paedagogische conferen- te te houden. 1 Ds. de Jong van 's Gravenhage werd be- pepen als predikant in de Chr. Geref. Kerk, al- aer. A.s. Zaterdag zal in de Consistorie-kamer Ier Hervormde Kerk een streek verga dering ge louden worden van de Bond van Ned. Herv. Knapenverenigingen op Ger. Grondslag. J.l. Maandag sprak in Hotel Meijer voor het Vetenschappeli/k Genootschap Dr. Ir. F. Bakker chut, van 's Gravenhage over het Annexatie- |robleem. Helaas kan het verslag wegens plaatsgebrek in fri nummer niet worden opgenomen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Frederik Pervers, 32 j. en Dina de Korte, 27 Klaas ^luider, 23 j., te Sommelsdijk en Wilhelmina feeman, 23 j.; Johannis Dubbeid, 26 j. en Francina Vriesse, 25Leendert Bakker, 27 j., te Dirksland |n Maria Geluk, 23 j. Gehuwd: Frederik Wervers, 32 j. en Dina de JCorte, 27 j.; Deszö Bund, 39 j. en Leendrina lohanna van der Est, 23 j.; Klaas Mulder, 28 j., |e Sommelsdijk en Wilhelmina Peeman, 28 j. Overleden: Johannis Vroegindeweij, 1 j., z. v. jammis Vroegindeweij en Laurina Los; Glijn melis van den Hoek, 68 j., echtg. van Adriana Cornelia van den Hoek; Janna Hanson, 71 j., wed. Ian Pieter Cornells Appel; Marinus de Waard, j., z. v. Jacob de Waard en Pietertje de Bruin; Vouterdina Severon, 70 wed. van Halle Wer- fers; Dirk van Baaien, 91 j., wedn. van Maria "anaar; Leendert Osseweijer, 69 echtg. van pornelia Oudzegel. SOMMELSDIJK. Onze dorpsgenoot, de Res. kapitein, A. Fopma, is bevorderd tot Res. Majoor. VERSLAG van de vergaderingvan den Raad der gemeente SOMMELSDIJK, op Dinsdag I 1 Decem ber 1945, des middags te drie en een half uur. (Slot). De Raad spreekt zich uit voor een afgeheele wijziging i h>:t rioleeringsstelsel. Een crediet wordt verleend van 10.000,Nadere plannen zullen worden overgelegd. i geldleening zal worden aangegaan. De Raad verleent n.ichtiging atui Burgemeester en Wethouders op gelijke zfjze ais onder punt 2 is verleend. Bespreking Llebouwlngsregeling bebouwde kom der •nte Sommei'-""' De Voorzitter >lan komt waaraan men zl ■erbouw in de gemeente. De Heer Blok acht de r< /vijst b.v. op de plannen met betrekking tot de kan houden bij eventueele i de I er Ie t at. mite is het daarmede een», hij wil het t de baan doen, het ruikt I te ingrijpend. Hij de Wceshuia- pla dc studeer- Ue Heer Snelleman geeft verschillende technische toe- ichtlngen. De bezwaren van de heeren Blok en Ie Comte orden door een overgangsbepaling ondervangen. Voor et geval een woning mocht worden verwoest door brand jf anderszins In een rij woningen, die volgen» de regeling loeten komen te vervallen, dan zal onder bepaalde voor aarden toch herbouw mogelijk zijn. Na uitvoerige bespreking wordt besloten, dat het plan an worden vn .tgcsteld zooals het is ingediend, except de uitgestelde breedte van den Enkelen Ring bij dc wagen- I in-ikeo) van Joh. van Unci, welke bicedtc 0',', meter zal bedtJücii Het pl.ui zal op dit punt door den ont werper moeten worden gewijzigd, waarna het In een der T, uolic'ide vergaderingen ter definitieve vaststelling aoiucuw ter tafel zal komen. Un.uüing bouwverordening'. (Turgemcotcr en Wethouder» stellen voor een Verorde- 1(llwijziging van de Bouwverordening ljc voorzitter licht toe. dat de Heer Snelleman voor de iiltv.ee/ng van artikel 19a zal worden aangemerkt als mUize op gebied van dc welstandsbcpallngen. Ue ve .(decline wordt vastgesteld. 0 Uektnlng Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis 1946. Heer Blok adviseert namen» de Commissie van onder- 2lXk tot v.i»tstelUng. De Commissie stelt voor .um Regenten Oer Instelling In overweging te geven dc stcunnorm te ver zwik, in verband niet de tegenwoordige duurte. Uc tekening wordt goedgekeurd. hiegt ''tin* Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis 1946. Ik tl. i van Niniwegcn adviseert namen» de Commissie k-rzoek tot v.. t-telling. HIJ wijst er op. dat de etg krap genomen zijn, bij de bedeeling ware rekening :,n met den verhoogden levciistandaard. Uc icgrooting wordt goedgekeurd. S. Begrooting Gusjubriek 1946. De Heer Buth adviseert namens de Commissie van onderzoek tot goedkeuring. Enkele inlichtingen worden gevi aagd, welke door wethouder Dijkers worden verstrekt. De begrooting wordt goedgekeurd. 