GS Zn. PLAAT ANDER VAN RIJNS ÖEMOSTERD idelharnis ilijk fijne foto's, Inaibrandbars Lakken Artikelen n bril naar TWEEDE BLAD - lypotheekbank VEN a 1000/ „STAM-KOOI" Pctitionnemeotsactic. Sport adelt IDDELHARNIS Oogonderzoek U aan huis adres tlicht-atelier ste klas uitvoering, ^ORTEN EN PRIJZEN. DER PLAAT. GRATIS! Geneesmiddelen >6731 - Rotterdam DIEPENBROEK ZAADHANDEL D0ET1NCHEM Vraagt onze zeer billijke tarieven. Venn. „METALLICUS" 'asserelstraat 27, ROTTERDAM Iwel, Wassenaar), jaren gedrukt ter verzorgen? Kamerkronïek. De Melbourne-race. Bont Allerlei. No. 25 VRIJDAG 26 OCTOBER 1934 s voor het leveren. |n enz. van FILMS. Ihtingen op het gebied van De laagste prijzen. tousen, Breuk- en Buikbanden. wettig gedep. merk „DE SALAMANDER". J onzebrochure en gratis prijscourant itloting 4 /o Jtooge opbrengst, ronde knol. Selectie- ledr. E. KOOI, Vrouwenparochie (Fr.) /RAAGT PRIJSCOURANT! Prima GROENTE-, BLOEM- fcn LANDBOUWZADEN rev. agenten of depothouders gevraagd. Flinke provisie. aat thansUw HAARD vakkundig gegarandeerd onaf brandbaar LAKKEN. Jw HAARD wordt als nieuw! Wat het N. V. V. vraagt. Intrappen van een open deur. Het Nederlandsche Verbond van Vak verenigingen voert op het oogenblik oen groote petitioniieinentsactie, waarbij aan de regeering wordt gevraagd: Verhooging der steunnormen. 2- Extra-verhooging voor arbeiders niet lage loonen en groole gezinnen- 3. Wiuter-toeslag op de uitkeeringen. 4- Voorzieningen inzake kleeding en dek- king. 5- Beschikbaarstelling goedkoope boter en goedkoope aardapppelen- 6- Hulp aan jeugdige werkloozen door arbeid of steun. de bevolking zich zal hebben uitgespro ken voor een verzoek, hetwelk tot nu toe als een ALGEMEEN E volkswenscli werd aangezien. Bovendien zal er dan nog ge knabbeld gaan worden aan de WAARDE der geplaatste handteekeningen. Da actie komt ons daarom ondoelmatig voor. De werkelijke volksententie is sterker dan ifi het petitionnement tot uitdrukking kan komen. Er is schier geen verschil van gevoelen over de vraag, of niet méér hulp voor de crisisslachtoffers gewenscht en benoo- digd is. Het gaat om dc vraag: HOE, op welke wijze, waarvandaan, tot hoever, niet welke middelen?' Het eenige bezwaar, dat men tegen de tos verzoeken zou kunnen aanvoeren, is, dat ze wat onlogisch zijn geformuleerd- Immers, wanneer de verzoeken 1 en 2 in voldoende mate worden ingewilligd, dan kunnen die onder 3, 4 en 5 verval len. Indien werkloozen geen brandstof kunnen bekomen, zich niet behoorlijk kunnen kleedeti of dekken, noch boter of voldoende aardappelen kunnen bekomen voor de voeding van zicli en de leden van het gezin, dan getuigt zulks er van, dat de steunnormen en de extra-toelagen voor de meest behoeftigeii nog ONVOL DOENDE zijn. Logischer zoude het o. i. derhalve zijn geweest, wanneer óf het een voldoende verhooging der uitkee ringen óf het andere voldoende aanvulling door extra-voorzieningen ware gevraagd. De BEDOELING van deze petitionne mentsactie is overigens overduidelijk: men acht de hulp, aan werkloozen en dezer gezinnen verleend, niet genoegzaam om deze crisisslachtoffers van allen nood te vrijwaren. En nu vraagt men aan de regeering om de steunregeling uit te breiden. Welnu, IEDER weldenkend mensch moet het daarmee eens zijn. En wij ondersteunen de verzoeken van het N-V.V. dan ook gaarne. 