J. W. MASTENBROEK, GROSSIER CHEM. PR0D. Velo Handwaschmachines IH Voor N.S.B. Boerderijen (tjes) worden bedrijfsleiders gevraagd. OPBOUW 3 Jneesterd. bh groot voor |rervo!ger onder lag Frie- het af- L angenen letroepen 1 werd al- ontwape- nilitairen hezonden, Iropbouw nijk. I gevormd (allieerden als mid- |at te heb- |ms. Lud- onder I zoodanig bemeester ■was ont- I Hamburg van de Bankdepo- |s zijn ge- taandelijks jeschikken bachtiging Ihe gevan- Ibouw. De jiig dat de maanden Izullen zijn pt gemeld, gerezen J Syrië en I en ander van Fran lar hadden Jlanilla (de Ibruari van Washington Slechts van Ame- in over- pben gere- I om Japan okio werd |forten, die Tokio en end. Admi- Ider gealli- I. Valentio lerloren de ■0.000 man. Jrd een Ja- In door de gebracht, "-wapen in I bevestigde |p van den Ir Amerika. |t vasteland gekomen. re bewijzen perden zich Jerden land- |mst te ver te ver- 'ij weer be- personen, lene. hetzij jbrd. Uit de ■en krijgen Kt te hunnen dat onmid- J wordt ge- Bespoedigen, Kijk welzijn [beschonken. achtsziektea ■he jongens. f.-patiënten, Joncentratie- |e schuld der on, die Ir. aal van het lening, doet voorraden, transport- benevens de remmend, vernieling Lekbrug bij ïm, de weg- ateriaal he ivlakte van ir gemaakt, den schand- reest de ver ban de Wie- De gaten in de dijken aan de Noord en Zuidzijde zijn respectievelijk HO M. en 200 M. breed. 80 der huizen is onbewoonbaar. Met inspanning van alle krachten zal het dicht maken der gaten circa 2 maanden vergen. De bemaling een a 7 maanden. De tijd, die noodig is. om de oude vruchtbaarheid te verkrijgen, wordt op 2 jaar geschat. In Amsterdam zijn nog een 20 a 30.000 honger-oedeem-patiënten. Onder Engel- sche leiding zijn diensten ingesteld om alle mogelijke hulp te bieden. In den Haag is de aanvoer iets gcooter dan de distributie, zoodat een kleine voor- raadvorming is ontstaan, wat de leniging der nood kan bespoedigen. Brood blijft echter in de steden nog schaarsch. In de plaats daarvan wordt biscuit verstrekt. 1500 Nederlandsche kinderen zullen naar Frankrijk worden getransporteerd voor aansterking. De haven van ljmuiden is voor kleine zeeschepen weer opengesteld. Ook dit zal de voedselpositie van Amsterdam weer gunstig beïnvloeden. Volgens opgave van de Engelsche mari ne zijn reeds 50.000 K.M.- zeeoppervlak veilig verklaard voor de vischvangst. Rond Doggersbank liggen reeds de boeien. Honderden tonnen brugmateriaal be nevens een 9000 zware vrachtauto's staan in Engeland te wachten op transport naar ons land. Een hoogspanningkabel zal worden aangelegd van Geertruidenberg naar Dor drecht ten einde te voorzien in de stroom- leverantie van een groot deel van Zuid- Holland. De oude „Victorie-stad" Alkmaar heeft ook tijdens dezen oorlog een belangrijk aandeel gehad in de verzetswerkzaam- heden. Vele overvallen op distributie kantoren werden van hieruit geleid. Voor enkele dagen werd de kaasmarkt weer geopend. De aanvoer echter was nog zeer gering. Z.K.H. Prins Bernard heeft in den Haag den Canadeeschen troepen de parade af genomen. H.M. de Koningin en H.K.H. prinses Juliana waren niet tegenwoordig. Het museum Berlage te Den Haag heeft veel te lijden gehad van de aldaar in de buurt afgeschoten en mislukte V-wapens. H. K. H. Prinses Juliana deelde in West- Cappelle onder de jeugd van 3 tot 12 jaar geschenken uit. De binnenlandsche strijdkrachten zullen van uniformen worden voorzien. Het departement van Waterstaat is om gezet in een van Waterstaat en Weder opbouw. Dit laatste vooral wordt behar tigd door Prof. Swierts, Ir. Keller e. a. De directeur