9. Wijziging gemeente-begrooting 1943. In verband met ecu brief van den Commissaris der Provincie- d.d. 1'-' 15 October 1943, waarbij de begrooting 1943 niet opmerkingen wordt teruggezonden, bieden Burgemeester en Wethouders een ontwerp-besluit a;ui tot wijziging van die begrooting. De Voorzitter licht toe, dat geleidelijk aan de financiëële achterstand zal worden ingehaald. De aandacht moet voor namelijk gevestigd zijn op Ue rekeningen. Er komt aardig ,chot in het werk, maar wij zijn nog lang niet waar wc wezen moeten. Wat dit besluit betreft: deze zaak had reeds lang kunnen eti moeten zijn afgedaan. Dan hadden wij ook niet meer gestaan voor het feit, dat wij nu een besluit moeten nemen tot wijziging van een begrooting, waarvoor wij geen verantwoording kunnen dragen. De Heer Blok wijst er op, dat deze wijziging geen ver band houdt met eenig raadsbesluit. Ze Is door den Burge meester indertijd onder eigen verantwoordelijkheid vast gesteld. Er zijn prlncipieele zaken in het geding, waaraan hij als raadslid nooit zou hebben medegewerkt. Hij noemt als voorbeeld de belooning-politiek, die gevoerd is. De benoeming van een N.S.B.-er tot tweede gemeente-werk man. Wanneer hij dan ook zijn stem aan dit wijzigings- besluic zal geven, dan wil dit volstrekt niet zeggen, dat hij met deze en dergelijke dingen instemt of daarvoor eenigerlei verantwoordelijkheid aanvaardt. De Voorzitter zegt, dat de begrooting 1943 is vast gesteld door den Burgemeester. Hij wil deze wijziging uit bultend zien als een formeele zaak om tot een afwikkeling van zaken te komen. Wethouders Dijkers wijst er op, dat Burgemeester en Wethouders nog dieper de bezwaren hebben gevoeld, welke door den Heer Blok naar voren zijn gebracht. Nimmer zijn ze gedurende den bezettingstijd door den Burgemeester geraadpleegd geworden in zaken van het bestuur der gemeente. Het besluit wordt vastgesteld. 10. Benoeming lid Commissie van Beheer Gasfabriek in vacature ontstaan door het overlijden van den heer Al. Joppe Jzn De Heer le Comte wordt benoemd met 7 stemmen, op den Heer Grootenboer worden uitgebracht 3 stemmen, I stem blanco. De Heer le Comte neemt de benoeming aan. 11. Benoeming plaatsvervangend lid Commissie van Beheer Gasfabriek in vacature ontstaan door de benoeming van den Heer J. le Comte tot lid der Commissie. De Heer J. Blok Mzn. wordt als zoodanig benoemd met stemmen. De Heer Grootenboer verkrijgt 3 stemmen, de Heer van Gulik 1 stem en de Heer van den Doel 1 stem. De Heer Blok neemt zijn benoeming aan. 12. Vaststelling verordening tot heffing van haven- en kaaigeld. Burgemeester en Wethouders bieden deze verordening opnieuw ter vaststelling aan. Ze is gelijkluidend aan de vorige, waarvan de goedkeuring met ingang van 1 Januari 1945 is afgeloopen, except artikel 6 der oude verordening, waarvan de inhoud kon vervallen, omdat het faciliteiten toekende aan schepen van de Duitsche Weermacht. De verordening wordt vastgesteld. 13. Benoeming onderwijzers aan de Openb. lagere school. De Voorzitter deelt mede, dat er een paar sollicitanten zijn voor onderwijzers aan de Openbare lagere school. Burgemeester en Wethouders vragen machtiging om over te gaan tot benoemingen opdat vooral geen enkele kans verloren ga, zulks behoudens nadere bekrachtiging door den Raad. De Heer van Gulik informeert naar de mogelijkheid om een woning toe te wijzen voor een gehuwden onderwijzer. De Voorzitter vindt het bezwaarlijk om een huis te vorderen. Overigens heeft die zaak zijn aandacht. De Heer Knape spreekt over de kolen toewijzing voor de Openbare lagere school. De "Voorzitter geelt enkele inlichtingen. 