'Tóch verwondert het ons, dat men die verzoeken middels een algemeen volks- petiiionnement aan de regeering over brengt. Die petitionnementen waren een aantal jaren geleden een geliefd politiek propa gandamiddel. Er zijn petitionnementen ge weest voor algemeen kiesrecht, voor 8- urige werkdagen, voor Staatspensionnee- ring enz. Geleidelijk heeft men de peti tionnementen losgelaten, omdat men naar we althans meenen gevoeld .heeft, dat er ook BEZWAREN aan zijn ver. bonden. Petitionnementen worden door duizen den geteekend, die maar half of in het geheel niet weten, waar het om gaat- De een teekent „omdat het niet voor den Oost is", de ander om den vrager een pleizier te doen, de derde om van het gezanik af te zijn, enz- Natuurlijk teekent het grootste percen tage uit overtuiging, maar het feit, dat er ontegenzeggelijk ook zoovele handtee keningen worden gezet uit overwegingen, welke we eerst noemden, is altijd aanlei ding geweest, dat de waarde van een petitionnementsactie werd bestreden- Het is ook wel voorgekomen, dat iets, waarom in een petitionnement werd ge vraagd, veel meer aanhangers of voor standers kende dan in het aantal hand teekeningen tot uiting kwam en in zoo'n geval wordt het belang, dat men voor staat, o. i. geschaad. Zoo iets kan b.v. gebeuren, wanneer sommigen meenen, dat het petitionnement als propaganda voor een bepaalde politieke partij werd inge zet, of wanneer er verschil van gevoelen bestaat omtrent tactiek. Dat gevaar deelt ook de huidige peti tionnementsactie van het N-V.V- Er gaat o. i. een aantal handteekeningen worden verzameld onder een reeks verzoeken, welke door gg pCt- der bevolking als billijk worden erkend- Maar het zullen geen 99 pCt- der tot teekenen bevoegden zijn die op de aangeboden lijsten hun naam zullen neerzetten, want: Duizenden zullen er zijn, die in deze petitionnementsactie in de eerste plaats propaganda zien voor liet moderne vak verbond en daarom principieels bezwaren tegen het teekenen hebben- Duizenden zulten er ook wezen, die het teekenen nalaten om tactische verschillen. Zoo de communisten b-v-, die meenen, dat de tijd van vragen voorbij is en tot - „daden" moet worden overgegaan- Duizenden tenslotte zullen verklaren, lat ze het teekenen omioodig vinden, om- lat ze aannemen, dat ook de regeering niets liever wil dan méér te doen ter verzachting van het crisisleed, dan waar toe de economische en financieele om standigheden haar in staat stelt- K naai Enschede—Zulphcn Wijziging Ziektewet- De komende begrootiiigsdebatten. De Tweede Kamer heeft haar tussclien- tijdsche zittingen weer beëindigd- Z- h. s. heeft ze de vorige week nog een motie-Krijger aangenomen, waarin zij de regeering uitnoodigt, zoo spoedig mo gelijk een wetsontwerp in te dienen tot onteigening voor de doortrekking van het aan te leggen zijkanaal van liet kanaal Enschede—Zutphen, welk zijkanaal vol gens 't goedgekeurde wetsontwerp slechts tot aan clen weg AlmeloWierden zal loopen, tot aan 't kanaal Aliuelo-Zwolle. Pluimveeteelt. SELECTIE. Ruim alle minder productieve dieren regelmatig op. Men kan ze met zekerheid onderkennen door valncstcontröle, maar met een groote mate van waarschijnlijk heid ook op de volgende manieren. Ten eerste: waar het jonge hennen be treft, lette men goed op, welke dieren bij gelijken leeftijd en bij gelijke behande- ling vroeg of laat aan den leg gaan. Vroege legsters zijn ook bijna altijd lcg- sters van véél eieren en omgekeerd zijn hennen, die eerst belangrijk later haar eer ste eieren produceeren, als regel trage legsters. Aan het einde van den leg zal ecu goede eierproduetie laat in den rui vallen, een slechte legkip ruit vroeg en lang. Ten tweede: voor alle hennen, dus van welken leeftijd ook, geldt, dat de bedrij- vigste de meest productieve dieren zijn. Loopen ze los, dan zullen de beste leg sters een groot deel van haar kostje zelf opscharrelen, maar ook al worden ze op beperkte ruimte gehouden, dan zullen de meestleggende kippen het drukst schar relen en in beweging zijn. Bedrijvige hoenders herkent men aan een ruig