der Nederlandsche spoor wegen, Prof. Goudriaan, is op zijn ver zoek eervol ontslagen. De belangen wor den thans behartigd door Dr. Hupkes en Van Rijckevorsel. De haven van Den Helder blijkt door de Duitschers in uitstekende conditie te zijn achtergelaten. Zij hebben de haven verbreed, uitgediept en gemoderniseerd. De Nederlandsche marine is dan ook reeds binnengeloopen. Seys Inquart is naar Londen overge bracht, teneinde aldaar te worden ver hoord, De Engelsche bladen bevatten foto's van zijn aankomst. Op 23 Mei had de eerste bijeenkomst van ons parlement op het departement van Binnenlandsche Zaken plaats. In verband met de huidige kabinets crisis werd de heer Drees door H. M. de Koningin ontboden. VERSLAG van de officieele ontvangst en huldiging van de geallieerde troepen te Middelharnis op Zaterdag 19 Mei 1945. Om ongeveer 3 uur des middags arriveerde de compagnie geallieerde troepen aan den Oost- dijk te Middelharnis. Zij werden hier ontvangen door de muziekverenigingen van Middelharnis (en Goeree?), waarna zij, voorafgegaan door deze muziekcorpsen een rondgang door de gemeente maakten. Intusschen was de compagniescommandant, le luitenant van Nunen, ontvangen door den Districtscommandant, kapitein A. Fopma en burgemeester L. J. den Hollander. Luitenant van Nunen was vergezeld van zijn echtgenoote en een nichtje en voorts van den veldprediker, majoor Teerink en den aalmoezier majoor Engelen. Het gezelschap begaf zich daarop naar de algemeene begraafplaats aan de Hoflaan te Mid delharnis voor het leggen van een 5-tal kransen op de graven van gevallen geallieerde soldaten, burger-slachtoffers van oorlogsgeweld en Neder landsche soldaten, die in de Meidagen van 1940 gesneuveld zijn. Aan de kranslegging namen deel de comman dant van de geallieerde troepen Ie luitenant van Nuner, de Districtscommandant, kapitein A. Fopma en de burgemeester van Middelharnis L. J. den Hollander. Een krans werd gelegd namens de gemeente Middelharnis, 2 kransen werden gelegd namens de Binnenlandsche Strijdkrachten, 1 krans namens de geallieerde troepen en 1 krans namens den den heer Fopma als vertegenwoordiger van de bevolking van ons eiland. Te ongeveer 4 uur begaf men zich naar het gemeentehuis van Middelharnis, waar le luitenant van Nunen met zijn gevolg werd voorgesteld aan den Otidef-Commaadant der B.S., C. M. Voge laar, Je burgemeesters en plaatselijke comman danten der B.S. van het eiland en hunne echt- genooteu en aan de commissie van ontvangst, samengesteld uit de burgerij van Middelharnis. De leden van de plaatselijke commissies van advies en bijstand met hun dames h idden zich op daartoe gereserveerde plaatsen voor het ge meentehuis vail Middelharnis opgesteld. Ook aan deze personen werd luitenant van Nunen voor gesteld. waarop deze rich in enkele hartelijke bewoordingen tot dit gezelschap richtte. Nadat de compagnie geallieerde troepen en een compagnie der B.S. voor het gemeentehui^ waren gearriveerd en door hun respectievelijke commandanten, vaandrig Ooiterhuisetidenoud- nunnier K. Struik, waren opgesteld, verschenen kapitein Fopma, burgemeester den Hollander, le luitenant van Nunen, Onder-Commandant Vogelaar en anderen op het bordes van het ge meentehuis en werden door de duizenden men- scheu, die zich op de Voorstraat en rondom het gemeentehuis hadden verzjrneld met gejuich begroet. De heer Fopma nam daarna het woord en riep de geallieerde troepen een hartelijk welkom toe en herinnerde er aan hoe wij naar hun komst gehunkerd hebben. Vooral in Sept. 1944 dachten we U binnen enkele dagen te zullen zien. Helaas