M1DDELHARNIS-S0MMELSDIJK N.V. Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnh Tandarts BUIJS Let vooral op adres. Vraagt ons Advertentie-tarief Hoe de zorg voor Het Rijwielbelastingmerk. Het Dal der Koningen. Een verdwenen volk. INGEZONDEN STUKKEN. Geeft U op als Afeonoé AAMBEIENZALF DeBEZA DE SALAMANDER Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbank-Bureau De Centrale Proeftuin Goeree en Overflakkee te Mlddelharnls (Langeweg) ls op eiken werkdag voor belangstel enden QRAT1S TOEGANKELIJK Desgewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver- I tned ZITDAG ONZE Bruidsportretten S. VAN DER PLAAT Dienstregeling ÖIMBOCITS JIJANOL ADVERTEERT ONZE EILANDEN Gimborn's Studie Waterverf De zeer bekende Leerboeken van het Boekhouden van Dr. W. KREUKNIET, (Uitg. n.v. v|h G. Delwel, Wassenaar) vereischen een nauwkeurig en correct werk van den Typograaf. - DAAROM worden zij sinds vele jaren gedrukt te Zegt dit niet iets voor U om daar UW DRUKWERK te laten verzorgen? iggiÉjiÉMwMMiRiÉM 7c\\o in rlnicfivrnic 1 £>\7*>n nagestreefd, is, de blinden uit hulpeloos heid tot zelfstandigheid te brengen, waar dit mogelijk is en hen zooveel zelfvertrou- ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 31 OCTOBER 1934. „De Minister van Financiën vestigt er de aandacht van het publiek op, dat ingevolge de bestaande bepalingen het rfl wieibelasting- merk naar alle zijden goed zichtbaar aan het rijwiel moet zijn bevestigd. Een wielrijder die het rijwielbelastingmerk in den zak, in de beurs of op eenigo andere wijze mede- draagt, of wiens rijwielbelastingmerk niet goed zichtbaar aan het rijwiel is bevestigd, bevindt zich derhalve in overtreding van de wettelijke voorschriften. In zoodanige gevallen is tot dusverre in een aantal gemeenten volstaan met het geven van een waarschuwing. Aangezien het be zwaarlijk is gebleken na te gaan, wie van tevoren reeds is gewaarschuwd, blijft in vele gevallen ook bij herhaling het instellen van bekeuring achterwege, hetgeen tot uitbret ding van de gewoonte om het rijwielbe. lastingmerk op de bovenvermelde wijze mede te voeren, heeft geleid. Het belang van een eenvoudig en doel treffend toezicht op de naleving vandeRy- wielbelastingwet noopt er toe, voortaan aan de betreffende voorschriften nauwkeurig de hand te houden. Van 1 November a.s. af zal dan ook in de bovenomschreven gevallen, zonder voorafgaande waarschuwing, bekeu ring worden ingesteld". Daarenboven heeft de Minister thans goed gevonden, dat het merk op in het oog val lende wijze op de linkerborsthelft van de bovenkleeding van den berijder is bevestigd. Op zoek naar Toet-Ank-Amons gemalin. Uit Londen wordt gemeld, dat dr. Howard Carter, de groote Egyptoloog, die vooral be kendheid verwierf, door zijn ontdekking te zamen met den inmiddels overleden Lord Carnavon, van het graf van koning Toet- Ank-Amon, nu twaalf jaar geleden, binnen kort weer naar Egypte zal vertrekken om opnieuw op zoek te gaan in het Dal der Ko ningen. Ditmaal is zijn doel het grai te vin den van koningin Ankh-es-Enamen, de ge malin van Toet-ank-Amon, die 1300 jaar voor Christus overleden is en in de nabyheid van haar gemaal moet begraven liggen. Volgens mededeelingen van dr. Carter zal alleen de voorbereiding van deze nieuwe expeditie maanden vorderen. Het is dan ook geen kleinigheid, wat zoo'n expeditie moet doen. Men moet zeer voorzichtig te werk gaan en evenals de detectieven uit de crimi- neele romans, geen enkele aanwijzing, hoe gering ook, verwaarloozen. Eerst als men betrouwbare aanwyzingen heeft, kan men gaan graven. "Wanneer men maar op goed geluk ging graven zou zoo'n expeditie niet te betalen zyn. Zooals men weet heeft men beweerd, dat er een vloek rustte op het graf van den ko ning. Ieder, die uiet de uitgraving iels te maken had, zou weldra den dood vinden. Inderdaad zyn verschillende menschen die met de ontdekking te doen hebben gehad korten tyd daarna overleden. Op dr. Carter schijnt