ge- vederte en aan haar afgeknotte staartvee- ren, gevolg van liet geregeld in- en uit loop-en door het luik van het hok en van het bezoek aan de legnesten. De nagels van bedrijvige hoenders zijn bot-afgesle- ten, van trage legsters zijn ze scherp^ Ten derde: is een legseizoen eenigen tijd aan den gang, dan zal de gele kleur, welke zoo goed als alle nutrassen rond de anus-opening (oncjer de staart) en Dat de goedkeuring van deze motie met voorts rond de oogen, aan snavel en poo- de woorden „zoo spoedig mogelijk'' veel j ^en vertoonen, geleidelijk naar wit terug- aan de houding der regeering zal ver-lO0pen; eerst rond de anus-opening, ver anderen, lijkt niet waarschijnlijk Men kan de Kamer waarlijk niet be schuldigen, dat zij niet snel werkt- In één middag heeft zij een zeer ingewikkeld, wetsontwerp afgehandeld, bevattende tech nische wijzigingen van de Ziektewet, wel ke in de praktijk noodzakelijk waren ge bleken. De mondelinge behandeling was voorbereid door een z-g.n, commissie van voorbereiding, bestaande uit deskundige Kamerleden, welke met den minister ook mondeling overleg pleegde- Allerlei vraag stukken waren dus binnenskamers ter dege besproken. Minister SLOTEMAKER DE BRUïNE heeft overgenomen een amendement-Drop (s.d.), waardoor onder de Ziektewet ook vallen provisiereizigers, werkzaam in dienst van een enkele zaak- De nieuwe wet bevat een eenigszins andere berekening van het dagloon, waar door zekere bezwaren, aan de tegenwoor dige berekening voor bepaalde verzeker den verbonden, worden weggenomen- Zonder debat werden vele herzieningen van de Ziektewet aangenomen, b-v- ten aanzien van een rege'iug dér positie, van thuiswerkers, den arbeid in aangenomen werk, arbeiders, die bij verschillende werk gevers v/erken, de vrijwillige verzekering, enz- enz- Op 7 November zal over het wetsont werp worden gestemd. Eerst moet het heele maal nog eens op het departement worden nagezien. Bij zulke ingewikkelde regelingen gebeurt het nog wel eens, dat tijdens de behandeling in de Kamer fou ten insluipen, welke moeten worden weg genomen, voordat het wetsontwerp wet prachtig toch die sport hé? Als je wordt- I dat zoo hoort en leest, zijn die vliegers Op 6 November zal de Kamer met de een sympathiek stel menschen onder el- volgens ro>nd de oogen, dan aan snavelpunt en pooten. Kippen, welker geel aan de pooten uog het sterkst is, zullen de slecht ste legsters zijn. Ten vierde: oude hoenders zijn nimmer met voordeel aan te houden. Een goed hoen doet men niet weg, vóór het den tweeden leg achter den rug heeft, maar na een derden leg is ook de beste kip minderwaardig geworden. Tenslotte: men schenke veel aandacht aan de algemeene gesteldheid der dieren. Kippen, welke zwaar ziek zijn geweest, kunnen het best worden opgeruimd. Zelfs hennen, welke alle eigenschappen van pro ductieve dieren bezitten, moeten als min derwaardig worden beschouwd, als haar gezondheidscondi ie niet prima is. Zwakke, minder tierige beesten, reageeren op alle ongunstige invloeden als vocht, koude, gebrek aan zonlicht, enz. door het staken of onderbreken van den leg. ONS WEEKPRAATJE- ZATERDAG. Per radio hebben we vernomen van den sportieven geest onder de deelnemers; de start heeft vlot plaats gehad: de Engel- sclien wedden op de overwinning van de Nederlandsche deelnemers. Jawel, maar die zijn er zóó nog niet- L)e weg is nog lang en 't zou me niks verwonderen, als die Scott bier of daar z'n nek breekt- Gebeurt vaak genoeg, zoo iets! Nou, en dan liggen de Uiver en de Pander vóórop! Die Scott moet zijn motoren van Londen af al op volle toerental hebben laten loopen. Dat kunnen ze nooit vol houden. [9e Uiver en de Pander blijven mooi bij elkaar, hé! Reken