heeft dat niet zoo mogen zijn. Na de tegenslag bij Arnhem waar zoovelen hun leven lieten voor ons Vaderland verstarde het front en kregen wij de nooit te vergeten winter '44-'45. In deze winter heeft het Duitsche monster zijn klauwen naar ons u.tgestoken als nooit te voren, maar gelukkig zijn die klauwen nu ge broken. Dit alles is Gods werk. Hij heeft hier echter menschen voor willen gebruiken. Wij denken dan aan die ééne groote Engelschmin Churchill. Cchurchill, die stand hield in de benauwdste oogenbhkken toen niemand uitkomst zag. Spr. bracht daarop een 3 werf hoera uit op Churchill, hetgeen vanzelf sprekend door het publiek spontaan werd overgenomen. De muziek speelde dan het Engelsche volkslied: „God save the King". Na dit intermezzo staat spr. stil bij ons Ver leden, Heden en onze Toekomst. Het verleden: de toestand voor 1940. We waren toen een welvarend volk. Het heden: De bezetting van ons land in de jaren I940-'45. Na de capitulatie bleven de Duit schers onze vijanden. Hebben wij ons steeds als vijanden tegenover hen gedragen? Spr. herinnert aan de houding van vele meisjes en zwart handelaren. Zij zullen hun gerechte straf niet ontgaan. Er komt een zuiveringscommissie en opsporingsdienst en er zal gelegenheid gegeven worden om klachten in te dienen. En nu de toekomst. De Regeering beloofd U niets, maar zal zeker voor U doen wat zij kan. Wij staan nu op den drempel van den nieuw- sten tijd. Zullen wij die ingaan met of zonder Oranje? De band tusschen Oranje en Nederland heeft de vuurproef doorstaan. In de bangste jaren onzer geschiedenis 1672, 1747, 1813 en ook in 1945 heeft dank zij God, Oranje steeds weer de verlossing en bevrijding gebracht. Wat zal he zijn? Met Oranje! Na geestdriftige bijval van het publiek speelde dan de muïiek het „Wien Neerlandsch bloed". Vervolgens sprak burgemeester den Hollander die namens de burgerlijke gemeente den gealli eerden commandant, le luitenant van Nunen mee zijn troepen een hartelijk welkom toeriep. Namens de gansche gemeente, aldus spr. ver zeker ik U, dat wij alles zullen doen, om Uw verblijf in deze gemeente zoo aangenaam moge lijk te maken. Waar wij U van dienst kunnen zijn, zullen wij helpen. Het zal ons een eer zijn om zoo te handelen. In 1936 stonden onz Koningin en prinses Juliana op deze zelfde plaats. S.ndsdien zijn er zware dagen geweest voor haar, de dagen van scheiding van haar volk. Nu zijn wij vrij, maar dc-ze vrijheid eischt, d.tt wij onze Nederlandsche plicht vervullen. Het zou een teleurstelling zijn, indien du niet zoo was. Denk aan de groote opofferingen, die onze Koningin zich getroost heeft. Richt Uw leven in naar haar voorbeeld. Laten wij gedragen worden door saamhoorig- heiJsgevoel en meewerken aan den opbouw van ons Vaderland, opdat wij onze .vrijheid waard rijn. Lang leve de Koningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard, de Prinsesjes Beatrix, Irene en Mar griet Francisca. Het publiek antwoordde hieiop met een drie werf hoera. De muziek speelde daarop: „Dankt, dankt nu allen God". (Slot volgt.) MIDDELHARNIS. Abonné's die hun krant niet bezoryd kreyen yelieve zich te vervoegen bij onze bezorgers Voor Sommelsdijk is dit L. Groenendijk Westdijk en voor Middelharnis: A. Noordijk om roeper. Donderdagmorgen reed de heer B. Kijkuit op een motorfiets over de Oudelandschendijk naar Dirks- land. Doordat hij plotseling moest remmen kwam hij in de grasberm terecht in een z.g.n, dekkingsgat en werd hij van de motor geslingerd. Na opname in het Ziekenhuis te Dirksland bleek dat hij geen ernstig letsel had bekomen en weer