14. Aangaan kasgeldleening. Wethouders Dijkers licht het voorstel van Burgemeester en Wethouders toe om een kasgeJdieening_ te sluiten. Noodig is een kasgeldleening van plm. 50.000,in velband niet liet opvragen van de va»te Icciiing, die door de Gasfabriek gesloten is, liet financieren van dc verbouw der Openbare lagere school en Uc rioleerlng. Ook overigens is er eenig geld noodig voor liet doen van verschillende uitgaven. De uchterstand op het gebied van de gerneente- rckeningen is oorzaak, dat we niet weten of de gemeente drijft of zinkt. Vermoedelijk zinkt ze. Uurgeim-estci ejt Wethouders zeggen toe, dat er zoo spoedig mogelijk ge tracht zal worden licht in dc zaak te brengen. Er wordt hard gewerkt om nog In Januari c.k. de rekening 1941 ter tafel tc kunnen brengen. De Rand verleent machtiging orn eert kosgeidieerririg aan te gaan groot ongeveer 50.000, op voorwaarden welke Burgemeester en Wethouders naar omstandigheden zullen mogen regelen. Dan sluiting. DIRKSLAND. Donderdag 13 December hield de A.-R. Kiesvereniging „Met God voor Nederland en Oranje", alhier, een matig bezochte vergadering. Spreker was de heer N. v. d. Brugge ujt MidJel- hamis, die sprak over: „De plaats van de A.-R Partij in ons volksleven". Hierna volgde bespreking van het onderwerp en rondvraag, waarna de ver gadering met dankgebed werd gesloten. Aan de Chr. School, alhier, zijn tegen 1 Jan. 1946 benoemd: voor vast Mej. M. B. Provily en voor tijdelijk de heer L. de BJaey. HERKINCjEN. Tot onderwij zex aan de Geref. School, alhier, is benoemd de heer J. Hannewijk van Heinkenszand in de plaats van dhr. W. Neels, wien ziekteverlof is verleend. Het ligt in het voornemen om alhier in een der zalen van de oude pastorie een avondcursus op te richten onder leiding van den heer W. Fase, onderwijzer aan de Hervormde School, alhier. Ter kennis van diegenen, aan wie huurver- goeding voor ontruimde woningen en gebouwen wordt betaald, wordt gebracht, dat zij om in het bezit te worden gesteld van deze gelden ter secre tarie schriftelijk opgave moeten doen van hun bankrelatie of gironummer vóór Zaterdag 22 December a.s. Er zit schot in. Naar vernomen wordt zal deze gemeente voorzien worden van een verbin ding door middel van autobus of legerauto met de gemeente Middelharnis, hetgeen voor onze gemeente een ware uitkomst zal zijn. Moge spoe dig de eerste rit gemaakt worden. MELISSANT. Dinsdagavond gaf de Gem. Zangvereeniging „Con Amore" een Kerstcon cert. De opbrengst van deze avond kwam ten goede aan „Het Groene Kruis". De aloude Kerstliederen zooals: „Stille Nacht", „Nu zijt wellecome", „De Herdertjes", „Er ruischt langs de wolken" werden zeer goed uit gevoerd. Vioolsolo's met orgelbegeleiding wissel den de zang af; zij werdgn goed uitgevoerd. Juffrouw Carrière las enkele gedichten voor. De tot slot uitgevoerde Kerstcantate was een waardig slot van dezen avond. Solozang, koor- en orgelbegeleiding wedijverden met elkander om het beste te geven; de bassen waren uitmuntend. De Voorzitter dankt de aanwezigen voor hun groote aandacht, terwijl de directeur een. beroep doet op de aanwezigen om als lid toe te treden. Namens „het Groene Kruis" dankt Mevrouw Huisman in hartelijke bewoording voor hetgeen „Con Amore" dezen avond ten gehoore gebracht had: kunst die op zeer hoog peil stond, en voor de steun die de kas der vereeniging hierdoor ont ving. Voldaan keerden aüen huiswaarts na deze schoone avond. Voetbal. Ondanks het slechte weer bracht de v.v. „Melissant" Zaterdagmiddag 3 elftallen in 't veld; ons 1ste toog naar G,S.V. 1 te Goedereede en won met 5-3; het 2de speelde thuis tegen ...Prins Bernhard 2" en won met 2-1; het 3de verloor van Dirksland 3 met 2-1. Zaterdagmiddag 22 Dec. speelt „Melissant 1" tegen D.V.V. 2. Aanvang 2 uur. 2de Kerstdag vinden op Melissant serie-wed strijden plaats, waaraan 