SPORTNIEUWS VERKOOPINGEN. Plaatselijk Nieuws BURGERLIJKE STAND. Veilingberichten. mr tie*1*". v.. --v.—jgy-. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 24 OGTOBER 1934. VOETBAL. FlakkeeD.D.C. 2-6. Er ia vrU veel publiek aanwezig ala er begonnen wordt. Het apel gaat vlug heen en weer, beide doelen zijn beurtelinga in gevaar, doch de verdedigingen, waarin Lajoa weer een goeden wedatrtjd 8peelde, blijven alsnog meester van het terrein. De eerste helft ia het een aardige partij, het aankijken ten volle waard, totdat v. d. Doel leelijk mistrapt, de rechtsbinnen door kan loopen en met een onhoudbaar schot D.D.C. de leiding bezorgt. De Flakkee-voorhoede weet de kansen niet te benutten. Koert zet telkens te scherp voor, zoodat de keeper makkelijk kan ingrijpen. Daar gaat de gevaarlijke linksbuiten der gasten er weer van door, Fun en v. d.Doel vallen tevergeefs en vlak voor doel heeft de midvoor geen moeite de voorsprong te ver grootten. 0-2. Dan heeft ook Flakkee eindelijk succes als Hartog goed naar rechts door geeft, Hartensveld mooi vrijmaakt en voor zet, heeft D. Bund maar voor 't intrappen. 1-2. Nog een aanval waaruit een hoekschop ontstaat, welke Koese hoog over kopt. Daar mee is de eerste helft verstreken. Na de thee begint Flakkee direct met een serie gevaarlijke aanvallen, tot 2 keer toe moet de keeper door uitloopen redden, ook een hoekschop levert niets op. Een der D.D.C. achterspelers raakt geblesseerd, een invaller neemt zijn plaatsin. Bij een uitval van D.D.C. waaruit de bal naast rolt, heeft er schijnbaar iets ongeoorloofds plaats, daar de scheids rechter D.D.C. een strafschop toekent welke in een doelpunt wordt omgezet 1-3. Dit schijnt zeer deprimeerend te werken op de Flakkee-spelers, het was o.i. ook te zwaar gestraft, het spel zakt zienderoogen. D.D.C. maakt hiervan dankbaar gebruik en de blonde midvoor weet no. 4 in het net te jagen. Flakkee pakt dan weer iets beter aan, Har tensveld breekt gevaarlijk door, doch op het moment van schieten mist hij en het leer rolt achter. Het gaat nu vlug heen en weer, 3 4 keer wordt vlak langs het Flakkee-doel geschoten en gekopt, aan den anderen kant pikt men op het juiste moment v. Beek de bal van zijn schoen en direct daarna schiet Wim net naast. Weer een fraaie aanval der gasten, hoog vliegt de bal voor 't doel, een fraaie kopbal, en het is 1-5. Flakkee houdt stevig vol, de opstelling wordt gewijzigd en dan hebben ze werkelijk pech als Hartensveld de bal netjes wegpikt doch van dichtbij langs den verkeerden kant van de paal schiet. Er ontstaat dan een ware belegering van het D.D.C.-doel, achtereen volgens schieten Koert en Driesse tegen de paal, zelf3 v. d. Doel staat zoover in het het veld, dat hij een goed schot kan lossen, het vliegt net over. Weer schiet Hartensveld net naast, een fraaie voorzet van v. Beek wordt door Bund goed ingeschoten, doch de keeper staat goed opgesteld, het gaat niet, steeds weet een D.D.C.er op het nippertje nog weg te werken, nog een hard schot van Bund, weer naast, dan krijgt de D.D.C.- voorhoede den bal weer te pakken, de Flakkee achterhoede is niet vlug genoeg en Fun heeft weer het nakijken. 1-6. In de laatste minuut lost D. Bund nog een ver hoog schot, dat de keeper te machtig is. 2-6. Dan klinkt het eindsignaal en heeft D.D.C. eenigszins geflatteerd doch verdiend ge wonnen. De andere uitslagen in 4e klasse E zijn: F.S.V. Schiedam 3—0. Siod D.J.S. 3-0, Olivio-Hellevoetsluis 1 2. V.N.D.—U.S.C. 0-3. In Reserve 3e klasse D: E.D.S. II-Flakkee II 1-1. St. Hooger IIIExcelsior III 1 3. Feflenoord IV-Sparta IV 1 4. H.