naar huis kon worden vervoerd. Intusschen is weer eens gebleken welk een gevaar deze gaten voor het verkeer vor men, zoodat het dichtmaken van deze met spoed ter hand dient genomen te worden. Na ruim een jaar in gevangenschap te hebben doorgebracht te Scheveningen, Vught en in Duitsch- land keerde de heer v. d. Brugge, Directeur van het Arbeidsbureau te Middelharnis onverwachts in zijn gezin terug- Hij bevond zich reeds 2 weken in Valkenburg waar hij dank zij het gastvrij ont haal der bevolking alle doorgestane leed reeds eenigs- zins te boven was gekomen. Met groote dankbaarheid deelen wij mede dat de collecte gehouden te Sommelsdijk en Middelharnis op 5 Mei 1945 ten behoeve yan het Weduwen- en Weezenfonds heeft opgebracht 3.242,62 en de collecte op 19 Mei 1945 even eens ten bate van dit fonds 1,385,26, dus in totaal 4.627,88. VERSLAG Vergadering van de Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting op Vrijdag 18 Mei 1945 in Hotel Spee te Sommelsdijk. Kort na 3 uur opende de voorzitter, de heer J. van Nieuwenhuizen de vergadering met de talrijke aanwezigen van harte welkom te heten. Kort werd de onderdrukkersperiode van de laat ste vijf jaren herdacht en de moeilijkheden ook voor de vereniging, terwijl hierna de bevrijding werd herdacht. Tevens weid gewezen op de moei lijkheden van de toekomst, vooral ook voor het geïnundèerde en door mijnen onveilig gemaakte gedeelte van ons eiland. Ook herdacht de voor zitter de schitterende staaltjes van moed, welke tijdens de bezetting door verschillende personen getoond waren. Een speciaal woord richtte hij in dezen tot het bestuurslid der vereniging, den heer Leo Jacobs, die met ware doodsverachting van hem en zijn gezin een geheime zender had verborgen, waardoor ook voor de vereniging cout'.ct met de officiële regering mogelijk was en ov,;r de aankoop van gips reeds onderhan deld is. Na deze opening volgden enkele mededelingen, waarna het woord verleend weid aan den heer ir. C. W. C. van Beekom voor een korte be handeling van de richtlijnen voor het weer in cul uur brengen van het geïnundeerde gebied. Uiteer.gezet werd ho; de landbouwvoorlichtings- dienst het gehele jaar het zoutgehalte van het inundatitwater btmoisteid had. uit welke be- nion i ing gebleken is dat het zoutgehalte dit voorjaar veel minder was dan bij het inunderen n het vorig voorjaar. Betreffende de uitgebreide waarnemingen prees spreker vooral het voor treffelijk werk van zijn assistent, den aanstaand landbouwkundig ingenieur D. W. Stolp, die ook het eigen laboratorium der vereniging voortref felijk verzorgd heeft en de resultaten hiervan vastgelegd in Mededeling No. 1 van de Rijks- landbouwvoorlichnngsdienst voor Noord Zeeland en Goeree en Ovtrflakkce. wat helaas door moeilijkheden van technische aard nog niet ver spreid kan worden. Hierna stond spreker nog even stil bij de zwaartekartering van het ooste lijk gedeelte van het eiland onder leiding va.i den heer Luyendijk. Als algemene regel voor gtï lundeerd land geldt: „Hoe zouter water en hos zwaarder grond hoe langer het herstel vraagt". Na deze uiteenzettingen volgden enkele raad gevingen voor het weer in cultuur brengen van geïnundeerde gronden door den heer D. W. Stolp, d:e begon met op te merken dat in tegenstelling met de Duitse propaganda van zoetwaterinun- datie's, hier officieel medegedeeld kan worden, dat het voor de inundatie gebruikte zeewater nog steeds zout is. Gewaarschuwd werd om altijd te waken tegen structuurbederf. Een korte samenvatting der richtlijnen is te vinden op de aanplakbiljetten. Hierna gaf de