de vloek echter geen vat te hebben. Hy is thans 62 jaar oud, maar ziet er 20 jaar jonger uit. Hy verdeelt zyn tyd tusschen Londen en Luxor. V(jf maanden woont hy n.l. in zyn woning te Londen, maar de rest van het jaar verblijft hy op zyn landhuis dicht by het Dal der Koningen. De ongebreidelde eerzucht van dezen egyp toloog laat hem geen rust. Hy weet, dat in het Dal der Koningen nog een aantal konin ginnen begraven liggen, wier grafsteden zeker een groote menigte kunstschatten ver bergen. Mogeiyk is echter ook, dat deze gra ven reeds eeuwen geleden door roovers ge plunderd z(jn. In dat geval zal de expeditie natuuriyk een mislukking zijn. Dergeiyke teleurstellingen heeft dr. Carter ook wel eerder gehad. Ht) vertelde eens, hoe hp met groote moeite en met zeer veel kosten een graf had ontdekt. Het was uit gehouwen in de rotsen en toen men het vond was de ingang nog verzegeld. Het bleek echter geheel leeg te zyn. De oudeEgypte- naren hadden het niet gebruikt. 'tfjraf van Cleopatra. Het graf van Cleopatra te vinden is de droom van vele archeologen geweest door alle eeuwen heen. Dr. Carter is echter van meening, dat de kans dit te vinden heel ge ring is. In de eerste plaats voert hy aan, dat er minstens acht koninginnen van dien naam in Egypte geweest zijn. Het is uit dien hoofde al zeer moeilijk om, wanneer men al hun graven ontdekt zou hebben, uit te maken wat nu het graf der beroemde Ko ningin zou zijn. Bovendien is de figuur van Cleopatra zoo van oudsher met legenden omweven, dat men moeilijk kan uitmaken, wat van haar geschiedenis waar en niet waar is. Met belangstelling zal men de vorderingen van de nieuwe expeditie van Carter volgen. Hij is al 43 jaar b6Zig de sporen bloot te leggen van deze oude Egyptische cultuur, godsdienst en kunst. En toch is hy, naar zijn eigen zeggen, maar bij toeval Egyptoloog geworden. Zijn neiging trok hem naar de kunst. Als jong teekenaar kreeg hij echter de opdracht teekeningen te maken voor een tijdschrift op oudheidkundig gebied. Daartoe ging hij naar Egypte om motieven te zoeken en kwam in aanraking met men schen, die met opgravingen bezig waren. Zoo gauw hij een voet gezet had bij die grafsteden, kwam de betoovering van de oudheid over hem en sindsdien kan hij zich niet meer losmaken van Egypte en het grootsch verleden. Het zoeken naar de ko ningsgraven is zijn levenswerk geworden. Interessante on dekking op een eiland bij Alaska. Beschaving tegen brute kracht. j Amerika, het groote continent bevat ge- i bieden, waar de menschen feitelijk niet kunnen leven. In Alaska bijvoorbeeld komt de winter al zeer vroeg en jaagt de weinige bewoners, Eskimo's en Indianen, naar hun hutten om de felle koude te ontvluchten. Dat is niet altijd zoo geweest. Duizenden jaren geleden was dat anders. Toen blijken daar in de nu barre gebieden ook andere menschen geleefd te hebben. De ontdekking van dit feit is nog niet lang geleden gedaan door de Hurdlack expeditie, die al eenige jaren op Alaska werkt en waarvan de leden door de Eskimo's en Indianen de „Doodgravers" ge noemd worden. Dit is niet bepaald een scheld naam, maar de expeditie stelde voornamelijk belang in de vele geheimzinnige holen, die men op Alaska vindt en die vaak grafkelders van de oude bewoners zijn. Hieruit kon men veel leeren van de oude geschiedenis, want de koude lucht conserveerde de lijken goed en na eeuwen kon men ze nog ongeschonden vinden. Op aanwijzing van eenige Eskimo's ging de expeditite ook naar het eiland Kodiak. Dat was naar de Eskimo's zeiden een echt dooden- eiland. In het Zuiden van Alaska snijden de Prins William sond en de inham van Cook diep in het schiereiland in. Dit gedeelte heet Kenai. Gescheiden hiervan door een smalle strook zee, ligt het eiland Kodiak. Klaarblijkelijk heeft het vroeger tot het vasteland behoord. Een ruïnen stad. Toen de onderzoekers op het eiland kwa men, werden zij al dadelijk getroffen door de aanwezigheid van vreemde heuveltjes. Het