Buitenland. BURGERLIJKE STAND. Provinciale Staten. Veilingberichten. zorg voor ligen, zorgt, dat het geen tijdelijke is. an de landbouwer C. H. v. E. onder emeente, stierf dezer dage een rund, onder politietoezicht is begraven, egen een tweetal inwoners dezer ge- is procesverbaal opgemaakt wegens ding van het reglement op de Prov. (het storten van bietenbladeren van en). )en heer S. I. Hammelburg, slaagde iagen voor het examen voor Israëli- odsdienst-onderwyzer. RINGEN. In de gehouden jaarver- g van het Chr. mannenkoor werden jdende heeren P. van Mourik, Anth. ut en T. Bestman respectievelijk tot at, vicepresident en penningmeester, n. Zy namen allen hun herbenoeming de haven arriveerde vorige week aeepslading ryshout, bestemd voor iterschap „de Dijkring Flakkee" en gd voor versterkingen van de zee- in van den polder Oud-Herkingen. tn de beurt van periodieke aftreding jrling en diaken der Ned. Herv. kerk jaar de heeren G. Nypjes en L. de IEREEDE. Heden Dinsdagavond werd meenteraadsvergadering gehouden; da bevatte: I. Ingekomen stukken, eming Onderwijzer O. L. School. 3. ling gemeenteiyke vergoeding art. 0. Wet Byz. School havenhoofd over Rekening en verantwoording Alg. tuur over 1938. 4. Voorloopige vast- gemeenterekening, dienstjaar 1933. ging gemeentebegrooting 1934. de arbeidsbemiddeling stonden 22 zen ingeschreven. afgeloopen maand werden hier 46 ütingen gedaan. sr scheepsgelegenheid is van hier 135 ton regeeringstarwe met be rg naar elders. gamalenvisschers hebben de vorige an 80—100 k.g. gevangen, kleine 1-300 per dag. De zeevisschers be- van 80—130 gulden per week. zeevisscher J. Tanis Pz. maakte lies van vischnetten een schade van Lokker 80, J. Tanis 80 en J. tje 50. ORP. Tegen een slager alhier werd overtreding der arbeidswet proces- ■pgemaakt. t Gemeente-secretarie is voor het Heen v.m. geopend, dus nam. voor sten gesloten. wordt er op attent gemaakt voor die volgens het reglement Suiker- un 1934 in aanmerking komen voor - van suikerbieten met steun uit ouwcrisisfonds en nog geen toewij- r garantie hebben ontvangen, nog v. hun reclames kunnen inzenden, gamalenvisschers hebben de afge- ek met dezeilscheepjes van80-100 alen per dag gevangen. De motor- hadden het dubbele. Alles afge- n de pelleryen tegen 7 cent per k.g. ervisscheryen werden geen zalmen 'e Cichoreidrogerij „De Eendracht" rbeiders tewerkgesteld, vrouw van Joh. Hameeteman aan oenweg had het ongeluk een puistje rabben aan haar gezicht en kreeg in. Ze raadpleegde de geneesheer, ateerde dat het bloedvergiftiging rden. de Wed. H. Tanis op den Hofdyk uien dood gevallen. Het dier was zeevisschers van hier gaan in van IJmuiden visschen, omdat er r gevangen wordt, ndag stonden by de.'arbeidsbemid- werkloozen ingeschreven, acht op Korhennen zal Donderdag sloten zyn. in lusteloos, maar dat komt van het willen zeggen vreugdeloos en vriende aar zij wist dat het niet goed was als klacht ontsnapte, die den schijn kon n eene blaam op haar echtgenoot te medelijden voor zichzelve in te roepen, oo nutteloos als de kant, die ik maak," luchtigen toon, om het gewicht, dat oorden gehecht zou kunnen worden, en. „Er is zooveel sleur in het leven, den; daar kan ik mij niet aan ont- Ike dag wordt door nietigheden in imen. Toen ik een kind was en van de ie vroeger te Versailles heerschte, las, grand couvert en het petit couvert, en il