heer Stolp een uiteenzetting van zijn bevindingen op het eiland Tholen, waaruit bleek dat ~/3 van Tholen reeds bezaaid is, wat rooskleuriger is dan men had durven hopen. Minder rooskleurig was echter de organisatie van de arbeid. Het Bureau Ontruiming had dadelijk na de bevrijding opgehouden te bestaan en was vervangen door de Dienst Land- bouwherstel, welke zich door ontactvol en autori tair optreden en minder juiste loonregelingen een zeer slechte naam verworven heeft, zodat deze dienst geen enkel vei tiouwen der landbou wers heeft. In aansluiting op deze uiteenzetting volgde het vierde punt van het programma, het organi seren van de geïnundeerde landbouwers, om zo mogelijk de fouten van het zuiden te voorkomen en voor de belangen der gedupeerde boeren op te komen. Het bestuur stelde voor dat de geïnundeerde landbouwers vertegenwoordigers zouden kiezen. Nadat uit de vergadering nog enkele stemmen opgegaan waren o.a. over de vertegenwoordiging van kleine landbouwers, ging men tot stemming over en werden d® volgende heren gekozen: M. J. de Boer, Joh. Mol, Leo Jacobs, M. van Zielat, C. L. de Wit, P. van Es en M. L. van Eek. Hierna volgde nog een algemene gedachten- wisseling, waarin vooral diverse sprekers waar schuwden voor de invloed, direct of indirect, van de Nederlandse Heide-Maatschappij en de Grond Maatschappij. Behandeld werd de rietbe- strijding in de polders waarvoor de polderbe sturen verantwoordelijk gesteld worden. Bespro ken werden de eventuele bepalingen tegen land bouwers welke de structuur van de grond be-1 derven. Op voorstel van den voorzitter zouden enkele nieuwe assistenten bij de voorlichtings dienst aangenomen worden en zou getracht wor den met praten meer te bereiken dan mei ver bieden. Aangeraakt werden nog enkele andere onder werpen: Stalmest niet onderploegen op geïnundeerd land. Regeling vestigingsvergunningen. Aanvragen bij den Burgemeester. Samenkomen van boeren wier land door mijnen beschadigd is. Na afloop van de vergadering had nog een interne bespreking plaats waarin behandeld werd dat in de loop van d;t jaar alle bastuursleden hun mandaat ter beschikking zullen stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. VERSLAG STELLENDAM;, Vrijdagavond 18 Mei, om half acht, hield de Commissie van Bijstand en Advies voor deze gemeente haar 2de vergadermg. Nadat de Voorzitter, de waarnemend Burge meester L. J. Vogelaar, de vergadering met gebed geopend had, was allereerst het woord aan den heer de blok. Deze bracht rapport uit van de reis, welke hij ondernomen had mzt het doel: de visscherij weer zoo spoedig mogelijk op gang te krijgen. Hieitoe heelt hij verschil lende besprekingen gevoerd met den Inspecteur van de Visscherij en andere autoriteiten. M.t het oog op het groote belang voor de voedsel voorziening was besloten dat de vaarcigen van de plaats, waar zij door de Duitschers waren opgelegd, zoo spoedig mogelijk weer naar Stel lendam zouden vertrekken. De vaartuigen, welke nog eenigszins zeewaardig zijn, kunnen dan on middellijk met de visscherij beginnen. De schade aan de schepen toegebracht zal in de haven van Stellendam getaxeerd worden door den Inspecteur van de Visscherij en een scheeps timmerman. De toestand waarin de vaartuigen zich bevinden is erg verschillend. Aan enkele schepen is heel veel te doen, terwijl andere betrekkelijk weinig geleden hebben. Intusschen zijn de vaartuigen Woensdag reeds vrij gegeven en hebben Ze olie ontvangen om naar Stellendam op te stoomen, zoodra ze daar toe in gereedheid gebracht zijn. Door de autoriteiten is meegedeeld, dat