bleken bij nader onderzoek resten van muren te zijn. Aanvankelijk kon het onderzoek niet voortgezet worden, daar de strenge winter inviel en elk werk buiten de deur onmogelijk maakte. Het volgend jaar leverde het onder zoek echter verdere resultaten en kwam men tot de ontdekking dat de overblijfselen van gebouwen, die men gevonden had, onmogelijk afkomstig konden zijn van de een of andere vergeten missie-nederzetting, doch van veel ouderen datum waren. Men vond n.l. de resten van een heele stad. Intusschen was men, al weer den raad der Eskimo's volgend, ook aan het strand gaan graven. Daar deed men een zeldzaam interes sante ontdekking. Men legde n.l. een massa graf bloot, of eigenlijk gezegd verschillende massagraven. De dooden, die men er vond, waren echter alle van hetzelfde slag. Eigen aardig was daarbij, dat allen gebroken lede maten hadden, de beenderen waren op ruwe manier versplinterd, maar toch waren de dooden met een zekere regelmaat in het graf gelegd, en was dus wel degelijk een begrafenis geweest. Weer was de tijd voor het onder zoek tekort, want weer kwam de strenge koude een einde maken aan verderen arbeid. Maar het jaar daarop was de expeditie weer present. Schedels, beenen, beeldjes en andere voorwerpen werden gevonden en uit dit alles was het den geleerden mogelijk een theorie op te bouwen van wat er op het eiland moest gebeurd zijn. Een bloedige slag. Op het eiland Kodiak rusten vermoedelijk de beenderen van 4000 a 5000, misschien ook nog wel meer, menschen van een onbekend ras uit voorhistorischen tijd. Deze menschen zijn geen Eskimo's en ook geen Indianen, dat wijst de vorm van de schedels uit. Dit onbe kende volk moet op het eiland zijn ondergang gevonden hebben in een veldslag, zoo ver schrikkelijk als er wel weinige geweest zullen zijn. Het gaat hier, meenen de geleerden, niet om een oorlog tusschen twee barbaren- stammen om het bezit van het eiland, doch om de vernietiging van een op cultureel ge bied hoogstaand volk, door een ander, dat Zeer zeker talrijker maar minder beschaafd moet zijn geweest. Ruw geweld en brutale kracht heeft hier een overwinning behaald. Men heeft bij de dooden en in de ruïnes de bewijzen gevonden van een ontwikkelden kunstzin, zooals fijn besneden ivoor, gepo lijste steenen werktuigen, vazen en schotels, die bij de barbaren niet gebruikt werden. Men verge te niet, dat men hier in de nabij heid is van den grooten weg der volksver huizing, waarvoor antropologen en archeo logen zooveel belangstelling hebben. Hier toch grensden Amerika en Azië aan elkaar en langs dezen weg zouden vermoedelijk de Mayas, de Azteken, de blanke Indianen van Zuid-Amerika, vanuit Azië in Amerika zijn binnen gedrongen. Dit alles moet al vele duizenden jaren geleden gebeurd zijn en het klimaat zal toen wel anders geweest zijn. Tot die emigranten hebben vermoedelijk ook de onbekenden behoord van het eiland Kodiak. Vermoedelijk hebben zij eerst op het vasteland gewoond, maar zijn zij latei ver drongen naar de uiterste uitloopers er van (Kodiak was toen waarschijnlijk nog geen eiland), waar zij tenslotte vernietigd werden. 1 te berekenen, wat een ILL. uien, aan de hand van bovenstaande prezen, gemiddeld opbrengt. Aannemende, dat de party 12 drielingen, 7 picklers en 5 roode uien inhoudt, wordt de berekening als volgt: Drielingen ,2/ioo X 1U X f 1,40 f 0,042 Picklers 7/I00 x l/2 X f 1,40 - f 0,049 Roode 5/10ü x 1/2 X f 0,60 - f 0,030 Gewone en grove 7G/100 X f 1,40 T 1,064 gemiddeld per H.L. f 1,185 We houden ons hart vast, als de meester een en ander komt controleeren, of onze berekening goed is. Wy vragen ons in gemoede af: wie bepaalt in deze het juiste percentage van ieder sor timent en wanneer zal de landbouwer gaan inzien, dat het ten hoogste tyd wordt, dat hy zy'n uien gesorteerd ten verkoop aanbiedt? Een Cijferaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) CHAOTISCHE UIENPRIJZEN. Zooala de uienprijzen zich thans