4 clubs deelnemen. Zaterdagmiddag had G. v. d. S. het ongeluk bij het voetballen zoo ongelukkig terecht te I komen, dat hij naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht moest worden. Na verbonden te zijn, I kon hij weer per auto naar huis getransporteerd worden. OUDDORP. De heer van Zanten, onderwijzer aan de Bijz. School, alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Putten. Bij KI. Westhoeve bracht een varken 18 big gen ter wereld. Zoo een getal komt zelden voor. Jammer dat de beestjes allen bezweken zijn. KerknieuwsGeref. Kerk v.m. 9,30 en nam, 2,30 uur, leesdienst; Ger. Gem. v.m. 9,30 en nam. 2,30 .uur, leesdienst. Tot nadere aankondiging zal voor de Ned. Herv. Kerk geen Bijbellezing en Catechisatie worden gehouden. Pieter Tanis Klz., lid der Ned. Herv. Kerk, heeft attestatie opgevraagd naar de Ger. Gemeente alhier. De visschers T. Witte en Jb. Molensteeg hadden beiden het ongeluk hun handen zoo te klemmen, dat geneeskundige hulp noodig was en zij hun werkzaamheden niet kunnen doen. De werkman Joh. Veneman had het ongeluk met zijn werkzaamheden een zijner armen zoo danig te verwonden, dat geneeskundige behande ling moest worden ingeroepen. NIEUWE TONGE. Uit welingelichte bron vernemen wij dat de IJsclub „de Vlakte" haar Jaarvergadering zal houden op Maandag 24 Dec. a.s. des avonds 7 uur in Hotel Schipper. OOLTGENSPLAAT. Tot directeur der Herv. Zangvereeniging „Elthato" is benoemd den heer J. Floorijp van Den Bommel. Onze dorpsgenoot C. v. d. Vliet Mzn, is benoemd tot hulpcommies bij het Departement van Financiën. DLN BOMMEL. Burgerlijke Stand over de maand November 1945. Geboren: Nellij Adri- aan-je, d. v. M. P. Arensman en J. J. Hameeteman; Adriaan Anthonie, z. v. P. Mast en C. J. Geluk. Gehuwd: Gijsberfus van NieuwaaJ, oud 37 alhier, met Maatje Maria Molenaar, oud 31 j. te Melissant; Frans Anionic dom, oud 27 j. te Ooltgensplaat met Klaasje Mijs, oud 26 j„ alhier. Overleden: Klaas Bakker, oud 84 j„ wedn. van Celia van Dijk; Servaas de Lint, oud 77 j., wedn. van Gerdina Geleijns. ministerie van landbouw, vis- scherij en voedselvoorziening Afdeeling Voorlichting. de strijd Tegen den gifhandel. Overal in het land slaan c.c.d. en politie toe De actie tegen den gifhandel wordt op groote schaal in het geheele land gevoerd. De C.C.D. en de politie hebben op vele plaatsen met kracht toegeslagen en de eerste resultaten waren bevredi gend. Op onverwachte tijdstippen en met steeds weer gewijzigde tactiek worden de gifhandelaren en hun klanten aangegrepen. In sommige steden werden alle toegangswegen afgezet en alle voertuigen aangehouden en gecon troleerd. In de grootste steden vonden razzia's plaats op de punten, die als centra van den gifhan del bekend zijn. Ook pakhuizen en woningen werden aan een nauwkeurige inspectie onderwor pen. Duizenden auto's werden in totaal gecontro leerd erï honderden personen tijdelijk vastgehou den voor nader onderzoek. De in beslag genomen goederen getuigden niet alleen van den omvang van den gifhandel, maar ook van de verscheiden heid van zijn artikelen. Behalve tabak, levensmid delen en textiel werden er ook buitenlandsche bankbiljetten en een Amerikaansch effect bij aan getroffen. Verhandelen en houden van geiten en bokken is vrij. De bestaande voorschriften voor het houden van geiten en bokken zijn vervallen, zcodat het houden van deze dieren thans aan een ieder is toegestaan. Ook de handel in en het vervoer van geiten en bokken is vrijgegeven. H.et slachtverbod voor geiten en bokken en het vervoerverbod van bokke- en geitevleesch zijn gehandhaafd. Ontheffing hiervan kan worden aan gevraagd bij de Plaatselijke Bureauhouders. Distributienieuws* OFFICIEELE BONNENLIJST voor de eerste helft van de le periode 1946 (23 December 1945. t/m 5 Januari 1946). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 601 500 t/m 506: 800 gram brood 507, 508: 200 gram bloem 509: 500 gram suiker 510: 100 gram koffie 511: 100 gram cacao 512: 125 gram boter 513: 250 gram margarine 514: 100 gram vet 515: 100 gram kaas 516, 517, 518, 519: 100 gram vleesch 520: 2 kg. aardappelen 521: 1 kg. aardappelen B 41, B 42: 400 gram brood A 43: V/.. liter melk B 43, C 43: 3 liter melk B 44: 1 kg. aardappelen. Bonkaarten KD, KE 601 600, 601: 800 gram brood 602, 603: 200 gram bloem 604: 250 gram rijst of kindermeel 605: 600 gram suiker 606: 100 gram cacao 607: 250 gram boter 608: 125 gram margarine 609: 100 gram kaas 610: 5 liter melk 611, 612, 613, 614: 100 gram vleesch 615: 1 kg. aardappelen D 41, D 42: 400 gram brood E 41: 250 gram rijst of kindermeel. Tabakskaarten enz. T 05: 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten) V 05: 100 gram chocolade of suikerwerken X 05: 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten). De bonnen voor melk en aardappelen zijn geldig tot en met Zaterdag 29 December a.s. De bonnen voor vleesch zullen in den vervolge gedurende twee weken geldig zijn. De bonnen 516, 517, 528, 519, 611, 612, 613, 614 zijn derhalve geldig t/m 5 Januari. Op de suikerbonnen 509 en 605 wordt ditmaal 100 gram suiker meer verstrekt. Deze 100 gram suiker wordt beschikbaar gesteld als een extra rantsoen ter gelegenheid van Kerstmis en Nieuw jaar. Voor de week van 30 December t/m 5 Januari aanstaande zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, bloem, zout, jam, peul vruchten, tabak, versnaperingen, zeep en lucifers. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrij dag 21 Decèmber a.s. van' 12 uur des middags af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen/waarop eerst met ingang van Maandag 24 December a.s. mag worden afgeleverd. Sluiting Distributiekantoor. De aandacht wordt erop gevestigd dat het Distributiekantoor op de Maandagen 24 en 31 December a.s. voor het publiek gesloten »s. Na-uitreiking bonkaarten le periode 1946. Middelharnis: Donderdag 27 Dec. van 9-12 uur; DirkslandDonderdag 27 Dec. van 2-3 uur. Toeslagkaartjes a.s. en jonge moeders. Mei ingang van 23 December 1945 zullen aan a.s. en jonge moeders geen rantsoenbonnen meer worden verstrekt, doch rantsoenkaartjes MD 601 De op deze kaartjes voorkomende rantsoenbonnen dragen de .letter N en geven recht op dezelfde artikelen en hoeveelheden als voorheen. Nummercoupures. In de week van 16 t/m 22 December 1945 zullen door de plaatselijke Distributiediensten aan instel lingen nummercoupures 563 woeden uitgereikt, welke recht geven op 100 gram koffie per rantsoen. Voor instellingen zijn deze coupures geldig van 23 December 1945 t 'in 12 Januari 1946. De geldig heidsduur voor detaillisten zal nog nader worden bekend gemaakt. Petroleum. Gedurende hei tijdvak van 17 December 2945 t/m 19 Januari 1946 zal op de bonnen 369 en 469 der bonkaarten E 513 drie liter petroleum be schikbaar worden gesteld. In verband met de bevoorrading van den handel is het mogelijk, dat de petroleum niet overal direct verkrijgbaar zal zijn. Voorinlevering der bonnen js echter niet toegestaan. Schoenreparatieleder. Bon „03 Leder" der Lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met een hoeveelheid van 25 gram leder en/of rubber zolen- en hakken-materiaal. Men dient dezen bon eerst bij den handelaar in te leveren, wanneer deze in staat is de reparatie binnen ca. 14 dagen te verrichten. Bon „03 Leder" blijft geldig en kan in combinatie met nog aan te wijzen of reeds aange wezen bonnen worden gebruikt. Correspondentie over deze regeling moet wor den gericht aan de Vakgroep of aan het Rijksbu reau voor Huiden en Leder te Amsterdam. DISTRIBUTIEKRING OUDDORP Na-uitreiking bonkaarten le periode 1946. De Leider van den Distributiekring Ouddorp maakt bekend dat de na-uitreiking van bonkaarten voor de le periode 1946 zal plaats hebben te: GoedereedeDonderdag 27 Dcc. van 9-10 uur; Stellendam: Donderdag 27 Dec. van 