Leest„Onze Eilanden" M.S.V.V. „Flakkee" 1 1-D.D.C. I 1 Cadeau! BINNENLAND ZUURKOOL Plaatselijk Nieuws o ONZE EILANDEN VAN VRIJDAG 19 OGTOBER 1934. schade toegebracht aan eer en goeden naam van klager. Rechtdoende vernietigt het Ambtenaren gerecht het besluit d d. 16 Februari 193*1 en bepaalt, dat klager onverwijld in zijn ambt moet worden hersteld, verstaat dat klager over den tjjd na 15 Februari 193-1 recht heeft op zyn volle salariBen vergoeding voor vry wonen, vuur en licht. KEUUTUANK TE ROTTERDAM. UITSPRAKEN. De rechtbank heeft veroordeeld: Ka O., 38 jaar, zonder beroep te Sommels- dijk, wegens valschheid in geschrifte zy had, zonder daartoe vergunning te hebben gehad de handteekeningen van haar vader en zwager onder een acte van borgtocht voor een leening, die haar door K. Vermaas was verstrekt, geplaatst, tot 4 maanden ge vangenisstraf. Een „berooving". Met een verrassend slot. In de Juliana van Stolbergstraat te Am sterdam, heeft zich gisteravond omstreeks zes uur een voorval afgespeeld, pasklaar voor het scenario van een Amerikaansche filmklucht, meldt V.D. Hoofdpersonen, een ambtenaar van Maatschappelijke Steun,een politieagent en een omstreeks 18-jarige jon gen, het tooneel stelt de Juliana van Stol bergstraat voor. De eerste scène: de ambtenaar van Maat schappelijke Steun, gebukt onder den last der tijden en een zwaarwichtig uitziende actetasch, geflankeerd door een agent die omzichtig rondspeurt naar mogelijke aan vallers van den man, wiens dagelijkscbe taak het is, het lot van zijn medeburgers te verzachten. De ambtenaar zucht van tijd tot tijd, in weerwil van zijn goede bedoe lingen is hij den laatsten tijd herhaaldelijk lastig gevallen door lieden die ontevreden zijn over hun steunpenningen. De kleine stoet houdt het midden van de straat en plotseling wordt door den agent alarm geblazen. De derde acteur in deze film is in zicht. Een omstreeks 18-jarige jongen loopt recht op het tweetal aan. De ambtenaar in diep gepeins verzonken, de agent dubbel op zijn qui vive. Het jongmensch valt niet in den smaak van den ordebe waarder. Met een enkelen ruk heeft hij de actetasch, die er zoo gewichtig uitziet, onder den arm van den ambtenaar weggetrokken. Een schreeuw, een slag, een kluwen van worste lende menschen en agenten „roover"liggen in de goot. De eerste trekt zijn gummistok en juist wil hy den onverlaat duchtig be werken, als de ambtenaar uitroept: „houdt op, het is mijn zoon". Onmiddeliyk worden de vyandelykheden gestaakt, uitleg en ex cuses over en weer en de ietwat verlegen explicatie van het jongmensch over het „grapje" dat hy uit wilde halen, volgen. De ambtenaar weet nu in ieder geval dat hy goed en krachtdadig beschermd wordt, de jongen is er mee op de hoogte, dat met de Amsterdamsche politie niet te spotten valt en voor den agent was het een goede oefening ingeval hy een echten straatroof ziet gebeuren. OMZETBELASTING IETS TERCGGELOOPEN. Ook de Directe Belastingen brengen minder op dan de raming. Uit het overzicht van den stand der Ryks- middelen blykt, dat de omzetbelasting in de maand September iets minder heeft opge bracht dan in Augustus. In de afgeloopen maand was de opbrengst ƒ5.189.643,15 tegen 5.414.273,— in Augustus; beide opbreng sten biy ven onder de raming v. 6.791 666,67 per maand, welk bedrag toch in deze beide nog het dichtst wordt benaderd. Wat de Directe Belastingen