-D.V.S. III-O.V.V. II 2-1. v. W. best deed om de Duchesse de Sonnaz af te leiden en te ontwapenen. Vere, die niets van zijne beweegredenen of van haar gevaar wist, gevoelde eene heimelijke teleur stelling. Zij had niets van dat buigzame en plooi bare in haar aard, niets van dat veelzijdige van zijn karakter; zij was altijd Vere, of zij tevreden of ontevreden, blij of treurig was; altijd en overal was zij Vere Herbert, nooit Vera Zouroff, al was zij ook kerkelijk en wettelijk zoo genoemd. „Zij is als eene parel," dacht Corrèze, haar gadeslaande; „zij heeft niets van den opaal of diamant; zij hangt niet van het licht af; zij ver andert niet van kleur, evenmin als zij andere kleuren in zich opneemt; zij is als de parel; niets verandert de parel zoolang men haar niet in azijn werpt." Intusschen, terwijl hij dit dacht, deed hij Jeanne de Sonnaz de tranen over de wangen loopen van het lachen om verhalen van zijne vriendinnen van de Comédie Fran^aise; want zij had dit met alle dames uit de groote wereld gemeen dat zij een onverzadelijken lust had om anekdoten te hooren van vrouwen, die zij niet zou willen bezoeken, maar die zij nabootste, bestudeerde, en, hoewel zij het niet bekend zou hebben, dikwijls benijdde. ,,Le diabie est entré", dacht Madame Jeanne. „Le diabie n'entrera jamais," dacht Corrèze, die tamelijk wei vermoedde wat er in haar omging. Vere bewaalde bijna gestadig het stilzwijgen. Nu en dan gevoelde zij dat zijne sprekende oogen op i haar gevestigd waren, en dan wendde zij de hare af en gloeide haar gelaat. Wat dacht hij van haar? - die vraag kwam telkens bij haar op hij, die haar vermaand had zich onbesmet te houden van de wereld; hij, die het E.D.S. II FLAKKEE II 1-1. „Als je jong bent!" Welke Rotterdammer zou's morgens half twaalf reeds eeu „Bios" weten te vinden waar een mooie film draait? Laat dat maar aan Leen over! Intusschen waren de heeren wel eenigszins onder den indruk van het vertoonde. Enkele spelers namen noem je in zoo'n geval niet speelden zelfs den verkeerden kant uit. Het den besten wil van de wereld zie ik geen kans veel bijzon ders over de eerste helft van den wedstrijd te vertellen. Flakkee kreeg enkele mooie kansen, doch het binnentrio was te lang zaam om er van te kunnen profiteeren. De Wit schoot van dichtbij in de handen van den doelwachter. Dit was de kans van den dag. De tegenpartij zette de aanvallen goed op, maar hun schoten waren zonder gevaar. Mijn indruk is echter dat E.D.S. toch sterker is dan het ranglUstje aangeeft. ZU hebben onze verdediging flink wat werk bezorgd, Razenberg en de gebr. Smit vormen een hechte verdediging. Alleen ben ik bang dat Cor (of z'n tegenstander) vroeg of laat in 't ziekenhuis terecht komt. Dat het spel zoo weinig aantrekkelijk was komt voor een groot deel op rekening van Monsieur de Arbiter. Het is niet prettig den scheidsrechter aan te moeten vallen, doch het moet gezegd, dat hij behalve bar slecht, tevens nogal partijdig was, wat Flakkee de overwinning gekost heeft. Na de rust pakt Flakkee direct flink aan Kees aangevuurd door vrouwlief krijgt een bal toegespeeld van Wielaard. Hij laat hem gracieus van z'n borst huppelen, een harde schuiver en de keeper heeft het na kijken. Er volgen dan nog diverse aanvallen waarbij blijkt over welk een prima doelman E.D.S. beschikt. Vanwege den scheidsrechter durven onze achterspelsrs het buitenspelvalletje niet op te zetten en terecht. Enkele minuten voor het einde brengt de linksbuiten van E.D.S. met een kopbal, in buitenspelpositie, de partyen op gelijken voet. De goede stemming was er niet minder om. Als we dan de Melbourne race maar winnen, werd er gezegd, dan is alles O. K. Bijna zou ik nog vergeten te melden dat vriend Leen nog best mee kan. Wat oefenen en 't komt in orde. R. J. v. Beek, DIBKSLAND. De competitiewedstrijd D.V.V. Abbenbroek werd gewonnen door D.V.V. met 3-2. GOEDEREEDE. Korfbaluitslag. Goedereede—Sommelsdijk 3-0. NIEUWE TONGE. Voetbaluitslag van Zaterdag j.l.Vitesse—H.B.S. II 4 2. OUDE TONGE. Voetbal. Xerxes II-D.J.S. II 2-0. Op WOENSDAG, 24 October 1934 bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Een HUIS en ERF aan de Schoolstraat te Middelharnis en Een HUIS met SCHUUR en ERF aan den Binneweg te Sommelsdijk. Breeder by biljetten omschreven. Ten verzoeke van Mej. Wed. A. BORN - Nieuwland te Apel doorn. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG, 24 OCTOBER 1934 bij Afslag telkens des avonds 7 uur in het Hótel Meger te Middelharnis, tegelijk met de verkooping van Mej. Wed. A. Bom, Het Café „HAVENZICHT" op den hoek van het Vingerling te Middelharnis. Ten ver zoeke van den Heer Joh. van Beek te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG, 25 October 1934, des voor middags 10 uur aan den Duivewaardschen weg te Nieuwe Tonge van:twee paarden, landbouwgereedschappen en een party klaverhooi. Ten verzoeke van de Gebrs. Nelisse te Nieuwe Tonge. Notaris VAN DER SLUIJS. zinnebeeld van de mot en de ster had gezonden hij van wien hare gansche ziel meer vervuld was dan zij ooit had gedacht, had haar geen woord toegesproken sedert den dag dat hij haar te Trouville vaarwel had gezegd. Corrèze sprak met de hertogin op denzelfden toon voort, en Vere, die toeluisterde, had moeite om in dien vroolijken, aardigen, scherpen man van de wereld, den redder van Père Martin, den grooten kunstenaar van het lyrisch drama, den held van al hare onschuldige herinneringen en droomen te herkennen. Hij kwam meer met haar ideaal overeen toen hij ernstiger werd en over zichzelven en zijne kunst sprak, tot antwoord op eene aanmerking van Madame Jeanne, die hem verweet dat hij ongevoelig was voor de verdien sten van Berlioz. „Neen!" zeide hij met vuur. „geweld maken erken ik niet als kunst. Ik ontken dat er iets indrukwekkends is in monsterkoren: geraas en rumoer is de doodsklok der muziek, 't Is zonderling dat terwijl in elke andere kunst het natuurlijke meer en meer veld wint, de muziek hoe langer hoe kunstmatiger wordt. Eiken dag verwacht ik beschuldigd te worden van ouderwetsch te zijn, omdat ik zing zooals mijn natuurlijken aanleg zoowel als oefening het mij geleerd hebben, in alle kunsten is réalisme de leus; wij hebben Zola in plaats van George Sand; Dumas fils in plaats van Corneille; Mercié in plaats van Canova; maar in muziek is 't juist het tegenovergestelde, en hebben wij reusachtige scheppingen, gezwollen, effect- makende compositiën in plaats van de oude lieflijke melodieën, die den mensch rechtstreeks in 't oor en in het hart dringen. Mijne vijanden hebben weieens in hunne bladen geschreven dat ik zing als MIDDELHARNIS. Deze week z(jn naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd de vrouw van den heer KI. Schilperoord en de vrouw van den heer Ms. van der Wende, beide tot het ondergaan van een operatie. Zaterdagavond stond de auto van den heer S. uit Oude Tonge aan de Hoflaan alhier, toen een tegemoet rijdende auto er tegenaan botste, met het gevolg, dat de auto van den heer S. belangrijk beschadigd werd. Persoon lijke ongelukken vonden niet plaats. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De in de Geref. kerk gehouden collecte voor hulpbehoevende kerken heeft opgebracht 52, Voor hetzelfde doel is ia de Christ Geref. kerk gecollecteerd, waarvan de op brengst 72,— bedroeg. Van het havenhoofd is een zeeboot vertrokken naar Engeland, bestemming Lon- den, geladen met 12.000 balen uien. Aan de kaai zfjn aangevoerd en per scheepsgelegen heid verzonden een scheepje geladen met 900 H.L. aardappelen. By de Ned. Herv. Gemeente zijn dit jaar aan de beurt van aftreding: in den kerke' raad de heer Jac. de Leeuw, ouderling en de heer H. Krijger, diaken; in het College van Kerkvoogden en Notabelen de heer L. Vroeg- indewelj, kerkvoogd en de heeren K. van der Sluis en S. Verhage, notabel. «SOMMELSDIJK. De hoogstbelangrijke bespreking, die ds. Spanjaard zal hebben met de leden der Vereen, van Vrijz. Herv. en belangstellenden, zal Vrijdagavond om 8 uur plaats hebben in de Harmonie, aan den Langeweg te Sommelsdijk. Met de meeste klem wordt verzocht de vergadering bjj te wonen. Bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer Gemeente stonden vorige week de vol gende werkloozen en werkzoekenden inge schreven 70 landarbeiders, 6 havenarbeiders, 4 metselaars, 2 schilders, 5 timmerlieden, 2 losse werklieden, 3 landbouwknechts, 1 betonwerker, 1 smid, 1 koksmaat, 1 chauf feur, 1 typograaf, 1 stoffeerder en 1 kantoor- bediende. Hiervan waren j.l. Zaterdag 62 personen werkloos. Het zoontje van H. v. d. D. had het ongeluk zoodanig met zijn hoofd tegeneen kruiwagen te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tegen verschillende landbouwers alhier is procesverbaal opgemaakt wegens het telen van witlofwortelen zonder daartoe ge rechtigd te zjjn. Vorige week zijn de werkzaamheden aan de cichorei-drogertj „Midden Flakkee" alhier weer begonnen. DIRKSLAND. De heer C. Zoeteman heeft zijn benoeming tot wethouder van deze gemeente aangenomen. Het distributievleesch in blik zal op bon no. 46 verkrijgbaar zijn bij den slager Gazan aan den Straatdijk en de distributie margarine bij den winkelier G. de Berg aan den Straatdijk. Onze plaatsgenoot C. J. Poortvliet Dz. werd j.l. Vrgdag aan de Rijksuniversiteit te Lsiden bevorderd tot arts. HERKINGEN. A.s. Zondagmorgen te 9£ uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. van Ascb uit Sommelsdijk, bij welke dieast tevens de doopsbediening zal plaats hebben. Zij, die hunne kinderen a.s. Zondag in de Ned. Herv. kerk wenschen te doopen, moeten daarvoor aangifte doen in de consistorie op Woensdag, 24 October a.s. des avonds te 1\ uur. Aan de beurt vau periodieke aftreding als bestuursleden van de afd. „Het Groene Kruis" z(jn dit jaar de heeren D. D.Kastelejjn en J. C. Ooenradie. Door den Burgemeester werd dit jaar slechts een groote jachtakte afgegeven, wat vermoedelijk al zijn oorzaak vindt in de schaarschte aan wild, waardoor de animo verminderd. een Toscaansche boer, die door zijn korenveld loopt wat maken ze mij daar trotsch meê, hoewel dat hunne bedoeling niet is! Ik hecht aan melodie. Ik heb muziek geleerd in het land der muziek, en ik zal niet tegen de regels der Italianen zondigen. Eenvoudigheid is de ziel van verheven muziek, en er komen geen sieraden te pas in eene melodie, die sterke gemoedsaandoeningen voor stelt, hetzij vreugde of droefheid, of vrees, haat of liefde, of schaamte, of wraakzucht of wat men wil. Muzikaal talent is evenmin eene wetenschap als poezië. 't is een aangeboren iets, zoo goed als ieder ander genie. Ik zing even natuurlijk als andere menschen sprekenlaat mij dan ook natuurlijk blijven." „Maar gij zijt te sterk om er u aan gelegen te laten liggen wat zij zeggen!" Corrèze haalde de schouders op. „Ik ben onverschillig. Onverschilligheid is altijd kracht. Ik doe wat ik wil, en toch heb ik de wereld op mijne zijde. Maar dat komt ailccn doordat ik in de mode ben. Er is onder het menschdom meer j mode dan roem. Roem was vroeger iets grootsch, iets ernstigs en plechtigs eene verheven he- looning, veel te ernstig en te streng voor ons. Wij zijn slechts „in de mode" iets, dat men vandaag kroont en morgen weêr afzet: een dwaallicht, uit slechte gassen voortkomende, dat het eene oogen- blik boven het