11-12 uur; Ouddorp: Donderdag 27 December van 2-4 uur. Openstelling Distributiekantoor. De Leider van den Distributiedienst te Ouddorp maakt bekend dat de loketten van het Kringkan- toor te Ouddorp en de Agentschappen te Goede reede en Stellendam in de week van 23 t/'m 29 Dec. a.s. op de navolgende dagen geopend zijn: Kringkantoor Ouddorp: Donderdag 27 December van 9-12 en 2-4 uur. Uitsluitend voor detaillisten. Vrijdag 28 December van 9-12 en 2-4 uur. Alle zaken. Agentschap Stellendam: Donderdag 27 December van 9-12 en 2-4 uur. Alle zaken. Vrijdag 28 December van 9-12 uur. Uitsluitend voor detaillisten. Agentschap Goedereede: Vrijdag 28 December van 2-4 uur. Uitsluitend voor detaillisten. Zaterdag 29 December van 9-12 uur. Alle zaken. De Heer en Mevrouw BLAMAART-DE JAGER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon BOUDEWIJN ADRIAAN AREN. OUD ELANDE (Z.), 6 Dec. 1945. De Heer en Mevrouw VAN DER PLOEG DE JAGER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon RICHARD. SWAKOPMUNT, S.W.A., 19 Aug. 1945. Met dank aan God geven wij door deze kennis van de geboorte onzer Dochter LENA ARENTJE (Lea) C. v. d. LAAN J. v. d. LAAN-DE VOS. SOMMELSDIJK, 14 Dec. 1945. Ringstraat B 249. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter NEELTJE (Nellie) P. KOSTEN C. KOSTEN-KORV1NK. OUDE TONGE, 6 December 1945. le KERSTDAG 1945 VERLOVEN: CORRIE BARNAT en JAAP VAN LOON OUDE TONGE, Jufianastraat 62 Kerkring 4 (tijdelijk Hoofdstr. 108, Driebergen) Thuis: le Kerstdag 2.304.30 u. Julianastr. 62. VERLOOFD: JO NOORDZIJ en WIM BOEKHOVEN. IJMU1DEN, Roemerstraat 4. bOMMELSDIJK, St. Joris Doeistraat A 205. Kerstmis 1945. S. M. FLUIT en A. M. BORN OUDE TONGE, Zuiddijk 3 M 21 Dec. 1945. SOMMELSDIJK, Ring A 380 M RIEK KADIJK en G. W. H. ESSELINK Dzn. BROEK OP LANGENDUK, 351. MIDDELHARNIS, W. Achterweg A 189. 1 Januari 1946. VERLOOFD: WILLY OSSEWEIJER ANTON SCHREY OUDE TONGE, Molenweg 30. ROTTERDAM (Ölijdorp), Nobelstraat l!2d. Woensdag 19 December 1945. VERLOOFD: DINI VERWATER GERARD HANSELAAR TILBURG, Ringbaan Oost 13 G. 2de STELLENDAM, Kroningspolder J Kerstdag. VERLOOFD: GRETHA ZONNEVELD CHRIS HOEK PERNIS, Murraystraat 32 A. OUDDORP, Hazersweg 610 A. Kerstmis 26 Dec. 1945. Michael Anthonius Peri Nelly Peeman geven kennis van hun voorgenomen Huwe lijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 8 januari 1946. Huwelijksinzegening in. de Kerk van Maria ten Hemelopneming, waarna om half tien de gezongen Huwelijksmis. DANA, Canada MIDDELHARNIS Oost-Havendijk E 22 Toekomstig adresDANA, Canada, 18 Dec. 1945. CORNEL1S D. PRINS en GEERTRU1DA C. v. d. SLUIJS geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvrui de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 10 Jan. a.s. Huwelijksbevestiging des nam. 3 uur in de Geref. Gemeente te Stad aan 't Haringvliet, door den Weleerw. Heer Ds. Bel van Dirksland. BEUSICHEM, Einde B 147. OUDE TONGE, Kerkring 8. Toekomstig adres: Beusichern, Einde B 147. ONDERTROUWD: COR VAN HEUKELINGEN en LENA KOESE MELISSANT, 19 Dec. 1945, Achterweg 286. Molendijk 309 A. Huwelijksvoltrekking Woensdag 9 Jan. a.s. Toekomstig adres: Molendijk 309A. Heden overleed tot onze diepe smart onze jongste lieveling PIETERNELLA LIJNTJE, op den aanvalligen leeftijd vari 7 jaar en 6 maanden. Geve God ons kracht om dit groote leed te dragen. A. HAMEETE Pzn. L. HAMEETE-SCHRIJVERSHOF ABRA CORNELIA en Verloofde DIRK PIET CORNELIA ABRA ARIA PIETERNELLA. DIRKSLAND, 15 Dec. 1945. Voorstraat No. 1. GETROUWD: H. J. LYSEN en ADA VAN OUDGAARDEN Dc Heer cn Mevrouw LYSEN-VAN OUD- j GAARDEN zeggen hierbij, mede namens wederz. ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk 1 ondervonden. 