betreft, deze hebben tot en met einde Aug. 78 405.707,13 opgebracht tegen ƒ86.170.406,17 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De hoofdschul dige van dezen teruggang is weer de inkom stenbelasting. die nu reeds 8 250.206 minder heeft opgebracht dan het vorige jaar. In totaal is over 1934 minder ontvangen dan over 1933 7.764.799,04. De overige middelen zyn deze maand, met een opbrengst van 30 724.155 by een raming van ƒ32.209 791 wederom onder de raming gebleven. In totaal is thans over de afge loopen 9 maanden ontvangen ƒ260 266.656,09 terwyl 9/12 der raming is ƒ289.888.125,03. Deze achterstand is een gevolg van het feit, dat minder opbrachten dan de raming het statistiekrecht, de accijns op zout, op geslacht en gedistilleerd, op bier, suiker en tabak, terwijl verder nog onder de raming bleven de omzetbelasting en de couponbelasting. Slechts de boeten en rechten van zegel brachten met de dividend-en tantièmebelas ting en de invoerrechten belangryke bedra gen meer op dan de raming. Voor de invoer rechten is dit bedrag zelfs 2.511.109,05. Voor de nieuwe belastingen is de opbrengst der overige middelen toch hooger dan in het vorige jaar. Dit meerdere bedraagt thans 22.390.757,26, De omzetbelasting is thans over de afge loopen negen maanden ƒ23.945.141,77 onder de raming gehleven. DE AANSLAG TE MARSEILLE. Film, zonder den moord, goedgekeurd. 's-GRAVENHAGE, 17 Oct. - Het film journaal over de gebeurtenissen bij de aan komst van jfoning Alexander te Marseille van de Eclair Film Mjj is hedenmorgen opnieuw door de centrale commissie voor de filmkeuring gekeurd, doch thaus met weglating van die gedeelten welko op den moord betrekking hadden. De film is thans voor openbare vertooning goedgekeurd. Zy geeft weer de aankomst van den koningte Marseille en de verwelkoming door minister Barthou. Voorts is er aan toegevoegd het aan boord brengen van het stoffeiyk over schot van den koning op de „Dubrovnik". KLEIlilFT STORT NAAK BENEDEN. Vier arbeiders gewond. BERGEN OP ZOOM, 16 Oct. - Op de aardewerkfabriek „De Kat", van de firma De Leeuw, aau de Noordzydehaven alhier, is hedenmiddag te omstreeks halftwaalf een kleilift, tydens het repareeren, van circa 5 Meter hoogte, plotseling door het breken van den staaldraad naar beneden gestort, waardoor de vier arbeiders, die in de lift hadden plaats geuomen, min of meer ern stige verwondingen opliepen. Het zyn de werklieden W. van Schild, P. Stolwerk, L. Rykhals, allen uit Bergen op Zoom en H. Paulus, uit Halstoren. Een der reparateurs had den vier arbeiders verzocht op de lift plaats te nemen, ten einde zoodoende een zwaarder gewicht te krygen, om de lift te laten zakken. Nauwe- ïyks hadden de mannen aan het verlangen gevolg gegeven, of de staaldraad brak, zoo dat de lift met een hevigen knal tegen den grond vloog. Op het hooren van den slag kwamen yiings hulpzame lieden toegesneld. Aanvan kelijk ontstond er eeu groote consternatie, daar het ongeval zich op hert eerste gezicht zeer ernstig liet aanzien. Aanstonds werd geneeskundige hulp ingeroepen. Nadat een noodverband was gelegd, arriveerde dr. Pot ter, die vervolgens de verdere behandeling op zich nam. Naar bleek, had de arbeider Van Schild een vry groote bloedende hoofd wonde bekomen, alsmede een beenwonde terwijl de ongehuwde werkman P.Stolwerk vermoedeiyk een bekkenfractuur heeft opge- loopen. De beide andereu