veel meer prijs gesteld zal worden op den aanvoer van garnalen, dan op de kuilvisscherij. Door de aan wezigheid van veel mijnen in het vischgebied Zal de garnalen visscherij echter vooralsnog niet mogelijk zijn. Er zal op aangedrongen worden zoo spoedig mogelijk mijnenvegers te zenden. De prijzen van visch en garnalen zullen door de Visscherij-Centrale vastgesteld worden. Over treding van de prijsvoorschriften zal onherroe pelijk gestraft worden met boete en het intrekken van de vergunning om te visschen. Een 4-tal gezonken vaartuigen zullen zoo spoedig mogelijk gelicht worden. Daar de vaartuigen, die indertijd door de Duitschers gevorderd zijn, overal heen verspreid liggen, naar men zegt tot in Groningen en in het buitenland toe, zal er zoo mogelijk op Dinsdag 22 Mei een commissie vertrekken om te trachten deze op te sporen. Ook de heer de Blok gaat mee. Waarschijnlijk zullen er voorloopig een 27-tal vaartuigen in de haven terugkeeren. Dat is on geveer de helft van de oude visschersvloot. De Voorzitter deelt mede, dat hij er bij de militaire autoriteiten op aangodrongen heeft de I muiitie uit de Nieuwe weg zoo spoedig mogelijk weg te halen. Direct daarop kan dan de schade I aan de huizen opgenomen worden. Of en in hoeverre deze schade vergoed zal worden, is nog niet bekend. De huizen zullen met den meesten spoed weer bewoonbaar gemaakt wor den. Is een huis weer geheel of gedeeltelijk bewoonbaar, dan zullen de geëvacueerden ver plicht worden het weer te betrekken. De huiszoekingen naar goederen die aan de Duitsche Weermacht toebehoord hebben, zijn met goed resultaat begonnen Ook zijn daarbij reeds verschillende goederen gevonden die aan de burgers hebben toebehoord en aan de eige naars terugbezorgd De heer Blokland wijst op het groote gevaar dat ontstaan is door het afbreken door onver antwoordelijke elementen van de draadversper ring voor verschillende mijnenvelden. Er zal met kracht aangedrongen worden op een spoedige opruiming van die mijnenvelden. Ds. de Valk bespreekt de Vele en ernstige klachten welke er zijn over de veel te slappe handhaving van het gezag in onze gemeente. Eenstemmig wordt er door de vergadering aan gedrongen op het nemen van afdoende maat regelen. De heer Bouman protesteert met instemming van de geheele vergadering tegen het feit, dat de boeren opgeroepen waren om op Zondag aangifte te doen van de door de Duitsche Weer macht gevorderde paarden en wagens. Wij behooren hierin het door de Duitschers gegeven voorbeeld niet na te volgen, doch wenschen de Zondagsrust gehandhaafd te zien. Vervolgens wordt er nog op aangedrongen, dat er in het vervolg weer behoorlijk politie toezicht zal zijn bij de begrafenissen. Dit wordt toegezegd. Tevens wordt de wer.seheiijkheid ge uit, bij de begrafenissen de begraafplaats voor het publiek open te atellen. Beloofd wordt, dat hiermede een proef genomen zal worden. D® hceren I. Mulder en M. Mijnders waren door ziekte verhindert de vergadering bij te wonen. STELLENDAM. Nadat verleden najaar de laatste visschersvaartuigen door de Duitschers uit de haven weggehaald waren, zijn nu op 18 Mei de eerste vaartuigen weer in de haven te ruggekeerd. De visschersbevolking ziet met ver langen uit naar het oogenblik dat het bedrijf weer ter hand genomen kan worden. De besmettelijke ziekte Dyphterie heeft in onze gemeente opnieuw slachtoffers geëiscbt. Het gezin van den heer J. Lokker Azn. werd hierdoor wel zeer zwaar getroffen, daar de beide dochters van 15 en bij na 17 jaar slechts een paar dagen na elkander aan deze ziekte be zweken. Daar bovendien de moeder