couvert, en al die plechtstatige ver- de uren, dacht ik hoe verschrikkelijk wezen koning te zijn; maar ons leven veneens: 't is verdeeld tusschen petits grands couverts, cn voor niets anders jd over." groote wereld heeft veel van de hunne dat zij niets waardigs bezit, zeide ijl hij dacht: „Maar zij is toch geen jr eiken wind bewogen te worden, of ei, dat door elke hand te kneden is. ht heeft Miladi Dolly aangewend?" moeilijk nuttig te zijn," hernam Vcre, voortwandelden; „men zegt mij dat d meer kwaad dan goed doet, cn waf te doen?" ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 31 OCTOBER 1934. Möj. G. Voogd Pd. had met het ver richten van haar werkzaamheden het ongeluk haar hand zoodanig tusschen een raam te klemmen, dat geneeskundige hulp noodig was. De konijnen- en pluimvee-vereeniging zal, naar we vernemen, in de maand De cember in een lokaal der openbare school een tentoonstelling houden. De laatste weken is hier een groote drukte met het leveren van witlof, welke per scheepsgelegenheid worden vervoerd, de uitkomst varieert vanö.OOO 12.000k.g. per halve H A. Naar men verneemt is de uitkomst van de teelt der Pronkboonen tegengevallen. De oorzaak moet zyn wegens de langdurige droogte. Naar men verneemt zjju van hier 7 patiënten naar de ziekenhuizen, waarvan 3 naar Rotterdam en 4 naar Dirksland. Toen Maandagmorgen de werklieden in de Cichoreifabriek „De Eendracht" binnen kwamen, zagen zij totgrooteverbazing.dat vermoedeUjk door kwaadwilligheid de tanks opengedraaid en de waschbak er uitgetrokken was, zoodoende kon men eerst ongeveer 3 uur werken om de zaak in orde te brengen, voor dat zij hunne gewone werkzaamheden konden beginnen. NIEUWE TONGE. Ds. E. N. J. Japchen, Ned. Herv. predikant te Waarder heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Bij het peenhakken had J. van Heemst het ongeluk in zijn hand te hakken, hetwelk van dien aard was, dat hij zich onder genees kundige behandeling stellen moest. De heer H. T. alhier is voor 2 weken van de steunregeling uitgesloten wegens oneerlijke opgave. De landbouwer K, Tanis verloor 7 jaren geleden zijn horloge. Zaterdag j.l. had hij het geluk met het ploegen het weer terug te vinden. Tevens zij vermeld dat het horloge na het opwinnen direct weer ging. Maandag stonden bij de arbeiders- vemiddeling 16 werkloozen ingeschreven. Het bestuur van de afdeeling hier ter plaatse van den „Bond van Landpachters" is als volgt samengesteld; Voorzitter de heer P. C. Tijl, secretaris; J. G. Knops; penning meerster Jan van Eek; commissarissen A. van Vliet en Com. Bakker. OUDE TONGE. De Burgemeester der gemeente Oude Tonge brengt op verzoek van zijn Ambtgenoot te Zwijndrecht het navol gende ter algemeene kennis: Gemeente-Politie Zwijndrecht. „Ik heb de eer U mede te deelen, dat bij mij herhaaldelijk klachten binnenkomen over de fotografen W. Huisman en P. Stam, alhier. Deze fotografen maken er hun beroep van per sonen en huizen te fotografeeren tegen voor uitbetaling en tegen belofte, dat de levering plaats heeft over veertien dagen. Aan deze belofte houden zij zich niet en heeft veelal aflevering plaats, nadat de Politie er op aan dringt. In vele gevallen wordt het door hen niet geantwoord. Dezerzijds wordt in het Algemeen Politie blad en in de plaatselijke bladen het boven staande ter waarschuwing van het publiek medegedeeld." De Heer C. van Peperstraten kreeg van een paard een klap in het gelaat, waardoor hij zoo ernstig werd verwond, dat hij zich onmid dellijk onder behandeling van dr. Parree moest stellen. Dinsdagavond 7 uur hoopt ds. Verkerk in het Verenigingsgebouw een Bijbellezing te houden. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening plaats hebben. Doop- vaders kunnen zich a.s. Vrijdagavond van 78 uur aanmelden aan de consistoriekamer. Van den landbouwer A. de Haas van Dorsser sloeg een span paarden, bespannen voor een wielslede op hol. Met eenige mate- rieele schade liep dit incident af. Gedurende de afgeloopen week melden zich bij den Agent der Arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 19 landarbeiders, 1 chauf- fe'.f en 1 transportarbeider, terwijl in dat zelfde tijdvak 7 werkloozen waren te werk gesteld in de Rijkswerkverschaffing te Giet hoorn. OOLTGENSPLAAT. De gemeenteont vanger brengt ter kennis aan belanghebbenden dat zij die 2 November 1934 hun honden belasting niet hebben betaald, vervolgd zullen worden. In de afgeloopen maand zijn er van hier vervoerd 349500 K.G. uien 565000 K.G. aardappelen. Door B. en W. is aan A. Kroon alhier, vergunning verleend tot het verkoopen van sterken drank in het klein in perceel Molen dijk alhier. De wxnterlezingen zullen dit jaar een aanvang nemen op Donderdag 8 November a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier. Als eerste spreker zal optreden de Eerw. Heer Ds. Buffinga, Geref. predeikant te Rotterdam. Tegen J. v. A. te Sommelsdijk is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Onzej oudste inwoonster Joh. van Dron- gelen hoopt 1 November a.s. haar 92ste ver jaardag te herdenken. Binnen enkele weken hopen Cornelis Kamp, Adriaantje Paasse en Cornelis Hokke eveneens hun 92ste verjaar dag te herdenken. DEN BOMMEL. By den agent der arbeidsbe middeling staan 35 werkloozen ingeschreven. De vrouw van I. W. de Graall' is ter behandeling naar het ziekenhuis te Dirks land vervoerd. Door den landbouwer J. L. van Prooien is een beetwortel gedolven van 23 pond. De uitbetaling van de steun, welke tot dusverre op Vrijdag geschiedde zal in den vervolge des Maandags plaats hebben. Des Maandags zal dau tevens gelegenheid bestaan tot het koopen van onvermengde margarine. Na gehouden controle is wederom ge bleken, dat door sommige personen onjuiste opgaven zyn verstrekt van gezinsinkomsten by de toepassing van de steunregeling. Naar men ons mededeelt zal in den vervolge, onverminderd uitsluiting van verderen steun, proces-verbaal tegen betrokkenen worden opgemaakt. Op het gors gelegen langs den Kram mer, naby de hofstede van den landbouwer J. Noordermeer is een gasboei-bakenton aan- GOEDEREEDE. Voetbal Goeree-Den Bommel 71. NIEUWE TONGE. Voetbaluitslag van Zondag j.l. N.T.V.V. II tegen Xerxes II van Oude Tonge 16. OUDE TONGE. Voetbal. Xerxes II— N.T.V.V. II van Nieuwe Tonge, 61. Van den landarbeider J. Bakker Kz. zijn door tot nog toe onbekende oorzaak 35 H.L. uien verbrand. Terwyi de slager, W. Lugthart, bezig was een varken te branden had hij het onge luk, dat zyn kleeren in brand geraakten, door zijn tegenwoordigheid van geest wist hij erger te voorkomen, behalve eenige schade aan zfjn kleeren liep het ongeval gelukkig nog goed af. Het hoofd der openbare lagere school, no. I, den heer A. K. Meulendyk maakt belanghebbenden er