kwamen er met eenige lichte vleeschwonden en den hevigen schrik af. Op advies van den geneesheer zijn zij allen met een auto van den heer De Leeuw, directeur der fabriek, naar hun respectievelyke woningen overgebracht. DOODELIJK ONGEVAL BIJ ETTEN. Landbouwer tegen een auto opgereden. ETTEN, 17 Oct. - Op den weg van Etten naar Hoeven is hedenmorgen omstreeks negen uur een ernstig verkeersongeval ge beurd. De ruim 50-jarige landbouwer A. Hoogeveen uit Hoeven was per rywiel op weg naar de veemarkt te Etten. Ter hoogte van het zgn. Strooienhuis gekomen, riep hij omkijkende eenige woorden tot enkele men schen, die bezig waren een koe te wegen. Tegelijkertijd naderde uit de richtingEtten een vrachtauto van R. uit Teteringen. Op onbegrypelijke wyze reed H. recht tegen den auto op; hij heeft den auto door zijn omkijken niet zien naderen. Hij bekwam ernstige hoofdwonden en zyn borstkas werd ingedrukt. Op een bed werd hij per vracht auto naar het Sint Elizabethgasthuis te Oudenbosch vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. De chauffeur treft geen schuld. DE UAGELSCHADE TE HEEMSKERK. Begroot op f 7451, BEVERWIJK, 17 Oct. De commissie welke zich heeft belast met het opnemen van de hagelschade, die de Heemskerksche tuinders leden in den nacht van 5 op 6 dezer, heeft de schade begroot op 7451, (Adv.) NOORD WESTER WINDBUI BOVEN TERNEUZEN. TERNEUZEN, 17 Oct. - Om halfdrie hedenmiddag kwam uit het Noord-Westen een hevige windbui opzetten, welke oorzaak was dat een tweetal binnenvaartuigen op de Wester-Schelde in denabyheid van Ter- neuzen onklaar geraakten. Van een ledigen zeilklipper, de „Hoop op Welvaart", schipper Van der Hoff, thuisbehoorende te Hardinx- veld en op weg van Hansweert naar Hoofd plaat, om suikerbieten te laden, scheurde in de nabyheid van den Margarethepolder het zeil, waardoor het schip zeer voorzichtig moest manoeuvreeren. Op de reede voor Terneuzen heen en weer varende sleepbooten voeren ter assistentie uit, waarna de sleep boot „Charles" van de Union de Remorquage et de Sauvetage het schip in de Nieuwe Haven alhier binnenbracht. Nog denzelfden avond is de „Hoop op Welvaart" gesleept door de sleepboot „Raymond", naar Hoofd plaat vertrokken. Terzelfdertijd geraakte de zeilklipper „Jo hanna", schipper Meyer, op weg van Assen naar Balgerhoek in Belgis, die deel uitmaakte van een sleep van drie- schepen, voor de haven van Terneuzen in een gevaarlijke positie, doordat de dekkleeden losgeslagen waren en de zware golven dwars over het schip sloegen. De in de nabijheid surveil- leerende sleepboot „Hollandia" vandenTer- neuzenschen sleepdienst Wm. Muller, nam het schip op sleeptouw, waarna koers werd gezet naar de Oude Haven. Voordat men deze echter bereikte brak de sleeptros en moest een andere draad vastgemaakt wor den. De „Hollandia" slaagde er hierna in de „Johanna" in de haven binnen te brengen. Er is zeer veel schade toegebracht aan den huishoudelyken inboedel, welke door het slin geren van het schip dooreen gegooid was en kapotgeslagen. De „Johanna" was geladen met aardappelen. fl.S. ZONDAG COMPETITIE WEDSTRIJD AANVANü 2 UUR BERICHT VAN DEN K.N.V.B. Geen publiek toelaten binnen de H omrastering. H Vereeniglngs-besturen worden er nogmaals s s inct nadruk op gewezen, dat het om mo- ij gelijke ongeregeldheden met het publiek te voorkomen ten strengste verboden is, publiek binnen de omrastering (dus tussclien j| de grens van het speelveld en de omraste- g ring) toe te laten. Binnen de omrastering mogen zich, ge- g durende den wedstrijd, slechts bevinden, daartoe aangestelde controleurs en met con- tröle belaste Bestuursleden, zoomede de g oefenmeesters van beide partijen. Echter is M H het aan deze personen onder geen enkele a omstandigheid geoorloofd, tijdens den wed- 11 strijd, aanwijzingen aan de spelers te p geven. Tevens dienen zij er voor te zorgen, s tijdens hun verblijf aldaar, op geenerlei wijze g hinderlijk voor spelers en/oi publiek te zijn. g Het Bestuur. 1 li»minimin# VOETBAL. En zoo is dan geheel per ongeluk het voornaamste sportnieuws van den Zondag niet vermeld. Da „Derby" is in eersteinstantie gestreden, en Hellevoetsluis is de gelukkige geweest, die in den storm die er Zondag woei er in slaagde 1 doelpunt te maken Epn doelpunt, dat net voldoende was om 2 puntjes en hoe kostbaar zyn die vaak niet in de wacht te sleepen! Beide ploegen bleken van te voren pessi mistisch gestemd - H.V.V. heeft dus meer gekregen dan ze gedacht had. Bjj Flakkee was de achterhoede en half-linie in uitste kende conditie maar de voorhoede suk kelde. Zou het misschien oók zoo afgeloopen zyn, als het weer mooi was geweest en 2 spelers uit de Flakkee-voorhoede eens 's morgens op de tramboot niet te kampen hadden gehad met.... zeeziekte! Laten we er niet over piekeren; in de return-wedstrijd zal moeten biyken of Flakkee inderdaad zwakker is. A.s. Zondag ontvangt Flakkee 1 D D C., die stevig bovenaan den competitie-ladder staat. Kom geel-blauw zou het niet eens aardig zijn voor je aanhang en supporters om D.D.C. 2 puntjes te ontnemen! Flakkee 2 gaat naar E.D.S. 3. Moge ook haar een overwinning het deel zijn! J. B. „Dirksland"-„Vidar" 16 1. Een recordscore, waarvan Holleman er 8 voor zijn rekening neemt. Als scheidsrechter voor deze ontmoeting is aangewezen de heer De Groot. By Dirks- land wordt Maasdam, wegens een enkel- fractuur, vervangen door Hagens en Mark- weit door v. Okkenburg, terwyl bij Vidar de spil Gelderland door een andere speler is bezet. De toss geeft onzen aanvoerder Wolfert de keus, en deze kiest den straffen wind in den rug. Klokslag 2 uur zet Vidar's midvoor zijn schoen onder den bal, om één min. later uit het Dirksland net te worden gevischt. 0 1. Een misverstand van onze verdediging, maar hoe dan ook, Vidar leidt. Dat dit eene doelpunt tevens haar laatste zou zijn, had Vidar niet in program. De geiykmaker is in de maak, want Hol leman bemoeit zich er mee, ja, daar gaat zyn knal. I 1. De voorsprong van Vidar heeft slechts een halve minuut bestaansrecht gehad. Onze voorhoede, zooals ze thans is opger steld, is voor haar taak berekend, vyf vlugge, doortastende jongens, welke Vidar's verras send doelpunt als een waarschuwing hebben opgevat, werken daar als machines, gevoed door de enorme kracht van hun half linie. De vermaarde Tally, geflankeerd door den nooit falenden linkshalf Brooshooft, en de kweekeling v. Okkenburg, die met zyn uit gemeten kopwerk steeds zyn tegenstander verschalkt. Daarachter de linksback Groe- nendyk die voortdurend de Vidar's in de luren legt, met rechts van hem de debutant Hagens, die er nog niet in zit, maar wien we ons vertrouwen wel kunnen schenken. Als laatste instantie onzen doelman, die daar doelloos en werkloos heen en weer flaneert van de kou. Neen Vidar, daar is geen doorkomen aan I In de zevende minuut is het weer Holle man die met een schuiver Dirkslaud de lei ding geeft. 