in dit gezin altijd lijdende is, zal een ieder beseffen, wat dit verlies voor het gezin beteekent. GOEDEREEDE, 16 Mei. In de hedenavond gehouden vergadering van de Commissie van B. A. heeft de wnd. Burgemeester o.m. de vol gende besluiten genomen: 1 tot gemeentewerk man werd benoemd M. Struijk; 2. wegens schro melijke verzaking van zijn plicht werd den onder wijzer aan de openb. lagere school B v. d. Lelie, sinds 1 September '44 te Leiden vertoevende, niet-eervol ontslag als zoodanig verleend; 3. in beginsel is besloten twee lokalen van de open bare school, voor tijdelijk gebruik, aan de bij zondere school van het (afgebroken) Goereesche Hoofd aan te bieden; 4. de vooimadge Duitsche woonbunker onder aan den toren zal, voorloopig tijdelijk, ingericht worden voor twee arrestanten- cellen; 5. getracht zal worden den zuurstofcy- Jinder in den Goereeschen toren te vervangen door een of twee „ondergedoken" luiklokjes. Door 's Heeren goedheid werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van een zoon Robbrecht Arij Johannes BERTJE M. v. ANTWERPEN (Holland) W. A v. ANTWERPEN-T1MMER SOMMELSDIjK, 21 Mei 1945. Kreekstraat 398 B. GETROUWD: A. P. VAN D0R8SER en J. J. PECHT. De Heer en Mevrouw VAN DORSSER PECHT danken hierbij mede namens de familie voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. MIDDELHARNIS, 17 Mei 1945. Toekomstig adres.' Utrecht Parkstraat 14. Ontroerd door het medeleven, na de zware slag, die ons in Mei 1940 getrof fen heeft, betuigen wij aan allen, die Zaterdag j 1 het graf van onzen lieven Zoon en Broeder JAN C0RNE1IS KRUIK met bloemen herdacht hebben onzen op rechten dank. Inzonderheid de manschap pen van de Brigade Irene. H. KRUIK. M. KRUIK—NOORDIJK. HENK. ADRIE. HARTELIJK DANK aan allen die mij verwelkomden met mijn terugkeer uit DuitscbJand. Tijdens de bezetting deed ik voor U wat ik kon. Ik hoop U weldra in ALLES te kunnen helpen. A. C. HUIBRECHTSE. Kortewegje 177 Sommelsdijk. RADIO - ELECTRICITEIT WEGGELOOPEN EEN PAARD, (vos, smalle bles) Op Woensdagavond van het erf van den heer J. v. Schouwen boerderij de Nachtegaal, Nieuwe Tonge. Terug te bezorgen bij N. G.v. Nieuwenhuijzen, Dirksland VOORSTRAAT A 16, SOMMELSDIJK Smeeroliën, Teerprodttoten, Verfwaren, Sproeimiddelen, Cliensicaliën, enz. enz. ^jiiiiimiiiiiiiinitiiiiiiiiiiiiHiuiiiiiuuiiiniiiniiiiiiiiwiiiuiiiHmmnioiiiiiuiiiiiiiiiiiiHnniNiniuiinmiiiiiiiuiouiiiHiiiniiniiuiiniiiiuiii^ In mijn zaak vanuit Duitschland teruggekeerd zijnde, is het voor mij een groote vreugde de geëerde g ingezetenen van Middelharnis en omstreken te kunnen g mededeelen, dat ik weer met alle krachten en volle toe- g wijding te hunner beschikking kan staan. g Het was mij een groote droefheid mijn zaak te moeten g sluiten, temeer daar ik de eenige winkelier in mijn s branche was, die werd weggevoerd. H Des te grooter is thans mijn vreugde, dat ik weer g 1 in staat ben Uw vertrouwen te mogen wegdragen g j§ door een vlotte en coulante bediening. =5 D. VROEGINDEWEIJ J Winkelier in Kruidenierswaren, g Sigaren en Sigaretten enz. enz. jj SCHOOLSTRAAT B 91 MIDDELHARNIS ^ïiiiiiuiüiiHü'riNiiiiiiiiiiiiüiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiuinidiiiiiiiiiitiüitiiiiiiiiiiNiiiiiiDMiitniniiiuiiiiiNiiiiiiiiTOimuiiDiniiiilli^ Wilt U a.s. najaar uw tuin bijplanten of een nieuwe aanleggen. Bestelt dan thans uw vruchtbomen, laan bomen, sierheesters en vaste planten. Goed plant- materiaal is schaars, dus wacht niet te lang met uw bestelling. Beleefd aanbevelend, H. BESTMAN, Tuinaanleg en onderhoud. 