's-HERTOGENBOSCh, 20 Dec. 1945. Ophoviuslaan 12, In plaats van kaarten. VERLOOFD: J. MALIEPAARD Jd. en J. KRANSSE Jz. .SOMMELSDIJK, 20 Dec. 1945. Mct Kerstmis 1945 hopen zich te verloven: 1 ET AARTSEN CO BOEKHOVEN DIRKSLAND. Molendijk A 3-19. MIDDELHARNIS, Langewcg C 284. Tandarts SYPKENS, Middelharnis houdt Donderdag 27 December noch te MIDDELHARNIS, noch te DIRKSLAND spreekuur Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze leerlinge NELLIE HAMEETE, in dc ouderdom van ruim 7 Jaar. Trooste Ood de diepbedroefde familie. Personeel cn leerlingen iter Chr. School te Dirksland. Heden overleed ten huize van C. Hogchem, na een langdurige ongesteld heid, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder GEERTJE DE BERG Weduwe van Pieter Poortvliet, in den ouderdom van 81 jaar en 8 mnd. Rotterdam, W. RUIT-POORTVLIET A. RUIT Maassluis, L. POORTVLIET T. POORTVLIET-WITVLIET A. HOOCHEM-POORTVLIET C. HOGCHEM JACOB DE BERO Rotterdam, A. POORTVLIET A. POORTVLIET-BRABER JACOB POORTVLIET B. POORTVL1ET-ARDON Klein- en Achterkleinkinderen. DIRKSLAND, 17 Dec. 1945. Tuinstraat No. 450. Heden ontvingen wij van het Roode Kruis het droeve bericht dat op 4 Augus tus 1943 te Huie in Thailand is overleden onze oudste Zoon MARTIJN HAMEETEMAN, sergeant-majoor bij het N.I.Leger, oud 35 jaren, achterlatende eeii vrouw met twee kleine kinderen. Uit aller naam, J. HAMEETEMAN. OUDDORP (Z.-H.), 14 Dec. 1945. L. KNAPE-v. d. SLIK den dag te herdenken dat zij op 29 Dec. J! 1945 121/» jaar door het huwelijk zijn J verbonden. Dat de Heere hen nog lang voor ons ft moge sparen is de wensch van n hun dankbaar viertal, NELLY COOTJE C DR1ESJE RINI. <j SOMMELSDUK, 29 Dec. 1945. Voorde vele en hartelijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Groot vader en Broeder, den Heer GLIJN CORNELIS VAN DEN HOEK, betuigen wij onzen liarfelijken dank. Wed. A. C. VAN DEN HOEK en Familie. MIDDELHARNIS, 18 Dec. 1945. Oostdijk 155. Heden overleed na een zeer smartelijk geduldig gedragen lijden onze zeer ge liefde zorgzame Man, Vader, Beluiwd- cn Grootvader HALLE VAN HEEMST, Echtgcn. van Willcmpje Schcllcvls, in den ouderdom van 72 jaar. Zij die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Sommelsdijk Wed. W. v. HEEMST-Schcllcvis J. v. HEEMST A. OTTErv. HEEMST A. OTTE Middelharnis: R. v. HEEMST M. v. HEEMST-van der Kooi Sommelsdijk: C. v. HEEMST H. v. HEEMST-Tambocr D. v. HEEMST Zwartsluis L. v. HEEMST M. v. HEEMST-Regclink Sommelsdijk W. v. HEEMST. En Kleinkinderen, SOMMELSDIJK, Kortcwcgje. De begrafenis heeft plaats gehad op Woensdag 19 December 1945. Dankbetuigingen. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Jes- surun en het verplegend personeel van liet ziekenhuis Bethesda, Dirksland. In het bizonder de zusters van de kinderzaal, voor hun goede verpleging aan ons Dochtertje betoond, alsmede aan Dr. A Kievit, Middelharnis. Fam. G. VAN DONGEN. MIDDELHARNIS, O. Voorgors 69. Aan familie, vrienden en bekenden, die met wensch en daad ons 25-jarig huwelijksjubileum onvergetelijk hebben gemaakt, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank cn erkentelijkheid. L. KORTEWEG en Echtgenoote. MIDDELHARNIS, Dcc. 1945. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Grootvader, Schoonzoon, Broeder, Zwager en Oom JACOB LEENDERT VAN PROOIJEN, betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. Mede namens de Familie, Wed. J. L. v. PROOIJEN-Nuchteren J. G. SNEEP-v. Prooijen C. PH. SNEEP ANSKE. NIEUWE TONOE, Dcc. 1945. Voor dc vele bewijzen van hartelijke deel neming ons betoond bij het overlijden van onzen innig geliefden onvergetclljkcn Man, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Beluiwd- broeder en Oom, den heer PIETER VOGELAAR, betuigen we langs dezen weg onzen oprechten dank, inzonderheid aan den heer A. de Korte voor alles wat hij voor onzen dierbaren over ledene gedaan heeft. Uil aller naam, Wed. J. VOGELAAR-DOORN HEIN. Voor dc vele hartelijke bewijzen van belang stelling bij onze 40-Jailgc Eclitvcrccnlging ondervonden, zeggen wij U mede namens onze kinderen hartelijk dank. P. v. d. N1EUWENDUK C. v. d. NI EU WEN DIJ K-SMIT. MIDDELHARNIS, Visschcrstraat D 177. Te koop aangeboden 5000 OUD-HOLLANDSCHE PANNEN. A. TROOST, Aannemer, Julianaweg 73, Melissant. EEN NIEUWE WINTERMANTEL o.kw. leeftijd 13 j. Ook genegen te ruilen voor leeft. 