opmerkzaam op, dat de bibliotheek van „School en Huis" weder wordt geopend. Boeken kunnen op de gewone tijd worden gehaald. NIEUWEN HOORN. De gemeenteont vanger brengt belanghebbenden in herinne ring, dat de hondenbelasting over het jaar 1934 voor 1 Oct. j.l. betaald had moeten zijn. Degenen, die dit alsnog verzuimden worden verzocht aan hun verplichtingen te voldoen, teneinde vervolgingskosten te voorkomen. FLAKKEE IIFEIJENOORD IV, 3—0. Als beide ploegen tegenover elkaar staan, zien we dat Flakkee volledig is, beiden hebben nogal last van de harde, dwars over het veld staande wind, toch heeft Feijenoord het beste van het spel, ze komen nogal eens voor het Flakkee-doel, waar de eene helft der Gebr. Smit nogal eens mist, doch tot een doelpunt kunnen zij niet komen, en als ieder denkt dat de rust met blanken stand, zal ingaan, loopt de Wit op een ver naar voren gespeelden bal, goed door, speelt zich vrij en bezorgt Flakkee de leiding 10. Na de rust speelt Flakkee beter en hun aanvallen zijn dan ook gevaarlijker. De tweede helft is ongeveer 7 minuten oud, als Verrijp goed voorzet, de keeper loopt uit, doch D. Bund is er iets eerder bij en vergroot onhoud baar de voorsprong. Even later loopt de Wit mooi door, komt vrij voor 't doel, schiet, doch de doelman staat op de goede plaats; hij kan echter niet wegwerken, er ontstaat een doel- worsteling, ten slotte weet een Feijenoord- been den bal het veld weer in te trappen. De rood-witten zijn dan weer een poosje in den aanval, er ontstaat ook voor het Flakkee- doel een hachelijk moment, doch de Gebr. Smit zijn er thans veel beter in dan voor de rust en de bal gaat achter. Op de spilplaats verzet de Weert bergen werk, terwijl zijn buurman Gouswaart ook blijken geeft, het niet verleerd te zijn. De Feijenoord-aanval verknoeit dan een mooie kans, door van dicht bij naast te schieten, aan den anderen kant doet Korteweg dat na, door een goeie voorzet van Wielaard, net over de lat te werken. D. Bund doet het direct daarna beter, als hij onvervaard de bal voor de borst meeneemt, de keeper weet zijn schot echter nog te hou den. De wedstrijd is het aankijken ten volle waard, er wordt van beide kanten een vrij snel en aantrekkelijk open spel gespeeld, beide doelen zijn beurtelings in gevaar, daar vangt Razenberg secuur een scherp voor 'tdoel geplaatste hoekschop, hij kan niet ver genoeg weg werken, doch na eenig heen en weer getrap voor 't doel weet de achterhoede haar terrein te zuiveren, de bal belandt bij Wie laard, deze loopt nog even door, plaatst dan naar rechts, Verrijp plaatst kalm terug en in uitersten benedenhoek knalt Wielaard Flak- kee's derde doelpunt 30. Feijenoord legt er nog een schepje op, doch de rood-witte aan vallers schieten verbazend slecht, en met de goed geplaatste schoten weet Razenberg wel raad, in de laatste minuten verricht hij nog een fraaie „safe", als de midvoor is door- De bewapeningswedy ver. Doet ook België mee? De politieke crisis in Frankryk. De Duitsche kerk politiek. - Socialistische kapitalisten gevonnist. - Spaansche gruwelen. De godsdienstvervolging in Mexico. Siam een republiek? Si vis pacem, para belluml Indien ge den vrede wilt, bereidt u dan voor ten oorlog. Het jwas eens een oud-Romeinsche spreuk, maar hetzelfde beginsel leidde de Euro- peesche mogendheden vóór den grooten volkerenstryd en niettegenstaande het