bewegen, heeft de geschiedenis nog niet vertoond. Men deelt ons n.l. mede, dat men thans besteedt: f 1,40 per H.L. voor de gewone en grove uien, '/r daarvan voor de drielin gen, >/2 voor de picklers en 0,60 per H L. voor de roode uien. Wij hebben ons de moeite eens getroost, VEILINGSBERICHT van Vrijdag 2G October 1934 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereen. „OOSTVOORNE". Kropsla 1,50 per 100 krop. Prei 2,50 tot 4,80 per 100 bos. Aardbeien 0,96 tot 1,32 per K.G. Blauwe druiven 0,17 tot 0,25 per K.G, Nero 6,30 per 100 K.G. Tomaten A 6,80 tot 10,- per 100 K.G, C 5,60 tot 8,- per 100 K.G, CC 2,- tot 4,20 per 100 K.G, Peen 3,20 per 100 bos. 3,- per 100 K.G. Kroten 2,20 per 100 K.G. Boonen: Dubbele stam 10, - tot 18,- p. 100 K.G. Kas idem 20,- tot 34,- per 100 K.G. Stoksnij 17,- tot 34,— per 100 K.G. Kool (roode) ƒ4,- tot 6,-per 100 stuks, (witte) 2,80 tot 5,- per 100 stuks. (savoye) ƒ2,50 tot ƒ5,- per 100 st. Bloemkool 1,50 tot ƒ8,- per 100 stuks. Andijvie ƒ1,10 tot ƒ2,- per 100 krop. Uien 2,30 tot 3,- per 100 K.G. Tafelperen 7,- tot 20,- per 100 K G. Tafelappelen ƒ6,- tot 18,- perlOOK.G. Keukenperen ƒ2,40 tot 10,-per 100 K.G. Spruiten ƒ5,- tot 17,- per 100 K.G. Knolselderij 1,20 tot 3,60 per 100. Selderij 1,70 per 100 bos. Eieren! Wit (netto) 4,70 per 100 stuks. Bruin (netto) 5,- per 100 stuks. Klein 3,50 per 100 stuks. Aanvoer 23.745 stuks. WETTIG GEDEPONEERD RUIM 300 JAAR OUD FAMILIERECEPT Verkrijgbaar in tubes van fl. 0 80 bij H.H. Apothekers en Drogisten of bij DE BOER, Gr. Markt 42, Rotterdam Breukbanden _j_ allesoorten meten zonderveer Buikbanden ook naar maat. Elastieke Kousen vanaf 2.25. Brillen ook op voorschrift van H.H. Doctoren. Geneesmiddelen tegen urinekwalen, vrouwen ziekten, enz. Aambeienzalf radicale genezing van de hardnek- kigsten. Oostersche Krachtpillen ter verkrijging van schoone volle lichaamsvormen, ook voor zwakken en herstellenden 1,per flacon, 6 flacons J 5, Kipstraat 59 - Rotterdam Telefoon 56731. utsspaarbank voor houdt Donderdags te Dirksland, in Hotel Polderman vanaf half 11 tot 4 uur. Vrijdags te Oude Tonge, in Hotel Van Veen vanaf half 11 lot 4 uur. Die dagen SPREEKUUR te MID DELHARNIS.'s morgens van half 9 tot 10 uur, 's avonds van 7 tot 8 uur. zijn onovertrefbaar fijne kleur keurige afwerking Aanbevelend, Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiininiiiumiinninniiiiiiiiiiiinmiiniiniinni N.V. Rotterd. Tramweg Maatschappij Gevestigd te Rotterdam E\H M1DDELHARNIS-R0TTERDAM y.Y. via VLAARDINGEN s.s. „MIDDELHARNIS" aanvangende 8 Oct. 1934 van Middeibarnis op Maandag en Dinsdag (bebatve Feestdagen V. Mlddelharnls 4.36 via. A.Vlaard. 7.00 vin.' A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) V.Mlddelharnls 6.40 vm.A. Viaard.9.10vm.** K. Rotterdam 10.00 vm. A. Brielle 10.30 vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag (behalve Feestdagen V. Rotterdam 2.15 nm. V. Viaard. 3.00nm. y A. Mlddelharnls 5.30 nm. Overfgc dagen (beh. Zon- en Feestd.) Van 10 t/m 27 October en vanaf 6 Febr. V. Rotterdam 3.15 nm. V.Viaard. 4.00nm ff V. Brielle 2.25 nm.§[ A. Middelharnis 6.30 Van 3i October t/m 2 Februari V. Rotterdam 2.15 nm. V. Viaard. 3.00 nm. f V. Brielle 1.25 A. Mlddelharnls 5.30 nm. In aansluiting op den trein van 7.24 vm. en 7.09 vm. van Vlaardingen (Station). In aansluiting op den trein van 9.20 vm. en 9.38 vm. van Vlaardingen (Station), t In aansluiting op den trein van 14.38 (2.38 n m.) en 14.51 (2.51 nm.) te Vlaar dingen (Station). ff In aansluiting op den trein van 15.38 (3.38 nm.) en 15.52 (3.52 nm.) te Vlaar dingen (Station). Op Zaterdag 1.25 n.m. Alleen op Zaterdag. Te Vlaardingen overstappen. A\a Feestdagen aljn te beschouwen: Nieuwjaarsdag, 2e Paaachdag, Hcrnclvaartidag 2a Pinksterdag an de balde Kerstdagen. Ligplaats Boompjes tegenover Reederijstraat. lumrasu Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren I IN DE BESTE

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 4