2-1. Er blykt voor Vidar geen andere uitweg, haar verdediging wordt versterkt door de halfbacks. Onze voorwaartsen zyn daardoor niet uit het veld geslagen, want prachtig zijn hun aanvallen, en veel zyn de schoten die het latwerk beuken. Ze hebben pech. Dan uit een afgemeten voorzet van Soldaat heeft Holleman opnieuw succes, en onhoud baar brengt htj de score op 3-1. Het is 20 min. over tweeéD, als Dirksland een corner krygt te nemen. Soldaat plaatst die precies op Tally's stalen schedel, en slaat daarmede nummer 4 in het net. 4-1. Een min. later weer een corner op Vidar's veste, en nu is het Wolfert die hem in eens op z'n schoen noemt en er 5 1 van maakt. Nogmaals 3 corners tegen Vidar, doch zonder resultaat. Daar gaan ze weer, recht op hot doel af, ja, onze middenlinie bezorgt hun voorhoede bergen werk. Weer is Holleman de bezitter van den bal,... en weer krygt Vidar hut nakyken G-l. Onze doelwachter loopt by gebrek aan een berenhuid in eeu kippenvel, niets is er voor hem te doen, behalve soms oon verwaaide bal die achter loopt, zend hy het veld in. Er is ongeveer een half uur gespeeld. Koppelman laat zich ook niet onbetuigd, want secuur plaatst hy het leer buiten bereik van don keeper in het net. 7 -1. En even voor de rust Dirks land is niet gauw verzadigd - brongt onze midvoor de stand op 8-1. Hiermede gaat de rust in. Precies 3 uur begint do tweede helft, en daarmede opnieuw de vurige aanvallen van Dirksland. Wat mankeert die voorhoede? Doelpuntenhouger? Ja, zoo kan men het noemen. Pang, daar gaat ie weer. Wolfort zet goed voor, Koppelman vangt good op. resultaat 9—1. De Vidar-menschen geven zich nog niet gewonneD, want, hoewel een aanval hunnerzyds tot de onmogelijkheden behoort, de verdediging weert zich krachtig, maar staat met, onze voorspelere in de knoop. Daar gaat de zooveelste corner. Nu is het Bakker z'n beurt om te doelpunten, z'n voet is schotvaardig.hy zit. 10—1. Direct vanaf het middenpunt zweeft de bal weer voor het vyandeiyke doel, en byna tegeiyk met het 10de noteeren we het 11de doelpunt, als Koppelmau met een ver hard schot inzet. 11-1. Hup Holleman, 't is jou beurt, jal 12-1. 't Is maar secondenwerk. Vidars voorhoede is uitgeschakeld, De mas sale verdediging kan echter onze schutters niet tot bedaren krijgen. Penalty! Ja, de Groot heeft het gezien. Wolfert zal hem nemen. Daar gaat Ie dan. 13-1. Dat is kost voor Holleman, maar tevreden is hy niet. Als een aal slaat hy zich met den bal door alles heen, totdat hy van aan gezicht tot aangezicht voor den keeper komt te staan, ook die passeert, en zoo in doel dribbelt. 14—1. Even later, uit een voorzet van Soldaat, laat hy het net weer kraken. 15-1. Het einde nadert, één der Vidar spelers heeft reeds het veld verlaten, maar Bakker, die dezen middag veel pech had met rake lings over en tegen te schieten, probeert het nog oens, en door een bosch van beenen vindt hy dan nog eenmaal het net. 16 1. Dan klinkt het eindsignaal. We hebben anderhalf uur de Vidars be? wonderd door hun volhardend werk; en voor al toen het doelpuntenverschil er een hopeloos cachet aan gaf, speelden zy nog met zooveel geestdrift alsof er niets te verliezen was. Courage I En voor de scheidsrechter een 16 Dirksland, Oct. '34. B L. G. DE FRUITHAL TEL. 200 Fij neHandperen, Handappelen, Princesseboonen, Snijboonen, Stoofappelen, Stoofperen, Spruiten. Groote so'rteering. Scherp concurreerend (Adv.) MIDDELHARNIS.