moeras danst en het volgende' verdwijnt. Wij zijn niet beter waard, zoovee! is zeker." j „Denkt gij dat wij altijd ons lot verdienen?", zeide Vere, op zachten toon. Corrèze zag op, en zij ipcende dat er eene strenge uitdrukking in zijn blik lag. „Gewoonlijk heb ik dat gedacht, prinses; ja." MELISSANT. By de gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een landbouw- schuur voor rekening van dhr. J. Visbeen, waren P. van Dalen, timmerwerk en B. v.d. Spaan, metselwerk, de laagste inschrijvers. Door de gemeenteveldwachter is tegen een tweetal personen procesverbaal opge maakt wegens het ryden zonder licht. STELLENDAM, Zondag had de 18-jarige P. v. Dam Jz. het ongeluk zoodanig te val len, dat hy een gapende wond in zyn hoofd viel, zoodot hy zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. Dezer dagen had het zoontje van den heer A. v. Seters Pz. het ongeluk van een wagen te vallen, wat zoodanig aankwam, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen, welke constateerde dat een beentje gebroken was. Overbrenging naar het Zie kenhuis te Dirksland was noodzakeiyk. Den heer J. W. Lekkerkerker heeft zijn woon- en winkelhuis annex broodbak- kery onderhands verkocht aan den heer P. Troost uit Goedereede. Als afgevaardigden naar de Algemeene vergadering der Zuid-Holl. ver. „Het Groene Kruis" welke op 26 October a.s. te Rotterr dam zal worden gehouden is gekozen den Heer H. van Eesteren. GOEDEREEDE. De zeevisschers hebben wegens het ongunstige weer niet gevischt, Ook de garnalen visschers hebben maar één dag kunnen visschen. Bij de arbeidsbemiddeling stonden Maan dag 18 werkloozen ingeschreven. Het bijna 2-jarig dochtertje van J. Tanis aan de Pietersfraat had het ongeluk bij het spelen in de woonkamer te vallen. De geneesheer constateerde dat de kleine een dflbeentje had gebroken. Van den landbouwer P. Tanis is van een perceel grond liggende aan den Rooklaas- plaatpolder een hoeveelheid aardappelen ont vreemd. Van de daders geen spoor. De fabrieksarbeider J, Redert Az. had het ongeluk in de cichorei-drogerij bij het lossen van cokes een stukje in een zyner oogen te krijgen, waarvoor geneeskundige hulp noodig was. Van den landbouwer C. J. Lodder is in een weide aan den Oosterweg een paard verdronken, dat onder politie toezicht is begraven. OUDDORP. Vanwege de Crisis-zuivelcen- trale werd door een ambtenaar contröle gehouden en werd tegen enkele landbouwers procesverbaalopgemaaktmet inbeslagneming van de voorraad boter die aanwezig was. Maandag stonden hier 34 werkloozen ingeschreven. Deafgeloopen week hebben de garnalen- visschers met de zeilscheepjes van 50-60 K.G. garnalen gevangen.De motorschepen vingen het dubbele: alles werd afgeleverd aan de pelleryen voor 7 cent per K.G. Wegens het ongunstige weer is er maar 3 dagen gevischt. De weervisscheryen leverden niets op. Hoewel de cichoreifabrieken nauwelijks aan den gang zijn hebben enkele landbou wers reeds alles al geleverd: een teeken dat er niet veel gezaaid la. In deze gemeente is maar één land bouwer meer die meekrap verbouwt. De prij zen van dat artikel zyn zoo laag, dat het verbouwen daarvan hoegenaamd nietloonend meer is. Wegens de lage prijzen der aardappelen wordt er in deze omgeving weinig van dat artikel verhandeld. De landarbeider Jb. van Splunder, wo nende in den Oostdyk, had te Goedereede bij den landbouwer Vogel, toen hy werkzaam was aan de dorschmachine, het ongeluk een zijner handen tusschen de drijfriemen zoo danig te klemmen, dat geneeskundige hulp voor noodig was. Als zeldzaamheid kan gemeld worden dat by E. Witte alhier schokkererwten zijn geplukt van de 2e bloei, welke mooi van stuk zijn. Bij M. Meijer aan den Kooiweg en bij Jb. Westhoeve staan de