maar, dat die twee elkaar naar Melbourne trekken! ZONDAGAVOND. Bericht wordt, dat de Panderjager bij een landing gehavend werd en uit den strijd zal worden genomen. algemeene beschouwingen over de Rijks- begrooting beginnen. Het Lied van de VVeek. Zonder zulke of een van zulke over wegingen in dit artikel speciaal tot de onze te maken, willen we er maar op wijzen, dat men er van verzekerd kan wezen, dat ze zullen gelden. Wat zal dan straks liet resultaat van het petitionnement wezen? Dat de helft of een ander deel van HOE KOMEN WIJ ER UIT? De heele wereld zucht cn zucht Het gaat ons toch zoo slecht, De klacht is niet meer van de lucht: Wat komt er van terecht? Wie is er, die die narigheid Nu eindelijk eens stu t? En ieder pei.ist in dezen tijd: Hoe komen wij er uit? Nog staan de poenen op het land En groeien in den grond- Zij gaan alleen niet van de hand, Dus ook niet in den mond- Er is geen mensch meer, die nog weet, Naar nu alweer verluidt Hoe men een peen liet beste eet; Hoe komen wij eruit- De tuinder teelt op 't vette veld Hij werkt en is paraat Met eigen arbeid, eigen geld, Een prachtige tomaat. Zij zijn mooi glad en glanzend rood, Volrijp cn teer van huid, Eu sterven op de belt den dood: Hoe komen wij er uit. De groente wordt niet meer gekoclit. En niemand is tevree, Naar welvaart wordt vergeefs gezoch't, De koffie gaat in zee. i De heele wereld klaagt haar lied, Het is een droef geluid; Een poos nog en wij' gaan failliet: Hoe komen wij er uit- 1 Maar luister, ik weet raad voor u En voor ons allemaal, Een beetje optimisme nu En opgeruimder taai- Wat meer vertrouwen en meer moed En 'k zeg u tot besluit; Dan wordt Het voor ons allen goed En komen wij eruit! TROUBADOUR kaar. Ze winnen natuurlijk allemaal graag den eersten prijs, maar.... Fair en eerlijk! Dat is sport, jö! 't Schijnt, dat de Hollanders bij zonder gevierd worden in Mildenhall. We. maken ook een mooie kans- Wat denk je van de Mollisons? Nou, ik zie niet veel in die Komeet- vliegtuigen. Anders een paar sympathieke menschen, die Mollisons! Wat? Ze zijn reuze-populair. Die Amy is -ecu aardig vrouwtje-... ZONDAG- Per radio vernamen we, dat de Mol lisons uit Bagdad zijn gestart en vóórop liggen. Tweede en derde zouden de Uiver en de Panderjagcr zijn- Weet je 't al van de Mollisons? Die zijii in één ruk van Londen naar Bagdad gevlogen! Onze toestellen hebben anders óók een mooie plaats, hé? Dat gaat best! Je moet rekenen die Mollisons zijn er nog niet- Ze heb ben hun motoren veel te veel overspan nen. O, d'r kan natuurlijk nog van alles gebeuren. - Reken maar! -'t Is gewoonweg stom van die Mol lisons om d'r machine dadelijk al op volle kracht te laten loopen. Echt vrou wen-tactiek- Vliegen is geen spel voor >n vrouw- Zoo'n mensch hoort in d'r huis houden. Ze moest 'n paar kinderen hebben, dan zou ze die malle dingen wel laten. ZONDAGMIDDAG. Heb je 't gehoord? De Mollisons zijn uitgevallen. Dc heele boel is in puin! Jammer voor die luidjes anders, hé? Ja, werkelijk zonde- Zoo'n sympa thiek, sportief Cchtpaarl Pech', kerel, wat doe je d'r aan? Maar nou liggen die Scott en zijn makker vóór! Heb je dat óók gehoord? 