* Wy brengen in her innering, dat de rentekaarten en -boekjes van de arbeiders, die in Middelharnis wonen en werken, moeten worden ingeleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle vóór 21 Oct. 1934. Dezer dagen is alhier opgericht een Christeiyk mannenkoor metaanvankeiyk 16 leden, waarvan het voorloopig bestuur als volgt is samengesteld: J. van Zanten, voor zitter; P. A. Schroots, vice-voorzitter; P. H. Boekhoven, secretaris; M. Hjffyt, penning meester; J. van der Stoep, algemeen adjunct en L. Weeda, zang-directeur. Terwijl de heer A. N. uitSommelsdyk met een bakfiets, waarop mede zyn doch tertje was gezeten, aan het Burgemeester Boumanplein reed, had hy het ongeluk by het zwenken omver te slaan. Beiden be kwamen slechts lichte schrammen, aan de fiets was niets beschadigd. Op de Woensdagavond in hotel Mey'er gehouden openbare vry willige verkooping van 2 huizen met erven en schuur voor rekening van mejuffrouw de wed. A. Bom, thans te Apeldoorn woonachtig, zijn deze ingezet als volgt: koop 1, het huis met erf aan de Schoolstraat door den heer C de Man alhier op 1710,— het huis met erf en schuur aan den Binnenweg teSommelsdljk door S. F. Koote aldaar op ƒ2100, Een woonhuis, waarin een café wordt ge dreven aan het Vingerling alhier voor reke ning van den heer Joh. van Beek te Som- melsdljk werd ingezet door den heer L. Nieuwland alhier op ƒ500,— De afslag is bepaald op Woensdag 24 October. De veldarbeiderM. Hommel had tydens zyn werkzaamheden het ongeluk dat een spier in zyn arm scheurde. Geneeskundige behandeling was noodzakelyk. SOMMELSDIJK.* Even als vorige jaren neemt de Nutsbibliotheek Maandag 22 Octo ber a.s. een aanvang. Liefhebbers van lectuur kunnen iederen Maandag van 6-7 uur boeken ter lezing ontvangen in het beneden-locaal van den Doele. De lieer J. W. van Hennen,Onderwyzer aan de Bljz. Lagere School alhier, slaagde vorigo week te Utrecht voor het examen van den Schoolraad. HKRKINGEN. De heer A. Volaart is be noemd tot machinist van het electrisch poldergemaal te Battenoord. Tot volle tevre denheid van polderbestuur on bouwers van het gemaal werd dezer dagen daarmede een proef genomen Gedurende de maand October geven wij bij aankoop van iedere 200 Kg. Berlels' Pluim veevoeder één droog- voederbak cadeau, welke ongefrankeerd verzonden wordt. Be- stelt bij Uw leveran cier of waar niet ver krijgbaar direct aan de fabriek I Lel op ons Loodje, er lijn vee! ncinuiiik-i ls l (Adv.) De aanslag van den polder de oude polders en van het polderdeel Klinkerland is vastgesteld voor 1934 op ƒ8,- peril A. en voor kostbaar land op ƒ9,- per H.A. De penningmeester van de oude polders en van polderdeel Klinkerland zal ten zijnon kantore te Nieuwe Tonge op Maandag 19 Nov. a s. zitting houden voor het innen van polder- gelden, De nieuwe gebouwde bewaarschool is voltooid, zoodat tot ingebruikname daarvan kan worden overgegaan. MELISSANT. Door de landbouwvereen. „Ons Belang" is vergunning aangevraagd tot hot bouwen van een graanbewaarplaats. Als een zeldzaamheid kan gemeld wor den dat by den hoer Heestermans een suiker biet gedolven is van ruim een meter lang. Dinsdagmiddag is van dhr. C. G. O. een tractor in de sloot gereden. Met behulp van een