16 j. J. L. COENRADIE, Herkingen. EEN SPIJKEREG en EEN 1-PAARDS WENTELPLOEG, beiden zoo goed als nieuw. W. GROOTEN BOER, Achterweg 265, Stellendam. EEN NIEUWE KAROS-PATENTAS en 4 WIELEN van een W1ELSLEE bij J. J. MIJS te Oude Tonge. ZES NIEUWE STOELEN en WINDJACK. Brieven onder No. 9 Bureau van dit blad. KOFFERGRAMOFOOtt TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD Liefst direct. Br. onder nr. 10, Bureau van dit blad( RUILEN Wie ruilt een paar werkschoenen maat 42 voor maat 44. JAC. VAN DEN HOEK, Oostdijk 155 E, Middelharnis. BETREKKING IN DEN HAAG. NETTE DIENSTBODE GEVRAAGD, v.g.g.v. te Den Haag, klein gezin, hoog loon. Mevr. KOETSIER, Ie Sweelinckstraat 32, Den Haag. Inlichtingen bij dhr. Th. dc Waal, Pr. Hendrikstraat 122, Middelharnis. HEBT U VERGUNNING? Wij' kunnen U Maatcostuuni leveren. Stoffen voorradig. JOH. KNAPE MOLENBLOK A 102 OUDDORP. Aan hetzelfde adres flinke Naaister gevraagd. VERLORENnummerbord met achter licht No. 40414 vermoedelijk omgeving Dirksland, Terug te bezorgen tegen be loning bij Fr. WITVLIET, Geldersendijk Dirksland. J. J. TAALE OOST-VOORGORS, MIDDELHARNIS VRACHTAUTOVERHUUR is vanaf heden wederom telephonisch te. bereiken onder Nu. 66. LEVENSPOSITIE. Levensverz. Mij. (annex brandverz. enz.) zoekt voor M'harnis en omstreken AGENT Voor actief persoon met zakelijke aanleg reeds na enkele weken vaste regeling. Brieven met uitv. in 1.Inspect. P. J. DE WIT, Putschebocht 187, Rotterdam. Vanaf heden leveren wij U TRACTOR-ONDERDELEN zonder vergunning. In Januari 1945 kunnen wij U weer voorzien van Ventilatorriemen en A-C-, Champion of Auto-Lite bougies, in de maten 10, 14 en 18 cm. Hoogachtend, GARAGE J. TAALE, SOMMELSDIJK Kantoor Algemeen Ziekenfonds „VOORNE EN PUTTEN" Langestraat 44 Brielle. Op Maandag 24, en Maandag 31 December a,s. alleen des voor- middags van 11 tot 12 uur voor spoedgevallen geopend. HET BESTUUR. VERLOREN: Rood lederen portcmonnaic met inhoud. Terug te be zorgen tegen bclooning bij K. KORTE WEG, Voorstraat. Ooltgensplaat. Voor dc vele blijken vnn belangstelling ondervonden bij onze 55-jarlge Echtvcrecnlglng, betuigen wij onzen hartelijken dank. H. APPEL W. APPEL-v. OELDER. MIDDELHARNIS, Langewcg, Van bevoegde zijde schrijft men Het verstrekken van Ziekenfondscoupons wordt door sommige werkgevers achterwege gelaten, omdat deze meencn voor de aankoop van coupons over contante middelen te moeten beschikken. Dit nu is niet juist. Indien men voor aankoop van coupons het benoodigdc bedrag op postrekening No. 18584 van den Raad van Arbeid te Dordrecht overschrijft, verhoogd met 20 cent voor kosten van opzending dor^coupons, krijgt men de gevraagde coupures thuisgestuurd. Dc postkantoren zijn tlnns alle weer met een voldoende hoeveelheid ziekenfondscoupons voorzien, zoodat vanaf 1 December j.l. geen verontschuldigingen meer kunnen worden aan gewend, en verstrekking van coupons achterwege te laten. Het geregeld verstrekken hiervan is voor dc werknemers van liet grootste belang, omdat zij hiermede hun aanspraken op de verstrekking van geneeskundige verzorging moeten bewijzen. Het verstrekken van Zickenfondscoupons is verplicht gesteld in het Ziekenfondsenbesluit van 1 Nov. 1941. Hartelijk dank voor dc zeer vele blijken van belangstelling bij onze 25-Jnrlge Echtvercenlglng ondervonden. H. APPEL J. APPEL-DEN BOER. SOMMELSDUK, Dcc. 1945. Oost-Achferwcg A 167. 1 Zoekt U een waardevol Kerstgeschenk? Wij ontvingen ccn schitterende Collectie hangers, armbanden, dashouders, manchetknopen, gouden monogramringen, echt zilveren Kinderringetjes enz Zie onze Etalage 111 (J Beleefd aanbevelend, JAC. KEUVELAAR, Westdijk B 316, Middelharnis

Opbouw | 1945 | | pagina 3