't Is toch wat! Had jij anders verwacht? Hoe zoo? Ach, kerel, heeft die Panderjager ooit iets anders dan pech gehad? Weet je, wat het is? De Panderjager is van een scheepvaart-combinatie, die met de K-L-M. wil gaan concurreeren. Begrijp jij nou niet, dat het de K-L-M- heel wat waard is om den Panderjager van zijn doel af te houden? Je denkt dus, dat-... Reken maar! Enfin, de Uiver lig nog prachtig- Jammer, dat die blilcslagersche Scott met zijn Komeet Wacht maar! Nou krijgen ze het moeilijkste deel nog- Ze moeten nu voort, durend boven zee vliegen en dan kan er van alles gebeuren. En de vliegvelden zijn slecht door den regen, hoor ik- Bij een landing kan een toestel gemakkelijk over den kop slaan. De Uiver óók! Ja, maar ónze mannetjes kennen het traject. We maken beslist een goede kans. Als de Komeet hier of daar wat zou krijgen dan Man, ik zit soms gewoonweg te trillen van spanning, als ik de radio aan heb staan. MAANDAGOCHTEND- Die Scott ligt altijd nog maar vóór, hé? Hij gaat véél te snel; dat houdt-ie nooit vol. Ik hoorde gisterenavond nog van 'n mecanicien, dat z'n motoren in flarden moeten zijn, vóór-ie Melbourne te zien krijgt- Zal je gebeuren zeg, dat je daar in de Australische wildernis naar beneden geiuimeld komt! 't Zou een sensatie geven, jö! Ja, en dan zou de Uiver vóórop komen te liggen. Sport is tóch mooi, wat? Zoo span nend! MAANDAGAVOND Kerel, kerel, heb je 't gehoord? Wat? Ze vertellen me net, dat in Indië een vliegtuig te pletter gevallen moet zijn Zou 't-... Natuurlijk! Dat moet Scott zijn- Heb ik je niet altijd gezegd, dat die Scott er nog niet was? Nou zeg: leer MIJ nou, wat je met een motor kan doen- Ik VOELDE, dat zoo'n ongeluk in de lucht hing, ik VOELDE het gewoon-weg. Nou haalt de Uiver het! Je zult zien: nou haalt-ie het! Wat zeg je? Was het Scott niet? Wie? Wat? 't Is de „Fairy Fox'' geweest met Baines en Gilman- Sjongen, wat jammer! Ik dacht vast, dat Scott Ja, 't is jammer! Reuze-jammer! Hm! Ja, ik bedoel natuurlijk, dat die twee menschen ver brand zijn. Natuurlijk! Nou heeft die Scott tócli pech' ge had! Ik heb het gedacht, man, ik heb het gedacht. Hij is twee uur in Port Darwin opgehouden wegens motordefect en nou is-ie op vijf van de zes cylinders door naar Charleville. Dat loopt niet goed af. Dat loopt nooit goed Af! zeg ik je. De Uiver heeft wéér een prachtige kans. De Uiver haalt het, vader! Wat IK je zeg! Die Scott ligt op het oogenblik misschien al hier of daar in de Austra lische wildernis! geus deskundigen van groote hisloriacnd waarde is en dateert van minstens 50f jaar vóór Christus. De koslbare vondst werd naar 't Rijk» museum voor Oudheden te Leiden oven. gebracht, waar zij nader werd onderzocht en gerestaureerd door den directeur val liet Museum te Leiden- Dr. J H. Holwerda h eft thans 11 ideit bijzonderheden over deze urn medege. dceld in de „Oudheidkundige mcdedeelin. gen uit 's Rijksmuseum van oudheden tt Leiden". 1 Hij komt tot de conclusie, dat in d« 5e eeuw vóór Christus een GalliscH stamvorst zich in Oss heeft neergezet. De- gevonden urn met den heuvel is het graf van dezen stamvorst. Wij hebben hier, zoo schrijft hij, ia Oss de getuigenis van een eerste vesti ging van zulk een Gallischen stam in dezn Noordelijke streken, afkomstig uit landen ten Noorden van de Alpen in de 5a eeuw vóór Christus. „De man, die hier is bijgezet in dezea bronzen urn, voor deze streken 11 nick, met zijn versierd slagzwaard, moet een stamvorst zijn, die dit alles medebracht uit het verre land, van waar hij zijn volk naar hun nieuw vaderland voerde." ,On-ze meening, dat wij hier werkelijk met zulk eeu vorstengraf te doen hebben werd zeer nadrukkelijk bevestigd, toen wij in den afgeloopen zomer nog een nader onderzoek konden instellen op de plek, waar deze vondst werd gedaan. Zoowel de grootte van den heuvel als zijn op bouw bevestigde, dat wij met een zeer bijzonder monument te doen hebben." „Het vorstengraf te Oss maakt wel een groote uitzondering op de eenvoudige ur nen van aardewerk, die alleen de asch' van den overledene bevatten, zooals zij algeemen gevonden worden." DINSDAGOCHTEND- 1Heb je het gehoord? Ja! De Uiver zal tocli vermoedelijk wel tweede worden. Kan me niet veel schelen- Ga jij