toen zoo klaarblykeiyk heeft gefaald, doet het ook thans weer opgeld om den bewapenings- stryd der volkeren te verdedigen. De groote ontwapeningsconferentie is niet alleen volkomen mislukt, maar de groote Europeesche, Aziatische en Amerikaansche mogendheden doen zelfs geen moeite meer om de uitbreiding van hun weermacht ver. borgen te houden. Ze beroepen zich op de „noodzaak", welke haar dryft en zeggen in deze opgevoerde bewapeniDg het eenige middel te zien om zich andere mogend heden van het lijf te houden. De preliminaire vóórbesprekingen van de nieuwe vlootconferentie zyn nog maar nau- welyks aangevangen te Londen, of reeds wordt bericht, dat men in een empase is geraakt, welke een uiteindeiyk accoord vol komen uitsluit. Japan wil zich in zpn im perialistische strevingen geen enkele beper king zien opgelegd. Als gevolg van de houding der groote mogendheden, beginnen ook de kleinere machten ernstig aan de uitbreiding van haar weermacht te werken. Een dezer dagen, ter gelegenheid van de twinstigste jaarherden- king van den slag aan den IJser, hebben de Belgische oudstrijders voor hun jongen koning Leopold gedefileerd en die heeft daarna een redevoering gehouden, welke zeer ontnuch terend zal werken op degenen, diemeenen, dat althans de kleinere mogendheden in haar bewapening een voorbeeld van vredelievend heid en bewapeningsmatiging zouden behoo- ren te geven. Si vis, pacem, para belluml herhaalde koning Leopold. Hij gaf duidelijk te kennen, dat ook België een aanmerkeiyke uitbreiding van leger en verhooging van zyn kunstmatige verdediging behoefde om zich in een onver- hoopten nieuwen oorlog te kunnen weren. Hij vroeg daartoe offervaardigheid van het volk en drong er zelfs op aan, dat in de pers alle polemieken zouden worden gestaakt, welke 's lands verdediging tot onderwerp hebben. Zwpgen en aanvaarden! De Fransche Minister-President is een eerste groote moeilijkheid bij de doorvoering zijner hervormingsplannen te boven geko men. De radicaal-socialistische congres van Nantes besloot om den gesloten godsvrede niet te verbreken en den radicalen ministers in het kabinet-Doumerque de noodige vrij- heid te laten, ook wat betreft de uitbreiding van de rechten van een kabinetsleider in Frankrijk (Kamerontbinding), mits van Dou- merque de stellige verzekering werd be komen, dat hij geen uitbreiding van persoon lijke machtsbevoegdheid nastreeft. Het klinkt alles erg „Spaansch" en we kunnen slechts verhopen, dat deze mede- deelingen ver beneden de waarheid mogen biyken. De godsdienstvervolging in Mexico, welke thans ook de protestantsche kerken betreft, is in elk geval lugubere werkeiykbeid. In meerdere staten zyn reeds alle geestelyken verdreven en alle kerken gesloten. Van den koning van Siam verluidt, dat hy afstand wil doen van zyn troon.Hy heeft biykbaar geen lust om vanuit Londen naar zijn roerig rijk terug te keeren; men begeert er de republiek. MIDDELHARNIS. Geboren: Eliza Ferdinand, z. van A. van Zetten en K. J. Bouritz; Magdalena Alle- gonda, d. van J. J. Nipius en M. Moloney; Johanna, d. van A. Koote en A. Schellevis; Kommer, z. van C. de Man en L. Tanis. Overleden: Johanna de Waard, 66 jaar, echtgenoote van W. Taaie; Teunis van der Velde, 8 maanden, z. van P. van der Velde en M. Grootenboer. SOMMELSDIJK. Geboren: Cornelia, d. v. Pieter v. d.Doel en Pietronella v. d. Put; Pieter, z. v.Leen- dert van Nimwegen en Hendrika Grooten boer; Jacob, z. v. Cornelia Vyfhuize; Jannetje, d. v. Frans van Nimwegen en Gerritje Lang broek. HERKINGEN. Geboren: Izak Jacob, z. van C. van der Vliet en K. A. Gebuys; Alida Willy, d. van H. van Hekezen en A. van Ginkel. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Adrianus, z. v. Jan Bakelaaren Gondelina van Eek; Cornelis, z. v. Willem van Dam en Pieternella Vermaat; Jacob, z. v. Gijsbert van Nieuwaal en Elizabeth Brug- geman. Ondertrouwd: Johannes Dorus Oosters, oud 40 j. en Willempje Buth, oud 27 j. Getrouwd: Jan Hotting, oud 41 j. en Jen netje Vreeswijk 38 j. Overleden: Johanna Wilhelmina Donker sloot, oud 82 j., weduwe van Krijn Buth. ZUID-HOLLAND. Het Wegen verslag 1934. Aan het Wegenverslag 1934, dat Ged. Staten hebben overgelegd, is het volgende ontleend: Voor de verbetering van een gedeelte van den weg Ouddorp-Sommelsdijk, n.l. den Staakweg tusschen Melissant en Diiksland, zijn de plannen gereed, terwijl opdracht is gegeven de benoodigde gronden te taxeeren. Wanneer na goedkeuring van de taxatie deze terreinen by minnelijke schikking door de provincie aangekocht kunnen worden, zal de verbetering van dit weggedeelte nog in 1935 ter hand worden genomen. BRUTALE ROOF TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 29 Oct. In het zuiden van de stad is een roofoverval gepleegd. In het filiaal van de firma De Gruyter aan de Hillelaan hebben twee mannen de chef winkeljuffrouw overvallen en getracht de kluis te openen. Met een bedrag van 360 aan contanten wisten zij te ontkomen. De rest van het geld, in de brandkast aanwezig, zijnde 440, hebben zij onaangetast gelaten. Vanmorgen omstreeks kwart voor negen kwam de chef-winkeljuffrouw van het filiaal van de firma De Gruyter aan de Hillelaan zoo als gewoonlijk het eerst van al het personeel om den winkel te openen. De juffrouw begaf zich naar een kamertje, dat gelegen is in het pakhuis achter den winkel. Zij legde den sleu telring, waaraan de sleutels van de verschil lende deuren, o.a. ook die van de brandkast, zaten, op tafel om haar mantel uit te trekken en haar werkzaamheden te beginnen. Toen zij hiermede bezig was, hoorde zij, dat er iemand in den winkel was. Op het moment, dat zij wilde gaan helpen, kwamen twee man nen het pakhuis binnen. Een van hen pakte haar beet, haalde een doek te voorschijn en wildd haar dien voor den mond binnen. Het meisje verzette zich hevig, maar dat hielp haar weinig. De mannen eischten, dat zij het winkel geld zou overleveren. Dit weigerde het meisje, maar in haar angst wees zij den mannen den sleutel van de brandkast. Terwijl de eene inbreker haar vasthield, ging de andere met den sleutel in het slot zitten motrrelen, maar hij slaagde er niet in, de kast te openen. Zij verlangden van het meisje, dat zij zelf de kluis zou openen. De juffrouw zwichtte nu en voldeed aan den eisch. In de brandkast lagen vijf linnen zakjes met geld tot een totaal bedrag van 800. Drie van de zakjes hebben de dieven uit de brandkast genomen en zijn daarmee verdwenen. Nader hand bleek, dat in de drie zakjes 360 zat. De winkeljuffrouw die erg overstuur was, bleef eerst beduusd in het kantoortje staan, want zij durfde niet roepen of de dieven ach terna loopen, uit vrees, dat zij haar eenig letsel zouden toebrengen. Toen zij tot bezin ning kwam, rende zij de straat op en vertelde aan een voorbijganger wat haar was over komen. Deze had inderdaad even tevoren twee mannen uit het filiaal zien komen. Hij ging nu naar de politie om van een en ander aangifte te doen. Volgens verklaringen van de juffrouw en van den voorbijganger is één hun ner een grootte, dikke man van ongeveer 50 jaar, die een bolhoed en een jekkertje droeg, en de ander een jonge, schrale man met een bruin alpinopetje op. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Tegenover de oppositie in de Duitsche Evangelische Kerk heeft rijkskerkregeering en via deze de Rijksleider Hitier een con cessie moeten doen. De groote streber Dr. Jaeger, juridisch adviseur van de rijkskerk regeering, heeft als zoodanig ontslag geno men. De oppositie, welke de leuze heeft aan geheven „Handen af van de Kerk", is win nende. Ze heeft na het ontslag van Dr. Jaeger haar toon gemachtigd, blijkbaar om het doen van verdere concessies te vergemakkeiyken. De afgezette Beiersche bisschop is naar Ber lijn gereisd en voert daar besprekingen, welke misschien tot zijn herstel zullen lei den. Er komen ook berichten uit Beriyn, welke er op wijzen, dat eveneens tegenover de Katholieke Kerk een welwillender hou ding zou worden aangenomen; er is o.m. sprake van, dat een katholiek arbeidsfront zou erkend kunnen worden. Het congres der Belgische (socialistische) Werkliedenpartij heeft een aantal partij- genooten berecht, welke zich bij de debficle van den Bank van den Arbeid zouden hebben gecompromitteerd. De voorgestelde sancties, welke voor een aantal persoonlijkheden royement uit de party beteekenen, werden door het congres aanvaard. Den bekenden gebroken en van dichtbij in den bovenhoekg0cialistischen leider Anseele uit Gent, werd schiet, weet hij den bal nog over de lat tetoegestaan om zijn mandaat als Kamerlid stompen. Ook deze hoekschop levert niets op. tQ behouden, maar hjj moet een deel terug- In de laatste minuten valt Flakkee nog krach- gtorten van de overmatig genoten tantièmes, tig aan, doch verder dan brengen het ook zij we]ke b.v. voor hem als commissaris van niet. Dan fluit de scheidsrechter, die de wed- j ^en van (jen Arbeid meer dan 600.000 strijd rustig leidde. Het „tweede" heeft de puntjes weer binnen, en neemt thans een der bovenste plaatsen van de ranglijst in. De ander uitslagen in Reserve 3e klasse D zijn: St. Hooger 3 S.V.V. 3. 47. Excelsior 4 E.D.S. 2, 13. Sparta 4 Her mes D.V.S. 3, 13. In 4e klasse E werd slechts één wedstrijd francs bedroegen in één jaar tyds. In de bergen van Asturié bljj ven nog steeds oen aantal Spaansche revolutionnairen tegen de regeering opereeren. Over het optreden der revolutionnairen werden afgrijseiyke bijzonderheden gemeld. In do dagen, ge durende welke ze baas waren, zouden ze gespeeld, namelijk HellevoetsluisU.S.C., vele priesters hebben gedood evenals hon- welke door de Rotterdammers met 23 werd derden politieagenten; kinderen van deze gewonnen. 1 laatsten zouden ze blind hebben gemaakt. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrydag 26 October 1934. Bloemkool 3,60 tot 12,50. Roode kool 3,20 tot- 5,80. Savoy e kool ƒ5,— tot 6,70. Witte kool 8,80 tot 9,30. Pompoenen ƒ21,— tot ƒ24, Per 100 stuks. Peen 2, tot 2,80. Selderij 1,20. Chrysanten 3,20. Per 100 bos. Andy vie 0,65 tot ƒ3,10. Sla 0,50 tot 1,-. Per 100 krop. Clargeau 4,70 tot 10, Gieser Wildemans 5,40 tot 14,70. Kleiperen 8,45 tot 10, Legipont 15, Bergamotten ƒ8,— Kroten 1,60 tot 4,70. Dubb. princessen 10,70 tot 17,20. Witlof 2,60 tot 20,-. Per 100 K.G. Alicant 8,70 tot 11,80. Boter 0,74 tot 0,75. Per 100 pond. Veiling van Maandag 29 October 1934. Roode kool 5,tot 5,70. Bloemkool 5,40 tot 12,— Savoye kool 0,75 tot 6,70. Witte kool 2,50 tot 9,40. Per 100 stuks. Boerenkool 13,60 per kist. Alicante le soort 7,80 tot 10,30. 2e soort 7,— Mispels 4,— tot 4,50. Per 100 pond. Kleiperen 6,50 tot 5,80. Rietperen 7,50. Bergamotten 8,50. Louwtjesperen 9,60. Generaal Totleben 9,50 tot 13,60. Goudrenetten 12,70. Veldsla 1,50 tot 3,-. Stekuien 1,20 tot 1,40. Kroten 3,10. Peen 3,70. Per 100 K.G. Andijvie 0,50 tot 2,80. Sla 0,50 tot 0,75. Per 100 krop. MARKTBERICHTEN. Vee cn Paarden. ROTTERDAM, 29 Oct. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 2142 dieren, w.o. 442 vette runderen, 278 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 576 schapen of lammeren en 839 varkens. Prijzen per K.G.: vette koeien 52 tot 54 c., 5246 c., 3236 c., vette ossen 4650 c., 4244 c., 38 c., vette kalveren 6878 c., 5464 c., 4550 c., varkens (levend gewicht) 31 c., 30 c., 29 c„ schapen 39 c., 35 c., 31 c., lammeren 40 c., 36 c., 30 c., schapen per stuk 17, 13, 8, lammeren per stuk ƒ11, 9 en 7. De aanvoer van vette koeien en ossen was korter met flauwen handel en lagere prijzen. Een prima beest ging nog tot 4 cent boven noteering. De vette kalveren waren ruimer aangevoerd, kalme handel en iets lagere prijzen. Een prima beest ging nog tot 7 cent boven noteering. Varkens korter aangevoerd, aanvankelijk kalme handel, later vlugger, met stijvere prij zen. De aanvoer van schapen en lammeren was tamelijk, handel lui en onveranderde prijzen. Een prima lam ging nog tot 1314. Boter, Kaas, Melk en Eieren. APELDOORN, 29 Oct. Gemeentelijke eierhal. Aangevoerd 170.000 eieren. Wit groote 55,10, wit kleine 3,203,60, bruin groote 5,355.-50, bruin kleine 3,603,85, alles per 100 stuks. Handel redelijk. OUDEWATER, 27 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 79 partijen, tezamen 3555 stuks, wegende 17.775 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk 2124, 2e soort idem 1920. Handel matig. ROERMOND, 29 Oct. Eiermijn. Aanvoer 1.600.000 stuks. Kippeneieren 2,505,80, voor export, eendeneieren 33,50, de 100 st. TIEL, 29 Oct. Eieren 4,755, per 100 stuks; aanvoer 16.000 stuks. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 29 Oct. Heden waren dc prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 3,203,50, Zeeuwsche blauwe 3,103,40, idem eigenheimers 2,903,20 idem bonte f 3,103,40, drielingen 2,20 2,50, blauwe eigenheimers 2,90—3, per 100 kg.; zandaardappelen 617 c., per kg. Met redelijken aanvoer en kalme vraag. AMSTERDAM, 29 Oct. Aardappelmarkt. Aanvoer 154.000 kg.; drentsche eigenheimers 2,803,50, duinzand 4,504,90, friesche borgers 3,503,70, IJpolder 'bevelanders 2,803, zeeuwsche bevelanders 33,20, idem blauwe^ 3,403,70, idem bonte 3,403,70, idem eigenheimers 3,403,60, idem poters 2,80—3, alles per H.L. CORRESPONDENTIE. Hot ingezonden stuk van Stad aan 't Haringvliet kan niet worden opgenomen, althans opname overwogen worden als w(j den schrijver niet kennen. Maak U eerst aan ons bekend, dan kunneD wy verder zien. Redactie.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 3