3 1 Achterdorp A 119, Dirksland. kunnen weer van prima kogellagers worden voorzien. Reparatie duurt ongeveer een week. WRINGERS, die zwaar draaien, repareeren wij ook, C. DE MOOI), Voorstr. 15, Middelharnis. Gegadigden kunnen schriftelijk solliciteeren bij ondergeteekende vóór 30 Mei 1945. De Vertrouwensman van den Voedselcornmissaris voor Zuid-Holland, BUTH. HET BESTUUR de VOLKSZANG heeft na gedwongen stilstand van 5 maanden zich weer gedrongen gevoeld om haar werk zaamheden tot Opbou w van het Cul- tureelc leven van Sommelsdijk en Middel harnis weer voort te zetten met ongeëve naarde toewijding. Daarom wordt het volgende onder de aandacht gebracht van alle leden van Volkszang van eiken leeftijd, dat de repeti ties aanvangen op Zaterdag voor de Nachtegaaltjes, leeftijd 4 tot 8 jaar, 's middags 3 uur Zaterdag voor 't Kinderkoor, leeftijd van 8 tot 14 jaar, 's middags 4 uur Vrijdag voor 't Jeugdkoor, leeftijd van 14 tot 19 jaar, 's avonds 7 uur Donderdag voor 't Dameskoor, 's avonds 7.30 uur; Dinsdag voor 't Gem. koor, 's avonds 7.30 uur, in de O. L. School te Middelharnis. Zij die sympathisceren met doel en arbeid van dc Volkszang, worden eveneens uit- genoodigd op bovengenoemde repetities. HET BESTUUR. STICHTING VOOR LIJKBEZORGING „VOORZORG" Bijkantoor voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis A. BAART, Burgem. Boumanplcin C 38 BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN. IN RUIL AANGEBODEN: Zwarte damesmantel maat 44 voor oorlogse kwaliteit voor lap gebloemde zijde voor zomerjurk of een paar dames schoenen maat 39 of 40 (platte hak). VERBRUGGE, Emma laan 63, M'harnis TE KOOP GEVRAAGD een gehaakte BEDSPREI en een NACHTKASTJE J KNAPE, Oost Krakcclstraat 235, Sommelsdijk De Algemeene Ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank „NIEUWE TONGE" wordt NIET gehouden te Som melsdijk, maar op WOENSDAG 30 MEI 1945, 's avonds 7 uur (t.t.) in Café OSSEWEIJER te Nieuwe Tonge. Met ingang van 28 Mei e.k. is het kantoor weer verplaatst naar Nieuwe Tongevoorloopig wordt zitting gehouden op Woensdag en Donderdagavond. DE KASSIER. Te koop of te ruil of in bruikleen gevraagd een Kookkachel N. C. BUT. Chr. de Vriesl. C 172 MIDDELHARNIS. Bij dame alleen gevraagd: Een nette dienstbode-huishoudster tussen 30 en 40 jaar. Mevr. WARNAER-v. ROSSUM, Dirksland, Voorstraat 184. GEVRAAGD: één of twee ongemenb. Kamers voor heilgymnastiek en massagepraktijk. Brieven aan E. C. A. VAN HELS- DINGEN, Scharloo 2, BRIELLE. Ev. inl. bij Mevr. VSRERUGGE, Emmalaan 63, MIDDELHARNIS. DIENSTBODE gevraagd in een Kappersbedrij'f en één in een Winkeliersbedrijf te Monster (Westland). Inlichtingen bij Wed. PEEMAN. Ring A 131, Middelharnis. TER RUILING AANGEBODEN: Enige lakens en slopen en theedoeken voor theeketel, koffiepot, theepot, pan nen, of melkkoker. J. L. KASLANDER, P. v. Wecllaan 224, Dirksland. TER RUIL AANGEBODEN: een kinderlcdikant met bed, voor 2-persoons ledikant zonder bed. P. VIJFHUIZEN, Visserstraat D 103, Middelharnis. GEVRAAGD een flinke dienstbode, en een werJfster voor eenige dagen per week. Mevr. DALSTRA, Voor straat 16, MIDDELHARNIS. GEVONDEN in de Binnenweg een gouden broche. Inlichtingen te bekomen bij I. VAN NOORT, Binnenweg 93, ^ommelsdijk. Te koop of te huur gevraagd 80 (of minder) droogruiters. W. DE BONTE, Dirksland. Vermist een Witte Zwaan Tegen beloning terug te bezorgen bij A. v. d. MEIJDE, Ringstraat 241 B, I SOMMELSDIJK. j Aan hetzelfde adres 1 ccn broodmachinc tc koop. I SPREEKUUR: Ingenieur Prov. Waterstaat te Middelharnis eiken dag van 8.00 9.00 aar torentijd. ADVERTEERT IN DIT BLAD i

Opbouw | 1945 | | pagina 3