nog naar den wedstrijd Zwitserla nd—Nederland Misschien, als die Zwitsersch'e mid- voor tenminste op tijd z'n poot breekt Zouden we anders geen kans heb ben? Ik geloof Ket niet! LLOYDS IN LONDEN BETAALT ALLES1 Hoewel Lloyds, Eng-eland's internatio nale verzekeringsbeurs, alles tegen alles verzekert en nog nooit de betaling van eenige verzekeringssom is schuldig geble ven, is het voor haar toch geen pretie, thans op eenmaal 84 millioen francs te moeten uitbetalen. Zoo hoog is namelijk de verzekeringssom voor de „Atlantique", die eenige jaren geleden is verbrand en waarbij, zooals men zich zal herinneren, talrijke menschen om 't leven kwamen. Sindsdien werd door de scheepvaart- maatschappij om de uitbetaling van het verzekeringsbedrag geprocedeerd- Geen wonder, dat Lloyds zich tegen het ver lies van een dergelijk groot bedrag ver weerde. Toch zijn er in den loop van dit proces, de nadere omstandigheden die tol den ondergang van het schip hebben ge. leid, nooit tot klaarheid gekomen. Indertijd gelukte het wel, het uitge. brande wrak in een haven fe slepen, maat wat moet er nu mee gebeuren? Het ligt nutteloos in eeu dok, niemand wil het hebben, niemand heeft den moed, het nog eens op te bouwen. 150 millioen fracs zoil deze reparatie kosten, meenen de Fran, schen, terwijl Lloyds beweert, dat de schade reeds met 90 millioen goed betaald zou zijn. Lloyds moest betalen! Nog wet niet aan de reederij zelf, maar het geld moest ter Griffie van de Handelsrecht bank in het Fransche departement Seinö gedeponeerd worden, totdat de procedure in eerste instantie is beslist. Daar echter de president van de rechtbank deze de posito bevolen heeft, mag men wel aan nemen, dat ook in een volgende instantie niet anders beslist zal worden en dat alle aanspraken van de zijde van de verzeke. ringsmaatschappij zullen ifgewe. zen. Nu zijn beiden in een slechten luim. Lloyds, omdat al haar bezwaren, dat het schip slecht uitgerust was en de blus. schingsapparaten niet te rechter tijd in vollen omvang functionneerden, verworpen zijn, en dat zelfs haar laatste troef, dat er misschien wel een bom in het spet geweest kan zijn, op de Fransche rechtere geen indruk heeft vermogen te maken. En de Franschen zijn ontstemd, om dat zij in elk geval een aanzienlijke scha de hebben geleden, die ook door de thans betaalde som in de verste verte niet ge dekt wordt. De bouw van het schip heef! rond 350 millioen francs verslonden! En de nu gestorte 84 millioen liggen nog steeds achter slot en grendel, zoodat het verlies aan kapitaal en renten eigenlijk van dag tot dag toeneemt. Maar ten laatste zal Lloyds haar goe den naam toch weer in eere houden, dool! alles te betalen, wat naar omstandigheden en wettelijke voorschriften betaald moet worden. Niet voor niets wordt deze vcr- eeniging van assuranticmaatscliappijcn sinus honderden jaren in de gehecle we reld om haar correctheid en soliditeit, waarmede zij alle zaken behandeld heeft, als voorbeeld gesteld! GRAF VAN EEN GALLISCH STAMVORST TE OSS. Nabij den rijksweg >s-Hertogenbosch— Grave ontdekte men eenigen tijd geleden een groot urnenveld, waar een groote bronzen urn werd uitgegraven, welke vol-. DE TOMAAT IN VROEGER TIJDEN- Honderd jaar geleden wist men in Noord-Amerika nog niet, wat men met een tomaat moest beginnen. In New Y«C- scy b.v. weid een klein meisje, dat een tomaat bad gegeten, door haar ouders di rect naar den dokter gebracht, daar z4 in de vaste veronderstelling verkeerdenj dat het kind er aan zou sterven, in Mexico is de vrucht sinds de 16e eeuw bekend. Sinds 1830 wordt de tomaat ecli-H ter als een gewoon voedingsmiddel be* sch'ouwd.

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 5