kastanjeboomen nog in bloei. „Dat is eene harde leer!" „En onwaar? Welnu, misschien is het zoo. Er waaien zooveel zijwinden; er zijn zooveel ziek ten in de lucht; zooveel zwervende insecten, van daag hier en morgen daar, steken de plant aan en brengen er het bedelf in dat is wat gij bedoelt? Voorzeker, als de rups de roos verteert, is het de schuld van de roos niet." „Zouroff is zeker de rups," dacht Jeanne de Sonnaz, terwijl zij naar Vere zag-. „Gebruik geen beeldspraak, Corrèze", zeide zij. „Dat is af schuwelijk. Zij gaat altijd hier of daar mank. Dus Vera heeft te klagen over het lot, en gij beklaagt u over den roem? welk eene ondankbaarheid!" .Roem, hertogin?" riep Corrèze uit. „Gebruik zulk een groot woord niet in verband met mij. Roem is iets voor Michael Angelo, en Cromwell, en Monsieur Edison; maar een zanger? niets is zoo vluchtig als wij. Wij zijn hoogstens maar een klank niets meer! Als onze stem voor altijd zwijgt, is er niets van ons overgebleven, niets meer dan de wind, die door Corydon's pijp blaast." „Monsieur Edison zal u zeggen dat door den vooruitgang der wetenschap Corydon's pijp nog duizend jaar later gehoord zal worden." „Hoe verschrikkelijk!" zeide Corrèze. „ik geloof niet dat ik den moed zou hebben ooit weer eene noot te zingen als ik geloofde dat die door alle eeuwen heen zou weerklinken." „En toch verlangt gij naar roem?" „Ik geloof niet gezegd te hebben dat ik er naar verlang, mevrouw. Ik heb gezegd dat roem niet bij onzen tijd past; en ais 't zoo was, zou een zanger er toch geen aanspraak op hebben." „Gij hebt tocli in allen gevalle iets, dat er vcei overeenkomst met heeft. Wanneer het volk uw Dinsdagavond werd in 't Hotel Spee een vergadering gehouden van de Konijnen- en Pluimveevereeniging „TotNut en Genoegen." Aanwezig 19 leden en 3 bestuursleden. De voorzitter Joh. Vink opende de vergade ring en heette allen welkom. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en goedgekeurd. Door den heer Joh. Koek werd een lezing gehouden over de Wit-vlaamsche reuzen, welke leerzame lezing met volle aandacht gevolgd werd. Verder was aan de orde verkiezing van een aftredend bestuurslid, de heer K Akershoek. Na gehouden stemming gekozen werd de heer Joh. Koek, die deze benoeming aannam. Daarna volgde een verloting onder de leden, welke werd gewonnen door den heer Job Westhoeve. Na de verloting werd er nog besproken over de te houden verloting voor de tentoonstelling^ die van 11 14 Dec. zal gehouden worden. Sinds de oprichting van de vereeniging alhier wordt het konijnenras al meer uitge breid. Na nog eenige besprekingen sloot de voor zitter met een woord van dank deze ver gadering. NIEUWE TONGE. Zaterdagavond j.l. kwamen de wielryders Fr. v. d. Weide uit Middelharnis en het zoontje van den heer W. Koert by het tramstation alhier met elkaar in botsing. De heer v.d.W. bekwam een ernstige hoofdwond en moest per auto naar zijn woning worden vervoerd, terwijl het rijwiel van de jongeheer K. totaal werd vernield. De heer Corn. Brooshoofd Cz. alhier, die door den voorzitter van het Centraal Stembureau in de vacature Nelisse als lid van den gemeenteraad benoemd was ver klaard, heeft bericht ingezonden dat hij deze benoeming niet aanvaardt. Tegen een 8-tal personen alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet aansluiten op de waterleiding. Bij de door het bestuur van het water schap „De Oude Polders" loozende op de haven van den polder „Klinkerland" ge houden aanbesteding is de heer J. de Gast aannemer geworden van het uitdiepen van een wetering ten behoeve van het water gemaal. OUDE TONGE. Gedurende de afgeloopen week meldden zich by den Agent der Ar beidsbemiddeling als werkloos aan:32 land arbeiders, 1 metselaar 1 transportarbeider; terwijl in datzelfde tijdvak 9 werkloozen in de RLjkswerkverschaffmg te Giethoorn waren geplaatst. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap met be maling van- en door den Heerenpolder werd besloten tot stichting van een Diesel-gemaal met een geheel nieuwe pompinstallatie. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk door ds. Verkerk de bevestiging plaats hebben van nieuwe lidmaten dier kerk. OOLTGENSPLAAT. Bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling stonden deze week 41 werkloozen ingeschreven. De Stichtingsacte „Veerdienst Oolt- gensplaat—Dintelsas" is j.l. Vrijdag notarieel gepasseerd. Tot voorzitter van die commissie is gekozen de Edelachtb. heer Donkersloot, burgemeester van Ooltgeusplaat en Den Bommel; tot secretaris de WelEd. heer J. M. van Paasschen, rentmeester te Middel harnis. De commissie heeft dadeiyk met haar werkzaamheden een aanvang gemaakt. Onze dorpsgenoot, bakker Joh. v.Ree, is Maandagmorgen naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd, teneinde aldaar een operatie te ondergaan. Onder het verrichten van zijn werk zaamheden op den akker, had Kr. Kromdijk het ongeluk zich zoodanig in zyn hand te hakken, dat hij onmiddellijk zijn werk moest staken en zich onder geneeskundige hulp moest stellen, welke dr. Kramers ver leende. DEN BOMMEL. Naar wij vernemen is in beroep aan J. Boelbouwers, schipper alhier, rijtuig als een zegenwagen trekt..." „Grillen, mevrouw, louter grillen," hernam Corrèze. „Ómdat ik voor 't oogenblik in den smaak val." „En wat doen Cesars en Napoleons, en andere Heerschers, dan het volk voor 't oogenblik in ontzag bonden. De roi, die gij speelt, is dan toch veel aardiger." „Eene gesuikerde pijp kaneel is aardiger dan een laadstok, maar..." „Gij verdient de aardbeien van de Keizerin Elisabeth niet," zeide Jeanne de Sonnaz, hem er echter rijkelijk van bedienende. „ik heb nooit iets verdiend, maar ik heb toch veel gehad," sprak Carrèze. Zelfs Madame de Sonnaz lacht mij vriendelijk toe, terwijl ze mij bestraft, evenals de Fontuiu." „Madame Vera lacht u niet toe en bestraft u ook niet," hernam de hertogin. „Misschien vindt zij dat de Fortuin en ik n bedorven hebben." „Misschien acht ze mij zoowel hare gunst als bestraffing niet waardig." Vera brak beschuitjes voor Loris, en scheen dit gezegde niet gehoord te hebben. Zij voelde dat zij kleurde; want hoewel eene vrouw van de wereld, was zij nog jong. Zij kon niet in zijn lossen, schei i senden toon vallen, en zijne luchtige manier van spreken griefde haar. Als hij haar dat zinnebeeld van de mot en dc ster bad gezonden, lioe kon iiij dan totaal onverschillig voor haar lot zijn? (Wordt vervolgd). Prijs per kwartaal Losse nummers f 1,- 0,07' een z.g. vaste relatie verleend, als bedoeld in de wet op de evenredige vrachtverdeeling. In de afgeloopen week zyn uit deze gemeente vervoerd 1546 H.L. aardappelen, 600 H L. uien en 221 H.L. koepeen. Door den commissionnair B. Jongeling werden voorts nog 15 wagons-ladingen uien per tram vervoerd. Van den landbouwer D. Mys stierf een rund en van den landbouwer A. J. Jacobs een zLjner beste werkpaarden. De cadavers zijn onder politietoezicht begraven. De dochter van den landbouwer C. Le- gierse is ter behandeling opgenomen in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam. By den agent der arbeidsbemiddeling staan 25 werkloozen ingeschreven. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De maan delijksche collecte ten bate van de kerk- voogdy heeft in de Ned. Herv. Kerk opge bracht ruim 16. J. v. D. kwam met zyn fiets in botsing met een auto. Oogenschynlijk liep het goed af. Later bleek dat hy een bloedstorting had bekomen, zoodat geneeskundige hulp nood zakeiyk was. A. D. werd door een insect gestoken. Na twee dagen er mee geloopen te hebben, zonder er acht op te slaan, begon zyn ge zicht op te zetten, met het gevolg dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. DIRKSLAND. Ondertrouwd; Arie Goud, 28 j. en Geer- truida van den Hoek, 19 j. Getrouwd: Willem van Okkeburg 24 j. en Kommertje Zoon, 22 j. Overleden: Pieternella van Oostenbrugge, 77 echtgenoote van Jan van Soest. MELISSANT. Geboren: Sara, d. v. A. v. Oudenaren en N. Touw; Pieter, z. v. L. Kievit en T.v. d. Hetjde. Ondertrouwd: Mathijs MLjnders L.Wz.,21 j. en Jannetje Visbeen, 16 j. Overleden: Sara Sieling, 2 dagen, d. v. D. Sieling en M. de Boer; Willempje de Berg, 9 j. NIEUWE TONGE. Geboren: Anthonia, d. v. C. van Veen en M. Ruijsen. Ondertrouwd: J. O. Nooteboom jm. 22 j. en Com. de Vos j. d. 18 j.; Corn. Los, jm. 28 j. en M. J. E. Pools, 23 j. Prei 2l; Postelein Aardbeiel Witkrop Blauwe I Tomaten Komkom Peen 2 Knolrape Kroten Boonen: Dubbel- Kas id<fl Stoksui Stoksni Stamsr I Kool (rooi n (witl (sav Bloemkoc Boerenko Andijvie Uien 3, ,- ƒ21 Tafelperei Tafelappei Keukenap Keukenpe Spruiten t Knolselde: Selderij /Ijl Meloenen Eiereni Wit (nel Bruin fa Klein Aanvi Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 19 October 1934. Bloemkool 7,60 tot 14,80. Roode kool 1,60 tot ƒ6, Savoye kool 2,10 tot 3,60. Chineesche kool ƒ3, Komkommers 1,50. Meloenen 6,60 tot 10, Per 100 stuks. Andyvie 0,50 tot 3,10. Sla 0,80 tot 0,85. Per 100 krop. Peen ƒ2,—. Kroten ƒ4,— Per 100 bos. Alicante 8,50 tot 9,50. Alicante ƒ6, tot 6,80. Muscaat Elxandriê ƒ9,-. Gros maroc 8,70 tot 9,60. Tomaten 4,70. Per 100 pond. Kleiperen 7,60 tot 11,50. Gieser Wildeman 7,50 tot 14,-. Rietperen 6,50 tot 6,80. Lauwtjesperen 5,40. Dorethe 3,70. Nevev Petot J 8,— tot 12,50. Beurre van der Ham 14,50 tot IS,50. Bezie van Schonauwen ƒ6, Princes Nobel 6,10. Goudrenetten 5,50 tot 9,60. Sterappels 19,70. Gold pippeling 22, Zoete appels 6,70 tot 9,70. Campagners 9,70. Dubb. princessen. 6,10. Per 100 K.G. Veiling van Maandag 22 October 1934. Black Alicant le soort 9,30 tot 10,90. 2e 7,20. Muscaat Alexandria 8,70 tot 8,80. Golden Champion 9,60. Per 100 pond. Kleiperen 8,70 tot 9,50. Gieser Wildemans 9, Angelain 8,SO tot 15,-. Per 100 K.G. Andijvie 0,85 tot ƒ3, Sla 0,75 tot 0,95. Per 100 krop. Peen 3,50 tot 3,80. Kroten 3,60 tot 3,70. Selderij 1,40 per 100 bos. Per 100 bos. Bloemkool 3,50 tot ƒ6,— Savoye kool 5,60 tot 7,40. Roode kool 5,— tot 5,60. Per 100 stuks. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 19 October 1934 der Coöp. Tuinbouw- en VeiliDgsvereen. „OOSTVOORNE". Kropsla ƒ1,- tot 2,10 per 100 krop. Radys 1,20 per 100 bos. A| nat\ van tiek sprei De dige in Nu de met veel li van de be\f bijgezet, opinie weel dag, welke T dramatisch! tredende kabinet is ring belast hij samens; sitioneele de laatste j tuur in de schap doorl ministersze op pogingel maar het f) opstelde: punten de eenhei dssta; een ServiscïL ra tie ven sf° geste tot In Belgr; gehad van Entente en van het Bal gedemonstr| langengroe[ ring van Bi die mogej drama te dat laatste de regeerin' dacht. Er isl Joegoslavisc." regeering v; maar dat is gesproken Men magl nationale wijze ontsp, van Marseilll Het geheele duidelijker zitten nu ac liaansche werkt. De Fransche ju; aan de guil Het Fran| op Koning construeerd,l moeilijkhede| zich tegen gekeerd, het] Marquet. echter niet afgevaardigd| hij het vorigl zijn afscheiq onder Leo In Londel Japansche vM warre deze bi zijnde nieuwl April a.s. p worden geho stefkte-verhd huidige vóór om te trachl Japansche ci zonder welk< officieele cc* zouden kunnl sprekingen s

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 2