takelwagen is het gelukt het zware stuk op den kant te krijgen. STELLENDAM. Ouders, welke hun kinde ren as. Zondagmiddag in de Ned. Herv. kerk wenschen te laten doopen, kunnen hiervan aangifte doen a s. Zaterdagavond van 7- 8 uur in de consistoriekamer. Door de garnalenvisschers werd vorige week 5 dagen gevischt, gemiddeld werd per- dag en per vaartuig 70-90 K.G. gevaDgen en aan de pellerijen geleverd. De 3-maandeiyksche collecte in de Ned. Herv. kerk ten bate der Bewaarschool heeft opgebracht ruim 50. GOEDEREEDE. J. Troost Kz. wonende aan den Nieuwendijk alhier heeft onderhands aangekocht een Woonhuis, Winkel- en Brood- bakkery van J. W. Lekkerkerker aan de Voorstraat te Stellendam. Wegens het ruwe weer zijn de zee- visschers deze week niet uitgevaren. OUDDORP. Dezer dagen zijn van hier eenige personen naar Nieuwe Tonge ver trokken om daar werkzaamheden te ver richten in de Cichoreidrogerlj. Deze week is hier de eerste lading tarwe vervoerd met bestemming naar Dordrecht. De mosselhandel is in deze omgeving ook weer begonnen en is de eerste lading vervoerd naar Tholen. Donderdag stonden bij de arbeidersbe middeling 37 werkelooze ingeschreven. Woensdagmiddag had de werkman Koen Klepper Wz. het ongeluk toen hy met een hekelmachine aan dorschen was, zijn rechterhand zoo danig te verwonden dat htj naar het Ziekenhuis te Dirksland vervoerd moest worden, waar zijn hand afgezet is. Van den landbouwer C. Tanis geraakte een span paarden, bespannen voor een wagen suikerbieten op hol aan den Breeden weg, doch werden bijtijds tot staan gebracht door W. Hameeteman Wz. Met eenige schade aan den wagen liep dit ongeval af. Vrijdag werd op de door ingelanden van den polder West Nieuwland gehouden Vergadering besloten het gevraagde erfpacht bouwgrond af te staan aan een persoon bui ten de gemeente om daarop een Landhuis te laten bouwen. De landbouwer W. Mastenbroek aan den Westerweg heeft onderhands een perceel bouwland verhuurd aan de Wed. P. Grinwis alhier. In deze gemeente hebben de telefoon tarieven een wyzigingondergaan. Alle intei- locale gesprekken die niet uit de Openbare Spreekgelegenheden worden gevoerd, zyn nog al aanmerkelijk verlaagd. Thans is per eenheid van 3 minuten verschuldigd voor den eersten tariefskring 6 cent, voor den tweeden 12 cent, voor den derden kring 30 cent en voor den vierde kring 40 cent. Een reuze Jaap. By de Wed. M. Grin wis is een Jaapjespee gedolven met een lengte van 1 Meter 60. NIEUWE TONGE. De heer J. G. Knöps heeft ontslag genomen als secretaris van de landpachtersvereeniging afd. Nieuwe Tonge alhier. Donderdagmorgen geraakte de automo bilist J. Huyzer aan deStoveudreef met zyn auto in de wegsloot. Na eenige moeite gelukte het aan A. van Alphen met een span paarden het rytuig weer op den beganen weg te krijgen. De materieele schade was gering. De bestuurder bekwam geen letsel. Het nieuwe watergemaal te Battenoord is thans in gebruik genomen. Het bleek aan de gestelde eischen te voldoen. Gedurende het tydvak van 22 tot en met 27 October a.s. is het rundvleesch in blik voor werkloozen in deze gemeente verkrijg baar by den slager P. Gebraad. Voor den verbandcursus vanwege de vereeniging E.H.B.O. hebben zich 23 cursis ten doen inschryven. Het zoontje van G. van Buren had het ongeluk van een auto te vallen. Hy kwam met zyn hoofd op de weg terecht en werd

Onze Eilanden | 1934 | | pagina 3